Sada je: sub apr 27, 2024 9:00 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Protokoli sionskih mudraca
PostPostano: pet jun 02, 2006 6:25 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Nisam sigurna da li je tema vec negde otvorena, pa ako jeste, Jack, molim te, prebaci moj post tamo.

Naslov na sajtu mi je odmah privukao paznju i uvodni tekst sam pocitala sa velikom paznjom. Mislim da je tema vazna pa cu da dodam par informacija i svoje misljenje.

Nazivaju ih „knjigom ubicom“. Cini se s pravom jer su posluzili kao ideoloska osnova za pogrome ogromnih razmera, naravno Jevreja.
Predstavljaju navodne zapisnike sa sastanaka jevrejskih vodja u kojima ovi razradjuju taktiku kako da zagospodare svetom. Tajna sluzba ruske policije, Ohrana, dolazi do spisa i daje se na spasavanje sveta, odnosno na masovni progon Jevreja. Knjiga vaskrsava u nacistickoj Nemackoj i daje izuzetno snazan zamajac antisemitskoj propagandi i „konacnom resenju jevrejskog pitanja“. Hitler izjavljuje u „mein Kampf-u“, da je najbolji dokaz autenticnosti Protokola to sto ga Jevreji sa toliko zara opovrgavaju.

Prica bi meni i do sada bila zanimljiva, ali eto, ima jos. Mnogo kasnije jedan engleski novinar otkriva skrivene tragove: vec potpuno zaboravljenu satiru malo poznatog francuskog autora Morisa Zolija, „Dijalog u paklu“ i ustanovljava da protokoli ne samo da su falsifikat vec i cist plagijat, jer je oko 70tak % Protokola preuzeto iz „Dijaloga“. „Dijalog“ je razgovor izmedju Monteskjea i Makijavelija u kome Monteskje, naravno, zastupa ideje liberalizma, dok se Makijaveli, jel’ krajnje makijavelisticki ponasa i izlaze teoriju uspesne vladavine. Tekst je angazovan i politicki hrabar. Zoli je ovo napisao kao satiru protiv Napoleona, dospeo u zatvor a knjiga na police ispod sloja prasine. Dok je Protokoli nisu ponovo izvukli na svetlo dana.
(„Dijalog“ je u Beogradu postavljen na scenu, sa odlicnim Ljubom Tadicem i suvise dnevno-politickog za moj ukus. No, tako vam je to kad zivite u vunenim vremenima: ne mozete uzivati u „art-u“ i „pozorisnim iluzijama“.)

Ali ni to nije kraj. Najfascinantnije kod Protokola je da su oni, takvi kakvi jesu, falsifikat i plagijat, u stvari istiniti. Odnosno da je program koji se u njima propoveda istinit, da ga mozemo prepoznati iz svoje stvarnosti. Naravno, to nije program jevrejskih mudraca protiv Nejevreja, u stvari Jevreji su najvece zrtve ove knjige.
Totalna pometnja.

Dakle, ako pretpostavimo da su Protokoli proizvod tajnih vladara sveta, a sve upucuje na to, namece se sledece pitanje: zasto plagirati Zolija, kada vam na raspolaganju stoje sopstvene metode i kada se moze pretpostaviti da ce plagijat vec neko otkriti. Osim ako ne zelite bas to. Oko knjige je stvorena citava fama, gomila kontraverzi koje joj uvek iznova omogucavaju da dospe u zizu interesovanja.
Materijal izuzetno lepljiv, neverovatno pogodan da se izmanipulisu oni koji su tome skloni i da se pokrenu destruktivne energije. A manipulacija istinom je poseban vid vestine. Drugom delu populacije, onom osvescenijem, se prevrne stomak na sam pomen Protokola i oni reaguju u skladu sa tim, pa se postize efekat savrsenog perpetum mobile koji ne prestaje da se okrece. U mnogim zemljama Protokoli su zabranjeni kao i „Mein Kampf“ i to samo daje dodatne impulse nekriticnim tragaocima za „istinom“.
Oni koji taj program zaista i sprovode u delo su posle ove sjajne akcije zaista potpuno sigurni. Napravljena je takva zbrka da oni, koji bi eventualno mogli doci do istine, sa gadjenjem okrecu glavu, dok se oni sa slabijim duhom upravo njome regrutuju na strani destrukcije. Sta da recem? Napravis totalnu konfuziju pa vladas...

Dopao mi se, veoma mi se dopao pristup Protokolima na ovom sajtu.
Pa evo jos jedan sladak linkic, mozda nadjete dodatne zanimljivosti:
http://www.beotel.yu/~ninic/komentar/1-Uvod.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 9:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo jedan lijepi link o svemu tome:

http://www.galaksija.com/protokoli.htm

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Odlično zapažanje Arja.
'Protokoli' jesu plagijat ali su tačni, ne sasvim.

Prvo pročitaj 'Trinaesto pleme' sa

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=717

i videćeš da svim carskim porodicama vladaju Hazari. Oni su se davno infiltrirali u njih i danas su vladari sveta. Takođe i potomci Feničana.
Ruska i sve ostale tajne policije su u njihovim rukama. Hitler je takođe bio potomak Hazara. Otac mu je jedan od Rotšilda.
Tokom cele istorije Hazari (Aškenazi) su vršili progon pravih Jevreja ali tako da ostanu nevidljivi, podmetanjem laži o njima i navodeći hrišćane da ih progone. 'Protokoli' su njihovo delo.


Zadnja izmjena: Pantelija; sub jun 03, 2006 1:41 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 11:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 29, 2006 10:39 pm
Postovi: 14
Čitao sam "Dijaloge", u Hrvatskoj su objavljeni u Feralovoj biblioteci, i moram reći da ne vidim da su "Protokoli" falsifikat Jolijeve satire.

Zapravo, "Protokoli" bi trebali biti inspirirani Machiavellijem kao likom iz te knjige, ali, usuđujem se reći da je metodologija kontrolnog mehanizma opisanog u Protokolima daleko sofisticiranija, i prilagođenija vremenu u kojem je pisana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 6:29 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Plagijat ili ne i u kojoj meri je jedna od kontraverzi koje se vrte oko ove knjige. Nisam citala „Dijalog“, tekst predstave je, naravno, adaptiran, pa zaista ne mogu da donesem sopstveni sud. Ali sigurna sam da si u pravu i da su Protokoli puno sofisticiraniji. Od „Vladaoca“ jesu, mada Makijaveli nije bio mala maca (Jack, stvarno nista licno:)))

Suvise su sofisticirani da bi ih mogli pripisati nekom apartciku Ohrane, a ukoliko ih je sastavljao i plasirao neko pametniji, zasto bi bio toliko glup da ostavi slicnost sa tada zaboravljenim “Dijalogom” koja je dovoljna da u naucnim krugovima Protokoli zvanicno budu proglaseni plagijatom, i time dovede u pitanje ono sto je plasirao. To mi je zanimljivo.

No, dok „Vladaoca“, "Dijalog" npr. mozemo mirno citati, u ili u vezi sa “Protokolima” kao da postoje emocionalni dugmici. Bar bi se reklo na osnovu onoga sto izazivaju. Cudna i opasna knjiga.

E, jest zarazan ovaj forum! Odoh ja sad. Pa se posle vracam Hazarima:))


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 1:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 19, 2006 12:44 pm
Postovi: 8
Lokacija: zg
plagijat u smislu da autorstvo nije židovsko, ali kao plaj je nešto što se svugdje provodi od strane svih manipulatora na svijetu. I oduvijek se provodilo. Ustvari ništa specifično inteligentno ako se imalo poznaje ljudska kolektivna svijest i individulna ljudska psiha.
No plagijat u smislu od koga potjeće-da to jest "patka" Politička patka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz