Sada je: sub apr 27, 2024 12:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:) :) poštovani gospodine "pantagruel" ili tako nešto,žao mi je ako niste razumjeli što sam vam htio napomenuti.nikakav "new age" ja ne reklamiram niti ne propovjedam.za tu riječ bit ću iskren čuo sam prvi put možda tek pred mjesec dana i sada mi je poprilično jasno da to i nije negoli obična novoreligijska komponenta matrixa.isto tako nemojte da vas buni što sam ja tu na forumu prisutan tek 2 dana, kad sam ovu stranicu otkrio tek pred mjesec dana.iz vašeg govora lako je zaključiti da ste dosta mlađi od mene tako da bi lako moglo ispasti da se moja malenkost bavi duhovnim temama možda i duže od vaše starosti,ali to nije bitno,ne trebate misliti da onaj tko nije na forumu galaksija da je slijep ili duhovno "ograničen" ili u najmanju ruku zaostao.vratimo se temi....želio sam vam samo napomenuti da je za rat je potrebno dvoje,a ima i ona narodna "pametniji popušta".a što se tiče one ideje da idete u novine,moja preporuka je da to zaboravite jer novine vam definitivno bez izuzetka pišu samo ono što one hoće tj. što oni iznad hoće i ako nekome bude odgovaralo lako biste ispali kandidat za "hag" :shock: pustite novinare imaju pametnijih tema...poput sporta, :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Sve je to ok, samo ne znam šta radiš na mojoj temi. Odi duhovit i pametan biti negdje drugdje. Nit sam rekao da moraš biti na galaksiji da bi bio duhovan nit išta drugo, a svoj dugogodišnji stav bavljenja duhovnim tematikama zadrži za sebe ili za temu koja se time bavi jer ovdje ne pričamo o tome. I nemoj mi tu hiniti neku prijaznost i govoriti mi "vi" jer neću ni ja tebi pa sve da si Isus Krist. Internet komunikacija je nešto sasvim deseto i isto kao što ti znaš više neke stvari jer si stariji o duhovnosti ja bi tebe mogao učiti nekim novim stvarima o tehnologiji, internet komunikaciji itd. Prije svega, zato jer si offtopic. Ne znam ko si ni sta si, ali nemam razloga ti vjerovati zato se molim te makni od mog topica osim ako nemas sta pametno za reci. Lako je sada bacati narodne aforizme, imam ih i ja koliko hoces. I da, u pravu si sa apsolutno svakom recenicom, ali tvoja prisutnost na ovom topicu je gotovo suvišna.

I molim te nemoj mi ubacivati rijeci u usta, jesam li rekao da si slijep ili duhovno ogranicen jer nisi ovdje duze od dva dana? Rekao sam samo da sto se mene tice mozes biti bilo tko jer je to realno, pa tako mozes biti i neki murjak. To nije nikakva paranoja to je realno gledanje. Isto kao sto mozes biti i ok i normalan covjek, sto uopce ne sumnjam da jesi i prije vjerujem da si to nego nesto drugo, ali mislim da je krivo i vrijeme i mjesto da sada bacaš duhovne krilatice. Hvala.

Jesi stariji od mene, u pravu si, sve si, eto, nadam se da si sada dobio ono po sto si dosao na ovu temu...
I ja nisam nikakav "pantagruel ili tako nesto", to je moj nickname ovdje na forumu u ovom phpBB-based forumu preko kojeg nastojim upoznavati dobre ljude i dobivati dobre informacije, a ako imas problema sa citanjem zabrini se sto to nisi savladao uz te silne godine... Ili si toliko star da vec vid tako gadno sluzi, ne znam... Drugaciji dojam ne dajes, pozdrav.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 3:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
smješni ste kolega,koliko i jadni u svojim riječima,pokušavam vam samo pomoći da shvatiti da istina uvijek ima 2 strane ali ako uživate tjerati svoj "tvrdoglavi " film niz vodu samo naprijed---ima "vremena",trenutno ste u "ljutoj" fazi ali to je prolazno,prije ili kasnije shvatit ćete tko vam želi dobro ...ili loše,toliko za sada svakako ću se ukloniti sa tog vašeg topića kad inzistirate......a ono o kompjuteru ili internetu možete zaboravit,s tim se zanimam dok ste još vi bili u 5 denzitetu :twisted: :twisted: :twisted: bok,prijatelju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 5:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 23, 2006 7:23 pm
Postovi: 23
Baš sam se sjetio legendarnih stihova iz Čorbine pjesme o Žiki Živcu:


Kad su u Švapskoj apsili Žiku grozni nemački policajci
Žika se okrete pljunu i reče: EJ, POLICAJCI, STERAM VAM GA MAJCI!!!


Što još dodati osim da se radi o razumljivoj reakciji u toj neugodnoj situaciji. Ne treba tu velike filozofije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
veliki optimista je napisao/la:
smješni ste kolega,koliko i jadni u svojim riječima,pokušavam vam samo pomoći da shvatiti da istina uvijek ima 2 strane ali ako uživate tjerati svoj "tvrdoglavi " film niz vodu samo naprijed---ima "vremena",trenutno ste u "ljutoj" fazi ali to je prolazno,prije ili kasnije shvatit ćete tko vam želi dobro ...ili loše,toliko za sada svakako ću se ukloniti sa tog vašeg topića kad inzistirate......a ono o kompjuteru ili internetu možete zaboravit,s tim se zanimam dok ste još vi bili u 5 denzitetu :twisted: :twisted: :twisted: bok,prijatelju


Pa dobro da se zanimaš, dobro za tebe. Jedino sto ja ovdje primjecujem je da ne vidim potrebu da neko mudruje ali dobro... Pa reko sam ti da si u pravu (ne trebaš mi se obracati sa ti preko interneta jer to nije obicaj). Samo
bez obzira na sve primjecujem odredjenu pretencioznost koja zbori iz tvog posta a to ti nije bas neka fora.

Pa sretno ti bilo.

I stvarno pitanje za sve druge, da li sam pogriješio što sam ovaj post tu uopce postavio? Ne znam, primjetio sam da ljudima ne smeta, i Jack je sam rekao da hvala sto sam podijelo pricu i stavio je na forum. Uopce ne smatram da sam ja sad tu nesto, da sam nevino janje itd., sve sam samo nisam to. I uopce nisam tu toliko bitan ja, koliko cinjenica da sam slucajno eto bio medij koji je prosao kroz to, ali stvarno bezveze, i odlucio sam to tu napisati. Poanta je u tome da se uopce ne mora komentirati moj slucaj konkretno, moj slucaj je samo jedan od stotine koji se dogadjaju svaki dan, bitan je obrazac po kojem se to sve dogadja i uopce razlog zasto imamo policijsku drzavu kakvu imamo. Ali stvarno cu poceti vjerovati da sam na krivo mjesto postavio temu.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Pantagruel tvoja reakcija je bila instinktivna, isto bi se ja poneo u toj situaciji.
Meni je stric 10 g. radio u policiji i znam kako te moze isprovocirat,
jednostavno ti se unese u facu i ti se instinktivno trzne i onda te optuzi za napad na sluzbenu osobu, to je postao klise

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 8:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Sarguel je napisao/la:
Baš sam se sjetio legendarnih stihova iz Čorbine pjesme o Žiki Živcu:


Kad su u Švapskoj apsili Žiku grozni nemački policajci
Žika se okrete pljunu i reče: EJ, POLICAJCI, STERAM VAM GA MAJCI!!!


Što još dodati osim da se radi o razumljivoj reakciji u toj neugodnoj situaciji. Ne treba tu velike filozofije.


Hvala na razumnom postu.
Jučer sam pričao sa nekim kolegama, koji su inače smireni ljudi do bola, i sami su rekli da bi u takvoj situaciji isto tako reagirali.

Imam svjedoke, imam hrpu ljudi koji su pravnici i kuze stvar, potegnut cu i sam neke veze na policiji mozda ako cu trebati kod sefova a ne kod ovakvih sitnih kompleksaša, a ozbiljno razmisljam da se obratim HHO-u kao jednoj prilično uspješnoj nevladinoj organizaciji koja se bavi zastitom temeljnih ljudskih prava i ljudima koji su kao manjina ugroženi. Slučajno mi je osnivač i predsjednik istog, moj dragi profesor... hehe
U svakom slucaju, nece biti problema, a i da citiram Jacka "sve su to samo lekcije" hehe...

Ljudi, pa mi ovdje govorimo o tome da su jednog normalnog građanina priveli zato što je doslovce hodao po ulici i zato sto me ovaj murjak od prije ima na piku iz nekih samo njemu znanih razloga... Da ne govorim o tome da nisam imao pravo na jedan poziv da se javim, da ne govorim o tome da mi majka ima problema sa astmom i srcem itd. itd. i da je cijelo jutro brinula gdje sam. U krajnjoj liniji zato što se barem obično javim ako odem negdje nepredvidivo. Pa ja sam u zatvoru više se brinuo da li će mi stara biti dobro nego išta drugo. Ugasili su mi mobitel, uzeli madrac, a prvu čašu vode sam dobio nakon kojih 7 sati boravka u smrdljivom reštu. E sad, ako je to nekome normalno i ako će početi govoriti tu priče da "takav je zakon i ja nemam tu sta", neka se zapita kolko je programiran.

Mislim, WTF
"Gdje je nestao čovjek...?"


Najbolje od svega da čovjek kojega sam jednom ritnuo nakon sto me drugi puta bacio na klupu i pokusao treci puta, ima ranicu na nozi koja je ekvivalentna ranici (mozda malo manja ipak) nakon sto se moja sestra poreze dok se depilira. Zapravo ne bih se cudio da si je sam to napravio jos dodatno da se jadan zali.
Mislim ne treba mi apsolunto nitko nista reci, ja samo pokusavam reci da se i kod nas situacija u najmirnijim sredinama razbuktala zbog ničega!!! Rat je davno prošao, da ovaj rat koji nas je sve zahvatio, neke vise neke manje, ali sada dolazi do izrazaja onog "problem-reaction-solution" kao nikada do sad. Pa dal vi kuzite da si je tip doslovce nahranio ego, dobio policijski poen jer je "priveo huligana i prijestupnika" i kasnije mi se u zatvoru kada nisam nista mogao dolazio naslađivati i rekao da "spremam velike novčiće" jer me i privatno tužio. Dakle ne samo da je iskoristio uniformu da liječi komplekse nego "opa, on bi malo i zaradio odma". I svi bi tako kod nas, kruha bez motike. Ma dobit će on motiku bez kruha :lol:...
Nema više smisla trabunjati o tome, ide se dalje, samo pokušavam dati jedan mali uvid u to...
Lako je davati drugome pametne savjete kao ovaj "veliki optimista", razbacivati se izlizanim parolama koje sam vidio sto puta itd. itd. Nije uopće u tome stvar. Eto. Sve vas pozdravljam i NHF veliki optimiste, nadam se da razumiješ taj akronim.

Ako i ne eto ovako - no hard feelings. Bok.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 11:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nene,

Citat:
E sad, ako je to nekome normalno i ako će početi govoriti tu priče da "takav je zakon i ja nemam tu sta", neka se zapita kolko je programiran.


ovo nije ni najmanje normalno. Naravno da je ovaj necivilizirani entitet u uniformi, željan moći i novaca, napravio neljudsko djelo. Nahranio je svoje lažno "ja" s tvojom, i tko zna još čijom energijom i to mu je u "duši" ( ako ju ima ), ili je kontroliran već znanim metodama iz 4 D. Mislim, ne njegovi fizički pokreti, već njegovo razmišljanje - koje dalje pokreće to fizičko tijelo u uniformi.

Dalje, ako neko nekog tuži za nešto - i čak dobije sud - a ti nemaš ništa na sebe, nemaš novaca, auto, kuću... bla,bla... onda ti oni to ne mogu ni naplatiti. Tako da ovaj ionako ne može zaraditi novce. Bio je jedan sličan slučaj s jednim mojim prijateljem, kojeg poslodavac nije prijavio i nije mu htio niti snositi trošak povrede na radu, pa ga je ovaj tužio. I nakon tko zna koliko godina, dobio je sud, ali u međuvremenu ovaj gazda sve prebacio na tuđe ime ( žena, djeca, tko zna tko... ) i ne mogu mu sad ništa. Tipičan problem naplaćivanja "duga". Zatvori su prepuni, država nema love, treba hraniti zatvorenike... hehe... sve to košta... a bilo bi zbilja pola Hrvatske u zatvorima da se time rješavaju ovako "mali" slučajevi. ( nisi nikog ubio ili opljačkao DRŽAVNU instituciju ).

Tako, Panta, pamet u glavu, vidi sve opcije i posljedice istih, staloženo razmišljaj i odluči sam o svemu što bi mogao/ili ćeš napraviti.
Osobno, mislim, da ako ti je važan faks, fokusiraj se na njega, ovo možda ostavi za vrijeme kad ćeš imati previše energije koju bi želio negdje "potrošiti". Faks je bitniji od murje. Mislim, inteligencija je važnija od daljnjih sukoba s organskim portalima i s obranom matričnog sistema. Protiv njih se drugačije "bori"... hehe...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 4:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Postoji jedno pravilo medju ljudima koje bi se uvijek trebalo postovati - ne vrijedjati druge ljude. Mozes ti nekoga zvat psihopata, ali on je isto covjek, a mozda si nekada i ti bio bas kao on. U prirodi je sve samo evolucija, a znas da takvi ljudi mogu vrlo lako naglo i bezobrazno reagirati. Njemu je to ponos sto je sad u uniformi i sto moze sve koje pozeli zajebavat. Ali taj ponos izvire iz njegovih losih osobina. A ako ima losih osobina one mogu vrlo lako izaci van. Hocu reci da - ti bi se imao pravo buniti, da ih nisi izvrijedjao. Ali si vise puta uvrijedio i trazis pravdu. Odluci se sto zelis, pravdu ili blato. Ako trazis pravdu, mozes ju dobit ili ne dobit, ali ako trazis blato, samo ces se zablatit. Cak ni izgovor, bio sam pijan nije dovoljan, jer ocito duboko unutar sebe si imao neke agresivnosti koje su na vrlo jednostavan trik izasle van. A mozda on i trazi takve ljude? Malo teturaju, izgledaju ko da ce prasnut ako ih se pokusa omest... Treba poci od toga da nitko od nas nije normalan ovdje, svi smo ludi, manje ili vise. Pa, jesmo, jer da netko puno svjesniji pogleda nase ponasanje, ne bi se mogao nagledati glupostima. A opet, ti gledas tako tog policajca i vrijedjas ga. A istovremeno, nama netko pomaze. Razlika je sto on ne zeli od tebe nikakvu pomoc i nije na toj razini da moze smatrati da mu je potrebna pomoc - i do tog treba doc. Ali, svi smo opet ziva bica, koja napreduju i normalno je za nas sve da nismo normalni.

E sad... Postoje odredjene stvari koji ipak moraju biti u ljudskoj prirodi i koje sluze evoluciji, a jedna od njih je i trazenje pravde. Ali, kao sto sam vec rekao, ti ne mozes traziti pravdu, jer si tog policajca izvrijedjao i udario. OK je suprostaviti se, ali ne na taj nacin da uvrijedis nekoga nego da trazis svoja prava koja ti je on oduzeo. Da trazis od svih ljudi tamo svoja prava. U tom trenutku kada ti je on rekao da ne mozes ici, da li si ga bas morao udariti? Mogao si viknuti (pitati) nekoga zasto ne mozes ici. Ili objasniti da ti je receno da mozes ici. A ti si dosao ispricao se i zatim ga udario nogom?! Ne bi te on mogao zadrzavati, osim ako nije nekakva tajna organizacija iza toga, ali onda se ne bi nasao u policijskoj postaji, nego prije u nekakvom mracnom tunelu... I on te ne bi imao pravo zadrzavati. Moras poci od toga da nisi slobodan, a ne od toga da jesi. Ljudi su prihvatili svoje okove u uzvrat za zastitu, a te okove i ti nosis. Kada te policajac privede, privelo te zapravo citavo covjecanstvo. Ali, ako mu ne das razloga, on uzima svoje postupke u svoje ruke i odvaja se od tog zakona koji je postavilo covjecanstvo - a tada on postaje metom prituzbi. Sto vise takvih prituzbi dobije, to mu je klimavije radno mjesto. I to ce ga vise onaj odozgora natiskati. Ljudi, vi stvarno ne kuzite kako ovaj svijet funkcionira?!

I da ponovim, treba trazit pravo!!! Ali, to sto si ti napravio i to sto trazenje prava je, to su dvije potpuno razlicite stvari. Ako ti nekoga uvrijedis, onda ce i taj traziti svoju pravdu. A kao sto sam rekao, u prirodi ljudi je da traze pravdu. Ako tome dodas jos negativne emocije, agresivne sklonosti i sve sto moze ic uz to, dobijes sranje, a u sranje se izgleda i jesi uvalio. I dobro razmisli prije nego bilo sta poduzmes, jer ako pogrijesis, mozes dobro osjetit pogresku.

I jos jednu stvar cu spomenut:
Vi ovdje, koji zagovarate nekakvu svijest, trebali bi vec znati vec jednu bitnu stvar:

Da treba ucit kako odgovarat na pozitivne stvari koje se dogadjaju (jer to cesto ne mozemo ili radimo krivo), a ne na negativne (mislim ovdje negativno na negativno). Ako se koncentriras na negativno odgovaranje na negativne stvari propustas ono sto je pozitivno... Toliko od mene... I mozda nisam bio jasan: za svoj nivo svijesti, u krivu si. I isperi si psihopate iz glave, jer i oni pokusavaju nac pozitivne stvari u svom zivotu, iako na krivi nacin. Ali i to ce jednom nauciti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 16, 2006 10:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
U takvim je situacijama najbolje zaboravit na svoj ego,inace imas problema takvih kakvih ti sad imas panatagruele.
Znam kak si se osjecao,imao sam problema s policiom,puno,ali sada nema sanse da bi me isprovocirali pa kaj god da rade.U ovm svjetu
su mocniji od nas kaj je je,tak da tu vrijedi ona stara:ne bodi se s rogatim.kalki ti je dao dobar savjet.

Ide policajac ulicom i dodje mu decko i pita:gospodine jel ovo mozda vasa kapa,a ovaj kaze:ne,ja sam ipak malo visi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 16, 2006 11:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Znate što je najveći bed?

To što, ako me P ne shvati krivo, je više postova baćeno na ovu temu nego na neku Apsolutno vrijedniju, a da to nitko ne kuži, svi se uzprdili oko ničega...

Apsolutno nevažno za daljnji razvoj...

Pa to je sramota...

Sve je zanimljivije već pravo znanje. Katastrofa. Kao da je neko popušio kajlu.

Ma daj, aj molim vas!

Nebitno.

Apsolutno indvidualizirana stvar.

Bar to P moš razum, sranja koliko hoćeš, riješenje: 0 bodova.

Fuj! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 12, 2006 4:20 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 01, 2004 4:13 pm
Postovi: 23
Lokacija: Heliopolis
Hahahaha,
Pantagruel Citam tvoj prvi post i vidim puno mladih ljudi koji su doziveli takvu situaciju.
Iz licnog iskustva mozda bi bilo bolje da si bio mrtav pijan i da si tog setaca odvalio od batina a mozda i ne. Kod nas ovde ponekad to moze i da prodje.

Ne mora da znaci da je pandur OP . Dovoljno je da bude nizi od tebe i to je kraj price a pogotovo mladji, xexe.

Pantagruel mnogo ste se raspricali ali moram da ti kazem da kada tog dana nisi uradio nista tek sada neces uraditi nista niti ces ista postici.
Daleko je ceo nas region od pravnih drzava dok i dalje za 20.000 evra moze da se ne ode na robiju za ubistvo.

A new age samo ceka takve kao sto smo ja i ti eksplozivne i pravedne sa problemom viseg autoriteta koji kurac ima da me on bije kada me ni majka nije tukla.

Ja lepo kazem da procitate knjigu Orvel 84 koju kada spojite sa pocetkom igre halflife 2 dok ne dodjete do laboratorije dobijate lepu sliku krajnjeg izgleda new age-a na ulicama na celoj planeti.

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 12, 2006 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pozdrav Horuse...

Hvala na preporuci dobre knjige, no Orwella sam već čitao, tip je zakon, to je opće poznata stvar. No kako kaže i Chomsky, a ja se tu i slažem, knjiga nije tako dobra kako bi mogla biti, jer da je dobra, ne bi nikada ni izašla. Jesi li znao recimo da prvi predgovor knjige nikada nije pušten u javnost ni tiskan, a sadržavao je kritiku Velike Britanije u to doba, jedna od ključnih rečenica je bila da unatoč svojoj monarhiji i velikoj demokraciji, ni VB nije daleko od Rusije... (sjetimo se Staljinovih agitacija i totalitarizma u to doba).

Citat:
Pantagruel mnogo ste se raspricali ali moram da ti kazem da kada tog dana nisi uradio nista tek sada neces uraditi nista niti ces ista postici.
Daleko je ceo nas region od pravnih drzava dok i dalje za 20.000 evra moze da se ne ode na robiju za ubistvo.


Žalosna istina. No ono što mene zanima sada je što vi mislite, svi koji mislite. Recimo imam priliku da tipa najurim, da dobije otkaz, no što ja konkretno s time dobivam? Nisam osvetoljubiv tip, no nekako mi se to čini pravednim. S druge strane bar će biti malo gladan, možda se zaposli kao smetlar pa bude korisniji za zajednicu. Po meni su dvije najgore vrste ljudi (uz malo generaliziranja i poznatu izreku "svaka čast iznimkama") policajci i redari. Obratio sam se nekim nevladinim udrugama od kojih su neke najjače u Hrvatskoj, sada samo ovisi o meni da li da učinim sljedeći potez. Doslovce cijela stvar može doći do samog predsjednika u par dana , tu se uopće ne šalim. No nekako malo o tome razmišljam, možda zato što su mi važnije neke druge stvari, a ovima "zemaljskim" ne posvećujem previše pažnje...

Vratimo se na dobivanje. Da li dobivam to da ću barem znati da buduće generacije neće imati problema sa takvom budalom? No doći će nova budala, uvijek...

Ja u ovoj priči uopće nisam važan toliko, važan je princip. To sam rekao i na početku, dok sam još bio pod dojmovima čak, no neke osobe mi uporno nameću svoje komplekse i ne znam što sve ne. Ne znam, činjenica je da je internet komunikacija, anti-komunikacija u pravom smislu te riječi, a i ne odvija se u real timeu.

Ja se slažem da ako nisam odmah reagirao, da teško da ću sada nešto postići, ali stvar ću zapamtiti čitavog života, dobio sam barem lekciju što bi neki rekli i naučio neke stvari no da li treba ostati samo na tome? Mislim da ne bi, u svakom slučaju to može biti dobar motiv za neko daljnje djelovanje. Ja znam na kojim ću stvarima raditi jednom dok ću biti u položaju. Treba nam ovdje radikalne politike u svakom slučaju.

Slažem se da je nasilje nekada dobro rješenje. I to baš ono najopćenitije što bi se reklo, u vidu fizičkog. Neki dan mi je dobro došao adrenalin i snalažljivost, pa čak i bijes jer sam jednog tipa doslovce skoro ubio u Zagrebu. Napao me u dva ujutro, bila je čista samoobrana. Došao sam doma sa krvavim hlačama i odmah izvrtio u veš mašini, nijedna kapljica krvi nije bila moja. 8) Znam da će neki mirotvorci sada biti zgroženi, ali život je kurva. Pogotovo u velikom gradu gdje je razina otuđenosti veća nego igdje. No ima to i svoje neke čari...

Ja apsolutno nikada neću nikoga prvi napasti no više se nedam zajebavati. Mlad sam, ali i dovoljno star da mopgu reći da sam "zaprljan" nekim segmentima materijalne egzistencije ovdje na Zemlji u prekrasnoj civilizaciji. No koliko je pametno policajca napasti, nije pametno uopće, to sam siguran. Druga je stvar dok si u ekipi a on je sam, a opet, to nije nikako rješenje ni odgovor. Kol'ko god da oni bili jadni, i oni su ljudi i na kraju krajeva robovi sustava, i to aktivni a da ni ne znaju. Možda i znaju pa ih to čini još bijednijima. Treba se izdići iznad toga što je više moguće...

Lako je sada pričati bilo kome, pa i meni, i reći da sam bijednik jer sam to
dozvolio, a po meni sam bijednik samo zato što nisam ostao smiren. SAMO ZATO. Pa tipa, da sam i htio napasti na licu mjesta (a nisam jer u krajnjoj liniji nije ni on mene, osim što je napao moje principe i tu sam možda bio pretvrd orah), nisam mogao ništa jer je to bilo blizu banke gdje je bila već spomenuta marica i došli bi u roku ništa. A onda bi riskirao i da se puca po meni. Ne zezam se jer znam ljude na koje su pucali. Jest da su oni bili kriminalci, narkomani i dileri, ali ovdje ne pitaju previše bojim se...

Nigdje ne pitaju. Zato idemo svi nabaviti pištolje i prostreljati se jer vidim da nam dobro ide, vidim i ovdje se svađamo na veliko, častimo uvredama, ljepimo za svaku jadnu uvredu. Ne trebaju nam reptili jer nam super ide i samima...

A svi koji osuđujete, dobro znate koji ste, samo tako nastavite...Ima i važnijih stvari u životu od vlastitog ponosa...

Pozdrav svima i poštovanje bez obzira što ste mnogi izgubili isto...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 12, 2006 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
dreamback je napisao/la:
U tom trenutku kada ti je on rekao da ne mozes ici, da li si ga bas morao udariti? Mogao si viknuti (pitati) nekoga zasto ne mozes ici. Ili objasniti da ti je receno da mozes ici. A ti si dosao ispricao se i zatim ga udario nogom?! Ne bi te on mogao zadrzavati, osim ako nije nekakva tajna organizacija iza toga, ali onda se ne bi nasao u policijskoj postaji, nego prije u nekakvom mracnom tunelu... I on te ne bi imao pravo zadrzavati. Moras poci od toga da nisi slobodan, a ne od toga da jesi. Ljudi su prihvatili svoje okove u uzvrat za zastitu, a te okove i ti nosis. Kada te policajac privede, privelo te zapravo citavo covjecanstvo. Ali, ako mu ne das razloga, on uzima svoje postupke u svoje ruke i odvaja se od tog zakona koji je postavilo covjecanstvo - a tada on postaje metom prituzbi. Sto vise takvih prituzbi dobije, to mu je klimavije radno mjesto. I to ce ga vise onaj odozgora natiskati. Ljudi, vi stvarno ne kuzite kako ovaj svijet funkcionira?!


Kao prvo, dobar cijeli post i hvala na komentaru i smislenoj komunikaciji...

Da se sada osvrnem na neke dijelove samo. On mi nije rekao da ne mogu ići, ja sam samo pokupio svoje stvari i rekao da sam čuo dovoljno na što mi on fizički nije dao da idem... Ja sam tek nakon trećeg puta reagirao i to čisto refleksno kao što bi bilo ko reagirao da mu netko stisne šamar ili ga napadne. Ja sam bio nervozan samim činom što su oni mene odveli negdje gdje mi nije mjesto... Od normalnih ljudi prave kriminalce veće nego što bi ikad mogli biti. Dobro, nitko nije normalan u pravu si ali WTF... Sigurno ga nisam udario nakon isprike odmah, to bi aludiralo na ozbiljnu poremećenost moje osobnosti hehe... Ono dragi policajče ovo ono i tuf sa nogom hehe... Ne ide to tako...

Moja glavna misao ovdje je da je tip mene bez ikakvog povoda odveo u murju. Odnosno povod je da sam viši i zgodniji, ali eto, nije zakonski povod hehe. On po zakonu koji ga brani i hrani ne smije uzeti zakon u svoje ruke nego mora raditi u njegovoj službi. Ja mu nisam dao razloga da me privede pa ih je on izmislio, sam si to rekao, uzeo je u svoje ruke. I zato bi trebao odgovarati.

Ja kada gledam policiju, vidim jednu očajnu demonsku organizaciju punu ne baš inteligentnih individua koje žive u simbiozi sa nečim puno višim što ne mogu razumjeti. Probudile su se neke ružne uspomene kada sam bio tamo, probudio se moj temeljni duhovni nagon za slobodom u svojem fizičkom obliku. :)))

Sada treba samo igrati pametno.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 106 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz