Sada je: ned jun 16, 2024 7:35 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 24, 2009 5:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
E sad ste me inspirisali da i sam sklepam tu mashinicu,pa da probam :-)

Samo me zanima na koliki napon i koliko dugo treba da prikachim srebro na njega da bih dobio optimalnu koncentraciju na otprilike 2L vode?

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
Da li mi neko moze reci gde je u Beogradu kupio srebro
i koju destilovanu vodu koristite (proizvodjac i gde se moze kupiti)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Nabavka aparata:
http://tvproko.page.tl/Srebrna.htm

Treba ti samo tegla od 2l i dve šipke čistog srebra.

Nabavka destilovane vode:
u apoteci, u većim apotekama koje imaju laboratoriju za spravlajnje lekova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 5:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
Pantelija je napisao/la:
Nabavka aparata:
http://tvproko.page.tl/Srebrna.htm

Treba ti samo tegla od 2l i dve šipke čistog srebra.

Nabavka destilovane vode:
u apoteci, u većim apotekama koje imaju laboratoriju za spravlajnje lekova.


Hvala Pantelija.
Planirao sam uzeti aparat od Proke, samo ocu prvo da nadjem pouzdan izvor na kome bi nabavio srebro, posto ne postiji nacin da sam proverim kvalitet istog, a vrlo je bitno da srebro bude sto cistije.

Da li si ti iz Beograda? Jel si ovde kupio srebro ?

Vidim da se ras testirao par destilovanih voda koje se mogu kupiti kod nas i da je nasao najcistiju. Nadam se ce podeliti ovu informaciju sa ostalima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 6:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Srebro naruči kod nekog zlatara.
Samo u apotekama imaš stvarno destilovanu vodu, s kojom oni spravljaju lekove.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 8:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Polako prijatelju. Ne zuri oko kupovine aparata za ksv. Pogledaj na http://srebrnavoda.isgreat.org/index.html ja ga koristim ali bez onih kapi, i zadovoljan sam. U kompletu ti dolaze dve srebrne elektrode 10x1x0.5 cm a ostalo je lako. Ovaj aparat proverava i kvalitet vode. Nije tacno Pantelija da u apoteci mozes kupiti kvalitetnu destilovanu vodu. Meni je samo prva tura od 5 flasa zorka farma zadovoljila kvalitet, sledeca tura sranje, ne prolazi kontrolu. Ni ostale vode nisu prosle kontrolu. Po preporuci, a ne mojom kontrolom, prolazi FAM Krusevac voda. Ja imam srecu pa mi jedna apotekarka destilovanu vodu jos dva puta pusta na destilaciju, i voda zadovoljava. Ne zuri sa tim prokinim, osloni se na nesto ispitano u praksi. Trenutno najbolji KSG, a kod nas ovaj sto ja koristim. Proces pocinje oko 0.4 mislim mA a posle 2 sata sa pola litre vode zavrsava se na 0.75 mA sto je izvrsno. Na sat vremena cistis elektrode i to je to. Bitno je da ti je struja daleko ispod dozvoljene za povrsinu elektroda koja iznosi preko 19 cm2 a voda je bistra i po formuli iznosi negde oko 9 ppm, a i oseti se da je dosta jaka, i skoro bez tyndalovog efekta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 25, 2009 8:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
vidim da pantelija i ras koriste ovaj prokin, pa reko aj i ja da ga probam ;)
ipak prokin aparat ima vise mogucnosti za experimente nego ovo cudo sa 3 baterije

jeleksic: da li bi mogao da mi kazes
- kolko kosta ovaj tvoj uredjaj ?
- u kojoj apoteci je ta dobra apotekarka ? ;)

negde sam video da je piplmetar oko $25 (neki od onih koji je ovde pominan par puta), sto sa postarinom i carinom izadje na manje od 40eura...
razmisljam se jos uvek da li da ga pazarim


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 7:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Da li ima za kupiti neki aparat u Hrvatskoj?

Ne mora biti proizveden bas u Hr, samo da se prodaje/nabavlja tj da se moze kupiti?

Da se ne mora narucivati izvana karticom, pa postarina, carina i ostalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 2:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
boki je napisao/la:
Da li ima za kupiti neki aparat u Hrvatskoj?

Ne mora biti proizveden bas u Hr, samo da se prodaje/nabavlja tj da se moze kupiti?

Da se ne mora narucivati izvana karticom, pa postarina, carina i ostalo.


Pa pitaj Gal-a. On ti ga je naveo par stranica prije.
www.galaksija.info/forum/viewtopic.php? ... &start=920

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
jeleksic je napisao/la:
Polako prijatelju. Ne zuri oko kupovine aparata za ksv. Pogledaj na http://srebrnavoda.isgreat.org/index.html ja ga koristim ali bez onih kapi, i zadovoljan sam. U kompletu ti dolaze dve srebrne elektrode 10x1x0.5 cm a ostalo je lako. Ovaj aparat proverava i kvalitet vode. Nije tacno Pantelija da u apoteci mozes kupiti kvalitetnu destilovanu vodu. Meni je samo prva tura od 5 flasa zorka farma zadovoljila kvalitet, sledeca tura sranje, ne prolazi kontrolu. Ni ostale vode nisu prosle kontrolu. Po preporuci, a ne mojom kontrolom, prolazi FAM Krusevac voda. Ja imam srecu pa mi jedna apotekarka destilovanu vodu jos dva puta pusta na destilaciju, i voda zadovoljava. Ne zuri sa tim prokinim, osloni se na nesto ispitano u praksi. Trenutno najbolji KSG, a kod nas ovaj sto ja koristim. Proces pocinje oko 0.4 mislim mA a posle 2 sata sa pola litre vode zavrsava se na 0.75 mA sto je izvrsno. Na sat vremena cistis elektrode i to je to. Bitno je da ti je struja daleko ispod dozvoljene za povrsinu elektroda koja iznosi preko 19 cm2 a voda je bistra i po formuli iznosi negde oko 9 ppm, a i oseti se da je dosta jaka, i skoro bez tyndalovog efekta.


Koliko ga imaš? Jel osećaš ti poboljšanja od te vode? I koliko traje sam proces?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 8:25 pm
Postovi: 32
Gdje si Sovac nema te ko kafe?
Reci mi majke li ti, što te inspiriralo da sovu uzmeš za nick i popratiš slikom koje više nema. Biti ce da je iritirala rukovodstvo. Zašto bas sova Sovac???
Je li to iz znanja ili neznanja ako znas o čemu pričam, a mislim da znas jer vidim da si pametan momak.
Možda to nije pristojno da pitam a i malo off topic ali nisam izdržao pa ako može odgovor. Čista radoznalost, ništa više.
Hvala

_________________
tatanka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 9:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Vicke, da mislim da je srebrna voda sranje, ne bih ni bio na ovakvim sajtovima. Pomaze kod dosta problema. Evo mojih iskustava: cerka ocistila lice od bubuljica, a u pubertetu je pa ih ima ko vode u moru. Ja sam resio neke bakterioloske probleme, zbog kojih sam pio baktrim cesce ali se opet vracalo. Svima zubi poceli da bele, i to odozgo prema korenu. Kerovima sam ocistio gljivice sa usiju koje su ih zezale celu zimu. Za perut je babaroga. Nisam probao kod drugih bolesti, ali za ovo garantujem. Za proces pravljenja ksv .... vec sam ti napisao kako radim, ali ako nesto nije jasno, slobodno pitaj. Koja god boljka da je u pitanju, nista neces izgubiti ako probas, ako ne bude pomoglo, sigurno nece skoditi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 26, 2009 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
jeleksic je napisao/la:
Vicke, da mislim da je srebrna voda sranje, ne bih ni bio na ovakvim sajtovima. Pomaze kod dosta problema. Evo mojih iskustava: cerka ocistila lice od bubuljica, a u pubertetu je pa ih ima ko vode u moru. Ja sam resio neke bakterioloske probleme, zbog kojih sam pio baktrim cesce ali se opet vracalo. Svima zubi poceli da bele, i to odozgo prema korenu. Kerovima sam ocistio gljivice sa usiju koje su ih zezale celu zimu. Za perut je babaroga. Nisam probao kod drugih bolesti, ali za ovo garantujem. Za proces pravljenja ksv .... vec sam ti napisao kako radim, ali ako nesto nije jasno, slobodno pitaj. Koja god boljka da je u pitanju, nista neces izgubiti ako probas, ako ne bude pomoglo, sigurno nece skoditi.


Extra =D> :lol: Samo koliko košta ova naprava? Može i na pm, ako je problem ovde kucati. Hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned mar 29, 2009 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Pozdrav svima.

Od pre oko pola godine sam preko posrednika iz Rusije nabavio za 260 eura uredjaj za dobivanje srebrne vode WATER IONIZERS PTV-K (a pravi pored toga i zivu i mrtvu vodu).

Pazljivo pratim i koliko sam razumeo, za dobivanje kvalitetnog koloidnog srebra treba sto manja gustina struje i sto vise vremena treba da traje proces da bi se dobila koncentracija srebra od oko 7 ppm, sto me je navelo da ozbiljno posumnjam u svoj WATER IONIZERS PTV-K.

U uputstvu za dobijanje koloidnog srebra koncentracije od 7 ppm-a potrebno je samo 24 minuta. A pored toga, nakon zavrsetka procesa uvek na dnu posude vidim sitne otkinute delove srebra.

Pogledajte dole tabelu iz uputstva za dobijanje srebra

Working duration of device Concentration of silver ions in water mg/l
2 sec.------------------------------------------- 0,010
5 sec.------------------------------------------- 0,027
10 sec.----------------------------------------- 0,056
15 sec.----------------------------------------- 0,082
30 sec.----------------------------------------- 0,170
1 min.----------------------------------------- 0,339
5 min.----------------------------------------- 1,671
10 min.----------------------------------------- 3,315
15 min.----------------------------------------- 5,022
20 min.----------------------------------------- 6,613
30 min.----------------------------------------- 9,95
40 min.----------------------------------------- 13,27

Ne cini li Vam da je u pitanju veoma prejaka struja za stvaranje jonskog srebra?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon mar 30, 2009 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Halo, bok.
Što se tiče tvoje logike - smatram je ispravnom.
Ionskom je doista potrebno vremena da se kvalitetno napravi a ne na silu.

I ja sam ispočetka isto tako bio fasciniran kako se to brzo može napraviti, no nakon što sam malo dublje proučio elektrokemijske procese, ta moja fasciniranost je ubrzo splasnula.

Tomu u prilog ide i tablica koju si naveo te komentar u vezi taloga koji se stvara.

Ok sad ... što je tu je. Kupio si ga i to je sada to.
Osobno smatram kako bi otopina koju taj tvoj aparat proizvodi mogla biti u rangu kvalitetnijih (odnosno bez taloga koji otpadaju), onda kada i ako ne bi prelazio maksimalnu granicu vremenskog procesa pravljenja a to je u ovom slučaju 5-10 minuta.
Naravno da te to ograničava u pogledu koncentracije koja je u tome slučaju 1-3 ppm, no za oralnu konzumaciju i učinkovitost na patogene je i to zadovoljavajuće (jer pojedini krepavaju i na 0,5 ppm-a).

Ne znam na kojem naponu radi to tvoje ali isto tako nisi naveo niti u kojoj količini vode, no logički zaključujem kako se tu radi o struji od oko nekoliko (3-4) mA.

Ajde daj si truda pa to malo poslikaj, opiši i nalijepi ovdje pa ćemo svi skupa to proanalizirati.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 30, 2009 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
Obisao sam veliki broj apoteka u Beogradu proteklih dana i razocaran sam sto ne mogu pronaci redestilovanu vodu nigde.

Nasao sam destilovanu vodu u plasticnoj flasi u nekoj maloj privatnoj apoteci kod cvetkove pijace.
Proizvodjac je Alfapanon i kosta 53 din - 1 litar

U drzavnim apotekama imaju ali samo za svoju upotrebu i nece da je prodaju.

Jedina apoteka koja bi htela da mi proda se nalazi na bulevaru i tamo mi je prodavacica obajsnila da oni to dobijaju u staklenim flasama i da ih zaduzuju za flase tako da ne moze da mi proda flasu vec samo da mi preruci u moju flasu.
Ona mi je rekla da nema logike to raditi jer ce se onda voda isprljati.

Pokazala mi je tu flasu i na njoj pise "sterilna voda". Na moje pitanje "da li je to voda nastala destilacijom" rekla je da jeste i da je pored toga i preciscenja.
Cena bi bila oko 200 din za 1 litar ako bi pristao da mi prebaci u moju flasu.

Pitao sam je za REdestilovanu i rekla je da i to dobijaju ali da je cena 50 din za jedan gram ili miligram (nisam siguran) i kad bi kupio litar kostalo bi me oko 1000 dinara za 1 litar.

Ocajan sam ali ne odustajem.
Idem dalje po apotekama dok ne nadjem.

Da li neko ko je iz Beograda moze da kaze gde nabavlja vodu (u kojoj apoteci), po kojoj ceni i koji je proizvodjac vode.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: voda
PostPostano: pon mar 30, 2009 3:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
koristi pompa destilovanu vodu od 2l ili od 5l.
cistoca varira od 0ppm-a do 10-ak ppm-a cak i kod istog proizvodjaca zavisno od serije
mozda su se i neke druge vode u medjuvremenu popravile, kupi pa proveri, pocetna struja je dovoljan pokazatelj
izbegavaj destlovanu vodu sa benziskih pumpi!
ako neki proizvodjac ima vise pakovanja, litar,dva i pet recimo, velike su sanse da mu je voda korektna
pozdrav
ili kupi destilator :)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 30, 2009 3:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
jel bese ako je pocetna struja sve do 0.5mA znaci da je voda "zadovoljavujuce cista" ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: voda
PostPostano: pon mar 30, 2009 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
ras je napisao/la:
koristi pompa destilovanu vodu od 2l ili od 5l.
cistoca varira od 0ppm-a do 10-ak ppm-a cak i kod istog proizvodjaca zavisno od serije
mozda su se i neke druge vode u medjuvremenu popravile, kupi pa proveri, pocetna struja je dovoljan pokazatelj
izbegavaj destlovanu vodu sa benziskih pumpi!
ako neki proizvodjac ima vise pakovanja, litar,dva i pet recimo, velike su sanse da mu je voda korektna
pozdrav
ili kupi destilator :)


A destilator koliko košta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: voda
PostPostano: pon mar 30, 2009 8:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
Vicke_bg je napisao/la:
A destilator koliko košta?


4.600 kuna, tj oko 46.000 dinara
http://www.impexs.hr/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz