Sada je: uto maj 14, 2024 1:17 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet okt 30, 2008 11:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 29, 2008 11:36 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima! Sinoć sam naleteo na ovaj sajt preko nekog linka... Vidim da se ovde vode zanimljivi razgovori, a prva tema koju sam načeo je ova. Daću svoj doprinos istoj tekstom koji sam napisao pre 2-3 godine, smatrajući ga apsolutnim šegačenjem. Da li je ili nije, 'bem li ga. Interesantno je to što na ovu temu gledam na sličan način kao i još neki članovi ovog foruma, a zaista ne mogu da se setim u kojoj meri predosećam, a u kojoj meri su mi informacije oblikovale viđenje i stav prema "Velikoj igri". Spominjem i tzv. "Izabrani narod", ali umetničku slobodu nemojte brkati sa mržnjom prema Jevrejima. Nisam sklon mržnji i sličnim zabludama. Bilo kako bilo, možda uspem nekome izmamiti osmeh ovim tekstom, pa 'ajde da probam:

TV Emisija: Eksepriment “Zemlja”


Emvas Glupe:
Dobro veče dragi gledaoci, ja sam Emvas Glupe, vaš vodič kroz psihologiju veštačke rase. Večeras ćete imati priliku da gledate još jednu u nizu društveno markantinih ličnosti. Njega svakako svi poznajete, to je čovek koji je zaslužan za naše lepršavo stanje svesti u poslednjih par godina: gospodin prof. dr. mr. itd. Smutih Prospih! Ali tema večerašnje emisije nismo mi, kao što nikada nećemo biti, jer za to nismo kompetentni, tema emisije je jedno od naših interplanetarnih istraživanja pod šifrom »Zemlja«. Gospodine Smutih, zašto ste uopšte predložili to nisko budžetno istraživanje u susednoj galaksiji?

prof. dr. mr. itd. Smutih Prospih:
Pre svega pozdrav svima. Pa vidi Emvas, to predstavlja praktičan način da dopremo do saznanja kako slobodnoumni organizmi postavljaju sopstvene granice u neadekvatnim materijalnim uslovima na zadate im standarde. Zemlju smo konstruisali tako da možemo pratiti svaki eksperiment ponaosob, a ujedno, prateći istu šemu razvoja nazovisvesti, projekat smo podelili na 3 osnovne grupe morala sa znatno većim brojem pod grupa. Osnovne grupe nazivamo Hrišćanstvo, Budizam i Islam. Za postavljanje temelja tih grupa zahvalni smo našem budućem eminentnom operativcu Izmanipulišu Sebemrzcu, koji je u tri delikatne misije na Zemlji predstavljao tri različita karaktera. Prvi put je bio Buda – u okviru grupe Budizam, drugi put je bio Isus, u okviru grupe Hrišćanstvo a treći put je bio Muhamed u okviru grupe Islam…

Emvas Glupe:
Izvinete što vas prekidam, gospodine Smutih, ali moram prokomentarisati da su to pojmovi iz pismenog sastava koji je gospodin Izmanipuliš Sebemrzac napisao u srednjoj školi pod nazivom »Manipulacija masom – ukratko«.

prof. dr. mr. itd. Smutih Prospih:
Da, to je činjenica zbog koje svi primerci nazovisvesti veruju da je čitav njihov nazoviživot već negde zapisan. Inače, glavni cilj projekta »Zemlja« jeste pronaći jeftinu veštačku inteligenciju koja čitav proces pronalaženja obavlja sama. Mi smo jedinu poteškoću imali oko konstruisanja planete Zemlje gde smo morali da angažujemo drugu godinu nacionalnog fakulteta za primenjenu umetnost i grupu najboljih učenika nacionalne srednje šumarske škole. Eto, čak i za to nismo morali da odvajamo basnoslovne honorare, a koristili smo već razvijene oblike veštačke inteligencije. Najviše materijalnih sredstava smo uložili u senzore koji prate proces pronalaženja idealne nazovisvesti, u nekoliko osnovnih industrijskih oblika, koje ćemo u trenutku kada se proces okonča, klonirati u nekoliko stotina milijardi primeraka, i koristiti za vojnu i prehrambenu industriju. Pre toga ćemo eliminisati sve ostale primerke nazovisvesti na Zemlji pa ćemo kloniranje izvršiti opet na Zemlji.

Emvas Glupe:
Zaista sjajno! Iz ovog izlaganja se vidi zašto ste vi jedan od najbližih saradnika, tako reći, desna ruka, grupe Izabranih. A za vas dragi gledaoci, imam jedno specijalno iznenadjenje. Specijalni gost večerašnje emisije, čovek pred kojim je sjajna karijera, od kojeg se očekuje da postane jedan od glavnih operativaca grupe Izabranih. Skorašnji diplomac fakulteta Manipulacionih nauka, gospodin Izmanipuliš Sebemrzac! Dobro veče gospodine Sebemrzac.

Izmanipuliš Sebemrzac:
Dobro veče. Pozdravljam sve što se može pozdraviti.

Emvas Glupe:
Recite nam, pre svega, kako uspevate da održavate projekat "Zemlja" pod kontrolom u vašem odsustvu?

Izmanipuliš Sebemrzac:
To je vrlo jednostavno. Na početku projekta sam nazovisvest podelio u veći broj podgurpa, od kojih sam jedan nazvao simbolično - Izabrani narod. Učinio sam manji napor da određenom broju pojedincinaca te grupe dodelim nešto viši stepen takozvane Makijavelističke inteligencije, koju karakteriše mržnja prema svemu što se nalazi na Zemlji. Oni su raštrkani po celoj Zemlji, a medjusobno se prepoznaju šifrovanim kodom “666”. Zapravo, projekat je sada u završnoj fazi u kojoj je Izabrani narod programiran da svede nazovisvest na ivicu ponora, odakle će preuzeti potpunu kontrolu nad svim podgurpama nazovisvesti. Tako reći, Zemlja je projekat koji sam sebe vodi. Zatim ćemo optimizirati svaku nazovisvest pojedinačno i odabrati nekoliko reprezetativnih uzoraka. Najverovatnije iz redova Izabranog naroda.

Emvas Glupe:
Čestitam, gospodine Sebemrscu, sjajno! Recite nam molim vas, šta je po vama najinteresantnije na "Zemlji"?
Izmanipuliš Sebemrzac:
Moram vam reći, da ste mi postavili izuzetno teško pitanje. Kada malo bolje razmislim, najineresantniji sam ja (osmehnu se), jer da nije mene ne bi bilo ni "Zemlje", ali svakako tamo „dole“ ništa nije interesantno.

Emvas Glupe:
A šta je najdosadnije?

Izmanipuliš Sebemrzac:
Znate kako, ne postoji više nikakav izazov, sve funkcioniše predvidivo, što jeste osnovni cilj svakog projekta, ali tamo nema neposlušnosti i eventualnih prepreka koje bi trebalo rešavati, sve je dosledno i dosadno. Ja na primer, po ceo dan sedim i bacam Jo-Jo.

Emvas Glupe:
(izveštačeni osmeh) Zanimljivo. Gospodine Smutih? Da li ste bili na Zemlji?

prof. dr. mr. itd. Smutih Prospih:
Nisam i neću.

Publika u studiju:
(aplauz)

Emvas Glupe:
(još jedan izveštačeni osmeh) Sjajno! Koliko je "Zemlja" udaljena od nas?

Izmanipuliš Sebemrzac:
Ima oko 5 sati vožnje, ali vam preporučujem da uzmete Taxi, pošto ne postoji parking. Ja lično koristim svoj privatni teleporter da bih otišao na „Zemlju“.

Emvas Glupe:
Sada ćemo uključiti u program nekog od naših dragih gledaoca, kako bi mogli da vam postave pitanje o ovom dosadnom, ali izvaredno uspešnom projektu.

Dobro veče, u programu ste, izvolite.

Gledalac 1:
Dobro veče, ovde Glupsam iz Novog Sistemanaplatedva. Pre svega, pozdravljam sve u studiju, naročito gospodina Sebemrsca. Imam pitanje za gospodina Sebemrsca. Gospodine Sebemrzac, ja kao samostalni poljoprivredni proizvođač, moram da vas pitam da li na "Zemlji" postoji sir?

Izmanipuliš Sebemrzac:
Postoji.

Gledalac 1:
Hvala vam najlepše, pozdravljam sve još jedanput, dovidjenja.

Emvas Glupe:
Ima li još nekoga na vezi? Halo? U programu ste, slušamo vas.

Gledalac 2:
Halo? Halo? Halo?

Emvas Glupe:
Čujemo vas, ko je na vezi?

Gledalac 2:
Halo? Aaa. Ovde Plannar iz okoline Zabtine. Baš nam prekjučer uveli telefon pa htedoh da pitam ima li to kake veze s ovom "Zemljom" što je pomnjete?

prof. dr. mr. itd. Smutih Prospih:
(kiselim tonom) Naravno gospodine, ako uspešno radimo na projektima koji su udaljeni svetlosnim godinama od nas, onda će delovi naše planete poput Zabtine brže napredovati nego u prethodnom periodu.

Gledalac 2:
E hvala vam gospodne Smutih, baš vam hvala. Obradoval ste me sada, da se više nisam obradova otkako mi je krava otella 3 juneta. Ponovo ću glasat za vas. Živi bili i zdravi ostali...

Emvas Glupe:
Simpatičan gledalac. Halo?

Gledalac 3:
Dobro veče, ovde Pametansam Almesvijebuuzdravmozak. Želeo bih da pitam gospodina dr... ...itd. Smutih Prospiha, da li je čuo za poskupljenje električnih kosilica, koje su prošle godine bile 126% jeftinije? Sigurno je čuo, pa bih voleo da to prokomentariše. Kako je moguće da grupa Izabranih dozvoli tako nešto, kada znamo da kosilice mogu da prave i ljudi na "Zemlji"? Hvala.

prof. dr. mr. itd. Smutih Prospih:
Vidite gospodine Jebaćuvasijauzdravmozak, to se dogodilo baš zbog toga da bi se napravila razlika u kvalitetu proizvoda izmedju onih sa "Zemlje" i onih koji se proizvode u našim fabrikama. Ako imate još neko pitanje na bilo koju temu, ostavite vaš broj telefona, pa ću vas nakon emisije lično pozvati i Jebativasuzdravmozak.

Emvas Glupe:
Imamo još jednog gledaoca na vezi, halo?

Gledalac 4:
Halo?

Emvas Glupe:
U programu ste, izvolite.

Gledalac 4:
Pozdravljam sve u studiju i da ne bih zadržavao vreme odmah ću preći na pitanje, pošto sam primetio da veliki broj gledaoca zadržava vaše cenjeno vreme, što ja smatram nekulturnim i mislim da biste odmah trebali da im prekinete vezu i tako im uskratite pravo na pitanje koje žele da postave. (Oni ni shvataju da je vreme na televiziji novac i da uopšte nije bitno šta oni hoće da kažu. Ko njih šta pita?) Tako će svako ko zove pozdraviti sve u studiju i postaviti pitanje koje ima, čime će biti vremena za veći broj pitanja i sadržajniju emisiju. Baš me nervira kada neko zadržava vreme u emisiji. Zovem se Tupadin Namćorković i hteo sam da pitam... ah da. Ništa nisam hteo da pitam, već samo da kažem šta imam. Prijatno.

Emvas Glupe:
Napravićemo kraći blok reklama pa se vraćamo u studio da odjavimo emisiju.

REKLAMA 1:
(trajanje reklame: oko 4min. U reklami su najpre prisutne scene nekakvog rata. Odrubljivanje glava, bombardovanja, teško naoružanje i slično. Scene su prilično potresne. Nakon toga, sledi grafička simulacija čovekovog tela u koji guta nekakav lek. Zumira se lobanja, gde se grafički pretstavlja nekakvo raspršivanje u mozgu. Nakon toga, sledi osmeh i čovek seda na bicikl koji se odjednom pojavljuje i počinje da vozi s osmehom na licu. Od trenutka počinjanja grafičke simulacije narator priča sledeće: )
Kao vodeća farmaceutska kuća imamo viziju da stvorimo bolji svet, bez strahova, krvoprolića i ratova. Naši naučnici otkrili su novu jedinstvenu formulu koja sprečava čovekove animalne impulse, koji teže destrukciji, da dopru do mozga. Istraživanja su potvrdila da u područijima u kojima ljudi svakodnevno koriste naš proizvod, agresivna ponašanja smanjena su za 68,2%. Ne dozvolite da vaši animalni instikti ponovo dovedu čovečanstvo do očaja. Koristite naš novi Antirat™ proizvod.

REKLAMA 2:
(trajanje reklame: oko 8min. U prvom delu reklame nizaju se scene u kojima različiti akteri što slučajno, što namerno, prljaju garderobu nečim čime ne možete ispraljti tkaninu sve i da hoćete. Ove scene prate tužna, razočarana lica glumaca sa snažnim izrazom bola i bespomoćnosti. Takođe, njih prati srceparajući melanholični muzički izraz. Pred kraj reklame, u kadru se pojavljuje mlada žena, histeričnog i apsolutno izveštačenog osmeha sa praznim pogledom, koja izgovara sledeće: )
Bojite se svakodnevno da vaši omiljeni komadi tkanine mogu biti bespovratno isflekani. Vašim strahovima došao je kraj! Novi proizvod fabrike „Kenjkel“ toliko je uspešan u ispiranju svih vrsta fleka, da su ostali proizvođači praškova za veš granatirali naša postrojenja u kojima proizvodimo superiorni „Debilonux“. Naša najveća snaga, koja nam pomaže da istrajemo znajući da proizvodimo pravu stvar, su milioni zadovoljnih potrošača poput vas. Vi znate šta je najbolje za vaše tkanine.

Studio, Emvas Glupe:
Dragi gledaoci, poštovana publiko, to bi bilo sve za ovo izdanje Emisije. Budite sa nama i sledeće subote u istom terminu. Tema sledeće Emisije biće „Sreća, sreća, radost – da li je mali broj nesrećnika sam kriv za svoju nesreću?“. Gosti će biti najeminentniji stručnjaci iz oblasti sreće, ali neka to bude iznenađenje. Želim vam uspešnu nastupajuću radnu nedelju. Do sledećeg viđenja!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 30, 2008 12:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Genijalan tekst i odlična satira, dog25!

Podjeća na Monty Pythona i satire u tom fahu. Parodija na parodiju. Iz tvog teksta sam iščitao dosta informacija koju su u ovoj stvarnosti identične ili slične onima u paralelnom svemiru tvoje priče. Je li to namjerno ili?

Usput, odličan mi je izraz "nazovisvest" i potpuno opisuje ono što kontrolori rade nad veštačkom ili umjetnom rasom (ljudima). Ovo je moja interpretacija na prvi pogled. Možda ste nešto još dublje htjeli reći, a meni je promaknulo?

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 30, 2008 8:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 29, 2008 11:36 pm
Postovi: 3
@Tahuti
Drago mi je da ti se dopada tekst. Ima ih još nekoliko koje sam napisao i pritom se slatko smejao dok sam ih pisao. Nameravam da ih okačim na neko mesto koje mi se učini pogodnim za temu kojom se bave. U suštini, bave se manipulacijom na ovaj ili onaj način.

E sad, interesantno je to da su se neke stvari poklopile sa onim što su neki članovi foruma već opisali na ovoj temi, a da pritom, u trenutku dok sam pisao ovo, nisam imao takve informacije. Činjenica je da sam imao određene predosećaje u vezi sa tim, ali i samo neke od informacija. "Veliku igru" nisam shvatao u potpunosti (verovatno je ni sada ne shvatam), ali sam u nekom od razmišljanja došao do ideje da manipulacija mora biti podržana i nematerijalnim delovanjima, pošto sam našao da je program toliko složen da je nemoguće da su ga neki ljudi tek tako, i toliko duboko, ubacili u naše nazovisvesti. Mada stoji i ovo da "proces pronalaženja" obavljamo sami.

Prilično sam zapustio polje ezoterije. Još od srednje škole nisam se naročito zanimao za to iz nekih ličnih razloga, te sada, ovde, na ovom sajtu, vidim diskusije koje me "teraju" da neke stvari izvadim iz fioke. Ne bih dalje da tupim (inače govorim jako opširno) jer hoću da isčitam još diskusija...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 31, 2008 12:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 29, 2008 11:36 pm
Postovi: 3
Pročitao sam čitavu temu i ponovo naleteo na neke stvari koje se kose sa onim što moj isprani mozak može da prihvati. Hajde da konkretizujem.

Naletao sam i ranije na internetu na ljude koji tvrde kako reptiloidi (gmazovi) i vanzemaljci igraju određene uloge u kontroli ljudskog uma. Imam otpor da ovo prihvatim, ali i ne odbacujem (ono što nisam video ne mora da znači da ne postoji).

1. Toliko je gluposti pušteno među ljude da je zaista prava umetnost razabrati kukolj od žita;
2. Nikada ih nisam video, a teško mi je da nekome koga ne gledam u oči poverujem na reč;
3. Iskustva koja imam sa ljudima mi govore da nam za apsolutno porobljavanje nisu potrebni drugačiji oblici svesti - dovoljni smo sami sebi (ovo je samo moralna spremnost na takav čin).

Ali:

Smišljanje i realizacija programa, koji je danas toliko očit, a jako složen jer njegovi pipci zahvataju naše podsvesno, a svesno u potpunosti, je jako kompleksan sadržaj. Da bi neko zavladao masama na način na koji danas zaista vlada, mora uložiti mnogo truda i o tome neprekidno da razmišlja. OK, ljudi su različiti, postoji mogućnost o postojanju grupe takvih psihopata. Ali, ako je taj neko na našem nivou postojanja, onda njegove dnevne aktivnosti pretpostavljaju neke od sledećih (prilikom zavladavanja):
a) smisliti način na koji će mediji raditi u vašu korist, a to obuhvata i realizaciju te ideje - trebalo je, dakle, u svim državama sveta, u svim vodećim medijima, još pre 100-150 godina, postavljati svoje urednike, svoje novinare, svoju agenturu. Ako to regrutovano osoblje iz našeg soja, onda ono ima više/manje slične moralne, emotivne i intelektualne dileme kao i drugi. Nije teško zamisliti da ćete pridobiti po jednog čoveka u svakoj redakciji da vam služi, ali po njih nekoliko - to već zahteva ozbiljnu posvećenost, koja neprekidno traje od osnivanja redakcije. Dakle, da kažemo, u svakoj državi mora postojati čovek koji će se baviti samo medijima.
b) ubediti ljude na vlasti da rade u vašu korist, a to obuhvata i realizaciju te ideje - ista priča. U svakoj državi treba postaviti čoveka i odrešiti mu određena sredstva kako bi uticao na političare, u ranijem periodu na monarhe. Tu je odveć zapetljana situacija jer ima mnogih koji teže svojim interesima.
c) smišljati, pisati i objavljivati knjige koje dovode ljudsko biće u stanje svesti koje vam odgovara, i realizacija te ideje - tu vam je već potrebna armija obrazovanih ljudi koja je u neprekidnoj međusobnoj interakciji jer je cilj obmana nešto obrazovanijih ljudi - onih koji koriste knjigu kao medij. Pritom, treba uzeti u razmatranje da u ranijim vremenima nismo imali baš neki procenat obrazovanosti stanovništva generalno.

Zaustaviću se na ova tri zahteva koje vladari ljudi moraju da ispune kako bi izgradili neophodne mehanizme za dalje delanje.

E sad, isti ti vladari, ako su na našem nivou postojanja, vremenom umiru. Dakle, sav ovaj posao jedan čovek može da radi nekih 50 godina (počeo od 25-30. godine života, završio u 75-80.). U redu, oni se smenjuju, na primer, njihova deca ih smenjuju.

Ipak, zahtevi koje sam naveo traže neprekidnu i veliku posvećenost bar 10ak ljudi sa samog vrha piramide. Da kažemo da su se rukovodili Zodijakom pa ih je 12, ali to je sve nevažno i u domenu pretpostavke. Tih 12 ljudi sada mora da pazi šta radi red ispod njih, ali ne smeju da izgube iz vida ni 3. red od sebe kako se ne bi razotkrili jer moraju uspostavljanje apsolutne kontrole da drže u strogoj tajnosti. Kako kaže jedna izreka - dvoje ljudi mogu da čuvaju tajnu samo ako je jedan od njih mrtav. Tako, već na samom vrhu dobijamo mogućnost odlivanja informacija iz ove piramide. Kako se krećemo ka dnu, ova mogućnost je sve veća i veća, jer ove poslove obavljaju ljudi, a svi znamo da jedan čovek u tren oka može da promeni svoj stav o celoj stvari i raskrinka bandu!

Dakle, sam vrh je upućen u ceo program, redovi posle njega sve manje i manje, ali među ljudima uvek se nenadano nađe neko pronicljiviji. Na vrhu su, jelte, smrtni ljudi. Postoji velika mogućnost odlivanja informacija, a posao je ogroman i samo po sebi je komplikovan za kontrolisanje.

Da ne bih dužio dalje priču, povežite sami sve ove elemente i zamislite kakve sve implikacije mogu imati u smislu da dođe do pucanja ove piramide. Tada shvatamo da ljudi, čiji kalup nam je odveć dovoljno poznat, teško da poseduju mogućnosti za ovakav poduhvat jer traje godinama, obiman je, a čovek je smrtan i ograničen. Izvodim zaključak da su za ovo potrebni nadljudski napori i sposobnosti. Ili nadljudi? Ili korišćenje većeg procenta svesti od onog koji je uobičajen, a to već zahteva podosta ezoterije i raznorazne magije.

Dakle, običan smrtnik, čiji životni vek traje 80ak godina, teško da je u mogućnosti da vodi ovaj sistem. Pritom, uzmimo u obzir, da manipulacija ljudima traje malo duže od 100-150 godina, ali sam ovaj poslednji period uzeo u razmatranje. Ispada, da nam za sve ovo trebaju bića malo "višeg ranga" od čovek.

Ovo bi bila jedna mogućnost istorije razvoja ovog sranja.

Druga mogućnost bi bila da su to bili zaista ljudi, ali bi se onda uspostavljanje kontrole moralo prožeti duboko u Istoriju čovečanstva, gde su sudelovali raznorazni likovi i sve je trajalo previše dugo vremena za pojam naše svesti, ali ipak nije nemoguće da je se veština manipulacije prenosila sa generacije na generaciju.


Sada je na meni da odaberem jednu od ove dve mogućnosti. Ima li ko treću?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 12, 2008 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1200
dog25 je napisao/la:
Sada je na meni da odaberem jednu od ove dve mogućnosti. Ima li ko treću?


Treća je, naravno, da su povijesna događanja čista slučajnost, da nema nikakve (skrivene ili otvorene) uzročno-posljedične veze među vremenom odvojenim događajima (revolucije, ratovi, društvene promjene.......) i da ona u konačnici nigdje ne vode.

Ovo se zove katastrofički ili aksidentalni pogled na povijest. I to je ono što nas uče u školama :twisted:

Zapravo to nije treća, već druga.
One dvije koje ti navodiš su jedna te ista, samo su jedna od podpodjela konspiracijskog pogleda na povijest i događanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 12:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 06, 2008 2:13 am
Postovi: 9
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
- nedavno sam preveo ovu čaneling seansu, pa se pitam šta ukoliko je ovo što je ovdje rečeno – istinito? Da li bi i ovo mogao da bude jedan dio “smisla i pozadine velike igre”???

Seansa 04/05/96 (kontakt: Kasiopejci)

...



Ja sam nova i moram priznati da mi nije baš najjasnije
što bi ovo trebalo biti :?

_________________
Craving for love, we sometimes agree
to a lot less than desired.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 1:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Na sta tacno mislis?

Ovde ima par reci o kasiopejcima:
http://www.cassiopedia.org/glossary/Cassiopaeans



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 1:51 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4217
Morgan je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
- nedavno sam preveo ovu čaneling seansu, pa se pitam šta ukoliko je ovo što je ovdje rečeno – istinito? Da li bi i ovo mogao da bude jedan dio “smisla i pozadine velike igre”???

Seansa 04/05/96 (kontakt: Kasiopejci)

...



Ja sam nova i moram priznati da mi nije baš najjasnije
što bi ovo trebalo biti :?


Ukratko rečeno:

Citat:
“Mnogo je više stvari na nebu i na zemlji, nego što je tvoja mudrost u stanju da ih sanja, moj Horacije”


(kako Šekspirov Hamlet svojevremeno reče svom prijatelju)


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 3:53 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 06, 2008 2:13 am
Postovi: 9
Lokacija: Zagreb
Žao mi je, prijatelju, ali meni je to suludo :lol:
With all do respect :wink:

_________________
Craving for love, we sometimes agree
to a lot less than desired.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 7:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Žao mi je, prijatelju, ali meni je to suludo


Da, svakako, pa svatko ima slobodnu volju da nešto percipira kako i želi percipirati... no big deal...

... sve u životu su samo - lekcije.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 8:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 06, 2008 2:13 am
Postovi: 9
Lokacija: Zagreb
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Žao mi je, prijatelju, ali meni je to suludo


Da, svakako, pa svatko ima slobodnu volju da nešto percipira kako i želi percipirati... no big deal...

... sve u životu su samo - lekcije.

:mrgreen: :wink:


No ma što god ja mislila o tome,
moram priznati da je zanimljivo. :-k

_________________
Craving for love, we sometimes agree
to a lot less than desired.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 10, 2009 3:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Pokusavam se postaviti u njihov polozaj a na osnovu informacija koje su meni dostupne, vjerujem da su te informacije minimum minimuma u odnosu stvarnog stanja kod njih.
Bez imalo sumnje vjerujem da je ovaj proces poceo minimalno prije 4000 g. ( mogu se nazrijeti neki tragovi) jer trebalo je sigurno generacije i generacije da bi se unistio i posljenji impuls koji veze covjeka za njegovog Stvoritelja odnosno da bi se covjek lisio svoje svjesnosti i razuma.
Da bi se prirodni sustav izmjenio samo na jednom segmentu ukupnog sustava je moguc ali sigurno postepeno i dugotrajanim procesom koji nebi naglo poremetio zakon prirode a za koji vjerujemo da je konstanta.

Znaci taj proces je po svim informacijama koje nas prepravljuju u zavrsnoj fazi.
Znaci vlasnik projekta konacno moze odahnuti dobio je novu tehnologiju za svoj cijenjeni biznis.
Vec je nekoliko puta bio primoran da adaptira i modernizuje postojeci objekat ta bi bio funkcionalan a sada kad ima novu tehbologiju najbolje bi bilo da porusi stari objekat i da izgradi novi na istom prostoru te da tu starta sa novom tehnologijom za koju vjeruje da ce trajati jako jako dugo.
opet pitanja,pitanja i pitanja????????????????????????

Izvinite samo sam naglas razmisljao!

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 14, 2009 11:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
I dal ima tko kakv komentar na projekt Camelot i norveško pismo (http://projectcamelot.org/norway.html) vezano uz 2012. Dal ima u tome šta istine il oni samo trabunjaju, pogotovo uz planet x tj. nibiru?
Pogledo sam dokumentarni na youtubu
(http://www.youtube.com/watch?v=AbgHyrmgRZM) i stari spominje da su na marsu i mjesecu vanzemaljske baze koje nama upravljaju (ananaki). Da na marsu postoji cijeli grad ispod površine i da se toplina vidi na IC kamerama.I to vlada sve zna i šuti o tome. Da ima ljudi koji svakodnevno komuniciraju s njima. A njihov homeworld planet je taj planet x koji bi trebao proći kraj nas i kad prođe izazvat će katastrofe koje će postupno doprinjet kraju ove civilizacije i načina života kojeg znamo. Oni zapravo upravljaju zemljom preko iluminata. Zato su i sumerani znali za njih jer su im oni sve prenjeli, ti ananaki.
To je ukratko o čem stari govori.

2012. se spominje zbog 3 razloga; po kalendaru maya koji završava 2012., po rimskoj proročici cibili (http://www.youtube.com/watch?v=XAtgPaggeTM) i treće po webbotovima koji sakupljajući podatke sa web mogu predvidjeti budućnost i dosada su bili točni.



The Anunnaki (also transcribed as: Anunnaku, Ananaki) are a group of Sumerian and Akkadian deities related to, and in some cases overlapping with, the Annuna (the 'Fifty Great Gods') and the Igigi (minor gods). The name is variously written "da-nuna", "da-nuna-ke4-ne", or "da-nun-na", meaning something to the effect of 'those of royal blood' or 'princely offspring' or "heaven and earth" (Anu-na-ki) The Annunaki appear in the Babylonian creation myth, Enuma Elish. In the late version magnifying Marduk, after the creation of mankind, Marduk divides the Anunnaki and assigns them to their proper stations, three hundred in heaven, three hundred on the earth. In gratitude, the Annunaki, the "Great Gods", built Esagila, the splendid: "They raised high the head of Esagila equaling Apsu. Having built a stage-tower as high as Apsu, they set up in it an abode for Marduk, Enlil, Ea." Then they built their own shrines.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 3:56 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Evo sam danas naletio na nešto što mi je izgledalo zanimljivo, pa mislim da je ovo dobro mjesto za okačit link


http://www.jordanmaxwell.com/documents/ ... 0Papers%20[IRM08].pdf

...a onda sam još malo kopao...

http://www.robertmorningsky.com/

...zvuči poznato :-k



:blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 7:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Da nas prebacim ovde:

Citat:
Citat:
Potrudimo se da ovu kosmičku utakmicu odigramo pametno.

Nemirna dusa:
Zar možemo na nju utjecati "s klupe"

Zna se ko "kolo vodi"


Hm, rekla bih da nemamo sedišta na tribinama. 8)
A ni u parteru. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 15, 2009 12:00 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 27, 2008 5:55 pm
Postovi: 26
Lokacija: planeta Zemlja
Arja je napisao/la:
Da nas prebacim ovde:

Citat:
Citat:
Potrudimo se da ovu kosmičku utakmicu odigramo pametno.

Nemirna dusa:
Zar možemo na nju utjecati "s klupe"

Zna se ko "kolo vodi"


Hm, rekla bih da nemamo sedišta na tribinama. 8)
A ni u parteru. 8)

Na sve sto nas okruzuje mozemo da uticemo, smisao Znanja i jeste da nas "uveri" u beskrajne mogucnosti naseg bica, samo ako mi to odlucimo na osnovu slobodne volje.
Ne postoje izgubljene ili dobijene utakmice, postoje samo one koje nismo odlucili da igramo !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 15, 2009 8:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Na sve sto nas okruzuje mozemo da uticemo, smisao Znanja i jeste da nas "uveri" u beskrajne mogucnosti naseg bica, samo ako mi to odlucimo na osnovu slobodne volje.
Ne postoje izgubljene ili dobijene utakmice, postoje samo one koje nismo odlucili da igramo !


Ovo je jako dobro rečeno.
I još bih rekla, i odigrane i neodigrane, “izgubljene” i “dobijene” nose u sebi supstrat životnog iskustva, onaj fini proizvod od koga se izgrađuje naša duša.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 18, 2009 1:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 1:53 pm
Postovi: 66
Što se tiče norveških podzemnih baza i političara koji je o tome govorio:

Citat:
The marks of the alien presence are also there, and I often see the Norwegian elite politicians are not what they say they are. It’s like they are controlled in every thought, and what they have to say is just as they are told to do things in such manners. It is clear for me who they are, and who they are not. You can see it in their eyes and in their minds.


'...kao da su političari kontrolirani (od strane vanzemaljaca)...'
Možda sami vanzemaljci koriste ljude da bi napravili utočište, baze, onako kako to odgovara samim ljudima, što naposljetku odgovara i vanzemaljcima da bi nas vanzemaljci (u slučaju katastrofe) opet kontrolirali u podzemlju. Norveška bi 'spremila' pola svoje populacije u baze, što i nije malo.
Kasiopejci se ne slažu sa odlaskom u podzemlje, što će se desit, desit će se. Uživajmo u vožnji.
Ako sam u krivu u vezi Kasiop., molim ispravak :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: čet nov 12, 2009 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Evo i svećenici više ne mogu šutjeti :)

Svećenik u Zadru: Cjepivo je dio plana za uništenje čovječanstva

PROPOVIJED održana u župi Sv. Martina pored Zadra na blagdan Svetog Martina razlikovala se od propovijedi na koju su župljani inače navikli. Naime, fra Miroslav Bustruca gostovao je u župi don Jure Zubovića i u svojoj propovijedi pozvao vjernike da ne prime cjepivo protiv svinjske gripe jer će biti mikročipirani.

"Postoji masovni plan za uništenje čovječanstva, a dijelovi tog plana su različite epidemije i zaraze. Samo cjepivo protiv svinjske gripe, koja sada izaziva masovnu histeriju, u sebi ima mikročip kojim nas se želi kontrolirati", poručio je Busturc župljanima i dodao kako je to njegov stav, a ne stav crkve.

Don Jure Zubović komentirao je njegovu propovijed tvrdeći da je ono što je rečeno bilo upućeno samo vjernicima, a ne svim građanima. "Svećenik je tu da brani načela Crkve, a zbog izrečenih činjenica o cjepivu, neki su ljudi već zatvoreni. Puno više će se znati za dva-tri tjedna kada će se Sveta stolica obratiti svjetskim državnicima", dodao je.

Jedan od najboljih propovjednika u Hrvatskoj

Ravnatelj osnovne škole u Pridragi, Krste Zupčić složio se s mnogim građanima da je Bustruca jedan od najboljih propovjednika u Hrvatskoj te da su njegove riječi izvađene iz konteksta. "Ja sam shvatio da je htio reći da su sve opasne boleštine, poput side, ptičje i svinjske gripe izašle iz laboratorija i da to nije slučajno", potvrdio je ravnatelj.

"Ono što je kazano u toj propovijedi nisu recepti nego naputci za osobno promišljanje kroz savjetovanje sa kompetentnim osobama i na temelju susreta Boga kroz molitvu. Odgovornost za osobno postupanje nitko ne može prebaciti na drugoga niti poticati da se nešto napravi", zaključio je fra Miroslav Busturca.


Preuzeto sa ove lokacije!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: čet nov 12, 2009 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Evo i svećenici više ne mogu šutjeti :)


Jedno je istina ,a to je da njih uopće nije briga za ljude nego za jednu knjigu,oni su oduvijek bili protiv cijepljenja,pa tako i ova izjava ne znači mnogo.
Ovo govori samo za sebe
Citat:

Don Jure Zubović komentirao je njegovu propovijed tvrdeći da je ono što je rečeno bilo upućeno samo vjernicima, a ne svim građanima. "Svećenik je tu da brani načela Crkve, a zbog izrečenih činjenica o cjepivu, neki su ljudi već zatvoreni. Puno više će se znati za dva-tri tjedna kada će se Sveta stolica obratiti svjetskim državnicima", dodao je.


Njih uopće nije briga za ljude već za ovo što sam podebljao.

Primjer su i kondomi i njihove izjave ljudima (vjernicima-ovcama) da ih ne koriste,s tom izjavom su samo dokazali kako su moralni,a govore naširoko svima o "moralu",to su budale bez imalo savjesti,kada to učini vatikan i tako šta izjavi zamislite koje to samo posljedice ima za siromašne ljude.
I onda se mi zapitamo da je crkva za ljude i njihova napravljena učenja,ne nisu već njih zaboli za ljude.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz