Sada je: čet mar 28, 2024 10:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alergije
PostPostano: čet dec 07, 2006 1:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:55 am
Postovi: 8
Lokacija: Zadar
Dobar dan svima, zanima me zna li netko kako izliječiti ili ublažiti alergiju. (na prašinu i grinje, astmatična alergija)
Unaprijed zahvaljujem. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 07, 2006 2:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobrodošla, Geja76!

Odlično pitanje! Nadam se da će netko znati nešto više o tome.

Da bi naučili... da vidimo... općenito za raspravu... ( možda vrlo brzo dođemo i do odgovora )...

Što bi sve moglo uzrokovati alergije?

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 07, 2006 11:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Geja76-homeopatija je majka svih alergije..mada i medicina sada pokushava da ponovo izmisli homeopatiju pod imenom "Imunologija".

juce sam gledao izlaganje kako sada prave lek od trave koju rastvaraju u vodu pa kaplice pod jezik =D> profesor pa opa na nacionalnoj televiziji Makedonije..da mu vidim facu kad jednog dana upozna Homeopatiju..

Geja navedi sve simptome koje imas pa cu ti reci sta ti treba ..samo da napomenem da koloidna srebrena voda pomaze a ponekad je dovoljna za pad imuniteta-sto je uzrok raznih alergija..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 12:14 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda malo korigirati prehranu... da se stvori bolji balans kemikalija u tijelu... čiji disbalans uzrokuje poremećaj i alergiju... a možda i dođemo do misli i misaonih konflikata koje, možda, imaš... da, da... misli jako mogu disbalansirati tijelo ( i fizičko i eteričko )...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 1:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:24 am
Postovi: 53
Lokacija: Belgrade, Serbia
kokal je napisao/la:
Geja76-homeopatija je majka svih alergije..mada i medicina sada pokushava da ponovo izmisli homeopatiju pod imenom "Imunologija".


ne bih se slozio sa ovim, s ozbirom da imonologija u ozbir uzima imonoglobin, enzime, i sve ostale procese na koje homeopatija ne utice...tj bar ne u nekom nepoznatom smislu....

proces razvijanja alergije je vrlo poznat, kao i nacini za zastitu od nje.....

_________________
Budi skroman jer si stvoren od zemlje.
Budi plemenit jer si stvoren od zvezda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 9:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:55 am
Postovi: 8
Lokacija: Zadar
Hvala lijepa na brzom odgovoru. :lol:
Suprug mi boluje od astmatične alergije, simptomi su- nemogućnost normalnog udaha...gušenje...
Pumpica Ventolina pomaže...s druge strane tko zna koliko odmaže...znam da me razumijete... :mrgreen:
Čitala sam da je svaka alergija posljedica nepravilnog rada jetre...
Molim vas za konkretnije upute...gdje otići...ako netko zna nekakav prirodan način kako da se prodiše kada dođe do nemogućnosti udaha (bez Ventolina). :D
Osijećam potrebu reći da već mjesecima prečitavam ove stranice i da ste mi svi jako, jako dragi... Čestitam svima na zanimljivim temama i raspravama...hvala vam. :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 11:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
chobanadze je napisao/la:
kokal je napisao/la:
Geja76-homeopatija je majka svih alergije..mada i medicina sada pokushava da ponovo izmisli homeopatiju pod imenom "Imunologija".


ne bih se slozio sa ovim, s ozbirom da imonologija u ozbir uzima imonoglobin, enzime, i sve ostale procese na koje homeopatija ne utice...tj bar ne u nekom nepoznatom smislu....

proces razvijanja alergije je vrlo poznat, kao i nacini za zastitu od nje.....


znas li ti uopce ista o homeopatiji

cini mi se da ne sudeci po ovome sto si napisao :shock:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 11:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:24 am
Postovi: 53
Lokacija: Belgrade, Serbia
znam tek onoliko koliko mi je potrebno da budem prilicno skeptican po pitanju lecenja time....

_________________
Budi skroman jer si stvoren od zemlje.
Budi plemenit jer si stvoren od zvezda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 12:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
ja bih te zamolio da procitas pravila foruma i da se ubuduce suzdrzis od ostavljanja postova koji podizu buku

hvala na rauzmjevanju

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 2:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
znam tek onoliko koliko mi je potrebno da budem prilicno skeptican po pitanju lecenja time....


Ovo je odgovor političara... koji ništa ne govori osim nešto o osobi koja ga je izrekla... mlatilac prazne slame bi se reklo u narodu...

Kako homeopatija NE utječe na imunološke probleme??? Daj primjer. Ako nešto neznaš da postoji, to i ne znači da to - ne postoji. Isto tako ako neznaš da djeluje - ne znači i da ne djeluje.

Mani se pametovanja i reci konkretno, a ne ovako:

Citat:
proces razvijanja alergije je vrlo poznat, kao i nacini za zastitu od nje.....


Poznat kome? I tko je ovdje pomogao tako da se to lijepo opiše i da ljudima na korištenje?!? Da ljudi sami nauče...

Hajde, pomogni Geji76 i objasni svima ( da i mi drugi naučimo ) kako imunloški sustav djeluje i gdje mogu nastati problemi... hvala unaprijed!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:24 am
Postovi: 53
Lokacija: Belgrade, Serbia
sto se mog stava o homeopatiji (a i o alergijama) mozemo na drugoj temi, da se ova ne bi pretvorila u neku drugu temu...
sem toga, tvoj kolega moderator je to vec uvideo, i mislim da je u pravu...

_________________
Budi skroman jer si stvoren od zemlje.
Budi plemenit jer si stvoren od zvezda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Alergija e auto-imuna bolest koja ne postoi oficijalno kao bolest. Alergije bukvalno izmishlja sam organizam. Ali kad vishe postoje da malo objasnim shto je poteklo i zashto u poslednje vreme alergije su sve ceshce prisutni.
Alergije prestavljaju hipersenzitvnott na odregene substance. To je ustavri imunoloshki nedostatak kad covecko tjelo reagira odbrambeno t.j imunoloski na odregeni ne-imunogene substance. te substance su poznate kao alergensi.

postoje alergensi koi u svoju sustav sadrze proteine koje su vrlo slicne na one koje konstituiraju nash organizam pa imunosistem prepoznaje i nashe proteine kao strane i napada.

Imuni sistem na alergicni covjek veruje da alergensi o[tecuju tkivo i proizvodi specijalan tip na antitela IgE koje napadaju materiju za koja imunosistem pretpostavlja da okupira telo.To vodi dalje da i same krvne celije oslobode hemikalije (histamin) i sve to zajedno izaziva simtome koje su poznate kao alergija...Znaci otregena substanca samo manipulira sa imunosistem koji u sushtinu napada sam sebe.

Postoje visoko alergenske sastoje recimo Jaje, jagoda, polen, prashina koja je uvrstena kao visoko alergensna hrana.

najveco zlo koje je odgovorno za skoro 90% od alergije spored naucne istrazivanja je KRAVJO MLEKO i produkti od Kravje mleko.. Zashto se to dogagja?
Hormon koji ima u kravlje mleko je vrlo slican na hormon koji proizvodi gushteraca. Imunitet prepoznaje kravji hormon kao strano telo i trudi se da ga neutralizira t.j anulira. Poshto su nash gushteracin hermon i hormon od kravlje mleko veoma slicni imuni sistem napada i nash hormon koji je plus i simulans za antitela(imuno sistem) koje brane nash organizam. Poradi to nastaje jedan haos u organizam i javljaju se alergije. Kravljo mleko isto tako utiche i na rastenje tumora u organizam od bukvalno isti razlog.

Znaci kad se izbaci od upotrebu kravjo mleko u produti od kravljo mleko (sir, kiselo mleko jogurt topeni sir) u najcesti slucaj oko 90 % alergije koje su na nisko-alergensnu hranu..

drugi krivac za alergije je GMO. Recimo da je jedan covjek alergican na meduze. I taj covjek je visoko alergican na maeduze i jedini nacin da dobije alergisku reakciju je da doge u kontakt sa meduze. Shanse su veoma male , kad ide na more. Ali recimo u farme gde se proizvodi GMO paradajz da bi on bio socnii dodaje se gen od meduza koja je ustvari 99% vode. E sa kad taj covek proba ovakav paradajz on dobije alergisku reakciju koju bi inace dobiju kad bi doshao u kontakt sa meduzu, ali sad na paradajz. PARADAJZ U SEBE NE SADRZI ALERGENSNU SUBSTACU (u istarazivanja na ne-GMO paradajz). TO se desi i sa druge namirnice bas poradi GMO.

Drugi slucaj krivac (bar oficijalno poznat, ne pricam o eksperimentima koji rade na nas) je radioaktivno zracenje...Radioaktivno aaracenje uglavnom slabi imunoloshki sitem a kad je on slab onda se dese razlicite promene koji od se nemoze odbraniti pa stvara ove autoimuna bolest zvana alergija.


u ostali slucaji gde sse alergija ne povuce potrebno je promeniti rezim na ishranu.

U moju praksu preporucujem nekoliko stvari

HOMEOPATIJA JE ODLICNA BASH ZA ALERGIJE!!! to u Veliku Britaniju je i oficijalni nacin na koji se leci alergija a na moji fakultet gde studiram naturalnu medicinu isto preporucuju homeopatiju + energetsku terapiju (reiki, kosmicka energija, magnetoterapija, bioenergija...)

OD rezim ishrane:

Prvo se izbaci kravljo mleko! neke alergije ce odmah nestati.
Onda preporucujem mesec dana detoksikaciski period koji podrazumeva

1. Unoshenje miks semjena. Po jedna supena Kashika seme od TIKVA; SUSAM ; LAN; SUNCOKRET sa 1 kashika MALTEKS
ovaj miks snabduje organizam sa selen magnezij cink kalcium, B-komleks vitamina, odnosno ovo je terapiska dvenva doza na vitamine i minerale kao i neke druge substance koje stimuliraju /jacaju /hrane imuno sustav. Zgob cinka koji se u covjekcko telo upije najvishe u 12 do 13 h preporucujem da se ovaj miks semjena jede u ovaj period.

2. minimum tecnosti po 3 litra na dan
od koji 2 litra ce da bude voda zbog slobodnih radikala koje imaju i funkciju da pojacaju alergisku reakciju, i 1 caj koji snabduje organizam sa minerale, najcesto neki diuretik (banca, zeleni, caj od pershun, kopriva, maslacak...) koji isto tako pomaze od iozbacivanja toksine..
3. po 200 ml svezo iscedeni sok razblazen sa 200 ml vode, ovo pomaze da se prochisti organizam i ima dosta antioksidanse, i pomaze da se hrana svari u organizam

dan da se uvjek pocinje sa voce .. ako moze da se dorucak zameni samo sa voce je josh bolje al ako ne moze onda da se uvede voce 1 sat pre jelo minimum 2 vocke moze i vishe, i preporuclivo je da su od nashe podnebje, jabuke krushke..

4. Uz svaki obrok po jedna sveza salata t.j da se jede kuvana i sirova hrana u odnosu 50%-50% i salate da su uvjek razlicite... I sveze salate su bogate sa antioksidanse koje detoksiciraju organizam shto pomaze da se pojaca imunitet.

5. Kad se jede protein da se ne jede ugljeni hidrat. shto u prevodu bi bilo kad se jede meso soja riba mleko sir... da se ne jede hled, krompir pirinac, bilo kakve zitarke, nego samo sveza salata.. ovo pomaze da se regilira digestivni trakt i opet izbacuju vishe toksine...

6. Da se pojaca vitamin C u organizam ali pod to ne podrazumevam uzimanje tabletu vitamin c vec namirnice koje su bogate
-kupus
-paprika
-kiseli kupus
-krushke
itd

7. da se pojaca vlaknesta hrana: leca, pasulj, grashak, boranija, soja.. riba i da se sve ovo zastupi redom u jednu nedelju

8. Jedan dan u nedelju da se organizam odmori. i izlozi samo na sirovu hranu koja sadrzi antioskidanse. shto znaci sveze salate i voce.
JOsh bolje je ako moze povaj dan da bude samo na tecnost. t.j da se konzumiraju voda, cajevi(razliciti)i 3 puta cedeni sok, u ljeto moze i lubenica jer je 90% voda...OVAJ DAN TREBA DA BUDE ISTI. ZNACI AKO ODLUCITE DA TO BUDE SUBOTA TO DA UVJEK BUDE SUBOTA. mnogo je bitno da se organizam navikne na jedan ciklus na izfrljana toksina. JOsh vishe je preporuclivo da ovaj dan se uradi fizicka aktivnost od saat vremena da se detoksicira i koza preko potenje.. Vrlo verovatno je da ovaj dan dozivite glavobolje al to je dobar znak znaci da se organizam cisti od toksine.. oslobgjanje toksina predizvikuje glavobolju..

7. DA SVE SVE OVO STROGO POSHTUJE!!!!

pozeljno je ovo da traje 3 meseca, pa posle mesec dana da pocne da se probuje produkte na koja je osoba alkergicna i polako da se uvodi po mala dnevna doza da organizam stvori toleranciju.. al ovo morate raditi vrlo pazljivo... recimo ako ste na jagodu da svaki dan pokvalno mozda samo liznete lagodu ne vise da nebiste zagrozili zivot al avaki dan pa posle 10 dana mozda pojedete malo parce i tako polako stvarati toleranciju.

Ja sam pre bila alergicna na svashta, al bukvalno na svashta... Na bobesto voce, na jagode, na polen, na prashinu, na prirodu, na sve sve sve bukvalno a i primala sam redovno po 6 meseca urbazonsku terapiju. toliko sam bila alergicna... od kad se zdravo hranim vec skoro godinu i po ovu godinu nisam imala nikakvu alergiju... penicilin .. hm strah me je malo da probam jer je penicilinski shok vrlo opasan, ali sam sigurna da sam i to pobedila, al mi penicilin uopshte ne treba jer se ja potpuno prirodno locim tako da briga me dal sam alergicna na to..

Eto toliko nadam se da sam va pomlogla

POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 9:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Meya hvala puno za ovaj tekst, jako lijepo si objasnila uzroke i način liječenja alergija. :D
Mene alergije muče već skoro 7 godina i napadi (kihanje po čitav dan i curenje nosa) su znali biti dosta žestoki ali u zadnje vrijeme to se prorijedilo, ne znam zbog čega. Nisam čak niti jednom bio na pregledu povodom toga niti sam ikada uzimao bilo kakvu terapiju, samo bih znao ponekada uzeti "flonidan" tablete i to je sve. Ali sam uvjeren da će se napadi uskoro ponovo vratiti.
:?
U svakom slučaju, siguran sam da će savjeti koje si navela svakome ko ima sličnih problema biti od koristi. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 12:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
u svakom slucaju upotreba steroida je opasna stvar i o tome na netu ima dosta,..potrebne su jos simptome da bi se konkretno nesto predlozilo.

na primer :jeli imao nesto na kozi pa se lecio kortizonom(sto cesto prelazi u astmu)
-ima glavobolje,temperaturu,posle stresa,od hladnoce,posle seksualnih problema,kakva je koza na licu,prasina te. sta je radio itako dalje,znaci sve sto ste kod svog sopruga primetili pa cak koje aktuelne probleme ima (u smislu kakve prirode)..i naravno sve sto je Meya iznela ...

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 12:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Drago mi e shto mogu pomoci.. Ali moram reci ono shto kazem na sve koje su na moj rezim ishrane...

Nutricionizam, moderni ili tradicionalni finkcionira samo, ali samo kad se sve shto je navedeno isposhtuje.. nemoze jedno bez drugo jer kad se izradi jedna programa za ishranu bitno je da se obuhvate sve komponente koje prinose za blokadu u organizam (Alergija je klasicna blokada). Ako se neshto zanemari stvara se nova blokada..

Lecenje hranom je lepo (dugotrajno ali lepo) zato shto neguje svaki organ odelno, i kad sredi jedan problem ne otvara drug, vec ako postoi neki koi nije otkrijen takogje se sredi, ili ako je neki poserizan onda se brzo otkrije.

Zaboravila sam pre napomenuti da isto tako losha kao kravlje mleko za alergiju su antibiotici jer imaju prilicno slicni efekt.. neznam sve one imaju alergije mogu primetiti da kad su bili na neki antibiotik alergija je pojacana skoro 6 meseci . TOliko vreme je potrbno da se skroz izbaci od tela antibiotik. A logicno poshto je hemija koja retko kada je izragena u harmoniju zivog organizma, onda stvari blokoda koja manifestira sve simtome (kijanja, pecenje, astma, gushenje itd) vishe izrazeno.

I da... totalno se slazem da su kortikosteroidi neshto najloshe neshto shto moze da se desi organizmu.. jednostavno su kao bombe koje remete ALI BUKVALNO sve... Ali nazalost konvencionalna medicina ne nudi nishta drugo za agresivne alergije osim kortikosteroide... a one dimidrile, letizene itd, su ustvari samo za umirenje zivca, da bi se simtomi namalili, a s tim , normalno josh vishe pojacala alergija...

OD moje iskustvo, a do sada imam 5 ljudi sa alergije, neke stvarno agresivne... Ovo shto sam gore pisala stvarno pomaze
Rezim+ homeopatija ili energetska terapija moze i sve nije problem.. Ko shto za sebe odluci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 10:15 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Uuuu, meya, veoma korisni saveti! Super!!!
Nadovezala bih se kratko jednom pricom na pomenuto lecenje bioenergijom odn. energetskom terapijom.

Dakle: kod moje sestre su se posle srednje skole pojavile neobicne i veoma drasticne promene na kozi: bukvalno otvorene rane, koje su se neprestano gnojile. Suocili smo se sa za mene tada upravo sokantnom situacijom da niko - gde god smo otisli - nije umeo da joj pomogne. I zaista, tokom kasnijih veoma detaljnih ispitivanja na VMA nije ustanovljeno sta je tacno u pitanju. Nekoliko lekara je pomenulo da je to sve na psihickoj bazi i to je po svemu sudeci i bilo tako: prijemni ispit (polozen), velika konkurencija, pritisak, tesko prezivljen rastanak sa deckom... ali nam taj uvid nije nimalo pomogao da resimo aktuelni problem koji je postajao upravo dramatican.

Tada nam je jedan njen prijatelj predlozio da odemo kod njegove mame: bioenergeticar, mada se time nije bavila profesionalno. Ja sam u to vreme (dvadesetak godina) bila veliki skeptik (tako sam vaspitana, kao skeptik i ateista) i do bola me je nervirala ideja da neko mojoj sestri mase rukama iznad glave navodno je lececi. Uzdrzala sam se od komentara samo zato sto je situacija bila zaista dramaticna, a mi svi oko nje se osecali potpuno bespomocni.
Medjutim, posle prvog odlaska kod te zene rane su se vidno procistile, drugi ih je zatvorio, dok je posle treceg ostalo samo blago crvenilo na kozi. Delovanje je bilo gotovo trenutno. Za mene tada potpuno neverovatno. Kao da sam prisustvovala cudu. :!: :shock:

Sada dolazi vazan deo price: bioenergija je pomogla – na upravo fascinantan nacin - i resila akutni problem. Promene na kozi su se povremeno vracale, posle izlaganja suncu (gotovo u vidu neke vrste alergije na sunce) ili posle neke stresne situacije, ali nikada u tako drasticnom vidu. Ni blizu.
Medjutim, izgleda da pravi uzrok bolesti nije bio resen. Cini se da je i nervoza oko prijemnog ispita bila samo gornji, vidljivi sloj. Delovanje se veoma podmuklo prebacilo na drugo polje i ispoljilo godinama kasnije. Krug je danas zatvoren i kada pogledam unazad, prica mi izgleda kompletna i veze izmedju njenih pojedinih delova kristalno jasne. Dosta je intimno, ne bih dalje pricala, ali mogu reci da je tek - ne samo uvidjanje - vec i resavanje nekih dubljih emocionalnih konflikata zaista resilo problem. Trajno. Izlaganje suncu joj vec godinama ne smeta, a moram priznati da me bas zanima da li ce i posledice onog potmulijeg delovanja psihickih disbalansa vremenom nestati. Obavesticu vas. :D

Imam i dosta licnih primera, ali mi ovaj izgleda upecatljiv zbog gotovo cudesnog isceljenja i veoma ociglednog prebacivanja tezista na drugu zarisnu tacku u organizmu.

Bolest ponekad moze biti pravi blagoslov, ako ne posegnemo odmah za pilulama, vec zastanemo i oslusnemo kakve nam poruke nosi. Ako nas navede – kao sto je meya opisala – da promenimo svoje autodestruktivne navike i – podjednako vazno - svoje negativne mentalne obrasce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 10, 2006 5:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Lycopodium clavatum :ovo je za drugu temu

_________________
kokal


Zadnja izmjena: kokal; pon dec 11, 2006 6:21 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 10, 2006 6:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Geja76-nisi nam rekla koje sve vas suprug ima simptome a vi mislite da nemaju vezu sa astmom ,alergijom...u svakom slucaju mozes da probas
sa Hypericum:to je kantarion bilo caj ili homeopatski..ako je caj uzimati

bez secera i sa plasticnom zlicom ne metal..ako ima druge simptome javi nam..pozdrav

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 8:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:55 am
Postovi: 8
Lokacija: Zadar
Simptomi koje suprug ima,a ne vežem ih direktno uz alergiju?
Česte glavobolje, na licu mu se (kad puše bura) peruta koža, crvene flekice, izrazito vidljive...ništa drugo što se tiče fizičkih simptoma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Stramonium c200 ili Asenicum Album c200 jednom na dan dve sedmice. to su homeopatske lekove koje mogu pomoci tvom muzu.maoras ih naruciti u Sloveniju,Europu,Bugarskoj..Kostaju najvise 10eu. Kad ih nabavis pitaj kako se uzimaju..pozdrav

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz