Sada je: čet mar 28, 2024 7:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: sri jul 16, 2014 4:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 22, 2014 10:25 pm
Postovi: 6
Kod:
http://www.kurir-info.rs/planeta/ovo-nismo-smeli-da-saznamo-71-tajna-koju-jevrejska-tajna-drustva-brane-zivotom-clanak-1464749


Citat:
Ovo je dokument koji je objavio nepoznati autor pre godinu dana, a ubrzo je njegova originalna i izvorna objava u
potpunosti nestala sa interneta. Reč je o dokumentu koji nije smeo da ugleda svetlost dana, makar ako je verovati
čoveku koji ga je pustio u javnost, a čije se ime drži u tajnosti zbog njegove bezbednosti.
Na pitanje o verodostojnost ovog dokumenta on je napisao sledeće:
"Dokument mi je poslao čovek, koji je dugo istraživao ove stvari i sam susret sa njim ponukao me je na dalje
istraživanje. Tako sam došao i do vaše stranice (iluminati.news.com, op.a). Mislim da se bojao da pokaže taj
dokument jer nije znao koliko mi može verovati. Rekao mi je da postoje oni koji bi ubili ako ta informacija izađe u
javnost. Vi ćete shvatiti zašto ne mogu da otkrijem njegovo ime. Ja znam samo njegovo prvo ime, prezime mi nije
žaeleo da otkrije. Radi kao član avionske posade ali nisam siguran tačno gde. Rekao mi je da mu je neko iznutra
poslao ovaj ugovor, ali da bi on sada već mogao biti mrtav. Ja ne sumnjam u verodostojnost ovog dokumenta i nadam
se da to možemo oglašavati nadaleko i naširoko. Jednom kada istina izađe na videlo, oni to neće moći da potisnu".
Kako verodostojnost ovog dokumenta ne može biti utvrđena sa sigurnošću, ostavljamo čitaocima da sami presude o
čemu je reč, samo želimo da vam prenesemo ono o čemu svetski i domaći mediji proteklih dana pišu

Tajni pakt jevrejskog tajnog društva, poznatog kao "Red Iluminata"
Izdato pod vrhovnim vođstvom Jevrejskog Bograha i odobreno od jevrejske Rotšildove dinastije (Evropa) i jevrejske
Rokefelerove dinastije (SAD)
Tajni svečani ugovor
1. Iluzija će biti tako velika, tako golema da će izbeći njihovom poimanju.
2. Oni koji to budu videli, smatraće se duševno bolesnim.
3. Mi ćemo stvoriti različite organizacije, kako bi ih sprečili da vide vezu između nas.
4. Mi ćemo se ponašati kao da nismo (međusobno) povezani, da iluziju održimo živom. Naš cilj će biti ostvaren, kap
po kap, tako da nikada ne bacimo sumnju na sebe. To će ih takođe sprečiti od viđenja promena kada se pojave.
5. Mi ćemo uvek stajati iznad relativnog područja njihovog iskustva, jer znamo tajne apsolutnog.
6. Mi ćemo uvek raditi zajedno i ostati vezani krvlju i tajnovitošću. Smrt će stići onoga ko progovori.
7. Mi ćemo njihov životni vek držati kratkim i njihove umove slabima, dok se pretvaramo da činimo suprotno.
8. Mi ćemo koristiti naše znanje nauke i tehnologije na suptilne načine, tako da nikada neće videti što se događa.
9. Mi ćemo koristiti lake metale, ubrzivače starenja i umirujuća sredstva u hrani i vodi i vazduhu.
10. Oni će biti prekriveni otrovima, kud god se okrenuli.
11. Laki metali će učiniti da izgube svoj razum. Mi ćemo obećati da ćemo pronaći lek na svim mogućim područjima,
ali ćemo ih hraniti s još više otrova.
12. Otrovi će biti upijeni kroz kožu i usta, oni će uništiti njihove umove i reproduktivne organe.
13. Od svega toga, njihova će deca biti rođena mrtva, a mi ćemo tu informaciju prikrivati.
14. Otrovi će biti skriveni u svemu što ih okružuje, u onome što piju, jedu, dišu i nose.
15. Moramo biti genijalni u doziranju otrova, jer se oni mogu dugo videti.
16. Mi ćemo ih učiti da su otrovi dobri, uz zabavne slike i muzičke tonove.
17. Onima koji se budu ugledali na nas, pomoći ćemo. Mi ćemo ih pridobiti da proguraju naše otrove.
18. Oni će videti da se naši proizvodi koriste u filmu i to će kod njih stvoriti naviku i nikada neće znati njihov pravi
učinak.
19. Nakon porođaja ćemo ubrizgati otrove u krv njihove dece i uveriti ih da je to za njihovu pomoć.
20. Mi ćemo početi rano, kada su njihovi umovi mladi, mi ćemo ciljati na njihovu decu s onim što deca najviše vole,
slatke stvari.
21. Kad im zubi propadnu, mi ćemo ih ispuniti metalima koji će ubiti njihov um i ukrasti njihovu budućnost.
22. Kada njihova sposobnost da uče bude pogođena (smanjena), mi ćemo stvoriti lek koji će ih učiniti bolesnijima i
uzrokovati druge bolesti za koje ćemo stvoriti još više lekova.
23. Pred nama ćemo ih upotrebom naše snage napraviti pokornima i slabima.
24. Oni će rasti depresivni, spori i gojazni i kada nam dođu po pomoć, daćemo im još više otrova.
25. Mi ćemo njihovu pažnju usredotočiti prema novcu i materijalnim dobrima, tako da se nikada ne povežu sa svojim
unutarnjim ja (ljubav i božanska iskra svetla u srcu). Odvratićemo ih bludom, vspoljnim užicima i igrama, tako da
možda nikada ne mogu postati jedno, s jedinstvom svega toga.
26. Njihovi umovi će pripadati nama i oni će činiti kako mi kažemo. Ako odbiju, naći ćemo načina pomoću
tehnologije, kako bi im menjali mišljenje. Koristi ćemo strah kao naše oružje.
27. Mi ćemo uspostaviti njihove vlade i uspostaviti suprotne (protivne) unutar njih. Mi ćemo posedovatiobe strane.
28. Mi ćemo uvek skrivati naš cilj (svrhu), ali sprovesti naš plan.
29. Oni će obavljati rad za nas i mi ćemo uspevati na račun njihovog truda.
30. Naše porodice se nikada neće mešati s njihovima. Naša krv mora uvek biti čista, jer je to način.
(Tzv. „plava krv", zato se ljudi sa plemićkim titulama venčavaju samo između sebe. Sve kraljevske porodice su
međusobno u srodstvu.op.a.)
31. Mi ćemo ih navesti da poubijaju jedni druge, kad nama odgovara.
32. Mi ćemo ih držati odvojenima od jedinstva – dogmama i lažnom verom.
33. Mi ćemo kontrolisati sve aspekte njihovog života i reći im što da misle i kako.
34. Mi ćemo ih voditi ljubazno i nežno, dopuštajući im da misle, da se sami vode.
35. Mi ćemo među njima podsticati neprijateljstvo kroz naše stranke.
36. Kad među njima bude blistalo svetlo, mi ćemo ga ugasiti ismevanjem ili smrću, u zavisnosti od toga šta namnajbolje odgovara.
37. Mi ćemo učiniti da jedni drugima paraju srce, odvajaju se od vlastite dece i ubijaju ih.
38. Mi ćemo to upotpuniti korištenjem mržnje kao našeg saveznika, ljutnje kao našeg prijatelja.
39. Mržnja će ih potpuno zaslepiti i nikada neće videti, da ćemo od njihovih sukoba mi izaći kao njihovi vladari. Oni
će biti zauzeti, ubijanjem jedni drugih.
40. Oni će se kupati u vlastitoj krvi i ubiti svoje komšije, onako dugo, koliko mi to smatramo primerenim.
41. Mi ćemo imati velike koristi od toga, jer nas oni neće videti, jer nas ne mogu videti.
42. Mi ćemo nastaviti da imamo koristi od njihovih ratova i njihove smrti.
43. Mi ćemo to ponavljati, neprestano, dok naš krajnji cilj ne bude ostvaren.
44. Mi ćemo nastaviti činiti da žive u strahu i ljutnji, preko slika i zvukova.
45. Mi ćemo koristiti sve alate koje imamo, da to ostvarimo.
46. Alati (sredstva) će biti osiguranii njihovim radom.
47. Mi ćemo učiniti da mrze sebe i svoje komšije.
48. Uvek ćemo od njih skrivati božansku istinu, da smo svi jedno. To nikad ne smeju saznati!
49. Oni nikada ne smeju znati da je boja (kože) iluzija, oni uvek moraju misliti da nisu jednaki.
50. Kap po kap, kap po kap ćemo postizati naš cilj.
51. Mi ćemo preuzeti njihovu zemlju, sredstva i bogatstvo, za ostvarivanje potpune kontrole nad njima.
52. Mi ćemo ih zavesti da prihvate zakone, koji će ukrasti i ono malo slobode koju će imati.
53. Mi ćemo uspostaviti novčani siste, koji će ih zauvek zarobiti, držeći njih i njihovu decu u dugovima.
54. Kad se budu povezali, mi ćemo ih optužiti za zločine i svetu predstaviti drugu priču, jer ćemo posedovati sve
medije.
55. Mi ćemo koristiti naše medije da kontrolišu protok informacija i njihov ugođaj / osjećaj (izvorno, sentiment) u našu
korist.
56. Kad se budu digli protiv nas mi ćemo ih zdrobiti poput kukaca, jer su manje od toga.
57. Oni će biti bespomoćni učiniti bilo šta, jer neće imati oružje.
58. Mi ćemo zaposliti neke od njihovih vlastitih, za sprovođenje naših planova, mi ćemo im obećati večni život, ali oni
nikada neće imati večni život, jer nisu od nas.
59. Novaci će se zvati "pokretači" (inicijatori) i biti će podučeni u tome, da veruju u lažne obrede prelaza u viša
područja, (više sfere i carstva). Pripadnici ove skupine će misliti da su jedno s nama, nikad neznajući istinu. Oni
nikada ne smeju saznati za tu istinu, jer će se okrenuti protiv nas.
60. Za svoj rad će biti nagrađeni zemaljskim stvarima i velikim naslovima, ali nikad neće postati besmrtni i pridružiti
nam se, nikad neće primiti svetlost i putovanje zvijezda. Oni nikada neće doseći više sfere – radi ubijanja vlastite
vrste, bit će im sprečen prelaz u sfere prosvetljenja. Oni to nikada neće znati.
61. Istina će biti skrivena u njihovom licu, tako blizu, da neće biti u mogućnosti da se na to usredotoče, dok ne bude
prekasno.
62. O, da, iluzija slobode će biti tako velika, da oni nikada neće znati da su naši robovi.
63. Kad sve bude na mestu, stvarnost koju ćemo stvorili za njih, će ih posedovati. Ta stvarnost će biti njihov zatvor.
Oni će živeti u samoobmani.
64. Kada naš cilj bude ostvaren, početi će nova era dominacije.
65. Njihovi umovi će biti okovani(vezani)njihovim uverenjima, uverenjima koja smo mi uspostavili od pamtiveka.
66. Ali, budu li ikada saznati da su nama jednaki, onda ćemo izginuti. OVO NE SMIJU NIKAD SAZNATI.
67. Ako ikada saznaju, da nas zajedno mogu pobediti (savladati), oni će stupiti u akciju.
68. Oni ne smeju nikada, ikada saznati šta smo učinili, jer ako se to dogodi, nećemo imati mesto na koje možemo
pobeći, jer će se lako videti ko smo, kad veo bude pao. Naše delovanje će otkriti ko smo i oni će nas pohvatati i
nijedna osoba nam neće dati utočište.
69. To je Tajni savez po kojem ćemo živeti ostatak naših sadašnjih i budućih života, jer ova stvarnost će preći,
premašiti (transcendirati) mnoge generacije i životne vekove.
70. Ovaj Savez je zapečaćen krvlju, našom krvlju. Mi, oni koji jednom dođosmo iz Raja na Zemlju.
71. NIKADA, IKADA se ne sme saznati da ovaj Savez postoji. On ne sme NIKAD, IKAD biti napisan ili da se o
njemu govori, jer ako se to dogodi, to će izazvati svest i otpustiti gnjev Pra-Stvoritelja na nas i mi ćemo biti bačeni u
dubine odakle smo došli i tamo ostati do kraja same beskonačnosti.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: sri jul 16, 2014 11:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 29, 2014 8:11 pm
Postovi: 3
Neznam, da li ste znali za foru kada ukucate recimo na google chrome naopako illuminati, ( itanimulli ) izadje sajt CIA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: čet jul 17, 2014 1:41 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Je, znam, imamo i temu o tome: viewtopic.php?f=9&t=4052&hilit=itanimulli


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: pet jul 18, 2014 10:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Znači ovi iz prvog posta su sada razotkriveni i bit će bačeni u bezdan.
Eto, kako jednostavno riješen problem ovih trovača.
Sad će vidjeti čija majka sivog Greya čerupa :mrgreen:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: pon aug 25, 2014 12:41 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
System of a down je napisao/la:
Neznam, da li ste znali za foru kada ukucate recimo na google chrome naopako illuminati, ( itanimulli ) izadje sajt CIA


Nije Cia nego Agencija nacionalne bezbednosti (NCA)
Kako ljudi ne znaju pa to ti je :tongue:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: ned nov 23, 2014 4:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
http://www.jutarnji.hr/vodeci-hrvatski- ... -/1238667/

"Sintetski interferon ili rekombinantni se dobiva iz bakterija i zato nema iste sekvencije aminokiselina kao prirodni interferon i stoga niti približno nema ina imunomodulativna svojstva koja posjeduje prirodni interferon. Sintetski interferon se zbog pritiska farmaceutske industrije i njihove beskonačne pohlepe agresivno nameće u terapijske algoritme, ali se mora naglasiti da izaziva mnoštvo nuspojava, od fizičkih do psihičkih, a doze u kojima se primjenjuje, dovode praktički do imunske blokade, jer toliko interferona organizam ne proizvede tijekom jednog ljudskog vijeka. Potpuno je stoga ispravno sintetski interferon nazvati artefaktnim interferonom."

Zaista oni koji ga dobivaju kod multipleskleroze danima pate nakon što dobiju sintetski interferon, a skup je za pošizit.

"Sintetski se interferon primjenjuje vrlo intenzivno u svijetu i proizvođači istoga žele potpuno istisnuti prirodni interferon s tržišta. Nije neosnovana sumnja u spregu ovdašnjega političkog vodstva i uvoznog lobija i posljedično uništenje nečeg što ima toliko velik potencijal za hrvatsko zdravstvo, zdravlje hrvatskog čovjeka i privredu Hrvatske – kaže Soltyšik, navodeći da trenutno u svijetu još prirodni interferon proizvode Mađarska, Švedska, Rusija, Italija, Egipat i Kuba. Međutim, kvaliteta našeg interferona, napominje Soltyšik, bila je sam svjetski vrh.

- Trenutno se pomažem talijanskim proizvodom Alfaferone (humani leukocitarni purificirani alfa interferon), ali je nažalost ovaj alfa interferon pročišćen i stoga ima slabije učinke negoli je imao hrvatski proizvod - zaključuje Soltyšik."

Čini mi se da se možda promašilo reći da je prirodni interferon svima - neisplativ. Farmaceutska industrija se fokusirala na ono što im donosi zaradu i to je to. Na to se veže zatim cijela korumpirana sojta ljudi. Inače ne zagovaram intervenciju države i subvencije za sve i svašta, ali čini mi se da je to ovdje neizbježno. U ovoj kakofoniji raznih sisavaca na sisi države, imunološki se ne čuje i biti će utopljen. Bitno je da imamo stotine agencija za papirologiju i blokadu svake inicijative i kreacije.

Cijela me priča podsjeća na jedan vrlo jednostavan i relativno jeftin element - jod. Dezinficira i čisti i ima svoje blagodati na štitnjaču i tko zna što sve ne. Naravno nije za sve i organizam vrlo brzo pokaže reakciju na jod, no oni koji ga trebaju će ga prihvatiti i osjetiti djelovanje.

Ista stvar je s kućanstvom i octom te sodom bikarbonom. Toliko su jeftini i jednostavni da nitko ne vjeruje u njih i da radije kupujemo agresivnu kemiju. Možda sam prepojednostavio stvari, ali sve mi se čini da to tako nekako funkcionira.

Ono što je skupo, e to liječi i čisti. Je brus!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: pon nov 24, 2014 8:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Eto, toliko o prirodnom interferonu - sada se piše kada je Imunološki uništen kompletno, Galaksija forum je to objavio davne 2009. godine, kada i Nexus koji nikada nije objavio daljnje tekstove, one o utjecaju prirodnog interferona na rak dojke, a tada su šutjeli ti navodni spasitelji koji su ga preuzeli u proizvodnji, kao i svi ti koji su ga obilato koristili jer su do njega mogli doći.

Tada ovaj nasljednik proizvodnje nije rekao ni "a" o alfa prirodnom interferonu. Naslijedio je gotov proizvod. U jeku afere s svinjskom gripom i cjepivom, postao je poznati "zviždač", pričao je o štetnosti cjepiva, ali nije rekao da zna da za to - gripu - dakle i za gripu postoji lijek - onaj čije je on, baš on bio direktor proizvodnje.

I nije stvar samo u malim količinama, puno je važniji stupanj pročišćenosti. Ali eto bolje ikada nego nikada. Kako se ono kaže? Zaklela se zemlja raju da se sve tajne doznaju. Pa čak i ako se čeka kao u ovom slučaju godinama.

http://www.galaksija.com/planeta/genocid_nad_zenama.htm

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: pon nov 24, 2014 9:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Hm.. Da li se moze negde nabaviti ova prirodni interferon za upotrebu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: uto nov 25, 2014 7:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ne može kada ga ne proizvode više. U tome i je trik, ali nije to samo kod nas tako, u cijelom se svijetu događala ista priča, iako mi smo bili zaista poznati po njemu, s njime rade još na Kubi. Ostalo je dotučeno od farmaceutskog lobija i to se događalo tokom godina. Kod nas se do prije par godina moglo doći do vaginaleta, koje su se obilato koristile u ginekologiji (HPV), ali i za bolesti jetre rektalno...no već tada je proizvodnja istih bila toliko smanjena, da se čekalo na njih. Dakako, kao što kažu i u ovome tekstu - preko veze se nabavljalo...za one "poznate" potrebite...
Mislim da ljudi nisu zaista svijesni važnosti Imunološkog, nekako se to sve spojilo s pričama protiv cjepiva - a tu griješimo jako, skoni smo generalizirati....te sve trpati u isti koš...
Zato nam se i događa da smo stalno ili za nešto ili protiv nečega, nema onog mira da uvidimo da nije baš sve loše ili sve dobro....

Tvorac tog prirodnog interferona u svom je životu odradio prvo veliki posao s cjepivom protiv tetanusa, općenito s cjepivima koja nisu preventivna, te vrlo važna, recimo kao i cjepiva s protuotrovom kada nekoga ugrize zmija, ali kako vrijeme ide s ludilom oko svih ostalih nepotrebnih cjepiva, sama potrebitost i važnost ovih te proizvodnja istih bit će dovedena i je dovedena u pitanje. I to nije dobro, nikako nije ona mudrost koju bi čovjek u današnje vrijeme trebao imati.
I to je ta "teorija zavjere", ne ona površinska, već dublja koja je i daleko opasnija. I koja nas daleko vraća unatrag, bez obzira na tehnologiju kojom nas se "kupuje" te mislimo kako smo ne znam kako razvijeno društvo.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: uto nov 25, 2014 12:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Nije teorija zavjere nego Kuba ima najbolje medicinsku nauku na svijetu, čije rezultate ne dostavlja SZO-u: nikome nije jasno kako je Fidel Castro još uvijek živ.
\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: uto nov 25, 2014 12:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nije teorija zavjere nego zavjera da se djelotvorni lijekovi makivaju iz upotrebe u najboljem slučaju zbog profita manjine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: uto nov 25, 2014 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Kubanska vakcina protiv karcinoma se ne nalazi na svj. tržištu, jer nije prešla državnu granicu Kube: sve vakcine koje se deklariraju kao takve su lažne.
SAD je tražila, bivajući spremna da plati ogroman novac, da joj Kuba proda patent, što je odbijeno uz obrazloženje da bi se prodaja koristila isključivo zbog ostvarenja profita a ne dobrobiti pacijenta.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: uto feb 07, 2017 5:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 06, 2017 8:15 pm
Postovi: 2
Voda je meka, voda je pitka,
Voda je jaca od celika,
Voda pamti sve sto kazes,
Vodu ne mozes da slazes,
Vode i uz brdo tece, "ma nemoguce!" Njutn rece,
Voda tece na sve strane bas je briga za meridijane,
Voda loptu samo kvasi dok ravnice vecno krasi

Svako ko hoce da otkrije laz o loptastoj zemlji neka se drzi vode...meni je puklo kao na dlanu....dokaz nam je ispred nosa....

Voda dokazuje da ne zivimo na lopti...

Reke teku u svim pravcima
Vodeni vrtlozi se orkecu u svim smerovima
Voda cak ide i uz brdo, a ljudi veruju naucnicima da je to iluzija xaxa

Elektro-magnetizam je krivac za to, gravitacije nema...

Uzivajte jos malo u vasim "galaksijama" pa kad shvatite da su van alenovi pojasevi radijacije neprobojni mozda vam dodje iz dupeta u glavu....

Dokaz vam ispred nosa kriju....

ZEMLJA JE RAVNA !!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: uto feb 07, 2017 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
pa kad shvatite da su van alenovi pojasevi radijacije neprobojni


Fore i fazoni...
E, a čini se da je vanAlenove pojaseve napravio bukvalno vanAlen v sodelovanjo z militari.
Naime, Tesla je bio prilično decidiran i kategoričan u svojim tvrdnjama da čak ni Hevisajdov pojas ne postoji. A priča ide da su nakon wwii kad su bombardirali nuklearnim eksplozijama nebesa zaista i napravili taj neki "vanAlenov" pojas radijacije - kojeg, smatraju neki, prije toga nije uopće bilo. I sad im (militari, establišment itd), dalje se priča nastavlja, taj isti vanAlenov pojas smeta jer im ne dozvoljava da idu tamo gore...

Nego, đe nestade Frisland?

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: sri feb 08, 2017 2:59 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ravna zemlja je stvarna teorija zavjere

TMR Editor’s Note:


Čini se da ne postoji veći internetski PSYOP do CIA-organizovane Zavjere ravne zemlje (ZRZ). Ta skrivena crna operacija ima svuda na sebi znakove notornog londonskog Tavistock Instituta.

The Millennium Report je naširoko pisao o ovom ekstremno efikasnom PSYOP-u još od njegove pojave. Sada osjećamo da bi se trebali pozabaviti time još jednom, zbog broja prominentno konfiguriranih “govornika-istine” koji su se priklonili besmislenoj ZRZ ili koji ustupaju jedno sigurno mjesto za diskusiju njihovih apsurdnih i distraktnih teorija.

Kako je moguće da neki od glavnih vebsajtova koji objavljuju alternativne vijesti postanu domaćini besmislenih maštarija ravnozemljaša … … … osim ukoliko oni nisu sami zavedeni da se tako ponašaju? Ukoliko je ikada postojala jedna stvar za univerzalno dugme za uzbunu na World Wide Web-u koje je trebalo da uključi crvena svjetla za bilo koji vebsajt ili blog koji ovu mentalnu dijareju uzima ozbiljno, onda je to ova. Zašto ih uopšte posjećivati osim ukoliko oni ne otkrivaju ćaknutu ZRZ (ali osmišljenu) ludost kao ono što ona stvarno jeste.

Niko ne kaže da trenutne naučne paradigme koje uključuju astrofiziku i astronomiju nisu pune rupa. Niti da nema razloga da se dovodi u pitanje svaki aspekt tih raznih disciplina moderne nauke koje su pokazale neke nedostatke, ponegdje čak i velike. Međutim, ZRZ je dizajnirana od samog početka da skrene svaku racionalnu diskusiju na jedan potpuno neracionalni pravac.

Stvarno, ko to do sada ne zna da će NASA lagati kad god joj to odgovara kako bi održavala njihov Novi Svejtski (bes)Poredak? Da li oni od nas koji su trezveni trebaju izbaciti bebu iz lavora zajedno s prljavom vodom, zbog neprestanog izvrdavanja NASA-e?

Za one koji nisu upoznati s ovom temom, ovi članci će biti od velike pomoći:

FLAT EARTH ‘THEORY’ Demonstrates The Alarming Gullibility Of People Everywhere

Flat Earthers SYSTEMatically Used To Disrupt And Undermine Truth Movements Everywhere

The Flat Earthers Are Being Sent Into Every Real Truth Movement To Disrupt And Destroy Them

Flat Earth Theory Fabricated By TPTB To Distract, Divert and Misdirect

Kad razumijete te članke onda ćete mnogo lakše razumijeti ovaj članak ispod:

The Millennium Report
29 august, 2016

N.B Ukoliko bi postojao video koji se MORA POGLEDATI u vezi s fenomenom fabricirane teorije ravne zemlje, onda je to ovaj video o vodećem promoteru Ravne Zemlje, Eric-u Dubay-u. Stvarno, samo kad se vidi, onda se vjeruje!

VIDEO: Flat Earth Psyop Eric Dubay
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
slika
Psy-Op ravna zemlja je stvarna zavjera

Ludorija Ravne Zemlje je “teorija zavjere” dizajnirana za distrakciju, podjelu i diskreditaciju onih koji razumiju to da je moderno društvo porobljeno od strane Judeo-masonske (satanističke) zavjere. Ona stvara jednu kognitivnu disonancu i navodi nas da dovodimo u pitanje sva naša predubjeđenja, pogotovo ona koja su istinita.


Piše: Sean Caiside
(henrymakow.com)
* * *

“Ta stvar s ravnom zemljom treba da zamuti vaš um.”

* * *


Prema nekima, zemlja je u, stvari, ravan disk a ne kugla. Taj “meme” se uzdigao nakon što je Obama uporedio one koji ne vjeruju u klimatske promjene s pripadnicima Društva ravne zemlje. Unutar 12 mjeseci, YouTube je bio preplavljen jednom masom video materijala na temu ravne zemlje.


Postavke tog meme-a su sljedeće:

1. Zemlja je ravan disk.
2. Naš svijet u obliku zemaljske kugle koja se okreće oko sunca je jedan mit.
3. Sunce i mjesec su okrugli ali mnogo manji nego što to tvrdi zvanična nauka a samo se čini to da se oni oni okreću oko zemlje.
4. Arktički krug u centru i Antartik su kotinenti koji obrazuju jedan ledeni rub ili ledeni zid, visok 150 stopa. NASA i vojska čuvaju taj zid kako bi vas spriječili da se popenjete na njega i padnete dolje s tog kraja zemlje.
5. Gravitacija je jedna iluzija. Kada vozite, nije gravitacija ta koja vas drži zaljepljene za put, nego rapidno kretanje zemaljskog diska prema gore.
6. Istraživanje svemira i sljetanje na mjesec su lažirani.
7. Sunce nije udaljeno 93 miliona milja, nego je mnogo manje i samo 4000 milja iznad zemlje.
8. Horizont je uvijek na nivou očiju. (Pogledaj takođe – Ten Absurd Claims of Flat Earth Conspiracy Theorists)

slika
(Lijevo, sićušni sunčev krug iznad ravne zemlje. Kako ovakvo sunce grije zemlju, to nije objašnjeno.)
_
Šta se ne pominje:

1. Šta leži ispod zemlje i šta drži disk tamo gdje on jeste. [Zemlja sjedi na leđima gigantske kornjače - Makow]
2. Nema objašnjenja za satelite koji kruže oko zemlje i GPS. Oni tvrde da su sateliti jedna velika prevara a GPS funkcioniše uz pomoć jedne mreže radio predajnika.
3. Kako sunce kruži oko zemlje, noću i danju. Oni kažu da sunce putuje kroz nulti prostor i mometalno se pojavljuje na drugoj strani diska. Tamo gdje su činjenice i nauka kontradiktorni, oni proizvode besmislena objašnjenja. Prvo, gravitacija ne postoji a onda ona postoji da bi zakrivljavala sunčeve zrake. To je kad oni objašnjavaju zašto ne možemo vidjeti drugi kraj zemlje. Da bi pobili model zemlje kao globusa, oni će još morati da obezbijede jednu fotografiju ruba ravne zemlje.


POZADINA

dubay
slika

Teoretičar zavjere, Eric Dubay, pokrenuo je Internacionalno Društvo za Istraživanje Ravne Zemlje [the International Flat Earth Research Society (IFERS)] tvrdeći da su svi ostali “kontrolisana opozicija”. Dubay je poznat po jednom dokumentarnom filmu gdje je tvrdio kako je Adolf bio miroljubiva i zaslužna osoba, koja je nepošteno uprljana od strane cionističkih medija.

Ravnozemljaštvo je jedna nova religija sa svojim dogmama i šizmama. Tri vebsajta koji se bore za preovladavnje ravnozemaljske teorije, razlikuju se po trivijalnosti i argumentarnosti. (Da li su Jevreji krivi za sakrivanje istine o ravnoj zemlji?) Svako pokušava da definiše stvar; međutim, nema neke jedinstvene teorije.

Ravnozemljaš, Daniel Shenton tvrdi, “Ne postoji jedna jedinstvena teorija ravne zemlje ali najviše prihvaćena je ta da je zemlja, manje više, jedan disk s prstenom ili nečim što drži vodu. Što se tiče visine i građe toga, niko nije apsolutno siguran, međutim, većina ljudi smatra da su to planine sa snjegom i ledom.”

PSY OP

To je jedan “PsyOp” koji zahtijeva opsežno finansiranje od strane obavještajnih agencija, vlada i korporacija. On je postao alatka reverzne psihologije tj. vi ste bili dovoljno široke svijesti da znate da je teroristički napad 11. septembra (911) bila jedna operacija pod lažnom zastavom; a sada ste prihvatili Teoriju ravne zemlje. Kad se upustite u diskusije tog Psyop-a, plaćeni agenti će vam odgovarati prateći uputstva iz njihovog “Priručnika ravne zemlje” kao neki kiborzi; postoji jedna masa plaćenih blogera od strane CIA, koja gura sve ovo.
slika
(iznad: oni misle da je zemlja centar univerzuma.)

Ovaj meme je jedan idealan projekat za kontrolu uma koji je vjerovatno smišljen od strane Tavistock instituta & CIA. Nevjerovatno je to koliko je pametnih, dobronamijernih i duhovno orjentisanih individua usisano u ovu pseudo-naučnu prevaru.

Ovaj psy-op je dizajniran da stvara jednu kognitivnu disonancu. Vi ste bili lagani cijeli vaš život da vjerujete da živite ne jednoj kugli.
Kakva je svrha toga? Izazivanje podjela među tragaocima za istinom, na principu, - podijeli, pa vladaj; neki će biti prevareni ovim trikom dok drugi neće biti tako lako obmanuti tom besmislicom. Ta stvar s ravnom zemljom treba da zamuti vaše umove.

Ravnozemljaši mijenjaju jednu grupu laži za drugu. Moj savjet bi bio da se riješite kognitivne disonance i da se udomite u istini.

—–

Prvi komentar od Ingmor-a:

cass-sunstein – prije oko godinu dana: teoretičari zavjera na youtube-u su preplavljeni preporukama video-materijala na temu ravne zemlje, iako prethodno nisu nikada u životu gledali neki materijal na tu temu. Cass Sunstein, šef propagande Obamine administracije, opisuje tu tehniku u njegovoj knjizi “Nudge” (Gurkanje; prim.prev.) Ta tehnika se koristi kod ciljanja određenih grupa čije se mišljenje želi oblikovati i nježno ih pogurati u određenom pravcu. Postoji nekoliko tehnika koje uključuju infiltratore i internet forume ili sekcije za komentare članaka, a takođe i uz pomoć korištenja veza sa vebsajtima kao što je youtube, kako bi se ljudima davale preporuke, na osnovu njihovih podataka, što bi ih nadalje guralo u željenom pravcu.

Sve do sada, to je najviše bilo rađeno uz pomoć guranja reptilijanske priče kao i nekih bizarnih novo-dobaških teorija kako bi se ljudi naveli da diskreditiraju sami sebe kad razgovaraju o istini a takođe, i da se izgube u lavirintu ludila. To se takođe koristilo i kod tema kao što su globalno zagrijevanje, cionizam i alternativna medicina (što Sunstein specifično pominje u njegovoj knjizi). Veoma je bitno da gurkanje bude nježno i postepeno.

Sreo sam mnogo ljudi koji su samo prije godinu dana govorili mnoge ozbiljne istine. Sada, ono o čemu oni žele da razgovaraju je ravna zemlja, što skoro da nema nikakvih konsekvenci u poređenju s masovnim ubistvima ljudi.

Ti ljudi su NEUTRALISANI.

Makow komentar: Mislim da su oni pokazali ko su. Većina tih tzv. “tragaoca-za-istinom” su mentalno nestabilne osobe. Piloti bi još odavno prelijetali preko ruba i ispod diska.

David Livingstone: “Ja mislim da je potpuno očigledno za šta je to dizajnirano: da se zajednica ljudi koji su u potrazi za istinom, apsorbuje u jednu budalaštinu. Ali, takvu jednu budalaštinu da ona diskredituje svakoga ko je povezan s njom. Kako će neko uzeti ozbiljno jednog ravnozemljaša koji priča o 911, Iluminatima ili Bilderberzima?! A ovo je paragraf iz moje knjige Black Terror White Soldiers:

“Postavka da su ljudi iz Kolumbovog vremena vjerovali u to da je zemlja ravna ploča bila je jedan mit izmišljen od strane članova Društva lobanje i kostiju u 19-tom vijeku kako bi se diskreditovalo hrišćanstvo, kao dio nečega što je bilo poznato kao “Konfliktna teza”:

Više antihrišćanske propagande je bilo proizvedeno u 17. vijeku kad su istoričari izmislili ono što je bilo poznato kao “Mit ravne zemlje”, gdje se tvrdilo da je srednjevijekovna Evropa vjerovala u to da je zemlja ravna i da je to bilo pobijeno od strane Kolumba. Taj mit je bio stvoren u sklopu kampanje Protestanata protiv katoličkih učenja. Istoričar, Jeffrey Burton Russell tvrdi: “uz veoma malo izuzetaka, nijedna obrazovana osoba u istoriji Zapadne civilizacije, od 3-eg vijeka p.n.e. pa nadalje, nije vjerovala u to da je zemlja ravna.” On smatra da je taj mit bio pokrenut u 19-om vijeku, zbog neispravnih istorijskih podataka iznesenih od strane John-a William-a Draper-a u knjizi History of the Conflict Between Religion and Science (1874) i Andrew Dickson-a, White’s History of the Warfare of Science with Theology in Christendom (1896). Dickson je bio član notornog Društva lobanje i kostiju sa univerziteta Yale i suosnivač univerziteta Cornel. Draper i White su bili najuticajniji eksponenti Konfliktne teze, koja zagovara postojanje intelektualnog sukoba između religije i nauke koji će neminovno da vodi do javnih sukoba. Draper-ova knjiga je bila priznata širom svijeta i prevedena na nekoliko jezika, međutim, bila je zabranjena od strane katoličke crkve.

[i] Russell, Jeffrey Burton (1997), “The Myth of the Flat Earth,” Studies in the History of Science (American Scientific Affiliation).
___
http://henrymakow.com/2016/02/Flat-Eart ... L6HiD.dpuf



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: čet feb 09, 2017 11:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobio sam mail od jednog čovjeka gdje daje sljedeće:

Ima dvije dobre serije od nekoliko nastavaka koje raskrinkavaju prevarantske metode koje koriste ravnozemljaši:

Ravna Zemlja - Dokazi da Zemlja nije ravna ploca 1

- Ravna Zemlja - Dokazi da Zemlja nije ravna ploca 2

- Ravna Zemlja - Dokazi da Zemlja nije ravna ploca 3

- Ravna Zemlja - Dokazi da Zemlja nije ravna ploca 4

- Ravna Zemlja - Dokazi da Zemlja nije ravna ploca 5

- Ravna Zemlja 100 % oborena 1

- Ravna Zemlja 100 % oborena 2

Ovaj posljednji video pokazuje da se zvijezde na južnoj polutki zemlje rotiraju u suprotnom smjeru nego na sjevernoj polutki – to na ravnoj Zemlji nije moguće.

Isto vrijedi za snimak Chicaga preko jezera Michigen – pažljivo su odabrali trenutak kada se pojavio lom svjetlosti, jer se inače bez te atmosferske pojave grad ne vidi.

Ako su Sunce i Mjesec tako mali i tako nisko, onda bi se njihova veličina morala drastično mijenjati s njihovim kretanjem.

Na onim video zapisima u komentarima neki tvrde da su nedavno gledali brodove na moru i da se jasno i nedvosmisleno vidi kako brod polako tone.

Prevara je i brzina od 1600 km/h na ekvatoru – zaboravili su reći da je to za vrijeme jednog kruga Zemlje, a to je 24 sata, a ne jedan sat!

Dalje, kod „ravnozemljaša“ Sunce i Mjesec nikada ne mogu doći ispod horizonta, jer su uvijek gore na 3000 milja – jasno vidimo kako Sunce i Mjesec zalaze i izlaze, što obara tu lažnu teoriju.

Isto tako, nitko ne vidi drugu stranu Mjeseca, a po „ravnozemljašima“ bi se druga strana trebala vidjeti jer je po njima Mjesec mali i vrlo je nisko.

Ovo je još jedan težak promašaj te lažne teorije.

Ova lažna metoda koju „ravnozemljaši“ koriste se u znanosti zove zeteticizam – koristi se samo iskustvo, zapažanje i zaključak ispitivača i zato se upada u samoobmanu i samozavaravanje, jer se ne teži provjeravanju ili opovrgavanju zaključaka ispitivača.

Zato se greške provlače bez provjere.

Eto...

Meni osobno ovi ravnozemljaši izgledaju poput Jehovinih svjedoka... :notworthy: :notworthy: :notworthy: :toothy2:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: pet feb 16, 2018 11:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Ako gornjih par postova mogu biti u ovoj temi, vjerujem da je korektno da bude i ovo. Ako zavjera postoji - ona ide u oba smjera.

Naime, ZNANSTVENA zavjera u svijetu postoji. Ja osobno, znanost volim, ali kad sam donje stvari istražila, osjetila sam se kao poslije nekog naopačke-zen-koana, češkajući se po glavi. Ono: ???

Donji tekst je pisan 2011. godine i koristi dostupne podatke (brojke) tada što iz enciklopedija, udžbenika, astronomskih programa i naravno, interneta. Morat ćete mi vjerovati na riječ, jer je zaista pisan prije cijele ove "ravna zemlja fame". Dvije godine nakon, 2013. dodala sam jedan dio - naznačeno je u tekstu samom koji.

Inače, tekst NIJE o ravnoj zemlji. Tekst se temelji na istraživanjima onoga što se zna O GLOBUSU i što nema nikakve veze s ravna zemlja famom koja, čini se, još uvijek bukti internetom?
Nebitno, čini se da ta nekakva "znanstvena" (ili tko god ili šta god "drma" tim područjem) zavjera postoji, ali ona ne izgleda toliko kao produkt nečije (?) inteligentne "mračne" agende, već prije kao odraz ljudske samoobmanljivosti i inercije. Krpe na zakrpe...

Pa evo i teksta:

____________________________

Beee-smislice 1 od 3

ako se netko osjeća pozvanim ili inspiriranim da ispravi dolje navedene računice i/ili da(dne) odgovore na postavljena pitanja (naravno, ne ona retorička), ili doda nešto svoje - slobodno (što se mene tiče).

NASTAVITE ČITATI NA ODGOVORNOST VLASTITE SUVISLOSTI.
ili tekst možete shvatiti potpuno neozbiljno...

humor je važna stvar. i nije mi jasno zašto još nitko nije dao nobelovu nagradu izumitelju istog. baš kao i izumitelju bijelog luka i paradajza. bit će stoga što se njegovo ime čuva u Uredu za izgubljene stvari. ili nobelova nagrada i nije bogzna šta.

to se zove namještaljka. ili kozmička neslana šala…

___________________________

počnimo.
evolucija brojki...
zemlja je prvo bila poput palačinke. onda je netko zavrtio palačinku "aksijalno" i sad imamo pomahnitali globus bez kormilara i navigatora tako da nam se uglavnom vrti u glavama od kojekakvih "informacija". pa da vidimo…

1914. zemlja se vrtjela brzinom oko 103 680 km/h (28,8 km/sec [u jednom satu ima 3600 sec]) tom se brzinom zvrkala davne 1914. 28,8 nije neka razlika od 30 km/sec (što je može biti i zaokruženo (vidi poslije za ovih 30)). otkuda im ova točna zaokružena brojka na "deseticu" kilometara gore (103 680) - nije 82 nije 78 - nije tema ovog teksta i neće biti tema niti jednog mog. ali poanta je: sve brojke su MANJE-VIŠE tu negdje, oko, circa, približne. matematički namještene. (neki autori će npr. čak reći da se Zemljana ekvatoru obrće brzinom od oko pola kilometra u sekundi; ali u ovom tekstu uzimam ove iznad spomenute brojke)
(ima tu još jedna caka ali o njoj malko poslije… kad vidiš zvijezde: ***)

ako jurca tom brzinom oko same sebe, za cijeli dan bi prešla ("opisala opsega") svoje (ekvatorske) površine oko 2 488 320 km (to je 'oni gore' km/h u 24h * 103680 km/h [puta 24 jer dan ima 24 (takva) sata naravno]) vrteći se tako (npr. točka zemlje zvana Mount Everest [zamislite neki Mount Everest NA EKVATORU negdje] mora se u jednom danu vratiti pod jednu te istu - recimo: zvijezdu, mislim, zvijezde, kažu i ne jure baš toliko, ne? koliko se zvijezda pomakne za jedan dan? ama praktički ništa (iz naše perspektive).) i time zemlja dolje navedenog promjera koja ima 2rpi na ekvatoru tj. opseg - 40 074 km navedenom brzinom da opiše jedan PUNI KRUG (od) jedne te iste točke do jedne te iste točke) - našeg cijenjenog Maunt Everesta [ignorirat ćemo što ovaj nije na ekvatoru, zamislite da jest ili pak, uzmite neku lokaciju - ili zabijte tamo neki fikus - na samom ekvatoru] - da se vrati na svoje prvobitno uočeno mjesto pod datom zvijezdom prijeđe svoj vlastiti opseg manje-više --- ? 62 puta. drugim riječima: u jednom danu Mount Everest (onaj zamišljeni na ekvatoru) se pod jednom te istom zvijezdom nađe 62 puta. trećim riječima: zemlja se datom brzinom oko sebe okrene ni manje ni više nego ciglih 62 puta. DNEVNO. toliko o vrtogavici…

(repetitio: 1980. godine promjer zemlje je bio 12 756 km na ekvatoru [horizontalni], a na polovima [vertikalni] 43 km manje, isti je i danas, kažu neki.)

dakle, 62 puta dnevno.
to je M J E S E C [dana]! PUTA DVA.
zemlja se oko svoje osi okrene jednom... u dva mjeseca?
sad se netko pita: pa dobro, 'ajde, ako ovaj tekst i udostojim daljnjim čitanjem: da li se okrene
(a) 62 puta dnevno ili
(b) jednom u 62 dana?
odgovor: ovisno o perspektivi, točki gledišta. sve se svodi na ovo:
1. koliki je opseg zemlje (na ekvatoru, recimo ili pak bolje rečeno - na podekliptičkom području) [da nacrtam za one koji su se već pogubili: 40 074 km] i
2. koliki opseg ocrta data točka na toj podekliptici (ili ekvatoru) vrteći se brzinom koja je navedena za brzinu okreta zemlje oko svoje osi [onih gore: 2 488 320 km].


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
za opseg (brojku pod) 1 relevantno je b; za opseg 2 relevantno je a.
(a) je predočeno u prethodnom odlomku.
(b) ako je 1 dan = 1 okret zemlje oko vlastite osi [po definiciji], onda su 62 dana = 62 okreta zemlje oko vlastite osi - to je manje-više 2 mjeseca. za ostatak objašnjenja moramo i mi malo zaokružiti:

ako mislite da je smiješno - koliko, nemate pojma.
dok se zemlja (litosfera) okrene jednom - tamo gore se okrene (gledano tj. mjereno vremenom/satom ovdje dolje) VIŠE puta, a koliko je to relevantno više i u odnosu na šta je relevantno, rečeno je prethodno: 62 puta. zašto baš toliko? mislim, tko je ikad čuo za važnost brojke: šezdeset i dva?... tako dođosmo i na pojašnjenje (b). jedan dan ovdje dolje (litosfera) ispada 62 dana tamo negdje gore na nekoj sferi čiji je opseg paralelan/koncentričan sa zemljinim litosferskim ekvatorom (točnije - podekliptikom) samo iznosi 2 488 320 km. tek prisjećanja radi: opseg na litosferskom ekvatoru (razine mora) je (tek pukih) 40 074 km.
zgodno, ne? zemlja (litosfera) se okrene jednom dok tamo gore prođu 62 dana [uzimamo brzinu okretanja zemlje onako kako su nam rekli da oni misle da ona jest - a gle čuda: ispada da je ta brzina relevantna na altitudi (tj. radijusu) od skoro 2 i pol milijuna kilometara podijeljeno s 2 pi. zgodno, ne?]. ta "brzina" je relevantna za sferu datog opsega.

ili se nešto tamo gore okrene jednom dok se litosfera vrti 62 dana (ako je njen opseg veći od 2 milijuna izračunatih km), ili se litosfera (ova "znana" od 40tak tisuća km) okrene jednom, ali tamo gore prošla su za to vrijeme dva mjeseca. ah, a možda se tek mora toliko silno truditi dok se bori s vjetrovima svemira koji pušu zemlji u lice nastojeći ju zaustaviti u mjestu…
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

sad će netko reći da se to tako ne može računati, mislim to za brzinu vrtnje zemlje i prijeđene kilometre površine tj. duljine opsega i tako to? ono rotaciona brzina je nešto posve drugo (i ostale kerefeke koje imaju svoje mjesto, ali ono nije ovdje). ne znam, vidi:

brzina ovdje NIJE "rotaciona brzina" uopće, ako će se na rotacionu brzinu gledati kao brzinu kojom se nešto vrti kao zvrk! u pitanju je JEDNA JEDINA ROTACIJA, nije u pitanju brzina ROTIRANJA, već JEDAN JEDINI OKRET u periodu koji zovemo DAN. brzina kretanja - potencijalno ili realno prijeđeni prostor (onaj zdravoseljački), udaljenost u datoj jedinici vremena - datom brzinom je ni manje ni više nego to. ako vozim sto na sat u jedan sat ću prijeći sto kilometara. ako se okrenem JEDNOM oko sebe s ispruženom rukom koja dodiruje neko drvo, brzina kojom ću se okrenuti i dotaći opet to isto drvo ponovno JEDNOM može varirati, mogu se okrenuti brzo ili sporo i sukladno tome će se MIJENJATI jedinica vremena koje mi je bilo potrebno za taj okret i doticanje drveta. kada je rotacija zemlje u pitanju - JEDAN JEDINI OKRET, obrtaj zemlje - jedinica vremena je: FIKSNA. ona je data, ona je zadana. nepromjenljiva (za sve svrhe koje se tu tiču brzine). kad bi se zemlja okretala (tim jednim okretom) površinskom jedinicom manjom od neophodne da načini jedan puni okret u datoj jedinici vremena (1 dan) - okrenula bi se djelomično tek i sunce ne bi izašlo ujutro, već u, šta ja znam, dva popodne, ili deset ujutro, ovisno, kažem, o toj brzini. kad bi prebacila tj. požurila, puni okret bi dostigla puno ranije, i svanulo bi, u ponoć, dva ujutro.

VRIJEME neophodo za taj jedan okret, jednu rotaciju je datost, konstanta (malne, u svakom slučaju - konvencija). gleda se jedna jedina rotacija, koja se ponavlja, naravno, ali gleda se jedna jedina, mora se gledati samo ta jedna - jer to zapravo nije ništa nalik rotaciji zvrka koji rotira na jednom mjestu: zemlja pravi gaz koji zovemo orbita jer godišnje se RAZMATA u tim okretima, njih zaokružimo: 365,25. zemlja se ne vrti kako si zamišljate vrtnju, ona se okreće kao što se okreće guma na autu prelazeći pri tome neki put po cesti, "gaz": uzmite jabuku, naranču ili valjak, ili olovku, stavite na stol i dlanom pritisnite naranču i povlačite ju pod dlanom tamo-amo - tako izgleda "rotacija" zemlje oko sunca po orbiti. naravno, ide samo u jednom smjeru: tamo. nema natrag, nema amo. ako morate dodirnuti taj stol tom narančom po dužini (sorry, ne biram matematičke izraze), duljini cijelog njenog opsega na ekvatoru JEDNOM na dan, (zalijepite na nju etiketu ako vam je lakše) i dva uzastopna doticaja te jedne "mjerne" točke (etikete) s vašim dlanom predstavlja jednu rotaciju (jedan dan) - koja god brojka bila u XYZ km/h - ona pretvorena u km/d mora odgovarati mjeri tog opsega. jer tako se "vrti", "rotira" zemlja, globus.
ako netko brojke koje nam podastiru i dalje želi gledati kao nekakvu "rotacionu brzinu", neka sam pronađe gdje su rps, rpm, rph, rpd, rpy - dani kao takvi za Zemlju? ta zemljina rotaciona brzina je 1 rpd. 365,25 rpy. a kutna, pak, nešto manje od 1°, ne?
kako god. idemo dalje...

ispada... da točka mjerenja date nam brzine vrtnje zemlje NIJE na njenom tlu. već tamo gore negdje... drugdje... zašto? drugo pitanje, druga priča... ali zasad recimo samo ovo: otkuda potječu znanja vezana uz zemlju? s koje visine? koliko je to ISPOD Plankove vremenske konstante? a mi se vraćamo ovdje dolje, za polaganije kretanje prema ne posve rečenim implikacijama. zato, ako ste odlebdjeli negdje gore u spekulacije [ili umrli od smijeha i gluposti], vratimo se ovdje dolje, recimo tamo od:
...na datoj točki MJERENJA DATE BRZINE! a data točka mjerenja date nam brzine vrtnje (jednog okreta) zemlje (da podsjetim, to je ona od 28-30 km/sec) NIJE na njenom tlu (litosferske nadmorske visine, niti u središtu zemlje). već tamo gore negdje... drugdje...

e, zato su odlučili da zemljin opseg na ekvatoru neće mjeriti u kilometrima, već da je zemljin opseg - što je inače opseg svakog sferoidnog tijela, iako za bilo koji drugi sferoid vi morate računati po formuli, osim za zemlju (ne daj bože, ajme! to se ne radi!) - 360 stupnjeva ili 24 sata je "ukupan opseg" na ekvatoru.
zemlja se silno trudi vrtjeti se utvrđenom brzinom, ali nešto joj pruža otpor veličine 62 puta jače od njene želje za okretanjem. jadna. bit će da su to sve oni silni "flateartheri" (to su ljudi koji smatraju da je zemlja planisfera (disk s kupolom - svodom) i da se ne vrti niti da kruži oko sunca). u suštini: opseg tih skoro dva i pol milijuna je manje-više 62 puta veći od litosferskog (kao što rekoh: brojke NEOPHODNO moraju biti zaokruživane i stoga tek manje-više točne, a time zapravo nikad posve točne - i stoga u kalkulativnoj suštini: posve krive).

kaže netko: mora da nešto ipak znaju, da nešto rade ispravno, kad imamo toliku tehnologiju, ne? pa, da valj...
da li? komuniciraju s muzama… gospodarima "(ne)sretnog slučaja" iz područja kaotičnog aksidentalizma ili aksidentalnog kaotizma. (riječ aksidentalno nema veze sa zubnim koncem, ovaj, osi.)
ili koriste ono što se znalo još prije 100 (čitaj: sto) godina! xix i početak xx stoljeća je iznjedrilo toliko ZNANJA, da su sve naše glave zajedno premale da svo u njih stane. a onda su došli "ovi"… makronukleusi. kako ih je ono Dee nazvao, … "makroni".

*** :-) gle jedne takve zvijezde:
nasa na svojim stranicama kaže:
"Heliocentric theory states that the Earth rotates at 1675km/h at the equator, 1049km/h in London, and 231km/h in Alert, northern Canada."
a, nasa zna bolje od svih atlasa, svih astronomskih (pa i onih "pro") programa, zar ne.

uglavnom, nasina revizija daje 40200 km zemljinog opsega na ekvatoru. ah, bar nešto. iako je rečenim nasa tek rotaciju bukvalno spustila na litosferu. jadna...
nasa pak sama nije navela VISINU ili altitudu te vrtnje. moramo pretpostaviti da je to na tlu ekvatora (Londona, itd) - dakle: litosferično. litosfera je ono na čemu stojite kad se spustite s petog kata i stanete negdje na zemljicu čvrstu - ne ulazeći u "geološke slojevitosti", tek puko "čvrsto tlo". bi li nasa bila toliko ljubazna da nam izračuna kojom brzinom "heliocentrična TEORIJA tvrdi" da se zemljica vrti u visini naših noseva? ili možda netko misli da, u rečenom heliocentrizmu, atmosfera stoji u mjestu?

a jeste li uočili najvažniju stvar u izjavi nase? niste?
"heliocentrična TEORIJA tvrdi"... umhmh... TKO je teorija pa da nešto tvrdi? bilo što?

a gle ovo:
http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/ask_a ... 0401c.html
jel' nasa ne zna da samo litosfera čiji je to kao opseg ne može rotirati UNUTAR (statične) atmosfere (bilo kojom brzinom) a da to ne proizvede neprekidna stravična trenja i tolike turbulentne vjetrove, uragane, katastrofalne izmjene ciklona i anticiklona i ostale nepogode, da je pitanje koliko bi pod njima život na zemlji mogao opstati. trenje trenje trunje, ono koje se uskovitla kad zamašemo metlom nad njim. ako se zemlja vrti – planeta zemlja – NE MOŽE rotirati uravnoteženo bez ostatka iznad nje i pritome podržati život na bilo koji ma i minimalni rok, osim pod zemljom možda. zato se stalno traži nastanjeni ili nastanjivi svijet Podzemlja?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

(opaska: datum današnji - ne znam da li gornji link još uvijek postoji, i ako postoji ne znam šta više piše na njemu, nisam ažurirala niti me zanima šta piše više. u vrijeme pisanja teksta pisalo je gornje pod znakovima navoda (engleski).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: pet feb 16, 2018 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Beee-smislice 2 od 3


prijeđimo na revoluciju

oko svoje osi se zemlja vrti brže (da se prisjetimo: 28 km/sec) nego što jurca oko sunca; 1914. godine jurila (ili bolje rečeno: "sporila") je zemlja 57 600 km/h (16 km/sec [10 milja/sec]) na svom putu oko sunašca. (PUSTITE na stranu bilo koji suvremeni podatak brzine ovdje! poput onog nasinog – koja kruži oko sunca brzinom 107,000km/h što je 29,7 km/sec; ali o ovom podatku ćemo poslije)

nadam se da ste uspjeli popratiti... neraskidivu vezu između rotacije i revolucije zemlje. nazovimo jednu rotaciju, jedan (dnevni - 24h) okret zemlje oko sunca - korakom. to je jedan korak. ima ukupno 365,25 takvih koraka u onome što se naziva: jedna revolucija zemlje oko sunca, jedan okret zemlje oko sunca po onome što se zove zemljina orbita. zemlja mora "revoluirati" brzinom koja će se podudariti sa njenih 365,25 rotacija. 365,25 rotacija u onome što zovemo godina (dana). godina je zadana, ona je DATOST, isto kao što je datost dan.
vi, matematiko-fili, fiziko-fili, šta god, pustite "rotacionu brzinu"! zemlja GAZI sebi orbitu, kao što guma automobila, okrećući se gazi svoj put po cesti - orbita bivajući 365,25 puta zemljin ekvator - površina sebe kojom dira "prostor" po kojemu si "gazi" put. svake godine, iznova. (ok, pustimo sad finese i diskrepance... na žalost za neke, na sreću za druge - nisu tema ovog teksta, ima ih dovoljno i bez njih). i ako, ako, ako je zemlja (litosfera, ako je opseg ekvatora mjeren na nadmorskoj visini na kojoj god da su te 40-tak tisuća km izmjereni, ili sračunati) ta "lopta" koja se kreće.

ok, 'ajmo dalje.
ako prijeđe pedeset mikica svaki sat u godini (365,25 dana) prevali lijepu putanju od 504 921 600 kilometri godišnje - navedenom brzinom 1914. godine orbita je pak bila 576 000 000 km) - i to nam je puni "krug" oko sunca [dobro, elipsica nije krug, ali, "hjumor mi" razlika između te elipse i savršenog kruga je kažu tek 2%]. a dva fokusa elipse neću ni mh! - spomenuh. (zemlja dnevno, pored svoje rotacije (oko osi), prevali još i 1 382 400 km orbite (ponavljam: dnevno) oko sunca i taj put se na engleski naziva: revolucija [tako imate rotaciju i revoluciju i zato se uvijek iznova rotiraju jedne-te-iste revolucije... ;-) ]). aj…



sunce je od zemlje srednje-udaljeno kažu 149 600 000 kilometri što je 1 aj (astronomska jedinica) ili 8 svjetlosnih minuta. to će reći da:
sad pazi, ovo je komplicirano, pa ću par puta ponoviti:

zemlja godišnje razmota, prevali "duž" svoje orbite ili "opiše putanju" kružeći oko sunca "tek" 3 i 1/3 () puta [* ili x = znaci množenja] svoju "srednju" udaljenost od sunca tj. radijus orbite/kružnice: putanja koju zemlja opiše datom brzinom orbitiranja podijeljeno s veličinom srednje udaljenosti zemlje od sunca ili sunca od zemlje jednako je tri i jedna trećina:
504 921 600 / 149 600 000 = 3 1/3, odnosno recipročno gledano: radijus orbite je oko 0,3 "duljine"/puta orbite] (podvučeno je poanta prethodno rečenoga) [u principu, ovakav izračun ne znači gotovo pa i ništa, jer "srednja" udaljenost nije nikakva udaljenost osim aritemetičke sredine perigeja i apogeja (a i brojke su ionako nesretno zaokružene), ali 'ajde...] koliko ono elipsu zemlja opisuje oko sunca revoluirajući?
tako naša draga zemljica u godini dana jedva da prijeđe polovicu svoje matematičke orbite oko sunca. na kojoj planeti ono ljudi žive? ZAISTA?!

zemlja godišnje navedenom brzinom prijeđe put od 576 000 000 km. ta brojka je "orbita zemlje oko sunca".
ali, srednja udaljenost zemlje od sunca je 149 600 000 km. uzmite to kao radijus "orbite" i izračunajte orbitu (kao da je u pitanju kružnica), tj. opseg - 2rpi i dobit ćete 939 964 522 km (zaokruženo na nedeseticu jer su SVE prethodne brojke bile isto tako zaokružene, i stoga ne posve točne). koja je orbita zemlje oko sunca? ona utvrđena brzinom kretanja: 576 milijuna km ili ova izračunata na temelju osmišljene udaljenosti zemlje od sunca: 940-tak milijuna km? drugim riječima: pa dobro, gdje se to zemlja nalazi u odnosu na sunce?

ko tu koga? o čemu se radi?

____________________________________________________________


jednostavnosti radi, nećemo se zamarati tako blagim elipsama kao što kažu da je orbita (ima slika na netu svugdje, pa tko ne zna kako je umjetnik naslikao ili sudski crtač skicirao, neka progugla, iako: svima nam već i na uši izlaze crteži orbita planeta):
nacrtajmo kružnicu u omjeru navedenih dimenzija s centrom u sredini kao suncem, kružnicu nacrtajmo tako da radijus kružnice bude 3 i 1/3 [3,3333] puta MANJI od opsega date kružnice.

još veće jednostavnosti radi: nacrtati kružnicu s radijusom 3 cm i opsegom kružnice 10 cm. (ma pustite kvadraturu kruga, taj problem je davno riješen, kažu.)
(možda je sad jasnije zašto to tamo u čemu sve to kruži mora biti "ajnštajnovski" ZAKRIVLJENO, uvrnuto, ko panta kad mijesi pitu – bar u umovima "izvlačenja teorije" i "unifikacije teorija"… netko je negdje spomenuo da jedva čeka da naprave jedinstvenu teoriju svega – ama ovo što podučavaju već je po ko zna koja već jedinstvena teorija koječega što joj je prethodilo u nekakvu "neeuklidsku geometriju" uvrnutih umova, uz pozamašna izbacivanja čak i začinskog humora. puj pik ne važi.)

ama - naravno da ju ne možete nacrtati! tu gorespomenutu kružnicu. a i ono što možete nacrtati liči na "sve" samo ne na kružnicu, ne? pa čak ni na elipsu. ali možete li zamisliti?
ovako odoka, nekakav nategnuti (i matematički, neobičan, ali postojeći) obris koji možete dobiti nalikuje gotovo posve - ni manje ni više nego na: pretpostavljeno obličje vanjskog ruba geo-magnetosfere (skicirani lik tzv. "lučnog šoka" - za one koji ne znaju kako to izgleda: to je kao poprilično izdužena kaplja) [za one koji još plus ne znaju, i cijeli sunčev sustav ima takvu heliosferičnu kaplju]. samo ovdje bi zemlja na jednoj strani (cijelom poluluku) morala biti gotovo priljubljena uz sunce (kao perigej - koji mikron radijusa na toj strani) dok bi na daljoj strani (apogej) zemlja bila toliko daleko (koliki je gore predloženi radijus u datom "zadatku"). razlika je tolika da se ni o kakvoj "srednjoj" udaljenosti zemlje od sunca nema što pošteno reći (da karikiramo: kažu da je do sunčeve strane veličina geomagnetskog pojasa oko 5 puta zemljin promjer; dok je na strani suprotno od sunca, kažu: ma, milijuuuuuni kilometara.). možda netko zna MOD (statistički – 'najčešća vrijednost') date udaljenosti? jer aritmetička sredina je besmislica, a uvijek se svugdje gura. to vam je kao ono, prosječna (aritmetička sredina) mjesečna plaća u hrvatskoj je preko 5.000kn; recite to masi onih koji rade za manje od dvije - mora da im netko kvari njihov prosjek, možda onih par sa od preko 50.000. toliko o aritmetičkim sredinama.

Prikaz:
O ?? (-----.-------------------------------------------------------------... do u bestraga
Legenda:
O = sunce
?? = udaljenost od/do sunca
--- = udaljenosti veličine nekakvog "promjera zemlje"
. = zemlja (litosfera)
( = još zaogrnite cijelu liniju od iza sunca u lijepu auricu haljinicu poput "repa komete" i to je otprilike to: geomagnetski pojas zemlje
... = itd
i tu je poznati sf pisac puknuo i napisao sf roman: Hiperbolični svemir. topla preporuka.
ili živimo u repatici priljubljenoj uz sunce… ili misle da nas nije briga?

obris kaplje ili suze. čovjek je suza svemira. davne 1914. zemlja je orbitirala oko sunca na vrlo neobičan način... u amanet su nam ostavili "oblik geomagnetskog pojasa" tj. tzv. "lučni šok" magnetnog pojasa zemlje...


bit će da nešto nije štimalo te davne 1914. bit će da je tome kriv početak prvog svjetskog rata. sve se poremetilo. tsk tsk tsk.
do danas je znanost napredovala:

zemljin promjer: 12 756 km (izvor: astronomski program: WinStars, podaci iz 2009.godine, identični iz 1980)

opseg zemlje na ekvatoru u km: % [ups - 360stupnjeva ili 24h (to je onih 40074 km, ššš, nemojte nikome reći…)]

brzina zemljine rotacije (oko osi): oko 30 km/sec (svi atlasi i publikacije iz svih (sic! suvremenih) vremena, svi astronomski programi)
nova NASA: 1675km/h (na ekvatoru) = 0,465km/sec
= 465 metara u sekundi = manje od pola kilometra u sekundi
tko tu koga? evo samo što nije stala!

udaljenost zemlje od sunca - apogej: 151 040 000 (podatak iz 1914.)
152 000 000 km (Atlas 1980.)

udaljenost zemlje od sunca - perigej: 146 958 800 (podatak iz 1914.)
147 000 000 km (Atlas 1980.)

srednja udaljenost zemlje od sunca: 152,10 milijuna kilometara, što je 1,017 aj (Winstars astronomski program) [bit će da se udaljila, ne? jer 1 aj (astronomska jedinica) kad su ju uveli 1914. je bilo mjerilo; ili možda netko misli da su se "metode" računanja ipak "popravile"... osim toga, uočio netko da je srednja udaljenost VEĆA od apogeja - najveće udaljenosti? tsk tsk tsk...]

promjer sunca: 1 392 000 km (Winstars, toliki stoji i u tiskanom Atlasu iz 1980)
1 393 978,2 km (astronomski program Starry Night Pro Plus iz 2009)
brojke usporedi s ovom: izračunato je da je "zemljina sjena" earth’s shadow na vrhu svog stošca udaljena 1 384 000 km od površine zemlje (tla, litosfere), barem prema trenutnom heliocentričkom modelu. koja koincidencija!? ili s ovom brojkom: 1 382 400 km je dio orbite koji zemlja prevali svakoga dana… da li je percipirani promjer sunca na dnevnom nebu ~ 1° (kružnog luka? gdje su ti matematičari?)

brzina zemljinog orbitiranja oko sunca: 16 km/sec (podatak iz 1914.)
30km/sec (Starry Night Pro Plus Companion Guide 2009 str. 101 - bit će da je šala... neslana... bez brige to je ona ista nasina od 107,000km/h što je 29,7 km/sec)


--> e sad, vratimo se na početak podnaslova o revoluciji: suvremeni podatak (dan u Starry Night pro plus comp.(any, sorry companion) guide i ona "satna" verzija NaSE) je gotovo 2 puta VEĆI od onog starijeg. znači li to da su nekad bili malo zbrljali, pa su to sad popravili? oni bi rekli, ma da: to je bila greška u koracima i sad smo ju ispravili, metode su se popravile. znate, zemlja je MORALA UBRZATI da se povinuje njihovim idejama o tome kako stvari trebaju funkcionirati... zemlja je morala ubrzati da uhvati korak s galopirajućim progresom ljudskih halucinacija. a što se dobija tim novim podatkom, ispravljenim? pa dobija se 2rpi. bacili su vas iz visina natrag na kamenu litoSFERU. zašto? zato da nam mogu doći "entiteti" i ispirati mozak treće-razrednošću (3denzitetstvom) i svojim vlastitim nebul(oz)ama. čarobnjaci iz "oz"-a?

u principu i zaista: brzina zemljine orbite oko sunca tj. računanje iste ovisi O I JEDINO O procijenjenoj [čitaj: zamišljenoj ili sukladno nekoj ideji o matematičkoj skici ili teoriji odgovarajućoj] udaljenosti zemlje od sunca, a ova je opet usko povezana s odnosom "vidljivog" promjera sunca na dnevnom nebu i izmišljenog promjera koji ovisi o procijenjenoj udaljenosti zemlje od sunca. drugim riječima: udaljenost zemlje od sunca ovisi o izmišljenom kao-"stvarnom" promjeru sunca (ne ovom vidljivom na nebu za dana), a izmišljeni kao-"stvarni" promjer sunca ovisi o tome koliko je sunce udaljeno od zemlje. TO SE ZOVE KRUŽNO RAZMIŠLJANJE. i kad god naletite na tako šta: naletjeli ste na zid obmane, laži, velova kojima se skriva istina koju je nemoguće vidjeti od tih velova magle i nebula dok god zurite u njih ili pokušavate prozuriti kroz njih. istu stvar imate i u geologiji: fosili se datiraju prema sloju tla u kojemu su pronađeni, a slojevi tla sami su tabulirani u "geološkom stupcu" ovisno o izmišljenom datiranju fosila (tj. životnih oblika čija su tijela oni činili negda, a kad su ti oblici, životinje, stvorenja živjeli stvar je zamišljene teorije koja kaže: ova vrsta fosila spada ovdje (unutar geološkog stupca), ona vrsta ondje.

u početku stvori čovjek tabelu. prvo je nastala tabela onda se SVE DRUGO ugurava u tabelu i interpretacija svega drugog podložna je samo i jedino samo: ishaluciniranoj tabeli). stoga zaista i u stvarnosti: fosili se datiraju po starosti stijena, a starosti stijena su datirane prema (željenoj) starosti fosila. ponovno ista stvar: kružno razmišljanje temeljnog rezona. ali te stvari su skrivene od vas. sad više, bar ovo rečeno nije. stoga, kolika je zaista brzina zemljinog orbitiranja oko sunca? jedino što možemo reći je, ako uopće orbitira: godinu dana. a netko bi upitao: a koliko brzo protječe godina dana? pa u pomoć mora doći Einstein: vrijeme je relativno, brzina njegovog proticanja ovisi o tome s koje strane vrata toaleta se nađete kad zagusti a zauzet je. ;-)

kod rotacije - jedan dan na zemlji (litosfera) ispada 62 dana tamo negdje gore (u smjeru nebeskog ekvatora i zodijačkog pojasa) pri površini koja zaista (sic! možda?) rotira oko zemljine osi brzinom koju su nam dali. na istoj toj "nadmorskoj visini" tamo negdje gore - godina dana sadrži 22 645,5 dana (zvuči približno poznato?). i za kojih sto godina "znanstvenici" će otkriti da je "veliki ciklus doba" identičan toj cifri (naravno, ova ovdje je zaokružena i stoga tek manje-više, jer baratamo posve nesavršenim podacima, tek "približnim"). i onda će se naći netko tko će tu brojku podijeliti s 12 astroloških doba novoga doba. (...) u jednom trenutku neophodno je promijeniti perspektivu: ali tko može vidjeti i uočiti kad je pravi trenutak baš za to?


bila jednom jedna planeta, zvala se HIPERBOLIČNI SVIJET. bojali su se da će im tlo izmaknuti pod nogama pa su neprekidno prebacivali onih par tračnica koje su imali za svoj grad-vlak u kojemu su živjeli kako bi se on mogao nastaviti kretati i ne istegnuti ih u nepovrat živeći u hiperboličnom svijetu. što se događa kada čovjek živi u društvu koje ODBIJA mijenjati perspektivu kad treba i umjesto toga - pomiče svoj ishalucinirani utvrđeni jedan isti vlak-perspektivu duž tračnica bojeći se da će perspektiva bestraga nestati ako on izađe iz nje. koga zanima ostatak slobodan je otići u knjižnicu i posuditi (i pročitati istoimenu) knjigu.


"slobodan od svega... konačno ću zamisliti svoj svemir" - reče "Čovek naopako" (roman Filipa Kirvala)
"U pomoć." (kraj istog tog romana)


A SAD OZBILJNO
zemlja - ovaloid (mislim, ako ni u čemu drugom, ono po lingvističkim komunikacijama mi smo produkti svojih društava i vremena) - malo spljoštena na polovima, spljoštena 0,3% [stvarno, brojke nisu moje, ja ih samo ovdje prepisujem i ubacujem u osnovne jednakosti i računice istih tih likova koji su i dali brojke] u odnosu na ekvatorski dio [to su ona 43 km radijusa manje] - nije sfera. ako to tijelo jest "sferično", ja nemam ime za to tijelo, osim jednostavno: "zemlja".
zašto?

zemlja je reljefna. naborana. prepuna ispupčenja i udubljena, dolina, morskog dna (koja su još k tome ispunjena posve drukčijom tvari od one koja čini tlo), brda, nizina, planina, kratera (ispunjenih posve drukčijom tvari od one koja čini krater), pukotina, rupa, spilja - čega sve ne... vegetacije. i sve je to PROMJENLJIVO, mijenjaju se oblici vremenom - jedni se transformiraju u neke druge, brda izrastaju u planine, nizine se dižu u uzvisine, vode prelijevaju, isparavaju… shvaćate. (ako ukuhate KILOGRAM vode da li ćete dobiti KILOGRAM pare?... masa masa…) zemlja nije "kugla", zemlja nije "globus", zemlja nije "jajoid", zemlja nije "sferoid" - zemlja je sva izbušena i puna neravnina i utora i hrapavosti i koječega, i glatkoće voda. (zadržavam se na litosferskom dijelu "zemlje" koji ne uključuje čak ni atmosferu, a kamoli ionosferu, radijacijske pojase, geomagnetsko polje - ili ono "ispod".)
ali i unatoč tome, to nije sve.

zemljine pokretne "uzvisine": živa bića koja se kreću - njihova tijela, načinjena od istih elemenata koji su i u samoj zemlji nisu po svom "kemijskom sastavu" ni po čemu nezemaljska - naprotiv. sve je to jednom riječju Zemlja. sve je to "cjelina". tijelo je od praha zemaljskog (zemaljskog materijala, na što god taj materijal sveli) i u prah će se vratiti. svako. ali dok jest ta hodajuća, živa zemlja - ono je inherentni dio zemlje (isto). i bilo kakvom "geo"/"astro" gledištu ne može se pristupiti odvojeno od njenih živih pokretnih "uzvisina". 280 000 TONA nekakvih prosječnih njih (nek je prosjek, ona ista aritmetička sredina, 40kg po jednom ljudskom biću)... a nismo ni takli ostala stvorenja niti vegetaciju…

ne mogu to - zemlju - nazvati "sferoid", niti "ovaloid", niti "elipsoid", ne mogu ju nazvati "planeta" jer naša tijela su dio njene tvari, zemlja nije tek puka "planeta" na kojoj mi živimo - tijelo je OD nje načinjeno. i ne mogu ju nikako drukčije nazvati osim Zemlja. specifikum. Božja tvorevina, osobita. po svemu. (da, jednog dana će se duh vratiti onome koji ga je i dao; ali to nije razlog da taj isti duh SADA ne uvidi međupovezanost kreacije i prida dužno poštovanje i udivljenje TVORCU koji je nebrojeno puta veličanstveniji od nje.)

ali to nije sve.
čovjek je diljem zemlje nizine pretvorio u "umjetne uzvisine": kuće, zgrade, nebodere, vozila, čovjek je "zakomplicirao" (neke druge "pojednostavio") petlje zemljinog obličja, čovjek je nadodao na njenu naboranost još toliko bora reljefa; od brojnih drugih je oduzeo i zamijenio ih svojim "konstrukcijama".

kad bi se ta smotana petlja, to klupko umršene tvari ispresijecano "rupama neke druge tvari" raspetljalo na nama nepojmljive načine - bi li "duljina" "opsega" premašivala onih 62 puta veću fascinantnu udaljenost koju zemlja svojom rotacijom "prevaljuje"?
jer zemlja ne rotira kao sfera datog opsega 2rpi prethodno utvrđenom brzinom - već kao "tijelo" za koje ja nemam drugi naziv osim Zemlja.

nije bio cilj ovog teksta davati osnove za rasprave, niti čak ispravljati krive drine mojih ili njihovih računica. meni su moje nebitne. a bome i njihove. ako je bio neki cilj ovog teksta, on je jedino u ovih zadnjih par odlomaka. kome smeta 'treći denzitet'? kome smeta Zemlja??? samo onima koji su izgubili nebo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: pet feb 16, 2018 11:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Beee-smislice 3 od 3

razvijmo, kao zastave, ove disonance dalje... do još zanimljivijih "koincidencija".
ako brojke ovdje dane nećemo baciti u koš [bar ne odmah i bar ne još], onda može biti kilometraža koju zemlja opiše oko svoje osi, nije opseg na nadmorskoj visini nula zemlje [što se je nasa već potrudila prepraviti baš na toj "lokaciji"], već negdje daleko, visoko... iza sedam gora i sedam mora - opseg nečega što ima centar u središtu zemlje, a svoju kružnicu opisuje daleko 400 000-tinjak kilometara iznad nas. može li u idealnim uvjetima nekretanja i nebivanja bombardiranim sunčevim vjetrom - geomagnetsko polje zemljinog dipola "prosječno" zauzimati tu veličinu reda utjecaja?

rotira li magnetsko polje skupa sa našim podnožjem? kažu da ne. (?) ali ako zemlja rotira - rotira CIJELA ZEMLJA. a ta "površina" te ZEMLJE je "površina" po vanjskom "rubu" e-m utjecaja njenog geomagnetskog polja, tamo iznad magnetopauze i područja lučnog šoka. (toliko o šupljoj zemlji... živimo u njoj.)

ako se vratimo na zemljinu rotaciju:
jedan dan ZEMLJE je jedno obrtanje "nečega", nekakvog "sferoida" koji ima radijus oko 396 000 km (zaokruženo gore na 400-tinjak tisuća). a ne nekakvog "plavog bisera" kamenovode promjera 12-tak tisuća kilometri (što je upola toliko radijusa) koji je eufemistički prozvan "globus" po kojemu naše stope hodaju kad izađemo van na ulicu.
[opseg rotacije 2 488 320 km / 2pi = 396 229 km (radijusa)]
ako nekog zanima što se nalazi na gore-navedenoj udaljenosti, radijusu: neka ukuca u google - udaljenost zemlje i mjeseca.

Podatak:
prosječna udaljenost zemlje i mjeseca (radijus mjesečeve orbite): 384 000 km [prosječno, izvor: wikipedia]
IAKO - ostaje nejasno - da li je to od zemljine razine mora (površinske) do tla mjeseca? ili od središta zemlje do središta mjeseca ili od središta zemlje do površine tla mjeseca ili... predlažem ne previše zamaranja time, jer kao što je već rečeno: sve prethodno računate brojke su eto: približne. k tome, kako rekoše M.Bennet i D.S.Percy: "jedina dosljednost u scenariju mjera Zemlja/Mjesec je nedosljednost podataka od oficijelnih izvora." bit će da su isto tako utvrdili i da se gustoća Marsove atmosfere povećala, ali povećala se samo u fusnoti nove kalkulacije u odnosu na onu stariju ranije iskalkuliranu (ups!).

stoga, imajući u vidu diskrepance, znane i neznane dezinformacije:
Z E M L J A se oko svoje osi okreće, kažu, kao "tijelo sa središtem u središtu zemlje" i tamo oko "osi", a ono što ne kažu: i opsegom identičnim mjesečevoj "orbiti" (njenom prosjeku) oko zemlje. površina zemlje - sudeći prema zemljinoj rotaciji - je MJESEC. zato svi ljudi neprekidno "mjesečare". valjda. ljudi su hodajući spavači. a da bi to prestali biti - ...
možda je zemlja šuplja - IZVANA? sa svih strana: šupalj šupalj - otvoreni prostor...
ne, ne kažem da mi živimo tamo na bjelkasto-žućkasto-crvenkasto (kako kad) osvijetljenom satelitu kojeg nazivamo mjesec. površina "zemlje" koja se okreće ima svoju nevidljivu "vanjsku kožu" u predjelu, na nadmorskoj visini, altitude gdje kažu da se nalazi mjesec. ?
u svakom slučaju, tu negdje... zapravo, tamo negdje.



šta li je to što mjesec veže za zemlju nevidljivim lancem...
(...)

kažu da se zemlja okreće oko svoje osi. mhm kh khm... uf! zemlja se ne okreće oko svoje osi - kažu drugi: zemlja se skupa sa mjesecom okreće OKO BARICENTRA. to je otprilike kao kad ste čuli za "binarne zvijezde". sistem: zemlja - mjesec (kad je u pitanju rotacija - za neka druga pitanja treba mijenjati perspektivu) je BINARAN SISTEM i rotacija se odvija oko baricentra dualnog sistema zvanog "zemlja-mjesec". jedan od "vidljivih" efekata toga je ono što nazivaju ćandlerovo ljuljkanje, treći je kretanje geo-magnetskih polova [ne obrtanje, već mic-po-mic pomicanje tamo od Kanade do Sibira i t d], četvrti je mijenjanje izgleda (veličine oblika) mjeseca... itd itd.

zanimljiva stvar u ovoj priči je ideja koja je prodrla u javnost: zemlja se širi, napuhuje ili već. sistem zemlja/mjesec se širi jer se mjesec lagano, zapravo - UDALJAVA od zemlje - kažu treći. to znači: "zemlja" se širi. zemljo-mjesec. [a mi, eto, živimo ovdje u šupljini zemljo-mjeseca.]

baricentar je točka balansa, centar mase sistema zemlja-mjesec: ako uzmete štap - na jedan kraj nakačite zemlju, na drugi mjesec - i pokušate - držeći vodoravno štap na vrhu prsta - balansirati istim: baricentar je točka gdje će vaš prst dodirivati štap, dok će isti stajati savršeno vodoravno (kao vaservaga, libela). samo vaš prst će morati proći kroz zemlju jer baricentar zemlje i mjeseca, kažu, je nešto ispod površine tla (litosfere) na strani zemlje okrenutoj prema mjesecu. i upravo ta točka, točka baricentra je OS (istina "pomična") oko koje se zemlja skupa s mjesecom okreće. na dubini oko manje-više, opet zaokruženo i stoga približno: 1 500 km od površine litosfere nadmorske visine 0. naravno - uvijek na strani gdje se "zemlja i mjesec gledaju". ako mjesec "odlazi" od zemlje, lagano se udaljuje, time se i baricentar pomiče prema van, bliže površinskoj razini tla ("širi se, napuhava"), ako se mjesec približava, baricentar je sve dublji. ako se mjesec udaljava (a kažu da se udaljava zbog očuvanja kutnog momenta (jer zemlja sadrži puno vodenih masa koje na sebi svojstven način "opiru" kretanje uvodeći: protutežu krutinama [tako da dvojac zemlja/mjesec nije nikakav početak priče]) i baricentar se pomiče prema van. neki čekaju da zemlja zastane, ali sistem je puno veći od samo krutine/tekućine; zemlja/mjesec itd itd. i obuhvaća puno puno više faktora. na svakoj datoj "kritičnoj" točki, uveden je novi faktor, nova perspektiva kao balans. i na određeni način: "naznačitelj" slijedeće razine reda. jer, zaista: svemir je vrlo vrlo uređen, baš kao što je ekosistem od početka vrlo vrlo uređen. a svaka akcija ima svoju reakciju.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
umetak (2013.)

ovo pronađoh 2 godine nakon pisanja ovih tekstova (napisani 2011 u par sati, bukvalno):
In 1974 in “Nature” David Hughes wrote: “Observations of small changes in the orbital inclinations of artificial satellites have shown that the Earth’s upper atmosphere (at altitudes of 150 – 400 km) is rotating about 20 – 30% faster than the Earth itself. This phenomenon has become known as super-rotation….”
Hughes concludes: “It seems therefore that the cause of super-rotation still remains a mystery and that the Earth’s spinning upper atmosphere is still the happy hunting ground for new theories.”
Hughes theorized about some of the possible causes of super-rotation and ended up discounting them all.

(izvor: hollow planet)

kraj umetka
~~~~~~~~~~~~~~



tako na jednoj od razina perspektiva i uređenosti - sunce pruža svoj doprinos i po ovom pitanju. samo, mi nećemo ovdje dirati u taj dio, već ćemo se vratiti na bazu zemljine revolucije (orbitiranja) oko sunca, da, da, natrag ovdje u perspektivu iz koje smo i krenuli:


zašto znanstvenici smatraju da sunčev vjetar --- [sunčev vjetar je supersonični tijek hidrogena i helija sa sunca za koji kažu da se kreće brzinom od 1 000 km/sec [što je 3 600 000 km/h] (slatka hipoteza, samo nitko ju još nije provjerio; otkud im uopće ideja da na suncu ima hidrogena i helija? pa zato što je potreban u njihovoj teoriji o suncu, ma ne, već jer bog spektralne analize tako tabulira)] --- do te mjere "potiskuje" zemljino e-m polje? da ono bude na suncu okrenutoj strani jedva 1 posto od strane zemlje okrenute od sunca? efekt sunčevog vjetra na geomagnetsko polje (lučni šok) je prilično usporediv efektu koje insekti imaju na praznu šajbu vašeg jurećeg automobila. sva je udubljena do kraja auspuha, ne? ma ne! NEMA JE. poanta? da nadzvučni tijek sunčevog vjetra (zrake jurećih kemijskih atoma H i He) na e-m polje (i e-m valove) zemlje ima takav utjecaj da ga toliko spljošti na jednoj strani --- a NIKAKO DA ga posve udubi kroz zemlju i iza zemlje do u bestraga... ma dajte: uzmite dva magneta jačine zemaljskog geomag. polja i držite ih na privlačećoj ili odbijajućoj udaljenosti da se ne dodiruje tvar - neka silnice djeluju; učvrstite ih u tom položaju: uzmite pištoljčić s mecima od hidrogena i helija i ispucavajte ih u magnetne silnice brzinom tisuću km u sekundi. ili još bolje: pušite u njih. koliko će vam trebati da potisnete magnetne silnice? ma, uzmite metke od elektrona - možda vam uspije ponoviti Rutherfordov eksperiment. ili CERNov. možete probati i s HAARP-om... ili još jednostavnije - odvalite u magnet do daske Metallicu ili Cradle of Filth (izbombardirajte ga soničnim šokovima i utvrdite kako isti zvučni valovi djeluju na intenzitet privlačenja željeznih opiljaka zamišljajući da su zvučni valovi kretanje hidrogena i helija jer kako da ne da su zvučni valovi koje čujete iz zvučnika sonični tijek kisika i dušika iz biosfere). sama ideja o supersoničnom tijeku atoma (ili iona, posve je irelevantno) hidrogena i helija (mora biti supersoničan jer kad bi bio soničan sve biste možda čuli i pobjegli biste u kukuruze da se sakrijete) je jednako smislena kao ova o soničnom tijeku dušika i kisika iz vašeg surround-sistema kućnog kina.

sa sunca, dalje se kaže, dolaze i zračenja svjetlosnog tj. e-m spektra: gama, x, uv, mikro, radio... you name it. cijelog spektra (i šire). geomagnetizam također vibrira određenim frekvencijama e-m spektra iako te nisu njegove vlastite ali dobro, ionosfera vibrira određenim vibracijama e-m spektra, atmosfera, sama zemlja (ovako gledano, u užem smislu "planete") Šumanovom rezonancom ... da ne idemo dalje u statiku, šumove i buke u komunikacijskim kanalima.
ogromna veličina pretpostavljenog geomagnetskog pojasa oko zemlje vibrira svojim datim frekvencijama.
kako interferencije i refrakcije i koješta spektra frekvencija utječu na neke druge frekvencije? mijenjaju ih, modificiraju, moduliraju... da li ih "fizički", MEHANIČKI potiskuju u neki drugi dio prostora od onoga kojeg prirodno zauzimaju? kao borba "nevidljivih titana"?

da li valovi (sve su to "valovi") vrše jedni na druge utjecaj potiskivanja, pružaju li OTPOR pa da izgube bitku i moraju se "povući" negdje drugdje? spljoštiti geomagnetski pojas na 10% svoje prirodne veličine na jednoj strani i time će se on na drugoj izdužiti 1000% i više? jer zemljin "elektromagnetski rep" nije posljedica zemljine revolucije, već "puhanja" sa sunca koje je UVIJEK okomito na smjer orbitiranja zemlje oko sunca. (nije na odmet ovo imati u vidu kad čujete da heliosfera isto tako izgleda i da je taj oblik posljedica kretanja oko središta galaksije - ko fol; jer zašto ignoriraju da je os tog obličja OKOMITA na smjer navodnog kretanja?) koja je brzina kojom sunce zrači u nas? u vakuumu svemira. (kažu da je vakuum). ZEMLJA oko sunca tako kruži: postrance. čudna neka repatica… ali dobro i neke ptice nekad lete postrance…
ako uzmete bilo koju tabelu e-m spektra u vakuumu, valne duljine i frekvencije svake date "vrste" zračenja, svakog milimetra na tabeli - u vakuumu - i primijenite važeću formulu: c = lambda * f; dobit ćete brzinu kretanja svih zračenja. brzina svih zračenja e-m spektra je JEDNA TE ISTA. sudeći po datim valnim duljinama i frekvencijama. ali ne možete koristiti tu formulu, ne, nikako ... morate prvo nadoći na to kolika je energija E, energija vala - koliki je potencijalno koristan taj val; onda morate staviti val na vagu i izmjeriti mu masu (možda će trebati na dijetu, tko zna); i tek onda kad to dvoje pomnožite - uhvatite se za stabljiku i povuci potegni: možda iščupate repu. mislim: korijen iz E * m = c. unatoč tome što je Einstein ustvrdio E * M = c. a naravno znate da M (veliko M) i m (malo m) nisu jedno te isto. m je naravno kratak spoj, dobio je masu. M je RAZLIKA U POTENCIJALU, sorry: masi.

brzina zvuka u zraku je, piše u nekoj knjizi, oko 1 240 km/h (344 m/sec) [što naravno ne znači da će se vaš šapat od izdaleka čuti na otoku Jabuka, čak i ako tamo postoji neko uho].
ako je brzina valova manja u rjeđem mediju a veća u gušćem [po definiciji] - što vakuum čini gustim? gušćim od čelika? svemir je "savršeni" UNOBTANIUM [nebo je čovjeku zaista nedostižno?]. što je od svemira napravilo pritisak, da bude pod tlakom toliko velikim da brzine vibracija jure kao blesave? [ako je svemir toliko gust, a sudeći po brzini zvuka kroz čelik - puno puno je gušći: kako bilo koja raketa uspije "izaći" van?]. šalu na stranu: dinamički eter je čudnovata stvar.

ako je tabela e-m spektra odraz stvarnosti, a ne nečije imaginativnosti i spretnosti u tabeliranju vlastitih halucinacija (:da se poslužimo verbalnom ingenioznošću jednog autora iz prošlog milenija) - kroz koji medij "putuje" ili kojeg medija je vibracija frekvencija koju nazivamo "svjetlosna"? uostalom: koja je frekvencija vibracije BIJELE SVJETLOSTI? ne svjetlosti razbijene prizmom, već izvorne "bijele" svjetlosti? hoćete li reći: pa svjetlost je svjetlost - brzina svake svjetlosti je jedna te ista? koje je svjetlosti brzina Einsteinovo 300 000 km/sec, a koje ona izračunata iz tabele e-m spektra koja je identična za SVA zračenja (i usput budi rečeno istih je 300 000 km/sec)? oboje bi trebale biti "u vakuumu"... možda su "edisonove lampice" počele žmirkati... one koje je zapravo izumio tesla jer su edisonove ispale falične.
no dobro: računata brzina c = lambda * f je samo "matematička" i zapravo nije "stvarna". ako nije stvarna, već je matematička - onda sve utemeljeno na njoj isto tako nije stvarno - već je KALKULATIVNO. netko je sjeo za stol i skalkulirao šta će pisati u udžbenicima: bitno da funkcionira u ekonomiji. ono: slobodna radna mjesta (toliko su slobodna da su pobjegla iz vida). sistem se vrti, a ljudi - misleći da imaju neka znanja - jedino što imaju je "služenje sistemu": tj.: ljudi služe kao pogonsko gorivo za vrtnju sistema. zato ljudi više nisu "kadrovi", već "resursi", isto kao nafta, plin, sirovine. baš. sirovine.

ako je nešto od svemira napravilo "svemir pod tlakom" (bio isti i u isisnom smjeru) - kako ćete proizvesti konstantnost pritiska u "otvorenom sistemu"? pritisak uvijek traži rupu, rupu u zakonu. i rasterećuje se kroz tu rupu. olakšao se, bit će. samo, ako je svemir vakuum - U ČEMU, što drži taj vakuum i gdje je "rupa" kroz koju ga to "nešto" vakumira? reći će netko: eh, da nisu ukinuli "katodne cijevi", one u starim televizorima... reći će netko drugi: evo, ima crna rupa u središtu galaksije, koje? svemir nije galaksija. GDJE je crna rupa univerzuma? ako je vakumiziranost jednaka i stalna u svemiru, ne mijenja se - crna rupa je možda zacijelila i više ju nećemo pronaći. ali u tom slučaju: svemir se nit širi nit skuplja. potpuno zatvoreni sistem sa zadatim fiksnim granicama. gdje mu je opna, ako nije u tabeli?

ako je svemir kroz neku rupu vakumizacije povezan s nekim "drugim svemirom" kao koridorom - pa njih dva (ili više? [čine taj zatvoreni sistem]) balansiraju jedan drugoga odmah padaju na pamet crne rupe u središtima galaksija. (da, tek sada.) koliko li ih je... a to što nitko niti jednu nije vidio, posve je nebitno... svjedoče ljudi o brojnim stvarima koje su im se dogodile - ali još nam fali to "prvo" svjedočanstvo crne rupe svemira. no: ipak, recimo, nastavimo: kamo vode? u neko drugo vrijeme, neko drugo doba - prošlost se kroz sadašnjost pretače u budućnost, a budućnost klizi kroz sadašnjost u prošlost. prava kleinova boca - umnožena n puta. jučer je kroz crnu rupu usisano - tamo "drugdje" transformirano u svoju vlastitu budućnost - i ispljunuto natrag: OTKUDA kao sadašnjost? i izmisliše "bijele rupe". kroz bijele rupe u svemir (ovaj naš dio) "ulazi" novi materijal. e tu se narod i ope' uhvatio za glavu: bjež'mo u kukuruze.

svemir ima samo jednu rupu - zovu ju "big bang". ali na sreću - kada ima odvod.
da probamo ovako:
gdje god u svemir, u bilo kom smjeru s bilo koje točke ovog "globusa" astronom pogledao - on svugdje vidi samo jedno: P R O Š L O S T.
budući je big bang bio tako davno, davno, davno - uh - mora da je negdje daleko, daleko, daleko.
jednom davno u kraljevstvu iza sedam mora i sedam gora dogodio se - veliki puf. ništa je eksplodiralo u nigdje i nikada. ali, ne. budući se dogodilo tako davno - to bi morala biti točka svemira vrlo vrlo vrlo daleko - možda sam "rub svemira"? jer na rubu svemira je početak "prošlosti", ovaj: trajanja, tijeka vremena. (to bi trebalo biti tamo daleko iza tih sedam mora i gora gdje stupa na snagu Plankova vremenska konstanta.)
ako je sve oko nas svugdje i u svim smjerovima samo i jedino prošlost - sve dalja prošlost - datost kozmologije i astronomije - pitam: gdje je sadašnjost? (zato ju brojni možebiti još uvijek traže… famozno "Veliko Sada"). gdje je, ako nije u točki s koje gledano je sve naokolo u svim smjerovima jednako udaljena (i jednako udaljavajuća) prošlost svakom duljinom udaljavanja. zemlja je jedina sadašnjost univerzuma. i bivajući jedina sadašnjost univerzuma - zemlja je ishodište big banga (iz barem jedne perspektive možemo biti sto-posto sigurni u to: čovjek je izmislio i izjasnio se za ideju big banga - prvi u svemiru pustom (čak je i SETI odustao od svoje potrage): nikom drugom se nije ideja učinila iole suvislom pa su ga ostavili samog u vakumu njegove vlastite ideje).

ne znam, možda nije suluda ideja malo ozbiljnije porazmisliti o ideji Zemlje kao planisferi i svim njenim implikacijama da se jednog skorog dana ne bi probudili uz vijest milenija: haarp je iznad planete stvorio neprobojan nevidljivi štit da nas čuva od terora nlo-a i vanzemaljskih ratobornih i osvajačkih civilizacija iz svemirskih dubina. ta suvremenom tehnologijom novostvorena (sic!) kupola, taj štit je ironično ili sudbinski prozvan SVOD. brrr…

ništa napisano u ovom tekstu nije nešto čime vam itko "ispire mozak" niti vam "tuvi u glavu". naprotiv.

kako god: Zemlja je r a v a n. dimenzija.

kraj
________________________

hvala na čitanju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Teorije zavjere
PostPostano: ned jun 17, 2018 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Kako ono reče Azra, Balkane, Balkane...



...po isprobanoj metodi Doktrine šoka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz