Sada je: čet mar 28, 2024 6:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: holivudski filmovi i ZRNO ISTINE u njima
PostPostano: sri jan 24, 2024 2:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
čudno,ali okidač za ovaj post mi je bila tema kognitivne disonance...
holivudske filmove ne gledam poodavno,ali neke stvari su mi retroaktivno privukle pažnju...

1.matrix-o ovom filmu ima posebna tema,ali ovdje imaju dve "sitnice" u kojima su vrlo precizni,
a)kognitivna disonanca-čova povraća kad uvidi kako stvari zaista stoje(nešto slično tome sam doživio)
b)usporavanje vremena-to je ona scena kad izbjegava metke,stanje velike frke(doživio sam to u saobraćaju,vrijeme baš,baš uspori)

2.predator I dio-onaj indijanac(heh,zašto baš on?) u filmu ima 5 čula prilično izoštrena,pa mu to daje pristup i 6-tom,pa on prvi osjeća da je nešto neprirodno medju njima,pa malo flipne "svi ćemo umrijeti"

3.ljudi u crnom-ganjaju neki NLO/vanzemaljce pa wil smith pita tomy lee-a što čita žutu štampu,a ovaj odgovara da to što ih interesuje neće naći u mejnstrim medijima

4.fenix-ray liotta je policajac kockar,pa melje kako je Dostojevski svršavao od ekstaze kad je kockao,zauzvrat u toj škvadri neki od njih oprašuje nečiju ženu,zato sto ova ne može da svrši bez prljavog govora

sigurno takvih primjera ima još,kao što rekoh zardjao sam po tom pitanju,previše mi je to sitno da bih nazvao prediktivnim programiranjem,ali...
zašto to rade,u čemu je štos?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz