Sada je: sub apr 27, 2024 9:16 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet apr 08, 2005 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Netko je danas spomenuo pojam "Voladores", pa s obzirom da je aktualno dobro se malo prisjetiti članka koji je 1999. izašao u časopisu "Škorpion":

"Čarobnjaci Don Huanove linije su otkrili da su Voladoresi visoko razvijena svjesna bića, koja međutim ne posjeduju fizičko tijelo, te su stoga obično nevidljiva ljudskom oku.

Prema Castanedi, Voladoresi su u naš svijet došli prije puno tisućljeća, kada su u potrazi za hranom ovdje naišli na odličan izvor. Kako je njihova hrana specifičan tip energije svijesti, analogan vanjskom sjaju naše svjetlosne čahure, u ljudskim su bićima našli upravo ono što su tražili. I tako postadosmo njihova omiljena lovina ili bolje, kako to čarobnjaci kažu, kućne (ili domaće) životinje Voladoresa, koje oni muzu kako im se svidi.

Energetska šteta, koja se pritom pričinjava našoj svijesti je enormna. Vanjski sjaj doduše stalno iznova raste, ali Voladoresi ga ponovno pojedu do određene visine - poput krave koja brsteći održava visinu trave na pašnjaku. Tako i stupanj naše svijesti stalno ostaje na niskoj razini, koja nam doduše omogućuje svladavanje svakodnevnice, ali ne i preispitivanje situacije ili čak spoznaju da u određenom smislu dijelimo sudbinu naših domaćih životinja. Jer, kao što mi držimo kokoši u kokošinjcima i kavezima, kaže Don Huan, isto tako Voladoresi nas drže u ljudskim kokošinjcima, s tom razlikom da mi štale i kaveze u kojima živimo sami gradimo.

Te štale i kavezi, naglašava Carol Tiggs, su naši gradovi, sela i kuće, bez obzira da li živimo u seoskoj idili ili u središtu velegrada. Iz kokošje perspektive nema istinske razlike u tome da li gubimo perje i bivamo pokradeni za jaja zatvoreni u baterije nesilica, štalu ili dvorište, jer na kraju krajeva svejedno živimo i umiremo u ropstvu.

Naočigled esencijalne neslobode i izrabljivanja kojem podliježemo, možemo i aktualnu diskusiju o primjerenom uzgoju domaćih životinja pogledati u novom svjetlu. Jer, kao što kaže Carol Tiggs, mi životinjama činimo samo ono što Voladoresi nama čine - kao učeni robovi svojih gospodara besramno ih izrabljujemo: muzemo ih, sisamo i koljemo, krademo njihova jaja i povrh toga činimo ih na najrazličitije načine poslušnima. Vezujemo ih, trpamo u kaveze, podrezujemo im krila, rogove, kandže i kljunove, dresiramo ih, činimo ovisnima i ubijamo u njima agresivnost i prirodan nagon za slobodom.

Naše cjelokupno ponašanje je prožeto time, jer mi ne samo da izrabljujemo domaće životinje, nego i cjelokupnu živu i neživu prirodu - uključujući ljude oko nas. Unatoč ukidanju ropstva i općenitom kredu modernog svijeta, koji propagira slobodu, jednakost i bratstvo, ti uvjeti vrijede tek za one rijetke, koji su u socijalnom sistemu izborili gornje položaje. Većina još uvijek živi i radi u ovisničkim odnosima, u kojima su manje ili više voljni sluge, iako danas više ne nose lanac oko vrata. Njihova jedina utjeha leži najčešće u činjenici da ima netko još niže na hijerarhijskoj ljestvici, koga mogu izrabljivati i ugnjetavati, sasvim u stilu biciklista: gore pognut, dolje gazi.

...

Unatoč njihovoj nadmoći Voladoresi zasigurno nisu (niti su bili) nikakvi bogovi, iako su nam upravo oni donijeli predstavu o bogu, vrijednosti i norme našeg socijalnog reda, te ono što u najširem smislu podrazumijevamo pod riječju kultura. S druge strane, njima ne samo da možemo zahvaliti za naše potrošačko ponašanje i izrabljivački mentalitet, nego i za činjenicu da sebe držimo "jadnim malima", mučenicima i gubitnicima. Pa ipak, Voladoresi nisu nikakvi vragovi ili demoni.

Jer upravo to je taj crno-bijeli pogled na svijet, to klateće kretanje između suprotnosti kao što su dobro i loše, nebo i pakao, bog i vrag, ljubav i mržnja, pozitivno i negativno, koji predstavlja suštinu instalacije koju nosimo u glavi. Ako se želimo osloboditi Voladoresa i razuma, koji nije naš vlastiti, moramo za početak prevladati lažni dualizam našeg ega, refleksiju u barici svijesti, i svijet promatrati kao ono što on zaista jest: energija, koja nije ni dobra ni loša.

Ako u tome uspijemo, uvidjet ćemo da nas izvan vela poznatog i uskih granica svakodnevnog života očekuje veličanstven Univerzum. Točno, to je jedan grabežljiv univerzum, sa grabežljivim Voladoresima i isto tako grabežljivim ljudima. No ta jednostavna činjenica ne iziskuje vrednovanje, nego stavlja nas, Voladorese i sve ostalo na istu stepenicu.

Samo ako se oslobodimo robovskog duha i žrtva-nasilnik šablona, imamo istinsku šansu ponovno naći slobodu - slobodu od Voladoresa, od ogledala samorefleksije, prisila svakodnevnice i fiksacije skupne točke. Ako odbacimo dualistički sistem vrednovanja, i događaje oko nas više ne prihvaćamo kao pokoru ili blagoslov, već kao izazove sa kojima se vrijedi suočiti, napravili smo prvi korak na putu koji vodi iz zatvora našeg svakodnevnog ja: na putu ratnika."

Kompletan tekst je ovdje, pa bi mi bilo drago, Galaksija, da ga staviš na svoj sajt ako i ti misliš da zanimljiv!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 08, 2005 9:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Znači ti Voladoresi su u stvari Reptili...?

:?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 08, 2005 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Oslobodi um Jack987!

-mozda nisu reptoidi jedini koji se hrane nasim mislima i osjecajima
-mozda ih mi samo vidimo kao reptoide (a pijanci ih mozda vide kao bijele miseve)
-mozda bi nas nase negativne misli i osjecaji i zagusili da ih netko ne odstrani
-mozda smo mi obicne plantaze hrane za cijeli spektar raznih "vanzemaljaca"
-mozda i nije toliko vazno kako cemo ih zvati
-mozda se hrane i nasim slikama o njima
-mozda je vazno da budemo svjesni da postoje i da su uvijek uz nas, a kad nam se misli i osjecaji "rastrce" po terenu voladerosi ili reptoidi i slicni imaju gozbu
-mozda im mozemo i uskratiti hranu, ali uvijek ce biti onih koji ce ih hraniti
-mozda smo mi samo karika u prehrambenom lancu
-mozda to tako mora, a mozda ne mora biti

Oslobodimo um jer Don Juan kaže svom zaprepaštenom učeniku tek:

"Ono što ti nazivaš svojim razumom uopće nije tvoj razum. Čarobnjaci su uvjereni da je naš razum strana tvorevina, koja je svakom od nas usađena.

Uzmi to za sada samo na znanje, bez daljnjih objašnjenja tko nam ga je usadio i kada se to dogodilo."

Mozda nam je za razumijevanje biti stvari potreban jedan "potpuno novi razum", a da vidimo trebamo jedne "nove oci"!
Zapravo nam treba cijelo jedno "novo tijelo" koje moze prezivjeti "atmosferske" prilike u "novim okolnostima"!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 09, 2005 5:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Čitao sam ovaj tekst poodavno, čiji je link Sofija navela i dosta je interesantan. Uključiću ga na vebsajt ovih dana.

Postoji i teorija da se pod Voladerosima podrazumijevaju greys-i koji ponekad ulaze u interakciju s nama preko 2-gog denziteta, te tako onima s povišenim stanjem svijesti izgledaju kao «dvodimenzionalni letači»!?!

Greysi, kao kibernetičke sonde, navodno se veoma lako kreću između denziteta. Vrlo je moguće da ta energija na kraju završava u 4D OPS oblasti.

Istovremeno, greyse neki takođe smatraju neorganskim bićima.

Na kraju krajeva, vidimo da je Kastaneda ovoj problematici prišao iz drugog ugla i na kraju je stigao do objektivnih rezultata.

Ukoliko uzmemo u obzir i njegovu «magiju pokreta» - tenzegritet, da li bi nas onda trebalo čuditi što je Gurđijev držao «školu plesa» u Francuskoj?

Istovremeno, ni kod Kastanede ne nalazimo nikakve tantre, mantre i rituale. Mislim da to nije slučajno, kad se o istraživanju objektivne realnosti radi.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 12, 2005 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Postoji i teorija da se pod Voladerosima podrazumijevaju greys-i koji ponekad ulaze u interakciju s nama preko 2-gog denziteta, te tako onima s povišenim stanjem svijesti izgledaju kao «dvodimenzionalni letači»!?!

Greysi, kao kibernetičke sonde, navodno se veoma lako kreću između denziteta. Vrlo je moguće da ta energija na kraju završava u 4D OPS oblasti.

Istovremeno, greyse neki takođe smatraju neorganskim bićima.


Galaksija, možeš li mi malo pojasniti svoje viđenje stvarnosti!

Kako su nastali oni koji su stvorili reptoide, koji su stvorili greyse?
Jer ako su nas stvorili bogovi (reptoidi ili hrkljuši), tko je stvorio naše stvaratelje i stvaratelje naših stvaratelja?
Iz čega je zapravo sve poteklo, i zašto?

Da li je ideja ili duh ta supstanca koja stvara materiju ili materija stvara ideju, odnosno duh?
Ili duh i materija prelaze jedno u drugo i o čemu to ovisi?

Što je to ritual i u čemu je razlika između ritualnog pranja zubi, čitanja novina i pijenja kave i ritualnog klečanja u crkvi?
Čini mi se da je razlika samo u nijansi, ali da je sve to samo naš odaziv na obraćanje Mr. Smitha Neo-u s "Mr. Anderson"!

I da li na ova teška pitanja potražiti odgovor kod Kasiopejaca (gdje je možda 40% istine), za razliku od "svetih knjiga" koje sadrže samo 30% istine (jer tako kažu Kasiopejci)?
Ili je odgovor negdje u nama, samo ge ne percipiramo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 13, 2005 1:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Da, ako je Bog stvorio sve na zemlji i na nebesima, tko je onda stvorio Boga?
Kako je sve pocelo?
Da li je ovo samo jedan san?
Da li se uopste igra neko sa nama?
Da li je ovo realnost?
Da li je ovo tvorevina prirode, koja je ovo radila za nas milione godina, i koja ce raditi za nas, a koju tako olako unistavamo?

To su pitanja koja nemaju odgovora u ovom trenutku, i ja mislim da sve sto se danas pise i cita i uci o tome samo se na jedan nacin nagadja, to jest covjek pokusaje da spozna istinu, ali koliko ce tko uspjeti u tome.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 13, 2005 10:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Da, ako je Bog stvorio sve na zemlji i na nebesima, tko je onda stvorio Boga?


Nije stvorio - to je uvijek bilo dio Njega.

Citat:
Kako je sve pocelo?


Nije "počelo" jer linearno vrijeme ne postoji. To se odvija u ciklusima. Kao npr. sat ( na kazaljke, ne digitalni ) - sve ide "u krug". Početak=kraj.

Citat:
Da li je ovo samo jedan san?


Izgleda da jest. Kreatorov.

Citat:
Da li se uopste igra neko sa nama?


Da. Definitivno. I to odavno.

Citat:
Da li je ovo realnost?


Realnost ne postoji. Ona je presjek svih realiteta svih živih bića na zemlji. Pa što je onda realno? Svatko ima "svoj" realitet. Jedna stvar ne mora biti ista za 2 različita bića. Realiteti prva 3 denziteta se PREKLAPAJU, odnosno mi svi "doživljavamo" jedni druge. Čovjek je svjestan životinja, one su svjesne zemlje, vode, kamenja... a ono je najmanje svjesno, iako i ono doduše ima jednu grupnu svijest.

Citat:
Da li je ovo tvorevina prirode, koja je ovo radila za nas milione godina, i koja ce raditi za nas, a koju tako olako unistavamo?


Milioni godina su opet linearno vrijeme koje u stvari ne postoji, već je iluzija našeg 3. denziteta. I ništa nije niti stvoreno, niti urađeno ZA nas. Mi smo tu radi određenih razloga i međusobno djelujemo jedni na druge, kao i na prirodu. Da ju uništavamo - definitivno, ali još malo pa će biti "čišćenje". Tako će ona balansirati stvar i opet pročistiti se od naših gluposti. Ali to nije sve - mi uništavajući bilo što oko sebe - uništavamo jedan dio nas. Mnogi to ne mogu uopće shvatiti.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 6:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Nije stvorio - to je uvijek bilo dio Njega.


Da, to je tako zapisano i tako "MORA" da bude

Citat:
Nije "poèelo" jer linearno vrijeme ne postoji. To se odvija u ciklusima. Kao npr. sat ( na kazaljke, ne digitalni ) - sve ide "u krug". Poèetak=kraj.


Hmmm, u sustini zivot tece i ide dalje. Ne tapkamo u mjestu zar ne, ovisni smo o vremenu, na primjer da nebi okasnili na posao, ili propustili neku TV emisiju, ili izlazak sa djevojkom.... milion stvari od kojih jednostavno ne mozemo pobjeci. U sustini mozemo, da se povucemo u osamu, negdje u divljinu gdje vrijeme niti bilo sta drugo nece uticati na nas, osim na nasu starosnu dob. Heh, do jednom, jer mozda ce bas u tom podrucju isprobavati neko novo nuklearno oruzje,... crni humor.


Citat:
Da ju uništavamo - definitivno, ali još malo pa æe biti "èišæenje". Tako æe ona balansirati stvar i opet proèistiti se od naših gluposti. Ali to nije sve - mi uništavajuæi bilo što oko sebe - uništavamo jedan dio nas. Mnogi to ne mogu uopæe shvatiti.


Priroda nam vraca, zar ne? Kako posejes tako i pozanjes. Cista Karma, ali sa mnogo viseg nivoa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 8:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Sofija,


- Da bi se čovjek programirao, on mora biti u transu
- Postoje tri vrste transa: lagani (alfa faza rada mozga), duboki (theta faza) i hipnotički (induciran i kontrolisan od strane druge osobe/hipnotizera)
- Što je trans u kome se čovjek nalazi dublji, utoliko je on podložniji sugestijama, te je tako i njegovo programiranje lakše
- Ritual je način da se čovjek uvede u trans
- Kada se čovjek nalazi u transu, onda ga je samo potrebno daunlodirati određenim materijalom/programom (on je obično ‘tonski’ tj. verbalan u smislu mantre, pjesme, verbalnih sugestija itd., mada postoje i ‘moderne’ audio-vizuelne verzije, tj. one koje se sastoje od kombinacije riječi i slika)

Banalan primjer je onaj koji vidimo često u američkim ratnim filmovima gdje prikazuju kako “vježbaju” vojnike prije nego što ih pošalju na ratište. Oni trče laganim ritmičkim korakom što ih uvodi u - trans, a onda ritmički ponavljaju strofe određene “pjesme”, što je isto kao i – mantra. Kad analiziramo tekst te “pjesme” znamo šta je sadržaj programa, tj. materijala koji im se daunlodira u svijest.
Znači, trans + mantra = zombi. (Stvar je, u suštini, jednostavna)

Sada samo zamisli nekoga ko klanja nekoliko puta dnevno i ponavlja određene “molitve”. O nekom deprogramiranju takvih, mislim da ne može biti govora. Međutim, analizom njihovog ponašanja mi možemo izvlačiti veoma korisne lekcije za sebe.

Kad analiziraš objektivno (bez laganja same sebe) metodologiju koja se primjenjuje od strane većine ‘ezoteričkih’ društava i religija, vidjećeš da i tu imamo “recept za uspjeh”:
trans + mantra…

Naravno, neki ce reći kako neke mantre mogu da sadrže “pozitivne” poruke. Onda se tu može postaviti i pitanje - da li je ono što (programirana) ličnost smatra pozitivnim, takođe pozitivno s tačke gledišta čovjekovog istinskog Ja/suštine?!?

Međutim, ovo je već tema kontrole svijesti i programiranja čovjeka. Problem je u tome što smo svi mi manje ili više programirani, ovako ili onako, ovdje i sada. Odatle proistiće i pitanje: kako programirane ličnosti mogu uopšte objektivno razgovarati o mentalnim programima?!?

Moj pogled na stvarnost?! Ja još uvijek stvarnost ne vidim dovoljno dobro. Trenutno se nalazim u trećem razredu škole i trudim se da savladam gradivo koje je predviđeno za taj razred, kako bih mogao preći u četvrti razred. Kad bih sada znao cijelo gradivo iz 3-ćeg razreda, onda bih vjerovatno već bio u 4-tom razredu. U slučaju kad bih poznavao gradivo iz razreda 4-7, onda bi se možda moglo reći da znam kako stvarnost izgleda i u tom slučaju vjerovatno ne bih ni pohađao ovu školu.
Znači, ja sam samo jedan učenik.

Pozdrav!

P.S. Ima li neko lakše pitanje?!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 9:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Moj pogled na stvarnost?! Ja još uvijek stvarnost ne vidim dovoljno dobro. Trenutno se nalazim u trećem razredu škole i trudim se da savladam gradivo koje je predviđeno za taj razred, kako bih mogao preći u četvrti razred. Kad bih sada znao cijelo gradivo iz 3-ćeg razreda, onda bih vjerovatno već bio u 4-tom razredu. U slučaju kad bih poznavao gradivo iz razreda 4-7, onda bi se možda moglo reći da znam kako stvarnost izgleda i u tom slučaju vjerovatno ne bih ni pohađao ovu školu.
Znači, ja sam samo jedan učenik.


Galaksija pozdrav,

problem je u tome što se svi mi nalazimo u 'transu'. Nitko nas ne može staviti u 'trans', može jedino taj 'trans' produbiti i održavati nas u transu ako to dopustimo.

U kojem smo mi razredu mi ne možemo znati, upravo zato jer smo u transu, netko dubljem netko manje dubokom.

Ono što mi ipak možemo, je shvatiti da smo u transu.Pogotovo kad mislimo da nismo u transu, mi smo u transu. Toliko je zapetljana naša situacija.
A onaj koji je u transu, sam sebe ne može izbaviti iz transa. Njemu dolazi pomoć tek kad to uvidi. Ne neka 'vidljiva' pomoć u obliku osobe ili organizacije ili vanzemaljaca. Ta pomoć je one vrste koju imamo u sebi samima. I zato nam se može činiti da sami sebe vadimo jer ta snaga izvire iz nas. Ali tu je zatim sljedeća zamka, može nam se u jednom trenutku učiniti da nam dobro ide, kako smo prosvjetljeni, samoprosvjetljeni, a u biti iz transa jedne vrste upali smo u trans druge vrste koji je još dublji trans.

A što se tiče rituala...sve što je od ovog svijeta je jedan veliki ritual u cilju održavanja 'Velike Obmane'. Tako da ako nas nije zamantala religija, zamantat će nas netko drugi ako doista nemamo samoautoritet. Ne ovisi o nekoj organizaciji da li će te zamantati. To ovisi o onome koga se manta. Ako te nešto i zamanta, to će ti samo biti dobra lekcija i tako je trebalo biti.

Mi se ne nalazimo nigdje drugdje nego u jednoj Velikoj Školi u kojoj nam se daje upravo ono što treba da nam se da. Svakom pojedincu se daje upravo ono što je najbolje za njega, za njegovo 'školovanje'....pa činilo se nama i da nam to uopće nije trebalo, ipak je trebalo.

m


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 12:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mimi,

Ja sam govorio o onom transu i programiranju čovjeka pojmovima tzv. civilizacijske svijesti a ti pričaš o tome iz ugla gnostičke svijesti, što su u suštini dva različita pristupa, odnosno, dvije različite stvari.

Trans ("fiziološki") o kojem pričam ima neke od sljedećih osobina:

- svaki čovjek tokom dana prirodno prolazi kroz razna stanja svijesti i transa.
- Npr. mi se dvaput dnevno nalazimo u dubokom transu, uveče neposredno prije nego što zaspemo i ujutro, neposredno pred buđenje
- Doživljaj transa može biti individualan a može biti i na kolektivnoj bazi (dvije ili više osoba istovremeno)
- Čovjekovi doživljaji za vrijeme dok se nalazi u transu mogu biti “kontrolisani” od strane nekog drugog, ili njega samog (spontano).
- Svaki čovjek ima različitu sklonost ka transu. Ljudi koji imaju jaku sklonost ka transu nazivaju se somnabulisti; oni mogu hodati i pričati dok se nalaze u transu (ovo je najpogodniji tip ljudi za programiranje od strane tajnih službi)
- Što se čovjek nalazi u dubljem transu, utoliko je podložniji sugestijama
- Trans je adiktivan
- Ljudi imaju tendenciju da postanu emocionalno fascinirani tim stanjem svoje svijesti, te mu sve više i više spontano teže
- Trans može biti i “zarazan”. Ukoliko se nalazimo u blizini ljudi koji su pali u trans, onda i mi možemo lako biti njime zahvaćeni (npr. kao što su slučajevi “masovne histerije”)
- Emotivne osobe su sklonije transu
- Itd…

Znači, ovo je vrsta transa koja je preduslov da se u čovjeka ubaci određeni program. To su u stvari “subprogrami” jer je on već programiran tzv. opštim programima o kojima ti pričaš a kao takav, sa gnostičkog aspekta on se već smatra – “uspavanim”, u “transu”, “mrtvim” itd.

Na temu mentalnog programiranja čovjeka napisaću nešto više uskoro.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 12:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Pa i ja pričam o civilizacijskom transu i iz svojeg stanja svijesti. Ako ti smatraš da je ono gnostičko to mi je čak i kompliment jer gnoza označava Znanje.
A ti misliš da ovaj trans o kome ja pričam nije fiziološki? Nama se čini da nije jer je to naša svakodnevica. Ti pričaš o transu u transu, ja pričam o transu našem svagdanjem ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 4:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
U kojem smo mi razredu mi ne možemo znati, upravo zato jer smo u transu, netko dubljem netko manje dubokom.


Znamo, znamo... baš kako Galaksija kaže - u 3. Pa valjda znaš u koji razred "ideš"... pa mi smo u 3. denzitetu zasad. Nisi ga možda razumio što ti je time htio reći... Znam da nisam kamen, nisam biljka ni životinja, a bome još nisam ni čovjek 4. denziteta OPD polariteta ili bilo "što" drugo. Trenutno smo tu gdje jesmo i zato učimo lekcije ovog podneblja i ovog razreda. Da znam znanje 4. razreda, bio bih tamo. A 5. mogu saznati brzo, ali ja to još ne želim! Hehe !

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Kad smo već kod transa i snova:

"Čuveni kineski mudrac Zhuang-Zi pričao je kako je jednom sanjao da je leptir. Poslije toga nije više mogao razlučiti da li je on Zhuang-Zi koji sanja da je leptir ili je leptir koji sanja da je Zhuang-Zi."

Poznato? Možda iskustvo abdukcije?

Ovo je priča o potrazi za našom pravom prirodom i istinskim identitetom!
Ako sebe ne spoznajemo, kako možemo spoznati pravu prirodu brojnih svjetova koji nas okružuju?

Tek kad se počinjemo pitati da li smo budni, tek tada se zapravo polako budimo iz transa!

I gotovi odgovori koji su nam servirani nas više ne zadovoljavaju.
Sve treba proći kroz sito i rešeto istinskog iskustva, da bi se vjera transformirala u Znanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 12:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jack987 je napisao/la:
Citat:
U kojem smo mi razredu mi ne možemo znati, upravo zato jer smo u transu, netko dubljem netko manje dubokom.


Znamo, znamo... baš kako Galaksija kaže - u 3. Pa valjda znaš u koji razred "ideš"... pa mi smo u 3. denzitetu zasad. Nisi ga možda razumio što ti je time htio reći... Znam da nisam kamen, nisam biljka ni životinja, a bome još nisam ni čovjek 4. denziteta OPD polariteta ili bilo "što" drugo. Trenutno smo tu gdje jesmo i zato učimo lekcije ovog podneblja i ovog razreda. Da znam znanje 4. razreda, bio bih tamo. A 5. mogu saznati brzo, ali ja to još ne želim! Hehe !

:wink:


A što je to ZNATI? Ma ti NE ZNAŠ o tim denzitetima ništa uistinu kao ni ja. Ono što si pročitao ili čuo može biti točno ili netočno. Ti u to možeš vjerovati i biti ti prihvatljivo. Ali to nije ZNANJE.

Dakle, kakvi denziteti...to je samo umišljaj dok stvarno ne uvidimo da je tako ili nije tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 1:34 pm
Postovi: 45
Lokacija: Sad i ovdje
Poštovanje i pozdrav svima

Proteklih nekoliko dana prateci forum uvidio sam mnogo istinski pametnih misli . Nisam mozda toliko nacitan i osvesten kao mnogi ovdje ali sam na dobrom putu . Mozda ce vam zvucati glupo mozda ste se i sami nasli u situaciji slicnoj meni , mozda i sami uvidjate nelogicnost , mozda vam samospoznaje padaju s neba . Moje skromno misljenje (ako se moze nazvati skromno ) je da postoji ono nesto čemu svi težimo , nešto uzvišeno , nešto božansko , nešto savršeno . Neznam toliko o Rozrnkrojcerima , Templarima i ostalim "narodima" ali smatram da seu to sve velike zablude , živimo i jesmo bez određenog nauma i cilja .Cijeli život tragamo za onim "nečim" Mi smo najgore zvijeri na zemaljskoj kugli , konkretno JA nisam dostojan živjeti uopče. Misli su nam zbrkane , šumovi oko nas su toliko veliki da čak ne čujemo niti vlastite misli , tragamo, tragamo analiziramo , osluškujemo .Skačemo od Budizma do Šamanizam, Rejkija do klečanja pred crkvom , magija crnih bijelih ...

Sve su to gluposti naši očajnički pokušaji da utješimo sami sebe , stanite na zemlju ne postoje krivci , nitko nam nije kriv za to što jesmo , nakon svega ne postoji ništa jedno VELIKO NIŠTAVILO.

Ne želim nikoga uvrijediti , evolucija mojih spoznaja potječe od ranog djetinjstva . Nisam zlostavljan živio sam u normalnoj katoličkoj obitelji s 10 su me počeli proganjati venzemaljci , s 12 sex , 13 vračare , uroci , talismani , bionergija , kristaloterapija , 14 egzorcizam , 15 suicid , 16 droga rat ,17 novac , 18 gubitak voljene osobe , praznina , blokada osjećaja....22 Sai Baba , vegetarijanstvo ...

Danas mi je 29 godina ne znam ništa , ne vjerujem ništa , samo postojim bez svrhe i razloga . Glava mi je prepuna traženja , samospoznaja , reinkarnacije , gmazoljuda i ostalih sranaj .Sve je prepuno teoretičara , spletkaroša , otimača vremena i novaca . A gdje smo mi , razasuti po rozenkrojcerima, čakrama , energijama , vibracijama i inim stvarima .Svatko od nas ima svoje viđenje i svoju teoriju , zato i jesmo različiti .

Prava istina ne postoji , sve je u ljudskoj percepciji jedino što je bitno i što je istinski vrijedno ovoga života je LJUBAV.

Prava istinska sveobuhvatna i nesebična LJUBAV .


Zato sve Vas VOLI Joe

"Normalno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 2:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A što je to ZNATI? Ma ti NE ZNAŠ o tim denzitetima ništa uistinu kao ni ja. Ono što si pročitao ili čuo može biti točno ili netočno. Ti u to možeš vjerovati i biti ti prihvatljivo. Ali to nije ZNANJE.


Znam, znam... ja "to" osjećam u sebi, a moje unutrašnje "Ja" me nikad nije prevarilo. To ti je onaj "feeling"... ako me razumiješ. Zato ne laprdaj bezveze o onome što ja znam ili ne jer nemaš pojma što ja znam, a što ne... To ti je isto kao i da ja tvrdim nešto o tebi, a uopće te ne poznam i neznam.
E, dalje, možda si ti organski portal ( ne ovaj koji je na forumu već - on ima dušu samo si je dao zanimljiv nickname i legenda je ), pa takvo nešto uopće ne možeš osjetiti jer nemaš duše. Ništa novo. I ne vrijede ista pravila za sve. Tako da mi nemoj govoriti o onome što ja znam, a što ne... Bez ikakve uvrijede i sorry ako sam ti malo grublje ovo odgovorio... takav mi je dan.

:wink:

Pozdrav Joe... vidim da imaš velikog potencijala- imaš puno toga skinuti sa neta - vidi u linkovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 3:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
[quote="Jack987
Znam, znam... ja "to" osjećam u sebi, a moje unutrašnje "Ja" me nikad nije prevarilo. To ti je onaj "feeling"... ako me razumiješ. Zato ne laprdaj bezveze o onome što ja znam ili ne jer nemaš pojma što ja znam, a što ne... To ti je isto kao i da ja tvrdim nešto o tebi, a uopće te ne poznam i neznam.
E, dalje, možda si ti organski portal, pa takvo nešto uopće ne možeš osjetiti jer nemaš duše. Ništa novo. I ne vrijede ista pravila za sve. Tako da mi nemoj govoriti o onome što ja znam, a što ne... Bez ikakve uvrijede i sorry ako sam ti malo grublje ovo odgovorio... takav mi je dan.

:wink:[/quote]

Ma kakva ljutnja. Valjda sam organski portal pa mi je nepoznat osjećaj ljutnje :D
Iako sam možda organski portal vrlo dobro razumijem taj osjećaj kada 'znaš' nešto što je neobjašnjivo i nedokazivo.
Pa jest, i ja imam taj osjećaj, ali ne može se to definirati tako: imamo sedam denziteta, mi smo u trećem i to je to i tako to prihvatit da je 100% zdravo za gotovo.
Oprosti ako si bio i sa sigurnošću znaš o svim tim denzitetima iz prve ruke, ako si bio u svima i ako možeš to opisati bez da ti je netko bilo šta rekao o tome. Onda sam u krivu. Ako to nismo iskusili iz prve ruke, a imamo osjećaj u dubini sebe da je to istina i nikad nas taj osjećaj nije prevario, ipak možemo reći samo 'TU IMA NEŠTO'....a jel to nešto upravo onako kako smo mi zamislili?...možda je tako, možda je otprilike, a možda nije uopće tako.

Ali kad sam vjerojatno organski portal pa sve to ništa ne razumijem. O, sudbo kleta :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 4:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Pa da, najlakse se zabiti u vec nametnute knjige koje su nam tek tako poturene, i da i dalje nemamo pojma o cemu se radi.

Tesko je naci put.
Ja sam na primjer zadnjih dana, to jest par mjeseci gutao neke tekstove i knjige, od gnostike, bogumila (koji jesu izucavali gnostiku), prosvetljenja u egiptu, i sta ja znam kakvih jos, pa i dijelove kurana i dijelove biblije.

Sta se desaje, odjednom u glavi osjecam pritisak i glavobolju od svih tih silnih dokumentaraca, knjiga, strahova,... i desaje se to da bas osejcam mucninu u sebi.
Jedan dio mene mi govori da prestanem sa svim, da li si normalan, to sto citas je budalastina, sve je to obmana da bi te maknulo sa pravog puta.
Drugi dio mene pak govori da idem dalje, da uspijem u ovom, jer u zadnje vrijeme definitivno sam miran i stabilan, bez nekih bojazni koje su se javljale.
Mislim da sada dolaze odlucujuci trenutci kojim putem da se krene. Naravno stao sam na loptu i vracam se polako nekim temama da ih proucim ponovo, sagledam situaciju.
Sada mi ne treba drugi kocijas da bi zaustavio kociju da bi je vratio na put i nahranio i istimario kocije. Sada je trenutak da gospodar koji sjedi u zadnjem dijelu kocije povikne kocijasu da se otrijezni i stane da se vrati na put kojim treba da ide.
Tko je citao gnostiku i parabolu u kociji shvatit ce ovo.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 5:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Mislim da sada dolaze odlucujuci trenutci kojim putem da se krene. Naravno stao sam na loptu i vracam se polako nekim temama da ih proucim ponovo, sagledam situaciju.
Sada mi ne treba drugi kocijas da bi zaustavio kociju da bi je vratio na put i nahranio i istimario kocije. Sada je trenutak da gospodar koji sjedi u zadnjem dijelu kocije povikne kocijasu da se otrijezni i stane da se vrati na put kojim treba da ide.
Tko je citao gnostiku i parabolu u kociji shvatit ce ovo.


Tako je !!!

Svatko sam neka odluči kojim će putem ići - to je slobodna volja !

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz