Sada je: sub apr 27, 2024 12:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Koliko ste dužni?
PostPostano: uto maj 16, 2006 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Budući da je obilježje Novog svjetskog poretka sve veće zaduženje ljudi, zanima me koliko ste napredovali u tome :)

Osobno sam stambeno osiguran, radim u državnoj upravi i trenutačno u kreditima oko 4.000,00 eura :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 16, 2006 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Iiiiiiiiiiiii, blago tebi! I ja imam sve, i puno toga više. Naravno i dugovanja :D
No, sve što imam, nema veze s dugovanjima, a i taj dug je virtualan, sad ga ima sad ga nema! Ovisi o puno faktora, poslovanju, politici, pravosuđu...a postoji i opcija da se dug pretvori u dobitak! sve ovisi kako ga izmajstoriraš! :D
U konačnici, to je samo novac, energija, kao i svaka druga, podložna baratanju! Samo treba biti vješt! 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 16, 2006 7:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ja sam Rotšildu dužan 2.700 evra. :twisted:
A on poseduje celu Evropu i veći deo sveta. :?
Ipak je on pametniji od mene... što se para tiče.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 16, 2006 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
0.50 kn , danas u konzumu i to je sve 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 4:12 am
Postovi: 25
nemam kredita iako merkam neki plazma tv :D
A stisli su mi medjunozje na ime poreza (firma) za nekih 1000 eura jer ja naivno pomislih da sam oslobodjen istog.Dokazali su da nisam :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 12:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
nemam kredita iako merkam neki plazma tv

Da neces mozda SONY? :D
Sta ce ti plazma? LCD je mnogo bolji.
Plazma se brzo kvari tako da ces dzabe baciti pare.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 12:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 4:12 am
Postovi: 25
Zasto bas sony? Kako si pogodio? :) =D>
A za plazmu si u pravu kad je kupis dobijes i pescani sat koji otkucava
2000-3000 sati rada sto moramo priznati nije za balkance.Mi volimo da nam tehnika traje jedno 10-15 godina :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
dužna sam vipu za telefon stigla mi je opomena, no kad smo već kod toga mislim da su oni meni dužni koliko se nagrabe para za ništa :D
inače ništa drugo a na nefizičkim raziama ko to zna :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 12:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ništa.

Osim toga, vi dužnici, šta ne odete na plažu živjeti ko neke askete ili u šumu, kao tu se borite protiv NWO, a zapravo se dajete niskim strastima i kupujete baršunaste zavjese, kožne naslonjače, nercove bunde i kuće od bijelog mramora :mrgreen:...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 9:29 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Želja je zajeb.

Hoću ovo, hoću ono... joj, pa gle ovo, a vidi ono...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 30, 2006 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Kreditna pomama u istočnoj Evropi

Milione ljudi u zemljama srednje i istočne Evrope zahvatila je potrošačka pomama u stilu „živi sada, plati kasnije”, a među njima i građane Srbije i okolnih zemalja, objavili su danas austrijski dnevni listovi citirajući stručnjaka austrijske banke BA-CA. „Razlozi za ovaj trend su jednostavni. Kao i u zapadnoj Evropi, i ovi ljudi žele dobro da žive, što znači da troše i kupuju - i to odmah”, ocenio je regionalni tržišni analitičar BA-CA Martin Majer. Majer je, govoreći na skupu u okviru godišnje skupštine Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) u Londonu, rekao da građani srednje i istočne Evrope sve što zarade - potroše, umesto da štede. „Ako novac na računu nije dovoljan, uzimaju se mali krediti,” rekao je Majer i dodao da je podizanje kredita u stalnom porastu. Obim privatnih kredita u regionu srednje i istočne Evrope povećao se deset puta od 2000. godine. U isto vreme, zanimanje građana za razne vidove štednje je opalo, proizlazi iz tržišnih analiza BA-CA, prenela je agencija DPA.

Građani novih članica EU, pre svega Česi, Slovenci, Slovaci i Mađari, radije koriste ranije ušteđen novac za putovanja ili zdravstveno osiguranje, dok se građani jugoistočne Evrope, poput stanovnika BiH, Srbije i Rumunije, opredeljuju u većoj meri za podizanje bankarskog kredita.

Najbržu stopu rasta kredita beleži Rumunija. Od ukupnog broja vlasnika bankovnih računa, 16 odsto njih starosti iznad 15 godina imalo je kredit privatne banke u 2005. Pre samo četiri godine taj procenat bio je svega tri odsto.

U Hrvatskoj je u istom periodu taj procenat udvostručen na 22 odsto, u Srbiji i Crnoj Gori povećan je sa tri na devet, a u Bugarskoj sa tri na sedam odsto. Broj štediša je istovremeno naglo opao, pre svega u Hrvatskoj, Slovačkoj i Češkoj.

Ipak, u celini gledano, sve više građana srednje i istočne Evrope otvara račun u banci. Na vrhu te lestvice je Slovenija, u kojoj 99 odsto vlasnika računa starijih od 15 godina ima neki vid saradnje sa bankom, a na dnu su Bugari i stanovnici BiH sa samo 37 odsto.

Direktorica BC-CA za srednju i istočnu Evropu Andrea Moneta izjavila je da „to pokazuje veliki potencijal regiona”. „U celini, 150 miliona ljudi u zemljama srednje i istočne Evrope još nije povezano sa bankom. To nudi finansijskim institucijama koje tu posluju odlične mogućnosti za rast,” navela je Moneta.

Banka BA-CA posluje unutar italijanske bankarske grupe UniKredit, koja u regionu ima 60.000 zaposlenih, više od 2.900 filijala i drugih predstavništava i 17 miliona klijenata. (Fena)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 30, 2006 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
znači, u trendu sam :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Da mi ne treba kreditna kartica za posao koji obavljam online nebi imao ni račun u banci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 7:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Od kartica imam dvije debitne i jednu kreditnu - VISA-Classic.
Znam da su kartice veliko zlo "made by NWO" ali meni je nekako zgodno da ih koristim, ne moram nikad da nosim puno gotovine u novčaniku već se dosta oslanjam na kartice kad negdje putujem (sipam gorivo, plaćam hotel, restoran i neke druge kupovine), pa tako u slučaju krađe ili gubitka novčanika se nadam da neću pretrpjeti veliku štetu. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Pa tako se to i radi.Verujem da ce cip ili neka vrsta elektronskog koda na kozi takodje biti mnogo jednostavnija i sigurnija od kartica.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 10:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:03 pm
Postovi: 27
Lokacija: Nowhere
ja jos uvjek zivim pod pokroviteljstvom staraca :mrgreen:

_________________
Finding the truth


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 109 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz