Sada je: uto apr 23, 2024 11:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cointelpro
PostPostano: sub jun 20, 2009 3:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
truth seeker je napisao/la:

i jel smijem samo znat zašto je moja tema prebačena pod ovu temu? :?


Vjerovatno je neki od moderatora smatrao da se ovdje bolje uklapa, s obzirom da "cointelpro" pojam podrazumijeva dezinformativne aktivnosti kao i one osobe koje promovišu dezinformacije!?


Citat:
Čini se da živimo u vremenima kada količina dezinformacija kojoj je “normalno” ljudsko biće izloženo doživljava svoj vrhunac. Neki taj ‘state-of-the-art’ dezinformativni sistem danas nazivaju - COINTELPRO.

Jedan efikasan SISTEM za kontrolu ljudskih bića mora biti baziran na poznavanju čovjekovih karakteristika. On će naravno biti uspostavljen na više nivoa tako da može obuhvatiti sve aspekte ljudskog života kao i svaki razvojni nivo čovjeka, obezbjeđujući “za svakoga po nešto”.

Naziv ‘cointelpro’ se danas često koristi kako bi se opisao skup raznovrsnih aktivnosti čija je svrha manipulacija svijesti čovjeka, te tako i održavanje njegove funkcije ‘baterije’ u ‘matriksu’, mada se on pod tim imenom (COunter INTELLigence PROgram) prvi put javlja tek u avgustu 1956, godine u SAD-u. Dakle, sam naziv ukazuje na to da se ovdje prvobitno radilo o samo jednom “Kontra-obavještajnom Programu.” Međutim, ovaj “kontra-obavještajni program” svojevremeno nije bio razvijen od strane FBI s ciljem da bi se suprostavilo nekim stranim komunističkim ili drugim neprijateljskim elementima, kako je to bilo implicirano, nego je on u suštini bio usmjeren protiv američkog naroda. (R. Dolan, UFO and the National Security State)

To je bio period kada je došlo do intenzivnih društvenih previranja u SAD-u. Još krajem četrdesetih godina, pogotovo 1947. godine, ljudi su postali svjesni fenomena NLO-a i vanzemaljaca. U 1952. godini, broj viđenja ovih letjelica bio je toliki da su neki čak smatrali da je u toku invazija vanzemaljaca. Mnogi su počeli postavljati pitanja u vezi s tim, međutim, odgovori od strane vlade i drugih autoriteta nisu stizali, tako da su se ljudi počeli organizovati u grupe kako bi sami istražili ovaj fenomen. S tim u vezi, standardne monoteističke religije, kao jedna od glavnih komponenata političke kontrole, postale su ugrožene. Činjenica je bila da bi se otvorenim objavljivanjem informacija u vezi NLO-a kao i interakcije američke vlade s vanzemaljcima, odnosno, interakcije vanzemaljaca sa ljudskim bićima, narušio “status quo” u organizaciji života na planeti, što se ni po koju cijenu nije moglo dozvoliti. To je bilo i vrijeme kada su mnogi su počeli napuštati tradicionalne religijske koncepte i kretati u potragu za višim duhovnim istinama.

Dotadašnji sistem života počeo je da se trese, tako da se nešto moralo poduzeti. Tada je, pokrenuta jedna šira dezinformativna kampanja kako bi se spriječilo da ljudi spoznaju širu pozadinu realnosti u kojoj žive a posebno suštinu svog bića.
Upravo tada i nimalo slučajno, naglo je iznikao i zaživjeo tzv. new-age pokret koji je uskoro zadobio mnoge elemente religije. Oni koji su uspjeli da se otrgnu iz čeličnog zagrljaja neke od klasičnih religija, skoro obavezno su upadali u ovu novu vješto zamišljenu zamku.

Religija od davnina podrazumijeva jedan od glavnih “pre-rekvizitnih programa” za kontrolu čovjeka. Kad čovjek prihvati neku religijsku ili ideološku dogmu kao istinu, ona onda počinje reguliše njegovu svijest, misaone procese i percepciju. Čovjek tada vidi samo ono što se uklapa u dogmu koju je prihvatio kao istinu, dok je za druge stvari slijep ili ignorantan. Njegova svijest i percepcija postaju ograničeni.

Nju-ejdž je ljudima ponudio imaginaciju. Projiciranje ličnih iluzija na objektivnu realnost na principu: “što je babi milo, to joj se i snilo”. Međutim, bez obzira na to da li čovjek na realnost gledao kroz crne ili ružičaste naočale, ona nema tendenciju da se mijenja. Dakle, dozvoljeno je vidjeti sve, osim – objektivnu realnost.

S obzirom da “kontrolnom sistemu” jasno da postoji i mnogo onih kojima se teorija nepostojanja NLO-a i vanzemaljaca ne može prodati, oni su kroz nju-ejdž pokret provukli novu teoriju zasnovanu na njihovoj (naša “kosmička braća”) tajnoj pomoći u našoj evoluciji. [Ta teorija je danas poznata i kao ‘NAB-teorija’ (New-Age Bullshit)]

Danas je u nekim metafizičkim krugovima pojam ‘Cointelpro’ proširen na sve dezinformativne aktivnosti, bilo da je njihov izvor u 3D ili 4D. Taj sistem nudi za svakoga po nešto, prema čovjekovim individualnim potrebama. Dakle, čovjeku se nude razni mentalni programi, međutim, nijedan od njih mu ne može obezbijediti slobodu u pravom smislu riječi. Isto tako, svi oni koji učestvuju u promociji dezinformacija za te svrhe, podrazumijevaju - "cointelpro-igrače". Neki od njih to rade svjesno a neki nesvjesno.



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: disinfo agenti? kome vjerovati?
PostPostano: pon jun 29, 2009 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
truth seeker je napisao/la:
mislim da ima još toga, ovo sam samo par stavio.. činjenica je da su bill cooper, john todd, rik clay i još neki ubijeni dok icke i ekipa ne samo da su živi već izdaju knjige, filmove, pričaju po svijetu, prodaju majce.. čovjek bi pomislio da neko ko otkriva globalne planove elite bi smjesta bio ubijen :-k

Mislim da je kod Icke-a i ekipe kljucno sto su se brzo medijski eksponirali. I dalje ima hrpetinu ljudi koji ne vjeruju Icke-u i sve to smatraju hrpom gluposti, ali im je poznat i svi znaju za njega. E sad da covjeka ubiju, onda bi se i ti ljudi malo zamislili i uvidjeli da tu nesto smrdi, mislim da bi to bilo kontraproduktivno za elitu.

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cointelpro
PostPostano: sri sep 05, 2012 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
isječak izdvojen iz val serije kasiopejaca - može se odnositi ina kanalizirane poruke kojim smo zatrpani sve više zadnje vrijeme.

"Davanje je samo-zadovoljavajući akt. Ako netko “daje” (mislim na kanalizirane poruke) kada ne postoji zahtjev, prema tome ne postoji niti potreba,, to je povreda slobodne volje! I usput, koja bi druga motivacija mogla biti u takvom scenariju?!? Razmislite pažljivo i objektivno u vezi toga."

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cointelpro
PostPostano: čet sep 06, 2012 7:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
"Since it was essential for the survival of the real Craft to be cloaked by various groups and religions, the Craft had to be spread around and diffused. "

Galaksija je napisao/la:
Danas je u nekim metafizičkim krugovima pojam ‘Cointelpro’ proširen na sve dezinformativne aktivnosti, bilo da je njihov izvor u 3D ili 4D. Taj sistem nudi za svakoga po nešto, prema čovjekovim individualnim potrebama. Dakle, čovjeku se nude razni mentalni programi, međutim, nijedan od njih mu ne može obezbijediti slobodu u pravom smislu riječi. Isto tako, svi oni koji učestvuju u promociji dezinformacija za te svrhe, podrazumijevaju - "cointelpro-igrače". Neki od njih to rade svjesno a neki nesvjesno.


Cointelpro, majstorski izveden - jeste i kada kreatori određene ujdurme koja je zadesila ovu ni krivu ni dužnu planetu -a da bi masa prihvatila ono što oni žele - iskrive učenja, zatim razotkriju njihovu korupciju i predstave svoju doktrinu i svojeg "Boga" kao Istinu - svetlo - prosvetljenje - uzašće - buđenje (gle čuda - svaki metafizičar koji drži do sebe teži upravo ka tome, i to ni manje ni više nego koristeći alate koji su iznešeni u sistemima onako "postepeno" - jer " profani nisu spremni da prihvate istinu" - a samim tim ni one "prave" "alate i učenja"!). Slično problem - reakcija - solucija. Samo tokom dužeg vremenskog perioda...

Korak 1: Iskriviti sve što valja u bilo kojoj strukturi, sistemu, svetoj knjizi, učenju, umu, srcu.

Korak 2: Postepeno izložiti prvi sloj manipulacije koja se radi nad ljudima istim tim ljudima. "WARNING: You are being manipulated. "

Korak 3: Predstaviti sebe kao spasioca od opštenastalog sranja. Masa oduševljeno prihvata...

Ovde pod "sebe" ne mislim na onoga ko iznosi informacije, nego u širem kontekstu - na onoga ka kome gorepomenuti "The Craft" - koji je po tom priznanju na taj način i plasiran u SVE što je moglo odvesti ka oslobađanju čoveka - treba da nas lagano odvede.

Isti modus operandi vidimo kod vlada u celom svetu - zbog čega bi onaj "ezoterički" aspekt toga bio pošteđen?

Pitanje za sve koji će ustati u odbranu ovoga i reći da je ovaj moj tekst cointelpro: Zbog čega je "the craft" i obožavanje Lucifera moralo biti maskirano i ubačeno u Budizam, u moderno Hrišćanstvo, stvaranje ovakvog sistema i načina života u svetu, upakovano čak i u jebenu paštetu - ako je to sasvim ok stvar, i ako je Lucifer taj "pravi bog"? Zbog čega barenje žabe? Zašto ne odmah rečeno, nego manipulacija hiljadama godina da bi se ljudi doveli na prihvatanje toga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cointelpro
PostPostano: čet sep 06, 2012 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
http://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,728.0.html - za sve one koji nisu pročitali ,na ovom linku ima interesantnih razmatranja o popularnim kanaliziranim porukama galaktičke federacije i ostalih ,

U meni se javilo pitanje kod tih poruka kao to da su sve sa engleskog govornog područja?i sve ispoljavaju ljubav i svjetlo bez korisnih upotrebljivih informacija kojim bi možebitno povećali naše šanse u opstanak,već je glavna poruka u svim poukam budite pasivni nište ne radite i čekajte bolje dane .konstantno se koriste isti pojmovi u reciklirajućim fazama "smutnja je pri kraju ,na izmaku snaga itd.. oni na prvim frontama se bore za vas itd.. a vi ih podržite.. još smo malo i svuda će cvjetati cvijeće u naše preduzeće :).

Znam da mnogi ljudi iskreno vjeruju u te poruke vidim to u postovima koje ostavljajau koji su pune ljubavi i podrške tim entitetima , i znam da na ovom forumu ima ljudi koji mogu sažetije i jasnije od mene raslčaniti te poruke i istaknuti aspurdnosti u njima te osvijestit te ljude koji ih prate kao slamku spasa.

Preporučam da istražite navedeni link sa foruma kasiopejaca te da se vratite na Val seriju gdje ta problematika kanaliziranih poruka obrađena od strane laure i njezinog tima koji su se s njima susreli već 1994 godine.


evo isječak iz vala "Citat:

"Zakonom Sinkroniciteta bio sam stupio u kontakt sa Sheldanom Nidleom. Zbog vrlo dubokih osobnih razloga ostao sam sa njime prije i poslije "afere fotonski pojas"

Nedavno mi je prijatelj poslao adresu vaše web stranice. Pročitao sam 'Zemlja se mijenja' (Earth Changes). Zaista interesantno. Da budem iskren, nije mi se svidjelo to što je vaš Kontakt napravio poređenje između Nidlea i Bo-a i Peep-a.
{misli se da je ovdje Nidle posprdno uspoređen sa izmišljenim likom Bo Peep:
'Mala Bo Peep ovčice je svoje izgubila,
a gdje da ih nađe, ne može nam reći,
Pusti ih na miru, vratit će se same,
Klateć' svoje repove' - p.p.}

Dopustite mi da vam postavim izravno pitanje. Vaš je Kontakt sa 6.denziteta. Nigdje u vašim transkriptama nisam vidio ni spomena o Ljubavi. Ciklusi, brojevi, datumi, bez datuma, vrijeme, nema vremena, ponekad šale, usput rečeno smiješne, spominjanje baza, i krajnje komplicirani nizovi scenarija onoga što dolazi: hladan i okrutan pesimizam koji uključuje divove i čudovišta, kao filmovi Clayda Bakera, ili još gore, poznati Rat između Dobra i Zla, neka vrst kozmičkog westerna (kaubojskog filma) koji podsjeća na npr. Ratove Zvijezda, Dine .. Gušteri, odvratna stvorenja koja uništavaju našu nadu da transcendiramo jer nas samo čekaju da nas žive pojedu. Uau! Nema ljubavi, nema nade, neobična definicija OPD-a, sve to sa potpunim nepoštivanjem Duhova (duša) koji su u našoj koži. Gdje je tu Bog (mi) i šta radi u ovom biznisu?

Nešto je negdje pogrešno jer ja znam da nada i ljubav sačinjavaju svijet i sve univerzume, a od tih Kasiopejaca ne dolazi ljubav. Tko onda širi dezinformacije? Vi ili Nidle. Moje misli su na tome. Sve što trebate je ljubav, to je odgovor ovdje. Koliko znam, Ljubav može spasiti svakoga i mi ćemo nastaviti kako je i planirano, za nas, za Nas i za Svih."



Odgovorila sam mu i jednostavno pitala gdje je bila ljubav u promociji glasina "masovnog slijetanja" i glasina o "fotonskom pojasu" koje su za posljedicu imale suicide 39-ero ljudi? Dalje, gdje je bila ljubav u predstavljanju vanzemaljaca kao "spasioca čovječanstva", kada je jasno da to nije bio slučaj. Nisam dobila odgovor.


Citat:
"Zapamtite, svi kanali i oni slični, su identificirani, praćeni i "sa njima se obračunava".


Vjerujem da mnogi ljudi nisu pročitali ovaj dio vala i ovime i samo želim skrenuti pozornost da su možda (najvjerojatnije) obmanuti.


Valjda pomozi mi u ovome imaš bolji dar za pisanje tekstova nego ja :)

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cointelpro
PostPostano: pet jun 10, 2022 11:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.



25 Rules of disinformation -- This is what you're up against



..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz