Sada je: uto apr 16, 2024 9:00 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: ned jul 12, 2009 8:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 12, 2009 3:55 pm
Postovi: 1
Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: pon jul 13, 2009 8:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
Da, i sad?

_________________
DOOM SHALL RISE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: pon jul 13, 2009 11:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 10:14 pm
Postovi: 51
Lokacija: Alpha Centauri
Ovo je garant trebala da bude tema ali posto sam primjetio da mu je prvi post...valjda se malo za...o.
Pa NATO-OTAN kome i zasto sluzi.......Postoji vise vrsta mogucih odgovora.Sa aktuelne "politicke" strane....to su nesto lafo kao ujedinjene oruzane svjetske snage,svjetski "policajci" koji ce da omoguce razvoj (najvece prevare u ljudskoj istoriji) demokracije.
A sa druge,vjerske ili prorocanske strane.......To je u stvari sotonina vojska koja se lagano siri i ceka na pojavu antihrista.Zasto UN nema predsjednika,samo generalnog sekretara?Zasto sluzi prazna stolica u UN-u?Koga ceka?Ceka pojavu antihrista koji ce po nekim predskazanjima zauzeti tu stolicu i biti proglasen predsjednikom a kada se taj NATO toliko prosiri....pocece konacna bitka ili ti armagedon (arm al ghadun-brdo ili dolina pored jerusalema,nisam potpuno siguran da sam dobro napisao izvorno ime)
Nadam se da sam dao neko pojasnjenje.....pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: pet jul 24, 2009 7:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 20, 2009 1:33 pm
Postovi: 30
Lokacija: where eagles dare
zasto sotonina vojska i antikrist?
kad je ista banda koja stoji iza nastanka NATA i stvorila religije koje danas imamo u svrhu
prvenstveno manipulacije.....
kako bi onda npr budisti zvali tu vojsku kad ne vjeruju u sotonu?
:mrgreen: :wink:

_________________
znam ono sto treba da znam,moja snaga je u tome sto sam to sto jesam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: uto sep 01, 2009 10:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
kasiopejac je napisao/la:
kako bi onda npr budisti zvali tu vojsku kad ne vjeruju u sotonu?

zla NATO vojska :mrgreen:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: uto sep 01, 2009 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
North American Terrorist Organization...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: sri sep 02, 2009 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
De nepričajte glupost. NATO služi da proširi mir i demokraciju po svijetu. :angel4:

read my avatar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: ned jan 21, 2024 12:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 102
NATO na ovim ex-YU prostorima nije dosao odmah otvoreno,prvo ti dodje preruseni NATO u vidu SFOR-ova,KFOR-ova,EUFOR-a samo malo promijene ambalazu(ovi su kao neka njihova prethodnica),tvrdim da je svaka ex-YU republika od zavrsetka rata postala njihova (neo)kolonija,neko se slaze sa tim,a neko i ne,a kad dodju,pa prvi problemi nastaju kad im proradi seksualni nagon,s obzirom da te jedinice cesto sacinjavaju neki propaliteti,pa se tako i ponasaju...tako znam za slucaj kad je jedan od njih "navalio"(to se ocigledno podrazumijevalo u sklopu "mirovne misije" )na jednu djevojku(koja je bila sto se kaze kratkog fitilja,a ona je tada radila kao prevodilac za njih),moj (tada buduci) kum je imao stan na zadnjem spratu zgrade,ali je bio iznad tog stana preuredio potkrovlje,nesto u stilu kao "njegova soba"pa smo mi tu cesto znali doci druziti se i blejati.elem,njegov otac je tada bio jos aktivni policajac,i tu se tako zadesilo da je ostavio sluzbeni pistolj.kad se desilo to napastvovanje,ona kao svrati kod mog kuma,koji je tad spavao,uzme pistolj(nekako je skontala gdje se nalazio,jer ja do eskalacije tog slucaja nisam imao pojma da je pistolj tu negdje),pa potrazi onog "kavaljera" da se s njim razracuna...dolazim ja tamo,a ono opsadno stanje,haos,oko zgrade nema koga nema...to su bile kao neke epizode sa njima..a bilo je i mnogo gorih desavanja sa tim "golubovima mira",kako gdje
http://www.ivonazivkovic.net/NATO%20VOJ ... ITNICA.htm

da ovo gore napisano ne bi bilo jednodimenzionalno,moram napomenuti da je tu bilo i ok ljudi,pa da su se znali desiti i budući brakovi u čitavoj priči


Zadnja izmjena: Surf76; pon jan 22, 2024 12:45 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: pon jan 22, 2024 12:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 102
da stvari u citavoj prici nisu jednostavne,na neobican nacin sam se uvjerio u razdoblju 2020-22,izmedju tih naizgled nepovezanih prica ,znali su proci mjeseci,pa i godina.naime,nabasam na tvrdnju Osmanagica da su SFOR-ovi vojnici odmah po dolasku u Bosnu uklanjali velike alke koje su bile na neobicno visokim mjestima.posto zvanicnoj istoriji slabo sta vjerujem(sto na lokalnom,sto na svjetskom nivou)zaintrigiran time,krenem traziti o tome,ali sve se svodilo na neke nejasne price maltene na nivou predanja...mislio sam barem neka crno-bijela fotografija,bilo sta opipljivo...nista,tako da sam vremenom to batalio

SLUCAJ 1.upoznam covjeka imenom B. i brzo kliknemo oko alternativne istorije,kroz razgovor mu pomenem Osmanagicevu teoriju,a on odgovori da je to vrlo moguce.iznenadjen njegovim lakonskim odgovorom,upitam ga zbog cega to misli,a on odgovori da su SFOR-ovi vojnici odmah po dolasku "polagali" zmijska jaja po okolini Mrkonjica??!! ovdje moram priznati da sam nakratko "utiltao",pa sam iz nekog nigdje veze razloga pomislio da su dijelili nekakve igracke tipa pokemoni ili nesto slicno(ocekivao nesto o alkama,a dobio zmijska jaja??)cekaj malo,prava zmijska jaja? da,prava!...a kako tacno znas da su bas oni to radili?...u Mrkonjicu ima zmijar koji "opsti"sa zmijama,sa svim domacim moze,al sa ovim nije mogao uspostaviti "kontakt",izgleda neki hibridi u pitanju!? zanimljiva prica,ali jos u domenu hipoteze,moze biti,a i ne mora

SLUCAJ 2.
dvojica momcica trazili nargila bar,iz razgovora sa njima sam uvidio da im je poznavanje grada u kojem zivim vrlo slabo...momci,odakle ste?...iz Mrkonjica...(aha,kad ste vec tu)a jel vi znate za onog zmijara?jel ziv on?...znamo,jeste...znate li kako se zove?...ne znamo(dobro,barem smo utvrdili da on postoji)

SLUCAJ 3.
upoznam ljudinu starog kova,kakvih je cini mi se sve manje,saznam da je iz Mrkonjica...ljudino,jel poznajes ti mozda zmijara?...ti to pitas za O.?...ne znam ti ja kako se on zove,jel on jos ziv?...jeste...a gdje on tacno zivi?odgovorio je da je sad pod stare dane u nekom selu,posto ima 80 godina,ali da je vitalan kao da ima 50,no u jednom momentu sam mu probudio sumnju,pa me bas onako iskosa pogleda "a sto tebe O. toliko zanima?"(sto ovaj gelipter toliko njuska?)pa sam mu prepricao ono sto sam saznao,pa me rekoh zanima da vidim je li to zaista istina?...jeste,istina je...O.ti to potvrdio?...licno sam ih vidio...(uh,uh)pa kako su izgledale?tu ih je on krenuo opisivati,6-7 metara dugacke,debele ko anakonde(!!),sa rogovima na glavi??!!...(sta je sad ovo ,hoce li jos i drekavac uci u pricu?!)cek,cek,cek ljudino,ako su bile toliko dugacke i debele,necim su se morale hraniti,napale bi kokoske ili nesto slicno,pa bi se rasculo o tome,pa bi mediji saznali...nisu dugo pozivjele(iz topa je odgovorio)...aha,nego svakako planiram otici kod njega kad me put nanese,zanima me to...kad budes otisao,nemoj se prepasti,on ti ih stavlja na sebe ko da su djindjuve,igra se sa njima...razumijem,ne planiram mu uzeti puno vremena,nego kako je to naucio?...to ti je kod njih familijarno,i otac i djed su mu to znali,e momce,ima jos nesto sto bi trebao znati...sta je sad?...on ce znati sta mislis...(sve bolje i bolje)nemam problem sa tim,nemam sta da krijem...tu je nas razgovor bio zavrsen

ostaje cinjenica da su ti SFOR-ovci izgleda tacno znali gdje treba da idu i sta tacno trebaju(ko zna sta jos) da rade,dok smo mi jos bili u stanju gadnog "mamurluka"prouzrokovan ratnim ludilom



Zadnja izmjena: Surf76; pet feb 09, 2024 8:07 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kome i zašto služi NATO
PostPostano: pon jan 22, 2024 5:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 59
povodom neobičnih zmija:

Ja se dobro sećam da sam u to vreme posle raspada Jugoslavije ( raspad mi je adekvatniji termin nego rat , jer raspad još nije gotov ) išla u šume da berem gljive . Obično nosim foto aparat ili bar telefon , ali tad nije bilo mobilnih i nisam imala digitalni aparat , nego onaj s filmom od 36 snimaka.

Bio je maj, ili jun mesec, trava nabujala posle kiše, rosa je bila .. naišla sam na kamen međaš, na kome su se baškarile dve zmije. Jedna je bila siva a druga bordo. Bile su dugačke oko 20 dm ili manje, a glave su im bile nesrazmerno velike u odnosu na telo. Ta slika mi je ostala urezana u pamćenje i uvek se toga setim kad prolazim tamo. Verovatno su uginule preko zime, jer su ličile na neke tropske vrste.

Pričalo se u to vreme da su Amerikanci nadletali Srbiju i da su bacali svašta ... bube klintonke, zmije ..ko zna šta sve ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz