Sada je: sub apr 27, 2024 9:21 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Bolji je vjeronauk u crkvi. Tamo imaju ping pong i stolni nogomet :twisted:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 7:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Marin je napisao/la:
Ja radim u školi.


Ok, ali ja ti kazem da ili 1. je to nešto novo ili 2. to nije u svakoj osnovnoj školi u državi? Vjerojatno i jedno i drugo... Što ti misliš?

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 17, 2006 9:00 pm
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Ja već dvije godine radim u školi ,ne znam kako je prije bilo,ali danas tofunkcionira na taj naćin.
Ako si izabrao vjeronauk u prvom razredu on ti je redovan predmet do osmog razreda .
U srednoj školi opet imaš izbor.To je tako u Hrvatskoj.

_________________
Ima li što tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 6:31 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Tako se i uvode religije. A onda posle pricaju o nekakvom izboru i toleranciji.


Da, izbori. Kao alternativa veri pod skutom crkve mladim ljudima se nudi materijalisticko-nihilisticki pogled na svet. Ako nisi vernik, onda si ateista. Pri tome ne mislim na gradjansko, naprotiv, ovaj program zaista smatram sansom za skolstvo, koja u postojecem sistemu na zalost ne moze da se realizuje na pravi nacin. Mislim jednostavno na pogled na svet i na lazne izbore: Darvin ili Biblija, ateizam ili hriscanstvo ili ... Crkvi ne zameram toliko sto plasira neki svoj pogled na svet – svako ima neku svoju istinu – vec sto pokusava da uspostavi potpuni monopol nad duhovnim zivotom ljudi, u ovom slucaju dece. Ili si deo pastve, ili ne verujes ni u kakvu duhovnost. A oba pogleda na svet meni izgledaju podjednako destruktivna.

Rudolf Steiner je pokusao da ugradi ezoterijske principe u obrazovanje kada je osnovao Valdorfske skole. (Malo cu da pogledam sta mi je preostalo od tih fotki, pa cu vam napraviti jednu mini reportazu o poseti Geteanumu, :wink: Na zalost nista o tim skolama.) Pozaboravljala sam gomilu stvari, ali mi se cini da bi u Zagrebu trebalo da postoji Valdorfsko obdaniste i da su postojale ambicije da se osnuje Valdorfska osnovna skola. Ne znam da li su se realizovale, u medjuvremenu sam prestala da pratim "desavanja" na antropozofskom planu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 06, 2006 10:33 pm
Postovi: 127
Lokacija: Beograd
Arja je napisao/la:
Citat:
Tako se i uvode religije. A onda posle pricaju o nekakvom izboru i toleranciji.


Da, izbori. Kao alternativa veri pod skutom crkve mladim ljudima se nudi materijalisticko-nihilisticki pogled na svet. Ako nisi vernik, onda si ateista. Pri tome ne mislim na gradjansko, naprotiv, ovaj program zaista smatram sansom za skolstvo, koja u postojecem sistemu na zalost ne moze da se realizuje na pravi nacin. Mislim jednostavno na pogled na svet i na lazne izbore: Darvin ili Biblija, ateizam ili hriscanstvo ili ... Crkvi ne zameram toliko sto plasira neki svoj pogled na svet – svako ima neku svoju istinu – vec sto pokusava da uspostavi potpuni monopol nad duhovnim zivotom ljudi, u ovom slucaju dece. Ili si deo pastve, ili ne verujes ni u kakvu duhovnost. A oba pogleda na svet meni izgledaju podjednako destruktivna.

Rudolf Steiner je pokusao da ugradi ezoterijske principe u obrazovanje kada je osnovao Valdorfske skole. (Malo cu da pogledam sta mi je preostalo od tih fotki, pa cu vam napraviti jednu mini reportazu o poseti Geteanumu, :wink: Na zalost nista o tim skolama.) Pozaboravljala sam gomilu stvari, ali mi se cini da bi u Zagrebu trebalo da postoji Valdorfsko obdaniste i da su postojale ambicije da se osnuje Valdorfska osnovna skola. Ne znam da li su se realizovale, u medjuvremenu sam prestala da pratim "desavanja" na antropozofskom planu. :wink:


kolko ja znam u Zagrebu postoji osnovna Waldorf skola.
http://www.waldorfska-skola-zg.hr/

takodje tamo se moze pohadjati kurs za Waldorf ucitelje koji traje dve godine, predavaci iz Nemacke i tako to.

Inace koncept Waldorf obrazovanja je po meni daleko ispred obicnog, i nije ni cudo sto je sve popularniji.
Waldorf pedagogija je zastupljena u 57 zemalja gde se ona prenosi u 900 osnovnih skola, 1800 obdanista, 550 visih skola i oko 250 kurseva za ucitelje.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 6:45 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
kolko ja znam u Zagrebu postoji osnovna Waldorf skola.
http://www.waldorfska-skola-zg.hr/

takodje tamo se moze pohadjati kurs za Waldorf ucitelje koji traje dve godine, predavaci iz Nemacke i tako to.

Inace koncept Waldorf obrazovanja je po meni daleko ispred obicnog, i nije ni cudo sto je sve popularniji.
Waldorf pedagogija je zastupljena u 57 zemalja gde se ona prenosi u 900 osnovnih skola, 1800 obdanista, 550 visih skola i oko 250 kurseva za ucitelje.

pozdrav


Super!! Dakle, ako ste nezadovoljni sistemom skolstva, u Zagrebu i Rijeci postoji odgovarajuca alternativa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Pravoslavlje obavezno

Moskva -- U nekoliko oblasti u Rusiji učenje pravoslavne vere postalo je obavezno u školama.

Učenici u oblastima Belgorod, Brijansk, Kaluga i Smolensk, od ukupno 86 ruskih regiona, moraće da uče osnove pravoslavlja bez obzira na sopstvenu veru. Centralna obrazovna institucija u Rusiji je međutim navela da je država odvojena od crkve i da se taj predmet može učiti samo kao izborni.

Pristalice takvog poteza navode da će se tako očuvati "tradicionalne duhovne vrednosti“ Rusije, dok drugi smatraju da to narušava princip sekularne države. Centralna nadzorna obrazovna institucija je navela da predmet može biti samo izborni, ali je ruski ministar obrazovanja Andrej Furšenko podržao uvođenje predmeta jer "deca moraju da poznaju istoriju religije i religijske kulture".

U Rusiji većina stanovništva je pravoslavno, ali 10 odsto građana su muslimani, a ima dosta i katolika i drugih vernika. Islamski lideri su naveli da će u ovom slučaju tražiti da se prošire časovi islamske vere.

31. avgust 2006. Izvor: B92

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 31, 2006 11:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Niste baš najbolje obvešteni o uvođenju veronauke u škole u Srbiji.

Kada je Đinđić krenuo da hapsi Miloševića nije imao podršku crkve. Da bi im se dodvorio i omekšao ponudio im je uvođenje veronauke u škole i uspeo je, nisu se bunili kada je izručio Miloševića Hagu. To je urađeno na brzinu, bili su u Patrijaršiji, on i Čeda, dogovorili se oko toga, i kada su se vratili u vladu sreli su Gašu (Kneževića) ministra prosvete i rekli mu: 'Kaži dragička, postao si pop.' Ovaj dotle nije imao pojma šta se događa.

Tako smo Miloševićev odlazak u Hag morali da platimo popovima uvođenjem veronauke.

A bilo je bolje za vreme Miloševića nego sada sa ovim klerofašistima, on je nemilosrdno štampao po novinama i časopisima ('Treće oko' 'Čudo' 'Tajne') sve ovo o čemu vi ovde sada razglabate, zavere-vanzemaljci-USA, i ostalo. Zato su nas i bombardovali. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 01, 2006 3:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Tako smo Miloševićev odlazak u Hag morali da platimo popovima uvođenjem veronauke.

A sta je sa uvodjenjem monarhije? Da necemo time da platimo odlazak Mladica u Hag?
Citat:
A bilo je bolje za vreme Miloševića nego sada sa ovim klerofašistima, on je nemilosrdno štampao po novinama i časopisima ('Treće oko' 'Čudo' 'Tajne') sve ovo o čemu vi ovde sada razglabate, zavere-vanzemaljci-USA, i ostalo.

I to sto kazes. I deda Miloje je prorekao rat amera na bliskom istoku. :)
Citat:
Zato su nas i bombardovali.

A ja mislio zbog Monike. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 01, 2006 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Esperio Max je napisao/la:
A sta je sa uvodjenjem monarhije? Da necemo time da platimo odlazak Mladica u Hag?



#-o ](*,) Toga se nisam setio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 01, 2006 10:52 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
A sta je sa uvodjenjem monarhije? Da necemo time da platimo odlazak Mladica u Hag?


Dakle, ovaj Espirio na mene deluje upravo prosvetljujuce, sto uzgred i nije neko cudo. :mrgreen:
Pa, zato nikako da pronadju Mladica #-o – ceka se da prestolonaslednik nauci srpski makar toliko, da moze da odrzi inauguracioni govor.
E, vidim da ce Mladic doziveti duboku starost na slobodi. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 01, 2006 11:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
:offtopic:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 23, 2006 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Pretplata na časopis "Svetosavsko zvonce" Srpske pravoslavne crkve dobrovoljna je, a roditelji učenika koji žele taj časopis potpisuju narudžbenicu koju deci daje veroučitelj, rečeno je agenciji Beta u informativnoj službi patrijaršije. Jugoslovenski komitet pravnika Jukom uputio je u utorak, 21. novembra, Ministarstvu prosvete otvoreno pismo posle primedbi roditelja na neprimeren sadržaj.

Neki roditelji su naveli da se na nastavi veronauke u osnovnim školama distribuira taj časopis, čiji je sadržaj neprimeren za decu tog uzrasta.

Roditelji učenika prvog razreda osnovne škole u Beogradu obratili su se za pomoć Jukomu zbog teksta koji je objavljen u časopisu "Svetosavsko zvonce" broj 8 iz ove godine, a u kome se opisuje da su jednom ruskom vojniku, koji nije hteo da se odrekne Hrista i primi islam, čečenski teroristi "posle tromesečnog mučenja testerom odsekli glavu".


"Veroučitelji biraju koji će tekst čitati deci, a sve što je u časopisu primereno je uzrastu osnovaca", navode u SPC.

Izvor: Beta

A posle spominju nekakvu toleranciju... :roll:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz