Sada je: čet mar 28, 2024 5:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: čet jan 27, 2005 12:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Koji je smisao i pozadina "Velike igre" i kako se postaviti?

Živimo u materijalnom svijetu, ali smo svjesni da postoje "viši" i "niži" svjetovi. "Nižima" vladamo a "viši" upravljaju nama. (Na ovom sajtu se koristi terminologija 3., 4. i 5. densitet)

Koji je smisao "Velike predstave" koja se odigrala 2001. godine? Koji je smisao svih velikih igara od početka svijeta? (Na ovom sajtu se za bića koje stoje iza svega koristi naziv "vanzemaljci" odnosno bića s 4. densiteta) Koji je smisao sve češćih proboja između densiteta?
Revolucije, ratovi, porobljavanja i uništavanja tuđih kultura i nametanje svoje... Manipulacije putem medija, religije i školstva stvaraju lažnu realnost i drže nas u zabludi da napredujemo.
Davno propale civilizacije su posjedovale takva znanja da smo mi za njih Neandertalci, ali su svejedno propale.

Smisao je da neki od nas nešto spoznaju i promijene se!
(Ovdje se koristi termin OPS-Orjentirani prema sebi u OPD-orjentirani prema drugima)

Što nas uistinu čini OPS, odnosno OPD bićima?

Po rođenju u ovoj prirodi smo OPS bića, i kao takva pod utjecajem raznih OPS elementala i parazita s 4. densiteta, odnosno iz nevidljive sfere našeg 7. kosmičkog područja u kojem živimo.
Oni ne podliježu zakonima 3. densiteta (vidljivog svijeta), i poznaju nas bolje nego mi sami sebe. Ali bez bića poput nas, oni ne bi mogli postojati i pali bi opet u 3. densitet, što se manifestira sve češćim susretima ljudi s "vanzemaljcima", pogotovo u posljednje vrijeme. Naše misli i osjećaji su njihova hrana. Tako crpe energiju kojom održavaju područja u kojima boravimo između 2 inkarnacije. Svaka je religija i ideologija u suptilnom, nevidljivom dijelu ovoga svijeta stvorila "Raj" i "Pakao" za svoje sljedbenike.

Čega se ta bića boje?

Boje se da ne spoznamo sami sebe. Tada bismo spoznali smisao naše egzistencije i ne bi više održavali njihovo parazitiranje.

Kako doći do samospoznaje?

Putem Univerzalnog učenja koje su uglavnom zloupotrijebile sve religije i ideologije, a koje je smješteno u božanskom principu u centru našeg mikrokozmosa. Nikakav nam posrednik nije potreban između nas i božanske iskre u nama, koja je pak "internet" priključak na istinsko božansko polje koje je vječno iz našeg kuta poimanja vremena.

Prva stepenica je istinski uvid.
Uvid da postoji "vjecno" i "prolazno", a da je na ovom svijetu sve prolazno, i da se sastoji od vidljivog dijela kojeg smo svjesni i nevidljivog dijela u kojem borave mrtvi između dva života.
Zatim da je istinski čovjek zapravo mikrokozmos u kojem je sadržano svo znanje Kosmosa. Mi smo samo krnje karikature tog prvobitnog, palog čovjeka.

Može li do toga doći svaki čovjek?

Da, svatko tko ima u sebi božansku iskru je u stanju spoznati pravu svrhu svoje egzistencije. (Tu vjerojatno spadaju svi koji su ovo procitali! :wink: )
Ljudi bez božanske iskre, koji posjeduju samo iskru života (antropoidi, organski portali ili pre-adamični ljudi) to ne mogu. Oni nisu ni stvoreni zato da dođu do spoznaje (Takav je danas vjerojatno vec svaki drugi stanovnik planete).

Kako možemo znati da sve ovo nije još jedna u nizu zabluda?

Ako je zabluda, onda smo sami sebe prevarili, pa nam nije kriv nitko drugi. Pri pokušaju kontakta sa svojom besmrtnom iskrom postoji puno prepreka (aursko biće, više ja ili čuvar praga), ali one su sve u nama, tj. unutar našeg mikrokozmosa.
Tu se ne radi o tome da se bude sljedbenik nekog tuđeg uvjerenja, već da se obrati pažnju da li u nama već postoji nešto božansko, i koji nas implanti onemogućuju da to spoznamo.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 28, 2005 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Evo kao Rudolf Steiner vidi sliku sedmerostrukog čovjeka:
(kako se prava istina ne može izreći riječima, ovo je samo jedan kut sagledavanje istine)

Tajna nauka vidi čovjeka kao biće sastavljeno iz sedam dijelova.
l. Fizičko tijelo - po njemu je čovjek jednak sa mineralnim svijetom. (Nažalost, materijalistički način mišljenja tvrdi da je fizičko tijelo samo složenije nego neživo, mineralno. I u njemu ne vidi ostalih šest dijelova koji slijede.)
2. Eterično ili životno tijelo - za nadčulno saznanje eterično tijelo je na višem stupnju stvarnosti od fizičkog tijela. Ono prožima fizičko tijelo i ima identične organe: "eterično srce", eterični mozak" itd. Eteričnim tijelom čovjek je srodan biljnom carstvu. Sve živo ima svoje eterično tijelo.
3. Astralno tijelo - ono što uvijek iznova budi život iz nesvjesnog stanja (spavanja) treći je član ljudskog bića. Eterično tijelo bi se stalno nalazilo u stanju spavanja (kao biljke) da nije prosvijetljeno astralnim tijelom. Njime je čovjek srodan životinjama.
4. Ja - predstavlja četvrti član ljudskog bića. On nije srodan ni s čim što ga okružuje i time se razlikuje od ostalih bića. Čovjek stvara želje i požude za čiji nastanak nije bilo povoda. Na primjer, životinja ima osjećaj gladi i traži sebi hranu. Kod čovjeka, pak, osim gladi, postoji i uživanje u hrani. Svijest toga uživanja postaje trajno osjećanje, tako da se jelo ne uzima zbog sadašnjeg osjećaja gladi nego i zbog prošlog uživanja u jelu. Pamćenje je osobina "Ja". Što je za fizičko tijelo smrt, za eterično tijelo spavanje, to je za astralno tijelo zaborav. Da astralno tijelo ne bi prošlost prepuštalo zaboravu, brine se "Ja". Prva tri člana ljudskog tijela su tjelesna.
S "Ja" počinju duševna stanja ljudskog bića. U njima "Ja" širi svoju svjetlost na tom, višem, stupnju.
Ono što kao kap ulazi u dušu, to tajna nauka naziva duh.
5. Duh sam - ili "duhovno Ja" čovjek doživljava i bez duhovnog školovanja, poslije smrti, u "najvišem duhovnom regionu", kao svoju pravu jezgru. Međutim, "Ja" može prerađivati svoje astralno tijelo i tokom života, ovladati njime i sjediniti se s njegovom skrivenom suštinom.
6. Životni duh - istočnjačka mudrost ga naziva "budhi". "Ja" ovladava tajnama eteričnog tijela i budi životni duh.
7. Duhovni čovjek - "atma", nastaje kada se "Ja" sjedinjava s onim što je skriveno duhovno od fizičkog tijela.

Gornji je članak preuzet iz "Alternativne povijesti".

Osim Steinera, slično su govorili gospođa Blavatsky, Max Heindel, Gurđijev, Sri Kirpal Sing, Jan van Rijckenborgh i mnogi drugi pisci gnostičko-ezoterijske literature.

"Gospodari ovoga svijeta" su od te spoznaje očistili religije, školstvo i znanost i to znanje učinili nedostupnim masama. (U svetim knjigama na zapadu se još samo u tragovima mogu pronaći dijelovi drevnih znanja.)
Kanonizirali su "pravu" znanost i religiju, a neposlušne prozvali hereticima.
Heretik je riječ grčkog porijekla i znači u slobodnom prijevodu "onaj koji misli svojom glavom i ne da se manipulirati". Za Platona i Pitagoru, kad se govorilo da su heretici, smatralo se pohvalom. U srednjem vijeku su heretički pokreti poput bogumila, katara, manihejaca, patarena i sličnih bili proganjani od strane inkvizicije.
"Gospodari ovoga svijeta" su oduvijek znali da nas znanje može osloboditi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 29, 2005 11:39 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tako je !

Znanje je sve što nam treba. Ako imamo znanje, gdje su nam granice ???

Btw, lijepa slika prelaza denziteta ( ona gore, skinuta sa Kasiopeje )... Lijepo se vidi val koji odvaja denzitete i realitete.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 31, 2005 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Tko su Gnostici?

Postojali su ljudi koji su oduvijek znali za "vanzemaljce" i što stoji iza svega i zašto! Obratite pažnju na manihejce, bogumile, katare i srednjevjekovne Rosenkreuzere (samo da se ograničimo na Europu). Pri tome sam naziv nije važan, već izvor iz koga su se napajali. Svatko se može nazvati Rosenkreuzerom (uostalom u USA postoji 30-tak rosenkreuzerskih udruženja). Masoni su preuzeli gnostičku terminologiju i pokušavaju zloupotrijebiti drevno znanje koje se može zloupotrijebiti samo na vlastitu štetu. Izvor znanja nisu "vanzemaljci". I oni su ga dobili od nekoga...

Što je izvor svih iluzija?

Neznanje. Pomanjkanje samospoznaje. Mi ljudi smo stvorili svoje vlastite lažne bogove da nam služe. Molimo ih za svakakve gluposti i pri tome se samozavaravamo. To su naše latentne sposobnoste koje su zakržljale, a koje smo posjedovali prije pada.

Tko je pao?

Pao je mikrokozmos. Mi smo samo prolazni stanovnici mikrokozmosa. Trebali bismo biti alat koji bi mu pomogao da se vrati tamo odakle je pao, ali se bavimo svime drugim i tako to traje eonima.

Što je to mikrokozmos i u kakvoj je vezi s kozmosom?

Mikrokozmos je kugla promjera cca. 6 metara oko naše božanske iskre koja se nalazi u središtu našeg bića. Ta je božanska iskra u odnosu na Boga isto što je i kap u moru u odnosu na ocean, ili mikrokozmos u odnosu na makrokozmos.
U njoj je sadržano svo znanje kosmosa, i sve drugo su samo blijede sjene tog izvornog znanja. Tko sadrži u sebi taj dragulj, sam si je kriv ako pored zdravih očiju slijedi duhovne slijepce.

Što je još sadržano u mikrokozmosu?

Osim božanske iskre u središtu kugle, tu je i naša prolazna osobnost (naša lažna identifikacija), aursko biće, zvjezdano nebo (kako gore, tako i dolje) koje je zapravo taj Zodijak koji nam određuje "sudbinu". Mikrokozmos se sastoji od 7 kugli uklopljenih poput babuški, baš kao i naša trenutna 4 (od 7) nosača (fizičko, etersko, astralno i mentalno tijelo).

Što simbolizira Ružin Križ?

Postoji puno interpretacija simbola, ovisno o stanju svijesti onoga tko promatra. Gnostička je: Vodoravna greda je horizontala ove prirode, ovog nužnog, prolaznog prirodnog poretka. Vertikalna greda pretstavlja vječni, božji poredak. Ruža na spoju dviju greda je jedina veza između ta 2 prirodna poretka. To što se u rosenkreuzerskoj terminologiji naziva "ružom srca" je "dragulj u lotosovom cvijetu", "srce Isusovo", "atom iskre duha", i po svojoj je kvaliteti istovjetno Bogu, samo tako sitno da se ne može dokazati ovozemaljskim znanstvenim metodama.

Treba primijetiti sličnost križa s ružom u središtu sa čovjekom, nosiocem božanske iskre! (Inkarnirati se znači "nositi svoj križ")

Tko to percipira taj je možda Rosenkreuzer, a tko ne percipira, pa makar imao i nakoliko "rosenkreuzerskih diploma", sigurno nije Rosenkreuzer.

Važno je razumjeti jezik simbola, kojim su napisane stvari koje se ne daju riječima iskazati. To su stvari koje nisam ni od koga čula, niti ih ikome mogu prenijeti.
Svatko djeluje iz svoga stanja svijesti, i ne možemo previše očekivati od drugih. Ovo je put koji se mora prijeći sam!
Tim su putem prošli mnogi prije nas i proći će mnogi poslije nas! Pojedinac je samo jedan u nizu stanovnika mikrokozmosa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 31, 2005 11:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Sofija,

prema onome kako ja shvatam stvar, nemajuci namjeru da umanjujem nasu odgovornost, mislim da smo zrtve jednog aktivnog, inteligentnog hiperdimenzionalnog kontrolnog sistema. Mislim da je ovo veoma bitno za razumjeti i koliko znam ni u jednom danasnjem gnostickom ucenju se ne stavlja teziste na to.

Oni koji su o tome javno pricali bili su upravo Bogumili i Katari, medjutim, nakon sto ih se iskorijenilo i reprogramiralo, nakon sto je istinska gnosticka literatura unistena, (knjiga i film “Ime Ruze” relativno lijepo pokazuje kako se to radilo), posijane su tone dezinformativnog materijala, kada se, kako o ovim grupama, tako i o gnostici radi. Ono sto je posijano, mi sada uzimamo kao relevantnu literaturu, odnosno, izvore znanja.

Katari su jasno i nedvosmisleno tvrdili da zivimo pod kontrolom laznog boga, Demijurga, poznatog i kao Jehova (Alah takodje). Oni Stari Zavjet apsolutno nisu uzimali u obzir, smatrajuci ga direktnim Jehovinim produktom, dok se Novi Zavjet prihvatao djelomicno (stare gnosticke tekstove je polovinom prvog milenijuma “editovala” rimska porodica Pizzo, a kasnije F. Bacon). Kod njih je postojala cak i jedna struja koja je propagirala prestanak reprodukcije iz jednog jedinog razloga, da se prestane sa snabdijevanjem “boga/bogova” – hranom. Interesantno je to da oni koji su imalo dublje proucili problematiku interakcije greysa/reptioda s nama, mahom tvrde da nas oni nazivaju “kontejnerima” (za duse?) i koriste nas kao hranu, sto direktno (konzumiranjem, kad su u 3D) sto indirektno (crpljenjem zivotne energije iz ljudi – 4D).

Interesantno je kako mnoga evropska ezotericka drustva vjesto zaobilaze ovu temu!? Ide se cak dotle da se tvrdi kako smo mi njih stvorili “razmisljajuci o njima” tako da su oni kao “misaone forme” dobile svoj zivotni oblik u astralu. Tu je i K. Jung odigrao vaznu ulogu. U istocnoj gnostici (pod “istocnom” ne mislim na Indiju, nego na ucenje koje se pronosilo kroz neke grcke i ruske manastire), ove sile se oznacavaju zajednickim pojmom “djavo” i tumace kao jedan od aspekata tzv. “generalnog zakona” koji covjek drzi u ‘matriksu’. Mozda se “lakse dise” kad se na njih tako gleda, medjutim, koliko je jedan takav pristup njima - objektivan, to je pitanje?!

Mislim da je veoma bitno prouciti i razumjeti metode kontrole kojima se ovaj hiperdimenzionalni kontrolni sistem sluzi a njegovim negiranjem nista se ne moze postici. Dok su oni nas upoznali do tancina, kako bi manipulisali nama, mi njih negiramo!? Nista ljepse za njih! Kako neko ko “ne postoji” uopste moze da manipulise nama?!

Ukoliko uzmemo kao mogucnost da ovi entiteti imaju mogucnost da stalnim kretanjem naprijed-nazad u vremenu/prostoru mogu da mijenjaju i manipulisu nasom istorijom kako hoce, od same te pomisli nekoga moze da zaboli glava, ukoliko, se naravno shvate i moguce implikacije svega toga.

S druge strane, nama su stari narodi u literaturi predstavljani kao divljaci, dok smo mi ovakvi kakvi smo ovdje i sada, veci divljaci od njih. Stara znanja su sakrivena od nas. Znanja koja smo vec jednom imali. Na primjer, u knjizi Alternativna Povijest, autor dosta prica o megalitima, pa pominje i one “tragove kolica” na Malti, koji su urezani u stjenovitu podlogu a istovremeno pominje da ovi nisu koristili tocak!? Takodje ne pominje da su ti tragovi na mnogim mjestima razlicite sirine, sto podrazumjeva automatski da to nisu bili tragovi kolica, jer “tockovi” na kolicima valjda imaju istu sirinu, odnosno udaljenost jedni od drugih. Da li bi se voz mogao kretati sinama cija sirina nije konstantna cijelom njihovom duzinom? Hocu da kazem, jedna od tajni je da - tim narodima tockovi nisu bili ni potrebni jer su oni mogli da lete, a dno tih usjeka je bilo “premazano” odredjenim “elementima” te se uz pomoc njih prenosila (ili crpila) neka vrsta energije (mozda porijeklom od gromova? ili nesto drugo?). Oni su, kako se cini, da li uz pomoc tih megalita ili kojekavih drugih tehnika, mogli da levitiraju, pa mozda da se krecu ne samo u prostoru nego i vremenu. Mozda i izmedju razlicitih dimenzija? Tu vrstu znanja su i tzv. Templari pokupili. Ti narodi su koristeci zvucne frekvencije ovladali silama gravitacije te su mogli rezati i manipulisati kamene blokove teske desetine tona, bez ikakvih problema. Cezar, koji je inace bio veoma tolerantan, kada se o razlicitim religijama radi, nije se smirio dok nije iskorijenio Druide, koji su kako se cini takodje vjesto vladali odredjenim prirodnim silama. Sve ovo je zataskano i nedostupno vecini, cak i u ezotericnim ucenjima.

S druge strane, kroz mnoga ezotericna ucenja ljudima se serviraju gomile informacija koje nemaju nikavu prakticnu korist tj. koje se ne mogu pretvoriti u tzv. “znanje s prakticnom primjenom”. Tako covjek misli da nesto zna, a mozda je bolje da to sto misli da zna nikada nije ni cuo.
Za mene licno ni od kakve prakticne koristi nije informacija da zivim u “mikrokosmosu precnika 6 metara”. Sjecam se kad je jedan kvantni fizicar prije nekih 6-7 godina izjavio kako je u atomu pronadjena najmanja cestica, dali su joj ime – neutrino – “a dovoljno je velika da u nju stane cijeli univerzum”!? (Gdje je tu onaj moj ‘mikrokosmos’ sa precnikom od 6 metara???) Mislim da 3D sistem mjera ne vazi kad o bilo kakvim ‘kosmosima’ razgovaramo. Na kraju krajeva, sve je to Svijest. (Interesantno kako se u nasem jeziku Svijest i Svijet razlikuju po samo jednom slovu).

Tako npr. jedna od ‘najvisih istina’ je, da je sve - iluzija. Udaljenost elektrona od jezgra atoma je analogna udaljenosti zemlje od sunca. Radi se, znaci, o vise od 99.9% praznog prostora. Medjutim, bez obzira sto je i teoretski dokazano da imamo posla s “praznim prostorom”, ukoliko pokusamo glavom proci kroz zid – zabolice nas glava. Tako, sto jace mi, kao “prazan prostor,” udarimo u zid (“prazan prostor”) glava (“prazan prostor”) vise boli. Znaci, mi od informacije da je sve iluzija (ili hologram) na ovom stepenu razvoja nase svijesti nemamo nikakve prakticne koristi. Mislim da u istom kontekstu moramo gledati na ono sto nam se servira u ezotericnim ucenjima. Svaki detalj se mora analizirati i odrediti da li drzi vodu ili ne. Istovremeno, ne dozvoliti da gubimo energiju i vrijeme analizirajuci nesto sto nam je podmetnuto da analiziramo, upravo da bi gubili energiju i vrijeme.

Ovdje i sada, nama se manipulise na nekoliko nivoa, od DNA - pa, na gore. Mislim da i mnoga tzv. “ezotericka drustva” imaju upravo tu funkciju da nas zadrzavaju tj. da se, u njihovom okviru, i pod njihovom kontrolom, sto duze brckamo u jednoj mjesavini od informacija, polu-informacija i dezinformacija.

Cini se da jedino sto mozemo prakticno da pokusamo da ucinimo, ovdje i sada, to je da se povezemo sa svojom sustinom (dusom, istinskim Ja ili “ruzom”) pa cemo tek onda moci razgovarati o nekom istinskom napredovanju. Kako to izvesti, pitanje je sada? Opet – gnostika!?

I na kraju, mislim da bi svaki tragaoc za istinom morao uzeti u obzir mogucnost - da bi gola istina mogla da izgleda fantasticnije od svake fantazije, koju smo trenutno u stanju smisliti.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 01, 2005 2:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Zadovoljstvo mi je imati takvog sugovornika kao što si ti Galaksija!

Prvo što me je privuklo ovim stranicama je bio vrlo konkretan uvid o prirodi stvari, tj. kako konkretno bića iz nevidljivog (ali ne i božjeg) svijeta manipuliraju čovječanstvom, i na koji način se manifestiraju u ovome našem materijalnom svijetu.

Vidim da si dosta istraživao i da si dobro informiran o raznim opcijama putova samospoznaje, odnosno gnoze. Sviđa mi se da si težište stavio na istočne, slavenske gnostičke autore. Ako mi nećemo popularizirati slavensku gnostičku tradiciju, a tko će?
Slažem se u potpunosti skoro sa svime što si napisao.
No dosta laskanja... :D

Ono što smatram ipak važnim ću pokušati pobliže objasniti:

Citat:
Za mene licno ni od kakve prakticne koristi nije informacija da zivim u "mikrokosmosu precnika 6 metara".


Kada mi u sebi ne bismo sadržavali ništa Božansko, vječno, kakvog bi život uopće imao smisla. Pa baš zato što ljudi ne vide pravi smisao postojanja, podložni su manipulacijama. Bore se sa sjenama a ne pokušavaju doći do izvora svjetlosti. Religije nam govore da smo Božja djeca, što nije istina. Mi (osobnost, ličnost) smo samo prolazni nosači vječnog Božjeg sjemena (Božje slikonoše). Reinkarniramo se u Mikrokozmosu koji je, za razliku od nas, vječan i besmrtan!

Postoje 3 temelja univerzalnog gnostičkog naučavanja:
1. Učenje o čovjeku kao palom mikrokozmosu
2. Učenje o razlici između prolaznog i neprolaznog
3. Učenje o putu povratka (transfiguraciji)

Spoznaja koja ih ne sadrži nije gnostička spoznaja.

Zašto je to od izuzetnog praktičnog značenja?

1. Nije važna dimenzija mikrokozmosa. Dana je orijentacijski da nebi netko pomislio da se radi o svijetu mikroba.
Kao što jedna stanica u čovjeku sadrži sve informacije o cijelom organizmu, (pa se čak i opasna ideja o kloniranju na tome bazira) tako je i u mikrokozmosu sadržano svo znanje o cijelom vidljivom i nevidljivom Svemiru.
Pali mikrokozmos u središtu ima vječnu Božju iskru, i povezuje se s prolaznom osobnošću (ličnost). Taj se mikrokozmos, poput kišne kapi, pokušava stopiti s Oceanom, iz kojeg je i potekao.

slika

2. Jasno razlikovanje prolaznog i neprolaznog je važno jer su to 2 sasvim različita prirodna poredka, koja se dodiruju u Božanskoj iskri u čovjeku.
Zato je mikrokozmos s Božanskim sjemenom u sebi od jake praktične važnosti!
Prolazno se područje sastoji od vidljivog i nevidljivog dijela. Mikrokozmos kruži, (reinkarnira se) u vidljivom dijelu, a između 2 inkarnacije boravi u nevidljivom svijetu.

3. Za učenje o "prilazu putu povratka" potrebno se je povezati s nekom od gnostičkih duhovnih škola preko koje djeluje bratstvom oslobođenih duša. To će "Demijurg" pokušati spriječiti i eto zašto su proganjani bogumili, katari, patareni, manihejci, spaljen Giordano Bruno a Sokrat morao popiti otrov, spaljena aleksandrijska biblioteka... i zašto se bojimo da se i ovom sajtu jednom "nešto ne dogodi".

O kakvom putu povratka govorim?

Pa ljudi, plivamo u mračnom bazenu punom morskih pasa (reptoida) i treba isplivati van. Ovo je njihov svijet, ne naš!


Citat:
Cini se da jedino sto mozemo prakticno da pokusamo da ucinimo, ovdje i sada, to je da se povezemo sa svojom sustinom (dusom, istinskim Ja ili “ruzom”) pa cemo tek onda moci razgovarati o nekom istinskom napredovanju. Kako to izvesti, pitanje je sada? Opet – gnostika!?

I na kraju, mislim da bi svaki tragaoc za istinom morao uzeti u obzir mogucnost - da bi gola istina mogla da izgleda fantasticnije od svake fantazije, koju smo trenutno u stanju smisliti.


Upravo tako!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 02, 2005 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Mi smo tragaci za istinom??? :wink:

Naisli smo na mnoge "istine".Mozda ni necemo znati kad dodje ona prava!!! :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 04, 2005 1:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Ako će nas istina osloboditi, normalno je da smo tragaoci!
Traže i oni koji neznaju da traže, ali dok ne znaš što tražiš, nećeš niti moći prepoznati kad nađeš...

Slijedi jedan bezazleni citat:

Što je zapravo istina?

Kada bismo proveli anketu i zapitali ljude što je istina, svaki bi čovjek imao različit odgovor.

Dijete bi reklo: "Istina je ne lagati mami i tati!"
Adolescent: "Istina – to ne postoji!"
Svećenici: "Istina je Isus – Bog!"
Odvjetnici i pravnici: "Istina je pravda!"

Ali tko od svih njih, od svih nas, tko bi rekao da je istina ljubav? Tako teška i tako bolna ljubav.

Istina je pojam koji svaki čovjek različito definira.

Kroz povijest ona se pojavljivala u različitim književnim i umjetničkim djelima, provlačeći svoje niti kroz retke stihova, pripovijedaka, skulptura i simfonija, a na samom kraju izlazila je na vidjelo kao pobjednica.

Zbog nje su izbijali sukobi, bitke i ratovi. Postoje različite definicije istine. Ona muči cijeli ljudski rod otkad on postoji, a svi filozofi, govornici i mudraci različito su je definirali.
No znate li što ja mislim?
"Istina na kraju uvijek pobjeđuje!"

(citat iz Ana Zeko: Što je zapravo istina?)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 05, 2005 12:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ljubav = svjetlost = znanje

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 05, 2005 8:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
- nedavno sam preveo ovu čaneling seansu, pa se pitam šta ukoliko je ovo što je ovdje rečeno – istinito? Da li bi i ovo mogao da bude jedan dio “smisla i pozadine velike igre”???

Seansa 04/05/96 (kontakt: Kasiopejci)

Pitanje: (L) Jedno od pitanja kojima smo se bavili je korištenje ratova kako bi se stvarali uslovi za uzimanje ljudskih tijela...
Odgovor: Ratovi imaju različite "svrhe".

P: (L) Možete li nam nabrojati za koje se sve svrhe koriste ratovi?
O: Stvaranje uslova kako bi se omogućila neupadljiva zamjena genetskog fonda. Utiču na promjene u paradigmi kroz stimulaciju rasplodnih aktivnosti,
izmjena ključnog personala na osnovu prethodnog očitavanja frekvencije njihovih vibracija...

P: (TH) Ko ili šta iz genetskog fonda je zamijenjeno? (TK) Koga god oni hoće da zamijene. (L) Pa znate kako je u filmovima...svi vode ljubav koliko god mogu prije nego što idu u neku bitku... “izmjena ključnog personala na osnovu prethodnog očitavanja frekvencije njihovih vibracija ...'
Okay: da li ste htjeli da kažete da rat...
O: Stvara "prirodnu okolinu" za neprimjetne genetičke modifikacije zbog jako pojačane izmjene faktora fizičke i eterične prirode.

P: (L) Šta ste mislili pod onim "zamjena ključnog personala?" Ključnog personala, ko to određuje ko je ključni materijal?
O: 4D OPS entiteti.

P: (L) Da li su ljudi ti koji spadaju u “ključni personal”?
O: Da.

P: (L) Da li pod tom izmjenom mislite na nešto jednostavno, kao npr. Neko umire, kao npr. lider neke države, a onda ga mijenjaju drugom osobom koja dolazi na vlast? To bi bio najednostavniji scenario koji bi mogao to objasniti.
O: Vaš scenario nije jednostavan.

P: (L) Mislila sam jednostavno, u smislu mahinacija...
O: Oboje.

P: (L) Da li se taj ključni personal može zamijeniti u smislu njihove duplikacije?
O: Da. Onda ih prebacuju na jedno područje gdje se obavljaju tajne aktivnosti. Dovoljno ratova je već bilo do sada da se stvori cijela jedna “podzemna rasa” ljudi, što uz pomoć kako njihovog direktnog hvatanja i “re-edukacije”, što usljed aktivnosti mriješćenja, koristeći njih i druge.

P: (L) Šta vi to podrazumijevate pod mriješćenjem?
O: Oni koji su uhvaćeni stvorili su svoje potomke, koji još uvijek nisu imali priliku da vide ovaj vaš svijet.

P: (L) Da li hoćete da kažete... (TK) Oni su izrodili djecu koja još nisu vidjela ovaj naš svijet... (L) Kako može cijela jedna rasa ljudi, ili grupa ljudi, da živi ispod površine ove planete, a da ostatak od 6 milijardi nas, ili bar veći broj nas, nema pojma šta se u stvari događa? Ovo je stvarno teško za povjerovati...
O: Ne. Koliko prostora postoji ispod zemlje u onosu na njenu površinu?

P: (L) Prilično puno, pretpostavljam. Nije valjda da hoćete da kažete da je ova naša planeta šuplja?
O: Ne.

P: (L) Dobro, na kojoj dubini se nalazi najdublji podzemni grad?
O: 3,108 milja.

P: (L) To je prilično duboko! Zar nije prevelika vrućina tamo dole?
O: Ne. Prosjećna temperatura je 68° F.

P: (TK) To je prilično ugodno! (L) Odakle im svjetlost?
O: Magnetska rezonancija.

P: (L) Dobro, zar oni nisu ugroženi tamo dole od zemljotresa?
O: Ne, zemljotresi se ne mogu osjetiti na tim dubinama!! (…)

P: (TK) Da li ima tih baza i ispod okena?
O: Da.

P: (TK) Dobro, mi nećemo nikada saznati šta sve postoji ispod okeana (L) Čovjeku se vrti u glavi kad misli o svemu tome. Zašto su im potrebni svi ti ljudi tamo dole?
O: Da zamijene vas.

P: (TK) A zašto? Zato što njih mogu bolje kontrolisati?
O: Kompletno.

P: (L) Da li ti ljudi koje uzgajaju u tim podzemnim bazama, takođe imaju duše?
O: Da, većina.

P: (TK) da li su oni isti kao i mi, samo što su drugačije odgojeni?
O: Malo komplikovanije od toga.

P: (L) Koliko dugo oni to rade?
O: Otprilike 14000 godina.

P: (L) Ako oni to rade toliko dugo, onda su oni koji su davno oteti takođe već davno pomrli, tako da od njih nemaju nikakve koristi...
O: Ne, u poređenju s njihovom tehnologijom, vaša izgleda kao neandertalska!
Kontejneri za hibernaciju…jedan otkucaj srca na minutu, na primjer.

P: (TH) To znači da za svaju našu godinu oni mogu živjeti 4200 godina...
(L) Da li sve to ima nekakve veze sa onom jamom na ostrvu Oak?
O: Samo na jedan indirektan način.

P: (L) Kako se mi (čovječanstvo) uklapamo u sve to? (TK) Nikako!
O: Vi ste "komitet za pripremu."

P: (L) Šta mi treba da radimo? Da li je dio plana da mi uništimo ovu planetu, uništimo ozonski omotač, zagadimo mora i sve ostalo kako bi…?
O: Sve te stvari je lako popraviti.

P: (TK) Sa njihovom tehnologijom, oni mogu sve to srediti bez ikakvih problema. (L) Ovo je stvarno užasno! Ne mogu ni da mislim o svemu tome. (TK) koliko ja razumijem stvar, oni ne mogu tek tako da dođu i da nas zbrišu ili zamijene, valjda postoje neka pravila koja to ne dozvoljavaju.
O: Prirodni ciklusi u okviru prirodnog poretka stvari će omogućiti da sve te stvari dođu na svoje mjesto.

P: (L) Da li u njihovoj oblasti postojanja postoji neki zakon, kao npr. zakon gravitacije, koji ih sprečava da tek tako upadnu ovamo i sve preuzmu?
O: Ne.

P: (TK) Mislim da se tu ne radi o zakonu gravitacije...
O: Koji to "zakon" postoji kod vas koji vas sprečava da manipulišete bićima 2-gog denziteta, kad god vam padne na pamet?!?

P: (L) Pa dobro, ja lično ne manipulišem nikoga. (TK) Pa naravno, i mi konzerviramo hranu biljnog i životinjskog porijekla (2D), tako da stvaramo zalihe koje možemo kasnije koristiti... Mislim da postoje neka pravila igre. To je isto kao šah. Oni ne mogu da tek tako upadnu I promjene stvari… (TH) Možda ne postoje pravila, ali postoje uputstva.
O: Dvije su bitne stvari ovdje: 1) kada kažemo "vi," mi mislimo na 3D, kolektivno, 2) Promaklo vam je ono što smo rekli u vezi prirodnih ciklusa I prirodnog poretka stvari. Predlažemo da pročitate to još jednom I malo razmislite... Takođe, šta ako je vaša rasa izmanipulisana da uništi samu sebe, ili da se mota unaokolo sve do sljedeće prirodne kataklizme?

P: (TK) Meni se čini da postoji tu i jedna druga strana koja pokušava da spriječi ove da preuzmu potpunu kontrolu. (L) Koliko sam ja razumjela, zbog slobodne volje, jedina stvar koju “dobri momci” mogu da urade to je da čekaju da im se mi sami obratimo za pomoć, a jedino što oni mogu u tom slučaju da urade, to je da nam daju informacije.
(…)
(TK) Znači, mi moramo sami da smislimo šta ćemo da radimo tako da zemlja...

O: Vi će te raditi ono što će te raditi.

P: (TK) To je tačno.

O: Da li vi, uopšteno govoreći, kontrolišete bića 2-gog denziteta na ovoj planeti?

P: (L) Da.
O: Dobro, da li je to “pošteno”?

P: (L) Nije.
O: Pa dobro, kakva je onda razlika?!?!???

P: (TK) Tako, u suštini, mi kontrolišemo 2-gi denzitet, a 4-ti denzitet kontroliše nas. Takođe, postoje “dobri momci” i “loši momci”.
(L) A mi ćemo raditi ono što ćemo raditi. Možemo se svrstati na stranu “dobrih momaka” ili “loših momaka”.

O: Izbor je na vama.

P: (TK) Međutim, ako se previše ljudi svrsta na stranu loših momaka, onda će se izgubiti ravnoteža, neće više biti prilike za napredovanje tako da…

O: Tom, blizu si, ali nisi shvatio poentu.

P: (L) Šta je poenta?

O: Poenta je da ništa “ne mora” da bude. Vi će te raditi ono što će te raditi. Vi birate. To smo vam nekoliko puta ponovili ali vi patite od samo-cetrične perspektive.

P: (TK) Svako se brine za sebe samog. Svako hoće da on bude spašen I ne brine se za ostale.

O: Još samo da dodamo da savi koji pripadaju OPS oblasti, gledaju na sebe kao da su upravo oni "specijalni, izabrani, ili zaštićeni." To jednostavno nije tako!!

P: (TK) Šta bude, biće. Ljudi...
O: Tijelo nije bitno. Duša je ono što napreduje ili nazaduje, pitajte Sandru! [...]

P: (L) Znači, mi treba samo da sjedimo i uživamo, i ne brinemo se ni o čemu. Da li je to poenta?
O: Ne.

P: (L) Radi se o našem izboru?
O: Da.

P: (TK) Stvar je u tome što će se dogoditi...
O: Ali, ne postoji niko ko će intervenisati u vašu korist, kao što bi mnogi voljeli da vjeruju.

P: (L) Znači, mi smo sada na ovoj planeti i uspjećemo ili nećemo uspjeti, isto kao Dorothy i Toto u zemlji Oz. Sve će zavisiti od naše sposobnosti da se snađemo, da prebrodimo teškoće, vještice, majmune, vojnike… (TK) Možda ono što oni pokušavaju, to je da daju ljudima informacije, tako da ljudi mogu izabrati…

O: Mi ne "pokušavamo" ništa. Mi smo ovdje da damo odgovore ukoliko nas neko nešto pita. Mi ne možemo da se miješamo.

P: (TK) Da, ta ideja ne-interferencije je prilično jasna i razumljiva. Tao, oni ne žele da se miješaju...
O: A i da vam damo odgovor, vi nam možda nećete vjerovati, sve je do vas!

P: (L) Znači, mi smo prepušteni sami sebi!
O: Oduvijek ste bili, isto kao i mi, i svi ostali, takođe!!

P: (L) Da li je tačno to da su ove religije stvorene i nametnute ljudskoj rasi, upravo smišljene s ciljem kako bi se kod ljudi stvorio osjećaj samozadovoljstva ili vjere u nešto izvan njih samih, i da ih to spriječi u potrazi za znanjem, kao i da otvore vlastite oči, da se suoče sa činjenicama svoje vlastite egzistencije, te ih tako drže mentalno zarobljenima?

O: To su samo prepreke, kao i uvijek. I vi ih koristite, takođe, za vaše mezimce iz 2-gog denziteta!!

P: (TK) Kakvo stanje svijesti čovjek mora da ima da bi napredovao?

(F) Pa, možeš znati da si na Putu onda kada primjetiš da se riječi ne uklapaju sa životnim činjenicama. Pomisli samo na sve ljude koje si sreo u životu i skojima si imao neku vrstu filozofske konverzacije. Koliko ti je njih reklo: Oh, sve što meni treba, to je Biblija. To je jedina stvar na koju ja obraćam pažnju.

(TK) Ja rijetko kada diskutujem s ljudima nešto na temu filozofije, jer se rijetko kad složim s nečim što mi kažu.
Ja stvarno imam problema da vjerujem u tu Bibliju, u nešto što je očigledno prizvedeno od strane onih ljudi koji imaju neke svoje vlastite planove!

(F) Da, ali većina ljudi će ti reći: Oh, ne! Ljudi nisu napisali Bibliju. Bog ju je napisao! Ili će oni biti kompletni ateisti i vjerovati samo u religiju nauke.
(TK) Ja mislim da čovjek treba ima neke principe, da se odnosi prema drugim ljudima I prema životu uopšte sa poštovanjem... a neki od religijskih principa nisu toliko loši... a neke stvari prevršavaju svaku mjeru.
(F) To je upravo kako uvlače ljude unutra. Mješavina laži i istine.
(L) Da, laž u sendviču između dvije istine lakše se proguta.
(F) Da, kada bi SVE bile same laži, većina ljudi bi to odmah primjetila. Ili bar, ubrzo.
(TK) Većinu ljudi nije ni briga. Oni žele da ih neko vodi kao ovce. Ne žele da preuzmu nikakvu odgovornost.
(F) I šta se događa sa većinom goveda? Sretno mljackaju travu na svom pašnjaku sve dok ne dođe kamion po njih, da ih vozi na klaonicu.
(TK) nakon svih onih godina provedenih u vojsci, došao sam u situaciju da ne vjerujem više ni jednom autoritetu.
(F) Ako pričaš s nekim ko je religiozan, ovaj će ti reći: ja nema nikave odgovore… ja samo pratim ono što piše u Bibliji.
(L) Ne samo što oni nemaju nikakve odgovore, oni takođe nemaju ni pitanja. S druge strane, oni koji misle da su pronašli krajnji odgovor za sve, nisu ništa drugo do – ručak!
(TK) Čini mi se da je cijela svrha života da se skuplja istinsko znanje, i to unaprijed. Tako ćeš ostati zaglavljen na nekom nivou sve dok ne saznaš? Međutim, šta je to što mi treba da znamo?
(TH) "Trebate saznati istinu i ta istina će vas osloboditi." To je iz Biblije!!!

(L) Da li je u Znanju ključ?

O: Da.

P: (L) Da mislim da znanje mijenja čovjekovu frekvenciju. Da li je to tačno?
O: Da.

P: (L) Saznavanje i viđenje?
O: Da.

P: (L) Šta su nam oni ono jednom rekli...nije bitno gdje ste, nego ko ste i šta vidite.


---

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 08, 2005 11:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 28, 2004 11:31 am
Postovi: 33
Lokacija: Zagreb
Primijetio sam da se gnosticki svjetonazor o kojem Sofija govori, osim kod Gurđijeva i Moravjeva, moze pronaci i kod ove 2 gnosticke duhovne skole (jedna istocna i jedna zapadna skola misterija, pa koja kome vise odgovara, ali bit je ista):

Unity of Man - ( http://www.unity-of-man.org/ a na nasem jeziku: http://www.unity-of-man.org/download/download_hr.html )
Lectorium Rosicrucianum - ( http://www.lectoriumrosicrucianum.org/ o Univerzalnom ucenju: http://croatia.rozenkruis.nl/hr_act_02.htm )

Kao jako dobra orjentacija moze posluziti knjiga:
Eckhart Tolle: Moć sadašnjeg trenutka
( http://www.vbz.hr/knjiga.asp?isbn=9532013040 )

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 14, 2005 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Mislim da je gnoza na koju je ukazivao Moravjev neophodna da bismo uvidjeli smisao i pozadinu Velike Igre.
Inače možemo samo sve promatrati poput začuđene djece u cirkusu.
A s uvidom se sve slaže u savršeni puzzle i bilo bi čak čudno da je drugačije.
Zna li netko da li je knjiga izašla negdje kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 15, 2005 7:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Sofija,

na osnovu svega što sam do ovog momenta vidjeo, čuo, saznao i doživjeo, mislim da u ovoj ‘istočnoj’ verziji Gnostike ima najviše istine. To je naravno i razlog što to objavljujem. Tu možda leži i jedan dio odgovora na ono pitanje: kako dalje?!

Koliko znam ova knjiga B. Moravjeva nije prevedena na neki od “naših” jezika. Za sada, postoji jedna orginalna verzija na francuskom a ova na engleskom je relativno nedavno prevedena, ako uzmemo u obzir sva tri dijela.

Ne znam da li je prevedena knjiga od Uspenskog, Fragments of Unknown Teachings, koju je u stvari objavio neki njegov rođak 20/tak godina nakon njegove smrti. U toj knjizi takođe ima dosta od tog materijala. Nešto se može naći u knjigama U Potrazi za Čudesnim i Četvrti Put, takođe od Uspenskog. Od pomoći može biti i Belzebubovi Razgovori s Unukom, Gurđijev (ovo je objavljeno u Bg). U ovoj prvoj, Uspenski, doduše, više govorio o Gurđijevu, međutim, na svu trojicu treba gledati kao na jedan tim, koji je zajedničkim radom prikupljao te fragmente i pokušavao da sastavi jednu cjelinu. Svi oni su bili svjesni da se tu radi o fragmentima.

Mislim da ni Moravjev nije bio imun što se grešaka u interpretaciji određenih stvari tiče, ali prednost njegove knjige je u tome što se relativno jasno može vidjeti šta je njegova lična interpretacija i racionalizivanje a šta istinski gnostički fragment. Pogotovo kad se određene stvari upoređuju sa predavanjima, odnosno materijalom kojeg su prezentirala ostala dvojica, Gurđijev i Uspenski. Nešto više na temu nekih njegovih interpretacija ću nekom drugom prilikom.

Oni koji prostudiraju ovo što sam do sada objavio na tu temu i ono što će biti u idućih par dijelova, pogotovo u vezi Puta, moći će uporediti svoja vlastita iskustva sa svim tim. Mislim da je ono što je tu izneseno, objektivno, jedino što smo mi u ovom momentu praktično u stanju da razumijemo i primjenimo. Pogotovo ako se ta znanja kombinuju sa nekim drugim materijalima koji se mogu naći na ovom vebsajtu (ili koji ce se uskoro tu naci) i drugdje.

Interesantno je to da dok su hrišćanstvo i islam promovisani kao religije za svrhu mentalne kontrole čovječanstva, istovremeno su se u njihovim redovima tajno promovisala ezoterična učenja, kao što su Tradicija i Sufizam, koja su u suštini služila da čovjeka oslobode od istih tih mentalnih okova i tako mu omoguće način da ostvari istinsku slobodu.

Oni koji malo dublje zavire i u tzv. Alhemiju, moguće da shvate da cijela stvar nema nikakve veze sa “pretvaranjem olova u zlato” nego da se radi o sličnoj strategiji sticanja lične slobode, samo malo drugačije simbolično izraženoj. Tu je tzv. “transmutacija metala” samo korištena da se odvuče pažnja na drugu stranu. U vezi ovog poslednjeg, Fulcanelli-jeva knjiga Dwellings of the Philosophers, je dosta interesantna.

Oni koji razumiju suštinu problematike, razumjeće i to zašto kojekavi rituali, tajna društva sa hijerarhijskim sistemom “napredovanja”, praktikovanje kojekakve magije, new-age buđenje kundalini energije, otvaranje trećeg oka, čišćenje čakri itd. itd. služe samo da bi održavali (vanjske) ljude u što dubljoj iluziji.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Ovdje je jako dobar članak o "velikoj igri":

http://www.soulwise.net/99-play.htm

Proboj u 5. densitet se ovdje naziva "žetvom".
Ostali će, nažalost, ponovno pasti kao žrtve velike iluzije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 2:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ovaj izraz "žetva" mi se nešto ne sviđa, tj. ne zvuči mi baš najbolje. Njega je, čini mi se RA prvi koristio u Ra Materijalu. (Link pod temom -Linkovi)

A i 5-ti D može malo da sačeka. Mislim da do tamo nije veliki problem stići?! Navodno je "tunel" dobro zaštićen od intruzije sa strane, ukoliko se u "međuvremenu" nije šta promjenilo?!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Ovaj izraz "žetva" mi se nešto ne sviđa, tj. ne zvuči mi baš najbolje. Njega je, čini mi se RA prvi koristio u Ra Materijalu. (Link pod temom -Linkovi)
Pozdrav!


Ne mogu pronaci taj link?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 3:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
evo ovdje:


http://www.spiritofra.com/Ra-section%201.htm


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 4:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
A i 5-ti D može malo da sačeka. Mislim da do tamo nije veliki problem stići?! Navodno je "tunel" dobro zaštićen od intruzije sa strane, ukoliko se u "međuvremenu" nije šta promjenilo?!
Pozdrav!


Moja greška!
Nije dobro u kontekstu žetve koristiti broj densiteta, jer to samo zbunjuje. Osim toga se u tekstu ( http://www.soulwise.net/99-play.htm ) densiteti kao takvi niti ne spominju.
Tamo se spominje "zrcalna sfera", tj. suptilno nematerijalno područje iz kojega se upravlja "velikom igrom", putem pojedinaca i grupa za to podesnih.
U tome veliku ulogu igraju religije, nauka, politika... (zato je i channeling jako opasan izvor informacija!)
A jedan od ciljeva "velike igre" je i pokušaj zatvaranja "tunela".
"Žetvom" se u tekstu nazivaju periodični proboji koji su se u povijesti već događali (katari, manihejci, bogumili...).
"Žanje" se ono što je urodilo plodom, a ostalo se "reciklira".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Opet malo o smislu!
PostPostano: sri apr 06, 2005 12:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Danas, sutra ćemo umrijeti. Baš kao što nam se to događa već eonima.
A svaka je reinkarnacija zapravo ponavljanje razreda. Ali taj razred ne ponavljamo "mi", nego očigledno onaj "besmrtni dio" u nama, koji se zapravo reinkarnira. Ovozemaljsko "ja" je smrtno i nemojmo se zavaravati!

Nadalje, saznali smo da postoje bića koja egzistiraju na višim i nižim densitetima, ali to smo možda znali i u prošlom životu. Možda smo i tada pokušavali isplivati iz bazena s krokodilima (reptoidima), ali nam očigledno nije uspjelo.

Ali bogovi ovoga svijeta nisu uspjeli ubiti naš besmrtni dio, ali ga uspješno drže u zarobljeništvu.
I taj se zarobljeni, besmrtni dio ponovo i ponovo mora vraćati u ovaj svijet, navlačiti lažnu identifikaciju naše osobnosti. I pokušava ju učiniti suradnikom na svom putu povratka u besmrtni svijet, izvan bazena s krokodilima.

A mi?
Što će biti s onim što nazivamo "ja"?
Pa bit će upravo ovo što je pisalo u "svetim knjigama": iluzorno "ja" je prah bilo i u prah će se pretvoriti!

A spoznamo li istinski smisao našeg kratkotrajnog postojanja, ostvarit će se stih iz "Gorskog vijenca":
„Blago tome ko dovijek živi,
imao se rašta i roditi"

Ta samospoznaja izgleda još nevjerojatnija od spoznaje svijeta.
"Jer tko pobijedi sebe, veći je od onoga tko pobijedi čitavu vojsku!"

Sve je manje ljudi koji ovaj osnovni gnostički uvid mogu ispravno percipirati. Jer ovo je doba Kali-yuge, doba OPS principa, doba tamastične gune neznanja.
Nikad toliko knjiga na policama a tako malo znanja u srcima!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 2:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Nikad toliko knjiga na policama a tako malo znanja u srcima!


Da, praf veliš... nažalost je tak.

Ali... mi to pokušavamo malo izmjeniti... makar na našoj razini... pa tko vovi - nek izvoli. Ionako je svatko sam svoj kreator sreće...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz