Sada je: sub apr 27, 2024 9:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Otvaranje olimpijade - još jedan ritual nama pred očima
PostPostano: ned feb 12, 2006 12:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Evo već sam komentirala na jednom drugom forumu ovaj događaj!
Da li je itko od vas gledao ovo jučer i primjetio da je podij same ceremonije otvaranja bio u obliku sove - Moloch! :x
Na glavi te sove je bila postavljena ogromna pozornica - za spektakularni nastup Luciana Pavarotti-a, izveo je ariju Nessun Dorma (iz opere Turandot), primjetila sam da njihovi rituali obično sadrže neku ariju (dali je ovo točno, neznam, samo primjećujem).
Nakon toga se već uobičajeno izvodila tj. penjači su spektakularno izveli golubicu "mira", ustvari simbol božice Semiramide!
Nevjerojatno licemjerno je bilo od organizatora da nakon golubice, Yoko Ono čita tekst Lennon-ove "Imagine" i Peter Gabriel je otpjeva, vjerojatno da nam poruče da samo sanjamo takav svijet koji ustvari pripada nama, koji je zaistinu takav, a oni su nam ga oduzeli i još dan danas vladaju nama!
Več uobičajeni olimpijski plamen , koji je meni do nedavno bio samo plamen - ustvari još jedan simbol iluminata i poruka da su oni ti koji vladaju! :x
Interesantno je da je firma iz Čakovca radila postolje za plamen!:shock:
Mislim čak da su i neki plesači, tj. klizači bili obučeni u nekakve čudne likove, koji me jako podsjećaju na "reptilce s krilcima"!
I za kraj več tradicionalno - vatromet za hipnotiziranje masa.


Znam da svi više manje znamo tekst "Imagine", ali radi uvida u cijeli ritual imam nevjerojatnu potrebu staviti tekst:

Imagine

Imagine there's no heaven,
It's easy if you try,
No hell below us,
Above us only sky,
Imagine all the people
living for today...

Imagine there's no countries,
It isnt hard to do,
Nothing to kill or die for,
No religion too,
Imagine all the people
living life in peace...

Imagine no possesions,
I wonder if you can,
No need for greed or hunger,
A brotherhood of man,
Imagine all the people
Sharing all the world...

You may say Im a dreamer,
but Im not the only one,
I hope some day you'll join us,
And the world will live as one.

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 1:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Da dobro si to sve primjetila.
Iskreno mene nikada nisu pretjerano zanimala sva ta silna i glamurozna "sportska" dešavanja, razna svjeska prvenstva, olimpijade i sl. Iskreno ne vidim nikakvu svrhu svih tih veličanstvenih rituala prilikom otvaranja nekih sportskih manifestacija, osim ove koju si ti navela.
Kad malo bolje razmislim pa i sam onaj tkz. olimpijski duh u vidu famozne rečenice "plemenitost olimpijskih igara se ogleda u tome da su kroz istoriju prestajali ratovi i sukobi među ljudima da bi se iste održale" mi je pomalo sumnjiv. A šta, znači, kad se završe OI onda, ljudi, navalite ponovo jedni na druge, ratujte i ubijajte se opet do sledećih OI, i tako stalno. :wink:
To plemenito, ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Iskreno mene nikada nisu pretjerano zanimala sva ta silna i glamurozna "sportska" dešavanja, razna svjeska prvenstva, olimpijade i sl. Iskreno ne vidim nikakvu svrhu svih tih veličanstvenih rituala prilikom otvaranja nekih sportskih manifestacija, osim ove koju si ti navela.


U ovom se potpuno slazem s tobom iako ja volim pogledat dobru utakmicu u svakom sportu, redovito preskacem otvorenja

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2006 3:45 pm
Postovi: 42
Evo je, tipicna "bratska" sova..
Podsjeca me na bohemian grove.
http://www.24sata.hr/repository/images/ ... _large.jpg

Nisam gledao ceremoniju otvaranja, Paige svaka cast!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 3:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Henry je napisao/la:
Evo je, tipicna "bratska" sova..
Podsjeca me na bohemian grove.
http://www.24sata.hr/repository/images/ ... _large.jpg

Nisam gledao ceremoniju otvaranja, Paige svaka cast!


Da, Moloch! :evil:
Svi su s njima prisustvovali u nijhovim gadostima!:x

Ljudi veo se rapidno podiže!
Ima nas sve više koji vidimo i znamo!

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 4:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:) :) :) bravo paige,lijepo primjećeno,ipak prije nego nastavim priupitao bih vas da li smijem nastaviti komentirati po vašem postu,jer čitajući prethodnog kolegu paitgruela ili tako nekako stekao sam dojam da su ovdje postovi vrlo privatne naravi...ili je možda prijespomenuti kolega nevjerovatno nervozan kad mu ne daješ za pravo.....bilo kako bilo tema je sport i moj pogled će vam biti jasan kad kažem da odkad znam za sebe redovito čitam dnevne novine---ali još nikad nisam pročitao niti jednu sportsku vijest.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 5:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Otvorila sam taj topic i tim putem iznesla svoja zapažanja da bi ljudi o njemu raspravljali! :wink:
Ustvari bilo bi mi jako drago da svi iznesu svoja mišljenja o ovoj temi



Nažalost, malo ljudi shvaća da žive pod tiranijom iluma, da nas drže u matrixu i čine sve kako se nebi probudili.
Ljudi moraju postati svjesni da nisu samo 3-d bića nego sve što postoji.
Mi smo svjetlo koje je zatamnjeno ovom vladavinom draco rase i njihovih hibrida.
Buđenje je teško, ali kad se jednom dogodi , povratka nema!

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Sasvim je sigurno da se uglavnom u takvim prilikama koristi simbolika masonerije, što je i logično, pogotovo u Italiji!
Smisao i cilj, samo nekima je poznat, no to vuče kojene još od Antike, te priredbi iz onog doba...."kruha i igara..." i slične! NIŠTA novo ni fascinantno!

Za pohvaliti je što to sve više ljudi uviđa, a time i simbolika namjere opada! (bar kod nekolicine)

Ja imam jedan svjetliji primjer :D

Na jednom od Zg radija vrti se reklama za Valentinovo, i glasi:

"Jedino što raste kad se djeli, je Ljubav!"

-neznam koja je to individua smislila, a čisto sumnjam da ima neke ezoteričke naobarazbe, no iskazan je osnovni princip stvaranja! Princip ljubavi u "silasku" na materijalnu razinu, a manifestira se u diobi stanica, i naravno rastu!

Shvatljivo :?: :roll:

No nema veze, to su ionako moje opservacije............. 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Paige prijethodno sam pročitao dokumenta sa www.goroadaochi.com/etemenanki/sc2012-b1.htm
te sam otvaranje olimpijade gledao drugačijim očima i iskreno se zapanjio neznanju komentatora, naravno i svojem do nedavno. Obavezno pročitaj.
Ćao :lol:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 1:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
FORMICA je napisao/la:
Paige prijethodno sam pročitao dokumenta sa www.goroadaochi.com/etemenanki/sc2012-b1.htm
te sam otvaranje olimpijade gledao drugačijim očima i iskreno se zapanjio neznanju komentatora, naravno i svojem do nedavno. Obavezno pročitaj.
Ćao :lol:


Nažalost mi neće otvoriti ovaj link.:(

Da, i ja sam se zapanjila neznanju komentatora, a ustvari sam i ja donedavno tako razmišljala.

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 11:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Pokušaj sa
http://www.goroadachi.com/etemenanki/
Naći ćeš još zanimljivih stvari. Sad sam se zabavio simbolikom. Nešto nevjerovatno.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 2:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Stargate chiper 2012... već sam ostavio ovaj link u temi o 2012... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ne gledam baš TV, tako da nisam gledao ni ovo, ali mi je par djelova skočilo u oči. U stvari ništa prečudno (bar za nas), ali dobro da si primjetila. Samo da kažem da inače o Peter Gabrielu imam jako visoko mišljenje i da samo zato što je čovjek unajmljen da pjeva i slično, ne znači da ima veze s "crnim silama". Uglavnom to je ritual i sve to i tako to je, ali ima tu naravno i lijepih stvari. Ima ljudi koji stvarno zive za to i koji u tome uzivaju. Na kraju krajeva bitna je namjera. Recimo ja sam gotovo siguran da je Peter Gabriel ako je nesto pjevao, pjevao to sa istinskom namjerom da poruči mir. Možda ga preuveličavam ali upoznat sam sa njegovim umjetničkim opusom koji odzvanja pozitivom doslovce. Inače ima jedan njegov album "OVO" u skolpu milenijuma šta je izdao, baš negdje 2000. mislim, to je kao njegova poruka svijetu. Jako lijep album, ima i elektronike i etna i hip/hopa i laganica, svima koji vole istraživati dobru glazbu apsolutno preporučam. Da ne govorim o tome da je tip u Genesisu kada je još pjevao, kada je Genesis bio pravi prog-rock bend imao tekstove koji jasno daju ukazati da tip kuži spike o vanzemaljcima pa i lizardima i ovome i onome. Postao sam davno već negdje taj tekst negdje u podforumu ostalo, uostalom koga zanima neka pogleda tekst "watcher of the skies" sa albuma Foxtrot čini mi se... Evo i ja samo primjećujem...
Motivi ljudi su različiti uvijek i u najgorim sustavima uvijek ima dobrih ljudi, ljudi čistih namjera itd. a to da je taj ritual takav kakav je, pa je. Kao srce je najjači mišić i te spike. A čuj bar imaju stila ako ništa drugo, šteta što se iza toga svega krije velika laž.

Inače ove moderne olimpijske igre su obnovljene tek 1896., stare grčke olimpijske igre bile su nešto sasvim deseto. Kod Grka je čak postojala i disciplina nadmetanja u retorici i nekim intelektualnim disciplinama, sve u svemu zakon stvari ;)...
Grci su mi kao narod uvijek bili cool, po kulturi, ustroju i svemu, na stranu sa nekim povijesnim mrljama koje su i sami imali.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
BTW se sjećate kada je nedavno izglasano da će u Londonu biti olimpijske igre 2012? Pa je cijeli London ludovao , palio vatromet i svi su bili sretni (sintetička sreća), a onda dan poslije "teroristički napadi", King Cross itd. zli talibani itd. itd. itd.
Iz krajnosti u krajnost, iz euforije u agoniju, simptomi psihopatije, globalno upravljanje emocijama...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
fingolfin je napisao/la:
Da dobro si to sve primjetila.
Iskreno mene nikada nisu pretjerano zanimala sva ta silna i glamurozna "sportska" dešavanja, razna svjeska prvenstva, olimpijade i sl. Iskreno ne vidim nikakvu svrhu svih tih veličanstvenih rituala prilikom otvaranja nekih sportskih manifestacija, osim ove koju si ti navela.
Kad malo bolje razmislim pa i sam onaj tkz. olimpijski duh u vidu famozne rečenice "plemenitost olimpijskih igara se ogleda u tome da su kroz istoriju prestajali ratovi i sukobi među ljudima da bi se iste održale" mi je pomalo sumnjiv. A šta, znači, kad se završe OI onda, ljudi, navalite ponovo jedni na druge, ratujte i ubijajte se opet do sledećih OI, i tako stalno. :wink:
To plemenito, ne znam.


Pa u suštini ideja mozda i jest plemenita. U najmanju ruku tako je prikazana.
Ljudi, ne smijemo zaboraviti da smo i mi ti kojima je u prirodi da se ubijaju, ne mozda "mi" kao pojedinci koji razmisljaju ali mi kao vrsta... To nam je u krvi, podjele, mrznje, segregacije, r-kompleks u mozgu itd. itd.
Teško da ce čovječanstvo ikad "stati na noge" sto se toga tiče... No to je sve predaleko, to su spekulacije, sve je moguce...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
veliki optimista je napisao/la:
:) :) :) bravo paige,lijepo primjećeno,ipak prije nego nastavim priupitao bih vas da li smijem nastaviti komentirati po vašem postu,jer čitajući prethodnog kolegu paitgruela ili tako nekako stekao sam dojam da su ovdje postovi vrlo privatne naravi...ili je možda prijespomenuti kolega nevjerovatno nervozan kad mu ne daješ za pravo.....bilo kako bilo tema je sport i moj pogled će vam biti jasan kad kažem da odkad znam za sebe redovito čitam dnevne novine---ali još nikad nisam pročitao niti jednu sportsku vijest.... :wink:


Kolega Pantagruel te jako voli.
I oprosti sto sam si dozvolio biti "nervozan" kako ti kazes, ipak nisam imao ugodan vikend. Nisu svi duhovni kao ti i stari i mudri, to moras razumjeti. Ovo nije sarkazam, iako tako zvuci. Pa ako si tako mudar, ajde pokazi malo razumjevanja. Naspavao sam se i povratio energiju koju su mi portalčine isisale na policijskoj stanici i sad sam jači nego ikad ;).

I nemoj misliti da se želim s ikim svađati, pa tako ni sa tobom... Uzivaj i lijep pozdrav.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
Pantagruel je napisao/la:
veliki optimista je napisao/la:
:) :) :) bravo paige,lijepo primjećeno,ipak prije nego nastavim priupitao bih vas da li smijem nastaviti komentirati po vašem postu,jer čitajući prethodnog kolegu paitgruela ili tako nekako stekao sam dojam da su ovdje postovi vrlo privatne naravi...ili je možda prijespomenuti kolega nevjerovatno nervozan kad mu ne daješ za pravo.....bilo kako bilo tema je sport i moj pogled će vam biti jasan kad kažem da odkad znam za sebe redovito čitam dnevne novine---ali još nikad nisam pročitao niti jednu sportsku vijest.... :wink:


Kolega Pantagruel te jako voli.
I oprosti sto sam si dozvolio biti "nervozan" kako ti kazes, ipak nisam imao ugodan vikend. Nisu svi duhovni kao ti i stari i mudri, to moras razumjeti. Ovo nije sarkazam, iako tako zvuci. Pa ako si tako mudar, ajde pokazi malo razumjevanja. Naspavao sam se i povratio energiju koju su mi portalčine isisale na policijskoj stanici i sad sam jači nego ikad ;).

I nemoj misliti da se želim s ikim svađati, pa tako ni sa tobom... Uzivaj i lijep pozdrav.

:lol: :lol: :lol: PA TO JE TO, kolega,prijatelju ili što god želiš ,jasno je da ti nije bilo lako ako dozvoljavaš da još ponešto nabacim o tvom problemu(ipak je to tuđi post-pa ne trebam odobrenje :roll: ),cijelo vrijeme ti i to hoću reći---možda sam ti zapravo to trebao reći direktno a ne onako okolišati---samo se treba ispavati,e tek nakon toga trijezno razmisliti,možda sa tvog gledišta izgleda sve opasno,itd ali iz gledišta onog policajca možda si pogriješio.dalje ti hoću samo napomenuti da ti je sustav očajno korumpiran i morat ćeš sam sebi "rušiti" karmu i ubaciti se u to kolo KORUPCIJE da bi dobio neku sadisfakciju ili osvetu ili tako nešto(što je razumna reakcija sviju nas na extremnu nepravdu -pitanje da li i potrebna).možda sve to tebi djeluje teoretiziranje ali shvati to kao lekciju odnosa prema ljudima eto npr. i nauči iz toga.moj ti je savjet jedino da ako želiš napredak i izbjegavanje sličnih situacija u interakciji sa drugim ljudima---počni od sebe---izbjegavaj piće za početak....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Pantagruel je napisao/la:
Ne gledam baš TV, tako da nisam gledao ni ovo, ali mi je par djelova skočilo u oči. U stvari ništa prečudno (bar za nas), ali dobro da si primjetila. Samo da kažem da inače o Peter Gabrielu imam jako visoko mišljenje i da samo zato što je čovjek unajmljen da pjeva i slično, ne znači da ima veze s "crnim silama".


Ja nigdje nisam rekla da je Peter Gabriel dio toga, čovjek je unajmljen kao izvođač. Vjerujem da je u najboljoj namjeri i izveo ovu pjesmu. Ja ga isto jako cijenim kao glazbenika. Malo si krivo protumačio moju izjavu, ali nema veze. :D

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Pantagruel je napisao/la:
A čuj bar imaju stila ako ništa drugo, šteta što se iza toga svega krije velika laž.


Neznam kakvo je tvoje poimanje stila, ali ja to uopće tako ne doživljavam.
To je ismijavanje čitavog ljudskog roda.
Gdje nam očito daju do znanja da smo njihovi robovi, a većina hipnotizirano slavi robovlasnika, kojeg uopće nije svjesna.
To je zlo upakirano u vatromet i glamur!!!!!
WAU kako je krasan onaj olimpijski plamen, tako blješteći, tako divan, a tek ona golubica "mira" - smrti, i gle one sportaše da samo vidiš koji su to genijalci (mase sline nad njima) i evo prekrasnog vatrometa, prekrasno, prekrasno...
Svi hipnotizirano bulje, svi sretni pod navodnicima, programirani.
Uvijek sam prezirala glorificiranje pojedinca kojeg mase obožavaju. To je pranje mozga - "gledaj ga kako je fanatstičan, ja nikada ne mogu biti kao on"! - PROGRAM, PROGRAM
Sve se radi da nas se odvuče od naše suštine.

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Pantagruel je napisao/la:
Pa u suštini ideja mozda i jest plemenita. U najmanju ruku tako je prikazana.
Ljudi, ne smijemo zaboraviti da smo i mi ti kojima je u prirodi da se ubijaju, ne mozda "mi" kao pojedinci koji razmisljaju ali mi kao vrsta... To nam je u krvi, podjele, mrznje, segregacije, r-kompleks u mozgu itd. itd.
Teško da ce čovječanstvo ikad "stati na noge" sto se toga tiče... No to je sve predaleko, to su spekulacije, sve je moguce...


Vidiš u potpunosti si u krivu!
Ljudskom rodu je nametnuto to nasilje, mržnja, podjele.
Mi smo u prirodi miroljubivi, reptili su čisto zlo i oni su nam to nametnuli.
Pa, mi smo pod njihovom tiranijom već nekoliko tisuća godina naravno da su nas za to vrijeme uvjerili da smo nasilni i da nam je priroda zla. Bullshit!!

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz