Sada je: sub apr 27, 2024 9:01 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 9:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ziggy je napisao/la:
Pixice
Inace kako bi znanje uopste moglo utjecati i spreciti recimo otmice ili usadjivanja implanta koji su sami po sebi jako fizicke pojave.


Stvar je u losoj definiciji toga sta je znanje.
Dakle znanjem mozes smatrati sta pise na registraciji automobila ili rodendan tvog prijatelja dok znanjem mozes i smatrati temeljnu frekvenciju na kojoj netko zivi.

Ako smatras da je znanje suhoparni skup cinjenica bez neke vidljive svrhe u pravu si, medutim u drugom slucaju nisi.

Znanje kao informacija je frekvencija dakle energija. Siri aspekt znanja implicira veci frekvencijski pojas u kojem covjek obitava.
Kazu a i moje je vjerovanje da ti vanzemaljci koji otimaju nisu bas previse napredna bica.
Oni imaju superironu tehnologiju i hladni intelekt ali ono po cemu su inferiorni su kolicina njihove spiritualnosti tj. po kolicini slobodne volje koju mogu izraziti.

Sva svjedocanstva o tim bicima ukazuju na jednu globalnu organizaciju koja dosta lici na Borga iz Star Treka.

Za pretpostaviti je da kad covjek ne osjeca strah i bijes dakle stvari sta ga dosta "spustaju" i kad je utemeljen u jednoj visoj frekvenciji i jasno pred sobom i cijelim svemirom iskaze namjeru da to sve prestane da ce prestat.

Dal to znaci da ce se vanzemaljci pocet bojat njega?
Pa nece nego ce samo ovaj matriks poprimiti takve okolnosti gdje on vise nece biti zanimljiv vanzemaljcima ili ga ovi jednostavno nece primjetiti. Jednostavno ce izaci van okvira njihove percepcije bazirane ponajvise na tehnologiji.

Slicno kao sta mozes cut radio a neces vidjeti radio zraku. Pojednostavljeno gledajuci naravno.

Uglavnom covjek ima ako je toga svjestan jednu cvrstu uzdu kojom moze upravljati tokom svog zivota cije su otmice samo jedan mali dio.

Ono sta manipulacijom covjecanstva ti reptili & co. mogu utjecati nije ljudska sposobnost da utjece na stvarnost nago njegovo znanje dal se uopce to moze.

Ljudi su u krivom uvjerenju da se stvari desavaju slucajno (pa i otmice)
sta je katatrofalna i porazna glupost jer su najvazniju stvar a to je svoj zivot pustili iz ruku nekim vanjskim krajnje sumnjivim faktorima.

Istina je da covjek bira pa ako izabere neku stvar prije ili kasnije ce se manifestirati. Propaganda, filmovi, vijesti na TV, sve je to upereno da kad vidis neku stvar, nesrecu, teroristicki napad, mislis to se moze desiti svakom. E ne moze!!!

Ali cim otvoris mogucnost da moze eto to vec postaje istina pa ce se vjerojatno i desiti ako ne to onda nesto drugo.

Ali tko je ovdje danas u stanju izaci van i izreci svoju namjeru cisto, bez ikakve sumnje, bilo kakvog trunka sumnje na onom najdubljem nivou gdje se skrivaju najveci strahovi i najcrnje sumnje, da ih sve jednostavno obrise i ZNA da ono sta je rekao da ce se desiti i da ima svojim rodenjem puno pravo na to.
Ako treba tada ima da nastane novi svemir samo da to postane moguce i samo zbog te njegove odluke.

Eto zato mislim da se znanjem itekako moze obraniti od vanzemaljaca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sta se tice tehnologije koja radi sa dusom. Ona naravno ne postoji ili se netko jako krivo izrazio.

Dusa kao temelj zivog bica ima korijen na nemanifestiranom nivou gdje ne postoje stvari kao sta su oblik, dimenzije i sl. a boga mi ni tehnologija.
Postoji samo sustina i stanje beskonacnog potencijala sta je u principu ista stvar kao sustina.

Uostalom pitanje na kojem nivou ti vanzemaljci uopce egzistiraju i koji je njihov pojam duse ako ga uopce imaju.

To ako su oni izmislili nacin da se spoje na daljinu na necije mentalno tijelo i direktno upravljaju sa nekim sondama tipa "sivi" i sl. je vrlo zanimljiv trik ali tu se sasvim sigurno ne radi o dusama jer da oni to jesu spoznali, spoznali bi i da ta tehnologija nit je potrebna niti ima pozitivnu svrhu. A kad bi dotakli stanje totalne sustine i transcedensciju sumnjam da bi se isli baviti trgovinom sa reptilima ili da bi se reptili morali hraniti nizim frekvnecijama i emocionalnim otpadom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 10:52 am 
Organski portal osobno je napisao/la:
To ako su oni izmislili nacin da se spoje na daljinu na necije mentalno tijelo i direktno upravljaju sa nekim sondama tipa "sivi" i sl. je vrlo zanimljiv trik ali tu se sasvim sigurno ne radi o dusama jer da oni to jesu spoznali, spoznali bi i da ta tehnologija nit je potrebna niti ima pozitivnu svrhu. A kad bi dotakli stanje totalne sustine i transcedensciju sumnjam da bi se isli baviti trgovinom sa reptilima ili da bi se reptili morali hraniti nizim frekvnecijama i emocionalnim otpadom.


hehe pa to i rade, Castaneda je izvrsno opisao.
Vidjela sam te uskoke u tijela-hrane se emocijama. A mi ljudi ih imamo gro. Pa nek ih neki zovu reptili, letaci ili entiteti - same shit sa nizeg astrala. IMHO nista cega bih se trebali bojati - jer nemogu dugo da se zadrze u ljudskom tjelu - to je onaj osjecaj kad se uhvatis " hej, pa zasto sam to rekao, zasto sam paskostan, nisam mislio... itd), tj kad se zacudis da si nesto napravio... tada nemogu vise bit u tebi i izlete van. Iako dosta ljudi su jako pod utjecajem jer smatraju DA SU TO ONI SAMI, tada se mogu dugo odrzati - i eto ti manijaka i ubojica. Mislim da bi ih se cak moglo uhvatiti... hmmm treba malo vise proucavanja, pa cete vidit tko ima bolju tehnologiju ;) - mozda cak iskoristiti za neku vrstu energije ili slicno, hmmm, neke ideje mi "padaju" na pamet ;)
Sto jos reci o njima - imaju intelekt i ponasanje zlocestog djeteta. Vecino m se igraju jer ih to zabavlja jer ih ne vidimo svi pa zato misle da imaju kontrolu, osim toga se hrane nasim negativnim emocijama ali tako da ih vecinom sami moraju prouzrociti. Takodjer imaju pojam o jucer sutra i sada, tako da mogu djelovati isto kroz nas recimo nekim znastvenikom, da bi zauzvrat dosli do veceg cilja... npr. daju ti znanje kako da napravis neki novi izum iako ne djeluje u pocetku ista lose, poslje se koristi za prouzrocavanje globalnog straha, tuge i ostalog... znaci masovne hrane za njih. Eventualno ih se moze prepoznati na astralu, obicno se manifestiraju kao vas osobni strah koji morate proci, tj to je prvi stupanj, ako se zeli na vise nivoe.
Sto oni na visim frekrencijama misle o nama - vecinom smo im gnjavaza jer smo preglupi da razumijemo poruke cak i kad se preobraze u nase forme (tj nas um nije dovoljno razvijen da ih razumije), tako da postoje i neki koji sa vise truda i ljubavlju nas malo pokusavaju usmjeriti, sto nekad zavrsi uspjesno...ali rijetko.

..mogla bih sad u nedogled tu pisati...


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 2:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Organski
Znam o kakvom znanju govoris, ali nije li bolje da upotrebimo rjec svjesnost? Ako je tako to znanje nas nikako nemoze zastititi od kidnapovanja. Moze samo da nas napravi "neukusnim" za njihov apetit i da oni jednostavno odustanu. Ali ako te zele maknuti onda ih nista nemoze spreciti jer koriste materijalnu tehnologiju, a ne duhovnu.

Nekoliko puta sam imao iskustva koja bi vi nazvali pokusaj kidnapovanja. Desavalo mi se tokom budjenja u sred noci. Budan sam. Jako zujanje u glavi, paraliza svega osim ociju, vidim svetla naokolo. Nesto me dodiruje, po nogama, po preponima, vuce me iz kreveta. Odjednom letim po sobi, kao da me neka sila mlatara naokolo, ali ne vidim nista, nema nikoga i nekako znam da se ipak nalazim u krevetu potpuno miran. Kad to shvatim opet se odjednom nadjem u krevetu. Jos traje paraliza, vidim opet ta svetla ali ih vidim podjednako jako i kad zazmurim. Sve prodje nakon nekoliko sekundi. Lezim mirno u krevetu lepo pokriven. Zakljucim da se nista realno nije desilo. Veoma neugodno iskustvo al se ne bojim jer znam tacno sta mi se desava.
Procitao sam o RISP(reccurent isolated sleep paralisys) i da je ta retka pojava fino lepo fizioloski objasnjena. Javlja se zbog stresa i zamora i je sasvim normalna. Covek je psihicki budan ali mehanizam koji sprecava kretanje u snu i je uzrok te paralize je jos aktivan. Onda dolazi panika koja vas vraca jedan korak nazad prema snu, pa vi pocnete da dozvljavate snove potpuno svesno i lucidno. San se projektira u realnost.
Sve sreca sto je moj otac doktor i sto preferira naucna objasnjenja. Mozete da zamislite sta bi se desilo da je zvao popa da najuri demone ili da me ufura da to rade ET. Onda bih ja postao redovna zrtva otmica. Garantiram da ako sam bio ufuran u ovu pricu da bi sto posto video grejse, da bi taktilne senzacije na preponima postale "ekstracija sperme" i tako dalje. Nisam video nista, niko me nije odveo nigde. Mozda za nekoga su otmice i grejsi realni ,ali za mene ne.
Imate pravo. Znanje mi je pomoglo i te kako
Nekada su ljudi tokom spavanja videli baba roge(old hag), elfove, vampire i sl. u zavisnosti kojoj kulturi pripadaju. Danas su Grejsi u modi.

Pixica
Opet stare prica, opet one hriscanske dogme o vragu koji nam stoji iza levog ramena. Opet je vrag kriv za nase nestaluke. Lepo bi bilo da je tako, ali...
Ovo baca citavu covekovu psihu u zaborav, a poznato je da se religija ne zeli baviti psihologijom.
Postoje nivoi potsvesnog koji nikada prije nisu bili otvoreni pa nam tako izgledaju kao spoljasna intervencija jer nisu u skladu sa onim sto mi znamo o sebi. Pitanje je koliko stvarno poznajemo svoj um.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 2:24 pm 
sleep paralisys o kojoj govoris nema veze sa svjetlima koje vidis. Znam jer sam je puno puta dozivjela. Sto je normalno da ti se dogadja - prije ali najcesce poslje ili astralne projekcije ili lucidnog sananja. doslovno nemozes niti otvoriti oci niti se pomaknuti a osjetis sebe i sve oko sebe ali ne vidis sa obzirom da su ti oci zatvorene.

sto se tice onog komentara u vezi "vraga" - mogu ti reci samo jedno - to sto sam ispricala nije nikakva vjera , nego ono sto sam osobno vidjela i dozivjela. Posto sam osoba koja je jako skepticna, prosla sam i razdoblje u kojem sam se uvjeravala da sam "luda" - jer to naprosto ne moze postojati - sve dok nisam upoznala ljude koji su ista ta bica vidjeli (a vjerujem im samo zato jer su ih potpuno jednako opisali)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
prosla sam i razdoblje u kojem sam se uvjeravala da sam "luda"


Hej, pa nitko nije lud... Svatko ima drugačiju interpretaciju i tok misli prema svojoj okolini !!! Neka mi netko kaže koji je pogled pravi a koji nije... SVI su OK !!! Stvar osobne percepcije.

Ljudi, shvatite: ne postoji neka "shema" po kojoj bi se netko "trebao" ponašati, jer je svatko DRUGAČIJI i za sve NE VRIJEDE ista pravila !!! Dakle, onaj koga bi netko mogao okarakterizirati s "luđak", to i NIJE, jer zar npr. skakanje s padobranom za nekog je sport, a za nekog je luđački potez... ( samo navodim kao primjer ).

Pixica, ti si takva kakva jesi i to je to. Zašto bi bila sama protiv sebe i uvjeravala se u nešto što je "normalno" za nekog drugoga?!? Znaš što si činiš ako radiš sama protiv sebe? ZNAM da znaš. I onda...? Ne radi si to. Samo si štetiš. Naravno, ako to želiš. Jer si navučeš grdu karmu ako sebi naneseš velika "oštećenja" ( da se tako izrazim ). Bilo u fizičkom ili duhovnom smislu. Hehe...

Micek sad ide malo spavati, mrnjauuuu... hehe. Sutra ujutro radi, pa da sakupi dosta energije preko noći... punjenje baterija... mijauuuuu !

:wink: :wink: :wink: Hehehe !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 11:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Imamo posve drukciju koncepciju.
Najveci razloga zasto vanzemaljci sve mogu ja smatram najvecim razlogom zasto ne mogu.

Citat:
Ali ako te zele maknuti onda ih nista nemoze spreciti jer koriste materijalnu tehnologiju, a ne duhovnu.


Sustinski a i prakticno duhovno je uvijek prije i jace od materijalnog.
To sta se nama oci zaustavljaju na materijalnom a ne vidimo duhovni uzrok je odlican nacin zavaravanja.
Nasa stvarsnost silazi sa duhovnog i tu lezi kljuc akcije koju mi mozemo poduzeti. Oni zahvaljujuci nasoj pasivnosti mogu izkemijati nesto materijalno ali to vise govori o nama nego o njima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 4:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Slažem se!

Mislim da bi bilo jako dobro kombinirati i duhovno i materijalno, onako, da sve bude u nekom balansu... Ne otići samo u jednu krajnost.

Što mislite o tome?

:roll:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 23, 2005 1:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
OPO,
s većinom stvari koje si napisao se mogu složiti, ali na nešto bih ti skrenula pažnju:

Kao da si se dao isprovocirati posljednjih dana i sablaznio si neke nove članove foruma neodmjerenim i ekstremnim provokacijama.

Naše su misli magijske i trebamo se povremeno zapitati što i zašto mislimo (osjećamo, govorimo i radimo) i koje su posljedice toga.

Naša podsvjest nezna za šalu, ona reagira!

I nije lijepo rugati se nekim članovima foruma jer im dogma kojom su zarobljeni ne dozvoljava da razumiju elementarne stvari kako ovaj svijet uopće funkcionira i koji mu je smisao.

Ali već samim time što su ovdje, postoji šansa.

Razlika između onih koji znaju i onih koji neznaju (naravno ako u sebi nose božansku iskru) je samo u vremenu - a vreme je iluzija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 23, 2005 2:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Ha!
Mislim da je neko od vas rekao da su Grejsi izrazito materijalisticki. Uostalom kako se moze neko baviti duhovnim stvarima ako nema dusu.

Pixice
Ono sto sam ja doziveo je veoma slicno otmicama. Skoro svaka otmica pocinje tako. Ja osobno vise vjerujem da je to sto se meni desilo blize astralnih projekcija nego otmicama, ali zar nisu i samo otmice astralne projekcije. Ja mislim da se tokom svakog lucidnog i zivog sna desava astralna projekcija, posebno kada sanjamo da letimo ili padamo. Nekad se desi da san odjednom zavrsi i mi se probudimo lebdeci ispod plafona i gledajuci svoje uspavano telo. Ali ako po nekoj slucajnosti ne uspemo videti telo onda vjerujemo da smo fizicki tamo gde vidimo da se nalazimo.
Prema svemu sto sam citao o grejsima oni su sve samo ne astrali. Negde cak pise i da su sinteticki ili kiborzi!?

Oni su deo onoga sto je Jung nazvao grupno nesvesno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 23, 2005 3:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sofija je napisao/la:
Kao da si se dao isprovocirati posljednjih dana i sablaznio si neke nove članove foruma neodmjerenim i ekstremnim provokacijama.


Sofija,
nisi ti jos nista vidjela. Nedomjereno i ekstremno u odnosu na sta?
Ja i inace znam biti podosta bahat, sablaznjiv i imam tendenciju vrlo ostroj retorici pa cak i uvredama. To zapravo tako izgleda prema vani ali ja samo zapravo kazem sta mislim. Ovo ovih dana nije nista vjeruj mi.
Sa druge strane uopce se toga ne stidim, apsolutno sam svjestan toga kao i mogucih posljedica. To smatram dijelom svojem sadasnje prirode.
Imam i pregrst dobrih osobina :lol: .
Bez obzira sta bi covjek mogao zakljuciti da sam ja bio uznemiren Tuzlakovim postovima ja sam ih napisao vrlo smiren. Smatrao sam svoju reakciju kao nesto sta ce prodrmati njegovu nadasve skucenu percepciju svijeta (to je samo moj stav).
Ja sve sta radim smatram da radim daleko svjesniji nego prosjecna osoba kako dobre tako i lose stvari i sa zadovoljstvom gledam kako misli danas se pretacu u stvarnost sutra. Uzivam u akciji samoj ne u njenim posljedicama. Sve je to dio mene i moga odabira sad.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 23, 2005 4:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Ne vjeruješ valjda da si postao "Vrhovni kontrolor", OP?

Znanje nam ne daje pravo i da ga zloupotrebljavamo bez posljedica.

Budi oprezan ... nedostajao bi nam :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 24, 2005 12:05 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne postoji vrhovni kontrolor... a daleko je OP od takve stvari. Samo se brani od provokacija Tuzlaka. Svatko ima svoj način, pa ako je bio malo "oštriji" to je njegovo pravo. Zašto i nebi? Pa svatko ima svoj stil.

Znanje nije nikada zloupotrebljavano od OPD grupe, dok ga OPS grupa jako često koristi za zloupotrebu i manipulaciju onih nižih.

Pitam se nekada: tko je od svih vas probao npr. vodi objasniti kako da napreduje... ili recimo, malo "lakši" zadatak: kako psa ili mačku naučiti da se približi ljudskoj svijesti ( oni su nam najbliži ljubimci koji najduže žive s nama ) recimo... Pa kako naći zajednički "jezik"? kako mački objasniti što je sjekira i kada će ju mačka napraviti da bi obradila drvo? E, pa sad recimo probajte povuć paralelu s nama, s obzirom na više entitete koji su čak i više denziteta razlike nego mi i voda. Kolika je pak tu razlika u svijesti...

A mislim da je OP već na jako visokom nivou i da ga ovakva pitanja i provokacije nekih članova već vrijeđaju i usporavaju. Naravno da čovjek hoće dalje, a ovakvi pritišću kočnicu... no on ne nameće ništa, već samo daje informacije. Možda su neke istinite, a neke nisu... nije ni bitno - ako želite - provjerite si onda sami.

Osobno, mislim da nikoga ne treba udaljavati sa foruma, pa čak i provokatore, agente i sve one koji koče, jer po njihovim potezima možemo vidjeti koliko smo "blizu" nekom pravom putu. Ako smo bliže, jači su njihovi komentari... Dakle, čini mi se da je jako vruće...

Blizu...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 26, 2005 8:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Nekoliko zanimljivih teza o abdukcijama:

_____________________________________________________

Osnovni elementi iskustva otmice prema dr. Macku :

1. Osoba se može nalaziti bilo gdje (u kući, u autu, na otvorenom) kad ti neobični posjetitelji dolaze gotovo ˝ni od kuda˝.

2. Osoba može začuti nekakav neobičan zvuk (poput zujanja) ili vidi neobičnu svjetlost ili NLO u blizini.

3. Prolazi kroz promjenu stanja svijesti, ne onesvijestivši se. Postoji vremenski period kojeg se ne može kasnije, nakon iskustva, sjetiti. Biva paralizirana.

4. Osjeća da je se bez njezine volje premješta pomoću nekakvog neobičnog energetskog snopa, kroz zid ili prozorsko staklo - ako se nalazila u zatvorenom stanu - kroz šatorsko krilo i slične fizičke prepreke. Pri tom prolaženju kroz fizičku prepreku osjeća intenzivnu vibraciju u tijelu, na - kako obično kaže - staničnoj ili molekularnoj razini. Prva reakcija na to iskustvo kojeg se prisjeti tijekom seanse jest da je to što joj se događalo nemoguće jer se ne uklapa ni u jedan od poznatih prirodnih zakona.
Prije ili kasnije ugleda jedno ili više malih neobičnih čovjekolikih bića s velikim glavama i velikim tamnim očima (popularno nazvanih ˝greyjevi˝ - ˝sivi˝).

5. Taj prijenos (obično ga naziva ˝ isporuka˝) završava u nekakvom zatvorenom prostoru, u unutrašnjosti nekakvog vozila ( koje obično naziva ˝brod˝) koje bi, u nekim slučajevima, vidjela izvana kad mu se približava. Zidovi tog ˝broda˝ su zaobljeni, a u njemu se nalaze druga takva bića među kojima se jedno ističe kao voditelj (naziva ga ˝doktor˝ ili slično). Ponekad bi se tu nalazila veća bića potpuno nalik ljudima za koja se čini da su pridružena spomenutim malim humanoidima.

6. Osoba biva podvrgnuta nekoj vrsti medicinskih postupaka koji mogu biti vrlo uznemirujući i čak bolni. Bića vrše detaljan pregled osobe, a najneobičnije je to što joj prisilno uzimaju uzorke nasljednog materijala - spermu odnosno jajašca. Ponekad se spominje iskustvo ugrađivanja implantata ( sićušnih usadaka u tkivo ).

7. Iskustvo završava povratkom otetog, obično na mjesto na kojem se nalazio prije otmice. Događaju se slučajevi da je osoba vraćena na neko udaljenije mjesto tako da osim osjećaja nedostajućeg vremena ima i osjećaj neobjašnjivog prostornog pomaka.

8. Takvo iskustvo može se ponoviti više puta i uključivati dodatne elemente.
Jedan od elemenata iskustva je telepatska komunikacija (izravni izvanosjetilni prijenos misli) s tim bićima.

_____________________________________________________

Hipoteze prema COMETA Reportu:

1. Da se nama manipulira ( od strane vrlo tajne i moćne skupine ljudi; od strane nepoznatih ili čak izvanzemaljskih bića itd. ) a da to i ne shvaćamo. Hipoteze te vrste ne bi bilo moguće dokazati ( u okviru prevladavajuće znanstvene paradigme ). U tu kategoriju bi spadale i paranormalne pojave. To je tzv. ˝aznanstvena˝ hipoteza.

2. Tajno oružje neke supersile ( letjelice zemaljskog podrijetla ).

3. Nastojanja oko dezinformiranja.

4. Holografske projekcije.

5. Nepoznati prirodni fenomeni.

6. Izvanzemaljska hipoteza (ETH).

Detaljnije ovdje!

Inače puno zanimljivih stvari na ovom llinku:
http://www.clarc.org/~9a4ag/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 11, 2005 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
"Američki predsjednik George W. Bush nije jedan od sljedbenika teorije evolucije, što je potvrdio svojim nedavnim zalaganjem da se u školama uče alternativne teorije nastanka čovjeka. Bush se posebno zalaže za teoriju "inteligentnog dizajna", koja nalaže da je svijet stvorila nekakva nevidljiva sila, a prosvjetarima je naredio da istaknu djeci kako u teoriji evolucije postoje velike rupe. Religiozne katoličke udruge podržale su Bushov naum, a znanstvena javnost ga je ismijala. No Bush je istaknuo da da bi se trebale naučiti obje verzije, kako bi se razumjela debata koja se trenutačno vodi. "Nema nikakve debate. Teorija inteligentnog dizajna je smiješna i šteta što Bush ne shvaća da su religija i znanost dvije različite stvari", istaknuo je Barry Lynn, direktor udruge Ujedinjeni Amerikanci za razdvajanje Crkve i države." (Iz ZAGREB NEWS, strana 22.)

Eto, sve se više igra otvorenih karata - a i gospodin Barry Lynn možda jednom shvati da je i ono što se naziva znanošću samo još jedna, vrlo sofisticirana religija!

A što se Darwinove teorije evolucije tiče, pa njome se više ozbiljno ne bavi niti jedan nezavisan znanstvenik (pogledati u knjizi "Polje").


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: sub aug 13, 2005 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Sofija je napisao/la:

Kako doći do samospoznaje?


Odricanjem...

"Naše je ljubavi, samo ono što smo drugima dali."

Sofija samospoznaja izvire više iz življenja no iz "znanja" !!!

Za Pixicu... :wink:

I što je strah od nužde nego nužda sama?
Nije li žeđ, koje se strašite dok vam se izvor prelijeva, neutaživa?

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 13, 2005 10:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sofija samospoznaja izvire više iz življenja no iz "znanja" !!!


Nisu li "otkrića" samog sebe neko znanje?!?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 13, 2005 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Jack987 je napisao/la:

Nisu li "otkrića" samog sebe neko znanje?!?

:wink:


Jack987...

U odnosu na to što dajemo, razlike postoje:

davanje pozornosti

znanja ? Upitno :wink:

materijalnih stvari

novca

U odnosu na to kome dajemo razlike postoje:

davanje sebi

drugim dušama

božanskoj inteligenciji

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 18, 2005 9:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
jos malo teksta iz jednog zanimljivog pisma

Drago gradjanstvo,

Verujem da je sada doslo vreme da vam otkrijem neke od zavrzlama kojima ste bili izlozeni tokom poslednjih nekoliko desetina godina. Bilo bi dobro za vas da razumete neke od tih stvari, tako da znate kako da se ponasate u Novom Svetskom Poretku koji se sada formira na ovoj planeti. Mi zelimo da budete u stanju da se potpuno ukljucite i integrišete u naše novo društvo. Na kraju krajeva, u vašem najboljem interesu je da to ucinite.

Pre svega, bilo bi dobro da razumete neke od naših namera, tako da možete lakše saraðivati s nama. Ja vam ne mogu opisati s kakvim cete se mukama suociti ukoliko pokušate da nam se suprostavite. Mi imamo nacine kako da izaðemo na kraj sa buntovnicima. Ja vam govorim ovo sada, zato što je sada prekasno da se stvari preokrenu. Oni dani, kada nas je neko mogao zaustaviti, odavno su prošli. Mi sada u potpunosti kontrolišemo ovu planetu kao i njen finansijski sistem zajedno sa svim glavnim medijskim izvorima i jednostavno ne postoji nacin da nas bilo koja nacija ili sila pobedi.

Mi imamo svoje oci na svakom nivou vlade svake nacije u svetu. Mi uvek znamo šta se planira jer su nase uši i oci uvek i svuda prisutne.

Sve državne tajne su nama potpuno poznate. Kina je svojevremeno optužila americke medije da lažu u vezi Kosova. Oh, glupi ljudi, pa naravno da lažemo. Na taj nacin mi držimo ljude neuravnoteženim i neprestano izloženim kontroverznim situacijama, što nam je od velike pomoci. Zar niste gledali spektakle u vidu šou programa? Neki od vas veruju da smo mi liberali a da su dobri ljudi konzervativci. U stvarnosti, obe ove grupe služe našim interesima. Nijedna partija ne postoji bez našeg odobrenja a takoðe, nije im dozvoljeno da se bave stvarnim problemima. Mi stvaramo kontroverzne situacije na svim nivoima, tako da niko ne zna šta da radi. Tako, u cijeloj toj konfuziji, mi idemo napred i radimo ono što smo zacrtali, i bez ikakvih smetnji.

Uzmimo npr. u obzir predsjednika SAD. Iako on ruši svaku branu kojom se njegova vlast ogranicava, niko ga ne može zaustaviti. On ide samo naprijed i radi sve ono što mu mi nalažemo da radi. Kongres nema tu moc da ga zaustavi.

On radi ono što mu mi nalažemo, jer on zna da ukoliko se ne bi tako ponašao, mi bi ga momentalno uklonili. Zar ovo nije jedna briljantna strategija s naše strane? Vi nas ne možete tužiti sudu jer nas ne možete vidjeti a i sudovi su pod našom kontrolom. Mi kontrolišemo i upravljamo svime a vi istovremeno ne znate koga da napadnete. Moram da kažem da je ova nevidljiva ruka velicanstveno zamišljena i ona je bez premca u celoj našoj istoriji. Mi upravljamo svetom a svijet ne može cak ni da zna da njime neko upravlja a kamoli to - ko njime upravlja.

Pa zar to stvarno nije jedna divna stvar!? U našim medijima mi vam prezentiramo upravo ono sto hocemo da vi uradite. Onda, za tili casak, naše male sluge nas poslušaju. Mi možemo da pošaljemo americke ili evropske trupe gde god poželimo, kad god poželimo i da ucine ono što mi poželimo a vi cete biti obavezani da nas sledite. Koliko vam dokaza još treba? Mi vas možemo navesti da sami poželite da ostavite svoje domove i porodice i odete u rat, sve po našem nareðenju. Jedino što trebamo, to je da vam prezentiramo par kojekakvih gluposti iz predsednikove kancelarije na vecernjim TV vestima i tako vas možemo zapaliti cime god hocemo. Vi ne možete raditi ništa drugo do ono što vam mi nalažemo.


VAŠ UZALUDNI OTPOR

Ako iko od vas pokuša da nam se suprostavi, mi imamo nacina da vas ismejemo i napravimo ludim. (…) Šta vi možete s vašim oružjem? Jeste li videli šta smo napravili u mjestu Waco? Da li je ono skladište oružja pomoglo Davidijanacima? Mi smo vas veoma izdašno oporezovali a onda iskoristili te vaše pare i napravili toliko napredno oružije kojem se suprostaviti ne možete. Vaše vlastite pare smo iskoristili da napravimo lance s kojima smo vas svezali, s obzirom da mi kontrolišemo i sav novac!

Neki od vas misle kako mogu pobeci ukoliko kupe malo zemlje van grada i zasade tamo povrce u bašti. Dozvolite da vas podsetim da cete ipak morati da placate zemljarinu. Pa dobro, vi to možete nazvati porezom na zemljište ali taj novac opet ide nama. Vidite, vama novac treba bez obzira šta da radite. Ukoliko propustite da platite vašu poresku ratu, mi cemo vam uzeti zemlju i prodati je nekome ko je poslušniji. Da li stvarno mislite da mi to ne možemo da ucinimo?

Sad samo zamislite kad potpuno preðemo na elektronski sistem placanja i kad vas ko stoku implantiramo mikrocipovima (koji su vec odavno popularno nazvani “žigom zvijeri”), onda necete moci obaviti ni jednu novcanu transakciju a da vas prethodno ne skeniramo. Svi vaši podaci bice pohranjeni u tim cipovima a mi cemo u svakom momentu znati sve o vama, gdje ste, šta radite, šta mislite…itd.

A od vaših para, od poreza, mi cemo platiti za indoktrinaciju vaše dece u javnim školama koje smo mi osnovali. Mi želimo od njih da odrastu u skladu s našim nacinom razmišljanja. Vaša deca ce uciti ono što im mi odredimo da uce, a vi cete platiti za njihovo obrazovanje.

Ta novcana sredstva mi takoðe koristimo i za neke druge projekte koji su nam na pameti a naši preduzetnici su bogato placeni za svoje usluge. Vi možete sumnjati u to da smo mi vlasnici i vaše djece, ili da imamo takvu kontrolu nad njima ali cete na kraju shvatiti da je to ipak tako. Mi uvek možemo da vas optužimo da zlostavljate svoju decu a onda možemo i da ih zakonski oduzmemo od vas.

Ukoliko se vaša deca ne pojave u školi na indoktrinaciji, mi cemo vas optužiti za njihovo zapostavljanje, pa cete ih morati ustupiti nama. Vaša deca nisu vaša. Ona su naša. Mi cemo ih vakcinisati a vi ih morate dovesti u bolnicu kad mi to kažemo. Vi to znate i mi to znamo.

Uz pomoc naše elektronske trgovine mi možemo da vidimo gde se nalazite, šta kupujete, kave su vam potrebe i koliko para morate da imate da bi ste ih zadovoljili. Šta mislite odakle nam dolaze podaci za našu mesecnu finansijsku statistiku? Preko interneta i drugih izvora mi možemo saznati kakav je nacin vaseg razmišljanja i sve ono u šta verujete i o cemu pricate. Vaša verovanja su ionako besmislena. Meðutim, ukoliko mislite da imate svoje pristalice ili ukoliko mi mislimo da vi možete biti opasni po naš plan, mi imamo nacina da izaðemo na kraj s vama.

Mi imamo celu jednu Pandorinu kutiju sredstava koja nam stoje na raspolaganju. Mi vas možemo povlaciti po sudu i držati u pritvoru onoliko dugo koliko mi to hocemo. Možemo vam tako iscediti sav novac koji imate. Mi imamo jedan neiscrpan novcani fond iz kojeg placamo naše advokate. Ti advokati su placeni od vašeg novca, kojim vi placate porez.

Vi niste toliko bogati. Mi znamo kako da podelimo, zavadimo i vladamo. Koliko smo samo svetskih državnika srušili ovakvim metodama? Da li vi mislite da nam tako jadni i nikakvi možete predstavljati neku prepreku?


VAŠE UZALUDNE ORGANIZACIJE

Ukoliko uzmemo u obzir vaše religije i “moralnu vecinu,” odmah da kažemo da ta “moralna vecina” nije ni moralna, niti je to vecina. Mi smo vec koristili kojekakve pokrete kako bi ismijali hrišcansku veru. One lude koji upravljaju tom organizacijom uvijek završavaju sa razbijenim jajima o njihovim glavama. Uz pomoc medija mi možemo preko noci pretvoriti vašu Nacionalnu streljacku družinu u jednu novu radikalnu teroristièku organizaciju.

Pa zar vec nismo okrenuli naglavacke americki konzervativni pokret? Ako to ide nama u prilog, mi možemo iskoristiti konzervativce protiv liberala. To nema nikakve razlike za nas, osim što nam pomaže da vas navedemo da verujete kako postoje dve strane koje se natezu za prevlast. To pomaže da se stvari cine fer i demokratske, jer svako ima pravo na svoj glas; a u stvarnosti, postoji samo jedna strana sa svim vrstama maski na svom licu, ali vi u razloge za tako nešto ne možete da proniknete.

Vidite li, mi možemo da radimo šta god hocemo a ve ne možete ništa da ucinite u vezi toga. Zar nije razumno to da nas slušate i da nam služite? U suprotnom, bicete pojedeni od strane istih onih koji bi trebali da vas oslobode.

Vi ne možete biti slobodni. Pomislite kako biste mogli. Mi vas snabdevamo gorivom. Možemo zavrnuti tu slavinu kad god hocemo i reci da je to zbog nestašice goriva. Ako vam se pokvari auto, bez nas ne možete doci do delova. Mi obezbjeðujemo sav novac kojeg vi koristite. Kad god nam se prohte mi možemo zaustaviti novcane tokove ili prouzrokovati potpuni raspad finansijskog tržišta. Mi možemo narediti predsedniku da proglasi sav novac bezvrednim i da uvedemo novu valutu. Tako ce se sav vaš novac kojeg ste sakrili u slamaricu momentalno pretvoriti u dim.

Treba li vam hrana? Mi možemo prouzrokovati štrajk transportnih kompanija što ce prekinuti dostavu hrane do vaše lokalne prodavnice. Mi vas možemo iscrpiti glaðu kad god hocemo. Vi imate hranu samo zato što smo vam je mi obezbjedili s našeg stola.

Za vrieme tzv. ‘velike depresije’ mi smo i hranu držali pod kontrolom. Nagomilali smo brda hrane iza ograde i pustili je da se pokvari. One koji su bili gladni tako smo naveli da rade u našim radnim logorima, cak iako je bilo dovoljno hrane za svakoga. Da li stvarno mislite da nam možete nauditi? Reci cete da možete nagomilati zlatnog novca prije finansijskog raspada. Mi možemo jednostavno doneti zakon po kome se zabranjuje posedovanje zlata, kao sto smo to vec jednom u prošlosti ucinili. Ako naðemo zlato u vašem posedstvu, mi cemo vam ga jednostavno zapleniti a vas staviti u zatvor zbog kršenja zakona.

Za vrijeme svog boravka u zatvoru, moracete raditi u našoj zatvorskoj industriji. Mi smo vec preko medija formirali jednu lepu sliku o radnim logorima u našim zatvorima, tako da se niko još uvijek ne buni. Mi kažemo ljudima da ubice treba da plate za svoje zatvorske troškove.

Niko ne uzima u obzir da mi možemo ako hocemo zatvoriti tamo npr. - sve uzgajivace paradjza. Donecemo zakon po kojem zabranjujemo privatne vrtove a onda cemo smisliti par naucnih obrazloženja zašto se svo povrce mora kupovati iz naših prodavnica. Ukoliko neko vidi vas kako ste zasadili paradajz, on ce vas prijaviti nama i vi cete tako završiti na našim poljima, radeci za nas. Oh, glupi nacionalisti, za vas nema bega jer pre nego što ste se rodili mi smo vec isplanirali kako da vas zarobimo. Vaši ucitelji i vaši sveštenici oblikovali su nacin vašeg razmišljanja za naš racun tokom mnogih generacija. Vi nemate nacina kako da se izvucete iz našeg zagrljaja osim u slucaju da pocinite samoubistvo. Nama time ne možete naškoditi, to ce nam samo pomoci da izaðemo na kraj sa prekomijernim stanovništvom. Vi nam se ne možete suprostaviti, pronaci nas, pa cak ni zamisliti ono što smo vam pripremili.

Ja samo bacam ovih par mrvica pred vas kako bi shvatili ako imate imalo razuma, da je najbolje da nas slušate i pokoravate se našim nareðenjima.


VAŠ KONTROLISANI UM

Mi upravljamo Holivudom. Filmovi kao sto su Terrminator i Armageddon, zajedno sa vecinom svih ostalih, stvarani su sa jednostavnim ciljem da vas navedu na nacin razmišljanja koji nama odgovara. Mi smo vas naveli da se oduševljavate nasiljem tako da kad vas pošaljemo da ubijate neke loše momke koje cemo mi da postavimo pred vas, vi cete to ciniti a da ne trepnete okom.

Mi smo vas zasuli kompjuterskim igrama kako bi poducili vaš um umetnosti ratovanja. Mi smo vas naveli da gledate na našu vojsku i policiju kao na snage dobra, kako bi vas naveli da cinite stvari koje su bile nezamislive samo pre nekoliko desetina godina. Naši umetnicki programi su specijalno dizajnirani da vas pripreme da se povinujete, pa cak i pomognete uspostavljanju Novog svetskog poretka.

Star Trek, i ostala filmska umetnicka dela, naucila su vas kako se slušaju i izvršavaju zapovijesti od strane novih internacionalnih vladara. Oh, glupi ljudi, vi ste mislili da vas neko zabavlja, dok ste istovremeno bili indoktrinirani. Ili bolje receno, dok vam je bio “ispiran mozak” a vaš um programiran. Uzgred receno, da li ste videli najnoviji film Star Wars?

Kakvo remek-djelo mentalne manipulacije! Ljudska bica se konfrontiraju sa neopisivim zverima svih vrsta i oblika, i to na engleskom jeziku. Baš me interesuje gdje su ove svemirske zveri naucile engleski? Oh, kolika je kolicina gluposti kod jednog prosecnog graðanina. On nikako da shvati da smo ga doveli u zemlju cuda. (…)

Naravno, da bi vas malo opustili, naložili smo našim izabranim zvanicnicima da ostavljaju dojam kao da se bore protiv zla i nasilja. To naravno nece reštiti problem nego ce samo navoditi ljude da misle kako se svesrdno radi na rešavanju tog problema. Seks i nasilje su stvari koje nam najviše pomažu prilikom uspostavljanja naše kontrole. Ljudi žude za tim i mi to stavljamo pred njih. Na taj nacin mi ih držimo toliko okupiranim tim stvarima da oni nemaju ni integriteta niti mentalne snage da posvete pažnju stvarno važnim stvarima, koje su sada potpuno prepuštene u naše ruke. Americki predsednici su nam uvijek bili od velike pomoci. Mi znamo kakvog su karaktera bili ti ljudi, pre nego što ih stavimo na vlast. Tako, kad otkrijemo neke pikanterije iz njihovog privatnog života, sve to onda postaje ideal za našu omladinu. Tako da i to ide u našu korist.

Smešno izgledaju oni koji uzaludno pokušavaju da zbace nekog predsednika protiv naše volje. Predsjednik ne može biti smenjen sve dok nam koristi a bice odstranjen onda kada mi to hocemo. Izvinjavam se ukoliko ovo nije u skladu s vašim sistemom verovanja, jedino što vam mogu reci, - vaša verovanja su vec odavno zastarela. Zar nemate oci da vidite kako vaše slobode i prava nama ništa ne znace? Vi možete raditi samo ono što vam mi kažemo da radite. Mi uklanjamo predsjednike kad to nama odgovara a postavljamo ih prema svom nahoðenju.

Naravno, mi ih samo postavimo pred vas a vi glasate onako kako mi želimo. Na taj nacin održavamo kod vas iluziju da imate pravo glasanja, da vas se nešto pita i da imate nekog uticaja na to ko ce da vam bude predsjednik. Mi koristimo sve nacije onako kako to nama odgovora. Svima je poznato da nam se one moraju pokoriti ili cemo ih, u suprotnom, uništiti. Na srecu, imali smo par buntovnika kao što su bili Saddam i Milosevic koji su nam pomogli da pokažemo svetskim liderima šta ih ceka ukoliko nam se ne pokore.

Slava i spas se jedino nalaze u sledjenju naših ideja i izvršavanju naših nareðenja. Ukoliko neko odbije da nam se povinuje, rezultati ce biti tragicni. Ja bih želio da izbjegnete tragican kraj ali ako ga i ne izbjegnete, to nece biti nikakva šteta za nas. Vas slucaj ce biti koristan kod rešavanja problema prekomjerne naseljenosti na ovoj planeti.


VAŠ UZALUDNI OTPOR NAŠOJ DOMINACIJI

Ukoliko neki od vas misle da nam mogu naškoditi tako što ce tu ili tamo da postave neku bombu, grdno se varaju. Nama tako nešto ne može naškoditi, cak nasuprot.

Mi cemo to odmah iskoristiti da uvedemo dodatne mere za kontrolu ljudi, odnosno, ogranicavanje vaših sloboda. Mi volimo kad se vi bunite i dignete nešto u vazduh. Uostalom, ako to ne ucinite vi, onda mi to sami uradimo. Pa, nije valjda da i vi mislite da je tamo neki Osama bin Laden organizovao iz neke avganistanske pecine onaj napad na Svjetski Trgovinski Centar i Pentagon?! Hmm, nestašna medija. Zar niste primetili kojom su brzinom nakon toga doneseni svi oni zakoni kojima smo sveli vaše slobode na minimum? Naravno, ti zakoni su bili pripremljeni još mnogo ranije. Vidite li sada da nam ne možete ništa? Što se više otimate, mi cemo morati više da vas pritisnemo.

Naše carstvo je carstvo novca. Uhh pardon, moramo priznati da se tu u stvari radi o jednom carstvu-bez-novca. Možda se na prvi pogled ne vidi nikakav humor u ovoj tvrdnji, meðutim, ono što smo vam mi dali to je samo komad papira ili neki brojevi na kompjuterskom ekranu koje smo nazvali novcem. On u stvari nema nikavu podlogu i ne znaci ništa drugo osim ono što mi za njega kažemo da znaci. Mi ga pravimo iz nicega, mi ga štampamo, posuðujemo ga uz interes, mi mu dajemo vrednost ili mu oduzimamo vrednost. Sve stvari koje su u vezi s novcem, nalaze se u našim rukama. Razmislite o tome. Šta je to što vi možete poduzeti protiv nas, bez para? Ako se budete bunili, mi cemo vam zalediti bankovni racun ili skinuti “pare” s njega. Konfiskovacemo svu gotovinu koju imate kod sebe. Mi smo napravili toliko mnogo zakona na vašoj ravni postojanja, da vi sada jednostavno ne možete živjeti bez novca.

Cak ne smete ni da kampujete na državnom zemljištu duže od 2 sedmice, a za dve sedmice se ne može uzgojiti povrce. Još malo pa cete morati imati dozvolu, koju cete morati platiti, da bi ušli u bilo koji nacionalni park. Doneli smo zakone po kojima ne možete da živite ni u auto-prikolici na jednom mestu duže od jednog odreðenog perioda, nakon cega morate da se izmestite. Pa niste valjda pomislili da cemo dozvoliti coveku da živi negde besplatno?!


NAŠE MISTERIJE

Naš nedavni rat u Srbiji imao je mnogo ciljeva mada nismo o tome otvoreno govorili. Dozvolili smo TV reporterima da pricaju kojekakve gluposti ali ne i da se doticu suštinskih razloga u vezi s tim. Prije svega, na Kosovu postoji ciela jedna riznica prirodnih bogatstava. Kosovo ima ogromne zalihe urana ispod zemlje, a uran je ono što nama uvijek treba. Takoðe se trudimo da takve minerale ucinimo nedostupnim svojim potencijalnim neprijateljima.

Milosevic nam nije hteo izaci u susret tj. da nam prepusti korištenje tih ruda, tako da smo morali da mu zagorcamo život. Naša pobeda nije ni u jednom momentu dolazila u pitanje.

Mi smo sveli tu ponosnu naciju na onaj nivo poniznosti kakvog ocekujemo i od svih drugih. Nakon tog rata, s obzirom da se Mr. Milosevic nije dovoljno pognuo pred nama, mi smo morali da ga zatvorimo pod optužbom da je vršio ratne zlocine. Mi smo ti koji su smislili taj pojam. Zar nismo briljantni!? Kako može postojati jedna takva stvar kao što je ‘ratni zlocin’? Po samoj prirodi ratnih sukoba, vladari se uvijek nalaze izvan njih. Stvarno je interesantno gledati kako nacije vode meðusobne ratove pridržavajuci se pravila koje smo mi izmislili. Jedini ratni zlocin koji stvarno postoji, to je zlocin suprostavljanja nama. Svako ko je protiv nas, krši naše zakone. Kao što ste videli, kad je neko za nas, onda nama ne smeta šta god taj radi. Pa, zar Nelson Mendela nije bio jedan obicni terorista-bombaš, koji je svojevremeno ubio mnogo svojih neprijatelja? Mi smo od njega napravili heroja.

Mi ne obracamo pažnju na zakone kada doðe do rata. Mi radimo ono što želimo, kad želimo i gdje želimo. Mi možemo izgladneti neku naciju, zaviti njene graðane u crno i nanositi im takve užasne patnje, za što bi svakog našeg neprijatelja mogli dovesti na sud. Pogledajte ovaj primjer:

Mi bombardujemo Srbiju do iznemoglosti, bombardujemo Kosovare sve dok ne napuste svoje kuce, potrujemo im sve rieke i potoke, prekinemo im snabdevanje strujom i napravimo jedno katastrofalno stanje u toj državi a onda majstorski napravimo tako, da to sve izgleda kao krivica Mr. Milosevica, te ga zbog toga još pošaljemo i na sud. Na isti nacin smo zapalili onu nastambu Davidijanaca u mjestu Waco, a onda krivicu za sve to svalili na Mr. Koresa. Onda, kako smo samo ocrnili Sadama i smislili onu pricu o oružju masovne destrukcije!? S takvima se mi lako obracunavamo. Stvarno je smešno kad covjek o svemu ovome razmišlja. Ja nisam po prirodi neko ko ima smisla za humor, ali ponekad samog sebe uhvatim kako se smijem kad vidim s kojom lakocom prihvatate sve ove gluposti i apsurde koje vam mi serviramo.

Da li vam je sada jasno zašto se svetski lideri tresu kad se nalaze u našem prisustvu? Mi samo ocekujemo od vas da ostanete privrženi našem sistemu i da se ne bunite. Kad kupujete kucu, ne samo što nam platite porez za to, nego nam isplatite kroz interes na kredit još mnogo više. Tako vi na kraju, uzimajuci interes u obzir, platite za vašu kucu dva do tri puta više nego što ona stvarno vredi. Sav taj novac završava u našim rukama.

Mi želimo da se vi smatrate slobodnim te da vam tako ne pada na pamet da tražite istinsku slobodu. Sve je to razlog zašto smo napravili sve ovako kako smo napravili. Vi ste naša svojina. Mi vam necemo dopustiti cak ni da nešto kupite ili prodate, sve dok se ne podvrgnete našem autoritetu. Ukoliko nas tužite sudu, izgubicete. Ukoliko budete koristili nasilje, završicete u nekom od naših radnih logora, radeci u našoj zatvorskoj industriji. Vama treba naš novac, vama treba naša zabava, naše gorivo, i druge pogodnosti kako bi mogli da funkcionišete, jer kad njih nemate, vi se osjecate ugroženim. Tako smo vas doveli do tacke kada vam ne preostaje ništa drugo nego da se potcinite našoj volji.



Potpis: (potpisa nema)

Pismo je pusteno u Sjedinjenim Americkim Drzavama...c_m


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 01, 2005 10:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Neka moja razmišljanja i uvidi o tome zašto postoje (polu)tajne organizacije?

Razlog No.1:
Zato što se bave stvarima za koje ne bi htjeli da drugi znaju: spletkama, kriminalom, manipulacijama ...

Razlog No. 2:
Zato što teže onome što se nikako ne bi svidjelo "bogu ovoga svijeta" (hrkljušu): razbijanju velike iluzije, dizanju svijesti i ispunjenju istinskog smisla života.

A grupa No.1 (snage Matrixa) zapravo samo služi tomu da što više omete "hipnotiziranu" većinu (potencijalne tragatelje) da uspostave kontakt s grupom No.2 (istinskim tragateljima za istinom)!

Naravno, potencijalni tragatelji će pri bilo kakvom kontaktu s "nepoznatim" osjetiti STRAH koji će ih odagnati od "četvrtog puta", jer "sve su to neka masonska posla". Tako djeluje moderna inkvizicija.
Ali istinski će tragatelj znati pobijediti strah i uočiti razliku između "originala" (nositelja božanske iskre u sebi) i "kopije" (organskih portala i masonerije).
Jer jedini put iz Matrixa vodi kroz opasna suptilna područja i morat će svi njime krenuti, prije ili poslije, u ovom ili nekom od idućih života!

Kada tragatelj uspostavi kontakt sa svojom "istinskom prirodom" teži tome da se poveže sa sebi sličnima putem raznih duhovnih škola o kojima je govorio Gurdjijev i da radi na razbijanju Matrix-programa, prvenstveno u svojoj glavi.

Ono što tome sigurno ne doprinosi je robovanje predrasudama, naciji, crkvi, politici, medijima, narkoticima i alkoholu, vođama i autoritetima izvan sebe samoga... i možda ono najvažnije, nespremnosti na promjenu sebe i smijera odvijanja vlastitog filma života.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz