Sada je: sub apr 20, 2024 1:38 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: sub maj 15, 2010 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
aamon je napisao/la:
Izgleda da je još najlakše nabavit onu sajlu od 5 - 8 km!!! :rofl

LightCaster, stvarno si majstor! :wink:

:love3:


Citat:
ništa od pokusa jer Kasiopejci nemaju više sajli na lageru a ni ne misle naručivat jer kažu da im se ne isplati, pa ću si odabrati iz jednu priču o chemtrailsima koja mi je onako najegzotičnija, čisto da imam neki "odgovor" ako me netko o njima bude pitao. :glasses7: :rofl



Ma ajd sajla i nekako, slijepiš superlijepkom manje komade, nego onaj nano-filter i vakum komoru ne daju one stipse iz NASA-e, nane im ga spalim stipsoidne.

Back :ontopic: za one koji žele dodatni info.

What In The World Are They Spraying?

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: sri maj 19, 2010 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 04, 2008 8:45 pm
Postovi: 48
Evo kako to sve izgleda kada se malo ubrza..




Jos jedan ubrzani snimak + sun dogs



A na ovom ispod mogu da se vide tamne linije, koje izgleda nisu prouzrokovane avionima . To su navodno - zvanicna verzija - senke contrailova...
Malo sam pogledala po netu - zovu ih i “dark band refraction” , “contrail shadow” itd. Na ovom snimku nailaze u paru.. :-k



jos jedan ..


i jedno malo poredjenje – nisu ni svi chemsi isti …


_________________
Zlatnim je krugom lice istine skriveno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: sub maj 22, 2010 10:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 26, 2008 7:51 pm
Postovi: 49
22.05.2010 - 17h, sjever hrvatske


Attachment/i:
P5220007.JPG
P5220007.JPG [ 42.31 KiB | Pogledano 7789 put/a. ]
P5220005.JPG
P5220005.JPG [ 34.29 KiB | Pogledano 7789 put/a. ]

_________________
Gdje god sam našao ono što živi, našao sam i volju za moći; i još u volji sluge našao sam volju da gospodar bude.

F.N.
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: ned maj 23, 2010 7:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned maj 23, 2010 7:09 pm
Postovi: 71
Lokacija: Split
Danas (23.05.2010.) je osvanuo lijep i sunčan dan iznad Splita, ali samo do 12 sati. Jutros su toliko prašili da su se kemijski oblaci motali po nebu cijeli dan i zamračivali sunce, tako da je bilo neko 'blijedo sunce'.

Nakon skoro dva mjeseca sto pratim ove seronje na nebu, odgovorno tvrdim da civilne kompanije ili avioni slicnih oznaka sudjeluju u zaprasivanju. Civilni prijevoznici koji sudjeluju u zaprasivanju, a koje sam uslikao su: EGYPATAIR, ALITALIA, AEROFLOT, SWISSAIR, UZBEKISTAN AIRWAYS, ADRIA AIRWAYS, FLYEMIRATES, AIRBERLIN. Slike iz 4. mjeseca sam postao ovdje: http://www.mandrilo.com/index.php/chemtrail-blog

Odgovorno tvrdim da NE POSTOJI con-trail, bar ne na slikama koje sam ja slikao iznad Splita. Ovo tvrdim zato jer sam u par navrata uslikao BEZOLOVNE avione, tj, avione koji ne ispustaju nikakav trag, a zatim se iza njih odmah pojave avioni koji praše ko blesavi i to na puno nižim visinama. Kadkad bezolovni idu bez traga pa pocnu sprejat pa stanu. Pretpostavljam da su im tankovi s kemikalijama na rezervi pa samo pustaju kad dojdu iznad grada.

Ovih dana vladaju temperature preko 20, a sve sto slikam leti izmedju 1000-1500m maximalno (moja procjena s obzirom da slikam s 600mm) i to je dovoljan dokaz da ne bi smjeli pustati con-trail koji se po definiciji (NASA) javlja samo na >=8km i na -40C.

Evo i danas smoking gun dokaz da avion EGYPATAIR http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=6835227&nseq=4 prijevoznika ispušta nešto sasvim drugo od kondenzacijskog traga po nebu:


Prvi ide tzv. bezolovni (bez traga):

slika

Nakon nekih 15min, dolazi egipcanin, isti smjer i skoro ista putanja kao i ovaj gore, ali puno nize. On uvijek leti vrlo nisko, zato su mi njegove slike super ispale, pretpostavljam negdje oko 1000m, ako ne i manje. Ako cak i zanemarimo pricu o prvom avionu koji je isao bez ikakvog traga, ovaj njegov trag je s obzirom na malu visinu i vrlo toplo vrijeme, vrlo, vrlo sumnjiv:

slika


Izgleda da slike onih mlaznica s RynAir-ovih aviona na jubitou nisu podmetanja, vec uistinu dokaz da i civilne kompanije prase po nama.

_________________
http://www.mandrilo.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: ned maj 23, 2010 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
@ mandrilo2

Svaka čast na tvom blogu!
Studiozno pratiš fenomen chemtrailsa, ne znam niti za jedan takav primjer s naših prostora. Svaka čast na predanosti! :thumbup:

Sviđa mi se i što si iznio svoje iskustvo s gledanjem u Sunce!
Brate, samo naprid!!!

:occasion5:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: pon maj 24, 2010 10:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
MOONLIGHT je napisao/la:
strangelove je napisao/la:
nekakva crijevna viroza vlada po zagrebu a zadnja 3 tjedna nas se kontinuirano zaprashuje.

I u Splitu je bila neka crijevna viroza, prije 10-ak dana sam je i ja imao. Kod mene je trajala nekoliko dana. Odmah sam shvatio da se ne radi o klasičnoj crijevnoj virozi, imao sam takav osjećaj.


Isto je tako bilo i kod nas!
Sad, nakon vikenda u kojem su dobrano prašili, a i krajem tjedna - sva poznata mi djeca imaju čudnu upalu sinusa, jaku glavobolju, a temeperatura je ništa - 37,1 ili 37,2. U mojoj ulici uključujući moju djecu i mene i supruga - svaka je kuća u istom stanju!

E ima li to veze ili nema - ne znam - ali točno je tako bilo s crijevnom virozom u tom periodu o kojem ste pisali ti i Strangelov!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: pon maj 24, 2010 5:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 1:53 pm
Postovi: 66
Mandrilo, samo naprijed! :thumbup:

24.5., Zagorje
Do prašenja nije postojao niti jedan prirodni oblak.

slika

slika

Formiranje 'oblaka'
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: pon maj 24, 2010 7:43 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Pisces je napisao/la:
Mandrilo, samo naprijed! :thumbup:

24.5., Zagorje


...a za to vrijeme (cca 13h) "na modrom nebu iznad Zagreba"...

slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: pon maj 24, 2010 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
pocheli oko podneva i to je trajalo do kasno uvecher. nisam alergichna osoba no ove godine mi se svako malo izbaci osip s unutarnje strane laktova. prije 2 godine sam slitjno sranje imao na zglobovima od februara do juna, bio kod doktora i dermatologa, dobio mast, mazao ali uzalud. drugim, rjechima, nisu imali pojma o chemu se radi. o chemtrailsima nisu zheljeli ni chuti naravno. zadnja 2 dana takodjer imam problema sa zhelucem (jedem isto shto i uvije, alkohol i droge ionako godinama ne konzumiram, lijekove nikakve ne uzimam), nadutost, muchina. za usporedbu bi naveo da sam kroz putovanje na istok pio vodu na ochigled zhutu a da nisam niti proljev dobio i to nekoliko puta. ove godine sam takodjer bio bolesniji nego ikad, 2 puta po 4 dana u krevetu, pochelo sa sinusima a zavrshilo sa plutjima na kojima sam neko sranje vukao skoro po mjesec dana oba puta. sve to od januara do marta ove godine uz povermene glavobolje zadnja 2 meseca. gas masku imam a kako mi se chini od skora tje da uvijek bude pri ruci ako ne na glavi...

dok ne nabavim neshto poput ovoga :twisted:

dosta je bilo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: sri maj 26, 2010 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
Evo ih i poviše Kaštela, počeli su jutros i još uvijek vuku. Jutros nije bilo oblaka ali ih sada ima.


Attachment/i:
DSC03774.jpg
DSC03774.jpg [ 124.02 KiB | Pogledano 7603 put/a. ]
DSC03773.jpg
DSC03773.jpg [ 64.55 KiB | Pogledano 7603 put/a. ]
DSC03770.jpg
DSC03770.jpg [ 71.07 KiB | Pogledano 7603 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: sri maj 26, 2010 11:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
Još malo.............. :twisted:


Attachment/i:
DSC03779.jpg
DSC03779.jpg [ 62.67 KiB | Pogledano 7602 put/a. ]
DSC03777.jpg
DSC03777.jpg [ 71.44 KiB | Pogledano 7602 put/a. ]
DSC03775.jpg
DSC03775.jpg [ 58.73 KiB | Pogledano 7602 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: sri maj 26, 2010 3:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
dok ne nabavim neshto poput ovoga


Hm, Strela ne rješava srž problema, već samo posljedicu... uz vjerojatno ubijanje nedužnih ljudi u avionu...

Doduše, ako se radi o "lažnom" avionu, ili samo projekciji NLO-a, onda ni Strela ne pomaže...

Moža ipak za sada najviše što možemo učiniti je orgonski top ( koji još nije zabranjen, kao npr. Strela i slično... ) Ako ti nađu orgonski top - ne mogu ti ništa, možda samo uništiti kristale, a ako ti nađu Strelu u kući.... e onda si ga najebo. Razapnu te na križ, proglase teroristom, strpaju u neki zatvor i time završavaš ovozemaljsku misiju borbe protiv te žgadije... dakle, treba bit malo mudriji...

Ali, bitno je da ljudi ipak imaju neku vrstu pobune protiv ovakvih stvari, ali te pobune moraju biti mudre, inače se obično krvavo uguše, kao i mnogo puta do sad.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: sri maj 26, 2010 8:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 1:53 pm
Postovi: 66
"What in the World Are They Spraying! " je dokumentarac u nastanku o chemtrail-sima, a trailer izgleda ovako:



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: čet maj 27, 2010 10:21 am 
Pisces je napisao/la:
"What in the World Are They Spraying! " je dokumentarac u nastanku o chemtrail-sima


Hvala na linku, evo prijevoda prvog dijela:

Koga zaboga oni prskaju? 1. dio

Zabrinuti građani traže odgovor o globalnom stratosferskom aerosolnom geoinženjering programu

Što bi rekli da vam je rečeno da su avioni redovno raspršivali toksične aerosole po nebu iznad svake važnije regije u svijetu? To je upravo ono što je skupina prosvjednika tvrdila izvan godišnjeg sastanka Američkog udruženja za unapređivanje znanosti (AAAS) koji je održan u San Diegu od 18-22 veljače ov godine. Međutim, u kongresnom centru je bila druga priča. Znanstvenici se se okupili kako bi razgovarali o "vjerodostojnosti" primjene različitih kampanja geo-inženjeringa diljem svijeta, a sve pod parolom da Zemlja ima problem s globalnim zatopljenjem koje je prouzročio čovjek i koji se može djelomično riješiti raspršavanjem aerosola aluminija i drugih čestica u nebo kako bi se blokiralo sunce. Kada su ti znanstvenici zapitani o mogućnosti postojećih programa raspršavanja; oni su izjavili da do ovog trenutka nije proveden niti jedan program raspršavanja aerosola. Malo ste zbunjeni? Zašto bi prosvjednici okupljeni ispred kongresnog centra tvrdili da je kampanja raspršivanja aerosola svjetskih razmjera u tijeku, ako znanstvenici tek sada raspravljaju o mogućnosti provođenja takvih programa? Je li moguće da je jedna od tih grupa prevarena?

Mauro Oliveira, webmaster internet portala Geoengineeringwatch.org, bio je jedan od prosvjednika. On je tvrdio da je program za Stratosferski Aerosol Geo-inženjering (SAG), znan i kao chemtrails, u punom jeku širom svijeta. U stvari Oliveira je izjavio da svjedoci iz cijelog svijeta tvrde da se masivna raspršivanja aerosola događaju skoro svaki dan oko gotovo svakog grada. Objašnjavao je razliku između contrail i chemtrail. Naveo je da kada mlazni avion leti na određenoj visini, da se ponekad stvara vidljivi trag prugaste kondenzirane vodene pare ponekad u tragu aviona. To se zove contrail. Contrails su normalni i obično nestaju u nekoliko sekundi. Oni su vrlo slični onome kada dišemo za hladna vremena. Prema Oliveirau, ono što se događa iza SAG aviona za raspršivanje aerosola je nešto sasvim drugo. Ono što se može vidjeti je debela bijela staza tzv. chemtrail koji ostaje na nebu i po nekoliko sati. SAG staze su raspršuju u višoj atmosferi, gdje se zatim šire i formiraju nešto što onda čini oblacima. Čestice iz tih aerosola zatim padaju na tlo gdje ulaze u naše tlo i vodu, a mogu biti i udisani.

Druga skupina prosvjednika putovala je preko 10 sati iz male Shasta County zajednice u Sjevernoj Kaliforniji. Oni su postali zabrinuti zbog SAG-a kada su mnogi iz zajednice počeli uviđati dramatične promjene ne samo u nebu, nego i na tlu. Stabla su umirala, trava nije rasla, a mnogi seljaci su imali teškoća s uzgojom bilo kakvih usjeva na svojim farmama. Kriza je navela biologe iz zajednice da poduzmu mjere i ispitaju tlo. Rezultati su bili šokantni. Aluminija, barija i drugih elemenata bilo je u količinama i do tisuću puta većim od dozvoljenih. Takve visoke količine dovode do nezdrave razine kiselosti tla što može biti smrtonosno za ekološki sustav. Ovi šokantni rezultati doveli su do dodatnog ispitivanja jezera Shasta sa uzorcima iz rukavca Pit Rivera koja utiče u jezero koji su pokazali da je maksimalna razina kontaminacije aluminijem u vodi za piće preko 4.610 puta veća od dozvoljene u državi Kaliforniji. Znanstvene studije također pokazuju da je bio-dostupni aluminij, sada pronađen u ogromnim količinama kiše u svijetu, vrlo štetan za floru pa tako i za eko-sustav. Ironično, to su iste tvari koje znanstvenici uzimaju u obzir kod provedbe različitih potencijalnih "budućih" kampanja raspršivanja aerosola o kojima se raspravljalo na toj konferenciji.

Velik broj drugih prosvjednika je postao zainteresiran za SAG nakon što su doživjeli zapaljenja očiju, migrene, uznemirenost, nepravilan rad srca, visoki krvni tlaka i druge zdravstve probleme u dane kada su navodno svjedočili raspršivanje aerosola avionima po nebu. Deborah Whitman, koja je osnovala i predsjedava neprofitnom organizacijom za okoliš Environmental Voices i producent je dokumentarnog filma "Sky Lines" takvi simptomi nisu nepoznati. Ona je preko 51 puta hospitalizirana u danima koje ona naziva "dani masovnog raspršivanja". Whitman je posvetila svoj život pomaganju ljudima koji tvrde da su iskusili slične probleme koji proizlaze iz raspršenih aerosola i dobiva pozive iz svih krajeva SAD-u kao odgovor na svoje web stranice i dokumentarni film. Njezine preporučene zdravstvene savjete se može pronaći na www.environmentalvoices.org. Drugi pokazatelji koji bi potvrdili tvrdnju da je SAG povezan s zdravstvenim problemima je stopa smrtnosti od respiratonih komplikacija, koja je uskrsnula s osmog na čak treće mjesto liste smrtnosti u posljednjih pet godina, a i činjenica da su Alzheimerova bolest i druge bolesti povezane s aluminijem nastavile rasti širom svijeta po astronomskim stopama od osnutka navodnih raspršivanja.

AAAS konferencija je ugostila neke od vodećih svjetskih znanstvenika geo-inženjeringa. S godinama proučavanja i sve više iskustva u svojim domenama znanstvenici su gledali na pitanja geo-inženjeringa iz različitih perspektiva. Teme radionica kretale su se od efikasnosti geo-inženjeringa do mogućih problema, pa čak je dodirnuto i pitanje etike. Prema nezavisnom novinaru Stewart Howeu iz Los Angelesa, svi znanstvenici izgleda da su u potrazi za rješenjima vjerujući u problem globalnog zatopljenja kojeg je prouzročio čovjek. Howe je izjavio da su znanstvenici pažljivo vagali stvari koje idu i ne idu u prilog SAG kada je predstavljanja potencijalna kampanja za rješavanje globalnog zatopljenja kojeg je navodno prouzročio čovjek. Mnogi su zapravo zagovarali alternativne metode u borbi protiv tog problema zbog potencijalne opasnosti od SAG koji uključuju suše, smanjenje ozonskog omotača, smanjenje solarne energije, snažan poremećaj vremenskih obrazaca, vojnu upotrebu tehnologije i drugih raznih utjecaja na okoliš. Howe je rekao: "nakon svjedočenja raspšivanja aerosola koje traje godinama, bio sam iznenađen diskursom među znanstvenicima." Stewart je rekao da vjeruje da većina znanstvenika, koje je bilo prisutno, nemaju nikakva saznanja o svim tekućim SAG primjenama. U stvari na pitanje o trenutnim SAG operacijama, vodeći geo-inženjering znanstvenik Ken Caldiera odgovorio da je da nije svjestan bilo kakvih operacijama raspršivanja i kada je bilo zapitan da objasni dugo zadržavanje staza koje iza sebe ostavlja avion, on je izjavio da su to jednostavno normalni kondenzacijski tragovi (contrails) iz mlaznih motora.

David Keith, drugi vodeći znanstvenik i stručnjak u području geo-inženjeringa, raspravljao je o dobro financiranom istraživanju koja su provedeno za predviđanje potencijalnih budućih rizika i koristi povezanih s geo-inženjeringom. Neke od potencijalnih prednosti uključuju hladniji planet i smanjenje otapanja leda i povećanja razine mora. Keith je objašnjavao koje bi čestice aerosola bile najučinkovitije za postizanje navedenih ciljeva SAG programa. Rekao je da se prvo razmatrao sumpor (!), međutim, aluminij je učinkovitiji i može se upotrijebiti za dodavanje deset do dvadeset mega tona godišnje u stratosferu. Na pitanje o istraživanjima u svezi zdravlja koja su provedena da bi se predvidjeli potencijalni rizici dodavanja čestica u zrak, Keith je izjavio da su mnoge studije napravljene i da ne pokazuju postojanje rizika. Međutim, kada je zapitan konkretno o korištenju aluminija kao aerosola, on je rekao: "nismo učinili ništa ozbiljno po pitanju aluminija, pa bi sutra mogli pronaći nešto strašno, a na što nismo obratili pažnju." Nakon sastanka, Keith je pokazao obzir prema prosvjednicima, pokretanjem rasprave o SAG programu napolju gdje su bili prosvjednici. Suočen zabrinutošću o SAG koja je dolazila iz grupe prosvjednika, izjavio je da dijeli slične poglede te da je protiv bilo kakve implementacije dok se ne završe odgovarajuća istraživanja koja bi utvrdila potencijalne rizike raspršivanja aerosola. Također je rekao da nije svjestan bilo kakvih tekućih SAG operacija, ali bi želio pogledati bilo kakav znanstveni dokaz o tome ako mu se takav predstavi.

I dok se nebo oko našeg svijeta i dalje mijenja, postoje jaki dokazi koji govore u prilog postojanju operacije masivog raspršavanja aerosola. Je li moguće da su znanstveni podaci i istraživanja korišteni za provedbu preuranjenog sveobuhvatnog SAG programa bez znanja vrhunskih znanstvenika koji su uključeni u istraživanja? Ako je tako, kakva etička razmatranja možemo očekivati od geo-inženjering zajednice u budućnosti? Teško je za povjerovati da su čudne bijele staze na nebu koje svjedočimo širom svijeta i toksični elemenati pronađeni u tlu, vodi i zraku nepovezani. Mi ljudi, u partnerstvu sa znanstvenom zajednicom trebamo razmotriti ne samo rizike povezane s SAG vezane za okoliš i zdravlje, nego i brojne pritužbe o trenutnoj operaciji u svijetu. Imperativ je da postanemo obrazovaniji i uključeniji u otkrivanju istine o ovom navodnom zločinu protiv i prirode i čovječanstva. Budućnost naše planete ovisi o tome. Kako zabrinutost bude dalje rasti u cijelom svijetu po ovom pitanju, dodatne informacije, uključujući i o grupnim susretima, moći će se naći na raznim web stranicama o chemtrailsima i geo-inženjeringu.

Izvor


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: čet maj 27, 2010 4:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Znači tako se igra igra, zaprašuju da bi uveli GMO drek, tj. ništa drugo nece rasti... e nečemo tako kolege :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: čet maj 27, 2010 4:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Marduk je napisao/la:
... e nečemo tako kolege :twisted:


NORMALNO DA NEĆEMO!!!

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Koga zaboga oni prskaju? 2. dio
PostPostano: uto jun 01, 2010 11:50 am 
Koga zaboga oni prskaju? 2. dio

Da li bi aluminij, barij i druge tvari iz Stratosferskog aerosolnog geoinženjering (SAG) programa mogli uništiti eko-sustave širom svijeta?

Pogled izbliza

Što bi ste učinili da vam je rečeno da su otrovne tvari raspršene po nebu padale na zemlju i desetkovale eko-sustave širom svijeta? Upravo ova tvrdnja izrečena je od strane zabrinutih građana izvan Američkog udruženja za unapređivanje znanosti (AAAS) na prošlomjesečnom sastanku u San Diegu, potakla je moj interes za daljnje istraživanje.

AAAS sastanak ugostio je nekoliko vrhunskih znanstvenika geo-inženjeringa koji su se okupili kako bi razgovarali o "vjerodostojnosti" primjene različitih geo-inženjering programa diljem svijeta. Jedna od razmatranih mogućnosti bio je i Stratosferski aerosolni geo-inženjering (SAG), poznat i kao chemtrail program, gdje su znanstvenici raspravljali o "vjerodostojnost" raspršavanja aerosola aluminija, barija i drugih čestica po nebu sprječavajući sunčeve zrake kao način za "snižavanje" zemljine temperature. Kada su bili konkretno upitani o potencijalnim rizicima povezanim s korištenjem aluminija kao jednog od aerosola iz programa, znanstvenici su odgovorili da nisu pročavali moguće rizike povezane s aluminijem i dodali da bi se mogle pronaći strašne stvari u budućnosti na koje nisu obratili pažnju. U naknadnom propitivanju o postojećim programima raspršavanja, znanstvenici su izjavili da do ovog trenutka nije pokrenut niti jedan program raspršavanja aerosola.

Zabrinuti građani koje sam upoznao izvan sastanka tvrdili su nešto sasvim suprotno. Došli su u znak prosvjeda nakon što su svjedočili postojanje aviona za koje vjeruju da redovito raspršavaju aerosol u gornjim dijelovima neba. Mnogi iz ove grupe su ispitivali i pronašli izuzetno visoke razine aluminija, barija i drugih tvari u tlu, kiši, vodi i u snijegu. Ironično, tvari o kojima pričaju da su pronašli su iste one koje znanstvenici "razmatraju" za upotrebu u različitim programima aerosolnog raspršavanja raspravljanim na sastanku.
Prosvjednici također vjeruju da te tvari dovode do uništavanja eko-sustava i da dolaze iz SAG programa koji se već primjenjuje. Ozbiljnost tog pitanja i moja želja da saznam istinu dovela me je do Shasta County u sjevernom dijelu Kalifornije kako bi istražio ne samo tvrdnje o tome što je zamjećeno na nebu, nego i tvrdnje o tome što je u kiši, vodi, snjegu i tlu za što mnogi stanovnici tvrde da je rezultat SAG programa.

Prvo zaustavljanje na ovom putovanju dovelo me na prekrasno imanje Dane Wigingtona od 2.000 jutara (cca 810 hektara, prim. prev.) pored jezera Shasta. Dok smo obilazili njegovo prekrasno imanje pokazivao je na višestruke staze koje su prekrivale nebeski svod. Tvrdio je da su staze prisutne većinu dana iznad Sjeverne Kalifornije. Wigington je naveo ovo kao "dan umjerenog raspršivanja". Kao i mnogi drugi stanovnici u Shasta County, Wigington se preselio u ovo područje kako bi se maknuo od jakog zagađenja Južne Kalifornije u kojoj je odrastao kao dijete. Njegov san o životu na zemlji i spajanju s prirodom sada je zdrobljen te usmjerava svo njegovo vrijeme i energiju na pitanja geo-inženjeringa.

Wigington je postao zabrinut zbog SAG programa kada je počeo primijećivati dramatične promjene u količini solarne energije koju koristi za svoj dom i imanje. Kao vlasnik jednog od najvećih rezidencijalnih solarnih sustava u sjevernoj Kaliforniji, počeo je primjećivati vrlo visok pad primljene solarne energije. To smanjenje može ići i do čak 60 posto u slučajevima koje on naziva "dani obilnog raspršivanja". Wigington kaže: "staze doslovce blokiraju sunce". Isto tako kaže da redovito nalazi slojeve fine prašine na površini solarnih panela i drugim izloženim površinama te da često nalazi vrlo visoke razine aluminija i barija. Wigington vjeruje da je riječ o posljedicama SAG programa.

U isto vrijeme s pronalaženjem smanjenja solarne energije, Wigington je također počeo svjedočiti dramatičnim promjenama na svom imanju gdje su drveće, trava, kukci i divlje životinje počele izumirati. To ga je dovelo do prvog testiranja kišnice prije četiri godine. Rezultati su bili šokantni jer je pronađena razina aluminija od 7 ug /l (mikrograma u litri) ili 7 dijelova na milijardu. Iako se aluminij može pronaći širom svijeta u manjim količinama, geohidrolog mu je rekao da je ovaj broj bio prilično visok. Od tada su se testovi na aluminij pogoršali za čak 50.000 posto, na 3.400 ug/ l. To je doslovno rečeno otrovna kiša. Ovi rezultati su ga natjerali da dobije dodatne testove kiselosti (pH faktor) od strane dva USDA (američko ministarstvo poljoprivrede prim.prev.) znanstvenika za tlo što je rezultiralo daljnjim šokantnim rezultatima.
pH tla je bio 6,6 u jednom području, a 7,4 u drugom. To je više od 11 puta od normalne lužnatosti tla koja bi trebala biti u rasponu od 5,0 do 5,5. Važno je za napomenuti da su uzorci uzeti u šumi daleko od bilo koje autoceste ili industrijskog pogona.

Upitan što takve promjene mogu učiniti eko-sustavu, Wigington je odvratio govoreći da je to razorno. Nastavio je s "ako se to nastavi, možemo samo očekivati da stvari postanu još gore. Ne samo da gledamo kako ovdje umiru naša stabla, nego se to isto događa i s divljači i ribljim fondom." Kao činjenicu Wigington je iznio da prema NOAA, protok lososa kojega je nekada bilo ovdje u izobilju smanjen je s 769.868 u 2002. na 39.530 u 2009. godini. To je pad od više od 90 posto. Iznenađujuće, to opadanje se počelo događati otprilike u isto vrijeme s, od strane stanovništva zamjećenog, dramatičnog povećanja onoga za što vjeruju da je SAG program.
Napori Wigingtona da se razmotre ova pitanja i rezultati ispitivanja bili su uvelike ignorirani od strane vladinih agencija i dužnosnika.

Nakon pogleda izbliza Wigingtonova imanja moje početno zaprepaštenje ljepotom, od koje zastaje dah, pretvorilo se u tugu, frustraciju i ljutnju zbog kontaminacije koja doslovno uništava eko-sustav.
Ovo me odvelo dalje u istraživanju tražeći nekog stručnjaka iz biologije. Spakirao sam auto i krenuo dalje prema sjeveru u prekrasan grad Mt. Shasta. Planina Mt. Shasta je poznata po svojoj ljepoti, čistom zraku kao i izvorištu vode za neke tvrtke koje prodaju flaširanu vodu. Mnogi dolaze sa svih stana svijeta kako bi se penjali na planinu i na odmor u ovoj prekrasan dio zapadne Amerike.

Francis Mangels, dipl.ing. šumarstva, magistar zoologije, umirovljeni konzervator tla i biolog za divljač koji je radio za US Forest Service više od trideset pet godina, primio me u njegov predivan dom u gradu Mt. Shasta kako bi razgovarali o "skrivenoj" krizi koja se upravo događa. Mangels me doveo do obližnjeg potoka koji je obilovao ribom još prije samo nekoliko godina. Budući da su vodeni kukci primarna prehrana ribi iz potoka, izvršio je uzimanje uzorka standardnom metodom za mjerenje količine postojećih kukaca. Uzorci su prije navodnog raspršivanja aerosola sadržavali prosječno 1.000 vodenih kukaca. Naš uzorak imao je samo 31. To je pad od više od 96% u usporedbi s uzorcima uzetih još prije samo nekoliko godina. Mangels kaže da s obzirom da ribe žive od kukaca, one sada doslovno gladuju. Ovaj brzi pad je vjerojatno povezan s promjenom u kemiji vode. Jedine promjene koje je Mangels trenutno svjestan je dramatično povećanje aluminija, barija i stroncija za koje vjeruje da potiču od SAG programa.

Isto tako uzeli smo vremena za ispitivanje pH obližnjeg tla i snijega koje je pokazivalo više od 10 puta veću lužnatost od normalne pH vrijednosti. Mangels ima dokaze da je ova drastična promijena u pH također uvjetovana masivnim povećanjem prisutnosti aluminija. Izjavio je da šume, polja i ekologija farmi uspjeva na kiselom tlu. Aluminij djeluje kao tampon koji povećava lužnatost i može naveliko desetkovati ekologiju. Mangels je isto tako naglasio da je snijeg s planine Mt.Shasta ispitan slanjem Agenciji za zaštitu okoliša (EPA) koja je pronašla da sadrži 61.100 ug/l aluminija i 83 ug/l barija. Normalna količina aluminija za snijeg na planini Mt. Shasta je 0.5 ug/l. Za pitku vodu dopuštena količina je 50ug/l. To znači da je ispitani snijeg više od 1.200 puta otrovniji od onoga što standardi dopuštaju za pitku vodu. Mangels kaže, "planinari koji dolaze iz cijelog svijeta piju otrovnu vodu iz planinskog snijega". Nadalje Mangels je rekao da je potrebna vladina akcija već kod detekcije samo 1.000 ug/l aluminija. Iako je uzbunio nekoliko vladinih agencija zbog tih nalaza, do današnjeg dana nikakve akcije od strane vlade nisu poduzete.

Mangels me doveo i na nekoliko drugih lokacija u okrugu grada Mt. Shasta gdje je testirao tlo, kišnicu, vodu i snijeg gdje su rezultati testova također otkrili lužnatost i preko 10 puta veću od uobičajene. Kazao je da su ovakve vrste promjena u tlu, vodi i snijegu vrlo rijetke osim ako isto nije riječ o onim područjima diljem svijeta gdje su ljudi svjedočili ono za što mnogi vjeruju da je raspršavanje u sklopu SAG programa. Mangels je također napomenuo da su ovakve promjene proizvele "ekološku krizu" koja će imati strašne posljedice ako se bude nastavila, te kaže: "gubici za naše gospodarstvo će biti nevjerojatni i oni se već događaju dok o ovome pričamo. Rast stabala će biti smanjen što će rezultirati gubitkom radnih mjesta za drvosječe. Ovo također uzrokuje smanjenje rasta biljaka i trava koje se uobičajene za pašnjake normalne kiselosti što rezultira izumiranjem industrije ispaše, ribarstva, a što je najgore od svega, i osnovne poljoprivrede Sjeverne Kalifornije.

Iznenađujuće je da se ti testovi kao i mnogi drugi diljem svijeta u velikoj mjeri ignoriraju od strane onih istih državnih tijela koji su zaduženi za njihovo rješavanje. Neki političari, kao što je član gradskog vijeća grada Mt. Shasta, Ed Valenzuela odlučio je da problem ignorira. Valenzuela je bio upoznat s teškom kontaminacijom na sastanku gradskog vijeća kada je izjavio da grad ne želi ispitivati vodu na aluminij jer bi takav zahtjev otvorio "kantu s crvima" koja bi "otvorila Pandorinu kutiju" za što bi grad trebao snositi račune. Iako je nekoliko mještana dobrovoljno odlučilo platiti 22 dolara za troškove ispitivanja u EPA laboratoriju, i Russ Porterfield, predsjednik republikanskog odbora, i Valenzuela glasovali su protiv ispitivanja vode. Gradonačelnik Stearns je želio ispitivanje ali je bio nadglasan s 3 protiv 2 glasa. Ovakva reakcija ne čudi jer je isti problem Mangels prijavio i dostavio znanstvene podatke na preko 15 lokalnih i federalnih agencija uključujući i senatora Feinsteina i ured senatora Boxera. Do današnjeg dana nije dobio nikakav povratan odgovor niti je to rezultiralo nekom akcijom.

Je li slučajnost da tvari pronađene u kiši, snijegu i zemlji u ovoj regiji kao i širom svijeta točno odgovaraju onima koje znanstvenici "razmatraju" kod provođenja različitih geo-inženjering kampanja po cijelom svijetu? Ako nije, zašto onda zadužene agencije i službenici uvelike ignoriraju takve nalaze o uništavanju eko-sustava našeg planeta? Je li moguće da dužnosnici strahuju od otkrivanja masovnog zataškavanja ekološkog zločina svjetskih razmjera? Ili postoji uvjerenje da je ovo pitanje jednostavno preveliko i prekomplicirano da bi se ga se uhvatili? Bez obzira na razlog njihovog ignoriranja, trebamo zahtjevati da naša pitanja i šokantni rezultati ispitivanja budu razmotreni ne samo u Shasta County nego i diljem svijeta. Naša budućnost na ovom planetu ovisi o razmatranju ovog problema.

Budući da je ovaj pokret došao pod udar onih koji izgleda da štite mnoge političke i poslovne interese povezane s SAG programom, prijeko je potrebno da se svi mi diljem svijeta uključimo u ispitivanje kišnice, snijega, tla i raznih vanjskih površina i izvještavamo o rezultatima naše izabrane dužnosnike i lokalne agencije za zaštitu okoliša. Također moramo pronaći i educirati sve one koji su uključeni u SAG program koji možda nisu svjesni posljedica po okoliš povezanih s njihovim programima. Ispitivanje promjene kiselosti i prisutnosti metala je jednostavno i može se izvesti gotovo svugdje uz neznatne troškove. Jednostavne upute o ispitivanju kao i više informacija o geo-inženjering programima mogu se naći na www.geoengineeringwatch.org. Biologa Francis Mangelsa možete kontaktirati mailom na bioguy0311@sbcglobal.net za više informacija o ovom pitanju, o ispitivanjima koja je provodio i o načinima ispitivanja. Molim da poduzmete nešto ispitivanjem uzoraka, izvještavanjem i zahtjevanjem odgovora na ovo uvijek važno pitanje. Priroda i ljudski rod ovisi o tome. Mene možete za više informacija kontaktirati na whtagft@hotmail.com.

Izvor


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: uto jun 01, 2010 3:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Neki dan je Dalmaciji na potezu Split Dubrovnik, bilo odjedanput po 5 zaprašivača na nebu.Potrudit ču se poslati i snimku. Inaće zraćni promet iznad moga grada i nije baš gust,tako da znam koji avion leti za Dubrovnik a koji za Zagreb. Iza njih nema chemtrailsa.
Ali ovoliko ih nikad nije bilo do sada. Nebo je bilo skroz išarano.
Možda se pripremaju za turističku sezonu??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: uto jun 01, 2010 7:10 pm 
kries je napisao/la:
Ali ovoliko ih nikad nije bilo do sada. Nebo je bilo skroz išarano.
Možda se pripremaju za turističku sezonu??


Dobra primjedba. Ovo je primjetilo dosta ljudi iz Dalmacije jer su prije bili vidljivi uglavnom jednom do dva puta tjedno ali nikada do sada nije bilo svakodnevnog zaprašivanja, i to što kažeš i po nekoliko aviona istovremeno. Moguće da oni nešto znaju što mi (još) ne znamo.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - tragovi mlaznih aviona
PostPostano: uto jun 01, 2010 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Ti su zaprašivači letjeli potpuno van redovnih zračnih ruta. Dva iz pravca Dubrovnika prema Splitu, a tri iz Splita prema Dubrovniku.Pa onda obrnuto sa nekoliko horizontala. Ovo još nisam vidio. Čini mi se da su uglavnom pratili liniju morske obale, odnosno većih naselja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz