Sada je: čet mar 28, 2024 10:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: pon aug 23, 2010 3:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
dzabaludin je napisao/la:
Uvijek mozes otici u apoteku i kupiti Operil kapi koje ce ti sprziti sluznicu kao meni, ali ce biti prava instant pomoc ](*,)

Da znam, mora postojati i druga nekakva metoda, hmmm ništa, primit se experimenata i to je to :tongue:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: savjet u vezi prehrane
PostPostano: sub maj 07, 2011 7:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 07, 2011 6:47 pm
Postovi: 4
Poštovani!

Pred par mjeseci sam otišao na testiranje za alergiju i tamo su mi otkrili svašta. Uglavnom sve na što netko može bit alergičan sam osvojio. :)
Dakle potvrđena alergija na sve pelude, trave, cvijetanja + alegija na hranu (orašasti plodovi-nisu rekli koji), natrijev glutamat (vegeta), LIMUNSKA KISELINA (nje ima u svem živom) itd, itd. (već sam i zaboravio što sve ne)

E sad supruga se prije mene počela interesirati u vezi alternativnih liječenja i prehrane, pa smo promijenili način života.

Dakle vegetu smo bacili, kuhamo što manje, svako ujutro obvezno jedemo svježe voće (banane, jabuke, naranče), industrijsko sranje smo totalno izbacili kao i mlijeko. Sami pečemo kruh od prirodnog kvasca...

E sad alergolog mi je rekao da ne smijem jest tropsko voće, pa mi nije jasno zašto.

Ono što me najviše muči jest konstanta nadraženost grla.
Dakle non stop me grlo boli i nije mi jasno zašto? Nekad me manje boli, nekad više, a sve alergijske uzroke sam maknuo i dobio od doktorice neku pumpicu za nos da ne kišem i da mi se ne nakuplja sekret u nosu.
Kupio sam si i citrofit i kuminovo ulje. Al mi kumin nije odgovarao (imao sam dojam da mi još više iritira grlo).


Eto, svaki savjet dobrodošao!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: savjet u vezi prehrane
PostPostano: sub maj 07, 2011 10:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
što sirovije to bolje,a razne glutamate svakako treba izbjegavati
možda bi trebao da se obratis nutricionisti da ti sastavi plan prehrane


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: savjet u vezi prehrane
PostPostano: ned maj 08, 2011 8:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Procitaj temu "Ishrana sirovom hranom", tamo su ti svi savjeti kojite zanimaju :read: Ima puno, ali se isplati :hello2:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: savjet u vezi prehrane
PostPostano: uto jun 07, 2011 5:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
predji na hranjenje suncem i sirovom hranom.
sto se tice alergija, neznam, ja sam svoju rjesio time sto sam svoju macku jos vise trljo od sebe, pa me alergija na nesto prosla i nije se vise pojavljivala, sto se tice peluda, pokusaj boravit sto vise u prirodi, meditiraj i uvjeravaj se da ti nije nista. mozda prodje, ako vidis da nemoze jebaji ga, jer ako funkcionira na bol, onda garant moze i to. sve ti je vise manje u glavi, i to vise je vise nego je manje.

ja sam na medicini, imunologija i nije vele istraženo područje upravo zbog odvec velike povezanost za umom, tako da, experimentiraj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: savjet u vezi prehrane
PostPostano: uto jun 07, 2011 5:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
ja svoju macku hocu izudarat al se sakrila pod krevet kucka
posrala se ispred wx-a na plocice i rastrljala trag

samo kad izadje ispod kreveta,najebala je

iso sam je vadit al je hiskala na mene

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: savjet u vezi prehrane
PostPostano: uto jun 07, 2011 6:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
dobila je svoje sad,sad se pod ormar sakrila i opet je hiskala

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: savjet u vezi prehrane
PostPostano: uto jun 07, 2011 8:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Za alergije, iz mog kratkog iskustva, urinoterapija jebe keve! :notworthy:

Zašto, jednostavan je razlog. U organizmu ti se stvaraju antitela, na stvari koje su normalne u prirodi, i bez kojih ne smemo. Unošenjem urina, mi unosimo i informaciju o tim antitelima i alergiji, i onda telo kreće da stvara antitela na ta antitela. Iz mog 2 nedeljnog iskustva, mogu reći da mi je isto kao i sa lekovima za alergiju, a sad ih ne pijem. Što znači da ide na bolje! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: ned jan 22, 2012 2:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
Ako još niste, pročitajte knjigu "Alergije - prikrivena bolest"!

http://dominovic.hr/webkosarica/index.p ... &parent=28

Podijelit ću s vama svoju priču o alergijama. Nije riječ o čovjeku već o konju. Imam kobilu koja je prije otprilike 5 godina počela pokazivati znakove alergija u proljeće. (Da kobilu, i jako je volim i učinila bi sve za nju) Curile bi joj suze iz očiju, krmelji, nos bi joj curio. To je znalo trajati po 15-ak dana pa bi prestalo. Nakon godinu-dvije to se pretvorilo u najteži mogući oblik alergije. Znači to je bilo prije dvije godine. Kada joj se stanje stvarno pogoršalo do maksimuma, ona nije mogla normalno disati, doslovno se borila za zrak, udisala je vrlo teško sa pumpanjem stomakom, i imala je konstantno raširene nosnice i bila je iscrpljena. U to isto vrijeme pokazalo se da joj je jetra u vrlo lošem stanju tj. zatrovana. Nakon jednog aromaterapijskog tretmana za čišćenje jetre bilo joj je puno bolje, ali alergije nisu prestale. U jesen sam joj zbog problema sa leptospirozom morala dati antibiotik i nakon njegove primjene stanje se popravilo i to znatno. To je trajalo do proljeća dok nisu opet počeli prvi simptomi alergija, koji su prerasli u astmatične napadaje, opet se borila za dah konstantno. DA stvar bude gora, počela je mršaviti, izgubila je tek, sporo i teško je jela i imala je stalno laganu temperaturu. Naravno probala sam sam bronhodilatatorima, ali to ništa nije pomagalo jer je alergija bila prejaka. Pluća su joj zviždala. Davali smo joj direktno u venu c vitamin, antihistaminike i nešto za apetit. To uglavnom ništa nije pomagalo, a o tabletama da ne pričam koja je to bila muka natjerati ju da pojede to sa hranom sve do kraja.... Onda sam pronašla knjigu gore navedenu i odlučila pokušati sa tom terapijom.

U međuvremenu, testirali smo joj krv, i otkrili da je alergična na sve moguće alergene, a to su bile ugl. pelud svih trava koje obično jede, (oko 12 vrsta), ambrozija, guščja stopa, pa onda grinje, komarci, i od hrane soja. NAjbitnije je bilo držati je podalje zatvorenih prostora jer je iz njih jednostavno nemoguće eliminirati alergene. To joj je mislim i spasilo život u međuvremenu.

Po knjizi, alergije bi trebale prestati primjenom probavnih enzima. tj. konzumiranjem istih kroz period od najmanje 6 tjedana. Ja sam nabavila probavne enzime i to baš specijalno za konje, i to sam joj počela davati zajedno sa češnjakom u hranu. Uz enzime potrebno je koristiti nešto što ubija bakterije i gljivice u crijevima, a češnjak je npr jedan od onoga što se u knjizi navodi. Nakon mjesec dana svi simptomi alergije su nestali kao rukom odneseni. Ja nisam imala više enzima i nisam ih mogla nabaviti da provedem cijeli tretman. Za mjesec dana simptomi su se ponovo vratili. ISto kao i prije opet je teško disala, imala je asmatične napade, a tokom sljedećeg ljeta smršavjela je tako da je izgledala kao kostur jer nije mogla jesti. KRajem ljeta je čak počela dobivati srčane napadaje, pošto je od svog tog naprezanja srce bilo najviše ugroženo. Znala je od asmatičnih napada početi drhtati i dahtati na usta. Od srčanih napada se znala u sekundi sva oznojiti i početi hiperventilirati i leći na pod. Kada sam joj napokon u 9. mjesecu 2011. nabavila ponovo one enzime, počela sam ih ponovo davati sa hranom, svaki dan redovito, i uz to sam joj davala biotin (H vitamin) koji također čisti crijeva od bakterija i gljivica). Osigurala sam se sa više piksni enzima da se ne desi kao prvi put da mi ponestane. Nakon mjesec dana primjene svakodnevno, svi simptomi alergije su ponovo nestali preko noći kao rukom odnešeni. Terapiju sam nastavila još, kako kaže najmanje 6 tjedana, dok nisam potrošila 2 piksne enzima. Sada je prošlo 3 mjeseca otkako moja kobila nije imala nikakvih problema sa alergijam. Dajem joj još enzime tu i tamo u hranu, eventualno jednom ili dvaput tjedno. Udebljala se, oporavila, pluća joj ne šušte više. Opet je kao i prije zdrava. Svi su je već bili otpisali, a ona sada okolo skakuće kao pravi veseli konjić, iako ima čak 20 godina! Oštećenja na plućima su joj ostala vjerojatno, a i srce je sigurno slabije nego prije, ali stanje je stabilno bez ikakvih smetnji.

Nadam se da će ovo nekome pomoći!

Sretna sam što sam pronašla ovu knjigu u trenutku kada je bila najpotrebnija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: pon okt 08, 2012 10:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2012 10:12 pm
Postovi: 18
Da ispricam "moju" pricu :)
Jos kao klinac sam imao problema sa alergijom. Dok je bilo "bolje" vreme i imalo se vise para isli smo porodicno na more vecinom zbog mene i moje alergije. Naravno meni tih par dana na moru nisu znacajno pomagali pa sam kao dete primao brdo inekcija kako bi mi se obuzdala alergija. Posle tih inekcija par godina mi je bilo bolje i nisam morao da uzimam lekove. Ne secam se tacno, al mislim da sam negde 2-3 razred osnovne skole poceo da uzimam presing kako bi smirio alergiju koju imam (skoro na sve sam alergican, samo na perije nisam alergican). Dugogodisnje uzimanje presinga nije davalo dugotrajne rezultate pa sam od 7-8 razreda morao da uzimam arius koji je jaci od presinga kako bi smirio alergiju. Kad prestanem da pijem arius, odma pocnem da kijam, suze mi oci, "slinim". Resenja nije bilo ni na videlu, maltene da sam se pomirio sa sobom da cu uzimati arius do kraja zivota posto bez njega ne mogu. Sasvim slucajno sam naleteo na sajt od "Ivone Zivkovic" i poceo da citam i citam. Sa tog sajta sam se usmeravao na dosta drugih sajtova de sam jos citao, poceo sam da svacam svetski sistem trovanja ljudi i svega ostalog. Ipak u svim tim clancima ja nisam nalazio "caroban napitak" koji bi me izlecio od moje dosadne i skupe alergije. Jednog dana, ukapirao sam da mogu da prevazicem alergiju umno, da je savladam psihicki i fizicki. Prestao sam da pijem tablete (moji su naravno bili protiv toga), poceo sam tih dana da trcim i da jedem sto vise voca i povrca. Shvatio sam da je dosta bolesti stvorio "nas" mozak misleci da smo bolesni. Tesko je to da objasnim nekome, posebno starijoj generaciji (kao naprimer moji roditelji) koji i dan danas veruju da mi je bolje zbog leka.

U svakom slucaju verujem da ste svatili moju pricu, svatio sam da ako budem svatio i verovao u sebe mogu da se izlecim od alergije bez ikakvih farmaceutskih droga. Evo vec godinu dana nemam imao alergisku reakciju, nisam pio nikakve lekove cele godine i nisam bio bolestan ni jedan jedini dan. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: uto okt 09, 2012 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Samo ti sam mozes da izlecis sebe, nitko drugi :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: uto okt 09, 2012 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
pr0gres07 je napisao/la:
Da ispricam "moju" pricu :)
Jos kao klinac sam imao problema sa alergijom. Dok je bilo "bolje" vreme i imalo se vise para isli smo porodicno na more vecinom zbog mene i moje alergije. Naravno meni tih par dana na moru nisu znacajno pomagali pa sam kao dete primao brdo inekcija kako bi mi se obuzdala alergija. Posle tih inekcija par godina mi je bilo bolje i nisam morao da uzimam lekove. Ne secam se tacno, al mislim da sam negde 2-3 razred osnovne skole poceo da uzimam presing kako bi smirio alergiju koju imam (skoro na sve sam alergican, samo na perije nisam alergican). Dugogodisnje uzimanje presinga nije davalo dugotrajne rezultate pa sam od 7-8 razreda morao da uzimam arius koji je jaci od presinga kako bi smirio alergiju. Kad prestanem da pijem arius, odma pocnem da kijam, suze mi oci, "slinim". Resenja nije bilo ni na videlu, maltene da sam se pomirio sa sobom da cu uzimati arius do kraja zivota posto bez njega ne mogu. Sasvim slucajno sam naleteo na sajt od "Ivone Zivkovic" i poceo da citam i citam. Sa tog sajta sam se usmeravao na dosta drugih sajtova de sam jos citao, poceo sam da svacam svetski sistem trovanja ljudi i svega ostalog. Ipak u svim tim clancima ja nisam nalazio "caroban napitak" koji bi me izlecio od moje dosadne i skupe alergije. Jednog dana, ukapirao sam da mogu da prevazicem alergiju umno, da je savladam psihicki i fizicki. Prestao sam da pijem tablete (moji su naravno bili protiv toga), poceo sam tih dana da trcim i da jedem sto vise voca i povrca. Shvatio sam da je dosta bolesti stvorio "nas" mozak misleci da smo bolesni. Tesko je to da objasnim nekome, posebno starijoj generaciji (kao naprimer moji roditelji) koji i dan danas veruju da mi je bolje zbog leka.

U svakom slucaju verujem da ste svatili moju pricu, svatio sam da ako budem svatio i verovao u sebe mogu da se izlecim od alergije bez ikakvih farmaceutskih droga. Evo vec godinu dana nemam imao alergisku reakciju, nisam pio nikakve lekove cele godine i nisam bio bolestan ni jedan jedini dan. :)


slicna stvar ko i kod mene.. Moja politika je kaj te ne ubije te ojaca..
Zadnje na kaj sam bil alergican bila je ambrozija cak sam si ju mislil u teglu posadit i stavit na prozor od sobe, ali nisam trebal jer vec sad eto 3 ili 4 godine nisam ni na to alergican. :D

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: sub okt 20, 2012 10:43 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub okt 20, 2012 10:06 am
Postovi: 1
Lijep pozdrav svima :)

Inače već dulje vrijeme znam za ovaj forum i tu i tamo bih ponekad pronjuškala malo ali ništa previše, valjda je sad došlo vrijeme za aktivno sudjelovanje. :) U potpunosti podržavam Galaksiju, ovdje se stvarno može naći SVE.

Moj valjda "problem života" me doveo ovdje..alergije.. Kad sam bila mala (period otprilike 4-5-6-7 godina) redovito sam išla na alergotestove i terapije i tako "liječila" svoje tegobe, koje zapravo tada i nisu bile tako strašne u odnosu na sad, ili se ja ipak ne sjećam dovoljno. Najgoru stvar što pamtim je bio svrbež po rukama i nogama. Nakon tih svih terapija to je prošlo, i sa mnom je bilo sve super. Taman smo u tom periodu i promjenili mjesto stanovanja i kako je meni bilo super prestala sam odlazit na terapije i alergotestove i tako par godina živjela u miru. Čak je i pubertetsko doba prošlo bez pretjeranih prištića i svega onog što ide uz to. Kad sam završila srednju, uslijedio je fakultet i totalna promjena načina života. Do prije toga živjela sam na selu, svjež zrak, zdrava hrana itd. a onda GRAD. prokleti grad :D Ni sama nisam bila svjesna što sam si radila, brza hrana, pre premalo kretanja, smog, prašina, ovo ono. Prvo su se pojavile akne i ciste po licu i vratu. Nisu one nešto pretjerane sad da se vide i to, ali smetaju jer ne nestaju. Zatim usta, neko vrijeme sam kupovala labelo jednom tjedno koliko su me pekle, sušile se, zatezale itd. Znam labelo je smeće, i ne pomaže, ali ista je stvar bila i sa melemom i svim ostalim čudesima koje sam probala. Onda je krenulo i ostalo, kihanje, curenje nosa, zatim nakon svakog tuširanja svrab po cijelom tijelu, crvene mrlje, valjda su mi smetali kojekakvih šamponi i gelovi za tuširanje, ili čak sam klor jer svako jutro kad se umijem ili kad se tuširam, čim mi nos dođe u kontakt s vodom, gotovo. Kihnem jedno 50ak puta minimalno. Oči se zacrvene, zasuzave itd. Onda i taj problem s očima, počele su mi se stvarati borice ispod njih. I to nije bilo ništa strašno dok ove godine prije ljeta nije preuzelo maha. Užasno su me svrbili kapci i područje ispod očiju. Doktorica mi propiše Aerius od kojeg mi je natekla limfna žlijezda i to je jedino čemu su one pridonijele u početku, kasnije sam ih nastavila piti jer mi je jedna dobra privatna dermatologica rekla da su to jako dobre tablete. Mogu reći da su mi pomogle što se tiče ove kijavice svako jutro i svaki dan. Barem toga više nema. Za oči mi je propisala Maxitrol mast koja se koristi maximalno 5 dana i u tih 5 dana stvarno crvenilo je nestalo i bore su se smanjile, ali sad se to sve opet vratilo.. Sigurna sam da ću drastično morat promjeniti svoj način života i pod najvažnije, svoju prehranu. Za početak sam se opet naručila na alergotestove, prvo na hranu (nekako mi je to najvažnije, pa da mi to bude neka vodilja za dalje, da vidim što "trebam" izbaciti iz prehrane), poslije će još uslijediti epikutani test (na kontaktnu preosjetljivost na različite kemijske tvari), tipa bižuterija, parfemi i sl. sve je to meni zabranjeno xD

Što se tiče akni, prošle godine sam išla kod dermatologice u dom zdravlja (znači ne privatno) i ona mi je prvo propisala neku mast te rekla da ce se to mozda malo povuci ali to nije rjesenje, nego je rjesenje lasersko spaljivanje tih akni koje bi mi kao napravili prosle godine na jesen. I ja sam odustala od toga. jednostavno nisam dosla jer mi se to nije sviđalo, znam da bi mi sigurno ostale nekakve kraste ili posljedice od toga,, a vjerujem da postoji još neki način da se to riješi. Ona se nije potrudila ni malo, odmah spaljivanje. e pa ne moze. xD Možda griješim, što vi mislite o tome? Nedavno kad sam bila kod privatne dermatologice (a žena je stvarno super i isplati se platit), rekla mi je da ona za akne radi razne tretmane i pilinge za lice. Radije bih probala to nego spaljivanje. A uz reguliranje prehrane možda se i same počnu povlačit. Meditacija je kod mene prisutna dosta često. Kao mala, išla sam i kod bioenergičara i on je naravno sve sredio tada :) I tako, svašta sa mnom i kod mene, ovaj tekst sam više pisala da sve to još jednom izbacim iz sebe nego što očekujem neke savjete (iako znam da ću ih sigurno dobit) :)

Prvi alergotest je 13.11. a dotad lagano.. iskreno se veselim rezultatima jer jedva čekam da znam koju hranu otprilike moram izbacit. Prije nisam smjela jesti suhomesnate proizvode, paštete i sl. a to je valjda hrana na kojoj prosječan student živi. Menze i studentska prehrana sigurno nisu za mene ali i nemam želju više tamo jesti kad vidim sve one masnoće i ulja. fuj.

Hvala na čitanju :D

_________________
Life begins where fear ends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alergije
PostPostano: sri aug 31, 2016 1:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Priroda cela se složila da pomogne čoveku da ga zaustavi, da stane i oslobodi se straha što je u njemu.
Priroda komunicira sa čovekom na način na koji ona to može.
Čovek nije u stanju razumeti njene reči i ne sluša je i sam sebe ubija.
Čovek misli da će ozdraviti ako samo jede prirodu a neće jer jedino istinsko isceljenje je ako je i čuješ, vidiš, omirises i dodirnes.
Jer priroda je otrov za onoga koji je ne primećuje i eliksir za onoga što hodi sa njom!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz