Sada je: sub apr 27, 2024 4:16 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 10:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Organski
Jos nesto
Ocigledno ti nije jasno o cemo pricam. Procitaj jos jednom pazljivo moji prvi post. Ja tamo i ne spominjem Ickea.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 11:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
:)
1.Znam da nisi htio velicat Moorea niti sam ja to rekao. Ja sam rekao da mi je tip sumnjiv. Nisam rekao ni da si spomenuo Icke-a. Njega sam spomenuo ja. Sve u kontekstu topica. :lol:
2.Niti ja ne velicam Icke-a.
3.Istina je da ne razumijem vise o cemu se radi ali cak ni nakon sta sam ponovo procitao prvi post. :lol:

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 1:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Organski
Jel ti mene nesto zajebavas?

Svejedno pokusat cu ti ponovo objasniti.

Vako
1.Vlada, stejt department, vojska i ostali organizovano prave OBMANU da postoje vanzemaljci i da suradjuju sa njima.

2. Kako to rade? Fingirane otmice, placeni lazni svedoci, lazni dokumenti, montaze, lazni bliski susreti i sve tako do jedne zacrtane granice da ne bi doslo do ugrozavanja drzavne bezbednosti.

3. Rezultat. Dovoljno je samo poceti i povremeno dolivati ulje na vatri. Masa to lako pokupi jer je gladna slikovitih misterija. Onda se mit hrani sam od sebe i zacarana masa postaje sve veca. Nju vise ne interesuju pretsednikove politicke i ekonomski namere, vec njegova reptilska priroda. Biti reptil je zastrasujuce ali je politicki korektno. Zuta stampa je politicki bezazlena i dobro zabavlja stado

4. Zasto to rade? Distrakcija. Odvlacenje paznje. Masa je u transu, gleda u nebo, trazi UFO-e, kampira pored Area 51. Tako ona prestaje da se bavi
ekonomijom i politikom i prestaje biti pretnja njihovim prljavim poslovima. Masa u tom stanju ni ne zeli da zna o finansijkim skandalima i organizovanom kriminalu. Ona zeli da zna sta ima ispod Montauka i tako dalje.
Sta bi ti vise zeleo citati? Prognozu buducnosti globalne ekonomije ili svedocanstva otmica?

Najvaznije od svega je sto time oni suzbijaju svaku zelju za konkretno delovanje mase protiv vlasti. Procitaj samo Kasiopejce: "NE mozete konkretno delovati!!! Ucite znanje" Sto u prevodu znaci: Ne mozete protiv vlasti! Zabavljajte se Ickeom!". Tako se stvara apatija i konkretno delovanje pretvara se u bezopasno religiozno.

Cilj je postignut, zar ne

Ako ti sada nije jasno da ti nacrtam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Jesi li sada mirniji kada si sebe lepo ubedio u sve to? Svet ti izgleda malo 'normalniji', je li?
A šta ćeš sa svim onim svedočanstvima o vanzemaljcima pre nastanka SAD i vlade stejt departmenta, i sa ljudima koji nisu tako mutavi da gledaju samo na jednu stranu, već ih itekako interesuju politika i ekonomija pored NLO? I šta ćeš sa svim onim ljudima koj su videli to što negiraš?
Drsko ćeš da im (biranim rečima) kažeš da su ovce koje ne znaju šta su videle i doživele, a ti znaš bolje iako nisi bio s njima u tom trenutku, ili da jednostavno lažu? Ne preostaje ti ništa drugo nego to ako ćeš da se držiš svog stava. A to znači da si promašio forum. Ovde su ljudi koji su davno prevazišli dileme koje ti imaš. Ako ti je ovo sve samo još jedna PRETPOSTAVKA za diskusiju, onda ja bar nemam šta da diskutujem o tome.
Mogu samo da primetim da oni koji žele da još malo prikriju istinu o vanzemaljcima lansiraju upravo takve pretpostavke i 'istine', da su sve to samo 'teorije' i obmane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 9:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Vanzemaljci žive na drugim planetima, posjećuju i promatraju zemlju i ljude jer smo opasnost i za njih i za cijeli planetarni sustav. Oni su slični nama samo što imaju više iskustva od nas i napredniji su. Naravno, vjerovatno ima i nazadnijih, ali smo mi još prenazadni da ih spoznamo, pa spoznamo samo one koji nam dođu.

Mene samo zanima zašto vi stalno za reptiloide i slična stvorenja kažete da su vanzemaljci kad su oni i te kako vezani za zemlju, oni su više vezani za zemlju negu vi sami. Mi ih ne vidimo, ali ih i te kako osjećamo, samo ako smo malo svjesniji. Jer nas ne muče ljudi, nas muči ona nevidljiva masa entiteta koja jaši nad čovječanstvom koje je njihova igračka.

Da li ste razmišljali o tome da je upravo čovječanstvo stvorilo te reptile? Imamo sličnu situaciju kao u filmu Matrix, tamo su strojevi preuzeli vlast koje je napravio čovjek, a ovdje su reptili i slični entiteti preuzeli vlast, a njih je isto tako stvorio čovjek, ali ne rukama, nego svojom moći stvaranja koja je totalno odbjegla kontroli. Čovjek stvara da ni ne zna da stvara, a kad nešto od toga i spozna onda te moći upotrebljava a da i ne zna u samodestruktivne svrhe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 9:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Nisam ubedjen u nista. Jos od prvog posta sam napomenue da ovo nemora biti tako, tj da je jedna od varijanti za razgledanje.
Ne negiram postojanje vanzemaljaca vec stavljam pod lupu jednu od teorija zavjere. Nemoras tako drsko da naglasujes da sam promasio forum jer zelim malo razmisljati izvan kutije, a cim si postao drzak onda je nesto ozbilnjo uzdrmalo tvoje stavove. Mislim da je demokratski da ostavis druge da se iskazu, posebno sto je ovo forum. Ako nekome smetam moze slobodno da me banira, ali to ce me jos dublje ubediti u neke stvari.
Ja sam imao dileme jos davno. Ovo je jos jedno preispitivanje. Lepo je to ponekad raditi i podeliti sa drugima koji takodje zele otkriti istinu.
I ti i puno drugih ste takodje "nevernike" proglasavali ovcama, pa niko nije ostao uvredjen.

A o svedocima i njihovim iskustvima mogu ti reci jedno. Laz nije nepoznata pojava kod coveka. Mozda i ne lazu, mozda govore istinu, ali je percepcija varijabilna stvar. Mozda se posle tolikih godina masovnog verovanja stvorio egregor. Mozda su za stvaranje egregora odgovorna tajna elitna okultisticka drustva.

I normalno da nemas sta diskutirati o ovoj pretpostavci jer je automatski odbacujes jer dolazi od mene

Mimi
Mislim da se gore - dole slazemo. Mentalna kreacija, egregori koji su postali dovolnjo samostalni da se hrane nasom energijom i da nam rade zlo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 10:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Ziggy je napisao/la:
Mimi
Mislim da se gore - dole slazemo. Mentalna kreacija, egregori koji su postali dovolnjo samostalni da se hrane nasom energijom i da nam rade zlo.


Da, i to su ti 'vanzemaljci'...već su toliko otvrdnuli, zahvaljujući nama, da uopće ne bi bilo čudno da ih uskoro vidimo i materijalnim očima kao što se i predviđa da će se moći vidjeti.

Ne rade oni nama zlo, oni se samo žele održati na životu baš kao što se i mi održavamo na životu hraneći se biljkama i životinjama.

U zatvoru su uvijek ista pravila gdje god da se okreneš. Tko uvidi taj užas taj više ne proučava zatvor, i ne pokušava uljepšati zatvor, već puzi prema izlazu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 11:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
R. Dolan (knjiga: UFOs and the National Security State) tvrdi: - “Misli o konspiraciji nisu nikakve deluzije ili paranoja. Sa istorijske tačke gledišta, JEDINA realnost je realnost konspiracije”.

Ako uzmemo samo kao jednu “radnu hipotezu” da je ovo tačno, onda bi to značilo da ukoliko jedna velika zavjera postoji kroz istoriju naše planete, to onda podrazumijeva da se sve bitne informacije koje imaju veze sa objektivnom realnošću (uključujući i tu ‘zavjeru’) još od davnih dana kontrolišu a uz pomoć kontrole i manipulacije informacijama kontroliše se i stanje svijesti skoro svakog ljudskog bića na ovoj planeti.

Individua čije je stanje svijesti rezultat mentalne kontrole razmišljajući na temu postojanja ili nepostojanja zavjere, normalno će imati tendenciju da zaključi kako konspiracija - ne postoji. Ona drugačije ni ne može zaključiti jer nema elemenata na osnovu kojih bi mogla dokazati da konspiracija postoji. Zašto ih nema? Pa, upravo zato što su informacije koje imaju veze sa objektivnom realnošću strogo kontrolisane.

Znači, postoji uskraćivanje informacija kao i širenje dezinformacija. Tako, bitne informacije čovjek nikada ne sazna, dok on istovremeno prihvata dezinformacije koje su mu servirane od strane ‘kontrolnog sistema’ kao istinu, te mu onda one određuju njegovo stanje svijesti, razmišljanje i ponašanje.

~***~

Da bi se objasnio princip rada dezinformacije tj. kako ona može da “reguliše” svijest čovjeka, poslužiću se jednim banalnim primjerom kao što je “teroristički” napad na STC i Pentagon. Veoma je malo ljudi koji su razmislili svojom glavom u vezi pozadine ovog slučaja a još manje onih koji su poduzeli jedno dublje istraživanje.
Dr. A. Pastore je jedan od nekolicine koji su detaljno proučili stvar. On je predstavio taj događaj tekstom pod naslovom Čudnije od Fantazije, i to na takav način da svako ko ima 2 funkcionalne i povezane nervne ćelije može prateći izneseni materijal, linkove i reference, doći do zaključka da zvanična verzija tog događaja nema nikakve veze sa objektivnom realnošću.

Moj susjed Brian W. samog sebe smatra veoma informisanim čovjekom jer svakog dana čita novine, sluša radio i gleda televiziju. Događaj 11 septembra 2001. g. ga je toliko bio zapanjio da on dugo vremena nije mogao doći sebi. Njegov pogled na muslimane i islamsku religiju prekonoći se promijenio. Već idući dan, nakon što je uz pomoć medija saznao sve detalje, njemu već nije bilo jasno zašto Buš nije odmah bacio nuklearnu bombu na Avganistan, jer se tamo krije bin Laden. Kad je uključio malo više “logike” došao je na ideju da bi najbolje bilo izvršiti nuklearni napad i na Irak, Iran i ostale islamske zemlje, jer su svi oni isti. Njima se ne može vjerovati. S kolegom s posla, koji je inače iz Pakistana, on je odmah prestao da priča, jer i on mora biti isti kao i oni teroristi. Sad ga se još i boji, jer taj kolega uvijek nosi na posao jednu poveću torbu u koju vrlo lako može da stavi bombu. Ko zna šta on ima u toj torbi…može nas dići sve u vazduh, kad god hoće, mislio je stalno Brian dok su mu žmarci išli niz kičmu. I onaj susjed koji stanuje u trećoj kući od njegove nekako sumnjivo izgleda. Ima tamnu kožu, mora da je Arap. Brian je počeo tri puta da provjerava da li je dobro zaključao vrata prije nego što je išao u krevet a kad god je nešto šušnulo u blizini on je skakao iz kreveta kao oparen računajući da mu se Arapi šunjaju oko kuće. Kad je uspjevao da zaspe, sanjao je kako ga onaj musliman, njegov kolega s posla, raznosi u paramparčad bombom. Tako je sa olakšanjem dočekao momenat kada su Amerikanci napali Avganistan, pa Irak… Što ih više pobiju, to bolje, razmišljao je Brian. Što manje muslimana to više sigurnosti za poštene hrišćane. Uhh, da sam bar malo mlađi, i ja bih otišao tamo da im pokažem svog boga, razmišljao je on. Čak je počeo i sanjati kako kosi Arape mitraljeskim rafalima. I tako on mjesecima.
Jenom prilikom nađemo se mi u društvu i on mene onako s neba pa u rebra priupita - šta ja mislim zašto se muslimanski svijet neće bar kolektivno izvinuti Amerikancima. Ja ga upitam – zašto?! Njemu opet ne bi jasno kako ja to ne znam na šta je on mislio. Pa zbog ovih terorističkih napada, reče on nestrpljivo u očekivanju mog odgovora. Ja mu kažem, pa vjerovatno zato što ih oni nisu ni počinili. A onda će on - Pa čitaš li ti novine, gledaš li ti televiziju, slušaš li ti radio!?! Ja mu kažem da ono što čitamo, slušamo i gledamo, pa čak i učimo u školi ne mora istovremeno da bude i istina.
Onda ga ja priupitam da li se on ikada potrudi da prouči nešto sam a ne da prihvata sve onako kako mu je servirano. S obzirom da on o takvoj jednoj varijanti nikada nije razmišljao, ja sam mu donio orginalnu verziju teksta Čudnije od Fantazije i predložio da pokuša uz pomoć ovog teksta, linkova i navedene literature sam da istraži stvar, pa da mi onda kaže sta je zaključio.

Nakon nekoliko dana vidim da mu nije lako. Brian se pati jer se ne može tek tako lako odreći one svoje slike u čije stvaranje je uložio toliko vremena, truda i energije a u tekstu kojeg je pročitao ima mnogo informacija koje prijete da je unište ili bar dobro uzdrmaju. Ne zna, jadan, ni kako bi sad oživjeo sve one Arape koje je u snu pobio. Sada na mene poprijeko gleda, kao na nekoga ko pokušava da ga nasamari. Nešto mu ipak nije jasno ali mu nije jasno šta mu nije jasno. Gdje je greška? Čak sam dobio utisak da je on sada i na mene ljut!?

Inače nije uputno razbijati tuđe iluzije, jer ljudi sa razbijenim iluzijama nemaju se više na šta “osloniti”, a s obzirom nemaju dovoljno stabilnih elemenata na osnovu kojih bi “operisali”, oni gube ravnotežu, postaju nervozni, bijesni na one koji su im “razbili” iluziju a često i agresivni.

Generalno je pravilo da ljude treba pustiti da se brčkaju u iluziji koliko god hoće. Sve drugo podrazumijeva kršenje njihove slobodne volje.

Za Briana konspiracije nisu postojale jer da su postojale, onda bi to sigurno on čuo preko TV ili pročitao u novinama.
Za Briana ni vanzemaljci ne postoje jer ih nije vidjeo, a osim toga, tako kažu i u medijima i u crkvi.
Koliko je ljudi danas u svijetu koji “razmišljaju” kao Brian?

Ovo je bio samo jedan kratak i banalan primjer manipulacije svijesti jednog prosječno programiranog čovjeka uz pomoć terorizma i medija.

Prosječan čovjek, kao Brian, nije u stanju primjetiti ni malu konspiraciju, a kamoli neku veliku.

Prosječan čovjek, kao Brian, nije naučio da razmišlja nezavisno, sa “svojom glavom”. On vjeruje u laži i smatra ih istinom. On vjeruje u vjerovanja a svoja vjerovanja smatra istinitim.

Međutim, sve ovo bi moglo da bude samo jedna “dječija igra” u poređenju s onom manipulacijom koja dolazi s “gornjeg sprata”.

Na kraju krajeva, ono u šta čovjek vjeruje ili ne vjeruje, rezultat je njegovog stanja svijesti, za koje je on sam odgovoran. Isto je i sa konspiracijama, vanzemaljcima, religijom, svim onim što on smatra mogućim, svim onim što on smatra nemogućim itd.

Koliko je čovjekova svijest razvijenija, utoliko veći dio objektivne realnosti je on u stanju da VIDI. Kad čovjek dođe u situaciju da vidi objektivnu realnost, onda će on biti u stanju i objektivno da rasuđuje. Tada će mu biti jasno zašto je Dolan rekao – da je sa istorijske tačke gledišta, JEDINA realnost - realnost konspiracije, a biće mu jasni i razlozi za to.

Kao što i svaki uzrok vodi ka posljedici, tako i stanje svijesti svakog pojedinca ima svoje konsekvence. Kakve god one bile, sigurno je to da su one uvijek – zaslužene. Znači, - sve je to povezano.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 12:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Sve ove teorije su manje više točne gledajući uz nužna ograničenja naše svijesti.

Ali razmislimo malo o nečemu na što nam je Icke obratio pažnju:

"PROBLEM - REAKCIJA - RJEŠENJE"

Krenimo od problema:

Što je i zašto je uopće nastao naš problem?
Dali su naš problem financijski skandali i organizirani kriminal vlastodržaca kako sugerira Ziggy ili vanzemaljci što zastupa Pantelija?

To je kao da zatvorenik nalazi probleme u tome što se droga dila u ćelijama, hrana je odvratna a zidovi vlažni i još ga uz to s vremena na vrijeme siluje neki brkajlija?
Da nema toga bilo bi mu baš super:)
Problem je u tome, što smo u zatvoru i trebamo gledati kako da što prije izađemo!

Ako ne razumijemo problem, nećemo znati ni ispravno reagirati a pogotovo doći do ispravnog rješenja!

Krenimo od reakcije:

Naše su reakcije izazvane problemima kako bi onaj tko ih je stvorio postigao neki cilj.

Površno gledajući cilj može biti manipulacija ljudima od strane vlastodržaca ili vanzamaljaca. Zato će za takve ispravna reakcija biti borba protiv gorespomenutih.

Analogija sa zatvorenikom je da mu se boravak u zatvoru učini što nesnosnijim, kako niti jednog momenta nebi zaboravio gdje je i zašto. Njegova reakcija opet mora biti da to shvati i da gleda kako da što prije napusti zatvor.

Krenimo od rješenja:

Rješenje koje očekuje onaj tko je stvorio problem je da se hrani našim reakcijama.

Naše reakcije na ratove, kriminal, katastrofe, pobjede i poraze ... su njihova hrana, bez obzira zvali mi njih iluminatima ili vanzemaljcima.

Ako je zatvor rješenje za one čije je stanje svijesti opasno za okolinu, onda je jasno zašto smo zarobljeni u materijalnom svijetu i ujedamo se poput zmija.

slika

Ovaj je svjetonazor poznat gao "GNOSTIČKI" i star je koliko i čovjek. Osim ranokršćanskih gnostika, prisutan je bio još kod bogumila, katara, manihejaca... da se ograničimo samo na kršćansku kulturu.
S vremena na vrijeme s njime neka gnostička škola ispliva u javnost, pokupi one koji su se odlučili za crvenu pilulu, a kroz par stoljeća će doći i po one koji su još na plavoj piluli, kad im bude dosta ringišpila :)


Zadnja izmjena: Sofija; sri sep 07, 2005 2:11 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 1:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Jep


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Bor (Galaksija) je dao dobar odgovor Ziggy-ju.
Kao i Brian i on se jednostavno plaši da promeni sliku sveta. Radi se samo o strahu da ne bude izopšten iz tradicionalnog društvenog okruženja u kome živi i porodice, da ne postane 'crna ovca'. Zato mu i moje kritike izgledaju 'drske'. Zato i smišlja ovakve 'zavere zavera'.
Dobro je što ne prihvata nešto što nije lično iskusio, s te strane treba biti kritičan, ali kada sve one koji tvrde da nešto o tome lično znaju svrstava u zabludele i obmanjene - to već nije prikladno za otvorenu diskusiju.
Izgleda da on veruje da postoje vanzemaljci, ali da nisu baš tako loši.
Postoji čitava armija ljudi koji su programirani da ovako misle.
Naravno da postoje dobri. Zašto ne bi postojali i zli? Priroda je velika svaštara i u njoj postoje sve suprotnosti.

Na kraju, realno bi bilo ovako gledati na stvar: ova planeta je vrlo retko mesto lepo za život. Mnogo je više prostra u kosmosu koji su negostoljubivi za život. Zato je ovo mesto vrlo, vrlo skupo na kosmičkom tržištu nekretnina. U tom kosmosu očigledno ima svesnih bića koja su milionima godina starija od nas. Zato zaista treba biiti drzak idiot pa verovati da će da nas puste da ovde radimo šta hoćemo, nas koji smo se juče rodilii, ni sebe nismo svesni, a kamo li sveta oko sebe, a još ni svoju volju nemamo!

Stoga je ispravno rečeno da je 'jedina realnost - realnost konspiracije'.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 3:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
1. Nema baniranja s foruma, zašto bi nekog banirali? Pa svatko može reći što misli. Baniranje je jedino potrebno kod jako nepristojnog ponašanja - prostačenja i vrijeđanja. Ako dođe do takvih stvari, brisat ćemo takve postove. Do tada... iznesite vaša razmišljanja, ma kakva god ona bila. Jer naša razmišljanja kreiraju naš realitet. Malo teže je u 3 D, ali ipak to stoji na neko "duže vrijeme"!

2. Ekonomija ionako nije prirodan proces. Zato se nebih zalagao za nju jer ona uključuje piramidalni sistem OPS opredjeljenja. Ekonomija je izmišljena stvar radi kontrole ljudi, a u drugim dijelovima svemira je nema. Tamo se stvari koriste, posuđuju, a ne posjeduju. Ironično, niti naša tijela nisu naša - već smo ih posudili da bi naučili si zadane lekcije. Kad to shvatite, vanzemaljci vam i nisu više neki problem.

3. Vanzemaljci je pojam kojeg većina krivo tumači. Ljudi kažu da je to entitet kojeg prije nisu vidjeli, upoznali, i neznaju o kome se radi. Ne. Takvih bića ima i na Zemlji ( Reptili, Sivi, ostali... ) jedino što ih ne možemo vidjeti uvijek jer žive u drugim realitetima i denzitetima. Nemaju istu realnost sa našom. Trenutno se mogu uočiti kad se pojave u našem 3. denzitetu i našem realitetu. Ima i vanzemaljaca iz drugih područja i nivoa svemira. Neki ni nemaju previše veze sa Američkom vladom ( u biti NWO ) i promatraju sve kao pokus. Prije Amerike bilo je pojavljivanja raznih entiteta, pa čak su ih crtali na zidovima pećina i slično, pa Ziggy, kako je Bush ili More otišao tamo i ispričao pećinskom čovjeku kako da nacrta lijepo umjetničko djelo u obliku nekih svemiraca ili drugačijih entiteta? To je sve složeno, hiperdimenzionalne je prirode i ne možeš na čitavu stvar gledati samo iz jedne percepcije.

4. Zavjera kao pojam postoji, jer i ako se nešto otkrije što je za dobrobit i napredak čovječanstva, i to ne objavi svima - skriva se i slično ( besplatna energija npr. ), onda je to zavjera jer ljude uvjeravaju da ne postoji ništa više nego ono što oni mogu vidjeti. Dakle, gamadi uvijek ima, čine to iz sebičnih razloga manipuliranja, i to je osnovna bit OPS razmišljanja. Dakle, mijenjajmo to. Izađimo van.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
meni ne odgovara filozofija "MI" protiv "Onih". Držim kako ne postoji to imaginarno mi niti oni kao osobnosti , zasebne. Postojim ja, postojiš ti, postoji on, ona... . Sraz svijetova na taj način -
mi protiv njih je meni nemoguća koncepcija jer niti ja ne znam gdje spadam. Niti mogu za bilo koga to tvrditi. Svatko ima svoju putanju razvoja. Ja nisam mi niti oni, ja sam ja i to je ono što pokušavam u što kristalnijem obliku biti... neki put je teže neki put lakše, ali meni je to najvažnije, ne želim biti niti mi niti oni... želim biti ono što jesam po svojoj biti, individualnoj.
---
Što se tiće tog glupavog Busha, jedna stvar mi kod teorija nije jasna - ako je on produkt neke zavjere zašto je tako glup ? I smiješan. Ozbiljno to pitam, nije provokacija, jer logički raumišljajući -zašto se na takav položaj stavila osoba koja je tako očigledno glupa da ju je komično za gledati ...
Inače Michael Moore- ja ne razumijem zašto tolika strka oko toga, film nije ništa posebno i nije mi rekao ništa što nisam znala i na taj dan 9/11.
(da nije sve baš crno bijelo i da SAD vlada nema ručice u toj staklenki)


Samo sam je još više zaprepastila koliko su ljudi tupasti i koliko je Bush retardiran i koliko su vijesti namještene ( najbolje mi je kada sa štipaljkom na vratu poravnavaju kožu kako bi političari i slični izgkedali bolje..ima neke simbolike u tome . ) Uopće mi nije jasno što je u tom, već starom filmu revolucionarno otkriveno..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ziggy je napisao/la:
Organski
Jel ti mene nesto zajebavas?



Pa jeste, al samo malo i nista posebno zlonamjerno:).
A to zato jer se meni cini da si ti onaj ko ne razumije sta mu zelim rec.
Ja sam samo sramezljivo htio dotaknuti temu da zavjera protiv zavjere postoji ali da ona moze ici u oba smjera.
Dakle postoji zavjera (recimo ne samo politicka i ekonomska kako ti tvrdis cak stavise ekonomija je tu samo sredstvo a ne nikakav posebni cilj) ali se radi paralelna zavjera puno manje opasnija da bi se ljude navelo da misle na nacin koji im je najprilagodeniji...a to je da je tu novac u pitanju jer uostalom sta je ljudima danas prece od novca???

Eto...htio sam rec i Moore i Icke tu su samo primjeri.

Inace notorna je cinjenica da vec nakon puberteta a i za vrijeme puberteta se stvaraju u nekim dijelovima mozga cvrsce neuronske veze ovisno o dominantnim "putevima" tj podrzajima u mozgu, tj zavisno o gledistu, stavu i percepciji stvarnosti.

Castaneda je to zvao "spojna tocka". Ba ja radim tu paralelu.

Dakle u cemu je stvar.

Rodis se i imas neke sanse dok prvi put otvoris oci.
Ali zbog otvorenosti upijas i stvarnost drugih ljudi. U ovom slucaju svojih roditelja koji su upili tu stvarnost od svojih roditelja koji su pak od svojih roditelja koji su pak....

Uskoro prehrana prilagodena tome da ti uspava sva iole spomena vrijedna osjetila i oslanjas se na ono sta imas da dobijes sliku svijta. To sta je ostalo vise stvari skriva nego otkriva.

Zatim dodes u drustvo koje ima te iste ili slicne stavove, citas novine, gledas TV i sl

Prije nego se okrenes vec se cijeli perceptivni sustav oblikovao na taj nacin da ocekuje podrazaje unutar odredenih granica jer je ono sta je van njih "teorija zavjere, glupost i ludost, pa kako to moze biti a vidi da na vijestima nista ne spominju".

Dakle stvaraju se dobro utvrdeni kanali podrazaja na vanjski svijet.

Dakle stvari se tako oblikuju da je preveliki jaz percepcije kakva bi morala biti i percepcije kakva je prisutna kod vecina i tad nastaje problem da se preskoci taj poveliki jaz. Jedan od mehanizama kad se vidi da tamo gdje jesi vjerojatno je laz ali je istina predaleko da se prihvati je konstrukcija "prelaznih stanja".

Dakle postoji nesto iza svega toga ali to nije toooliko radikalno nego evo tu je soft-verzija zavjere koja lakse klizi niz zeludac od opore i radikalne stvarnosti.

PS. Da se vratim jednom dve recenice na Moore-a. Tip je do te mjere uklopljen strateski u cijelu stvar da ja bas ovih dana moram svako malo slusat reklamu kad upalim TV o njegovom "istrazivackom uratku" u kontekstuISTINA IMA DVA LICA koji izgovara moram rec poprilicno dramaticnim tonom voditelj. PA da je taj film do te mjere radikalan to sigurno ne bi bilo na HTV-u reklamirano u tom kontekstu u kojem jeste.
Naravno sa druge strane mozda je HTV iskra istine u krajnje pokvarenim globalnim novinarskim krugovima.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 5:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Uglavnom se slazem sa Sofijom. Gnosticki svetogled mi je i tekako poznat i blizak. Pisao sam o tome vise puta, o begstvu, o samspoznaji ali svi se uporno vracaju na reptile i sive.

Govorio sam o konkretnom delovanju. Recimo radnici ne primaju platu nekoliko meseci jer gazda pravi neke mucke. Efektnije bi bilo da oni organizuju strajk, nego da pocnu debatirati dal je on iluminat, reptil i u kakvoj su se oni zavjeri nasli. To je tracenje vremena i energije i nema nikakvog efekta, jer je i duhovnost daleko od toga. A nisu svi ljudi zreli za duhovnu samospoznaju i begstvo iz zatvora. Oni koji su spremni ne bave se ekonomijom, reptilima i sl. stvarima.

Pantelija
Pricaj samnom, ne pravi mi psihoanalizu u trecem licu. Cini da uvek vako ostro reagujes na moje stavove. Desava se po kozna koji put da te to licno pogodi. Nemozes suditi o mom okruzenju i mojoj porodici jer nemas pojma sta je ko i gde. Znas da ne prihvatam sve zdravo za gotovo, a to nije programiranost vec napor da zdravorazumski percepiram stvarnost. Ovo sto sam naveo je alternativa i naglasio sam milion puta da nemora biti istina, ali cini se da na ovom forumu tesko ima mjesta za alternativna resenja.
Odakle znas da to sto si ti i mnogi videli nije egregor. Egregori znaju biti jako konkretni, posebno kad u njihovom stvaranju ucestvuju milione ljudi.

A dal su vanzemaljci dobri ili zli, to je subjektivno :)

I daj se malo umiri, be cool honeybunny, be cool

Jack
Ne osporavam da su vanzemaljci bili prisutni u povijesti. Govorim o hajpu koji se nekako stvorio posle Drugog svetskog rata. Prije toga nocni posetioci nasih kreveta bili su vampiri, elfovi, vjestice i odjednom oni dobijaju oblik grejsa ili reptila.
Grej je recimo najcesci oblik na zapadu, posebno USA, ali to nije slucaj sa afrikom, azijom i sl. U Indokini, Japanu i sl. tipican oblik je crnokosa djevojka u dugoj beloj haljini, slicna onoj iz filma The Ring koju u Maleziji nazivaju Matijanak. U Latinskoj Americi je cupakabra. Na Islandu recimo jos duboko vjeruju u vilenjake i elfove koji rade nesto veoma slicno otmicama.
Ne mislis li da nasa drustveno odredjena precepcija daje njihov oblik.
E sada pitanje je dal su grejsi vilenjaci ili obrnuto? Pogresno pitanje zar ne. Mislim da nisu ni jedni ni drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 5:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
[quote="Ziggy"
Ne mislis li da nasa drustveno odredjena precepcija daje njihov oblik.
E sada pitanje je dal su grejsi vilenjaci ili obrnuto? Pogresno pitanje zar ne. Mislim da nisu ni jedni ni drugi.[/quote]
To i mene mući. Pošto znam kako djeluju egregori, kako se stvaraju, ne znam u kojoj mjeri je nešto nezavisan entitet, a u kojoj mjeri produkt kolektivne podsvijesti ili svijesti (koji je onda i vidljiv)-namjerno stvaran dakle ili nenamjerno...

Koji je to nivo energije. Da li u određenom trenutku i egregor počinje samostalno egzistirati neovisno od energije kreatora? Da li mu nakon nekog vremena više ne treba "hrana"..

Npr. ova ukazanja "svetaca" , ja sam uvjerena da su baš većinom
egregori, za ET ne znam, pretpostvka, moja je da su neki egregori, a neki realni, ali to je samo pretpostavka, jer doista nisam nikada nešto takvo vidjela, a za što bih mogla reći da to je to.. I dalje mogla bih komplicirati, ako je ET realan, i on ima sposobnost hreacije egregora, pri čemu se koristiui i podsvijesnim sadržajem osobe (npr vile? da li su sve baš vile, silfe ili slično ili su neke kreacija ...) To su sve pitanja na koj atražim odgovor.
što se tiće ekonomije, politike, u jednoj stvari si u pravu, ja se ne mogu više s tim zamarat, mislim da je i koncentracija samo na taj aspekt distrakcija. Sjeti se predizbornih euforija, skupova, kampanja.. to je isto masovna hipnoza..


Zadnja izmjena: ea; sri sep 07, 2005 5:31 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 5:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Zašto misliš da sam uznemiren?
Samo otvoreno pričam bez uvijanja jer smatram da si dovoljno zreo za 'muški' razgovor. Ti meni izgledaš preosetljiv. Tvoja razmišljanja me zaista ne mogu uznemiriti. Pogotovu ako ničemu ne služe, kao ove pretpostavke za koje i sam kažeš da ne moraju biti istinite već samo 'alternativa'. Više bih voleo da diskutujemo o nečemu što smo realno doživeli, nego o fantazijama.
Ako je 'egregor' ono što deluje sa svim realnim i fizičkim posledicama kao i ostala fizička bića, onda u čemu je njihova razlika od ostalih realnih bića?
Pre mi ti izgledaš kao 'egregor' jer te ne vidim, nego ono što sam realno iskusio.
Moja osnovna zamerka tebi je što kada ti neko kaže da se u nešto lično uverio ti to preskačeš, ili da kažem jednostavno šutneš, i nastavljaš dalje po svome, da to nije to, nego nešto drugo, neka iluzija. Kako razgovarati na takav način? To znači da misliš ili da lažem, ili da sam lud.
Kao što reče Ilija Čvorović: Ako misliš da sam lud, onda kaži brate! Nije lepo da je čovek lud, a da ne zna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 6:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne zaboravimo da bića viših denziteta i realiteta mogu mijenjati svoj izgled. A i možda je "moda" sada malo drugačije izledati nego prije...

Sivi "look" je in, "vještački" i "vampirski" je "out". Dobro došli na galaksijsku modnu reviju... Danas vam predstavljamo novu kolekciju poznatih kreatora... naše manekenke i manekeni su danas u "sivome". Poslije njih dolaze "svjetlosne" haljine dizajnirane na Orionu... Male zelene smo već odavno izbacili s modne piste...

Hahahahaha!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 6:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Ea
To o egregorima je zaista misterija. Mislim da ne bi mogli postojati ako zaboravimo na njih neko vreme, jer ih nasi misli i energija odrzavaju u zivotu. Mozda su neki egregori, neki autonomni entiteti. Moze se desiti i da egregor postane autonoman, sve je moguce. Bitno je shvatiti da je nasa percepcija ovde presudna.

Pantelija

Mislim da si uznemiren jer izgledas uznemireno. Sa svima na forumu mogu lepo diskutirati osim sa tobom.
E ajt sad reci sta si to ti realno video. Jel su to bili oni Sirijani? Vjerujem ti da si ih video. Isto tako vjerujem i vernicima koji su videli Gospu.
I da. Ja sam egregor sazdan od tvojih strahova. BU! :twisted:

Jack
Tako je. Radi se o modi na zapadu. Ali mislim da mi kreiramo modu, a ne oni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 07, 2005 6:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ipak mislim da si ovde zalutao, ali neka, svako je dobrodošao, verujem da ćeš nešto naučiti makar to prepoznao i posle 20 godina.

Sa mnom ti je teško da razgovaraš jer idemo na različite strane, ja bi o realnim iskustvima da ih bolje razumemo, a ti o teorijama i svojim večitim sumjama.
Još uvek sanjaš, burazeru.

Uzgred, SVAKU pojavu Gospe izazvali su Sivi tj. Draco pomoću tehnologije.
Dakle, ona jeste realna kao pojava, a i nije, pa ti vidi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 141 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz