Sada je: ned jun 16, 2024 6:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet feb 06, 2009 2:05 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne zaboravi da uz njegovanje fizičkog tijela - treba i njegovati i dušu !!!

Trebao bi uspostaviti BALANS jer ako jedno ili drugo "ode" u neku krajnost - ode sve u 3 p.m.

#-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 06, 2009 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Boris je napisao/la:
Spasioce, prijatelju, humanisto... vr,
Znaci li to da mogu jesti sve ono sto ne sadrzi ugljene hidrate(povrce, sir..? Ja imam fantasticnu knjizicu sa tabelama o kolicini ugljenih hidrata, proteina, masti... na 100gr orderdjene hrane. Vidim, na primjer da hutekaas(posni sir) nema ugljenih hidrata a ima na 75gr dvagr proteina(bjelancevina). mogu li i to jesti. Ili na primjer, neka povrca nemaju ugljenih hidrata ali nemaju ni bjelancevina, dakle neutralno. Mogu li to jesti.
Hajde, budi ljubazan pa mi jos ovo napisi, jer mislim ubrzo poceti sa tim programom.
Cao


Sve te price sa ugljenohidratima, mastima i slicno su gluposti! Jedi sve sto je prirodno i to nemoze da skodi.
Moj savjet je sa svakim jelom uzimati supenu kasiku hladnog cjedjenog maslinovog ulja, to ubrzava metabolizam.
Drugi savjet je VEEELIKI dorucak.

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 06, 2009 1:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
Djeluje mozda malo ljigavo, sto se stalno zahvaljujem, ali zaista mi je drago da su prisutni na ovoj stranici, dali svoje misljenje i pomogli mi. Hvala vam.
Prije nekog vremena sam postavio topic, vezan za bolest moga oca, koji je 06-10-2008, nazalost preminuo. Rak, naravno. Dobio sam puuuuno poruka sto sa savjetima, sto sa rijecima podrske koje su pomogle meni a indirektno i mome ocu, da svoje zadnje dane u ovom obliku zivota, provede mirno i sto je dostojanstvenije moguce.
Medjutim, ja sam u tom periodu par puta dolazio u veliki "corsokak", jer su informacije koje sam(ponavljam iz NAJBOLJIH namjera) ljudi slali bile toliko kontradiktorne, da je to za nepovjerovati. Imam i ja nesto znanja o bolesti, nastanku i lijecenju. Ali, i to se kosilo sa mnogo toga.
Nakon ocevog odlaska, par dana me proganjala savjest, jesam li postupio pravilno, jesam li izabrao pravilnu terapiju, jer ova koju sam izabrao, ocito nije dovoljno dobro djelovala. naravno, to sam brzo prevazisao, jer to sto se dogodilo, moralo se dogoditi.
ne zelim povlaciti paralelu izmedju topica raka i topica mog mrsavljenja, jer se to ne moze porediti(barem ne u ovom stanju) ali... Znate sta zelim reci.
Nije ovo sve dio ove teme. Zelim samo reci da mi svi imamo razlicite interpretacije i misljenje. zaista cijenim to sto ste odvojili svoje vrijeme, da mi pomognete.
Odlucio se za jednu od ovih opcija. Poceo sam vec i ide mi dobro. Ako ne uspije, za razliku od moga oca, dobicu sansu za popravni. Imam cvrstu zelju, to mi je najvaznije.
Povremeno cu napisati kako napredujem. prijatan vam vikend, radnici a "neradnici"... ah, vama je svaki dan prijatan...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 06, 2009 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
miodragm2 je napisao/la:
Boris je napisao/la:
Spasioce, prijatelju, humanisto... vr,
Znaci li to da mogu jesti sve ono sto ne sadrzi ugljene hidrate(povrce, sir..? Ja imam fantasticnu knjizicu sa tabelama o kolicini ugljenih hidrata, proteina, masti... na 100gr orderdjene hrane. Vidim, na primjer da hutekaas(posni sir) nema ugljenih hidrata a ima na 75gr dvagr proteina(bjelancevina). mogu li i to jesti. Ili na primjer, neka povrca nemaju ugljenih hidrata ali nemaju ni bjelancevina, dakle neutralno. Mogu li to jesti.
Hajde, budi ljubazan pa mi jos ovo napisi, jer mislim ubrzo poceti sa tim programom.
Cao


Sve te price sa ugljenohidratima, mastima i slicno su gluposti! Jedi sve sto je prirodno i to nemoze da skodi.
Moj savjet je sa svakim jelom uzimati supenu kasiku hladnog cjedjenog maslinovog ulja, to ubrzava metabolizam.
Drugi savjet je VEEELIKI dorucak.


zašto veeeeliki doručak? ja mislim da je najbolje ujutro jesti voće jer se tako kao čisti organizam.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 09, 2009 8:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 6:34 pm
Postovi: 34
miodragm2 je napisao/la:

Sve te price sa ugljenohidratima, mastima i slicno su gluposti! Jedi sve sto je prirodno i to nemoze da skodi.
Moj savjet je sa svakim jelom uzimati supenu kasiku hladnog cjedjenog maslinovog ulja, to ubrzava metabolizam.
Drugi savjet je VEEELIKI dorucak.

Ako jabuka ima oko 40 kalorija na 100 gr a tebi treba 2500 kalorija dnevno i pojedes 8 kg jabuka dnevno, taj visak ce opet da se pretvori u masne naslage ako ga ne potrosis. Nije stvar u prirodnoj i neprirodnoj hrani (i koja hrana nije prirodna, na kraju krajeva osim gmo), vec u nacinu na koji telo prepoznaje i koristi odredjene vrste namirnica. Ja i rekoh da je ono sto sam napisao samo ako vezbas i da traje do mesec i po, ako traje duze moze da stvori problem sa secerima i masnocama...
A uzimanje maslinovog ulja ne ubrzava metabolizam, moze da ima efekta na metabolizam masti, sto je druga prica a za to je laneno ulje bolje. Uz to, ako hoces efekat moras da potpuno izbacis sva rafinisana ulja, kao i margarine iz ishrane. To je vise pomoc u tretmanu dijabetesa nego nacin da se izgubi visak kg. Za ubrzanje metabolizma postoji mnogo jednostavniji nacin, a to je kretanje. Sto vise to bolje.
Ovo za dorucak je istina, i najbolje je da za dorucak bude kajgana od belanaca ili malo piletine i sl, uz malo voca i eventualno mleko ili sir, nikako cerealije ili peciva jer imaju visok glikemijski index a to ne valja. Dobar dorucak dovodi do unosenja 10-20 % kalorija manje dnevno ali pod dobar ne znaci obilan vec dobro kombinovan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 08, 2009 10:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Boris, na mom sajtu imas odgovor na pitanje.
http://kafica.byethost13.com/index.php? ... &Itemid=43
Veruj, mi, napisano je provereno u praksi, delotvorno 100%! Imas moju podrsku, samo napred! :D Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz