Sada je: čet mar 28, 2024 10:39 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jun 09, 2005 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Dado je napisao/la:
Napiši da li se kasnije nebo naoblačilo.
Pozdrav

Naoblačilo se, i čak je palo par kapi kiše ali je brzo prošlo.

Vrijeme je ludo.

Prije desetak dana su izmjerili najveću temperaturu u zadnjih 50-60 godina u 5. mjesecu a sad je ovaj 6. mjesec nenormalno hladan.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 10, 2005 12:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Evo danas ih je bilo par pa sam ulovio jednog kako se raspada. To sam ostao dužan.

slika

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 11, 2005 11:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Jučer su stvarno bili aktivni, evo još jedne slikice i neću više ;)

Lijepo se vide tri chemtrailsa i četvrti koji ide preko njih.

Bio je još jedan na desnoj strani ali mi nije stigao na slici.

slika

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 11, 2005 11:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Baphomet,

to su klasični kemtrejlsi. nedavno sam iskopao iz jednog magazina
(Nexus, Vol 11, No. 5) gdje čovjek piše uredniku da se u suštini radi o namjernom stvaranju suše, mada mislim da je to samo sporedni efekat?
Isto tako čini mi se da ima i više vrsta kemtrejlsa, zavisno od toga šta hoće. U nekim područjima stanovništvo dobija znakove gripe mada se ne radi o pravoj gripi. Ovaj čovjek tvrdi da se to radi već odavno. Evo pismo u orginalnoj verziji:

"Interesting to read about the chemtrail issue, as I have some info
you may or may not be aware of.
Years ago, whilst serving in the Royal Australian Air Force, I was
attached to No. 1 ARDU at Laverton, Victoria, which by the way is now
only grass, disused buildings (above ground anyway), and an old
disused runway.
ARDU stands for Aircraft research and Development Unit, and I
happened to be working alongside American pilots and airmen who were
here with the U2 spyplane project.
Spyplanes, my arse! They sure were taking pictures, but not just of
the enemy but of our landscape and weather patterns, and whilst
performing this function they were also spraying barium into the
stratus clouds along with aluminium oxide dust – for experimental
sunscreen effect, we were told. Yeah, right!

One of the other functions I had was to be a supervisor at the
Airmen's Club after hours, which brought me into social contact with
some of these airmen and their officers, who rather took a liking to
our women enlistees not to mention our wives and girlfriends, but the
thing they really took a liking to was our Aussie beer! So, being an
inquisitive type, yours truly always managed to get "extra duties" so
as to be around these people, as they used to shoot off their mouths
more than Aussies did, especially after more Aussie beer.

I recollect being informed by an officer and at least 2 airmen, then
serving with the U2 contingent (and who also befriended my wife and
me), that I should move to north Queensland as soon as possible so as
not to be affected by the coming sprays in the next few years –
sprays to deliberately heat up our atmosphere to aid with drought-
producing climate change over central and eastern Australia and parts
beyond – and our government of the day knew all about it!

"Why north Queensland?" I asked them, and reply was that there were
more American military personnel living there after retirement than
anywhere else on the planet, due to humidity and also the proximity
to a safe underground facility!
My wife had pretty bad asthma at the time, so I decided not to sign
on for another term at the end of my enlistment after also learning
about the "other substances" being used to test Australians' immune
systems, which were then and are now still being deliberately sprayed
into the air above us – for our "benefit", of course!

So, way back in the late 1960s/early 1970s, I knew about the coming
privatisation of our councils, resources, utilities and banks long
before it was made public and also about what the powers-that-be had
in store for us, but nobody believed what I was saying at union
rallies and such.
If you think that it looks bad, it gets worse, and so does the
other info I have kept silent about for years due to the non-
disclosure clause I was forced to sign on my discharge papers.

I can say this, though. If Dr Len Horowitz had published his books 30
years ago, more people in this country would have had a greater
perspective on what was happening to their countryside, and possibly
more would have done something about it – who knows – and maybe, just
maybe, we, instead of the military-medical-pharmaceutical cartels,
would still own our own country.

I would like to write a book about all this, or even a movie, but I
am only a pensioner and can not afford such luxuries, so I'll
continue to do my little bit educating people about their immune
system and their blood, and how to beat the coming plagues. And
believe me when I say they've got some beauties on the way-even
bigger than SARS!"

Name withheld, Australia

---

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 4:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
......


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 1:14 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 8:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Orgona je najmanje u tim jutarnjim satima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 9:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Faaip de Oiad je napisao/la:
5 i 40 je, sa sjeverne strane neba vidim tri chemtraila. Nebo je inače kristalno jasno pa to više. Dva su paralelna. Baš me zanima kakvo bi objašnjenje dali što avioni u tim formacijama lete u 5 ujutro.

Galaksija, kolike su šanse da je to zapravo nešto dobro? (Iako ne vidim što dobro može biti u ispušanju bilo čega.)



Faaip,

Mislim da su šanse da je to «nešto dobro» jednake nuli. Isti ti su pustili buvu da je to kobajagi pokušaj da se smanji tzv. «efekat staklene bašte», što bi dalo neku pozitivnu konotaciju cijeloj toj operaciji, međutim, mislim da to s tim nema nikakve veze.

Ova Grunfova opaska je prilično interesantna.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 12:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Nakon par dana pauze danas su bili nadprosječno aktivni. Cijelo je nebo bilo prošarano i to počevši od jutra kada sam odlazio na posao.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 12:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Dado,

To što taj tvoj prijatelj novinar reče nije ništa čudno, ja sam čuo još veće gluposti kad sam pokazao par snimaka nekim ljudima. Ja to zovem «Fenomen crnih gusaka».

U stvari radi se o jednom slučaju koji se desio prije nekih 12 godina upravo Lauri K.J., autorki teksta Da Vinci Kod, nekoliko knjiga, kao i eksperimenata čanelinga sa Kasiopejcima. Ona tada nije vjerovala u vanzemaljce i NLO-e, i imala je cijeli niz “racionalnih objašnjenja” za taj fenomen. Kada se jednom prilikom, predveče, igrala sa djecom u dvorištu ispred kuće, jedno dijete je uzviknulo da pogleda iznad sebe. Neposredno iznad njih je polako i bešumno prošao crni NLO u obliku bumeranga, raspona nekih 70 metara, za kojeg Laura kaže da mu je mogla vidjeti svaki detalj i da joj se činilo da ga je mogla dohvatiti rukom kad bi se protegla sa krova kuće. Kaže, interesantno je bilo i to što je odjednom nastala ‘mrtva tišina’, a normalno su se uvijek mogli čuti zrikavci, žabe, cvrkut ptica itd. Jos veći fenomen se desio kad se NLO udaljio i kad se njen muž pojavio na vratima i pitao šta se događa. Ona je “čula sebe kako kaže” da im je “iznad kuće upravo proletjelo jato crnih gusaka na putu ka jugu”. Muž ju je naravno čudno pogledao jer su živjeli u Floridi odakle guske nikada “ne lete na jug” a ni “crne” guske nisu uobičajene. (Kaže da se i dan danas čudi kako joj je tako nešto moglo pasti na pamet!?)

Da i njeno dijete nije vidjelo istu stvar, ona bi vjerovatno zaključila da se radilo o halucinaciji.

Ja bih išao čak dotle da nas ovi izlažu određenim talasnim frekvencijama (ELF?) sa ugrađenim porukama za kontrolu svijesti jer većina ljudi ne vide ono što je objektivno očigledno a ako vide onda daju takve komentare da ih je uopšte smiješno navoditi. Mislim da se slične poruke šalju subliminalno da ne vidimo ni NLO-e.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 1:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Ja bih išao čak dotle da nas ovi izlažu određenim talasnim frekvencijama (ELF?) sa ugrađenim porukama za kontrolu svijesti jer većina ljudi ne vide ono što je objektivno očigledno a ako vide onda daju takve komentare da ih je uopšte smiješno navoditi. Mislim da se slične poruke šalju subliminalno da ne vidimo ni NLO-e.


Mislim da je ovo najvjerovatnije tocno i najrealnije rjesenje, ali moguce da je nazalost i jos puno, puno stvari u igri oko tih Chemtrailsa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 2:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Da vas ja nešto pitam! Tko po vama vozi te avione? Ne mislite valjda da ih voze vanzemaljci??

Voze ih vjerojatno oni ljudi tj. podređeni onima u čije su misli usađene 'crne guske'. Oni vjerojatno misle da rade nešto za dobrobit naše planete. Ali njihove misli u stvari nisu njihove, baš kao što ni misao o crnim guskama nije bila od te gospođe Laure.

A pojavljivanje NLO-a uz te chemtrailse većina je odmah shvatila kao negativno u vezi s tim. Možda čak da nije tih NLO-a bi situacija bila i gora ?! Možda je i ta misao 'crna guska', ha? :!:

Naše misli nisu naše bez obzira koliko se nama činilo da ih mi mislimo i da smo ih mi smislili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 3:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Dado je napisao/la:
Mimi!
Jel' se to ti tješiš ili mi se samo čini :?: Pozdrav


Čini ti se :wink:

Ja ne vidim što sam to uopće utješno rekla u gornjem postu :shock:

Utješno je jedino to što smo još uvijek nekako živi, iako to što mrdamo nije garancija da smo Živi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 3:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Da vas ja nešto pitam! Tko po vama vozi te avione? Ne mislite valjda da ih voze vanzemaljci??


Imam prijatelje koji su avio-mehaničari za VOJNE avione... Kad si pilot, ne pitaš što ti je u rezervoaru, tj. koje si primjese "dobio" u kerozinu, odnosno avionskom benzinu. Njegov posao je da upravlja letjelicom, a za tehničke detalje brinu se i odgovaraju mehaničari.
Benzin "dolazi" u kamionu-cisterni koja se prije svega kontrolira i puni u posebnim pumpnim stanicama. U njima opet rade drugi tehničari koji brinu za kakvoću goriva, tj. da ima traženu oktansku vrijednost i ostalo. Da li netko tamo "doda" neki koncentrat ( recimo za čišćenje rezervara i benzinskih crijeva i slično... chemtrail?! ), to vjerojatno ovisi o tome tko je tamo ovlašten za kontrolu... I on ne mora znati što to u stvari čini.
Kako je onda u civilnom zrakoplovstvu, gdje vjerojatno već u rafinerijama pripremaju smjese za avio-promet...? To ti uliju u avion - i ti kao pilot - voziiiiii Miško! Šta te briga što je u rezervaru...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 7:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.....


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 1:15 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 18, 2005 6:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mimi je napisao/la:
a pojavljivanje NLO-a uz te chemtrailse većina je odmah shvatila kao negativno u vezi s tim. Možda čak da nije tih NLO-a bi situacija bila i gora ?! Možda je i ta misao 'crna guska', ha? :!:

Naše misli nisu naše bez obzira koliko se nama činilo da ih mi mislimo i da smo ih mi smislili.


Mimi,

U vezi ovog “fenomena crnih gusaka” mislim da se radi o tzv. pokušaju samotrankvilizacije Ličnosti/ega. To je Gurđijev nazivao puferima ili odbojnicima a i Kastaneda je pisao o tom fenomenu. To je ona vrsta naše “racionalizacije” kojom pokušavamo da zaštitimo iluziju u kojoj živimo, donosno, pokušaj da se zaštitimo od objektivne realnosti.
To je isto kao i onaj eksperiment hipnoze o kojem sam već pričao kad je onaj iz publike kukurikao kad god se predavač hvatao za uho, a ovaj je onda racionalizovao to svoje ponašanje time što je kobajagi htio da popravi raspoloženje publike, dok se u suštini ponašao onako kako je bio programiran od strane hipnotizera.

Laura se nakon ovog slučaja razbolila a oporavljati se počela tek kad se prihvatila mogućnost postojanja vanzemaljaca i NLO-a i kada se prihvatila posla na proučavanju objektivne realnosti, što je podrazumijevalo istovremeno odbacivanje svih svojih laži i vjerovanja. To podrazumijeva proces buđenja za kojeg je zainteresovana suština svakog ljudskog bića a kojeg se istovremeno užasava Ličnost svakog ljudskog bića.

U vezi onog “jata crnih gusaka koje lete na jug”, tu vidimo sa kakvim glupostima nas um ponekad izlazi ‘pred nas’ (i pred druge!) o očajnim pokušajima da “objasni” neke elemente objektivne realnosti koji se ne uklapaju u naša vjerovanja ili koji nam se ne sviđaju. Da njena djeca nisu vidjela istu stvar, Laurin um bi vjerovatno protumačio stvar kao “figment njene imaginacije”. Halucinacija je ‘čarobna rijec’ koja “objašnjava” mnoge fenomene. Ostaje pitanje da li bi to ‘objašnjenje’ prošlo i kod njene suštine!?

Čovjek koji živi na osnovu svojih vjerovanja negira objektivnu realnost, odnosno, ovaj univerzum onakvog kakav on jeste. On projicira na njega lažnu sliku kojom su ga (mahom) drugi daunlodirali, mada on dosta toga ‘zaljepi’ i sam sebi. Tako dolazi do konflikta između te ‘lažne slike’ i objektivne realnosti;
a taj konflikt se može negativno manifestovati na čovjeka kao i na realitet u kome on živi, ovisno o tome koliko je njegova slika lažna, onosno, koliko duboko je on zaglibio u iluziji.

Već sam jednom prilikom pisao o svom kolegi koji je doživjeo “božje čudo” za vrijeme jedne mise u crkvi kada su se sve krunice (brojanice) koje su vijernici držali u rukama (između ostalih i on) iz srebrnih pretvorili u zlatne. Naravno, svi vjernici koji su se tada zadesili u crkvi, usljed ovog “znaka božje manifestacije”, automatski su se pretvorili u – turbovijernike, uključujuci i mog kolegu.
Međutim, nedugo nakon ove ‘božje intervencije’ on je počeo da pati od određenih psiho-somatskih oboljenja. S obzirom da je dio njih i jasno vidljiv na njegovoj koži, kad mi je ispričao onaj događaj iz crkve pokušavajući da mene (kao ‘nevijernika’) impresionira, ja sam mu (bez pominjanja vanzemaljaca) sugerisao da ako hoće da sazna šta se tačno desilo neka potraži dobrog hipnoterapeuta koji ga regresijom može vratiti tačno u vrijeme i mijesto događja, te se tako može sagledati šta se zbilo. Čini mi se da je moj kolega ovo shvatio kao neku vrstu ‘bogohuljenja’. Njemu samom naravno nije palo na pamet da istraži stvar malo dublje jer on MISLI da zna istinu. Međutim, ono što on ‘zna’, to nije Znanje, nego – vjerovanje, a vjerovanja često nemaju nikakve veze sa istinom.
Što je značajniji neki događaj koji je proizašao usljed naše interakcije sa nekim aspektima objektivne realnosti, utoliko su i veće i intenzivnije posljedice ukoliko se on negira, ili pogrešno tumači.

Oni koji su razumjeli neke od bitnih stvari rečenih u tekstu Da Vinči Kod, razumjeli su i to da je sposobnost viđenja ovog univerzuma onakvog kakav on jeste jedan od prerekvizita da se uopšte krene naprijed. Znači, sposobnost viđenja objektivne realnosti.

Mislim da vjerovatno nema ništa gore od negiranja objektivne realnosti i nemara da se objektivna realnost istražuje.
Sve religije, većina ‘ezoteričnih učenja’, new-age itd. upravo su dizajnirani od strane ‘kontrolnog sistema’ da zatvore čovjekovu svijest i percepciju, da on ne bi mogao vidjeti objektivnu realnost. Čovjek koji je progutao mamac vidi samo ono što mu se uklapa u zadatu mu dogmu a racionalizuje koristeći materijal iz iste dogme i zvaničnih izvora.
Sada, kako jedan takav može uopste da pristupi istraživanju objektivne realnosti? Nikako, moglo bi se reći!? Takvi se rađaju u neznanju i umiru u neznanju.

To mentalno sljepilo se onda može da manifestuje u vidu raznih bolesti ili niza nesreća jer u čovjekovu postoji jedna suština koja je svjesna da mu je bolje i da umre nego da živi slijep i kao takav čini greške koje će mu navući karmički teret ili ga, kao ljudskog bića, ostaviti bez duše. Osim toga, takvi ljudi su veoma podložni i za manipulaciju “odozgo i sa strane” te njihova patnja stvara uslove za proizvodnju velikih količina emocionalne energije koju naši ‘susjedi’ i ‘nadzornici’ koriste za svoju ishranu. Tako čovjek upada u jedan “začarani krug” iz kojeg je teško izaći.

U prevodu, ili se probudi ili pati.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 18, 2005 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Da, Castaneda je pisao o tome. Don Juan ga je uvjeravao da ce pojavu njegovog "saveznika" neki protumaciti kao "nagli udar vjetra" ili eksploziju nekog kotla u blizini.

Mozak je zbilja u stanju oblikovat se cak i kad se manje vise vec formiran ali ipak ponajvise u djetinjstvu.

Recimo slijedeci eksperiment.
Bila je skupina tek rodenih macaka koji su postavljeni u okolinu sa iskljucivo okomitim linijama i druga skupina koja je postavljena u okolinu sa iskljucivo vodoravnim linijama.

U tok okolini su zivjeli par mjeseci nakon rodenja koji su kljucni za oblikovanje mozga i utvrdivanje zivcanih puteva u mozgu.

Kad su pusteni u normalnu okolinu oni su se sudarali ili sa okomitim svtarima ili vodoravnim ovisno o kojoj su grupi pripadali.
Recimo macici koji su zivjeli u okolini sa samo vodoravnim crtama bi se uredno zabijala u noge od stola recimo, tj. uopce ih nije vidjela. Ko da ih nema.

To malo povezujem sa cinjenicom da vecina ljudi koji pricaju o otmnicama uglavnom cesto naglasavaju da se djeca otimaju kao jako mala vec i da to traje generacijama.
Dal se mozda ti ljudi pokusavaju programirat da vide samo dio stvarnosti.

I kad bi to bila istina ono sta bi bilo dovoljno je oteti samo kriticnu masu ljudi koji bi bili u stanju oblikovati svijest ostatka populacije.

Ono sta je dovoljno da utjeces na sve ljude je pokusatiutjecati samo na dio tj. kriticnu masu.
Ako uzmemo pricu o organskim portalima kao istinitu tu vec imamo cca 50% populacije koja ce vjerovati sta joj kazes da vjeruje.
Dakle od ovih ostalih 50% dovoljno je kojih cca 5% oteti da utjeces na stav i percepciju ljudi o tom globalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 18, 2005 5:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Slazem se sa ovim sto rece Bobo. Znam kako je to bit vjernik i ovca. Jer sam i sam to bio. Pokusavajuci branit tu vjeru kako god znas. I jednostavno ignoriras ono sto bi moglo srusit tvoje vjerenje ako se bolje s tim pozabavis.

Isto tako strah igra VELIKU ulogu. Naravno govorim po sebi, al i kod vecine je tako. Npr. kod mojih roditelja. Zbog straha sam ja dugi niz godina ostao vjernik, cak se pokusavao uvjerit da nije uredu bit vjernik samo zbog straha. Tj. pokusavao sam se pretvorit u turbovjernika (kako rece Bobo).

Svakog onog koji je bio ateista i govorio protiv vjere nisam bas slusao, citao, niti mi je bio drag. Doslovno sam gradio zid/filter oko sebe koji nije propustio ista protiv onoga u sta sam vjerovao.
Tako je kod vecine. Treba taj zid srusit i pocet iznova.
Moje cigle su vec davno u prah pretvorene :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 20, 2005 8:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Svakog onog koji je bio ateista i govorio protiv vjere nisam bas slusao, citao, niti mi je bio drag. Doslovno sam gradio zid/filter oko sebe koji nije propustio ista protiv onoga u sta sam vjerovao.


Da, ali postoji i druga krajnost, ti ateisti koji su govorili protiv onoga što si ti vjerovao isto su bili zablokirani za ono što si ti njima govorio. I oni su sagradili svoj zid/filter u odnosu na tebe.

A istina je uvijek nekako u sredini.

Istina dođe na svijet 'u sredini', a onda je ljudi razvlače lijevo ili desno i na kraju istina postaje laž. I uvijek će lijevo biti protiv desnog. Jedino u sredini strane se pomiruju, sve kockice se savršeno poslažu.

U istini nema suprotnosti. Suprotnost je odlika ove naše iluzije.

„Nema više: Židov ni Grk! Nema više: rob-slobodnjak! Nema više: muško-žensko! Svi ste vi jedan u Kristu Isusu!“(Gal 3,27-28 )

'Isus Krist'= Istina

Naravno, to nije onaj Isus Krist kako propovijedaju crkve...ta 'istina' crkvi daleko je odvučena od sredine, te je postala laž.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 20, 2005 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Mislim da vjerovatno nema ništa gore od negiranja objektivne realnosti i nemara da se objektivna realnost istražuje.
Sve religije, većina ‘ezoteričnih učenja’, new-age itd. upravo su dizajnirani od strane ‘kontrolnog sistema’ da zatvore čovjekovu svijest i percepciju, da on ne bi mogao vidjeti objektivnu realnost. Čovjek koji je progutao mamac vidi samo ono što mu se uklapa u zadatu mu dogmu a racionalizuje koristeći materijal iz iste dogme i zvaničnih izvora.
Sada, kako jedan takav može uopste da pristupi istraživanju objektivne realnosti? Nikako, moglo bi se reći!? Takvi se rađaju u neznanju i umiru u neznanju.


Što je to "objektivna realnost"?
I kako subjektivna bića uopće mogu vidjeti tu objektivnu realnost?

Gnostički gledano, objektivna realnost je zapravo "Istina" - a kad se suočimo s Istinom to je kao kad "pogledamo u lice meduze", umire naša dotadašnja osobnost.
Mi kao bića laži konfrontiranje sa snagom istine jednostavno ne možemo preživjeti, i ako se u nama u međuvremenu ne rodi jedno novo biće sazdano od iste tvari kao i istina, moramo biti poništeni da bi se "ono besmrtno u nama" ponovno inkarniralo u novom pokušaju "izlaska iz podruma"!

U svijetu iluzije - maye (a to nam govori i prastaro vedsko znanje) hvatati se za bilo što (religiju, vanzemaljce, naciju, familiju, materijalna dobra ...) vodi samo još dubljem potonuću u živo blato.

Međutim, ako dozvolimo da se u nama "rodi novi čovjek", sposoban da nepovrijeđen prođe suptilnim vibracijskim područjima i izađe iz podruma, pa makar to značilo da ćemo se mnogo čega morati odreći što nam je sveto (npr. našeg fizičkog tijela) - onda smo ispunili osnovni smisao i cilj našega života.
Uostalom, od fizičkog tijela ćemo se ionako prije ili kasnije morati rastati!

"Tijelo tog novog čovjeka" ima "oči" koje mogu vidjeti "objektivnu realnost".
On je jednostavno upalio svjetlo u mraku, i prelazi u densitet u kojem mu reptoidi, demoni i slično društvo ne mogu ništa.
Oni ostaju na ovoj ravni postojanja jer ovo je njihov svijet i svijet "njihove hrane" koja je za taj svijet čvrsto vezana.

Najvažnije je shvatiti da bez obzira na pomoć koju će možda primiti na putu, svaki tražitelj to ipak mora spoznati i uraditi sam!

PS: U ovim je mojim rečenicama puno simbolike, jer se "istina" i tako ne da izraziti riječima, ali sigurna sam da će je oni sa sličnim iskustvima lako prepoznati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 20, 2005 2:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Citat:
U svijetu iluzije - maye (a to nam govori i prastaro vedsko znanje) hvatati se za bilo što (religiju, vanzemaljce, naciju, familiju, materijalna dobra ...) vodi samo još dubljem potonuću u živo blato.


Sofija,

Činjenica jeste da je sve iluzija, s jednog višeg aspekta gledajući, međutim ta iluzija je za nas realnost. Kad udarimo glavom (iluzijom) u zid (iluziju), glava nas zaboli i mi tu bol ne shvatamo kao iluziju nego kao - objektivnu realnost. Ona za nas i jeste objektivna realnost.

Mislim da ignorisanjem vanzemaljaca ne možemo daleko stići jer su i oni dio naše objektivne realnosti:

slika

Čisto da podsjetim na ono što je Kastaneda rekao:

“Imamo grabljivca koji je došao iz dubine kosmosa i preuzeo vlast nad našim životima. Ljudska bića su njegovi zarobljenici.
Grabljivac je naš vladar i gospodar. On nas je učinio poslušnim i bespomoćnim. Ako želimo da se pobunimo on guši našu pobunu, ako želimo da se ponašamo nezavisno on zahteva da da to ne činimo.”

…”Sve vreme ti o tome govorim na indirektan način, nagoveštavajući ti da nas je nešto zarobilo. Mi smo zaista zatvorenici.”
“Oni su preuzeli vlast zato što se nama hrane i oni nas nemilosrdno pritiskaju zato što im služimo kao sredstvo za održavanje života.
Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, grabljivci gaje nas u ljudskim krletkama. Tako im je hrana uvek na raspolaganju.”

…“Ne, ne, ne” (Karlos odgovara) “To je apsurdno, don Huane. To što ti kažeš sasvim je monsrouzno. To jednostavno ne može da bude istina, ni za čarobnjake, ni za prosečnog čoveka, ni za koga”

“Zašto?” mirno upita don Huan. “Zašto? Zato što te to ljuti?” …Pa nisi još sve čuo. Sačekaj još malo, pa ćeš videti kako ćeš se osećati. Želim da se obratim tvom analitičkom umu. Razmisli za trenutak i reci mi kako bi objasnio protivrečnost između inteligencije čoveka-inženjera i gluposti njegovog sistema verovanja, ili gluposti njegovog kontradiktornog ponašanja. Šamani veruju da su nam grabljivci dali naš sistem verovanja, naše predstave o dobru i zlu, da su oni postavili naša društvena pravila. Oni su ti koji su stvorili naše nade i iščekivanja, snove o uspehu ili promašaju. Oni su nam dali lakomost, pohlepu i kukavičluk. Grabljivci su ti koji čine da budemo samozadovoljni, da se ponašamo šablonski i da budemo egomanijaci.”

“Ali kako oni to mogu da rade, don Huane?” (Karlos pita) “Da li nam oni to šapuću na uho dok spavamo?”

“Ne, ne rade oni tako. To je idiotski! Oni su daleko efikasniji i organizovaniji. Da bi nas držali u poslušnosti i poniznosti, krotke i slabe, grabljivci izvode čudesan manevar – izvanredan, naravno, s tačke gledišta stratega koji se bori, a jeziv za one koji zbog njega stradaju. Oni nam daju svoj um! Da li me čuješ? Grabljivci nam daju svoj um, koji postaje naš um. Um grabljivca je barokni, kontradiktoran, mrzovoljan, pun straha da svakog trenutka može biti otkriven.”

---

Kasnije Don Huan priča o svjesnosti. I u Gnostici se mnogo govori o svjesnosti. Kasiopejci takođe potenciraju razvoj svjesnosti. Svjesnost ne možemo izgraditi uz pomoć ignorisanja nekih aspekata objektivne realnosti.
Ako šta u nama «umire», to su samo elementi one stare Ličnosti koja je ionako bazirana na lažima. Ustalom, malo ko i krene na put ukoliko već nije doživjeo tj. preživjeo njeno «bankrotstvo».

S druge strane, mi sada živimo «na kredit». To podrazumijeva da moramo do maksimuma iskoristiti ovo tijelo i um, dok ga imamo na raspolaganju. Takođe, u 4D se može i sa tijelom a i bez njega. Ulaznica je odgovarajući nivo svijesti.
Mislim, da gdje god da se zadesimo, uvijek će biti toplog i hladnog, dobrog i zlog, svjetlosti i mraka itd. jer ovaj univerzum je zasnovan na tim suprotnim silama, kreativnim i entropičnim, i one su zastupljene na svim njegovim nivoima. Na nama je to s kojom od tih sila ćemo se uskladiti.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz