Sada je: sub apr 27, 2024 9:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto sep 05, 2006 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
A to s vremenom..
ne radim to često jer mi se čini da nije u redu..ali ponekad, kad zagusti, kad kasnim, skratim vrijeme na putu taman koliko treba...to se vidi na satu, a može se i izmjeriti brzina, prijeđeni put, i pokazati da tu nema subjektivnog viđena i subjektivne nema greške. vrijeme je objektivno stajalo.
nije to neki problem, samo bi moglo ipak napravit problema, tako se bar meni čini, pa se s tim ne igram previše..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 05, 2006 11:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 04, 2006 12:18 am
Postovi: 30
Lokacija: Zagreb,Croatia
cekaj AIR ti stvarno vjerujes da nam reptili mjenjaju proslost?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 8:59 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri aug 30, 2006 2:32 pm
Postovi: 9
Lokacija: zagreb
Da, Churo. Prije nisam ni ja bila svjesna toga, ali ulazeći dublje u problematiku smisla života, došla sam i do tih informacija za koje držim da bi vrlo lako mogle biti vjerojatne. Bića višeg denziteta konzumiraju one nižeg, i kao takve ih žele stalno držati pod kontrolom, pa se zato valjda šeću po "vremenskoj liniji", mijenjajući ju i prilagođavajući svojim potrebama (da ne kažem apetitima). Ali ono što mene najviše zanima je kako to oni mijenjaju "vrijeme" i događaje... #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 9:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
hm, npr. zamisli se jednog dana pile u kokosinjcu: jebote, decki, sta ako nas netko uzgaja da nas pojede, i ako taj netko upravlja vremenom...?

sto je za pilice vrijeme? mogu li ga oni spoznati? mozemo li mi spoznati nesto sto mi zovemo vrijeme, a reptilima je to nesto sasvim drugo? nesto sto za nasu percepciju ne postoji.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 9:32 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri aug 30, 2006 2:32 pm
Postovi: 9
Lokacija: zagreb
Pa moramo nekako okupirati um, Om. Naravno da će na kraju sve biti u redu i na svom mjestu i vuk sit i koze (pilići) na broju, samo di je to "vrijeme" kad će to biti..... Do tada trebamo trenirati svoj pileći mozak pitajući se, kvragu, kako još možemo percipirati vrijeme? Pa onda organizirati bijeg iz kokošinjca, pa i po cijenu života (što je život, hm...).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 10:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
slazem se, samo to okupiranje uma treba biti usmjereno ka pozitivnom. u suprotnom, ako se zderes, mrzis i sebe i druge jer si zarobljena u tijelu, u mjestu i vremenu, onda si pravi slasni pilic nekome. :D

Gledaj to ovako: zamisli da pilici odjednom spoznaju svoje gospodare. Nas ljude. Da spoznaju i njihovu srecu i nesrecu. Sve ljepote za koje su sposobni, svo zlo koje cine. Da postoji netko tko i njih na neki nacin posjeduje. Spoznali bi da su svi u istom kokosinjcu i da su samo uloga u velicanstvenoj igri koju treba odigrati do kraja. Jer ima jos uloga. Zar bi rekli, ok mi smo sada poput vas? Pustite nas da zivimo slobodno. Dajte da zivimo u vasem svijetu. Ali to je nas svijet njima. Mozda je nas svijet nama, zapravo svijet reptila. Mozemo li biti slobodni na ovoj razini? Mozemo, no sloboda prestaje tamo, gdje pocinje sloboda drugoga. Mislim da treba pronaci ljepotu i smisao ovdje gdje jesmo. Shvatiti da smo bitni za nekoga, kako bi jednog dana netko mogao biti bitan za nas. Zasto bi preskakali uloge. Ni jedna uloga ne traje vjecno. Uzivaj u svemu sto jesi, jer si sve sto znas i sve sto ne znas. Uci, istrazuj, razvijaj se, voli... No voli sve to.

Nekome si hrana, netko je tebi hrana. Jednom ces biti misao, i pomislit ces: Zelim opet sve ispocetka. Probati sve sto nisam, voljeti sve sto nisam, biti sve sto nisam bila. I shvatit ces da ne postojis, jer sve to vec opet negdje jesi. U nekome. Netko je ti. Sve je ti.

Ukratko, malo vise vedrine :love6:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 10:25 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri aug 30, 2006 2:32 pm
Postovi: 9
Lokacija: zagreb
Pitanje: da li je stoicizam pozitivan? Ili je sve stvar individualnog iskustva i karme zbog koje će se neki pojedinci željeti okušati u pobuni, a neki će mirno ostati. Ali, možda pobuna donese promjene. To se odnosi i na misaono-duhovnu pobunu, do koje, mislim, treba doći, ako se misli pomaknuti iz ovog stanja. Možda sve jest jedan prirodni tok, ali ono što nam reptili ili tko već radi, ipak usporava i prilično onemogućava prirodni razvoj. Zašto je na svijetu toliko zla, bijede, nesreće, boli... To nije prirodno, niti normalno, a prihvaćanjem stanja mi ne napredujemo, odnosno predajemo sve u ruke "više sile", a ta viša sila je dijelom i u nama i treba ju ojačati!

(Inače, mislim da sam vrlo pozitivna i vedra osoba.. :D :D :D )[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 10:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
da zelim stajati na mjestu, vjerojatno ne bih nikad ni nabasao na ovu stranicu i razmisljao ovako kako sad razmisljam. mene je pobuna dovela do ovog stadija. mozda cu kasnije razmisljati drugacije. mislim da je buntovnost uvijek borba protiv sebe i neprihvacanja sebe, tj. nepronalazenja nacina da budes sretan ovdje i sada. vise mi se sviđa pojam "ratnik svjetlosti" nego "pobuna u kokosinjcu".

Da ti nije ime Vedrana? 8)
hehe, ma sve je super. Najbolje da vjerujes sebi i svojim instinktima i bit ce sve u redu.

pozdrav

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 10:48 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri aug 30, 2006 2:32 pm
Postovi: 9
Lokacija: zagreb
"Pobuna ratnika svjetlosti u kokošinjcu"
1. dio trilogije.

:lol:
cao


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz