Sada je: ned jun 16, 2024 1:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri feb 11, 2009 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Hvala na odgovorima. Videću još oko tog posta kad detaljno proučim knjigu.

Interesuje me šta jesti da bi urin bio boljeg ukusa i bez boje? Nemojte me upućivati na knjigu,zanimaju me lična iskustva.
Ja sam inače Vegan pa bi mi značio poneki savet i preporuka šta i kako jesti.
Toliko je Junk hrane okolo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 11, 2009 11:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
FreedomRunner je napisao/la:
Hvala na odgovorima. Videću još oko tog posta kad detaljno proučim knjigu.

Interesuje me šta jesti da bi urin bio boljeg ukusa i bez boje? Nemojte me upućivati na knjigu,zanimaju me lična iskustva.
Ja sam inače Vegan pa bi mi značio poneki savet i preporuka šta i kako jesti.
Toliko je Junk hrane okolo...


1. odg. Što jesti?
Pa ako si vegetarijanac, onda to pitanje i pitanje o Junk food-u ne bi trebao biti problem.

Ono što je meni blisko a da utječe na kakvoću urina čovjeka je savjet s medicinskog uporišta koji nalaže sljedeće:

- ne prezačinjena hrana (ljuto, masno, slano, kiselo, šećerno,...)
- preferiranje kuhanih i sirovih jela
- ne koristiti začine koji jelima daju intenzivan miris (luk, češnjak, curry, origano, ...)
- u širem luku zaobići kavu, cigarete, slatkiše, gazirana pića (cola, fanta, sprite ....radije kroz taj period konzumiraj isklučivo vodu.)
- otipiliti stres meditacijom te opuštati se dnevno koliko je to moguće nekom od tehnika, kako se ne bi producirala velika količina adrenalina koji kasnije završava u urinu.

Sve u svemu glavni orijentir neka ti bude slika kako tvoj urin mora biti "blagog i nježnog" karaktera pa takvu hranu te pića i unosi u organizam.

Pretpostavljam da razliku između agresivne i blage hrane znaš pa si dalje sam sastavi jelovnik za taj period.

2. odg. Kako jesti?
Ne bi trebalo jesti niti jako rijetko niti jako često.
Dakle uvijek bi trebala biti nekakvo stanje da niti si sit niti gladan (s tendencijom prema gladi)

Mnogi griješe koji kažu da je bolje jesti pomalo i često nego veću količinu hrane i rijetko.
I jedno i drugo je krivo.
Ovo drugo je samo po sebi loše jer jako opterećuje probavu te nosi sa sobom ostale negativnosti.
Ono prvo sa više manjih obroka je skoro jednako loše, jer takvim načinom tjeraš jadan želudac i probavu da stalno rade i nemaju odmora.
Cjelodnevno lučenje sokova, varenje, probavljanje, te sve ostalo da ne nabrajam, nije baš nešto čemu se tvoj želudac i probava vesele, kao niti želučana sluznica koja se na taj način može lako oštetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 8:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
http://www.blic.rs/zanimljivosti.php?id=78970

Pobeđujemo :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 5:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ako još nekome nije jasno kako se primenjuje urinoterapija

http://www.youtube.com/watch?v=9hhXmn7y99c&NR=1

Nije ovo savet, nego ako nije jasno posle svega ovde rečenog... #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 17, 2009 5:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Pitala me jedna osoba da li urinoterapija pomaze kod hemeroida? Nakon trudnoce.
I ako pomaze kako se koristiti?

Dao sam joj pdf knjigu i nabavila je jos jednu knjigu od Thakkara Tajne urinoterapije.
Upustva su razlicita u ove dvije knjige, pa ju zanima da li je tko probao u praksi.

Koliko je ona shvatila, uz jutarnje uzimanje, treba svaki dan raditi klistir sa 1 deci urina i uz to mazati hemeroide ili raditi obloge?

Njoj je sve to cudno jer ne razumije kakve veze ima urin sa povlacenjem krvnih zila koje su zapravo hemeroidi.

P.S. da li su hemeroidi prosirene krvne zile debelog crijeva?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 05, 2009 8:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Da li ima ljudi ovdje na forumu koji su gladovali na urinu?
Razgovarao sam sa ljudima koji su vegani, makrobioticari i neki drugi koji su radili dijete. I nisam im znao reci, da li je praznjenje crijeva (WC, velika nuzda) normalno kada su ljudi na ovom gladovanju (WC svaki dan), ili se praznjenje crijeva vrsi svakih par dana. Oni tvrde da je njima logicno posto se ovim gladovanjem ne unosi hrana da je i praznjenje crijeva rjede, tj mozda svakih par dana ili cak i rijede.
Da li netko zna jer u knjizi o ovome nema nista, ili je netko probao gladovati vise od par dana pa da kaze kako je sa ovim?

-------

Knjiga Malahov, Urinoterapija, str. 80

"11. Za brzo čišćenje celog želudačno-crevnog trakta. -
Piti 2-4 dana sav urin, prikupljen tokom dana. Poželjno je to
ponoviti posle nedelju dana. Takav način uzimanja urina
koristiti u drugoj i četvrtoj fazi lunarnog ciklusa. Radi
pojačanja efekta običnom urinu se može dodati ukuvani."

Da li je netko ovo probao?
Meni se cini boljim od gladovanja (ako osoba nije bas tesko bolesna)?

-------

str. 78

"f) u dijeti kod intenzivnijih oblika primene urinoterapije
(tri i više puta dnevno) iz ishrane treba izbaciti so i uzimati
manje belančevina. Izbegavati očišćene i sintetičke proizvode:
šećer, sitno mleveno brašno, konzerve, kobasice i sireve.
Nekim ljudima se preporučuje da se odreknu mlečnih proizvoda.
Začinjena (pikantna)" hrana daje urinu neprijatan miris
i ukus - odustanite od te hrane."

O kakvoj je ovdje dijeti rijec?
Samo smanjeni unos hrane (koliko?) ili ima neka posebna dijeta?

-------

Pokusavam nekim ljudima "alternativcima" objasniti urinoterapiju, ali nemam osobnog iskustva u ovome (a oni traze detalje jer imaju iskustva sa drugim dijetama i gladovanjima), pa ako netko ima ili zna, neka pomogne ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 07, 2009 9:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 23, 2009 11:09 am
Postovi: 12
Pozdrav svima imam dilemu pa bih vas molio da me posavjetujete. Da li je preporucljivo da kombinujem urinoterapiju ( pijem oko 150 ml srednjeg mlaza jutarnje mokrace, onda na podne jos 100-150 ml i oko 17h jos 100 ml i ispiram usta svojim urinom) sa MMS.
Pantelija je napisao/la:
Ako još nekome nije jasno kako se primenjuje urinoterapija

http://www.youtube.com/watch?v=9hhXmn7y99c&NR=1

Nije ovo savet, nego ako nije jasno posle svega ovde rečenog... #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 07, 2009 10:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ako se od nečega lečiš onda nastavi, ali za preventivu dovoljno je samo ujutru uzimati do tri gutljaja.
MMS ne smeta urinoterapiji, ni obratno.
Ovo sa majmunom je bila zajebancija, ali se i vidi da životinje instiktivno osećaju korist od urina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 07, 2009 1:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 23, 2009 11:09 am
Postovi: 12
Hvala Pantelija na odgovoru a za majmuna opusteno :D
Pantelija je napisao/la:
Ako se od nečega lečiš onda nastavi, ali za preventivu dovoljno je samo ujutru uzimati do tri gutljaja.
MMS ne smeta urinoterapiji, ni obratno.
Ovo sa majmunom je bila zajebancija, ali se i vidi da životinje instiktivno osećaju korist od urina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 16, 2009 3:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 16, 2009 3:13 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

puno hvala na toni korisnih informacija :)

Ja sam prije koju godinu pio urin i prestao jer nisam osjetio neke razlike (zdrav sam bio i ostao.. radio sam to kao spiritualnu praksu), ali nedavno sam se odlucio vratiti na njega :)
Stav je sad ispravniji, ne pijem cijelu casu niti ista forsiram, puno vise sam se informirao... jednostavno sam sazrio...

U medjuvremenu sam svako jutro pio casu do dve vode..
Sad me samo zanima dal da popijem urin pa dalje vodu ili kako da to kombiniram.. ovako sad radim.. urin pa casa vode ;)

_________________
Life finds its purpose and fulfillment in the expansion of happiness.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 16, 2009 7:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Pantelija je napisao/la:
http://www.youtube.com/watch?v=9hhXmn7y99c&NR=1


*** This video has been removed due to terms of use violation. ***

Jel imaš neki drugi link na taj video?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 17, 2009 12:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Nemam.
Baš čudno da su ga skinuli.
Običan snimak iz zoološkog vrta, orangutan se okrenuo naglavačke i šora sebi u usta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 6:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Imam vise pitanja u vezi ovoga.
Od cega zavisi boja urina? Uglavnom mi je jako zuta, ili pomalo braon. Kakva bi boja trebalo da bude?
Negdje sam cuo da ako je morkaca zuta to znaci visak vitamina E (izmedju ostalog)
Ukus je malo gorak i malo slan, nesto izmedju. Mirisa nema. :wink:
Kakav bi trebao da bude ukus kod zdrave osobe?

Predlazem moderatoru da temu stavi u top (ne propustiti), posto je toliko ljekovit ovaj nacin lijecenja, a jeftin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 12:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
U literaturi o Urinoterapiji se navodi da je sastav i kvalitet urina individualan, i zbog zdravlja osobe, i zbog starosnog doba i vrste hrane i lekova koje uzima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 22, 2009 9:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 26, 2008 4:52 pm
Postovi: 10
Lokacija: Sarajevo
Prije svega, zelja mi je da se osvrnem malo na prvi post grof_Drakula osobe. Iz njegovih kasnijih komentara se jasno vidi o kakvoj se osobi radi, ali mislim da je njegov prvi post na ovoj temi vrlo zanimljiv, iako vecini drugih forumasa vjerovatno izgleda potpuno trivijalan. Naime, smatram da sam tu u prednosti jer sam i sam u svemu tome pocetnik (iako ovaj forum pratim vec godinu i sitno), ali ipak razumijem i sam osjecam potrebu da o svemu tome pitam, pitam i pitam.

grof_Drakula je vjerovatno osoba koja je u pocetku procesa Saznanja upala u njene ekstremitete. I ja bih, vjerovatno, u danima ignorancije, odnosno u danima bez zelje za saznanjem, pri pomeni lijecenja urinom poslao nekoga gdje mu nije mjesto. Pokusacu da svima koji bi postavili ista pitanja odgovorim u okvirima mojih intelektualnih kapaciteta

[b]A razvijao se evolucijom zato da sačuva vrstu. Gađenje prema sluzavim nakupinama ima svoj smisao jer nas tako sprečava da s njima dođemo u kontakt. A to je zato što se naši pretci, koji su se tome izlagali, nisu dobro s tim i proveli. Vjerojatno bi se zarazili ili pokupili smrtonosne bakterije. Isto vrijedi i za zmije. Instinktivno je da se ljudi maknu od takvih odvratnih gmazova jer su opasni za njih. Isto vrijedi i za izmet. [/b]

Za pobijanje te teorije uzecu primjer djece, kao najlogicniji. Djeca se od rodjenja ne boje nicega, niti osjecaju gadjenje prema necemu. Djeca se od rodjenja mokre u pelene, ali tek kada shvate da majkama to smeta i da ih svaki put presvlace, tada pocinje proces ucenja o onome sto ti nazivas evolucijom.

[b]Evo, vidim da jedna forumašica piše o tome da osjeća bolove nakon ispijanja urina i misli da je to zato što urin pozitivno i iscjeljujuće djeluje. Pa zar bol nije prirodni mehanizam koji nas održava na životu? Ako osjetimo bol, to znači da s nečim moramo prestati. [/b]

Nipošto. Bol je jedina istina koju nam dopustaju u svijetu iluzije. Osjecaj bola nije niposto negativan, vec samo impuls mozgu o nekom procesu koji u tvom tijelu nije ustaljen. Zasto nas misici bole kada prvih par puta vjezbamo?? Zato sto se razvijaju. Ista stvar je i sa svim ostalim bolovima. Oni su samo pokazatelj da se desava nesto sto je organizmu do sada bila nepoznanica. Spomenuo si slucaj pokvarenog jogurta. Cijelog zivota si "programiran" etikatama na jogurtu da ga ne smijes piti nakon isteka odredjenog roka. Tvoj organizam je navikao na takav jogurt. Tvoj organizam je navikao na pastete, koka kolu. Tvoj organizam zivi sa organizmima koji gube kosu u 20-tim godinama, sa debelim nervoznim i nezdravim organizmima. Gdje je tu evolucija? Ako par milenijuma usavrsavamo svoje tijelo i organizam, kako to da su nasi preci bili daleko zdraviji i ljepsi i pametniji od nas??


Zanima me. Recimo, životinjama nema tko manipulirati. One nemaju farmaceutske multinacionalne kompanije i ostale pizdarije...

Zašto se one ne služe svojim urinom? I kako one do sada nisu otkrile njegove blagodati
?


Ovakva nebuloza bi tebi kao evolucionistu (navodnom) prva trebala djelovati nelogicno. Zivotinje su takva bica koja nemaju um i svijest, vec samo instinkte. Tako da iz urina koriste ono jedino sto su u stanju da koriste, a to je miris. Sta ocekujes da zivotinja nadje posudicu i tu se popisa, prokuha na 1/4 i ceka kad ce joj kosa prestati opadati ili kad ce se rijesiti akni??




Za ovakve i slicne ljude, kojima svi tekstovi o gnostici i ezoterici i metafizici ne dopiru ni do usne skoljke, jer su uslovljeni prvenstveno Zeljom a onda Voljom za Ucenjem, ne mogu dati nikakav savjet niti preporuku kako da taj proces ubrzaju. Vecina ljudi i nabasa na ovaj forum ponukana Zeljom. Ali ono prvo sto covjek osjeti, prva iskra svega je osjecaj nepripadanja, samoće. Osjecaj da nesto nije u redu. Onda se krece u potragu za alternativom.

Sto se mene tice, danas sam prvi put cuo za urinoterapiju, a sutra ujutro je prvi dan testiranja, nadam se. Jos nisam dovoljno jak da pijem, ali cu probati sa masazom, ako nadjem odgovarajucu posudu za kuhanje.

Toliko od mene. Pozdrav.

_________________
Neko mi zivot krade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 12:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Pozdrav svima! Da li bi neko mogao da mi kaze da li je imao pozitivnih iskustava u lecenju glaukoma ovom metodom? I jos nesto: da li je za lecenje ocnih bolseti (ukapavanjem urina u oci) neophodno da se urin prokuva na opisan nacin? Hvala unapred :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Da, mora da se prokuva.
Kažu da pouzdano leči.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 7:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Hvala Pantelija! Hajde da probamo i to... verujem da 'e pomo'i...Imam jos dva pitanja:
1. Razumela sam, citajuci preporucenu literaturu o urinoterapiji, da je urin, cak i osoba koje su bolesne, koristan za upotrebu i da je u stanju da dovede do poboljsanja zdravstvenog stanja. To mi bas nije logicno, jer bolesne osobe najcesce koriste lekove, tako da mislim da bi za pocetak, dok ne bude coveku bolje, bilo pametnije da bolesnik koristi urin, recimo, svog deteta za spoljasnju upotrebu. Da li gresim? Ili je bolje da covek koristi svoj urin, da li je on njemu prilagodjeniji od tudjeg?
2. Da li, ukoliko se koristi decji urin za terapiju odrasle osobe, mora da se vodi racuna o tome da pol deteta i odraslog budu isti?Mislim, ima li to neke veze?

Unapred hvala! :) Pokusacemo sa ovim od iduce nedelje, pa javljam rezultate!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 11:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ako se neko leči urinoterapijom, ne trebaju mu drugi lekovi.
Ako ih je uzimao, onda bi trebao prvo da se pročisti od njih, bar nekoliko dana da ih ne uzima (pogotovu ako ne deluju na izlečenje, a takva je većina lekova na recept, a lekari nas ubeđuju da tako treba, da moraju stalno da se uzimaju - iako ne deluju).
Takođe i što čistiju hranu da uzima, vegetarijansku.

I pored toga princip delovanja urina je homeopatski efekat, to znači da on ima i treba da ima sve što već postoji u organizmu da bi se ponovnim unošenjem izazvao efekat na imunološki sistem. Prema tome, iako ima tragova lekova u sebi, s urinoterapijom će se izlečiti i od lekova, kao i od bolesti.

Urin zdravog deteta je najbolji. Za bolesnike koji su zagađeni lekovima ili su suviše stari - jer urin starih ljudi nije baš dobar za lečenje.
Ne sećam se da negde piše, ali mislim da ima logike da dete bude istog pola kao pacijent. Zbog hormona i drugih stvari koje su karakteristične za pol.
Takođe je od presudne važnosti stav pacijenta prema urinoterapiji. Ako je radi na silu i s gađenjem, to može da proizvede loše efekte. S druge strane, ako s razumevanjem cele logike delovanja, onda to ima mnogo snažnije dejstvo. Nije samo hemija u pitanju (kao kod drugih 'lekova').
Tu se radi o samoisceljenju i zato je presudan stav svesti i volje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 11:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Pantelija, NAJLEPSE HVALA!
Medjutim, evo u cemu je problem: u pitanju je bolesnik koji ima dijabetes tipa 1 i od njega boluje vec 40 godina. kao posledica toga je doslo do ostecenja oka, izmedju ostalih problema i do glaukoma. Osobu o kojoj pisem sam jedva ubedila da pokusa sa ukapavanjem urina u oci, nadajuci se da ce ga to ubediti da urinoterapija ima efekta. Da sam ja u pitanju, bila bi druga prica. U ostalom, i ja cu pokusati sa urinoterapijom jer sam se uverila da je zaista u pitanju velika, velika greska ne koristiti zdrav razum koji nam je Bog dao i sve prirodne lekove koje smo od Njega dobili.
Evo mog svedocanstva: od euforicne, aktivne, zdrave osobe, pune duha, postala sam, vremenom, bezvoljna, bolesna, sa viskom kilograma, sto bi rekli, "ni za sebe ni za druge". Spasila me je vera i uzimanje zivota u svoje ruke. Odbacila sam sve lekove koje sam pila, okrenula se presnoj hrani i vezbanju. Uverila se da cela ona prica o kandidi i toksikaciji organizma itekako ima veze i da su nam prirodni, pravi i jeftini lekovi na dohvat ruke:soda bikarbona, beli luk, laneno seme, limun...
Zbog toga sam ubedjena da je i urinoterapija prava stvar.kada budem probala, podelicu svoja iskustva na ovom forumu, koji je, btw onaj koji sam godinama trazila
=D>


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz