Sada je: sub apr 27, 2024 12:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 6:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ja sam gledao sve epizode.
Citat:
U prvoj epizodi (emitirana početkom 2001) "oteta" su 2 putnička aviona, a "terorosti" ih preusmjere na twins-e... THE LONE GUNMEN-i skuže da terorista nema već su avioni daljinsko upravljani...

Tako je.Sad se tek secam. #-o
Posle toliko filmova i serija zaboravio sam na tu epizodu.
Zanimljivo je da je pre tog napada takodje prikazivan i film Pearl Harbor http://www.imdb.com/title/tt0213149/

Sve je to povezano.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Esperio Max je napisao/la:
Sve je to povezano.


problem je sto uvjek mozes povezati ama bas sve pod kapom nebeskom samo ako to zelis
:-({|=

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 6:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Pa to i jeste najveci problem.
Ali sto se tice masovnih medija svi znamo da oni imaju veliku ulogu u manipulisanju ljudima.
A ako vec pretpostavimo da svetski mocnici rade po principu problem-reakcija-solucija, i ukoliko su oni dobro isplanirali nametanje problema i solucije, onda se postavlja pitanje zasto ne bi takodje isplanirali i reakciju?
A kako ces bolje navesti ljude da reaguju kako ti zelis nego da ih programiras preko filmova?
Sto se tice Pearl Harbor-a u njemu su Amerikanci "bezrazlozno" napadnuti od strane zlih Japanaca.
I sta se promovise u filmu?
Glavni junaci iskazuju svoju cast i dostojanstvo rizikujuci svoje zivote tako sto ce bombardovati centar Japana cisto da bi pokazali da niko ne moze napasti Ameriku i time se izvuci.
Isto to je i Bush govorio kada je srusen WTC i vecina Amerikanaca se slozila sa tim.
Mozda to i jeste samo slucajnost ali da je taj film povecao broj ljudi koji su se regrutovali u vojsku da bi se osvetili zlim teroristima kao sto su to ucinili i njihovi heroji iz filmova i u to sumnjam.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 4:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Vecina Amerikanaca bi se slozila sa bilo cim ako im to fino serviras,i to bar 70 godina unazad.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 1:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Da li bi se složili da je napad na Pearl Harbor bio dogovoren sa Japancima?
Niko u USA nije hteo u rat u Evropu. Nisu znali ni gde je Evropa. Nikada do tada nisu išli na drugi kraj sveta da ginu. Bilo je potrebno nešto da ih prodrma. Pozvali su Japance da napadnu Pearl Harbor i potope starudiju od brodova i onda su digli takvu kampanju za rat da se javno mnjenje okrenulo naglavačke.
Ista stvar kao WTC 9/11.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 1:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Pantelija ali onda ispada da su Japanci ispali najveći tukci u svemu tome, zar nije sam Jamamoto izjavio nakon napada da su time samo probudili uspavanog diva? Ispada da su Japanci pristali na taj dogovor sa Amerima a da nisu mislili da će ih onda ovi potjerati po Tihom oceanu sa ostatkom svoje flote, i još su im na kraju ostavili nosače aviona koje nisu potkačili u tom napadu na Perl Harbur.
Ima neke logike u tome što govoriš ali mi je mogućnost dogovora sa kosookima neprihvatljiva, ili bar u tom obliku, a da im je trebao neki povod da uđu u rat, sa tim se slažem 100%.
E da, nije tu baš bila starudija od brodova, USS Arizona, koja je tada potopljena je bila jedan od najjačih i najsavremenijih razarača u to vrijeme, u klasi sa Njemačkim Bizmarkom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 3:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Da, jedan.

Nisu se oni o tome dogovorili diplomatskim putem (to se, bre, tako ne radi #-o ), nego su ih Ameri naveli to da urade i znali su za napad a ništa nisu učinili da ga spreče jer im je bio potreban iz gore navedenih razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Sto se tice Japana,valjda svi znaju da njima fali nafta i druge sirovine.Amerikanci su im pocetkom drugog svetskog rata uveli sankcije sto se cini mi se spominje i u filmu.
U toj situaciji Japancima nije preostalo nista drugo nego da napadnu Amerikance jer su im nedostajala sredstva za osvajanje Kine.
Da li su Amerikanci postigli tajni dogovor sa Japancima sto se tice napada na Pearl Harbor ne znam ali da su ih ekonomski naterali na to je ocigledno.I sve sa ciljem da se zapocne rat.
Takodje sam negde citao da su ih americke podmornice primetile mnogo pre nego sto su dosli do obale i nisu namerno sprecili napad bas zato da bi naterali Amerikance da krenu u rat.
Isto to se i sada dogadja sa Iranom.Bas me zanima da li ce i njima uvesti sankcije.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 6:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Posto i ovo mozda ima veze sa terorizmom postavicu pitanje ovde.
Sta mislite o ovom objasnjenju filma Rat svetova: http://signs-of-the-times.org/signs/war ... review.php

Meni zvuci logicno.

I jos jedan zanimljiv link na ovu temu: http://control-alt-delete.ca/v-web/bull ... php?t=9828

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 8:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:roll: :roll: pantelija,molim te pojasni ljudima da iluminati ionako stoje iza svakog rata pa bio to baš na njihovom nivou neki njihov međufamilijarni sukob sa ljudskim figurama kao učesnicima bilo kao njihov dogovoreni rat između dvije "neprijateljske" zemlje.ionako su iza svih--uvijek isti :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 3:02 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 12:21 am
Postovi: 16
Terorizam je jedna velika laž.

Bar u ovom obliku kakvim ga mi danas poznajemo.

On se danas koristi u svrhu Ickeovog problem-reaction-solution.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 6:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
On se danas koristi u svrhu Ickeovog problem-reaction-solution.


Upravo tako. Većina "problema" je iskreirana sa unaprijed znanim "zahtjevima" naroda...

#-o

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 4:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 12:21 am
Postovi: 16
Jack987 je napisao/la:
Citat:
On se danas koristi u svrhu Ickeovog problem-reaction-solution.


Upravo tako. Većina "problema" je iskreirana sa unaprijed znanim "zahtjevima" naroda...

#-o

:wink:


Da.
Nema ništa lakše nego u svakom organiziranom pranju glava poput "narodu" naći težnju ili strah prema kojima ćeš mu nametnuti problem.


Još lakše je ponuditi riješenje. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Bin Laden: Borićemo se i u SAD

2. jul 2006. | 09:48 | Izvor: Beta
Kairo -- Vođa Al Kaide Osama bin Laden izjavio da njegova organizacija ima pravo da se protiv SAD bori i na teritoriji SAD.

"Borićemo se protiv vojnika SAD na teritoriji Somalije, a dajemo sebi za pravo da ih kaznimo na njihovoj teritoriji i svuda gde je to moguće", rekao je glas na snimljenoj poruci emitovanoj na jednoj Internet strani, a za koji se pretpostavlja da pripada Bin Ladenu.

Na snimku se upozoravaju sve zemlje sveta da ne šalju međunarodne trupe u Somaliju, gde islamisti imaju sve veću moć. Glas je iračkim pobunjenicima poručio da islamska zajednica zavisi od njih. "Vaša muslimanska nacija vas traži i moli se za vašu pobedu. Vi ste, posle boga, njena nada. Vi ste verni vojnici boga koji će osloboditi naciju od ropstva krstaša u našim zemljama", kaže glas.


Sta li sad planiraju? :?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 2:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Sta li sad planiraju?


Ko, jel lizardi? 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 6:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ko bi drugi? :wink:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 05, 2006 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Problem, reakcija, solucija.
Citat:
Russian President Vladimir Putin has asked parliament for permission to send military units outside the country to prevent terrorist activity.

...President Putin ordered Russian agents to find and destroy the killers of the five diplomats in Iraq.

Russia was shocked by the deaths and called on the coalition forces occupying Iraq to provide better security for diplomatic missions working there.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/5146922.stm

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 21, 2006 2:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Jehovini miljenici u akciji:


http://fromisraeltolebanon.info/


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 04, 2007 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
neradi ti link :wink:


a sto se tice terorizma,ja imam ovakve poglede na to...naime valjda je i pticama na grani jasno da 11.9 nema veze s islamskim ekstremistima,bin ladenom il nekakvom al-qaidom..nego da je sve odigrano u reziji CIA-a i USA tajnih sluzbi..s jednim vrlo jednostavnim ciljem a to je NAFTA!dakle ovo i ptice na grani znaju...nadalje..ovi sinti napadi po arapskim zemljama stvarno radi jedna manja grupica ljudi koja zeli ipak neke slobode od americko britansko imperijalisticke politike...i tu se nema vise sto rec..jasno je kao dan i noc...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 04, 2007 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
s jednim vrlo jednostavnim ciljem a to je NAFTA!


A zasto nafta?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz