Sada je: sub apr 27, 2024 9:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Albert Ajnshtain -naucnik ili plagijator
PostPostano: pon jun 12, 2006 11:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
http://www.sciforums.com/printthread.php?t=46828&pp=40

Dobra diskusija na ovu temu iako se vec negde na forumu pricalo o ovome.Doro bi doshao prevod dobrovoljca..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 14, 2006 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
O A. Einsteinu ima u knjizi Udar ruskih bogova u poglavlju Cionizam pod "Intelekt i talenat Jevreja".

Ovo gore nazalost nemam vremena citati, mozda bi mogao netko sazeti tekst u par recenica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 7:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Sve gluposti usmjerene protiv Einsteine su antisemitske rasističke gluposti. Eto to je moj stav prema tome, a mislim da ipak znam dovoljno o tome a da bi samo bezveze lupao. Na kraju krajeva, irelevantno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 1:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Ovisno otkud gledaš, sve je irelevantno i ništa nije irelevantno. Uostalom tko kaže da je A.E. bio najveći naučnik 20 st. ili čak uopće? To su nam servirali mediji pa onda i prihvaćamo da je tako. Evo, ja mislim da je Tesla bio veći um od njega. To je pak moje mišljenje (čak iako i nisam pročitala knjiga i knjiga o jednom i o drugom).

Reci bilo što protiv bilo kog Židova i odmah si antisemit #-o, Židovi jednostavno nisu niti bolji niti gori od bilo kog drugog naroda u najmanju ruku (ako je uopće potrebno govoriti skupno, ispravnije je promatrati ljude kao jedinke).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 7:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
opshte je poznato da je pola njegovih teorija odradila njegova zena


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 4:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 12:21 am
Postovi: 16
Plagijator.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 9:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jana je napisao/la:
Ovisno otkud gledaš, sve je irelevantno i ništa nije irelevantno.


Možeš i tako reći, ali ja kad relativiziram tako, to radim s razlogom. No u krajnjoj liniji je irelevantno zato što to što se predstavlja pod njegovim imenom je puno važnije nego da li je to baš bio A.E.

Jana je napisao/la:
Uostalom tko kaže da je A.E. bio najveći naučnik 20 st. ili čak uopće?


Ja uopće ne kažem da je bio najveći, čak niti blizu. Suzdržavam se od takvih sudova. A opet ti pričaš o Tesli, a svi "dobro znamo" da je Tesla imao pomoć iz četvrtog denziteta i bio je katalizator za implementaciju Novog svjetskog poredka. :roll: Tako da tu dolazi do pitanja da li je Tesla uopće bio veliki znanstvenik.

Ja ću se sada namjerno suzdržati od dubljeg suda o tome.


Jana je napisao/la:
To su nam servirali mediji pa onda i prihvaćamo da je tako. To je pak moje mišljenje (čak iako i nisam pročitala knjiga i knjiga o jednom i o drugom).


Dakle nisi čitala ništa o tome, ali glavno da su nam servirali mediji. :))))
Ma kamoli sreće kada bi se u medijima više pričalo o temama kao što je fizika itd. No nevermind.
U krajnjoj liniji smatram da je irelevantno, važne su promjene unutar znanstvene paradigme koju je donio "njegov" rad (njegov pod navodnicima jer se to dovodi ovdje u pitanje. U krajnjoj liniji, nevažno je da li je i Isus postojao, to ne mjenja na činjenici da katolička crkva postoji i hahari okolo. To je jedan od razloga zašto kažem da je irelevantno.


Jana je napisao/la:
Reci bilo što protiv bilo kog Židova i odmah si antisemit #-o, Židovi jednostavno nisu niti bolji niti gori od bilo kog drugog naroda u najmanju ruku (ako je uopće potrebno govoriti skupno, ispravnije je promatrati ljude kao jedinke).


:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Pantagruel, nisam napisala da nisam nista procitala o tome, nego da nisam puno (knjiga i knjiga). A mediji mi mogu servirati, samo hocu li prihvatiti udicu... Mnogi hoce, a ne sumnjam da sam i ja neke bila progutala...

Znam ovo za Teslu, no izgleda da ni Einstein nije bio sam u stvaranju svojih teorija (navodno zena, posudjivanje (citaj kradja) od drugih, ne znam koje jos opcije su u igri...)

Sad mi je jasnije tvoje "irelevantno" ;) pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Albert Ajnshtain -naucnik ili plagijator
PostPostano: pet feb 08, 2008 5:57 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jan 20, 2008 5:54 am
Postovi: 7
Lokacija: OSIJEK
kokal je napisao/la:
http://www.sciforums.com/printthread.php?t=46828&pp=40

Dobra diskusija na ovu temu iako se vec negde na forumu pricalo o ovome.Doro bi doshao prevod dobrovoljca..


Albert je znanstvenik.

_________________
Navodno je bilo je potrebno četrdeset pisaca da napišu Bibliju u toku 1600 godina i dvanaest apostola da propovedaju kršćanstvo! Ja ću dokazati da je dovoljan samo jedan čovek da sve to sruši za kratko vrijeme!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 09, 2008 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Za mene je bio velik u klasičnoj fizici. Priče o plagijatu su ćakule, dok se eventualno ne dokažu.

Ja mu zamjeram što je svojim autoritetom kočio razvoj kvantne fizike.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 2:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 6:15 pm
Postovi: 48
Monumentalna knjiga (2826 stranica) koja potpuno razotkriva Einsteina kao plagijatora je "The Manufacture and Sale of Saint Einstein" od autora Christopher Jon Bjerknesa. (koji je inace i sam zidov po nacionalnosti)

http://www.jewishracism.com/SaintEinstein.pdf (17 MB)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Albert Ajnshtain -naucnik ili plagijator
PostPostano: čet jan 18, 2024 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 112
fenomen besplatne energije me je oduvijek fascinirao,a zasto?npr. u doba "hladnog" rata sovjeti je ucine dostupnom ljudima,u tom slucaju amerika bi morala isto ili bi se srusili kao kula od karata(vidi kako je kod njih dobro,hocemo i mi!),ali to se iz nekog razloga ne dešava,niti će...pa je ta sinhronizovanost dosta čudna,tako kad sam naletio na ovaj (ruski)dokumentarac,zaintrigiralo me...s obzirom na cinjenicu da je nauka (po mojoj procjeni)kontrolisana barem zadnjih 150 godina,no medjutim,uza sve navedene primjere Tesla i Šauberger se ovlaš pominju,narator u filmu je grozan,na 39:50 objasnjava se pojava kulta ajnstajna,na 1:16:20 lik izrazava misljenje da besplatna energija iz nekog razloga nije dozvoljena(blizu si čiko,veoma blizu),na 1:23:20 neka bucka vec pocinje sa implementacijom principa "niste dovoljno dobri"(da,veoma smo neodgovorni,pa malo-malo pušimo cigare na benziskim pumpama u isto vrijeme dok nam tankaju gorivo,nema šta,nije to za nas,sikter kučko!!),a na 1:30:00 pocinje totalni new age(do tad se podrazumijeva da su nas valjda ubijedili),uglavnom protkano informacijama i dezinformacijama,ako ko zna za neki slican dokumentarac,neka preporuci


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 110 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz