Sada je: čet mar 28, 2024 8:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 11:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:55 am
Postovi: 8
Lokacija: Zadar
Hvala lijepa svima! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 9:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
Meya.hvala na savjetu! Pitanje: može li taj 3-mjesečni režim provoditi i dijete od 5 godina? I vec dugo stoji mi mail spreman da ti ga pošaljem(vezan uz mene), samo mi se zdrav. situacija i životne i prehrambene navike stalno mijenjaju pa ga moram korigirati..cujemo se i pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 12:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
bilo bi neshto slicno al pojacano, zato shto deca do 8 goina imaju razliciti tretman, ja sam vama poslala upitnik mail tako da moze da popuniti, i ja cu da vam pratim konkretni rezim za dete, poshto deca moraju malo jacu hranu, ipak su oni u razvoj...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 30, 2007 2:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 29, 2007 7:02 pm
Postovi: 3
Lokacija: Split
Najprije želim pozdraviti i pohvaliti ljude(pogotovo admina) s ovog foruma kojeg pratim vec duže vrijeme kao gost ali kad sam vidio ovu temu jednostavno sam se morao registrirati.

Naime ja vec 2-3 godine patim od alergije ,s obzirom da sam aktivni sportaš to mi jako smeta jer otežano dišem zbog rinitisa(simptomi su kao kod jake prehlade). Prošao sam razlicite tretmane ali ništa nije imalo znacajnog utjecaja;doktori su mi propisivali 2-3 vrste kortigosteroida , Bio san na Homeopatskom lijecenju 2 godine ali ni to nije pomoglo...

Pa bi se iznio par razmišljanja na Mayin post.


Citat:
najveco zlo koje je odgovorno za skoro 90% od alergije spored naucne istrazivanja je KRAVJO MLEKO i produkti od Kravje mleko.. Zashto se to dogagja?
Hormon koji ima u kravlje mleko je vrlo slican na hormon koji proizvodi gushteraca. Imunitet prepoznaje kravji hormon kao strano telo i trudi se da ga neutralizira t.j anulira. Poshto su nash gushteracin hermon i hormon od kravlje mleko veoma slicni imuni sistem napada i nash hormon koji je plus i simulans za antitela(imuno sistem) koje brane nash organizam. Poradi to nastaje jedan haos u organizam i javljaju se alergije. Kravljo mleko isto tako utiche i na rastenje tumora u organizam od bukvalno isti razlog.

Znaci kad se izbaci od upotrebu kravjo mleko u produti od kravljo mleko (sir, kiselo mleko jogurt topeni sir) u najcesti slucaj oko 90 % alergije koje su na nisko-alergensnu hranu..


Da mlijeko je jedan od najpoznatijih alergenata.Ja sam od Svoje homeopatske doktorice dobio ovakve savjete
-Ne piti kravlje mlijeko umjesto njega piti kozje ono nije štetno
-Kiseli jogurt ne uzokuje alergije jer je prošao proces ukiseljavanja znaći on je Ok
-Sirevi su ok....

Citat:
drugi krivac za alergije je GMO


Nažalost istina...ali najtužnije je to da mi nemožemo izbjeći gmo on je svugdje...kad idete na tržnicu i one bake vam se zaklinju da je domace , mozda plod je uzgojen prirodno ali nije u njemu problem nego u sjemenu
koje se prodaje genestko a ljudi ga kupuju jer ga nemaju odakle stvoriti.

Citat:
HOMEOPATIJA JE ODLICNA BASH ZA ALERGIJE!!!


Meni nije uopce pomogla. Doktorica je rekla da je prejaka alergija i da tu homeopatija nije u stanju pomoći....pa ja nažalost u nadi normalnog životnog funkcioniranja moram uzimati kortigostroide.

Citat:
. minimum tecnosti po 3 litra na dan


Pijem i više od toga....u kombinaciji sa Tahebo cajem,
mislim da je veliki unos vode preuvelican od strane strucnjaka...nikad se necemo moci potpuno ocistiti os svih toksina, koliko god vode pili.

Citat:
dan da uvjek pocinje sa voce .. ako moze da se dorucak zameni samo sa voce je josh bolje al ako ne moze onda da se uvede voce 1 sat pre jelo minimum 2 vocke moze i vishe, i preporuclivo je da su od nashe podnebje, jabuke krushke..

4. Uz svaki obrok po jedna sveza salata t.j da se jede kuvana i sirova hrana u odnosu 50%-50% i salate da su uvjek razlicite... I sveze salate su bogate sa antioksidanse koje detoksiciraju organizam shto pomaze da se pojaca imunitet.


Jedem obavezno 2-3 vrste voca na dan i za rucak velike kolicine salate.
Ali tu se opet vracamo na pocetak jer sto vise voca jedemo to se vise trujemo(Gmo, pesticidi)
Uzmimo na primjer jabuku ona se poljeva 18 Puta prije nego je mi pojedemo a ako je ogulimo onda smo izgubili sve vitamine...

Citat:
. Kad se jede protein da se ne jede ugljeni hidrat. shto u prevodu bi bilo kad se jede meso soja riba mleko sir... da se ne jede hled, krompir pirinac, bilo kakve zitarke, nego samo sveza salata.. ovo pomaze da se regilira digestivni trakt i opet izbacuju vishe toksine...


Ja sam sportas kako da ja unesem dovoljnu kolicinu energije?
Npr Da pojedem mesom pa da cekam 6 sati da se razgrati i onda da jedem kumpire
I onako se zna da se unosom kombinacije ugljikohidrata i protenina najvise i najbolje diže inzulin , sto je meni jako bitno nakon velikog napora.

Citat:
pozeljno je ovo da traje 3 meseca, pa posle mesec dana da pocne da se probuje produkte na koja je osoba alkergicna i polako da se uvodi po mala dnevna doza da organizam stvori toleranciju.. al ovo morate raditi vrlo pazljivo... recimo ako ste na jagodu da svaki dan pokvalno mozda samo liznete lagodu ne vise da nebiste zagrozili zivot al avaki dan pa posle 10 dana mozda pojedete malo parce i tako polako stvarati toleranciju.


Odakle ti ovo?Jesi nasla neku studiju?



Nadam se da ovaj post neces shvatiti kao napad na tebe nego kao jednu raspravu. :wink:


Zadnja izmjena: Destrega; uto maj 01, 2007 1:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 30, 2007 10:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Destrega, dobrodošao!

MOŽDA u ovom "grmu leži zec":

Da li imaš neke misli koje te "tlače", nedaju ti mira, imaš neke "terete" i slično? ( iskreno odgovori sam sebi )

Hajde da lječimo uzrok, a ne posljedicu... :occasion5:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 02, 2007 7:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
Da mlijeko je jedan od najpoznatijih alergenata.Ja sam od Svoje homeopatske doktorice dobio ovakve savjete
-Ne piti kravlje mlijeko umjesto njega piti kozje ono nije štetno
-Kiseli jogurt ne uzokuje alergije jer je prošao proces ukiseljavanja znaći on je Ok
-Sirevi su ok....


Homeopatica nije isto shto i nutricionist, ali bila je u pravu za mljeka da je kozje dobro mleko, mada etshko ko ga podnosi, od oko 50 ljudi koje sam preporucila da izbace mleko od ishranu svi su voljnije prihvatili sojino mleko a kozjo je samo jedan tako da...

Shto se tice jogurta, od ono shto ja znam i ucim je da je dobar samo jogurt sa probiotike... A kad se vishe pije onda i to nek budeovco ili kozjo...

Sirevi, kako je gek naglasijo osim oni koje su na tradicionalni nacin napravljeni sve drugo je puno konzervansa emulgatora pojacivaca ukusa aroma..,Puni holesterol, i shtetni po zdravlju tako da kad se vishe jede sir, nek to bude mlad posan bel sir...Po mogucnost ovi ili kozje...


Citat:
Nažalost istina...ali najtužnije je to da mi nemožemo izbjeći gmo on je svugdje...kad idete na tržnicu i one bake vam se zaklinju da je domace , mozda plod je uzgojen prirodno ali nije u njemu problem nego u sjemenu
koje se prodaje genestko a ljudi ga kupuju jer ga nemaju odakle stvoriti.


Ako se potrudish sve cesh da nagesh... Mi (a pod mi podrazumevam ljude koje zele organsku hranu i bave se sa proucavanje, bilo to bilo makrobiotika, tradicionalna kineska medicina, moderni ili tradicionalni nutricionizam) nashli smo jednu gospogu na pijac koja nabavljuje organsko sjeme, ne prska svoje produkte, sve je potpujno organsko, a mi placamo malo vishe da bi to imali.. Tako da ako se potrudish sigurno cesh da nagesh neko ko proizvodi organsku gmo free hranu...

Citat:
Citira:
HOMEOPATIJA JE ODLICNA BASH ZA ALERGIJE!!!


Meni nije uopce pomogla. Doktorica je rekla da je prejaka alergija i da tu homeopatija nije u stanju pomoći....pa ja nažalost u nadi normalnog životnog funkcioniranja moram uzimati kortigostroide.



TO znaci da nije sve za svakoga... poznajem ljudi koje kontroliraju alergiju pomoci homeopatiju i to uspeshno... Tvoj ljek je mozda drugo, ne homeopatija... I na mene nije delovalo ali to ne znaci da nije delotvorna.

Citat:
Pijem i više od toga....u kombinaciji sa Tahebo cajem,
mislim da je veliki unos vode preuvelican od strane strucnjaka...nikad se necemo moci potpuno ocistiti os svih toksina, koliko god vode pili.


Pa nemozesh i ne smesh i nije dobro i da pijesh vishe od to.. kad pishem minimuim onda ne mislim da je maksimum beskonacno.. recimo pola litro vishe mozda... i 5 litra nije dobro jer cesh izgubiti mnogo vishe nego shto cesh dobiti sa toliki unos vode u organizma... I nije da je precenjen unos vode nego nasshe tjelo je oko 70 % vode. Da bi se izvrshili svi metaboliticki procesi tokom dana potrebno nam je 2 litara vode.Toliko otprilike potroshi nashe tjelo tokom dana..Logicno je da tu kolicinu ti nadopunish ako potroshish... kKad je tjelo napadnuto sa auto imunu reakciju kao shto je alergija onda treba mu malo vishe vode jer malo i vishe radi ne..? napada i brani sebe istovremeno...Tako da zato je otprilike toliko potrebno, manje vishe pola litra... A ako pijesh caj onda namalish unos vode... unos 5 litara vode na dan je cista glupost jer opterecujesh telo da bi radilo vishe nego shto treba jer ne zaboravi da i preko jelo unosish vode.. ta voda treba da se negde usmeri..

Citat:
Jedem obavezno 2-3 vrste voca na dan i za rucak velike kolicine salate.
Ali tu se opet vracamo na pocetak jer sto vise voca jedemo to se vise trujemo(Gmo, pesticidi)
Uzmimo na primjer jabuku ona se poljeva 18 Puta prije nego je mi pojedemo a ako je ogulimo onda smo izgubili sve vitamine...


Kad ja izradim individualni rezim obicno preporucim jedan tip voce, da sad ne objasnavam zashto, nishta ne bi vam to znacilo... naravno da nema shtete od vishe tipa voce...
Problem s Voce je vishe kad i kako se uzima nego dali se uzima ustvari.. Voce je najbolje konzumirati ujutro umesto dorucak, jer sardrzi vocni seces shto se lakshe razgraguje u budi tjelo...Ja sam kafu zamenila s voce, jer lepo probudi ujutro tjelo... VOce je dobro da se jede samo, jer se lakshe svari i sve shto ono sadrzi sve vitamine i potrebne sastojke se lepo upiju.. Isto je dobro da se pije vode tokom to, kao i cjedeni sokovi... Maksimum dnevni unos koji se preporucava je kilo i po... saat vreme pre jela se prestaje sa jedenje voce...Tako je najbolje za metabolizam jer se ubrzuje i je lakse da svari ostalu hranu koja se unosi tokom danu.....VOce se isto moze konzumirati putem cjedeni sok ali uvjek pola pola razblazen s vodom jer se lakshe i brze upija otprilike 20 minuta, dok voce otpilike 1 saat...


J
Citat:
a sam sportas kako da ja unesem dovoljnu kolicinu energije?


Konsultiraj specijalista za ishranu sportasha, tako je najbolje, imacesh i bolje rezultate... Nazalost ja nisam uzela taj smer, jer sam odabrala pedijatriju umesto ishrana za sportashe, tako da nemogu ti pomoci sa konktretni savjet. Ali najtoplo ti preporucujem, da ono shto citash po bilderske sajtove, za prehranu je totalna glupost i samo shteti tvoje zdravlje.. Morash neci neko ko studira nutricionizam za sportashe jer ima jako puno faktora koje su bitni kad se radi program....

Citat:
Citira:
pozeljno je ovo da traje 3 meseca, pa posle mesec dana da pocne da se probuje produkte na koja je osoba alkergicna i polako da se uvodi po mala dnevna doza da organizam stvori toleranciju.. al ovo morate raditi vrlo pazljivo... recimo ako ste na jagodu da svaki dan pokvalno mozda samo liznete lagodu ne vise da nebiste zagrozili zivot al avaki dan pa posle 10 dana mozda pojedete malo parce i tako polako stvarati toleranciju.


Odakle ti ovo?Jesi nasla neku studiju?


Unosenje malu kolicinu(ali vrlo malu) na substancu na koju si alergicanstvara toleranciju u organizam... Ali ovo vazi samo kad se pravilno hranish(znaci individualni program za konkretni problem) ne pushish ne pijesh...

Ovo licno znam od svoje licno iskustvo...Kad je pocela vojna na Kosovu, i kad je bilo bombardiranje,zato shto sam zivela na oko 60 km od mesto koje su bombardirali, ozracili su me i zagadili i dobila sam ukupno 24 alergija, megju drugo na penicilin, bobesto voce, polen, trava, prashina, ubod pcele...od kad se zdravo balansirano hranim,(valjda i duhovno stanje ima tu udela) imam samo jednu alergiju, na jagode...A nista plus ne uzimam osim preparate na prirodnu bazu i zdravo se hranim...Tako da mozda razmislish i za ovaj pristup.. ne kazem da ce sigurno biti djelotvoran i za tebe kazem samo da mozda probash i uspesh....


Citat:
Nadam se da ovaj post neces shvatiti kao napad na tebe nego kao jednu raspravu. Wink


Daleko od to da sam ovo shvatila kao provokaciju, samo nadam se a sam ti malo vishe objasnila ono shto si vec procitao i znao...]
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 16, 2007 10:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
kao shto sam rekao na temu homeopatije i kad su alergije u pitanju koristim isti pristup:

Prvo shto uvek zelim da ispitam to su podzemne vode i shtetna mesta zivljenja(ponekad su to aparati u kuci nekad trafostanica pored zgrade ,hartmanovi cvorovi ,punjaci mobilnih su najcestiji u zadnje vreme)..

Ako to pronadjem onda postavim piramidu na takva mesta koja negativnu energiju prerade u pozitivnu(topljena plastika sa spiralom,metalnih strugotina,kristali)-predlazem je svima da je postave na kompjuteru..

Zatim prelazim na druge faktore kao traume (psihicke i povrede),kao i bolesti koje su imale a i nasledjene..

Veoma cesto predlozim srebrenu vodu dok ja resim koji homeopatski remedi da predlozim-prema simptomima ili konstitucionalni,zavisi jeli akutna ili hronicna tegoba u pitanju.

Tako da se zna- da pomocu interneta nije lako predloziti remedi koji ce uvek reshiti stvar bez shire konstatacije odakle dolazi problem..i to naravno nije sve jer su tu i drugi faktori kao zagadjenja vazduha u kuci i na poslu, pa hrana,pa stres faktor i t.d.

"Znaci moramo pronaci pricinu zbog cega pada imunitet i tek onda leciti posledice" ...To Jack 987 uvek zeli reci... =D>

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 16, 2007 11:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
kokal je napisao/la:

Ako to pronadjem onda postavim piramidu na takva mesta koja negativnu energiju prerade u pozitivnu(topljena plastika sa spiralom,metalnih strugotina,kristali)-predlazem je svima da je postave na kompjuteru..

Negdje sam čuo da nije poželjno piramide postavljati blizu izvora elektromagnetskog zračenja (kompjuteri, TV, radio i sl.) jer se time poništava piramidino djelovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 16, 2007 11:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ili se možda pojačava negativna energija koja proizlazi iz takvih uređaja... #-o

Piramide su primopredajnici EM valova... ako ona prima iz kompjutera ili trafo-stanice negativno zračenje - onda ga fokusira i šalje prema vrhu ( i dalje )...

Ja bih više pozitivno, prirodno zračenje ( iz zemlje ) usmjerio PREMA izvorima tih negativnih EM zračenja... baš kako se kod orgonskih topova orgon iz zemlje usmjerava prema nebu, chemtrailsima ili negativnim područjima u atmosferi...

Znate... OR i DOR... a piramide samo primaju, pojačavaju i odašilju ono što im dajete...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 17, 2007 7:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Zracenje merim L-antenama ,i gde god postavim piramidu nemam signale da je zracenje shtetno vec pozitivno.Govorim o piramidu plastika metali ,spirala i 5 kristala unutra..ponekad u zurbi napravim i konusne forme pa opet deluju isto.. http://educate-yourself.org/dc/orgonegenindex.shtml (bilo bi dobro da se ovo prevede i postavi na sajt)

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 24, 2007 5:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Da napomenem i ja da je mljeko verovatno najveci alergent i to zbog unoshenja mljeka u prahu u proizvodni proces koje je cesto iz inostranstva gde je dobiveno iz hrane koja je GENETSKI MODIFICIRANA,najverovatno soja..

Cesto sam sretao da je najbolja zamena jogurt i kiselo mljeko!!,jel to bakterije preradju mljeko pa promene strukturu ili nesto slicno ???

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 04, 2008 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Zna li iko da mi kaze sta se to desilo u ovom postupku...Naime,ispod glave gde spavam je utvrdjeno i viskom i nekipm aparatom sa antenama da imam i Hartmanom cvor i neka ukrstanja podzemnih voda..na tom mestu spavam vec 8-9godina..i resim ja da "neutralisem" ta stetna zracenja...stavim na to mesto,ispod kreveta,Gorski/kvarcni kristal,da neutralise i preusmeri zracenje u "pozitivno"...spavao sam,i bio "svestan" da kristal zraci pozitivnom"belom" svetloscu... ujutru sam se probudio,nisam mogao da progledam vise od pola sata,oci su mi suzile,umivao sam se toplom vodom,hladnom vodom,stavljao neke kapi u oci,jedva sam se povratio...to vise nemam hrabrosti da uradim,mada me interesuje da li neko moze da mi objasni sta se to desilo?? U medjuvremenu sam kupio SERB(REN,kako ga vec zovu) za neutralizaciju stetnog zracenja..(izvesticu vas da li uopste i deluje,ako osetim neke promene)...eto..postavicu yekst i u drugoj temi,jer me stvarno interesuje sta se to desilo..da se nisam "ostetio" na neki nacin.. #-o

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ...
PostPostano: pet maj 09, 2008 9:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Meni se čini da je to preogromna količina 'nedobre' energije transformirana u 'dobru' (ako po tvojem to radi taj kristal) i jednostavno si 'prefercero'...To je moje laičko mišljenje...Nemam pojma - probaj se savjetovati s ljudima koji se bave rješavanjem tih nepovoljnosti...
Problem je križanja Hartmanove i podzemnih ako se još ukombiniraju s svemirskim isijavanjima (zračenjima odozgora) - ako imaš i toga - možda se malo nezgodno igrati s energijama, a ne znati šta se radi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 09, 2008 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Jeste,tu si u pravu..i ja sam laik,pa moram da pitam ovde..ko zna sta je sve moglo da mi se desi..ali celo vreme dok sam spavao sam imao sliku kako kristal sija..
#-o :shock:

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 09, 2008 9:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Neki kažu da se kristali i čiste s vremena na vrijeme... mogu akumulirati energiju... i "lošu" i "dobru"... kako za koga... pa.... hmmm... možda bi i pražnjenje "čišćenjem" pomoglo ponekad.

"Održavanje kristala" -
http://www.nebeski-dar.hr/index.php?opt ... &Itemid=32

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 03, 2008 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Evo da dignem ovaj topic malo :) Kod mene je problem sto mi prohodnost nosa nije bas najbolja. Sluznica mi otice zbog "necega" :( Kada legnem ili sam u polusjedecem polozaju, jedna nosnica mi se komplet zacepi, a druga onako napola radi.......na usta mi je jako naporno disati..... alergija postoji na nesto, naime....vec nekih 6 mjeseci me doktorica trpa sa sprejem na bazi kortikosteroida i ispirem nos mlakom otopinom sode-bikarbone i morske jodirane soli......rezultati su ok trenutno, no citajuci postove prije, cini mi se da ce moje tijelo postati i otporno na trenutnu terapiju, a uz to jos je i stetna tj. nezdrava :? Citam Meya-in post i njena uputstva su do kraja i detaljno razradjena, no kao i sto ona kaze, sve ovisi od covjeka do covjeka i organizma......bojim se trenutno ostaviti kapi koje su otrov, a znam da se to mora dogoditi, samo nisam siguran kojim putem da krenem......par ljudi mi je reklo da su isti problem rijesili biljem tj. biljnom terapijom, ispiranjem s cajem ili inhalacijom.....posto pijem mlijeko dosta, skoro cijeli zivot, a zadnjih dvd mjeseca samo sirovo kravlje i kiselo mlijeko, mozda se i toga trebam odreci......alergija mi se pojavila na jesen kad je pocela sezona grijanja, tako da postoji mogucnost da sam alergican na prasinu ili grinje......

Odlazak kod doktora ne dolazi vise u obzir, jer znam kako primaju nas pacijente bez viskija u vrecici kao poklona :mrgreen:

Sto je najbolje od svega, dosta se bavim sportom; trcim, vozim bicikl, teretana i nikad kad sam aktivan nemam problema s disanjem......tako da stvar mora da je negdje "u kuci" :roll:

Vidim da je kolega u kojem postu iznad imao slican problem, ali nije detaljno objasnio svoje izljecenje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 30, 2008 7:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 27, 2008 1:54 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima!

Evo da se i ja uključim u temu koja mi je prilično znana. Alergičar sam od malih nogu. Sada, u malo zrelijim godinama života,pokušala sam primjeniti nekoliko prirodnih metoda za izlječenje. Npr. homeopatske pripravke,akupunkturu, dva mjeseca čišćenja organizma uz voće,povrće i čajeve,zatim sam pokušala primjeniti makrobiotički način prehrane...Više niti sama neznam što sve nisam, naravno ne to sve odjednom. U svemu tome vjerovatno mi je falilo upornosti i ustrajnosti :oops:. Moj savijet svakom tko želi pokušati bilo koju prirodnu metodu izlječenja jest da bude uporan. Ja si nažalost nisam uspijela pomoći. Primjetila sam poboljšanje u trudnoći, a nakon poroda bilo sve po starom. Samo da još napomenem da ne uzimam nikakve ljekove dok mi stvarno simptomi ne postanu neizdrživi. Koliko čujem i znam, najefikasniji medicinski način privremenog izlječenja je hiposenzibilizacija. Izlječenja traju oko desetak godina. Ja probala i to ,ali samo jedne godine jer je preskupo. Uzela sam cjepivo za zambroziju. Preko tog cjepiva se ustvari dobiva mala doza alergena pa tijelo kao na taj način treba početi blaže reagirati na određeni alergen. I sad zamislite kad imate cijeli popis stvari na koje ste alergični.... Cjepiva ko u priči... s tim da se preporuča naručiti cjepivo izvana(kak ti pročišćeno) jer ovo naše hrvatsko nije baš najbolje. Za jednu stvar na koju ste alergični treba ići pet godina na cijepljenje u isto doba ( nekoliko mjeseci prije cvjetanja određene biljke).
U zadnje vrijeme, često čitam kako je glavni krivac alergija nepravilan rad nadbubrežne žlijezde. Njen rad se naime,poremeti kad si jako pod stresom ili u napetosti. U takvim situcijama poremeti se količina hormona kortizola koji luči ta žlijezda. Medicina ne priznaje takvo objašnjenje. Naravo, trebamo se svi sagledati kao bića veća od fizičkog tijela, tako da je meni ta teorija potpuna prihvatljiva. Tu je također jedna emocija koja bi mom mišljenju također igrala veliku ulogu kod pojave alergija, a to je ljutnja..dakle,nisu tu samo neki vanjski čimbenici nego i naš način razmišljanja. Izlječenje počinje u glavi, kao što je počela i bolest...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 30, 2008 7:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 27, 2008 1:54 pm
Postovi: 4
Opet ja!
Zaboravih reći da sve te isprobane metode jesu djelovale u tom smislu da su mi olakšale,ali potpunog izlječenja nije bilo. Ono što mi je također pomoglo je bilo vježbanje joge i duboko disanje u situacijama kad sam teško disala. Samo, kad se nos začepi to baš ne pali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: ned aug 22, 2010 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Nitko još nije dao niti jednu upotrebljivu metodu liječenja alergije, mene je sad nos počeo zezat i mislim da je nešto vezano uz pelud, ima'l neka instant healing metoda? :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: ned aug 22, 2010 4:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Instant metoda nije bas instant brza, ali je najbrza koja ti moze pomoci. Postoji urin i pijenje i ukapavanje, ciscenje debelog crijeva, ciscenje jetre, koristenje ljekovitog bilja, promjena prehrane i nacina zivota, yoga disanje i asane........ Kod Malahova dosta pise o takvim stvarima u knjigama. Da sam ovo znao prije 2 godine kada sam pisao zadnji post ovdje, moje muke bi bile puno krace i bezbolnije. Da je bar bilo takve literature za skinuti prije i da me je bar netko uputio. Ovako sam sirovom hranom uspio rijesiti sve. No i na tezi nacin covjek uci, kazu jos bolje :hello2:

Uvijek mozes otici u apoteku i kupiti Operil kapi koje ce ti sprziti sluznicu kao meni, ali ce biti prava instant pomoc ](*,)

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz