Sada je: sub apr 27, 2024 7:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Informativni Rat - Internet
PostPostano: sub feb 19, 2005 3:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ruski metafizičar Gurđijev, još davno je rekao ovo:

“Postoje dva procesa koji se ponekad nazivaju 'involutivni' i 'evolutivni.' Razlika između njih je u sljedećem: Involutivni proces počinje svjesno u Apsolutu a onda na sljedećoj stepenici postaje mehaničan – kako se razvija, tako postaje sve više mehaničan; evolutivni proces počinje polu-svjesno ali on postaje sve svjesniji i svjesniji, što se dalje razvija.

"Ali svijest i svjesno suprostavljanje jednom evolutivnom procesu, može takođe u određenim momentima da se pojavi i kod involutivnog procesa.”

"Odakle mu stiže ta svijest?

" Od evolutivnog procesa, naravno.

"Taj evolutivni proces mora da se odvija neprekidno. Svaki zastoj uzrokuje jedno odvajanje od osnovnog procesa. Ti zasebni, izdvojeni fragmenti svijesti koji su zaustavljeni u svom razvoju mogu se takođe ujediniti i živjeti određeno vrijeme boreći se protiv evolutivnog procesa. Ako ništa, sve to čini evolutivni proces mnogo interesantnijim.

"Umjesto borbe sa mehaničkim silama, u nekim momentima može da dođe i do bitke sa ovim veoma moćnim silama, mada se one naravno ne mogu porediti s onima koje upravljaju evolutivnm procesima.

"Te suprotne sile mogu ponekad čak i da pobijede”.

"Razlog za to je taj što sile koje upravljaju evolucijom imaju na raspolaganju veoma ograničen izbor sredstava; drugim riječima, one mogu da se služe samo određenim sredstvima i na određene načine.

"Suprotne snage nisu ograničene izborom sredstava, one se mogu koristiti svim načinima i sredstvima, čak i onima koja im mogu obezbjediti samo privremen uspjeh, i na kraju, one uništavaju oboje i evoluciju i involuciju, po toj tački pitanja.”

(...)

Te “suprotne snage” ili “sile involucije” manipulišu nama već odavno; one se služe svim sredstvima koja im stoje na raspolaganju, “čak i onima koja im mogu obezbjediti samo privremen uspjeh.”

Samo jedan od manjih primjera za ovo su i neka događanja u vezi sa ovim vebsajtom i forumom, gdje se te sile trude da ga sruše po svaku cijenu. Što se sruši, naravno, u većini slučajeva može se ponovo izgraditi ili podići, (“samo privremen uspjeh”?!), međutim, to u 3D ponekad traži dosta vremena i energije. Da li se ovdje radi samo o ometanju komunikacija ili sprečavanju širenja onih informacija koje bi mogle dovesti laži u pitanje!? Možda se tu radi i o sprečavanju da istina izađe na vidjelo?!

Ta “suprotna strana” (koju bi Moravjev nazvao “silama Generalnog Zakona”) danas drži u svojim rukama veći dio informativnih sredstava koje cijelo vrijeme koristi za promociju jedne zaglušujuće medijske dezinformativne kampanje. To rade čak i preko interneta. Što se interneta tiče, mislim da i tu ove “sile involucije” trenutno dominiraju.

Međutim, njima ni to nije dovoljno. Bez obzira na to, oni će se truditi da sruše svaki izvor informacija koji ne ide u prilog njihovom planu i programu.

S druge strane, mi kao “sile evolucije”, pokušavamo spoznati istinu, aplicirati je i učiniti dostupno drugima ono što znamo. Kao takvima, nama ne pada na pamet da rušimo dezinformativne izvore, mi se samo borimo da kažemo svoje mišljenje. Rušenje nije naš stil. To nije naš način. Mi gradimo.

Pokušavati prevaspitati “sile involucije” je uzaludno, jer se tu radi o “silama” koje se ponašaju u skladu sa svojom suštinom. Da li od škorpije možemo očekivati da nas ne ubode, kad se ona nađe u prilici za to?! Da li možemo očekivati od škorpije da se ne ponaša kao škorpija? Da li je trebamo pokušavati pretvoriti u nešto drugo? Naravno,da ne trebamo?! Škorpiju treba pustiti da bude škorpija, da se ponaša kao škorpija i da, kao takva, egzistira u Svemu Što Jeste.

Ono što mi možemo, to je da steknemo što više znanja o samoj prirodi i ponašanju škorpija, te da to znanje upotrijebimo kako bi se adekvatno zaštitili od njih. To znanje možemo prenjeti i drugima kojima škorpije prijete i koji su zainteresovani da se zaštite od njih.


U ovom momentu, mi se kao čovječanstvo nalazimo na ivici ambisa do kojeg su nas ove “sile involucije” uspjele dogurati, koristeći se svim sredstvima koje imaju na raspolaganju. Neki od nas su to primjetili, dok većina ne.

Jednom prilikom Kasiopejci rekoše sljedeće:

"Život je religija. Životna iskustva čovjeka odražavaju u kakvoj vrsti interakcije se on nalazi s bogom. Oni koji spavaju su oni koji nemaju nimalo vjere, u smislu svoje interakcije sa Svim Što Jeste. Neki ljudi misle da ovaj svijet postoji kako bi ga oni sputavali, ignorisali ili uništavali. Za takve pojedince svi svijetovi će prestati da postoje. Oni će postati upravo ono što su i dali životu. Oni će postati jedan obični san iz ‘prošlosti’. Ljudi koji obraćaju striktnu pažnju na objektivnu realnost sa svoje lijeve i desne strane, postaće realnost ‘Budućnosti.’”

Bez obzira što je ova informacija došla uz pomoć čanelinga, na osnovu onoga što znam, mislim da se tu radi o jednoj velikoj istini. Ja to znam i ja to osjećam.

Međutim, oni koji “obraćaju striktnu pažnju na objektivnu realnost sa svoje lijeve i desne strane” i koji počinju da je vide, moraju pokušati da na neki način kažu jasno i glasno ono što vide, onima koji ne vide, koji takođe pokušavaju da vide i koji su zainteresovani da progledaju.
I ne samo to, oni koji vide treba da kažu i šta misle, jer ono što misle, sada dolazi od znanja, a ne od vjerovanja.

Kako to uraditi?!? Jedan od načina je npr. internet. Napravite svoj blog ili vebsajt. Blogovi su besplatni. Na ovom linku to možete da učinite u tri koraka:

http://www.blogger.com/start

Ili vebsajt. I to se može napraviti besplatno i bez puno muke. Ako nemate sada svojih materijala, ili dovoljno vremena, možete za početak koristiti neke s ovog vebsajta, za koje mislite da bi mogli biti interesantni i ostaviti par linkova.

I to je dovoljno! To znači – PODUZELI STE NEŠTO, u skladu sa svojim trenutnim mogućnostima.

I to “nešto”, nije ni malo zanemarljivo, jer u budućnosti može da bude od presudne važnosti.


PozdraV


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: čet sep 22, 2011 2:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
Galaksija ako mi možete odgovorit iskreno,odgovorite mi
U kakvoj ste sprezi sa 4dportalom? Jeste li ikad bili u kakvoj sprezi sa 4dportalom i što mislite o 4dportalu? Ako može konkretan odgovor bih molio.
Noviji sam,pratim i vas i njih pa bih molio za razumijevanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: čet sep 22, 2011 4:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
g unit je napisao/la:
U kakvoj ste sprezi sa 4dportalom?


da ti ja skratim muke, radi se o uroti, naime isti piše za iste...
:rofl

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: čet sep 22, 2011 5:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
U kakvoj ste sprezi sa 4dportalom?


U početku bijaše ovako:

1. Galaksija
2. forum Galaksije
3. Val-Znanje
4. 4D Portal

( barem što se 4D Portala tiče, ima i drugih dobrih web stranica i pojedinaca bloggera )

Martinović mi se svojevremeno javio ( Monday, August 16, 2010 3:13 PM ) i pitao da li je u redu da objavi ovakve tekstove uz linkove... naravno - to je i poželjno da što više ljudi na raznoraznim mjestima na internetu može doći do svih ovih stvari. U međuvremenu su napravili dobar posao i dobro i bogato opskrbili stranice, svaka čast svim urednicima tog portala. Sad razmjenjujemo informacije i članke, itd.

Nema tu zavjere... haha! Ovo je samo jedna velika MREŽA i škola za sve... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: čet sep 22, 2011 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Ha,upravo sam napravio blog,ljudi hvala za link.
Samo da još skontam o čemu ću pisati...
=D> :thumbup:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: čet sep 22, 2011 7:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
hvala jack,ustvari drago mi je zbog toga


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: čet sep 22, 2011 7:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
daj može objašnjenje što je onaj tekst od galaksije u vezi škorpiona i obrane od njih? informativni rat? učimo od škorpiona?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: čet sep 22, 2011 10:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon aug 22, 2011 4:57 pm
Postovi: 32
Mislim da mi je sad nešto jasnije,pričao sam s maličkom i tek sad sam skužio neke stvari. Bilo mi je čudno što je 4dportal popljuvao onaj prvi prosvjed Dubravka Krčmareka i Pernara. Još kad su na 4dportalu plasirali članak sa nethr da će se uvesti kontrola mailova itd. a ovi što organiziraju prosvjede su tu da najebu ljude da se pobune i naprave nerede a onda će se uvesti «novi poredak»kontrole. Nisam se previše vrtio u zadnje vrijeme po udruzi franak ali mala mi je spomenula kako je bilo u dogledno vrijeme nekakvih trzavica sa Pernarom da kako je dijelio packe i kako su oni njega odjebali. Stoga se može zaključiti i zašto je nastao takav članak od strane 4dportala. Pošto ste vi svi zajedno umreženi to je tako i ispalo. Sjetio sam se čovjeka koji je organizirao udrugu franak,zvao se domar a potpisavao bi se sa neka je sila sa vama....haha sad sam počeo povezivati,znači to je vaš čovjek. Neznam točno što se događalo sa Pernarom ili vama i 4dportalom ali vidim sada da su zajedno na prosvjedima,pretpostavljam da je sve sređeno,a i 4dportal je počeo normalno pisati o prosvjedima.
Imam ja i svoju priču
Uopće kad sam počeo pratit politiku i ostalo je kad je Josipović pobijedio,to me nekako naljutilo i išao sam malo osvrtat pažnju na portale. Glasao sam za Mikšića u to vrijeme ako se dobro sjećam. I prvi login mi je bio na dnevnikhr pod imenom groblje blabla i tako sam se s vremenom našao sa jednim čovjekom koji je bio pod imenom razorsharp. Našli smo se organizirali stranicu na fejsu PROMJENE i mislili smo preko manjih medija s vremenom nešto napravit. Ali tokom razgovora sa razorsharpom otkrio mi je da je njegov stari nekakav Josipovićev savjetnik,on se školovao ne znam gdje oxford,cambridge ali bez obzira na sve on je bio na mojoj strani i htio je pomoć malim ljudima. I tako otvorila se stranica ako se više uopće sjećam «promjene2010» gdje su bila izložena imena mene i još jednog dečka koji se bavi uređivanjem stranica ali njegovo ime od razorsharpa nismo vidjeli,svoje ime je stavio kao ZA BOLJU HRVATSKU. To je prvo što mi je bilo sumnjivo. Druga stvar koja se deila da je sdp za 2 dana poslije naše stranice isto imao nekakav program ili ime PROMJENE. Zapamtite ovo! Nakon toga više se nismo javljali jedan drugom jer je meni postalo sve sumnjivo. Prvo ono da mu je stari Josipovićev savjetnik,njegovo ne stavljanje imena na stranicu PROMJENE iza koje on stoji itd. što ne mora značit da je moja pretpostavka točna,možda se dogodio mali informativni rat gdje smo se svi zajedno možda malo zbunili,mislim može biti 50 špekulacija i teorija tko stoji iza koga i što se zapravo dogodilo. Nakon toga sve se više sralo po EU na dnevnikhr i onda je počelo brisanje komentara. Ja sam odustao uopće od komentiranja. Negdje nakon 3 tjedna poslije pojavio se Pernar sa prosvjedima,tu sam bio totalno zbunjen jer je bio u početku samo protiv hdz-a,dobro poslije se prosvjedovalo i protiv eu i sdp-a,mislim da daljnji tijek događaja znate. Eto i tako je Pernar osnovao svoju stranicu Savez za Promjene. E sada se sjetite kako je i sdp odmah u isto vrijeme uletio sa svojim Savezom za Promjene. Mislim gledam ga danas kako priča i koliko se zalaže,nije loš dapače jako je dobar. Nemojte da vam bacim bubicu u uho al eto da znate kako se sve krivo može pretpostavit i iz događat i zaključit. A isto tako uvijek morate računat i na informativni rat. Evo ja nisam bio u toku neko vrijeme kod nekih bitnih stvari pa se sve izmješalo,mislim da ne bi bilo zgorega inače spomenut ovakve stvari. Evo recimo ja sam čuo od jedne osobe iz udruge NE u EU kako je većina iz te udruge glasala za Josipovića jer je ovaj njima obećavao nešto u vezi oko europske unije a onda ih na kraju preveslao,ne znam jel to istina ovo sam čuo od jedne osobe iz te udruge. Mislim koliko tu sad može biti puno laži od onih od kojih nešto čuješ i kako se nekome može bacit bubica u uho.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Informativni Rat - Internet
PostPostano: sub sep 24, 2011 11:28 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
g unit je napisao/la:
Galaksija ako mi možete odgovorit iskreno,odgovorite mi
U kakvoj ste sprezi sa 4dportalom? Jeste li ikad bili u kakvoj sprezi sa 4dportalom i što mislite o 4dportalu? Ako može konkretan odgovor bih molio.
Noviji sam,pratim i vas i njih pa bih molio za razumijevanje.


Tamo sam samo jedan od kolumnista ali nisam baš nešto mnogo vrijedan u poslednje vrijeme što se pisanja tiče.

Što se 4D portala tiče, mislim da je to jedan od boljih "alternativnih vebsajtova". (Naravno, to ne znači da se slažem sa svačim što je tamo objavljeno, međutim, svjestan sam da i sam spadam među one koji nisu u stanju da vide dovoljno jasno kroz "dimnu zavjesu", tako da ne mogu ni drugima zamijerati.)

...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 72 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz