Sada je: sub apr 27, 2024 1:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet sep 02, 2005 3:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da se dio odgovora na ovo pitanje može naći u ovom tekstu:

http://www.galaksija.com/metafizika/naj ... rija-2.htm

Uključujući i prvi dio teksta, naravno.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
O suptilnoj manipulaciji ljudskim životnim valom od strane "nevidljivog područja" ovog našeg materijalnog svijeta će Riječani moći nešto čuti na javnom predavanju jedne od gnostičkih duhovnih škola u petak navečer.
Obratite pažnju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 2:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ono što tome sigurno ne doprinosi je robovanje predrasudama, naciji, crkvi, politici, medijima, narkoticima i alkoholu, vođama i autoritetima izvan sebe samoga... i možda ono najvažnije, nespremnosti na promjenu sebe i smijera odvijanja vlastitog filma života.


Tako je, u potpunosti se slažem.

Vidim već da i na forumu ima ljudi koji su pokušali izaći iz iluzije, ali tek sam danas vidio kako ih se "vraća" u sistem natrag!!! Progutali su mamac sa NLO beskonačnim debatama i urotama vlada i ostlih masonskih organizacija... pa ljudi, ako se "svađate" oko toga - vi dajet svoju energiju TOME i njima!!! Hranite takve poduhvate i održavate ih na životu!!! A tako su lijepo izdizajnirani da vas odvuku sa važne stvari - vašeg napretka i svijesti.

Sofija, nedaj se, nemoj i ti progutati mamac!

I nastavi pisati ove kvalitetne postove - hvala unaprijed.

A ostali koji se svađate jel Swardlov ili Moore ili neko drugi u pravu - hranite i dalje hebene reptile... ako želite. To vam uopće nije potrebno.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Ono što tome sigurno ne doprinosi je robovanje predrasudama, naciji, crkvi, politici, medijima, narkoticima i alkoholu, vođama i autoritetima izvan sebe samoga... i možda ono najvažnije, nespremnosti na promjenu sebe i smijera odvijanja vlastitog filma života.


Tako je, u potpunosti se slažem.

Vidim već da i na forumu ima ljudi koji su pokušali izaći iz iluzije, ali tek sam danas vidio kako ih se "vraća" u sistem natrag!!! Progutali su mamac sa NLO beskonačnim debatama i urotama vlada i ostlih masonskih organizacija... pa ljudi, ako se "svađate" oko toga - vi dajet svoju energiju TOME i njima!!! Hranite takve poduhvate i održavate ih na životu!!! A tako su lijepo izdizajnirani da vas odvuku sa važne stvari - vašeg napretka i svijesti.

Sofija, nedaj se, nemoj i ti progutati mamac!

I nastavi pisati ove kvalitetne postove - hvala unaprijed.

A ostali koji se svađate jel Swardlov ili Moore ili neko drugi u pravu - hranite i dalje hebene reptile... ako želite. To vam uopće nije potrebno.

:wink:


hp...to je istina...iluzija se stvara sama posebi na čovjekovu stranu zbog toga jer nije dovoljno spreman izači na vidjelo i suočit se s tim kojekakvim problemom...zbog nedostatka informacija...istine...vlastite nespremnosti..itd...onda praktički obrambeni mehanizam čovijeka počme da djeluje stvarajuči...zaštitu...itd....

...ali ima više iluzija...ima i umjetnih..one nisu loše..ali znaju puchi nakon nekog vremena...ali nakraju bi se sve moglo svesti na jedno...a to je
čist odraz postojanja.... odraz energije i svjesti


ENERGIJA=LJUBAV


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 5:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ENERGIJA=LJUBAV


ENERGIJA=LJUBAV=ZNANJE=SVJETLOST

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 23, 2005 3:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Jack987 je napisao/la:

Vidim već da i na forumu ima ljudi koji su pokušali izaći iz iluzije, ali tek sam danas vidio kako ih se "vraća" u sistem natrag!!! Progutali su mamac sa NLO beskonačnim debatama i urotama vlada i ostlih masonskih organizacija... pa ljudi, ako se "svađate" oko toga - vi dajet svoju energiju TOME i njima!!! Hranite takve poduhvate i održavate ih na životu!!! A tako su lijepo izdizajnirani da vas odvuku sa važne stvari - vašeg napretka i svijesti.

Sofija, nedaj se, nemoj i ti progutati mamac!

I nastavi pisati ove kvalitetne postove - hvala unaprijed.


Mali napad na moj ego :D , ali izdržat ću!

Ti razumiješ što želim reći jer si očigledno dosta radio ne sebi... a i pokretač svega što radiš je baziran na OPD principu.

Posljedica toga je da uspijevaš lakše razlučiti istinu od zablude od onih kojima je važnije da budu u pravu nego da spoznaju istinu - a to je temelj OPS principa.

Ovo je pak bio mali napad na tvoj ego!
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 12:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Jack987 je napisao/la:
Citat:
ENERGIJA=LJUBAV


ENERGIJA=LJUBAV=ZNANJE=SVJETLOST

:wink:


Ako ovo gore nije igra rijeci,asociralo me je na jedan ajet iz Kur`ana,pa prostudirajte. :wink:

Bog je svjetlost nebesa i Zemlje!Primjer svjetlosti njegove je udubina u zidu u kojoj je svjetiljka,svjetiljka je u kandilju,a kandilj je kao zvijezda blistava koja se uzize blagoslovljenim drvetom maslinovim,i istocnim i zapadnim,cije ulje gotovo da sija kad ga vatra ne dotakne;sama SVJETLOST nad svjetloscu!Bog vodi ka svjetlosti svojoj onoga koga On hoce.Bog navodi primjere ljudima,Bog sve dobro zna.(Kur`an,XXIV,35)

Citat je ajet sure/ferz En-Nur koji u prevodu znaci Svjetlost.

Jedan od tumacenja citata:

en nur-svjetlost je Univerzalni Intelekt
nisa/svjetiljka-Univerzalna Dusa
kandilj/staklenica-prva forma
zvijezda blistava-individualna forma
blagoslovljeno maslinovo drvo-Univerzalna Dusa
svjetlost nad svjetlom-svjetlost Intelekta nad svjetlom Duse

Nisa Svjetlosti-El Gazali


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 10:23 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Koja je razlika između istočnog i zapadnog maslinovog drva?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 10:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ovo je pak bio mali napad na tvoj ego!


Odgovorit ću na ovo pozitivno cirkuliranje energije ovako:

Citat:
Mali napad na moj ego, ali izdržat ću!


Hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 30, 2005 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Kao što je za "kršćanski" programiranog čovjeka ključ deprogramiranja gnosticizam, tako je i za "islamski" programirane dan ključ deprogramiranja u sufizmu.

A gnostik i sufi neće imati nikakvih problema da se razumiju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 01, 2005 6:08 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Sofija je napisao/la:
Kao što je za "kršćanski" programiranog čovjeka ključ deprogramiranja gnosticizam, tako je i za "islamski" programirane dan ključ deprogramiranja u sufizmu.

A gnostik i sufi neće imati nikakvih problema da se razumiju!



Slažem se, samo šteta da nema na našem jeziku dobre literature na ovu temu. Ne znam da li uopšte ima nešto prevedeno na temu sufizma?! Evo par dobrih knjiga na engleskom:

The Sufi Path of Knowledge
Author: William Chittick

The Way of the Sufi
Author: Idres Shah

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 02, 2005 2:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Kur`anska maksima: ”La ilahe illaallah”- Nema drugog Boga osim Allaha.

La ilahe illallah koristi samo onome ko po njoj uredi svoj zivot, a ne onome ko je samo jezikom opetuje.La ilahe illallah je metoda rada,stil i program zivota.Kad kazemo:la ilahe illallah onda time jasno stavljamo do znanja da je samo Allah dostojan obozavanja.Izmedju ”la”i ”illa”,izmedju negacije i potvrde koje su sadrzane u ovoj maksimi,izmedju ovoga nalazi se svo vjerovanje;negacijom ”la”negira se bozanstvenost svega onoga sto nas primami od ovosvjetskih dobara kao imetak,cast,polozaj,vlast,svi vidovi uzivanja,raskos,zene,ponos,…Svemu ovome otvoreno kazemo:Ne, necu te obozavati. Ti nisi Bog.Zatim se obratimo svojim dusama koje cesto ceznu za tim uzivanjima,jer covjek cesto i sam sebe obozava;obozava svoje misljenje,svoje strasti,svoj izbor,svoju volju,svoju ostroumnost,svoje sposobnosti i zamislja da je svojim rukama pohvatao konce svega,da je u njegovim rukama sudbina svega ostalog svijeta i tako sebe ucini bogom a da toga cesto i nije svjestan.Takvoj dusi mi kazemo :Ne.Necu te obozavati.Nisi ti Bog.Kazemo:Ne, svima koji od nas traze da ih obozavamo mimo Allaha.

Rijec”ilahun”je ”failun”a failun znaci onaj koji cini.Kod nas je to Allah,dok je sve ostalo sredstvo.
Onaj ko je zauzet sakupljanjem imetka,gomilanjem kapitala,poltronstvom prema pretpostavljenim,trcanjem za uzicima,podavanjem strastima,obozavanjem svoga misljenja i svoga stava, taj nije odlucno rekao svojim bozanstvima:Ne!
Maksima”La ilahe illallah”znaci jos da nema drugog obracunavatelja ni kontrolora osim Allaha,koji je jedini dostojan strahopostovanja.Onaj ko se boji nekoga drugog nije odlucno i sa srca rekao ”la”.

Maksima ”La ilahe illallah”znaci dakle, stil zivota i odredjen filozofski stav.
Sufije kazu:Mi som u takvom uzitku koji kad bi vladari znali za njega nastojali da nam ga sabljama oduzmu”.


Ovo je Kur`anska maksima kojom Sufije pocinju i zavrsavaju svaku svoju misao,sad vi meni objasnite na sta se odnosi to odkodiranje?!

Tesavvuf je zasnovan na jednoci Gospodara i njegov izvor je Kur`an i niti jedan sufija nece poreci to!
Tvrditi suprotno je nepoznavanje i potvora.
Ja sam putem sufijskog nacina;prodiranjem u dubine Islamskog vjerovanja spoznala sta je to Islam!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 02, 2005 2:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Svemu ovome otvoreno kazemo:Ne, necu te obozavati. Ti nisi Bog.Zatim se obratimo svojim dusama koje cesto ceznu za tim uzivanjima,jer covjek cesto i sam sebe obozava;obozava svoje misljenje,svoje strasti,svoj izbor,svoju volju,svoju ostroumnost,svoje sposobnosti i zamislja da je svojim rukama pohvatao konce svega,da je u njegovim rukama sudbina svega ostalog svijeta i tako sebe ucini bogom a da toga cesto i nije svjestan.Takvoj dusi mi kazemo :Ne.Necu te obozavati.Nisi ti Bog.Kazemo:Ne, svima koji od nas traze da ih obozavamo mimo Allaha.


Ovo je tipični primjer OPS-a. Obožavanje. Sebe ili drugoga. Ali na svu sreću, sve je više ljudi kojima ne treba ikakvo obožavanje. Oni koji idu prema OPD smjeru. Osobno ne obožavam ikoga, to je bezveze. Pa zašto bi obožavao ili sebe ili nekog drugog???

Budi svoj, kakav jesi... a neka Hrkljušu ovce ljube dupe i obožavaju ga !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 05, 2005 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Sofija je napisao/la:
Kao što je za "kršćanski" programiranog čovjeka ključ deprogramiranja gnosticizam, tako je i za "islamski" programirane dan ključ deprogramiranja u sufizmu.

A gnostik i sufi neće imati nikakvih problema da se razumiju!



Slažem se, samo šteta da nema na našem jeziku dobre literature na ovu temu. Ne znam da li uopšte ima nešto prevedeno na temu sufizma?! Evo par dobrih knjiga na engleskom:

The Sufi Path of Knowledge
Author: William Chittick

The Way of the Sufi
Author: Idres Shah

Pozdrav!


Postoji jedna jako dobra knjiga na hrvatskom, ali ju je teško nabaviti:

Eva de Vitray-Meyerovitch: "Antologija sufijskih tekstova"
(prevela s francuskoga Mirjana Dobrović)
Impresum Zagreb : Naprijed, 1988.
Materijalni opis 343 str. ; 23 cm. -
(Biblioteka Religija i mistika)
Napomena Prijevod djela: Anthologie du soufisme.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 11:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 14, 2005 9:16 pm
Postovi: 4
Nije loše-uopće nije loše-Bravo Galaksija.Ma svaka čast.Ima u tebi potencijala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 23, 2006 3:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Sofija citat:

Citat:
da li na ova teška pitanja potražiti odgovor kod Kasiopejaca (gdje je možda 40% istine), za razliku od "svetih knjiga" koje sadrže samo 30% istine (jer tako kažu Kasiopejci)?
Ili je odgovor negdje u nama, samo ge ne percipiramo?


Tako i ja nekako mislim Sofija, mozda nismo slucajno imenjakinje :) ,sto ne znaci da smo 100% u pravu , samo mislimo.
Drugo ,cini mi se da se i vanzemaljcima daje mnogo kredita za sto covjek sam sebi cini ili je covjek zaboravio da je njemu od samog postanka ovdje dato nesto sto se zove "VOLJA", tko nije znao uposliti svoju volju da se bori sa sjenkama iz tame, moze samo za to da se zali samom sebi.
Znam iz iskustva da mi se nijedna losa stvar nije desila u zivotu a da nisam imala nepogresivu intiuciju, neki necujan glas, pa i neprijatan energetski osjecaj da sam na pogresnom putu , nisam poslusala i sama sam sebi razbila nos.
Da, istina je bazen je pun krokodila, samo se iz bazena ne bjezi kad se krokodili svi savladajau nego kad se dobiju krila i izleti iz bazena a da ne povrijedis ni sebe , a ne grizes ni krokodile.
A kako dobiti krila, ta je vec tajna u nama, zato je najveca jer je jos nitko nije nigdje napisao, matematicki definisao.
Treba je traziti svaki dan , skidati lazne slojeve sa sebe koji je skrivaju , teziti Gnozi sa srcem i pomoc koja ceka od iskona da je pozovemo na pravi nacin je tu za svakoga.
Naravno i ovo moze zvucati kao fantazija kao i druge, u tome je i cijela zagonetka, vjera pomaze samo kad se na pravilan nacin usmjeri i ka pravoj planini, a raskrsnica je mnogo, svi putevi obecavaju da su pravi.
A taj pravi moze samo jedan elemenat nas znati, elemenat potpune tisine
a mi ga od silne buke koje nam danas nude i uvijek su, ne cujemo.
Izgleda da nista nisam rekla , ponudila kao rijesenje ,ali ovo je jedino sto trenutno osjecam da ima smisla, mozda nekome skine necujno neki sloj, ako ne, dobro je i to.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto dec 12, 2006 1:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 05, 2006 7:28 pm
Postovi: 14
Lokacija: Zg
Sopia uistinu lijepo rečeno. Imaš predivno znanje no kao i kod mnogih "probuđenih" bojim se da ti to znanje neče omogućiti kompletno oslobađanje.

"Ljudi bez božanske iskre, koji posjeduju samo iskru života (antropoidi, organski portali ili pre-adamični ljudi) to ne mogu. Oni nisu ni stvoreni zato da dođu do spoznaje (Takav je danas vjerojatno vec svaki drugi stanovnik planete). "
Takvi su danas 99% planete, a ovaj dragocjeni 1% je za njih lud. Jer ono što spriječava današnjeg čovjeka od potpunog očaja, jest plitko razmišljanje, odnosno nerazmišljanje.


Svijet ovaj RAZLIČIT za sve, nije stvorio niti jedan Bog i niti jedan čovjek. On je uvijek bio, jes i bit će, kao vječna vatra što se smjelom pali i gasi.
Kako bih objasnio generalnu problematiku teme, navest ču neke od svojih citata knjige koja će uskoro biti objavljena:

SVEMIR- definicija svemira jest : beskonačno sve. Nema neke vage ujednačenosti, nema pravih zakona, jedino sve bekonačno je balans. Svemir kao takav je beskonačan i neograničen prostor, vrijeme i sva materija. Postoji beskonačno mnogo svemira- tj. beskonačno mnogo vremena, prostora i same materije- kako žive tako i nežive. Ako riječ beskonačno postoji onda barem mora postojati i beskonačan svemir. Ali mi ga nikad nečemo spoznati do kraja, kao vjerojatno ni sebe jer smo ograničeni, ne samo samim sobom nego i prirodom, Ljudi nikad neče shvatiti jer ne sadrže dovoljno egzistencije, esencije i volontarizma. Prava razlika među ljudima je odnos kvantitete i kvalitete tih pojmova. Apsurd svega ovoga je moja svjesnost ali nemogućnost da shvatim do kraja. čemu onda svijesnost?

Ono što mi oduzima snagu jest sječanje na junake svoga vremena.
Oni su stvarali vrijeme, vrijeme ih je prešlo.
Kako god močni bili više ne stvaraju, a njihov poklon nama jest jedino uviđanje neizbježnog.
Naša slabost je nesvijesnost neizbježnog.
Iako čemo i mi biti popout lišća, ne mislimo o tome.
No doći će to vrijeme i željet čemo da nekako ostanemo prisutni makar i u obliku uspomene.
Tada će biti kasno i jedino čemo vlastitom agonijom ispuniti zadnje trenutke.
Kako bi se uzdigli iznad svega, stvarajmo, otkrivajmo, učimo i majstorizirajmo samoga sebe,
tada ćemo otkriti da ne postoji apsolutno svijetlo ili božanstvo.
Tada čemo uvidjeti da je jedino svijetlo koje imamo naše vlastito svijetlo koje mi stvaramo baš kao i svijeća.
Svijeća će postati prah no mi tada možemo živjeti zauvijek.

Zapamtite prijatelji moji, lijek za sve patnje imamo od samog početka svoga rođenja.

"I wish neither to possess,
Nor to be possessed.
I no longer covet paradise,
More important, I no longer fear hell.
The medicine for my suffering
I had within me from the very beginning,
But I did not take it.
My ailment came from within myself,
But I did not observe it
Until this moment.
Now I see that I will never find the light
Unless, like the candle, I am my own fuel,
Consuming myself."

Bruce Lee

_________________
Nephill- indigo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto dec 12, 2006 2:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
NEPHILL-INDIGO je napisao/la:
"Ljudi bez božanske iskre, koji posjeduju samo iskru života (antropoidi, organski portali ili pre-adamični ljudi) to ne mogu. Oni nisu ni stvoreni zato da dođu do spoznaje (Takav je danas vjerojatno vec svaki drugi stanovnik planete). "
Takvi su danas 99% planete, a ovaj dragocjeni 1% je za njih lud. Jer ono što spriječava današnjeg čovjeka od potpunog očaja, jest plitko razmišljanje, odnosno nerazmišljanje.


U tvom postu ima prilicno nebuloza koje mogu dodatno zbuniti neupucene u materiju.
Tko kaze da preadamicni ljudi nemaju bozansku iskru u sebi, kreacija uvjek u sebi nosi bozansku iskru.

Drugo odnos je 50 naprama 50 % po svemu sudeci.

Trece sansa za "spasenje planeta" lezi iskljucivo na kreativnim centrima covjecnosti bilo da se radio o adamicnoj ili preadamicnoj, dakle o ljudima s "dusom" ili ljudima bez nje

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
INDIGO,

jako si mi poznat , nadam se da ta sjecanja ne izviru iz onih 1%, ili je u posljednje vrijeme, epidemija ljudi sa slicnim stilom pisanja i greskama u pisanju.
Posjedujes i ti znanje , koje kako rece izvire iz tebe ali dok ne naucis ili rodis LJUBAV U SEBI da vidis tu LJUBAV u svatkom drugom stvorenju, ma koliko to stvorenje spavalo i tebi se cinilo da je u onih 99%, nece ti biti dovoljno to sto si "probudjen".
Neki sanjaju cio zivot da su izabrani , posebni i nikad taj San ne vidi svjetlo dana na ovom Svijetu jer nisu bili dovoljno hrabri da shvate svrhu obe strane i tamne i svjetle ovog zemaljskog zivota.
Hvala na komplimentu, da posjedujem znanje ali iskreno receno ja ne posjedujem nikakvo "znanje" jos.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto dec 12, 2006 7:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 05, 2006 7:28 pm
Postovi: 14
Lokacija: Zg
Vitez od Nevera je napisao/la:
NEPHILL-INDIGO je napisao/la:
"Ljudi bez božanske iskre, koji posjeduju samo iskru života (antropoidi, organski portali ili pre-adamični ljudi) to ne mogu. Oni nisu ni stvoreni zato da dođu do spoznaje (Takav je danas vjerojatno vec svaki drugi stanovnik planete). "
Takvi su danas 99% planete, a ovaj dragocjeni 1% je za njih lud. Jer ono što spriječava današnjeg čovjeka od potpunog očaja, jest plitko razmišljanje, odnosno nerazmišljanje.


U tvom postu ima prilicno nebuloza koje mogu dodatno zbuniti neupucene u materiju.
Tko kaze da preadamicni ljudi nemaju bozansku iskru u sebi, kreacija uvjek u sebi nosi bozansku iskru.

oNO ŠTO SAM JA CITIRAO :Ljudi bez božanske iskre, koji posjeduju samo iskru života (antropoidi, organski portali ili pre-adamični ljudi) to ne mogu. Oni nisu ni stvoreni zato da dođu do spoznaje (Takav je danas vjerojatno vec svaki drugi stanovnik planete). "
-jest Sophijin citat. Ja sam dodao da je odnos 99:1.
Da se razumijemo danas postoje ljudi koji znaju, ali njihovo znanje ostaje samo u znaju- hipotezama. Oni ništa ne poduzimaju pa na kraju ispada kao i da ništa ne znaju. Krivi je način priklupljati znanja kroz brojne reinkarnacije i na kraju djelovati jer nitko ne jamči da će slijedeća reinkarnacija biti uspješna- to je malo složenije no da se vratim na temu bit je djelovati!


Citat:
Trece sansa za "spasenje planeta" lezi iskljucivo na kreativnim centrima covjecnosti bilo da se radio o adamicnoj ili preadamicnoj, dakle o ljudima s "dusom" ili ljudima bez nje


Šansa za spasenje leži u probuđenima, jer oni koji su "obični" jednostavno ne shvačaju supstilniju formu istine, a također i djelovanja. Jedino što oni mogu jest onemogućit probuđene da djeluju makar je njihova kreativnost neupitna.

_________________
Nephill- indigo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 101 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz