Sada je: sub apr 27, 2024 1:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: čet jun 24, 2010 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
MonteChristo je napisao/la:
Vrlo je jednostavno.
Zavisi što za tebe predstavlja ego-očito sve negativno.
Za mene predstavlja ja,samosvijet,sa svime što tu spada,"negativno" i "pozitivno".


Čovjek je slojevito(kompleksno)biće.

Prvo idu osjećaji(emocije),pa um,pa inteligencija,pa lažni ja(ego,sujeta,sebeljublje),pa čelični zid,pa duša i srce na kraju.

Većinom ljudi vlada guna neznanja(tanas)i strasti(rajas),a manjinom guna dobrote(sanas),a to su tri gune materijalne prirode.

Trenutno živimo u periodu Kali(hindusko božanstvo ubojice djece kao nevinih stvorenja čija je krv dobra za vampire i vukodlake među nama :twisted: )Juga(Željezna Juga)koju karakterizira:svađa,kaos,konfuzija,a uskoro se završava njen ciklus(2012)kao najkraćeg razdoblja,kada ponovno ulazimo u period Satja Juga(Zlatna Juga),pa Tretor Juga(Srebrna Juga),pa Tropara Juga(Bakrena Juga)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: čet jun 24, 2010 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
kao što rekoh, moje i tvoje shvaćanje svijeta i čovjeka je različito.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: ned jun 27, 2010 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
vrlo je jednostavno, zavisi što za tebe predstavlja ego. očito sve negativno.
za mene predstavlja ja, samosvijet, sa svime što tu spada, "negativno" i "pozitivno".


Ego je pozitivan samo onda kada je podređen čistoj svijesti kao instrument, u protivnom on je zao gospodar.
Kad kažeš JA misliš na ego, osvještena i samospoznata osoba koja je spoznala jednotu postojanja nikad neće za sebe reći JA. JA je tvorevina uma, JA sam ime i prezime, JA sam ono što radim, itd. sve su to poistovjećenja. Pokušaj se staviti u položaj kao da si doživio totalnu amneziju, da neznaš za roditelje, da zaboraviš doslovno sve, tko bih onda bio i za što bi se tvoj ego onda uhvatio?

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: ned jun 27, 2010 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
kažeš da je ego pozitivan samo onda...........
dakle čim ima samo onda, znači da ipak može biti.

upravo to što pišeš i je bitno, iz iste stvari ti izvodiš jedan zaključak a ja drugi.

kad se staviš u položaj sličan tome kakav navodiš, a ja ću još i dodati, osoba koja nema ime i prezime jer mu to roditelji nisu dali, nema imovine, rodbine, odjeće, nikakve socijalne vještine, i ogoli dalje još po potrebi,
takva osoba ipak ima svijest o sebi, ima svoje ja, i to je ono što netko zove božanska iskra, netko drugi zove drugačije.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: pon jun 28, 2010 6:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
takva osoba ipak ima svijest o sebi, ima svoje ja, i to je ono što netko zove božanska iskra, netko drugi zove drugačije.


Iluzorno Ja ili ego je tvorevina uma ili jedna vrsta suptilnog omotača, ono je ilizorno i nema samosvijest već parazitira na račun čiste svijesti (duha) pokušavajući je nadići čak i ubiti, to je jedna vrsa raka ili bolesti.
Kad ego vlada to se naziva bolesno stanje duha.
Što znači biti samosvijestan, često baratamo tim pojmom ali u suštini manje više da i neznamo pravo značenje te riječi. Biti samosvijestan znači biti apsolutno prisutan u sadašnjem trenutku ili vječnom sada tada ego i um pucaju jer se nemaju za što uloviti, um je uvijek u sjećanjima prošlosti ili u nadi za spasenjem u budućnosti, to im je hrana, taj fenomen se naziva PSIHOLOŠKO VRIJEME. Ne postoji prošlost ona egzistira kao trag u umu, nikad se ništa nije desilo u prošlosti niti će se ikad išta desiti u budućnosti, sve se dešava u sadašnjem trenutku.
U tom psihološkom vremenu um i ego nas mogu držati čitav život, ko što i drži preko 90 posto čovječanstva, prođe nam život kao da ga nismo niti živjeli a nismo ga živjeli zato jer nismo bili prisutni.
Um i ego mogu postojati samo u OPS okruženju, dalje od toga njima mjesta nema jer im je frekvencija isuviše niska te se već raspadnu u astralu nakon smrti.

Stoga nemoj gajiti iluzije o tome da ćeš pomoču ega nešto korisno spoznati to je jednako kao kad se dlanovima uhvatiš za stopala u nadi da ćeš se odvojiti od poda. ](*,)

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: pon jun 28, 2010 9:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
ima previše nelogičnosti ne samo u sadržaju nego i načinu na koji prezentiraš stvari.

daj mi odgovori što je to što ima samosvijet, ili možda je i samosvijest iluzorna.
to što pišeš da to znači biti apsolutno prisutan u trenutku, to nema veze.
je li moja ruka ili prst ili noga apsolutno prisutna u trenutku, ima li ona svijest?

kažeš da prošlost ne postoji već egzistira kao trag u umu.
ako trag u umu postoji, postoji i prošlost.
taj pojam bezvremenskog je utopija. vrijeme je nastalo u jednom trenutku i cijeli svemir je podložan ritmu i frekvenciji. a to je isto što i vrijeme.

iluzije gajim i to na način da im stalno mijenjam boju . tako da sam ih svjestan a ne uklapam ih u svjetonazor.
tj. iluzije ne gaje mene već ja njih.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jun 29, 2010 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Ili se gajite zajedno? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jun 29, 2010 12:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
glock je napisao/la:
Ili se gajite zajedno? :D

ma svejedno, taj moj komentar je ionako višak. nema smisla.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jun 29, 2010 5:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
ima previše nelogičnosti ne samo u sadržaju nego i načinu na koji prezentiraš stvari.


Logikom uma nikad nećeš izaći iz labirinta, riješenje leži u nadilaženju uma.
Prezentiram stvari onako kako najbolje mogu a sad je na sugovorniku da li razmije ili ne.
Vjerojatno radim grešku jer dajem odgovore na nepostavljena pitanja, netko tko ne postavi pitanje odgovor ne može naići na razumjevanje.
Svatko je od nas svijestan onoliko koliko ima znanja i spoznaje
Znanje je mentalna odlika a spoznaja dolazi iz srca.
Znanje je put do spoznaje, a spoznaja je kad nešto doživimo i iskusimo emotivno, znači imamo doživljaj nečegai.
Primjer za to je teglica sa medom, netko može dati doktorat na temu meda ali ako ga ne kuša i ne osjeti njegovu slatkoću i punoću sve mu je za badava jer nema realizaciju istog.
Netko tko nezna što je automobili i čemu on služi ne može ga spoznati samo gledanjem u njega ali ako mu date znanje o tome što je i koja mu je namjena i još ako ga naučita rukovati njime ta osoba postaje u potpunosti svijesna tog automobila.
Gotovo identična stvar je i sa samospoznajom, ako znamo tko smo, što smo i koja je naša uloga u cijeloj ovoj kosmičkoj priči postajemo osvješteni svijesni sami sebe kao čiste svijesti ili božanske iskre. Mslim da je to jasno kao dan i da ne treba dalje slovkati.

Citat:
kažeš da prošlost ne postoji već egzistira kao trag u umu.
ako trag u umu postoji, postoji i prošlost.


Možeš li vratiti prošlost, ili možda poznaješ nekoga tko je u tome uspio? Ja iskreno ne poznam nikoga niti sam čuo da je to nekome pošlo za rukom barem u ovoj dimeniji. Iskustveni trag prošlosti postoji u sveprisutnom Božanskom umu čega smo i sami dio, to nema veze sa satnim vremenom.

Da ne elaboriram dalje na tu temu prepoučujem knjigu MOĆ SADAŠNJEG TRENUTKA od E. Tolle
nije komplicirana, pomoći će ti da shvatiš ovu tematiku.

Citat:
iluzije gajim i to na način da im stalno mijenjam boju


Samo naprijed prijatelju zagarantiran ti je dug boravak u 3d iluziji, na kraju to je tvoja sloboda izbora i nema se nitko pravo mješati u nju :thumbup:
Pozzz.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jun 29, 2010 6:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
ja kad referiram na tebe obraćam se onom što si napisao.
ti si meni dao više savjeta u ovih par postova nego sam ih primio u životu.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jun 29, 2010 7:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
ja kad referiram na tebe obraćam se onom što si napisao.
ti si meni dao više savjeta u ovih par postova nego sam ih primio u životu.


Pišem sa stanovišta svog neznanja, ne želim popovati nikome. Spoznaja se ne može darovati ona je svojstvo osobne zrelosti u protivnom niti jedna duša nebi dolazila u ovu iluziju.

Gurdjijev je jednom rekao da Ljudi ne mogu poduzimati radnje koje su u suprotnosti sa njihovim razumijevanjem, niti imati razumijevanje koje nije odraženo u njihovim radnjama.

Ako moje postove smatraš trivijalnim glupostima ili napadom na vlastiti ego slobodno ih zanemari kao da ih nikad nisi pročitao, mada su moje namjere sve samo ne zle, želim samo razmjenti neka svoja iskustva i naučiti nešto od drugih, sve je ovo škola za pačiće male :D

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jun 29, 2010 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
trebao si već shvatiti da ih zanemarujem i time preuzimam odgovornost za to.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: sri jun 30, 2010 4:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
MonteChristo je napisao/la:
trebao si već shvatiti da ih zanemarujem i time preuzimam odgovornost za to.

Onda je ovo kraj rasprave sa moje strane, svaka daljnja razmjena mišljenja i iskustava sa tobom je suvišna
Niisi prozvan/na nizašto tako da ne trebaš imati osjećaj odgovornosti, svatko ima slobodu izbora što za sobom povlači i odgovornost prema kreaciji.
Ignoriranjem se ne postiže ništa to je samo bijeg od odgovornosti koja prije ili kasnije uzme svoj danak.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: čet jul 01, 2010 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Očigledno je da matrica u kojoj živimo ima mnogo različitih razina(nivoa) inteligencije i (samo)svijesti na kojima ljudi obitavaju i shodno toj činjenici nisu svi u jednakom položaju jer se razlikuju u stupnju psihofizičkih sposobnosti :evil: i zbog toga vječiti sukobi kako među pojedincima tako među narodima jer oni jači misle da imaju pravo tlačiti one slabije,a možda i imaju pravo. :?

Što je uvjetovalo i tko je odredio takvu hijerarhiju to je jedna velika zagonetka. :-k


Bilo kako bilo,Bora Čorba je znakovito davno još pjevao;"Mi smo davno u mašini" :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: čet jul 01, 2010 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
kartikeya je napisao/la:
Možeš li vratiti prošlost, ili možda poznaješ nekoga tko je u tome uspio? Ja iskreno ne poznam nikoga niti sam čuo da je to nekome pošlo za rukom barem u ovoj dimeniji. Iskustveni trag prošlosti postoji u sveprisutnom Božanskom umu čega smo i sami dio, to nema veze sa satnim vremenom.

Možda nema,ali i materija kao takva je samo dio "božanskog uma",tako da nebih bio tako egzaktan.
http://www.damanhur.hr/damanhur/vremeplov.htm
http://danas.net.hr/znanost/page/2010/0 ... 57006.html
http://eskola.hfd.hr/fizika_svemira/vremeplov/
kartikeya je napisao/la:
Pišem sa stanovišta svog neznanja, ne želim popovati nikome.

Sa stanovišta neznanja,zvučiš poprilično samouvjereno i dogmatski.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: pet jul 02, 2010 10:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
kartikeya je napisao/la:
Samo naprijed prijateljuzagarantiran ti je dug boravak u 3d iluziji,na kraju to je tvoja sloboda izbora i nema se nitko pravo mješati u nju :thumbup:
Pozzz.


Parafrazirat ću Ljubu Ćesića-Rojsa i da ne bi bilo zabune =; uputiti ovo većini ljudi na svijetu:

"Budite muškarci,pa priznajte da ste pederi" :love1:

Ovdje ne mislim da pedere po spolnoj orijentaciji,nego po karakteru ljudskom jer većina izigrava(i "elite" i "obični ljudi")neke "vjernike i humaniste te altruiste" :P ,a u bit su:materijalisti,egoisti i licemjeri :twisted: koji to ne žele priznati. :^o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: ned jul 04, 2010 12:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Nemirna duša je napisao/la:
kartikeya je napisao/la:
Samo naprijed prijateljuzagarantiran ti je dug boravak u 3d iluziji,na kraju to je tvoja sloboda izbora i nema se nitko pravo mješati u nju :thumbup:
Pozzz.


Parafrazirat ću Ljubu Ćesića-Rojsa i da ne bi bilo zabune =; uputiti ovo većini ljudi na svijetu:

"Budite muškarci,pa priznajte da ste pederi" :love1:

Ovdje ne mislim da pedere po spolnoj orijentaciji,nego po karakteru ljudskom jer većina izigrava(i "elite" i "obični ljudi")neke "vjernike i humaniste te altruiste" :P ,a u bit su:materijalisti,egoisti i licemjeri :twisted: koji to ne žele priznati. :^o


Odlično, o Rojsu i njemu sličnim neću komentirai, ako ti je on uzor za parafraziranje svaka čast.
Zanimljivo je to kad se ne može napasti misao onda se napada mislilac to je kroz vjekove oprobana metoda. Zanimjivo je kako smo jedinstveni kad se pojavi netko tko drugačije razmišlja odmah se okarakterizira kao neprijatelj on bio stvarni ili virtualni koga treba po svaku cijenu marginalizirati i satrati.
Ovo što ti iznosiš su nepristojne bljuotine, koja elita o čemu ti govoriš? Svoju frustraciju usmjeri ka onoj stvarnoj nevidljivoj eliti koja nas kroz vijekove j... u mozak, dok se mi trvemo međusobno.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Zadnja izmjena: kartikeya; ned jul 04, 2010 1:12 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: ned jul 04, 2010 1:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
Sa stanovišta neznanja,zvučiš poprilično samouvjereno i dogmatski.


Bilo bi mi drago kad bih iznio i svoja iskustva pa da obogatimo ovaj forum. Moja kako je ti zoveš samouvjerenost je temeljena na iskustvima odnosno spoznajama a ne na foteljaškom suhoparnom filozofiranju tipa možda je ovako ili onako, vidim da to nekima smeta i ispadam kao nekakav hvalisavac a to mi opće nije niti na kraj pameti.

Ima dosta onih koji vole podmetati i minirati forum kao da su po zadatku ovdje, uvijek se hvataju za sitnice makar to bila crtica ili zarez ne trudeći se shvatiti bit poruke.

Ima jedna izreka koja govori da mudar čovjek u svemu vidi smisao a budala svačemu nađe zamjerku.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jul 06, 2010 2:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
kartikeya je napisao/la:
Odlično,o Rojsu i njemu sličnim neću komentirai,ako ti je on uzor za parafraziranje svaka čast.

Zanimljivo je to kad se ne može napasti misao onda se napada mislilac to je kroz vjekove oprobana metoda. Zanimjivo je kako smo jedinstveni kad se pojavi netko tko drugačije razmišlja odmah se okarakterizira kao neprijatelj on bio stvarni ili virtualni koga treba po svaku cijenu marginalizirati i satrati.

Ovo što ti iznosiš su nepristojne bljuotine,koja elita o čemu ti govoriš?

Svoju frustraciju usmjeri ka onoj stvarnoj nevidljivoj eliti koja nas kroz vijekove j... u mozak, dok se mi trvemo međusobno.



Nikoga ne napadam nego samo drugim riječima(brutalno iskreno :oops: )ponavljam ono što većina ovdje govori da su većina ljudi OPS,a ne OPD kao što tvrde. :^o

Iako sam po vokaciji ljevičar,nisam isključiv,i ono što desničari kažu,ako je pametno,treba istaći,pa makar bilo i primitvno,tako će doprijeti do svakog mozga nego da se kaže učenim riječima. :roll:

U tom pogledu,"pada mi na pamet" izjava Ante Kovačevića(Onaj o ženama kao za madrac,a ne mudrace stvorene) koji je rekao da ne dijeli HR više na potomke ustaša i partizana već na one koji imaju(tajkunska HR)i one koji nemaju(kontejnerska HR)i da nemam mira između onih koji imaju i onih koji nemaju pogotovo ako su ovi došli do toga nemoralno-u svakom slučaju,vrijedno za istaći. :!:

A,što se tiče manipulacija "nevidljivih elita" nad nama,nismo ni mi "obični ljudi" puno bolji jer i mi manipuliramo jedni nad drugima,oni s višom svijesti nad onima s nižom("viteški" :evil: ,nema šta)i takvim ponašanjem samo dajemo legitimitet onima "gore" kad se i mi "dole" tako ponašamo-tako je ova matrica napravljena :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: uto jul 06, 2010 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Jedan važan dio igre, npr.:

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1219:tko-su-pravi-vlasnici-medija-u-hrvatskoj&catid=1:politika&Itemid=9


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz