Sada je: sub apr 27, 2024 6:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jul 11, 2005 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Pantagruel je napisao/la:
Kao prvo, ti si jedini koji ovdje vrijeđa. Kao drugo, lako je bistru vodu zamutiti, a budalu razljutiti. Tvoja reakcija pokazuje mnogo više nego misliš, čak i sa svim znanjima ovoga svijeta. To je onaj sistem, "vidim daleko, a oko sebe ni prsta". Gdje sam ja IJEDNOM RJEČJU bilo što makar se trudio opovrgnuti, a da nisu bili brojevi? Jesi li ti svjestan da je kvalitetna "svađa" podloga za svaku konstruktivnu raspravu? Jedini tko ovdje može biti ovca si ti. Post ti je primitivan i sve da posjeduješ ne znam kakva "znanja", to ne mjenja činjenicu da si frustriran, a svojim postom nisi rekao apsolutno ništa, osim da si konformist koji se ovdje "utaborio" i sada "kenja" po "outsiderima". Gdje sam ja koga vrijeđao ili psovao? Ako imaš problema sa labilnošću svojih uvjerenja ili sa kulturnom komunikacijom, a vidim da imaš i sa prebrzim zaključivanjem, onda kreni prvo od sebe. Pa ćemo možda i popričati. Test hrabrosti dolazi kad si u manjini, a test tolerancije kad si u većini. No dobro.


Ja sam jedini ovdje koji vrijeda? Ajde procitaj svoj prvi post. Mozda nisi nikoga sterao u pm ili nesto slicno, al takav pristup ljude smeta. I sam si rekao da volis provocirat. Ajd nemoj, nego rade normalno razgovaraj i pitaj sta te zanima. Ako si prema necemu skeptican onda reci da si prema tome skeptican i normalnim nacino izrazi argumente ili razloge zasto mislis da to nesto nije tako. Nemoj odmah tupit da netko zivi u iluziji. Ja sam ti rekao da si ovca jer je puno njih prije tebe doslo sa slicnim pristupom. Onaj tko zivi u nekoj svojoj iluziji koju si je godina stvarao i boji se cak prismrdit malo van je OVCA. Ajde dokazi da nisi, i normalno razgovaraj. Nemoj provocirat. S tim nista nepostizes. Mnogi ovdje pa ukljucujuci i mene nisu samo nasli dokaze o svemu ovome preko neta i u nekim knjigama, nego iz prve ruke. Zato malo imaj razumjevanja i nemoj mislit da se moramo svadat kroz diskusiju da bi ona bila dobra.

BTW ne, nisi nista rekao osim za brojeve al vec sam rekao da su mnogi prije tebe dosli koji su negdje poceli. Brojevi i simboli iluminata su na mnogim vidljivim mjestima, ako si toliko skeptican prema tome onda sam pretpostavio da si i prema drugim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 11, 2005 7:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Cini mi se da su ovdje ljudi malo naostrili zube, primili maceva, stitova i okrenuli licem u lice... Stit je suvisan, jer stiti od bilo cega sto bi moglo doprijeti do vas, a mac je isto, jer je ostar :P

Ovako, kao prvo, ovo u UN-u je zanimljivo. To ako nista pokazuje kolko je ljudski um slab u primjecivanju. Dakle, taj znak je netko 100 puta vidio, ali rijetko tko je stvarno pokusao razmisliti o tom znaku. Da pitate nekog obicnog covjeka kako izgleda taj znak, sta je na njemu itd. a pogotovo sta simbolizira - ne bi znao rec. Vecina njih. Ovim stvarima ipak ne treba biti preopterecen, jer onda se javlja suprotnost: pokusavas uocavati masonske znakove u svemu, od televizijskih programa, dogadja itd. I ako se tako gomilaju razne 'gluposti' u glavi, na kraju ce se samo pogorsati stvar, i ne kaze se bezveze da covjek ako je fokusiran na jednu stvar, cesto nece primjetiti nesto drugo. Dakle treba biti OTVOREN.

Sto se tice simbolike i da li ovi znakovi imaju znacenje i da li je UN-ov znak stvarno nekakve izvrnute simbolike, ja to ne mogu znati, mogu samo nagadjati. I ja cu ostati otvoren za mogucnost da moze biti. I UN ce u mojoj glavi stajati negdje sa strane kao sumnjiva organizacija. Ali nista vise i nista manje. Sad, sto se tice samih simbola, ja mislim da brojevi kao brojevi ne predstavljaju nista. To je u osnovi nekakav skup bezveznih atoma ili svjetlosnih zraka. Smatram da nije nista sve dok ne dodje do covjekovog uma. I tek tada on postaje nesto. Ako u covjekovoj glavi taj broj ne predstavlja nista, ja smatram da onda taj broj nece niti djelovati na realnost. Cesto se prilikom magija koriste nekakvi simboli, rituali, a zasto? Zato jer se to radi svaki put i zato sto ne koristi iste rituale i simbole jedan covjek, nego vise njih i ko zna iz kojih je izvora nesto takvo proizaslo. A ako masoni ojacavaju svoje vjerovanje u jednu realnost, onakvu kakvu zele preko nekakvih simbola i brojeva, koji su mozda prilicno globalni za cijelo postojanje, onda ce vrlo vjerojatno raditi i prema tim brojevima i u obziru s tim brojevima, obiljezavati sve njima itd. Dakle, to je po mom misljenju jedna vrsta praznovjerja i moguce je da ta nekakva vrsta praznovjerja moze pojacati efekt njihovog uspjeha. A ako mi onda jos pocnemo vjerovati u efekt njihovog uspjeha, sto time postizemo? Ljudi, treba biti OTVOREN - prema svemu. Previse fokusiranja na ove stvari uzrukoje zatvorenost i time ne samo da radite onda protiv sebe nego i protiv svih nas. OK, nije sad da ste svi skupa zabrijali na ovo, ali hocu reci da nista ne treba niti ozibljno niti olako uzimati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 11, 2005 7:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Evo Pantagruel pogledaj ovaj post Dreamback-a. Covjek je skeptican al je to jako fino rekao i objasnio.

Slazem se da su ti simboli i brojevi koristeni u ritualima i kao tajni iluminati jezik. (nemislim na ono "e bok sta ima kod vas u engleskoj"). Al neznam jel imaju neko vece znacenje. Mozda ako vise ljudi vjeruje u nesto, tj. kolektivna svjest, onda to nesto dobije efekt, bar mali.

I slazem se da se nesmije previse fokusirat na nesto. To ubije covjeka iznutra hehe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 11, 2005 10:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tako je!

Opsjednutost vodi u destrukciju !!! To znači da kada se fokusirate na jednu stvar - obično ostale zanemarite i tada cijela stvar dovodi do debalansa. I tu onda počinju nevolje...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 12, 2005 4:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Streamer je napisao/la:
Pantagruel je napisao/la:
Kao prvo, ti si jedini koji ovdje vrijeđa. Kao drugo, lako je bistru vodu zamutiti, a budalu razljutiti. Tvoja reakcija pokazuje mnogo više nego misliš, čak i sa svim znanjima ovoga svijeta. To je onaj sistem, "vidim daleko, a oko sebe ni prsta". Gdje sam ja IJEDNOM RJEČJU bilo što makar se trudio opovrgnuti, a da nisu bili brojevi? Jesi li ti svjestan da je kvalitetna "svađa" podloga za svaku konstruktivnu raspravu? Jedini tko ovdje može biti ovca si ti. Post ti je primitivan i sve da posjeduješ ne znam kakva "znanja", to ne mjenja činjenicu da si frustriran, a svojim postom nisi rekao apsolutno ništa, osim da si konformist koji se ovdje "utaborio" i sada "kenja" po "outsiderima". Gdje sam ja koga vrijeđao ili psovao? Ako imaš problema sa labilnošću svojih uvjerenja ili sa kulturnom komunikacijom, a vidim da imaš i sa prebrzim zaključivanjem, onda kreni prvo od sebe. Pa ćemo možda i popričati. Test hrabrosti dolazi kad si u manjini, a test tolerancije kad si u većini. No dobro.


Ja sam jedini ovdje koji vrijeda? Ajde procitaj svoj prvi post. Mozda nisi nikoga sterao u pm ili nesto slicno, al takav pristup ljude smeta. I sam si rekao da volis provocirat. Ajd nemoj, nego rade normalno razgovaraj i pitaj sta te zanima. Ako si prema necemu skeptican onda reci da si prema tome skeptican i normalnim nacino izrazi argumente ili razloge zasto mislis da to nesto nije tako. Nemoj odmah tupit da netko zivi u iluziji. Ja sam ti rekao da si ovca jer je puno njih prije tebe doslo sa slicnim pristupom. Onaj tko zivi u nekoj svojoj iluziji koju si je godina stvarao i boji se cak prismrdit malo van je OVCA. Ajde dokazi da nisi, i normalno razgovaraj. Nemoj provocirat. S tim nista nepostizes. Mnogi ovdje pa ukljucujuci i mene nisu samo nasli dokaze o svemu ovome preko neta i u nekim knjigama, nego iz prve ruke. Zato malo imaj razumjevanja i nemoj mislit da se moramo svadat kroz diskusiju da bi ona bila dobra.

BTW ne, nisi nista rekao osim za brojeve al vec sam rekao da su mnogi prije tebe dosli koji su negdje poceli. Brojevi i simboli iluminata su na mnogim vidljivim mjestima, ako si toliko skeptican prema tome onda sam pretpostavio da si i prema drugim stvarima.


Ok ispričavam se na prvotnom pristupu, ali i ti moraš priznati da si ubrzao
sa zaključcima :P ;). Uglavnom, takva je ta forum komunikacije, možeš se oslanjati samo na prosjek kod takvih stvari pa te onda u neku ruku i razumijem tu tvoju uvjetovanu reakciju :).

Ne moramo se svađat, dapače. Još jednom, moje iskrene isprike :P.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 12, 2005 4:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jack987 je napisao/la:
Tako je!

Opsjednutost vodi u destrukciju !!! To znači da kada se fokusirate na jednu stvar - obično ostale zanemarite i tada cijela stvar dovodi do debalansa. I tu onda počinju nevolje...

:wink:


Apsolutno točno. Zato ne obilježavajmo nekoga kao "nekakvoga". Znam da obično prvi dojam igra veliku ulogu kod mnogi ljudi, ali mislim da pravu mudrost krasi izostanak te osobine :).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 12, 2005 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Citat:
Ja na primjer razlikujem numerologiju i matematiku. Ne znam da li bi trebao?


Sustinski nema razlike. Danasnja matematika samo promatra formalniji i povrsniji vid toga dakle matematika je obicno danas alat za ispomoc fizici, kemiji i sl.


Citat:
Druga je stvar ako govorimo o čistoj simbolici. Jer sam broj 7 ništa ne znači.


Znaci?
Sta da znaci? To je forma ja ovdje pricam o sustini i njihovom znacenju za neke ljude.

Sve zavisi dal ce brojeve promatrat kao oblik i atribut ili kao apstrakciju.
Neceg...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 13, 2005 11:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 1:34 pm
Postovi: 45
Lokacija: Sad i ovdje
Hvala "bogu " na Pantagruelu , mislim hvala mu na različitosti , svaki pristup je ispravan ,bez strasti i tenzija naš mozak se uljulja , upija sve što mu ponudimo . Kod oprečnih mišljenja , stavova i reakcija poput ove malo zastane stavi na vagu i važe.Vjerujte potrebni su nam malo "žešći" postovi , svježa krv kako bi upregnuli svoje moždane vijuge na analizu.

U svijetu se to zove brain storm , okupe se oko "okruglog " stola upregnu svoje moždane vijuge i rasturaju , među njima uvijek postoji jedan "katalizator" za smirivanje tenzija i jedan analizator koji sve misli na kraju skupi , sažme ju u jedno i izrodi se strašna ideja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 14, 2005 3:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 14, 2005 2:56 pm
Postovi: 2
ja sam malo zbunjen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 14, 2005 5:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ja sam malo zbunjen


Pa tko nije, hahah !!!

Ako što treba, pitaj.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 09, 2005 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Citat:
S obzirom da mi je relativno brzo postalo jasno da se radi o jednom dugogodišnjem planu (pogledaj: Protokoli Sionskih Mudraca), koji se sprovodi u djelo veoma vješto, korak po korak, iz generacije u generaciju, mahom od strane članova jednih te istih porodica koje su u međusobnom srodstvu, dugo mi je trebalo da racionalizujem otkud jedna tako sumanuta predanost pojedinaca jednom tako dugoročnom planu u čijim plodovima oni ne mogu “do vijeka” da uživaju.


Autor Muhammed isa davud u njegovu knjigu "Cuvajte se mesiha dedzdzala" kaze: "Savjetujem svakom muslimanu pa i svakom dobronamjernom covjeku da procita cijele "protokole cionskih vodja" da bi saznao velicinu opasnosti koja je sazeta u "protokole" koji su preuzeti iz ogromnog rukopisa a ciji je autor licno Dedzdzal (Antihrist)."

A u drugu knjigu "Tajna veza" kaze: "On je spolutni jedini lider Novog svijetskog poretka.Nagovjesten je jos 1776 godine na americkoj novcanici na apoenu od jednog dolara.On je ocekivani lazni Mesih protiv koga ce se boriti Mehdija a na kraju ce ga ubiti pravi mesih Isa (Isus) a.s.

1777.godine pripremljena je cjelokupna strategija-politicki-ekonomski i idejno-za zapovjedanje svijeta. Pripremio ju je veliki vrac,jevrejski skriveni kralj Mesih.
Ta strategija,za ciju se trecinu zna,poznata je pod nazivom "Jevrejska Opasnost".To je i naslov knjige koju je 1905 godine napisao prof. Serdzi Nejlos. On je dosao do nekoliko originalnih dokumenata o sejtanskoj strategiji,koja mu je dala izvjesna ganija. Ona ih je ukrala od svoga momka,velikog jevrejskog rabina,koji radi za ocekivanog jevrejskog kralja (dedzala).Ovaj jevrej je sa sobom nosio tajnu dokumentaciju,vracajuci se sa posebnog sastanka presjednika (jevrejskih) korporacija Velikog istoka,a koji je odrzan 1901.godine.
Ovu knjigu je preveo engleski novinar Viktor Marsden a u vrjeme dok je prevodio ovu dokumentaciju dobio je vise pretnji ubojstvom sto ga nije pokolebalo.Nastavio je sa prevodom i knjiga ke dobila naslov "Protokoli cionskih vodja" Nakon nekoliko godina objave knjige Marsden je umro pod nerazrjesenim okolnostima.

"TAJNA VLADA SVJETA"

Prije nesto vise od jednog vjeka mislioci,vodje i pisci su otkrili da postoji "tajna vlada" koja pokrece politicke i ekonomske pokrete. Clanovi te vlade se medjusobno poznaju,ali ne znaju ko je vodja te vlade. tj. ko je vrhovni vladar. Cak i ako jedan clan te vlade poznaje vrhovnog vladara on to ne govori ostalim,jer je on karika koja spaja vladara i vladu a da pri tom vladar ostane skriven.Neki clanovi ove vlade su priznali da svjetom ne vladaju vidljivi presjednici i ministri,nego drugi ljudikoje cak ni presjednici ne poznaju.

Di Izraili je napisao 1844 godine: "Svjetom vladaju ljudi potpuno razliciti od vladara za koje obican svijet,koji ne poznaje sustinu stvari,misli da su vladari".
Oto Bizmark je reko da postoji nevidljive snage koje planiraju zavladati svijetom i organizirati jedinstvenu vladu svjeta. On nije precizirao te snage ali je nazvao " Imponderabile".

Lamartin potvrdjuje da postoji skrivena ruka koja vlada svijetom.Mazini je reko Doktoru Brindenstonu: "Mi zelimo da zavladamo svaku opasnost,a pogotovo nevidljivu opasnost koja nas je sve pritisla. Odakle ona dolazi ? I gdje se nalazi ? Niko nezna i niko je nije otkrio.To je tajna organizacija koja je iskrivena cak i nama i vama i svakoga iako se bave/bavimo proucavanjem djelatnosti tajnih organizacija.

Pisac Muhammed isa Davud kaze; Govorim cijelom svijetu: ""Tajna ruka" koja je isplanirala toliko zavjera i revolucija,prolivanje krvi i mucenja i jos uvjek planira jeste zapravo covjek--sejtanov prestavnik ili bolje receno sejtanov medij.
Jednako kao i sejtan prezire cjelokupan ljudski rod. To je jednooki covjek na koga je vjerovjesnik svih svjetova Muhammed sallalllahu alejhi ve sellem upozorio. "IZMEDJU STVARANJE ADEMA (ADAMA) ALEJHI SELAM I KIJAMETSKOG DANA NEMA STRASNIJA STVAR OD DEDZDZALA"
Reko je Muhammed a.s.: "NEMA VJEROVJESNIKA A DA NIJE SVOJ UMMET UPOZORIO NA JEDNOOKOG LAZLIVCA.ZAR ON NIJE JEDNOOK,A VAS GOSPODAR NIJE JEDNOOK?"

Ako vas zanima nesto vise o Dedzala (Antihrista) potrudit cu se,u ime Allaha,da vam napisem nesto vise.

Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Matematički odgovor na neke elemente 'teorija zavjere'
PostPostano: uto aug 23, 2005 3:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Osvrnuo bih se malo na jedan element konkretno, koji i sam David Icke o kojem je već bilo dosta riječi ovdje, mnogo spominje. Naime, srodstvo između američkih predsjednika i britanske rojalne obitelji.

citiram jedan kratki izvod iz jednog znanstvenog eseja, sa nekim malim dodacima od moje strane:

"Svatko ima 2 roditelja, 4 bake i djedova, 8 prabaka i pradjedova, 16 praprabaka i prapradjedova, itd. Jedno koljeno u prošlosti dalje za nas predstavlja dvostruko više izravnih predaka. Ako ste upoznati sa pričom o perzijskoj šahovnici, vidite da se ovdje radi o tom problemu. Dakle riječ je o eksponencijalnom rastu. Ako za jedno koljeno uzmemo, recimo, 25 godina, tada sa 64 koljena, odnosno 64 X 25 = 1600 godina stižemo u vrijeme nešto prije pada Rimskog Carstva. I tako je svaki od nas danas živih godine 400. imao otprilike 18,5 trilijuna predaka (ako ste se ikad igrali sa tom pričom o perzijskoj šahovnici i brojem zrna pšenice, lako ste mogli doći do tog broja, ako niste, možete provjeriti i uvjeriti se) - ili tako barem izgleda. A da i ne govorimo o neizravnim precima. Ali to je mnogo, mnogo više od stanovništva našeg planeta i danas, a pogotovo u to vrijeme; to je zapravo mnogo više od ukupnog broja ljudi koji su ikad živjeli na Zemlji. Nešto nije u redu s našim računom. Ali što? Pa, u prvom smo redu pretpostavili da su svi naši izravni preci različite osobe. Ali to, naravno, nije istina. Isti je predak s nama u srodstvu po mnogo različitih linija. Mi smo, ponovljeno, višestruko povezani sa svakim našim pretkom - i to sve više što se udaljavamo u prošlost.

Nešto slično vrijedi i za cijelu ljudsku populaciju. Udaljimo li se dovoljno u prošlost, bilo koja dva čovjeka imaju zajedničkog pretka. Kad se god izabere novi predsjednik SAD-a, netko otkrije - obično u Engleskoj - kako je novi predsjednik u srodstvu s engleskim kraljem ili kraljicom. Smatra se da to na neki način povezuje ljude engleskog govornog područja. Kad dvije osobe potječu od istog naroda ili iz iste kulture, ili iz nekog nevažnog kutka našeg planeta, a njihovo je rodoslovlje točno zapisano, vrlo se vjerojatno može naći njihov zajednički predak. Ali bez obzira na to može li se on otkriti ili ne, veze su jasne. Svi smo mi na Zemlji u srodstvu."


Mislim da je ovo puno bolji argument od NEKIH između ostalog i Ickeovih "nebuloza". A stvar je i prilično jednostavna. Pozivam vas na konstruktivnu raspravu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matematički odgovor na neke elemente 'teorija zavjere'
PostPostano: uto aug 23, 2005 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Pantagruel je napisao/la:
Ali bez obzira na to može li se on otkriti ili ne, veze su jasne. Svi smo mi na Zemlji u srodstvu."


Mislim da je ovo puno bolji argument od NEKIH između ostalog i Ickeovih "nebuloza". A stvar je i prilično jednostavna. Pozivam vas na konstruktivnu raspravu. :)

Pa mislim da je jasno, ako sam dobro shvatila ustvari doista jesmo svi povezani preko predaka , na neki način si u srodstvu i koliko god ti to neprijatno bilo s Bushem (uh, brrrr) . Ja kada sam čitala Ickea tu mi je i zaštekalo- ne postoji odabrani i neodabrani , svi imamo dio "reptilskog" u sebi, u većoj ili manjoj koncentraciji, kao što i neki simboli koje on spominje neamju isto značenje u svim tajnim društvima i onima manje tajnima-piramida npr, horusovo oko, Isis, sfinga itd... (koliko sam ja uspjela skopčati :evil:
I neke stvari koje(sada ja opetr na Ickea)spominje u vezi sex. zlostavljanja djece od strane "sotonističkih organizacija".. Čini mi se da je podosta ljudi koje je interview.uirao pate od tog poremećaja...
I opet kažem- nije netočno ono štro se pokušava povezati, ali krivo je predstavljanje priče....
Ako možeš daj još malo pojasni ovo što si započeo, npr. kako odrediti unazad do kuda ideš... u "obiteljskom stablu"..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Citat:
Mislim da je ovo puno bolji argument od NEKIH između ostalog i Ickeovih "nebuloza".


Ako se mene pita (ne pita me se al cisto da se spomene) to sta jeste nebuloza a sta ne je poprilicno teska izjava dok u cijelom postu iznad pokazujes da si totalno promasio problem.

Al ne ocajavaj...tu smo ja i moje slobodno vrijeme da ti rasvijetlimo stvar.

Dakle jedno od stvari u kojima fundamentalno grijesis je statisticka raspodjela tipa "svi se sa svakim razmnozavaju bez ikakvog reda i zakona" sta je naravno ono sta je u ovoj cijeloj stvari "nebuloza" a ne Ickeove cinjenice koje su dostupne i javno uostalom. O tome cu kasnije u detalje ako mi se bude dalo...

Za sad je dovoljno rec da je to "razmnozavanje" bilo izuzetno strogo nadzirano jer je kao prvo bilo rijec o kraljevskim obiteljima cija su rodoslovlja i danas dosta dostupna (potrudi se, naci ces ih) i osim ako nisi povjerovao u bajke gdje se siromasni pastiri zene princezama i zgodne siparice zene za princeve i postaju kraljice i samom ti je jasno da to vise nije eksponencijalni rast nego linearni sta bas i nije nesto. I htio bih rec da vjerujem da najistaknutiji clanove te loze nisu bas na fasadi u prvim redovima tipa Bush & co. Oni su sluzbeno kao bez neke vlasti ali po meni stoje iza scene dogadaja.

Dakle genetska linija se drzi u jednom krugu ljudi.

Naime sto zbog incesta koji je medusobno u kraljevskim obiteljima bio masovan (!!!) sto zbog sistema da se medusobno kraljevske obitelji zene i udaju glede zakljucivanja mira i sl.

Izostavit cu imena ali to ti otprilike ovako izgleda.
Habsburzi su u nekoliko navrata izmijenjaivali gene sa francuskim, talijanskim, pruskim (preko njih sa Windsorima, Stuartima, Spanjolcima itd. itd.) i ruskim kraljevskim obiteljima. Sve one bez obzira na vjeru sta je posebno zanimljivo su medusobno igrali igru medusobnog mijesanja gena. Ti danasnju lozu Merovinga imas valjda u svakoj kraljevskoj obitelji u Evropi.
Dal je slucajno sta se Windsori (cvrste veze sa Merovinzima) zovu i kraljevima Israela (Throne of David).

Gledano na danasnji euro atlantski prostor nema kraljevske obitelji koja nema maltene gene svih ostalih jer je to jedan vrlo malen i zatvoren krug.

U zadnjih x americkih predsjednika zahvaljujuci tome nije bio ni jedan koji nije imao direktnu vezu prema jednoj od kraljevskih obitelji (dakle ne samo jednoj). Ne samo predsjednik nego i obicno njegov direktni protivnik. Obicno je pobjedivao bas onaj sa vise kraljevske krvi u sebi.
Neko bi pomislio onda pa mi smo jos uvijek sta se toga tice u feudalnom ustavu nasljedivanja vlasti!

Pa naravno da jesmo, demokracija je farsa!!!

Uzmimo jos jedan "matematicki dokaz", zadnje americke izbore.
I Bush i Kerry su naravno imali kraljevske korijene jer inace se na izborima ne bi ni pojavili!
Kerry je imao jace rodoslovlje medutim Bush je pobijedio.
Da vidimo sa kim Bush ima veze:

kuca Windsor
Henry III
Mary Tudor
Charles II
premo Marije Tudor ima vezu sa Capet kraljevskom francuskom kucom (Luj XIV)

Kerry

Windsor
James I
Njemacka kraljevska porodica Hannover
za dalje ne znam.
Inace Kerry je porijeklom Zidov...

Slicno ces nac i za ostale predsjednike cije je rodoslovlje dostupno da ne pricam da mnoge porodice mijenjaju prezimene periodicno kroz povijest mada se i to moze pratiti.

Osnovno je dakle za primjetiti da se ovdje ne radi o piramidi nego o tankoj crvenoj liniji.

Naravno mozemo smatrati i slucajnim to sta se kako kazu buduci predsjednik Amerike ozenio sa pripadnicom kuce Kennedy.

Ili sta su Kerry i Bush rodaci. Ili da su clanovi Skulls and Bones drustva kao kao i Bush stariji, Rockfellerovi, bankarska i mediska elita koja ima svu moc u svojim rukama.
Sve to ne cujes jer su na celu glavnih medijskih korporacija tipovi tipa Murdoch ili Trump koji su i istom kolu sta krvnom sta interesnom sa prije spomenutim.
Eto hvatam se za glavu od koincidencija.
Ona koja me posebno zaprepastava da se svake godine u to drustvo (S@B) prima kojih 10 ljudi i od 300 milijuna Amera eto bas dvojica koja su bila tamo a koja su slucajno i rodaci i koji slucajno imaju veze kraljevskom lozom (ne jednom vise njih mada sam rekao da je to sve u principu jedna obitelj) eto nadu se u borbi sa predsjednickog kandidata. Drugi kandidati naravno su na margini jer njihovi rodaci vode igru na TV-u.
Zanimljivo. Danas je tolko slucajnosti da mi padne na pamet igrati loto. Osjecam da bi sigurno dobio...

Konkretno imao bih vece sanse nego 1/6 000 000 000 000 000 za kolko sam cca izracunao vjerojatnost da se u 15 ljudi na 300 milijuna ljudi dvojica nadu na predsjednickim izborima kao glavni kandidati.
Tolko o matematici.
Krv je njima sve a kamoli da smo svi u srodstvu sa svakim.
Vladajuca kasta u svakom slucaju nije.

Citat:
ako sam dobro shvatila ustvari doista jesmo svi povezani preko predaka


Naravno da nismo.

Citat:
kao što i neki simboli koje on spominje neamju isto značenje u svim tajnim društvima i onima manje tajnima-piramida npr, horusovo oko, Isis, sfinga itd... (koliko sam ja uspjela skopčati


Razradi to molim te.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
[
Citat:
ako sam dobro shvatila ustvari doista jesmo svi povezani preko predaka


Naravno da nismo.
Uh razradi ti ovo, kako si tako siguran? Ja za sebe sigurno ne znam sa sigurnošću odakle potjećem "genetski". Doista ne znam..

Citat:
kao što i neki simboli koje on spominje neamju isto značenje u svim tajnim društvima i onima manje tajnima-piramida npr, horusovo oko, Isis, sfinga itd... (koliko sam ja uspjela skopčati


Razradi to molim te.[/quote]
Pa eto, piramida je ustvari za jedne pozitivan simbol, a za druge negativan. Neki piramidu u negativnom kontekstu povezuju s hijerarhijskom strukturom u tajnim i "tajnim " društvima , dok je za neke simbol, znak i predmet spoznavanja (osobnog), Ista stvar s horusovim okom. Horus, kao sin Izide se u određenom kontekstu promatra kao pozitivni aspekt opet spoznavanja (pa i gnoze) dok je za druge simbol kontrole.Ja mislim da je riječ i o jednom i o drugom, ovisi o Tebi.

Oko piramida se poprilično toga zahuktavalo prije nekog vremena ( priče o tajnoj komori i povezanosti s Atlantidom npr. ; uglavnom da još(?)neotvorene, a postojeće komore u Velikoj piramidi i Sfingi sadrže spise koji su preneseni s Atlantide i koji sadrže i povijest početka čovječanstva.. , do sada se ne zna da li se netko uspio dokopati tih spisa ili ne.. puno je kontradikcija oko toga, neki kažu da su te komore ustvari otvorene, pa opet zatvorene , a drugi da nisu.. ja ne znam što da mislim o tome.. ).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 7:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Da , da dodam još u vezi piramida u Egiptu. .. Način na koji su smještene, "priča" u egipatskoj knjizi mrtvih i još više u manje poznatim "piramidskim textovima" govori ustvari puno više nego što nam se u prvi mah čini. Npr. smještaj velike piramide i položaj kraljeve i kraljičine komore govori na individualnom nivou o putu u dr. galaksije (denzitete?) nakon fizičke smrti, a na kolektivnom o " približavanju upravo ovog vala o kojem se može pročitati na stranici znanje...
U tom smislu piramide su pozitivne... a ne negativne..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ocekivao sam takav odgovor.
AL nisam to bas pitao.

Piramida kao gradevina i piramida kao simbol ne moraju i nisu obavezno isto promatrani. I to cija knjiznica se nalazi ispod nema haman bas nikakve veze sa tim.

Kukasti kriz je za jedne los simbol za mene je pozitivan. Ovisi kako gledas na njega. To sta ga je grupa ljudi uoptrijebila za svoj racun je sasvim druga stvar.

Dakle simbol ozivljava u ljudskom umu i tamo mu se daje identitet. Osim toga on ima i svoj objektivan utjecaj ali taj utjecaj ne moraju svi znati i ne moraju ga tako shvacati.

Dakle kad pricamo o simbolima kod illuminata (ti si spomenula Ickea pa vjerujem da na tu temu mislis) vise je no ocita u kakvom kontekstu je tamo shvacena i to nema veze sa tim da ja osnujem "red plave ostrige" gdje cemo je slaviti kao Mesiju pa da ce joj to dat drugo znacenje.

Piramida kao simbol nema razlicita znacenja. Ona je simbol znanja i moci samo sta iluminati to znanje zele ekskluzivno za sebe i smatraju da se do njega dolazi hijerarhijom i to guraju svima koji vide pred oci sa ocitim simbolom - piramidom.

Sta se Horusa tice to je samo jedan od kalupa koji su kroz povijest ozivljavali drevne sumeranske bogove kroz arehtip boga koji umire i otkupljuje ljudski rod, uskrsava i ima identicnu retoriku kao i ostali klonovi. Ima ih jos, Dionizije, Isus, Osiris i jos lijepa grupica bogova u raznim kulturama.

To kako ga netko smatra je dublji problem od naseg razglabanja sta on moze biti.

Da pojednostavnim....

u zivotu postoje tri stvari

a)ono sta drugi ljudi misle da jesi
b)ono sta ti mislis da jesi
c)ono sta zbilja jesi.

I a) i b) sasvim sigurno ima mnoge verzije ne nuzno ispravne ali to nikada ne utjece bitno na c) kod takvih stvari.

U svakom slucaju vecina simbola u raznim kulturama i okultnim drustvima ima manje vise isti simbolizam. Manje vise kazem jer ne sumnjam da ih ima a da ja ne znam za njih. Za ove koje znam znam da imaju isti simbolizam.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 8:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
ea je napisao/la:
Da , da dodam još u vezi piramida u Egiptu. .. Način na koji su smještene, "priča" u egipatskoj knjizi mrtvih i još više u manje poznatim "piramidskim textovima" govori ustvari puno više nego što nam se u prvi mah čini. Npr. smještaj velike piramide i položaj kraljeve i kraljičine komore govori na individualnom nivou o putu u dr. galaksije (denzitete?) nakon fizičke smrti, a na kolektivnom o " približavanju upravo ovog vala o kojem se može pročitati na stranici znanje...
U tom smislu piramide su pozitivne... a ne negativne..


NAcin na koji su smjestene i kako su smjestene govori nam da ih nisu napravili ljudi.
KAd dodemo do toga i price tipa da "otvori za zrak" gledaju na Orion (Osiris) i da tri piramide odgovaraju savrseno zvijezdu Oriona itd. itd.
i povezanost sa Sfingom itd. itd. opet nam nista ne govori. Zapravo ako ces tako i sve i nista.

Piramidski tekstovi i Buvalova otkrica danas u vrijeme interneta su totalno mainstream kojeg svatko moze procitat i izvuc vlastite zakljucke.

To nije upitno, ka oni da to ne mijenja objektivnu stranu cijele price.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
[
Citat:
quote="Organski portal osobno"]Ocekivao sam takav odgovor.
AL nisam to bas pitao.

Piramida kao gradevina i piramida kao simbol ne moraju i nisu obavezno isto promatrani. I to cija knjiznica se nalazi ispod nema haman bas nikakve veze sa tim.

Kukasti kriz je za jedne los simbol za mene je pozitivan. Ovisi kako gledas na njega. To sta ga je grupa ljudi uoptrijebila za svoj racun je sasvim druga stvar.

Dakle simbol ozivljava u ljudskom umu i tamo mu se daje identitet. Osim toga on ima i svoj objektivan utjecaj ali taj utjecaj ne moraju svi znati i ne moraju ga tako shvacati.

Dakle kad pricamo o simbolima kod illuminata (ti si spomenula Ickea pa vjerujem da na tu temu mislis) vise je no ocita u kakvom kontekstu je tamo shvacena i to nema veze sa tim da ja osnujem "red plave ostrige" gdje cemo je slaviti kao Mesiju pa da ce joj to dat drugo znacenje.

Piramida kao simbol nema razlicita znacenja. Ona je simbol znanja i moci samo sta iluminati to znanje zele ekskluzivno za sebe i smatraju da se do njega dolazi hijerarhijom i to guraju svima koji vide pred oci sa ocitim simbolom - piramidom.

Slažem se s ovim što si napisao (i za mene kukasti križ, ali okrenut u suprotnom pravcu od nacističkog ima pozitivno značenje). u vezi piramida, i mislim da u svakom slučaju postoje grupe koje žele znanje samo za sebe, nije to tajna, isto tako znam i za simboliku Isis(Izida) +Oziris=Horus paralela s svim ostalim religijama i vjerama o čudesnom rođenju i božici ( rimska mitologija je isto ustvari "posudila" poruke iz egipatske, a ova , po mojem mišljenju vodi još dalje u prošlost.. , kao i za priču o tri mudraca/ustvari maga i povezanosti s zvijezdama ... ustvari sazvježđima.
Zašto kažeš da textovi koji se po nekima nalaze u tim "tajnim komorama" nemaju veze s ovim o čemu govorimo? Znaš li više o njima? (ne mislim na Egipatsku knjigu mrtvih niti na piramidske textove, već baš na ove eventualno postojeće spise? )
PS. postoji i teorija da je Keopsova piramida puno starija od klasičnog datiranja.i ja sam sklona to uzeti u obzir)..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 8:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Citat:
Piramidski tekstovi i Buvalova otkrica danas u vrijeme interneta su totalno mainstream kojeg svatko moze procitat i izvuc vlastite zakljucke.

To nije upitno, ka oni da to ne mijenja objektivnu stranu cijele price.
[/quote]
Pa ne znam koliko su ljudi upoznati s tim i koliko je to doista mainstream 8 mislim npr. za Egipatsku knjigu neki drže da je zla , sotonistička knjiga, kao i za Tibetansku, uostalom, ovisi sa kim konverziraš)..
Mislim da su Buvalova otkrića i te kako važna.. baš i zbog osobnog tumačenja.. Meni ta priča s povezanošću s Atlantidom imaju logike... konačni zaključak nisam donjela, uostalom nikada i ne donosim konačne zaključke..
Meni je to bitnije od teorija zavjere i sličnog, pa i od ustvari "mainstream politike"... Ako se bavim samo s političkim kontekstom teorija zavjere gubim , a ne dobijam...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 109 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz