Sada je: sub apr 27, 2024 1:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: pon nov 23, 2009 2:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:48 am
Postovi: 56
:evil3: teachers

_________________
121 mars p c


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: ned dec 06, 2009 11:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
zelenozubi je napisao/la:
uzevši u obzir da su prošle 2 god, molim te da napišeš (ako si još na ovom forumu) dali ima kakvih rezultata, tj dali te npr žene obožavaju i slično :mrgreen:
u velikoj sam dilemi što se tiče izbora tehnike, pošto smo svi već programirani i sve nas programira, pa bih između svih zala koja me očekuju najradije izabrao ovo :angel4:


Prijatelju, po mom skromnom misljenju je najbolje da:
-se opustas kad god moze(SAM, SEBE) (a mozes i da se kroz jednostavnu molitvu obratis Bogu, Isusu, Univerzalnom Polju, Jednome, Izvoru ... ima jos dosta zvuchnih imena za nabrajanje, da te smiri)
-da kad si nervozan uspes to da stavis pod kontrolu
-vise vremena boravis u prirodi
-posmatras stvari, i sebe, ali samo posmatras, nista vise od toga
-Da preispitas svoje reakcije,i motive, u komunikaciji, i odnosu sa ljudima(i samim sobom).
-obrati paznju da ne lazes, kako druge tako ni sebe
-Kad god padnes u vatru zbog necega, ili se naljutis - imaj u glavi misao da mozda gresis.
-i ponovo, sto opustenije i sto smirenije mozes guraj napred.
-POSMATRAJ SEBE!!!
-vodi racuna o svom zdravlju,pravilnoj, i umerenoj ishrani



Posle nekog vremena (godinu, dve) smirenost i mirne reakcije ( NE miran um, um i svest ce ti biti aktivni,ali neoptereceni nepotrebnim stvarima ( razlika izmedju toga i ispranog mozga je drastichna)) ce postati deo tebe. Ako budes imao potrebu za bilo kakvom tehnikom - prepoznaces odgovarajucu kad je vidis.

Nemoj ovo da shvatis kao mudrovanje sa moje strane. Govorim ti iz licnog iskustva, sam sam naderao zbog "tehnika", tek se oporavljam. Bolja tehnika, od prirodne aktivacije svih chovekovih elemenata ne postoji. Naravno, ima stvari koje nas ometaju, i nas i prirodu, u tome (o njima se na ovom forumu puno pise)... Mislim da je nase samo da se zastitimo od toga koliko mozemo. Kada to postignes - postepeno ce ti se otvarati put za sve drugo. Proces je jako spor, i dugacak - i nista sto za kratko vreme dovodi do izuzetnih rezultata na dugi rok ne moze biti dobro. (opet, moje misljenje)

Ovo je nacin na koji postupam. Ako mislis da bi ti odgovaralo - pokusaj sa time.
P.s.
Izvinjavam se ako sam na neki nacin ovim postom povredio pravila foruma!

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: ned jan 03, 2010 1:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
Valjda? je napisao/la:
zelenozubi je napisao/la:
uzevši u obzir da su prošle 2 god, molim te da napišeš (ako si još na ovom forumu) dali ima kakvih rezultata, tj dali te npr žene obožavaju i slično :mrgreen:
u velikoj sam dilemi što se tiče izbora tehnike, pošto smo svi već programirani i sve nas programira, pa bih između svih zala koja me očekuju najradije izabrao ovo :angel4:


Prijatelju, po mom skromnom misljenju je najbolje da:
-se opustas kad god moze(SAM, SEBE) (a mozes i da se kroz jednostavnu molitvu obratis Bogu, Isusu, Univerzalnom Polju, Jednome, Izvoru ... ima jos dosta zvuchnih imena za nabrajanje, da te smiri)
-da kad si nervozan uspes to da stavis pod kontrolu
-vise vremena boravis u prirodi
-posmatras stvari, i sebe, ali samo posmatras, nista vise od toga
-Da preispitas svoje reakcije,i motive, u komunikaciji, i odnosu sa ljudima(i samim sobom).
-obrati paznju da ne lazes, kako druge tako ni sebe
-Kad god padnes u vatru zbog necega, ili se naljutis - imaj u glavi misao da mozda gresis.
-i ponovo, sto opustenije i sto smirenije mozes guraj napred.
-POSMATRAJ SEBE!!!
-vodi racuna o svom zdravlju,pravilnoj, i umerenoj ishrani




Ovo je nacin na koji postupam. Ako mislis da bi ti odgovaralo - pokusaj sa time.
P.s.
Izvinjavam se ako sam na neki nacin ovim postom povredio pravila foruma!


ovaaj, hvala, a već sam se poveselio da jednosavno trebam naručiti cd :mrgreen:
:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Deprogramiranje
PostPostano: uto jun 07, 2011 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Procitala sam knjigu od Stewarta Swerdlowa "Jezik hipersvemira" ili "Hiperspejs kao pomagac", u kojoj se detaljno opisuju tehnike deprogramiranja uma.

NAime poceli su da se aktiviraju neki programi koji su trentno vrlo losi za mene, pojacana nervoza, depresija, pojacana emocionalna osetljivost, i td. pa me zanima da li je neko prosao kroz ovu tehniku deprogramiranja i kakva su iskustva?

Puno pozdrava!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: uto jun 07, 2011 6:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Samo jos nesto da dodam, da se nikad u zivotu gore nisam osecala i da su pocele da se desavaju cudne stvari po kuci, kompjuterska stolica se sama podize i spusta, a rucka inace neradi, ja i moj muz je nikad nismo uspeli podici. Verovatno sam oslobodila neki svoj alter ili ko zna sta pa me sad smara, vracam se ja na ho-oponopono i nikakve vise vizuelizacije , steram im ga majke...

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: uto jun 07, 2011 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Eto i od budale neke koristi, mozda moje lose iskustvo nekom pomogne

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: sri jun 08, 2011 5:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hvala na iskustvu, na žalost mnoge ovakve "udice" nam postavljaju kad smo "na putu"... dobro ih je prepoznati na vrijeme, te izbjeći svojim znanjem.

Sad ostaje pitanje samo kako otjerati ove 4D pizdeke koji te sad maltretiraju... možda u Ho-oponopono-u zamoliti da odu, obasjati ih "svjetlom" u smislu kakvih orgonskih uređaja ( da potakneš protok pozitivne, životne energije, koja im možda smeta... iako ne mogu tvrditi da je tako )... možda popričati i s nekim ozbiljnijim "istjerivačima duhova", tj. terapeutima... malo sobnog egzorcizma ( a možda i dvosobnog, a i u kuhinji... )

ili pozvati legendarne Ghostbusters-e.... hehe ( malo šale )...

slika

:glasses7:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: sri jun 08, 2011 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Fairy je napisao/la:
Samo jos nesto da dodam, da se nikad u zivotu gore nisam osecala i da su pocele da se desavaju cudne stvari po kuci, kompjuterska stolica se sama podize i spusta, a rucka inace neradi, ja i moj muz je nikad nismo uspeli podici. Verovatno sam oslobodila neki svoj alter ili ko zna sta pa me sad smara, vracam se ja na ho-oponopono i nikakve vise vizuelizacije , steram im ga majke...
a zasto to jednostavno ne odjebes od sebe...ocu reci, mozda te samo zastrasuju, pa te malo skeniraju, pa te malo vise od normalnog papaju kad osjete tvoj strah kad ugledas recimo da se dize kompjuterska stolica...ocu reci da sve sto trebas, mozda vec imas u sebi, a ti im izgleda dopustas da te hebu, pa ti to rade...vjerujem da je to mozda normalno kad zakoracis, tak da mozes ili odustati ili se nastaviti penjati, s time da ce ako nastavis po stepenicama te "podizajuce stolice" biti sve jace i jace, ali ce i ono drugo biti izrazenije...mozda ti netrebaju nikakve hoponopohokuspokusvizualizacijske tehnike, sve je u tebi...a mozda je u sumi

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: čet jun 09, 2011 7:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Gordane, ho-oponopono nema vizuelizacije, samo par afirmacije koje nikako nemogu da stete, a da Jack vec su mi ghostbustersi pali na pamet. :mrgreen:
Hvala na savetima bice bolje, samo da je zdravlje :occasion5:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: sub jun 11, 2011 11:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Neću ulaziti u prirodu tih vježbi, da li su manipulativne, da li su super, da li je miješano i na koju stranu mješavina visi... ali ako radiš na tome da se "deprogramiraš", to jest da skineš neki veo koji te vara sa sebe, nećeš se više uklapati u "totalno programirane" i matrix, sjetit ćeš se stvari kojih se ne bi trebala sjetiti (traume bilo namještene-bilo stvarne iz alternativnih osobnosti).
Isto tako postoji bezbroj načina da se u tom vrzinom kolu pogriješi i zagazi još dublje u govna, natovari si na vrat još nevolja...

Uglavnom desilo ti se točno ono što je bilo za očekivati jer ako gledaš i po Swerdlowu programeri neće čekati skrštenih ruku da se ti deprogramiraš i pustiti te na miru, a ako gledaš i nekako drugačije po drugim učenjima, rušiš si kontinuitet, dovodiš si pod upitnik temelje na kojima stojiš.... tu je kriza identiteta, besmisao.... anksioznost, depresija, shizofrenija....

A da li je to dobro ili loše, kud to vodi i da li se može istjerati na čistac do kraja, a ako i može, da li će netko to uspjeti, to nitko ne zna, uzdaj se use i u svoje kljuse, živi i radi što najbolje znaš, idi svojim putem srca i piši usput. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: ned jun 12, 2011 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Slazem se sa tobom. Osetila sam da mi ne prija, prekinula s tim i idem dalje.
Mada je u jednom trenutku pomoglo da spoznam svoja ogranicenja i svoje traume iz detinjstva koju sam dozivela sa svoje dve godine, to je ostavilo traga pa sam zbog toga sebe krivila za sve sto se mojim roditeljima lose desavalo, njihov u sustini nesredjen zivot, pa sam podsvesno sebe kaznjavala i nisam sebi dozvolila da se ostvarim u mnogim stvarima za koje sam bila talentovana, jednostavno sam se urusila...
Eto i opet dodjes do toga da si sam sebi da prostite na izrazu zagovnio zivot.
Obrni okreni na kraju smo mi sami krivci za sve.
No dobro, kazem ja, samo da je zdravlje :occasion5: , bice bolj nedamo se mi :love11:
:love3: :love3: :love3:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vježbe uma, rituali i tehnike koje programiraju ljude
PostPostano: uto jun 21, 2011 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
sto se tice raznih moram reci gluposti od rituala, tehnika, droga i sl. neznam jeli itko to shvatio ali to su OPS naćini ucenja, i zato nam se masu puta govorilo kako rituali i ostalo ograničavaju!
ti možeš kroz njih učiti, nema problema, ali tvoj način jednostavno nije OPD, nije onaj hard way i nemoguce je presaltati se. TJ, evo usporedba imas dobrocinitelja koji daje milone godisnje za siromasne i onog koji djeluje medju siromasnima i licno im pomaze. ovaj bogati sa milionima nikad nece moc tek tako otic medju njih i radit kao ovaj. neznam jesam li doboljno jasan.

svaki program, svaki uzitak, grijeh, svako zlo diktirano je ili je proslo kroz naš EGO!

tako da savladavanjem ega, dakle nedopuštanjem da on vlada nama nego mi njime, povecavas razinu svjesnosti, samim tim i ljubavi i poniznosti jer necemo bit sebicni i vise cemo mislit na druge, jednostavno, ego je jedini ulaz na koje sve ostalo u nama moze uci, kontrolom njega, tj pobjedom nad njim, postajemo svjesni sebe a to je vec ogromna pobjeda jer na nemogu utjecati na nas, nemaju s cim, jer jedino oruzje koji oni imaju protiv nas smo mi sami, ako im oduzmemo nas, nemaju nas s cim pobjedit, mogu nas jedino tada pobit, ali od toga im nema nikakve vajde.

e o tom se da sad pricat ali da nepredje u offtopic.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 101 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz