Sada je: uto apr 23, 2024 9:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
tehuti je napisao/la:
Ja sam samo jednom okusio alkohol i to kada sam bio star 4 godine.

Nikad nisam imao potrebu za tim, iako sam se družio i družim se sa cugerima. Uvijek sam alkohol smatrao simbolom profanosti, vezanosti i ega.
Niti pijem, niti pušim, a i nikad nisam zapalio joint.
Mislim da čišći ne mogu bit. :D


siroma tehuti... pa zbog cega onda zivis? :mrgreen: 8)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 3:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Ramayana je napisao/la:
Može se i od previše vode umrijeti, bit je u kolicini.


Možda svjesno, možda nesvjesno, ali izrekao si ono najbitnije.

=D>

Sve su stvari otrovne, ali sve ovisi o količini ...

U mojem društvu ( srednjoškolci, znate kak je :) ) zajedničko opijanje je gotovo pa nezaobilazna stvar. Ali moram se pohvaliti da nikad nisam probao cigarete ili bilo kakve droge, naprotiv gadi mi se sama pomisao na to jer znam što pomoću njih unosimo u naš već ionako uzdrman organizam. Zašto bih ga "kažnjavao" i dalje jel... Naravno to sam samo ja. Moje mišljenje je samo moje. Što se tiče alkohola, čitao sam da je čaša vina "tu i tamo" zdrava za organizam... ne treba pretjerivati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 10:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
ras je napisao/la:
tehuti je napisao/la:
Ja sam samo jednom okusio alkohol i to kada sam bio star 4 godine.

Nikad nisam imao potrebu za tim, iako sam se družio i družim se sa cugerima. Uvijek sam alkohol smatrao simbolom profanosti, vezanosti i ega.
Niti pijem, niti pušim, a i nikad nisam zapalio joint.
Mislim da čišći ne mogu bit. :D


siroma tehuti... pa zbog cega onda zivis? :mrgreen: 8)


Mislim da je čovek rekao nešto kaj treba apsolutno poštivati. Čisti ljudi se retko sreću, a alkohol i duvan su nešto što ljude odvaja od duhovnosti i približava porocima.

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
ras je napisao/la:
tehuti je napisao/la:
Ja sam samo jednom okusio alkohol i to kada sam bio star 4 godine.

Nikad nisam imao potrebu za tim, iako sam se družio i družim se sa cugerima. Uvijek sam alkohol smatrao simbolom profanosti, vezanosti i ega.
Niti pijem, niti pušim, a i nikad nisam zapalio joint.
Mislim da čišći ne mogu bit. :D


siroma tehuti... pa zbog cega onda zivis? :mrgreen: 8)


I detect a sheep syndrome. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 21, 2008 12:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Mislim da je konzumiranje veće količine alkohola prilično dobar način da se na brzinu upoznate sami sa sobom ;)

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 22, 2008 12:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
You may have a point there.

"In vino veritas".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 22, 2008 3:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ako je naše tijelo naše vozilo. Onda je najbolje da ga isprobamo i da znamo kako i sa cime funkcionira dobro, a sa cime loše.

Jer ako se desi neka nagla poledica, a naše vozilo nema lance... e će biti sklizavo.

Uglavnom, nisam 100% siguran, ali pretpostavljam da naš mozak ima receptore za sve one droge koje se tamo vani nalaze. A ujedno brijem da sve te iste može proizvest unutar sebe. Naravno uz određeni poticaj na to.

Došao sam do zaključka da je ljudima jako bitno haluciniranje. Ne toliko haluciniranje nego ona mistika koja nam se u tome trenu vrti po glavi. Ali opet treba razlikovat delirij od halucinacije (po meni je delirij ono što prikazuju na telki kao halucinaciju). Ako su halucinacije ono što ja mislim da jesu onda je to najsličnije snovima. A ako nas snovi mogu nadahnut mogu i halucinacije, a vrijedi i obrnuto naravno.

Zamislite kakav bi ovaj svijet bio da ljudi nemaju snove? Mislim da je to jedina razlika između nas i strojeva (uber advanced strojeva kao npr Data iz Star Treka) zapravo. Mogućnost da sanjamo i da putujemo tamo negdje, i da nam to onda nešto znaci je prejebena. A korištenje raznih prirodnih halucinogena zapravo samo dodatna stvar. Tada možemo biti budni i sanjati u isto vrijeme.

When you dream there are no rules, people can fly,
anything can happen. Sometimes there is a moment
as you are awakening when you become aware of the
real world around you, but you are still dreaming.
You may think you can fly but you do better not
try. People can fly.


Sve je to kemija mozga zapravo. Nema nikakve velike mistike. A naš je mozak antena. DNA je antena. A ako je to zbilja istina. Onda možemo primati i slati info.

Ovako ide kemija...
http://en.wikipedia.org/wiki/Tryptamine

Za normalno funkcioniranje organizma treba se dobro naspavati. Ako izjednačimo to sa halucinacijom, onda treba dobro halucinirati. Ali opet ako se prespavamo onda to postaje loše.

Sve mora biti nekako taman. Balansirano. Prema onom što osjećamo da nam je potrebno u danom trenutku, zavisnosti da li smo spremi na to itd.

Tendencija ljudi je pretjeravanju u svemu, da zlorabe sve, čak i hranu.
Ako se ja mogu svaki dan maznut kilu odojka, to ne znaci da je to isto i dobro (ali to već znamo). Ako u danu mogu popiti 50 kava, neće me to napravit budnijim, prije će me ubiti. Ako mogu trčati 10km na nekom dopu, to opet nije dobro jer će se moje zalihe energije potrošiti... itd.

Sve umjereno, sve pametno treba koristiti.

Jer isto da recimo po gnojimo naš vrt, ne znaci da ćemo sa duplom dozom gnoja dobiti izrast naših biljaka 2x brže.

U 3D za sve treba vrijeme, energija. (ali to znamo isto)
------------------------

Ako već i koristite bilo kakve droge, dopove, medikacije, koloidna srebra, i ostale pizdarije za poboljšavanje ovog, onog, ovako i onako. sprečavanje itd.

Pokušajte to radit pametno. Bez straha, ali sa čisto slikom onoga što bi se sve moglo dogodit. I procjenom kakve će to posljedice, benefite imati na vas i okolinu.
-------------

I tako... bla bla... jel ;-)
Ma uživajte u životu jer je to jedino što zbilja znate raditi. Sve što mislimo da je.. NIJE ;-)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 22, 2008 5:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A naš je mozak antena. DNA je antena.


I ne samo on, nego cijelo naše fizičko tijelo. Približi vatri, recimo, nožni prst... isto ćeš osjetiti signal "Halooooo?!? Vruće je tu, povuci nogu k sebi!!! PEC, PEC!!! ".

Dakle, receptore, odnosno antene imamo po čitavom tijelu.

( Bruce Lipton - Biology of Perception - fino i slikovito objašnjeno )

Alkohol nije dobar u većim količinama, bar ne u većini slučajeva... jedino u slučajevima kao anestetik... ono... indijanac pogodi kauboja strelicom u nogu, pa mu drugi kauboj vadi strijelu... i daje mu malo više "vatrene vode" da manje osjeti bol prilikom vađenja...

HOWGH!!!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 04, 2008 7:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 01, 2006 11:48 am
Postovi: 7
Lokacija: Rijeka
Vidim da puno ljudi ima nekakvu blokadu prema tim stvarima sto stvara blokadu u glavi, droga i alkohol su imena nadjenuta od struktura koje ih naglasavaju, vode ratove protiv njih u javnosti a ustvari ih podrzavaju zbog osobnih i inih razloga. Sve te osobite billjcice su prije znane ko biljke uciteljice koje bi njihovim konzumacijom podizale nivo svijesti npr od gljive muhare radene su inicijacije pubertetlija u ovim krajevima...
Uglavnom strukture koje su nametnule imena i objavile ratove sjebale su globalnu svijest i utjecale da biljke nemaju taj efekt i tako su nastale droge.
Danas imamo jos uvjek na raspolaganju biljke kao iboga koje nisu zloupoterbljene i podizu nivo svijesti(vizije ne halucinacije). Zato ljudi ako vam dode probajte ne bojte se popusit joint popit botilju vina sve je to skola bitno je slusat svoje ja, balansirat i ne pretjerivat da vam postane dnevni ritual.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
svaki lijek je istovremeno i otrov!
dakle uzmi ga previse, pa te nece bit...
tako i sa pusenjem i alkoholom...
pusenje 4-8 cigareta na dan neizaziva nikakav skodno djelovanje jer su tu male kolicine koje organizam lako isfiltirira a mala doza nikotina vrlo dobro utjece na mozak, cirkulaciju u njemu itt
alkohol isto tako, samo treba naci mjeru u svemu u zivotu pa tako i u njemu...
samo ljudi neznaju kad trebaju stat pa odlaze u krajnosti koje postaju ovisnosti...
marihuana je lijek protiv alzheimera i jos nekoliko bolesti na nervnoj bazi a ostale droge nemaju nikakav pozitivni ucinak, morfij eto radi smanjenja bolova...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 4:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Judziin je napisao/la:
svaki lijek je istovremeno i otrov!
dakle uzmi ga previse, pa te nece bit...
tako i sa pusenjem i alkoholom...
pusenje 4-8 cigareta na dan neizaziva nikakav skodno djelovanje jer su tu male kolicine koje organizam lako isfiltirira a mala doza nikotina vrlo dobro utjece na mozak, cirkulaciju u njemu itt
alkohol isto tako, samo treba naci mjeru u svemu u zivotu pa tako i u njemu...
samo ljudi neznaju kad trebaju stat pa odlaze u krajnosti koje postaju ovisnosti...
marihuana je lijek protiv alzheimera i jos nekoliko bolesti na nervnoj bazi a ostale droge nemaju nikakav pozitivni ucinak, morfij eto radi smanjenja bolova...


Slažem se sa tvojim mišljenjem. Sve valja uzimati umjereno, samo ako nam to odgovara. I naravno :D , uz slušanje svog UNUTARNJEG GLASA.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
tamna_shuma je napisao/la:
Judziin je napisao/la:
svaki lijek je istovremeno i otrov!
dakle uzmi ga previse, pa te nece bit...
tako i sa pusenjem i alkoholom...
pusenje 4-8 cigareta na dan neizaziva nikakav skodno djelovanje jer su tu male kolicine koje organizam lako isfiltirira a mala doza nikotina vrlo dobro utjece na mozak, cirkulaciju u njemu itt
alkohol isto tako, samo treba naci mjeru u svemu u zivotu pa tako i u njemu...
samo ljudi neznaju kad trebaju stat pa odlaze u krajnosti koje postaju ovisnosti...
marihuana je lijek protiv alzheimera i jos nekoliko bolesti na nervnoj bazi a ostale droge nemaju nikakav pozitivni ucinak, morfij eto radi smanjenja bolova...


Slažem se sa tvojim mišljenjem. Sve valja uzimati umjereno, samo ako nam to odgovara. I naravno :D , uz slušanje svog UNUTARNJEG GLASA.


e da taj unutarnji glas...hvala na dopuni :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 06, 2009 5:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Treba sve probati šta sad. Meni kad god su govorili ne ovo ne ono ja namerno probavao :D
Razmišljam sve da ostavim što je da se tako izrazim-neprirodno i preradjevina. Žvake,kafu,konzerve...Možda će percepcija bez otrova da bude drugačija ili će nešto treće da se desi. Treba probati...
Alkohol kažu ubija ćelije mozga...Amfetamini i ostale droge da ne pričamo....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alkohol i droge
PostPostano: ned jun 28, 2009 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
[quote="Pantagruel"]Prvo jedno kratko pitanje: pijete li i u kojim količinama, kada i gdje te zašto?
Svoj osvrt na sve to, što je objektivniji moguć.

Pijem povremeno,vec duzi vremenski period.Nikada nisam probao drogu niti imam namjeru,inace ne pusim cigarete i vrlo slabo jedem masno.Mozda se ne bih nikad ni napio :) ali sve to krene sa drustvom i nastavi se dalje tako da sam s vremenom i ja poceo slijediti njihov stil.Sada popijem ponekad vecinom par litara piva i mozda neku kvalitetnu zestinu ali ne kao prije najjeftinija vina i viski iz Lihtenstajna :mrgreen: uglavnom preporucujem ako vec pijete pijte kvalitetna i skuplja pica i nikako mijesati sa energetskim picima.Sto se tice droge i alkohola i njihovih uticaja na svijest i na prosirivanje svijesti ne znam mnogo o tome ali bih volio cuti od korisnika foruma koji su eksperimentisali sa tim koja su njihova iskustva i subjektivni dozivljaji?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alkohol i droge
PostPostano: sub aug 23, 2014 10:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
http://2012-transformacijasvijesti.com/opcenito/alkohol-i-reptilski-mozak

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alkohol i droge
PostPostano: ned aug 24, 2014 1:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
branman je napisao/la:


Dobar text.Alkohol je gori od kokaina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz