Sada je: pon maj 20, 2024 7:52 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1532 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 77  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: pon mar 23, 2020 10:04 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
.


NOVI PRIRUČNIK O PREVENCIJI I LEČENJU COVID-19 INFEKCIJE U BOLNIČKIM USLOVIMA

Citat:
Priručnik o prevenciji i lečenju COVID-19 infekcije bolnice u Kini koja je imala 0% mortalitet

Poštovane kolege,

čast nam je i zadovoljstvo da vam predstavimo srpsko izdanje “Priručnika za prevenciju i lečenje COVID-19 infekcije”. Ovaj priručnik sastavile su kolege i stručnjaci iz Prve pridružene bolnice Medicinskog fakulteta Univerziteta u Zheijang-u, NR Kina, a na osnovu svoje teške borbe sa novim COVID-19 virusom. Fascinantni rezultati koje su postigli u prevenciji i lečenju obolelih čine ovaj priručnik veoma vrednim štivom obzirom da se i mi, kao i ostatak sveta, po prvi put susrećemo sa ovim virusom, te je iskustvo jedan od najvažnijih resursa koji nam je potreban. Priručnik je objavljen na Alibaba Cloud platformi, a srpsko izdanje je nastalo kao rezultat saradnje lekara Opšte bolnice Atlas iz Beograda i humanitarne organizacije 28. Jun, uz dozvolu autora iz Kine.

Srdačno,

dr Nemanja Zarić


PDF Download


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: sri mar 25, 2020 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
Bill Gates će upotrijebit mikročip implantate za borbu protiv koronavirusa

Microsoftov suosnivač Bill Gates lansirat će implantacijski mikročip za čovjeka koji sadrži “digitalne certifikate” koji mogu pokazati ko je testiran na koronavirus i ko je protiv njega cijepljen.

Tehnološki moćnik i trenutno druga najbogatija osoba na svijetu, otkrio je to tijekom Reddita “Pitaj me bilo šta”, dok je odgovarao na pitanja o COVID-19 pandemiji.

Citat:
Gates je odgovarao na pitanje o tome na koji način će firme moći poslovati održavajući socijalnu distancu: “Konačno ćemo imati neke digitalne certifikate koji će pokazati ko se oporavio, ko je testiran nedavno ili kada dođe cjepivo, ko je cijepljen


“Digitalne certifikati” o kojima Gates govori mogu se implantacijski ugraditi na čovjeka.

“QUANTUM-DOT tetovaže” na kojima istraživači s MIT univerziteta i sveučilišta Rice rade, omogućit će vođenje evidencije o cijepljenju svakog pojedinca.

Prošle godine u decembru, kada su naučnici s dva univerziteta otkrili da rade na ovim kvantno-tačkastim tetovažama, Bill Gates se priključio u cilju rješavanja problema identifikacije onih koji nisu cijepljeni.

Kvantne tetovaže uključuju primjenu rastvorljivi mikro-iglica na bazi šećera, koje sadrže cjepivo i fluorescentne “Kvantne tačkice” na bazi bakra, ugrađene u biokompatibilne kapsule veličine mikrona.

Nakon što se mikroni otope pod kožom, ostavljaju kapsulirane kvantne tačkice čiji se obrasci mogu očitati, kako bi se prepoznalo cjepivo koje je primijenjeno.

Kvantne tetovaže vjerojatno će biti dopunjene s drugim poduhvatom Billa Gatesa nazvanim ID2020, što je ambiciozni projekat Microsofta, da riješi problem više od milijardu ljudi koji žive bez službeno priznatog identiteta.

ID2020 ovaj problem otklanja uvodeći digitalni identitet. Trenutno je najprihvatljiviji način uvođenja digitalnog identiteta je putem pametnih telefona ili RFID implantata.

Kasnije će se primijeniti Gatesov pristup vjerovatno, ne samo zbog izvodivosti i održivosti, već i zbog toga što je fondacija Gates već više od 6 godina finansirala još jedan projekt koji uključuje implantate mikročipa koji se mogu implantirati.

Ovaj projekt, koji također vodi MIT, sadrži mikročip za kontrolu rađanja koji će omogućiti ženama kontrolu kontracepcijskih hormona u svom tijelu.

Što se tiče ID2020, Microsoft je uspostavio saradnju s još četiri kompanije, naime; Accenture, IDEO, Gavi i Rockefellerova fondacija.

Projekt je podržan od strane Ujedinjenih naroda i uključen je u UN-ovu inicijativu o ciljevima održivog razvoja.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će Bill Gates i ID2020 sve to izvesti jer su se mnogi kršćani, i sve veći broj muslimana, vrlo protivili ideji mikročipiranja i bilo kojeg oblika tjelesno invazivne identifikacijske tehnologije.

Neki kršćanski zakonodavci i političari u Sjedinjenim Državama čak su pokušali zabraniti sve oblike ljudskog mikro-čipiranja.

No, s druge strane, epidemija COVID-19 je savršena prilika za Bill Gatesa, jer kako se koronavirus i dalje širi i sve više ljudi i dalje umire od pandemije, javnost u cjelini postaje otvorenija za tehnologije koje će zaustaviti širenje virusa.

Mnogi stručnjaci širom svijeta skeptični su oko uvođenja ovakve vrste tehnologije u našu svakodnevnicu, razlog su potpuna dominacija i kontrola nad ljudskom populacijom.

Ukoliko dođe do provedbe ovog poduhvata, sve ono što se smatralo pod “teorijama zavjere”, pokazat će se istinitim.

Budućnost naših porodica i nas samih stavit ćemo u ruke onih koji stoje iza širenja smrtne pandemije u svijetu. Upravo oni koji su nam najavljivali buduću pandemiju, sada se nude kao “spasioci” sa svojim rješenjima. Čudno, zar ne?


IZVOR: https://bosna1463.com/bill-gates-ce-upo ... VpUY_INZTU

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: čet mar 26, 2020 11:39 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: čet mar 26, 2020 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1200
manje-više:

"Mišljenja sam da je sve ovo što se momentalno radi [korona-mjere] previše, presilovno i ni na koji način nije prihvatljivo da se sve to provodi iz straha. Ovo NIJE TOLIKO STRAŠNA EPIDEMIJA koliko o tome slušamo pa da nam bude temelj za diskusije ili za prihvaćanje [mjera]. To je moje tumačenje ove stvari. Svakoga dana umre 3000 ljudi od uobičajenih bolesti, od starosti... od čega ljudi posvuda umiru. Godišnje umre 650 000 ljudi od gripe i o tome se ne informira javnost svake godine. I od drugih virusa...

I što se sad može jedino reći: duh je pušten van iz boce
i ovakve diskusije dolaze prekasno, a potpuno je jasno da je informacija sada: cijeli svijet su postali vrsni virolozi, kao da se kaže da su svi i znalci geologije... To je moje gledište da (sve proizlazi) od jednog ogromnog faktora nesigurnosti i straha od te bolesti."

Virologinja prof Moelling o Mjerama Savezne Vlade Njemačke
izvor:
https://www.youtube.com/watch?v=sLboOKM0Qs8
(2 i po minute)

~~~~
"Nešto se zanimljivo može iz ovoga [svega] naučiti. Meni je, na primjer, izrazito zanimljivo... za ekološke promjene naše ekonomije, naše društvene fundamentalne promjene paradigme u smjeru održivosti trebamo zasigurno jednu državu koja zabranjuje, koja iskoračuje, koja postavlja jasne granice, koja ograničava... I ljudi očigledno, u svakom slučaju to govore Liberali i mnogi drugi, nisu spremni na to.

(Ali) sad dolazi nešto manje-više bezopasno, nešto što je toliko opasno poput neke gripe sa stopom smrtnosti od 0,3% i odjednom je sve drukčije. Država hvata, stavlja pod karantenu, izdaju se uredbe, događaji se otkazuju, ljudi se ne kreću.
Odjednom je sve moguće, iako je riječ o jednoj vrlo malecnoj prijetnji. ...
To zvoni da se zamislite (nad svime)."

izvor:
https://www.youtube.com/watch?v=dbYfVuifHic
(2-3 min)

Nešto s naših krajeva:



A evo progovorili su konačno i neki od liječnika:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: čet mar 26, 2020 11:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
Kad se uzme u obzir koncept kojeg sam pomenuo u jednoj od prethodnih poruka da je ovaj virus samo sredstvo koje se koristi za stvaranje uslova za uvođenje Novog svjetskog poretka, onda sva ova dešavanja postaju lakše razumljiva. Patokratija (psihopate na pozicijama vlasti i moći) je daleko veći problem od virusa. Ne bi me čudilo da uskoro ukinu i internet na neko vrijeme kako bi spriječili cirkulaciju istinitih informacija a kad ga vrate, on neće biti više ono što je bio.

Sada čak cenzurišu i informacije o praktično dokazanoj djelotvornosti kombinacije hlorokvinina (Hydroxychloroquine) i azitromicina koja se pokazala odličnom u tretmanu COVID-19 (izlječenje u okviru od nekih 5 dana) jer ta terapija košta samo 15 dolara a efikasna je. Narod treba držati u strahu da bi odobrio sve mjere koje je patokratija zamislila a farmakomafija treba da uzme pare na nekim posebnim i skupim lijekovima i vakcinama. Sada sve više uvode i vojsku u igru jer policija kao nije dovoljna za kontrolu kretanja ljudi!?

Interesantan šou-program!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: pet mar 27, 2020 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 646
Poznati njemački znanstvenik o koronavirusu: 99.5% oboljelih ima blage ili gotovo nikakve simptome!

Profesor dr. Sucharit Bhakdi, jedan od najcitiranijih i najcjenjenijih njemačkih znanstvenika govori o koronavirusu.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: pet mar 27, 2020 12:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 646
Ugledni njemački doktor: Panika oko koronavirusa je pretjerana!

Njemački doktor Wolfgang Wodarg, specijalist za plućne bolesti i epidemije digao je prašinu u njemačkoj javnosti jer je prvi stručnjak-liječnik, koji je rekao da je cijela histerija oko koronavirusa pretjerana!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: pet mar 27, 2020 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Jutros mi nešto palo na pamet:
A što ako je cjepivo protiv sezonske gripe bilo onečišćeno virusom COVID-19?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/splitska-epidemiologinja-i-bivsa-sefica-higijenskog-zavoda-imam-i-gripu-i-koronu-ni-sama-ne-znam-kako-je-to-moguce-a-jos-sam-se-i-cijepila/10139362/

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: pet mar 27, 2020 12:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
UK Prime Minister Boris Johnson Tests Positive For COVID-19 As Russia, Hungary Expand Lockdowns: Live Updates

Summary:

Boris Johnson tests positive
US stock futures turn lower after 3-day rebound
Global case total nears 538k
US case total nears 86k, with ~1300 deaths
China border closure begins
1 in 10 Americans say they know somebody with the virus
South Africa lockdown begins as country confirms first 2 deaths
Hong Kong reports 65 new cases, largest daily jump
Singapore makes standing too close to somebody else illegal
North Korea says 2,280 people still in quarantine
All of Russia placed on lockdown
Hungary PM announces lockdown plans
Israel mobilizes army to enforce lockdowns
President Xi, Trump promise to "unite" to fight virus during call

LINK

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: sub mar 28, 2020 7:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: sub mar 28, 2020 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
bob je napisao/la:


Baš to sam i ja pomislio - da se dogodilo u Italiji...
Ali opet, nije to baš moguće - onda bi epidemija krenula ranije...
Jer cijepljanja su još tamo krajem jeseni - kako mi se čini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: ned mar 29, 2020 1:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
.






..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: ned mar 29, 2020 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1200
Od 19.3. Covid-19 u Velikoj Britaniji službeno više nije klasificiran kao "iznimno opasan" (to možete vidjeti u dijelu jedan donjeg videa koji ne linkam ovdje).

No međutim, to "slamojude" ne spriječava da drže na televizijama ovakve govore:




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: ned mar 29, 2020 9:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: ned mar 29, 2020 10:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Da li nasilna vakcinacija ima primarno za cilj uzimanje para iz budzeta drzava ili vakcine imaju sastojke koji sluze "ubijanje" svesti kod svih koji imaju sanse za napredak?

Misljenje?

p.s. Ovo prvo me nesto i ne potresa, dok ovo drugo mi vec nije svejedno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: pon mar 30, 2020 2:11 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: pon mar 30, 2020 10:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 05, 2020 10:14 pm
Postovi: 39


Bez obzira tko što misli o Velimiru Bujancu, pogledajte između 18. i 38. minute intervju sa epidemiologom i molekularnim biologom dr. Srećkom Sladoljevom, bivšim voditeljem odjela za istraživanje i razvoj imunološkog zavoda u RH.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: uto mar 31, 2020 7:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4220
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: uto mar 31, 2020 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 26, 2012 8:31 pm
Postovi: 34
Lokacija: ANDROMEDA
PART 1
https://www.youtube.com/watch?v=jFvCwdfoiH8

PART 2
https://www.youtube.com/watch?v=82XXjJPJncg

PART 3
https://www.youtube.com/watch?v=MgCJfzGa-4E&t=620s

JANET OSSEBAARD AUTOR OVIH KRATKIH DOKUMENTARACA JE ŽENA KOJA SE VEĆ 25 GODINA BAVI RASKRINKAVANJEM PEDOFILIJE U NIZOZEMSKOJ... I PROKAZALA JE JAVNO NA NJIHOVU KRALJEVSKO PEDOFILSKU LOZU....
POKUŠALI SU JE I OTROVATI...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Corona virus (COVID-19) epidemija/pandemija?!
PostPostano: uto mar 31, 2020 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Interesantne "slucajnosti" ... samoprozvani predsjednik Izraela Benyamin Natanyahu, prvo je zatvorio drzavljane Izraela u samizolaciju, sebe proglasio predsjednikom. Bez obzira sto nije imao vecinu u Knesetu, promjenio u zakonu ono sto mu nije odgovaralo i sada, obzirom da se njegova glasnogovornica "zarazila" koronom, ide u samoizolaciju sa prvim covjekom izraelske vojske . U isto vrijeme, vidim da se i Vucic "ne osjeca dobro". Interesantne su mi te "slucajnosti", pa evo da vas pitam sta mislite iz kojeg razloga odose u bunker? ](*,) Jos je Dodik ostao na slobodi...mada ocekujem da ce i on nesto smisliti...ili nece(?)
Ovdje je bilo price o nekim Q-ovcima da se sve desava po unapred planiranom, kako ce prvo (u Americi) pogasiti internet u sljedecih par dana i porobiti sve koji su skrivili narodu. Nisam ovdje nista pronasla o tim Q-uovcima, ali David Willcoc vec otvoreno prica kako se ne treba bojati tih snaga...da su Q-uovci saveznici. Uvijek se sjetim kada nam je Galaksija govorio kako nas nikakvi vazemaljci nece doci spasiti, pa obzirom na to, ne vjerujem ni u ove saveznicke snage da ce ista napraviti, nego bas suprotno, sumnjam da bi oni mogli bas sluziti za uvodjenje NSPoretka. Pisite, sta mislite o ovim interesantnim slucajnostima? :hello2:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1532 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 77  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz