Sada je: ned jun 16, 2024 5:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri okt 17, 2007 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
VV je napisao/la:
S obzirom da klasicna medicina ima oko 3-5% uspeha u lecenju malignih oboljenja, da li bi se ti nadao da ces biti jedan od tih srecnika ili ces probati nesto sto je imalo malo veci procenat uspesnosti (100% 1934. pred specijalno oformljenom medicinskom komisijom).


Ovo nije tacno. Medicina imsa uspeha od 2,3 do 90+ procenata u lecenju malignih obolenja. Bitno je gde se bolest nalazi odnosno koji je organ zahvacen.

http://rex.nci.nih.gov/NCI_Pub_Interfac ... tes28.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 17, 2007 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Ovo nije tacno. Medicina imsa uspeha od 2,3 do 90+ procenata u lecenju malignih obolenja. Bitno je gde se bolest nalazi odnosno koji je organ zahvacen.


Da li ti poznajes nekog od tih 90+ procenata? Da li si cuo da je neko izlecen od kancera? Ja zivim u gradu koji je toliko zagadjen da svaka druga porodica ima clana koji je oboleo od nekog oblika malignog tumora. Do sada sam cuo samo za jedno izlecenje i to Brojsovom totalnom terapijom.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 17, 2007 10:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
VV je napisao/la:
Citat:
Ovo nije tacno. Medicina imsa uspeha od 2,3 do 90+ procenata u lecenju malignih obolenja. Bitno je gde se bolest nalazi odnosno koji je organ zahvacen.


Da li ti poznajes nekog od tih 90+ procenata? Da li si cuo da je neko izlecen od kancera? Ja zivim u gradu koji je toliko zagadjen da svaka druga porodica ima clana koji je oboleo od nekog oblika malignog tumora. Do sada sam cuo samo za jedno izlecenje i to Brojsovom totalnom terapijom.


Jako puno ljudi poznajem.
Skoro svi oboleli od raka koze prezive jer se lako uoce promene i na vreme operise (i moje iskustvo od pre 10tak godina).
Poznajem dosta zena koju su prezivele rak materice, grudi, jednog muskarca sto je preziveo rak testisa (uklonili su mu jedan testis), zenu sto je prezivela rak debelog creva...

Iznenadjena sam zapravo brojem ljudi s kojima pricam i slucajno saznam da su prosli kroz to u proslosti. Mada i nije cudno s obzirom da skoro svaki drugi covek oboli od raka u toku zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 6:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Poznajem dosta zena koju su prezivele rak materice, grudi, jednog muskarca sto je preziveo rak testisa (uklonili su mu jedan testis), zenu sto je prezivela rak debelog creva...


Necu sada da ulazim u polemiku sa tobom, ali je valjda i tebi jasno da ovo sto si napisala ne znaci izlecenje tumora, vec hirursko odstranjenje dela tela koje je tumor zahvatio.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 5:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Evo jos jedan glas da je Dr. Roso prevarant!!!
http://www.elitesecurity.org/t283902-Me ... li-prevara

U doticnoj temi - "[Medicina] Dr. Roso i nulta terapija, nauka ili prevara" - na forumu elitesecurity, ucestvovali su :

Citat:
DIREKTOR
Institut Mihajlo Pupin-Piezotehnologija d.o.o
Volgina 15, Beograd, Srbija

Radoslav T. Jevtović, dipl. fizičar

qcd@kondor.imp.bg.ac.yu
radej@piezo.imp.bg.ac.yu
tel. +381 11 2771 373 ili +381 11 2773 698
faks. +381 11 2774 720


Citat:
Dr sc. med. Nina Bulajić,
-spec. med. mikrobiologije i parazitologije
-savetnik za makrobiotičku ishranu
(sa diplomom School of Healing Arts, San Diego, California, USA)
-predsednik Upravnog odbora
Udruženja za tradicionalnu zdravu ishranu i makrobiotiku “Zdravlje i radost”
-predsednik Predsedništva stručne sekcije makrobiotskih terapeuta
Udruženje “Zdravlje i radost”

... pa vi prosudite kada o tome pricaju KOMPETENTNE OSOBE, koji su se takodje izjasnili da je dr. Roso jedan obican sharlatan.


Drugo, skoro sam pricao sa mojim ortakom i tada sam mu spomenuo dr. Rosoa, na to, odmah mi je uzvratio da je majka od njegova supruge bila kod doticnog. Citiracu ga:

"ma nishta...shta moze da kaze...videla i ona da je sprdachina"

Tako da pamet u glavu i obavezno se informisite pre nego sto svoje zdravlje (a cesto i svoj zivot) prepustite lopovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Hvala Kromp, to su korisni podaci, a i po mom misljenju pravi nacin kako pristupiti ovakvim stvarima, ne samo pljuvati nego bar necime i potkrepiti svoje tvrdnje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
pa vi prosudite kada o tome pricaju KOMPETENTNE OSOBE, koji su se takodje izjasnili da je dr. Roso jedan obican sharlatan.


Ako ste pazljivo procitali temu na elitesecurity mogli ste da vidite da su ga optuzili za plagijat HEM-PRO (verovatno je "Pupin" vlasnik patetnta na magnetnu indukciju?), da mu traze sertifikate i da ga kritikuju zato sto on kritikuje upotrebu zitarica u ishrani. Ni jedan od dva zvucna ucesnika u toj temi nije odgovorio na par veoma interesantnih pitanja koja su postavili ostali ucesnici u diskusiji, tj. o mogucnosti lecenja frekvencijama. Na kraju je moderator zakljucao temu proglasivsi jos jednu u nizu pobeda nauke nad alternativom.

Mislim, sta reci...

Da me pogresno ne shvatite, nisam ja advokat, niti branim dr Rosoa. Vec sam napomenuo da frekvencije koje on koristi nisu nikakva tajna, nije ih on izmislio, niti dosao do njih putem dugogodisnjeg istrazivanja.

Dr Roso svoj aparata sa isprogramiranim frekvencijama prodaje za 1500 evra.
Ja sam uspeo da prikupim i napravim bazu od 1850 nizova frekvencija za razne zdravstvene probleme, generator frekvencija mozete kupiti za 150 evra.

Dr Roso nije bitan, ko zeli moze sam da pokusa, ali je sigurno dosta upucen u temu i njegova je velika zasluga sto se o ovoj interesantnoj temi sada nasiroko govori.

Predlazem da se ova tema zakljuca, a pokrene nova koja bi se bavila iskustvima ljudi u koriscenju frekvencija.

Recimo, napravio sam program koji frekvencije pusta preko zvucne kartice. Signal koji sam dobio sam pogledao na osciloskopu i ustanovio da kvadratni signal, a koji se preporucuje, ima pravilan oblik do 2 kHz, preko toga signal nije pravilan, ima anomalije, ali je frekvencija tacna. Sto se tice sinusoidnog signala, tu nema problema - perfektan je do 20 kHz (koliki je maximum moje zvucne kartice). Jos jedna mana je sto je izlazni napon prilicno nizak, oko 2 V, a preporucuje se napon od 9 do 12 V. Taj napon se moze dobiti na serijskom portu i, sto je jos vaznije, signal na serijskom portu je idealni kvadrat. Do sada sam uspeo da na serijskom portu dodjem do frekvencije od 6 kHz. Program radim u Visual Basic-u 6.0, pa ako na forumu ima programera koji poznaju C++, bilo bi interesantno cuti njihovo misljenje o generatoru frekvencija preko serijskog porta. Ako to budemo uspeli da napravimo, metoda lecenja frekvencijama ce biti dostupna svakome i to za dz.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 8:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
VV je napisao/la:
Citat:
pa vi prosudite kada o tome pricaju KOMPETENTNE OSOBE, koji su se takodje izjasnili da je dr. Roso jedan obican sharlatan.


Ako ste pazljivo procitali temu na elitesecurity mogli ste da vidite da su ga optuzili za plagijat HEM-PRO (verovatno je "Pupin" vlasnik patetnta na magnetnu indukciju?), da mu traze sertifikate i da ga kritikuju zato sto on kritikuje upotrebu zitarica u ishrani. Ni jedan od dva zvucna ucesnika u toj temi nije odgovorio na par veoma interesantnih pitanja koja su postavili ostali ucesnici u diskusiji, tj. o mogucnosti lecenja frekvencijama. Na kraju je moderator zakljucao temu proglasivsi jos jednu u nizu pobeda nauke nad alternativom.

Mislim, sta reci...


Bio bi red da si malo obazrivije citao i primetio sledeci tekst ;)

Citat:
Pa mi molim vas recite kako se to Dr Rosu javlja kvantna fizika kada verujte nije u stanju da validno objasni šta je zapravo to. Ili mislite da je "vidovit" pa mu se javlja onako na bis baš kvantna fizika da objasni nama školovanim fizičarima, koji pojma nemamo jer smo hendikepirani zbog škole!!!

Verujte ja ne želim da polemišem ali kao fizičar imam jedan problem pa ako neko zna neka mi pomogne a tiče se pominjanog epohalnog Dr Rife GENERATORA koji "sve leči frekvencijama",
Šta će biti sa pacijentom koji koristi taj apsolutno neproveren uređaj koji se izrađuje u domaćoj radinosti Ing. Milivoja Jelakovic a po instrukcijama Dr Rosa ako koristeći taj uređaj i neproverenu frekvenciju (netačnu) recino izazove pucanje ciste ili tumora u trbušnoj duplji a za koji i nezna da ga ima, ili recimo pucanje trbušne arterije i kroz nekoliko dana umre recimo od sepse, a pucanje arterije proglase recimo za infarkt kako obično biva, da niko ne bude kriv.

Ja pitam da li proizvođač ima bar jedno validno kliničko ispitivanje bar na jednom pacijentu, da li proizvođač ima deponovanu polisu osiguranja kojom bi obeštetio eventualno oštećene pacijente-korisnike, da li poseduje sertifikate Hrvatskog ministarstva zdravlja i Hrvatske države za proizvodnju i promet GENERATORA, da li za isti poseduje CE znak, da li proizvođač poseduje ISO9001 sertifikat ili ISO13485 sertifikat za proizvodnju medicinskih sredstava, a na kraju da li poseduje sertifikat države SRBIJE da se proizvod registrovan i da se može pustiti u promet u Srbiji, ko to radi i ko povlači generator iz prodaje ako ne daj bože krene po zlu, (ovo mora da se zna imenom i pezimenom pravnog lica u Srbiji)

Morate znati da sve što sam napred naveo kao pitanje da li ima, mora postojati da bi ste javno legalno nudili mesicinsko sredstvo, u bilo kojoj državi pa i Srbiji.

A ako Vas poštovani, nešto zanima o frekvencijama, ja sam "slučajno" direktor preduzeća u okviru Instituta M.Pupin u kom sam počeo kao pripravnik, koje se jedino bavlo i u bivšoj Jugoslaviji a i sada u Srbiji profesionalno "po militari standardima" selekcijom i stabilizacijom frekvencija, izrađujući komponente za tu namenu, pa ako nešto oko frekvencija i magnetnih materijala treba pitajte, jer je "glupo" je da vam o tome pričaju bilderi i teorija zavere pa i da su u pravu, u populističkim emisijama, gde kad treba da kažu suštinu koju ne znaju izjave da će to da preskoče jer to "narod ne razume" (gledaoci-slušaoci).


S poštovanjem,

Radoslav Jevtović, dipl.fiz.

... link sa istog foruma

Bruce Lee, reci mi po kojoj tabeli ces birati adekvatne frekvencije za odedjene vrsti bolesti. :?: Da li ta tabela ima odredjeni sertifikat iza kojeg stoje dugogodisnja, prakticna i klinicka ispitivanja?
Da li si svestan da i sopstvena (ljudska) tkiva organizma imaju takodje specificnu rezonantnu frekvenciju na kojoj pucaju, odnosno ostecuju se. Sta ako slucajno ubodes tu frekvenciju? Da li si sa tim saznanjem spreman da eksperimentises na sebi? ;)

Jedno je poznavati elektroniku, a drugo je poznavati, sa medicinske strane, kako organizam funkcionise. Jedino iz te simbioze je moguce pristupiti problematici.

Srecno u pokusima! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Da li si svestan da i sopstvena (ljudska) tkiva organizma imaju takodje specificnu rezonantnu frekvenciju na kojoj pucaju, odnosno ostecuju se. Sta ako slucajno ubodes tu frekvenciju?


Koji opseg frekvencija je u pitanju?

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 9:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
VV je napisao/la:
Citat:
Da li si svestan da i sopstvena (ljudska) tkiva organizma imaju takodje specificnu rezonantnu frekvenciju na kojoj pucaju, odnosno ostecuju se. Sta ako slucajno ubodes tu frekvenciju?


Koji opseg frekvencija je u pitanju?


Nemam pojma koje su to frekvencije. :mrgreen:
Al ako odredjena frekvencija moze da izazove pucanje/eksplodiranje bakterija, virusa, mutiranih celija itd., prostom logikom moze se zakljuciti da isti takav zakon vazi i za ljudska (zdrava) tkiva/celije, ako se pogodi njihova rezonanca. (samo koliko vidim, ova cinjenica se pronicljivo precutuje) :evil:

Evo jedan kratak search sa google-a, doduse odnosi se na miseve. :mrgreen:
Citat:
Lung damage was observed in mice exposed to underwater sound at the resonance frequency of their lung.

... link

Jbga, ja licno se ne bih igrao sa takvim stvarima kao sto je frekvencijski generator Dr. Rife-a , jer nemam znanje da igram na svoju ruku. Iz prilozenog se moze videti da odredjene rezonantne frekvencije mogu razoriti i zdrava tkiva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Koliko sam shvatio iz teksta sa linka koji si dao, ovaj experiment je, osim frekvencije, imao i dodatne parametre (pritisak, jacinu zvuka). Ako gurnem prste u priz od 220V~, neces reci da me je ubila frekvencija od 50 Hz.

U elektromagnetnom spektru, stetne frekvencije po coveka se pojavljuju tek od UV opsega zracenja (od 10^15 Hz tj. 1.000.000.000.000.000 Hz). Kod Rife-ovog generatora, sa baterijom od 9V dobijas signal frekvencije od 0 do 1 MHz sa minimalnom strujom i snagom, sto ce reci da dobijas samo cistu vibraciju.

Citat:
Al ako odredjena frekvencija moze da izazove pucanje/eksplodiranje bakterija, virusa, mutiranih celija itd., prostom logikom moze se zakljuciti da isti takav zakon vazi i za ljudska (zdrava) tkiva/celije, ako se pogodi njihova rezonanca.


Dr Hulda Clark u svojoj knjizi The Cure for all Diseases kaze da je sustina u pozitivnom signalu koji interferira sa negativnim signalnom kojim vibriraju patogeni elementi u nasem telu i tako ga ponistava. Ona kaze da frekvencija cak nije ni bitna, vec samo da je signal kvadratni i pozitivni, a preporucuje kvadratni signal od 30 kHz (ovo se odnosi na preventivno izlaganje frekvencijama, za odredjene probleme je dala spisak frekvencija od oko 20-ak stranica).

Kao sto ti rece: jbga. Mi mozemo samo da pomognemo da se ova ideja prosiri, pa mozda i zainteresuje nekoga ko ima znanja i uslova da eksperimentise.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 18, 2007 11:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
VV je napisao/la:
Ona kaze da frekvencija cak nije ni bitna, vec samo da je signal kvadratni i pozitivni, a preporucuje kvadratni signal od 30 kHz (ovo se odnosi na preventivno izlaganje frekvencijama, za odredjene probleme je dala spisak frekvencija od oko 20-ak stranica).


Ako frekvencija nije bitna, vec da je signal kvadratan i pozitivan, zasto onda Dr Hulda Clark daje spisak upotrebljivih frekvencija?????


Za misa si u pravu, bili su drugaciji uslovi pod kojima je mis osecao zvucnu frekvenciju. Al' postavlja se pitanje, da je kojim slucajem vrednost emitujuce zvucne frekvencije bila razlicita od rezonance misijih pluca, da li bi u tom slucaju doslo do ostecenja plucnog tkiva?
VV je napisao/la:
U elektromagnetnom spektru, stetne frekvencije po coveka se pojavljuju tek od UV opsega zracenja (od 10^15 Hz tj. 1.000.000.000.000.000 Hz). Kod Rife-ovog generatora, sa baterijom od 9V dobijas signal frekvencije od 0 do 1 MHz sa minimalnom strujom i snagom, sto ce reci da dobijas samo cistu vibraciju.


Prvo, nijedan talas ne moze da bude cista vibracije, bez obzira koliko je mali ulozeni pocetni energetski implus.
Drugo, sad si u igru ubacio elektromagnetni spektar, koji podrazumeva elektromagnetne talase. Kakve sada to veze ima sa zvucnim talasima?!
Trece:
> 40 Hz Gamma waves Higher mental activity, including perception, problem solving, fear, and consciousness
13–40 Hz Beta waves Active, busy or anxious thinking and active concentration
7–13 Hz Alpha waves Relaxation (while awake)
4–7 Hz Theta waves Dreams, deep meditation
< 4 Hz Delta waves Deep dreamless sleep
... wiki link
Poznato je da elektromagnetni uredjaji koji emituju ovako niskofrekventne EM talase ne smeju da se drze u blizini glave. Samo nisam siguran da li se ovo odnosi na zvucne talase istih niskih ucestanosti.
Citat:
Rife discovered that every virus, bacterium, parasite and other pathogen is particularly sensitive to a specific "frequency" of sound and can be destroyed by intensifying that frequency until it literally explodes - like an intense musical note that can shatter a wine glass!

... link

a na istom tom linku se kaze:
Citat:
Every species of life has its own electromagnetic "signature", a pattern of oscillation based on its individual genetic blueprint. It's different for all.


E sad meni nije jasno zasto se u isti kos stavljaju zvucni i elektromagnetni talasi? Da li to znaci da poreklo talasa nije bitna, vec samo vibracija?!

Da budem jasan, ja ne negiram ucinak odredjenih zvucnih frekvencija na odredjene zive ili mrtve objekte, ako se poklopi sa rezonancom istih. Al isto tako sam svestan, da ako se potrefi netacan spektar, koji se eto slucajno poklapa sa rezonancom ljudskog tkiva i celija, moze da izazove ostecenje istih.

Mislim da smo se malo udaljili od teme, pokusavajuci da opravdamo ili opovrgnemo validnost Rifle generatora. Za to su zaduzene institucije, standardi i razliciti sertifikati koje je gospodin Radoslav T. Jevtović rekao.

I najvaznije u celoj prici je ko leci pacijenta!!! Tema kaze da je to dr. Roso. Da li neko moze da potvrdi ili opovrgne njegovu doktorsku titulu? Meni je dovoljno sto na njegovoj stranici ne postoji nikakva biografija o njegovoj strucnoj (doktorskoj) kompetentnosti, tako da mogu slobodno tvrditi da nije doktor. Mislim stvrano je bezobrazno sa njegove strane, govoriti kako uspesno leci rak, poveruje mu se tudj zivot u ruke, a on nije u stanju napisati na svojo stranici sta je on zapravo!!!

Bruce Lee, nemam ja nista protiv tvoje zelje da se Rife generator prosiri sa svojom dostupnoscu, al' najradije bi voleo da to odrade kompetentni ljudi. Roso to nije. (izbacio sam dr.);)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 19, 2007 7:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Ako frekvencija nije bitna, vec da je signal kvadratan i pozitivan, zasto onda Dr Hulda Clark daje spisak upotrebljivih frekvencija?????


Pa, napisao sam da se to odnosi na preventivno izlaganje frekvencija, kad nisi bolestan.

Citat:
Prvo, nijedan talas ne moze da bude cista vibracije, bez obzira koliko je mali ulozeni pocetni energetski implus.


Naravno, vibracija nosi energiju, ali vec sam ti rekao da nije isto 50 Hz sa naizmenicnim naponom od 220 V i 50 Hz sa jednosmernim od 9 V.

Citat:
Drugo, sad si u igru ubacio elektromagnetni spektar, koji podrazumeva elektromagnetne talase. Kakve sada to veze ima sa zvucnim talasima?!


Tu si malo pobrkao stvari. Zvucni talasi nemaju nikakve veze sa Rife generatorom jer se on zasniva na elektromagnetnim talasima. Rife je izlagao pacijente zracima argonske lampe, a isti ucinak ima i drzanje elektroda (Zapper)

Citat:
Poznato je da elektromagnetni uredjaji koji emituju ovako niskofrekventne EM talase (4 - 40 Hz) ne smeju da se drze u blizini glave. Samo nisam siguran da li se ovo odnosi na zvucne talase istih niskih ucestanosti.


Opet zavisi koji ih uredjaji proizvode, tj. koliku energiju nose i to se odnosi na cesto i vremenski dugo izlaganje tim frekvencijama. Ne znam kako ti nije jasno da nije isto ako bubnjar udara u dobos 50 puta u sekundi (50 Hz) i kada stojis ispod visokonaponskog dalekovoda kroz koji protice struja od 50 Hz.
Ovo me podseti na onaj vic kad pandura, na ispitu, pitaju koliko stepeni ima prav ugao, a on kaze 100. Profesor kaze da to nije tacno, a pandur se zamisli i sav happy kaze:"Aaaa, prav ugao ima 90 stepeni, a voda kljuca na 100 stepeni!"
Inace, kod Rife-ove terapije se ni jedna frekvencija ne emituje duze od 3 do 6 minuta. Neke terapije sadrze jednu, neke pet, a neke 40 razlicitih frekvencija, s tim da ukupna terapija traje od 30 do 60 minuta dva puta nedeljno.

Citat:
I najvaznije u celoj prici je ko leci pacijenta!!! Tema kaze da je to dr. Roso. Da li neko moze da potvrdi ili opovrgne njegovu doktorsku titulu?


Da li trazis diplomu od travara kad odes po caj ili meleme? Da li trazis diplomu kad odes kod deda Velje da ti namesti uganuti zglob posle basketa? :)

I za kraj, evo jednog citata sa elitesecurity koji ti je verovatno promakao :wink:

Tekst je objavljen 1865. godine u američkom časopisu Boston Gloub:

Citat:
46-godišnji Dzosua Kopersmit je uhapsen u Njujorku zbog pokusaja da skupi novac sujevernih ljudi kako bi napravio uredjaj koji prenosi ljudski glas preko metalnih zica, a ovaj glas bi se navodno mogao cuti na drugoj strani linije. On ovaj uredjaj naziva telefon sa ociglednom namerom da kopira rec telegraf i tako zadobije poverenje onih koji razumeju principe rada telegrafa. Dobro informisani ljudi znaju da je nemoguce prenositi ljudski glas preko zica za razliku od Morzeove azbuke, a cak i kada bi bilo moguce, cela stvar ne bi imala nikakvu vrednost u praksi.
Organi koji su uhvatili kriminalca ce biti nagradjeni a ovo ce sluziti kao primer drugim prevarantima koji se bogate na racun tudjih izuma.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 19, 2007 1:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Citat:
46-godišnji Dzosua Kopersmit je uhapsen u Njujorku zbog pokusaja da skupi novac sujevernih ljudi kako bi napravio uredjaj koji prenosi ljudski glas preko metalnih zica, a ovaj glas bi se navodno mogao cuti na drugoj strani linije. On ovaj uredjaj naziva telefon sa ociglednom namerom da kopira rec telegraf i tako zadobije poverenje onih koji razumeju principe rada telegrafa. Dobro informisani ljudi znaju da je nemoguce prenositi ljudski glas preko zica za razliku od Morzeove azbuke, a cak i kada bi bilo moguce, cela stvar ne bi imala nikakvu vrednost u praksi.
Organi koji su uhvatili kriminalca ce biti nagradjeni a ovo ce sluziti kaoprimer drugim prevarantima koji se bogate na racun tudjih izuma.


Odgovor na to je dao moderator Superbaka:
Citat:
ovo sa telefonom je neverovatan naucan dokaz koji ce da potkrepi sve moguce kvazi pronalaske u buducnosti...

Naravno, ovo je bilo ironicno, ukoliko neko bukvalno shvati.

Citat:
Da li trazis diplomu od travara kad odes po caj ili meleme? Da li trazis diplomu kad odes kod deda Velje da ti namesti uganuti zglob posle basketa?


Pobrkao si stvari! Ako se covek u startu izjasnjava za ono sto nije (doktor u ovom slucaju), kakvu predstavu o coveku mozes da imas? Ja da je sarlatan.

Sto se tice trava i cajeva, sve je to lepo dokumentovano od strane zvanicne medicine, odnosno ima dugogodisnju doktorsku praksu iza sebe. Moras da shvatis da se cajevima ne bave samo travari, vec i zvanicna medicina. Kao primer ti dajem biljnu apoteku "DR.J.PANCIC", Tadeus Koscuska, 11000 Beograd. Zaprepastices se koliko ima slicnosti izmedju njihovih cajeva (koji su smesno jeftini) i cajeva koje zastupaju odredjeni travari (gde su cenama udarili po usima), s tim sto ti ova ustanova grantuje kvalitet propisima koji su u skladu sa zakonom ministarstva zdravlja.

A za namestanje zglobova, ponovo, postoje fizioterapeuti. I ovde se ponovo srecemo sa zvanicnom medicinom.

Uostalom, Bruce Lee, ti si odrastao covek, da mozes zakljucujes kome ces poveriti svoje zdravlja. Ja ima ovakvu sliku, koju sam izgradio, mozes da zamislis iz iskustva. ;)

Citat:
Opet zavisi koji ih uredjaji proizvode, tj. koliku energiju nose i to se odnosi na cesto i vremenski dugo izlaganje tim frekvencijama. Ne znam kako ti nije jasno da nije isto ako bubnjar udara u dobos 50 puta u sekundi (50 Hz) i kada stojis ispod visokonaponskog dalekovoda kroz koji protice struja od 50 Hz.
Ovo me podseti na onaj vic kad pandura, na ispitu, pitaju koliko stepeni ima prav ugao, a on kaze 100. Profesor kaze da to nije tacno, a pandur se zamisli i sav happy kaze:"Aaaa, prav ugao ima 90 stepeni, a voda kljuca na 100 stepeni!"
Inace, kod Rife-ove terapije se ni jedna frekvencija ne emituje duze od 3 do 6 minuta. Neke terapije sadrze jednu, neke pet, a neke 40 razlicitih frekvencija, s tim da ukupna terapija traje od 30 do 60 minuta dva puta nedeljno.


Odlicno, neki ti ovo objasni kvazi doktor Roso. Mozda ces se prepoznati u vicu. :mrgreen:

Uticajem EM polja (odredjenih frekvencija) na zdravlje, bavi se i zvanicna medicina, a ne samo kvazi Roso, Dr Hulda Clark, dr Rife itd. Za opsirnije pogledati -> Pulsed Magnetic Field Therapy

Bruce Lee, jednostavno se ne podudaramo u razmisljanjima. Orudje, iako je deletvorno, nije isto u rukama neznalice i prevaranta, kao u rukama coveka od znanja. U prvom slucaju moze da bude smrtonosan, dok u drugom lekovit.

Ja licno nisam nikad zatvoren za nove ideje, ali za sarlatanstvo kao sto je dr. Roso sam za po kratkom postupku. Covece nije samo u pitanju Rifle generator, vec i uopste celokupna njegova filozofija na njegovoj stranici.


Uzmimo za na primer ishranu po krvnim grupama. On na svom sajtu daje mix istina sa lazima i servira ih u kamufliranom pakovanju laicima da mogu bolje da progutaju. Kaze da zitarice ne valjaju za ishranu oslanjajuci se na knjigu dr. Peter D'Adamo-a. A taj isti autor tvrdi da te iste zitarice trebaju da budu osnovna hrana krvnoj grupi A. Ima jedan veoma interesantan primer za O krvnu grupa i Kronovu bolest. Bez obzira sto je nulta prevashodno mesojed, za takvu bolest dr. Peter D'Adamo preporucuje kuvano/bareno bilje sa ekstremno malom kolicinom mesa u jednom odredjenom vremenskom roku. ... haha pa gde je tu silno meso koje je lekovito za 0 grupu :evil: :mrgreen: Ovo navodim da ljudi imaju cisto percepciju kako se pristupa odredjenim bolestima cak i u skladu sa krvnim grupama.

Da li je neko svestan, da ako se uzima hrana koja je striktno kfalifikovana kao lek po dr. Peter D'Adamo-a, moze da izazove zdravstvene probleme - bledilo, mrsavost, malaksalost. Imao je dr. Peter D'Adamo, slucajeve gde su se pojedinci istripovali, posebno karakteristicno za 0 grupu, te su jeli samo ono sto je lekovito po tablici krvnih grupa, u ovom slucajevu, preterana upotreba mesa. I mozes zamisliti - smanjio im je upotrebu mesa. :mrgreen:

Da li ste znali da 0 grupa MOZE da jede zitarice. Postoje odredjen vrste kao sto su heljda, proso, pirinac (ima ih jos) koji su svrstani kao neutralna hrana.

Sta bi sa ovim informacijama na sajtu Dr. Roso-a. Naravno lopovski ih je precutao. #-o Zatim, ocigledan plagijat kao sto je HEM-PRO, koji je u stvari Pupinov MAGNETOPLAG, ne zustavljaju Dr. Roso-a u svom lopovskom pohodu.

Bre, ne bi Dr. Rosou dao ni rucak da mi spremi (po njegovim receptima...LOL), a kamoli uoptrebu Rife generatora po njegovim instrukcijama. MRTAV SAM OZBILJAN!!!!! 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 20, 2007 10:06 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 20, 2007 9:57 am
Postovi: 14
dobro ljudi, da li samo ja ovde shvatam da BruceLee ne brani Rosoa, nego samo naglašava da ne treba odbaciti vibracionu medicinu kao način lečenja, jer nije to Roso izmislio, nego mnogo pametniji ljudi mnogo pre njega...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 20, 2007 4:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
dobro ljudi, da li samo ja ovde shvatam da BruceLee ne brani Rosoa, nego samo naglašava da ne treba odbaciti vibracionu medicinu kao način lečenja, jer nije to Roso izmislio, nego mnogo pametniji ljudi mnogo pre njega...


Hvala Crvenperka, bas sam razmisljao da li da odgovorim na Krompov poslednji post, ali vidim da neko ipak kapira sta pokusavam da kazem. U mojim prethodnim postovima u kojima sam se obracao Krompu pokusavao sam da mu objasnim da je ogromna razlika izmedju 50 Hz koje proizvodi bubnjar, 50 Hz koje proizvodi baterija od 9 V i 50 Hz u trafo stanici. Ne da je razlika ogromna, vec to nema veze jedno sa drugim isto kao sto razlika izmedju 100 stepeni na kojoj kljuca voda i 90 stepeni pravog ugla nije 10 stepeni. Sto bi rekli nasi stari: "Ne mesaj babe i zabe".

A sto se Rosoa tice, bio on doktor ili ne, ima moju punu podrsku u onome sto radi.

Citat:
Zatim, ocigledan plagijat kao sto je HEM-PRO, koji je u stvari Pupinov MAGNETOPLAG, ne zustavljaju Dr. Roso-a u svom lopovskom pohodu.


I HEM-PRO i MAGNETOPLAG rade na principu magnetne indukcije. Zar sada treba da Faradej ustane iz groba i trazi autorska prava?
Da li Philips treba da tuzi Sonny (ili obrnuto) sto proizvodi radio aparate ili i jedne i druge treba da tuzi Markoni?


Citat:
Mislim da smo se malo udaljili od teme, pokusavajuci da opravdamo ili opovrgnemo validnost Rifle generatora. Za to su zaduzene institucije, standardi i razliciti sertifikati koje je gospodin Radoslav T. Jevtović rekao.


Te iste institucije su x puta palile laboratoriju dr Rife-a i pokusavale da ga ubiju, a evo i zasto:

Citat:
The Genentech drug Avastin, which validated a decades-old theory about a new way to attack cancer while spurring investor enthusiasm for the biotechnology industry, won approval yesterday from the Food and Drug Administration.

The drug, approved for patients with colorectal cancer that has spread to other organs, is far from a cure. But in a clinical trial in which it was used with chemotherapy, people who received the drug lived a median of 20.3 months, almost five months longer than those who received only chemotherapy.

Many analysts characterize the drug as the most significant to come from the biotechnology industry in years, with sales expected to eventually reach $2 billion a year or more. Those estimates might grow because the approval by the F.D.A. was worded in a way that might allow doctors to use the drug more liberally than expected...

The one drawback, some experts say, is that the new drugs will greatly increase the cost of treating colorectal cancer. ``This will be certainly reflected in the cost of health care at the end of the year,`` said Dr. Heinz-Josef Lenz, a colon cancer expert at the University of Southern California.

Avastin will cost about $4,400 a month, and data from clinical trials suggest that it will be used for about 10 months. ImClone`s Erbitux will cost about $10,000 a month but will probably be used for a shorter period because it was approved as a last-ditch treatment while Avastin was approved for use with initial chemotherapy.

Genentech executives defended the price and predicted insurers would pay for it. ``We think it`s a fair price and we think our customers will see it that way,..``

Genentech`s stock rose $7.02, to $103.10, yesterday, a 52-week high. The stock has nearly tripled since last May, when Genentech first announced that Avastin, contrary to Wall Street expectations, had worked in the colorectal cancer clinical trial. The success of Avastin has also helped lift biotechnology stocks in general since last spring.

This is the third drug approval for Genentech since last June, following Xolair for asthma and Raptiva for psoriasis.

Avastin is expected to have the largest effect on Genentech`s profits, not only because its sales will be bigger but because the two other drugs are shared with other companies while Genentech gets all the proceeds from sales of Avastin in the United States. In Europe the drug will be sold by Roche, Genentech`s majority owner....

ANDREW POLLACK, NY Times', CAPTION, 'F.D.A. Approves Cancer Drug From Genentech - 27 February 2004'


A sta mislis, koliko bi kostalo lecenje raka Rife-ovim generatorom?

PS Zasto me zovete Bruce Lee?

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 21, 2007 11:54 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto okt 16, 2007 1:02 am
Postovi: 27
Ovo je totalno skretanje sa teme.Pa kao što si ti mene upozorio Lucky Luke a.k.a. Bruce Lee a.k.a VV 8) sada ja tebi lagano skrećem pažnju da je tema osoba "...i da li je zaslužan pažnje=mirjanaa".
Zašto si ovo pretvorio u raspravu o frenkvencijama ?
:roll: Zanimljivo je pratiti kako "vatreno" braniš jedan od alternativnih sistema liječenja i to je u redu,ali nije jedini i nije svemoguć.Da je već bi svi oboljeli bili izlječeni.I tome više neću pisati.Moje najbolje želje tebi da uspiješ u onome što si si zacrtao. :|
U vezi osobe R. dovoljno je rekao Kromp, a nakon što sam bio na elitesec.- vidim da je dovoljno rečeno.Pozdrav svima. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 21, 2007 5:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
VV je napisao/la:
Hvala Crvenperka, bas sam razmisljao da li da odgovorim na Krompov poslednji post, ali vidim da neko ipak kapira sta pokusavam da kazem. U mojim prethodnim postovima u kojima sam se obracao Krompu pokusavao sam da mu objasnim da je ogromna razlika izmedju 50 Hz koje proizvodi bubnjar, 50 Hz koje proizvodi baterija od 9 V i 50 Hz u trafo stanici. Ne da je razlika ogromna, vec to nema veze jedno sa drugim isto kao sto razlika izmedju 100 stepeni na kojoj kljuca voda i 90 stepeni pravog ugla nije 10 stepeni. Sto bi rekli nasi stari: "Ne mesaj babe i zabe".


Namerno sam precutao komentar na ovo "objasnjenje". Naime tvrdis da si mi objasnio razliku, a ja nikakvo objasnjenje ne vidim, ne zato sto ne znam, vec zato sto to sa tvoje strane ne postoji. Samo sam pronicljivo hteo da pokazem kako se nesto tvrdi, bez ikakvih argumenata, bezobzira sto je to delimicno tacno, a sa tvoje strane i ne potpuno -> ponovo dolazimo do onih poluistina gde se zanemaruje "onaj drugi" neizreceni deo.

Da bi s tvrdilo da odradjeni napon ima negativno/pogubo dejstvo na oraganizam nije toliko bitan izlazan napon i hercaza struje, koliko proizvod napona i jacine struje, koji u stvari predstavlja snagu.

220v, 50Hz sa strujom reda I=1mA nije stetan za organizam, jer je izlazna snaga velicine P=U*I=220mW, dok sa strujom od I=1A to nije slucaj jer je P=220W.

Ovo se odnosi na dejstvo razlicitih izlaznih snaga uredjaja u kontaktu sa organizmom, duga je stvar sa frekvencijom i njihovim poklapanjima sa rezonancom razlicitih celija.

Mislim, delimicno si upravu to sto si rekao, al izostavio si veoma bitne faktore da bi adekvatno objasnio.
VV je napisao/la:
Tu si malo pobrkao stvari. Zvucni talasi nemaju nikakve veze sa Rife generatorom jer se on zasniva na elektromagnetnim talasima. Rife je izlagao pacijente zracima argonske lampe, a isti ucinak ima i drzanje elektroda (Zapper)

Ja sam samo precutao to da ti (VV) citas ono sto tebe interesuje!!! Vrlo mi je jasno da postoji razlika izmedju zvucnih i EM talasa. Razlog zasto sam doveo u vezu ova dva talasa je link koji sam naveo.

Da ga citiram ponovo:
Citat:
Rife discovered that every virus, bacterium, parasite and other pathogen is particularly sensitive to a specific "frequency" of sound and can be destroyed by intensifying that frequency until it literally explodes - like an intense musical note that can shatter a wine glass!

Citat:
Every species of life has its own electromagnetic "signature", a pattern of oscillation based on its individual genetic blueprint. It's different for all.

... link
Kakve sada veze ima frekvencija zvucnog talasa sa specificnim EM potpisom koji je svojstven za svaki organizam???

Zatim na istom linku se navodi:
Citat:
The amazing technology that you are about to discover is based on the pioneering research of Dr. Royal Raymond Rife, who is considered one of the greatest scientific minds of the 20th Century. He is credited in the book, The Cancer Cure That Worked, as the man who discovered a cure for cancer and many other diseases… simply by using vibrational energy.


Sad imamo i vibrirajucu energiju. :D ... sto moze da se protumaci kao cinjenica da svaki talas bez obzira da li je zvucni i EM, nosi sa sobom odgovarajucu energiju (u zavisnosti od izvornog energetskog pocetnog impulsa), kao i frekvenciju koja moze da se protumaci kao vibracija u reci "vibrational energy"

Da se ponovim: E sad meni nije jasno zasto se u isti kos stavljaju zvucni i elektromagnetni talasi (sa navedenog linka)? Da li to znaci da poreklo talasa nije bitna, vec samo vibracija?! Ako je ovo tacno, sledi da i zvuk odredjenih frekvencija unustava bakterije, viruse, gljivice i patogene organizme???
VV je napisao/la:
A sto se Rosoa tice, bio on doktor ili ne, ima moju punu podrsku u onome sto radi.

Svako ima pravo na svoje misljenje. Al u ovoj temi kada se spomene Rife, ide u paketu "Rife+Roso", sto nikako ne podrzavam!!! VV, ako te bas stvarno interesuje Rife, otvori temu o tom uredjaju, niko ti ne brani. Roso eksplicitno navodi i ishranu po krvnim grupama paralelno sa upotrebom njegovog Rife generatora. Da se malo razdrmate koliko je uopste tacna ishrana po krvnim grupama preporucujem vam da procitate moj post na temi Krvne grupe i ishrana

A to sto si odjednom poceo da podrzavas Roso :D ... ukoliko dobijes meningitis (pu up daleko bilo), navrati kod mene da ti uradim lumbalnu punkciju. Mislim, nije to nista strasno. non-stop se radi po bolnicama, samo je potrebno "potrefiti" mesto uboda, ako omasis moze da dodje do paralize donjih udova. Nista strasno, ionako nisam doktor da mogu garantovati za svoje postupke :P
VV je napisao/la:
I HEM-PRO i MAGNETOPLAG rade na principu magnetne indukcije. Zar sada treba da Faradej ustane iz groba i trazi autorska prava?

Jbt, VV, sto citas izmedju redova. MAGNETOPLAG ima sertifikat!!!! Mozes zamisliti!!! :shock: Sta bi sa Rosovim HEM-PRO - na zvanicnom sajtu NISTA NE PISE KO STOJI IZA TOGA. I tebi je to dovoljno da poverujes u Rosove tvrdnje?!?!
Ko da poredis niskvokvalitetnu elektorniku made by buvljak sa uredjajima renomiranih Nemackih proizvodjaca. WTF?!
VV je napisao/la:
Da li Philips treba da tuzi Sonny (ili obrnuto) sto proizvodi radio aparate ili i jedne i druge treba da tuzi Markoni?

Sony vs Phillips vs Roso :mrgreen: ... Namerno sam odgovorio izvan konteksta jer Sony i Phillips imaju (cak i postavljaju) standard iz sebe. Oko prava na Markonijev patent nisam uopste kompetentan. To vec odlazi u dome advokature. Iskreno nije mi ni jasno zasto si potegao to pitanje!

VV, po tebi ispade da je dovoljno napraviti uredjaj, a za ispravnost i pridrzavanje po propisima standarda, koga sisa??? Ma da, sigurno ljudi koji su pisali standarde kao i oni koji su ih preispitivali, spadaju u domen neznalica koji eto tako trose svoje vreme na budalastine. :D

VV je napisao/la:
Te iste institucije su x puta palile laboratoriju dr Rife-a i pokusavale da ga ubiju, a evo i zasto:

Otvori temu o zaveri prema Rife-u ili o Avastinu.
VV je napisao/la:
A sta mislis, koliko bi kostalo lecenje raka Rife-ovim generatorom?

Ne znam, reci mi?! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 21, 2007 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
@ tahuti & Kromp
Predajem se, pobedili ste. =D>

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 22, 2007 3:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Nije vazno koju školu neko ima, da li je "doktor", magistar, majstor...itd. već je važno šta taj neko radi, kakva su mu dela i posledice tih dela. Bilo je slučajeva genijalnih pronalazača, iscelitelja, naučnika itd. koji nisu imali nikakvo formalno obrazovanje. S druge strane, postoji mnogo imbecila među onima koji imaju diplome doktora i sl.

S toga zaključujem da je tahuti otvorio ovu temu verovatno zato što on ima diplomu a možda je i doktor, a eto tak kvarni dr Roso je nema, sram ga bilo.

Zato smatram da je dalja rasprava o "liku i delu" druga Rosa izgubila svaki smisao, a naročito zato što tahuti i kromp jedino hoce da raspravljaju o njegovom liku ali ne i o njegovom delu (rad sa frekvencijama), zaključavam ovu temu, a raspravu u ovim metodima vodite na nekoj novoj temi koju otvorite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz