Sada je: sri maj 15, 2024 5:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Smisao i pozadina "Velike igre" i kako dalje?
PostPostano: pon dec 07, 2009 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Velika se igra nastavlja!

Kako neutralizirati ili zaplašiti bilo koga tko drugačije misli no što su to za nas predvidjeli srednjostrujaški mediji, religije, znanost, pravnici, političari, farmaceuti i medicinari i ostali "bogom dani" moćnici?
Nema zakonske osnove za progon ali možemo ga jednostavno dovesti u vezu s nekom sektom! A za to će se pobrinuti zloglasni francuski zakon iz 2001 koji će se preko UN institucija, a pod krinkom zaštite ljudskih prava, proširiti na cijelu Europu.

A kako prepoznati sektu?

To je bar lako:
-
slika
Sekte su opasne kriminalne organizacije, a zajedničko im je stvaranje bogatstva, mentalna manipulacija nad pojedincem i masom te izbjegavanje poreznih obveza... detaljnije

OK, ima tu istine... ali idemo dalje:
(obratite pažnju da im je stranica u Bruxellesu)

KAKO PREPOZNATI SEKTU ?
-Susreli ste se sa grupom ili osobama koje su vam se činile neobičnim?
-Vaše dijete, supružnik ili draga osoba pripada grupi čije vas aktivnosti zabrinjavaju?
...
-Kada sretnete ljude izuzetne ljubaznosti i topline
-Kada vas odvedu u svoje društvo koje vam pruža izuzetno gostoprimstvo

Gore navedena upozorenja sa stranice CISK-a mi ne liče na opis sekte već na uvođenje fašizma na mala vrata!

U čemu sekte ugrožavaju profit i moć multinacionalnih kompanija:
-Posebno je internet kao nekontroliran medij potpomogao širenju sljedbi i marketingu ilegalnih iscjelitelja koji ponajviše putem brojnih foruma, sada i na daljinu, vrbuju mlade sljedbenike i potpuno besplatno promoviraju svoje proizvode.
-Francuski zakon o sektama iz 2001. godine kaže da je moderna sekta udruženje zasnovano na totalitarizmu, bez obzira ima li u sustavu religijsko obilježje ili ne.
-Posebno treba istaknuti i povrede medicinskih tretmana kroz takozvanu alternativnu medicinu čiji je jedini pravi naziv ilegalna medicina.
-Zbog svega postoje tendencije da se sekte i kultovi reguliraju zakonom na razini Europske unije.
-To je vrlo česta pojava, ali oni napadaju sve što je civilizacija do sada stvorila poput znanosti, medicine ili školstva. (David Icke će loše proći - moja opaska)
-Srećom, postoji Vijeće Europe koje će nametnuti Hrvatskoj poštivanje nekih pravila i propisa. (blago nama :( )
Ilegalna medicina danas prelazi u sektašku medicinu, što je dijelom preobrazbe koja se javila 60-ih godina prošlog stoljeća.
-No u tom će vam slučaju biti ponuđeni i drugi ‘alternativni’ izbori poput reikija, makrobiotike, transcendentalne meditacije, aromaterapije, bioenergije, rada na čakrama, hipnoze, tehnike mudrosti i samopouzdanja…To je svijet koji se poznaje, bez obzira jesu li u sljedbi ili nisu. Zbog toga francuski zakon ne tereti samo grupe, već i pojedince koji štetno djeluju na psihofizičko zdravlje čovjeka.
-Imamo sotoniste, koji su prisutniji u katoličkim zemljama, jer se na taj način pokušava ocrniti dominantna religija. (Znači sad je sve jasno: najveća i najopasnija sekta poastaje "dominantna religija" a sve ostalo su "opasne sekte")
-Što ćemo onda s guruima ilegalne medicine koji svakodnevno djeluju u Hrvatskoj?
Na prekršajni sud… ili kazneni! To je vrlo ozbiljna stvar. Prvo nude preparate za koje tvrde da nisu štetni, no nema dokaza ni da su korisni. Uz to, često odgovaraju ljude od medicine i liječenja te nude svoje metode, a da za to nemaju dozvolu. (Dozvolu od koga? Od "Svjetske Zdravstvene Organizacije"?)
-Državi je u interesu zaštititi svoje građane. : :^o rofl

Preuzeto odavde!

Podsjetimo se stare "sektaške izreke":
Medicina uništava zdravlje, religije uništavaju duhovnost, pravo uništava istinu, politika uništava slobodu, pravi heroji se tretiraju kao zločinci, a zločinci kao heroji. Sve je obrnuto!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Smeta me što u ovoj "dolini suza"(planetu Zemlji)ljudi nemaju barem slične(bilo bi dosadno da smo svi isti tj.uniformirani :roll: ) psihofizičke osobine pa oni pojedinci i narodi koji su ljepši(ne nužno)i pametniji misle da imaju pravo iskorištavati i šefovati one ružne i glupe uvjetno rečeno :? ,a kad se uzme u obzir činjenica da su duševni i duhovni te dobri i naivni ljudi na "dnu piramide",a materijalistički i pokvareni te zli i prepredeni na vrhu ne mogu se oteti dojmu da s ovim svijetom nije nešto moralno i pravedno te časno i pošteno u redu. [-X

Kršćani će reći da su oni "na vrhu" prodali dušu đavlu,a oni "na dnu" da će baštinit vječno kraljevstvo nebesko. :angel4:

Budisti vele da oni koji uživaju je zbog njihovih dobrih djela i dobre karme u prošlim životima i reinkarnacijama,a oni koji pate da zbog njihovih loših djela i loše karme u prošlim životima. \:D/

Postoji i treća teorija,da nismo svi ljudi(vanzemaljci su neki,oni "na vrhu" bezosjećajni gmazovi-David Icke)da u ljudima obitavaju duhovi životinja(indijanske teorije)i da su u nekima biljojedski duhovi(onima koji rade i slušaju),a u nekima mesožderski(onima koji naređuju i dirigiraju)tj.da je sve evolucija(jači pas hm j... :oops: )genetika i to.

Uostalom,zar nije bilo više podvrsta ljudskih koji su se razlikovali po psihofizičkim karakteristikama i prije njihovi preci:homo sapiens,homo erectus,homo ludens,neandertalac,kromanjonac... i danas:Anglosaksonci,Germani,Slaveni,žuti,crni,Arapi... #-o

Tako je "matrica" u kojem živimo posložena,netko ima "kompjuter u glavi" pa šefuje i zarađuje te živi,netko ima "digitron u glavi",pa sluša i preživljava te životari. :evil:

Zašto je to tako,to je jedna velika enigma. =;

"Bog ili viša sila" se ponijela "kao pijani milijunaš/milijarder",pa nekome dala i pamet i snagu,nekome samo jedno od toga dvoje,nekome ništa,kao loto 7/39,pa šta te dopadne. ](*,)

Što vi mislite o svemu. :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
stvari su uvijek onakve kakve trebaju biti. za prolivenim loncima ne treba plakati.
mi imamo veo koji nam smeta da percipiramo stvari onakve kakve jesu. uzrok toga je u našem raciu, koji stalno prosuđuje, sve dovodi u pitanje i posljedica je naša unutarnja nesigurnost.
može se reći i da smo se zakopali u materijalno.
jedan od lijekova je iskoristiti taj isti razum u našu korist. dovesti ga u prijateljstvo s intuicijom.
pokušati nešto shvatiti o svijetu u kojem živimo, o suncu, o mjesecu i odrediti naš položaj u svemu tome.
kao rezultat toga svijet bi trebali razumjeti u tolikoj mjeri u kojoj ga i osjećamo.
sve se to odnosi na naš ego ili ja ili samosvijest. nivo u kojem to možemo napraviti nivo je naše zrelosti, ili se može reći da je takav kvalitet našeg ega.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 1:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Mislim da nije problem u našem razumu,nego egu,jer ne želimo ili ne možemo :? vidjeti da nas materijalizam udaljava i jedne od drugih istodobno nas sukobljavajući :cry: i od prirode čije temelje opasno nagriza. :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
ego je dio našeg bića i bez njega ne možemo, čak i manje nego bez fizičkog tijela.
mi na tom egu trebamo raditi, to nam je zadatak. to je isto što i raditi na sebi.
raditi na sebi ne znači (barem u ovim raspravama) svaki dan vježbati sklekove pola sata, već skidati sa trona razum koji u konačnici zna samo za materiju. najlakše je uzimati prostor razuma sa intuicijom.
razum i jest materijalizam. ako nešto shvatimo na intelektualnom nivou, samo se još dublje kopamo u materijalno.
osjećaj i razum zajedno daju drugačiju boju tom materijalizmu.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 1:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
MonteChristo je napisao/la:
razum i jest materijalizam.

Ako nešto shvatimo na intelektualnom nivou,samo se još dublje kopamo u materijalno.osjećaj i razum zajedno daju drugačiju boju tom materijalizmu.


S obzirom na kratkoću života,a čovjekovu "glad i žeđ" :evil: za materijalnim i nominalnim deklariranjem većine kao vjernika :^o ,što bi predmnijevalo da im materijalizam ne bi smio biti primaran,čini se da su "Zabranjeno pušenje" u pravu kad pjevaju da :"Bog vozi mercedes" :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 1:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
Nemirna duša je napisao/la:
MonteChristo je napisao/la:
razum i jest materijalizam.

Ako nešto shvatimo na intelektualnom nivou,samo se još dublje kopamo u materijalno.osjećaj i razum zajedno daju drugačiju boju tom materijalizmu.


S obzirom na kratkoću života,a čovjekovu "glad i žeđ" :evil: za materijalnim i nominalnim deklariranjem većine kao vjernika :^o ,što bi predmnijevalo da im materijalizam ne bi smio biti primaran,čini se da su "Zabranjeno pušenje" u pravu kad pjevaju da :"Bog vozi mercedes" :twisted:


tako je kako je.
sam biraš želiš li u stado i u kojoj mjeri.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 1:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
MonteChristo je napisao/la:
Tako je kako je.
sam biraš želiš li u stado i u kojoj mjeri.


Većina nažalost bira stado,a u stadu je sigurnije i toplije nego kad si sam na ledini kad želiš pripadati svima,a ne samo njima. :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 2:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
ipak je ovo svijet slobodne volje ( i to zahvaljujući baš egu )
ne treba nikoga osuđivati, netko ima više zrelost netko manje.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 7:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
MonteChristo je napisao/la:
Ipak je ovo svijet slobodne volje ( i to zahvaljujući baš egu )
Ne treba nikoga osuđivati,netko ima više zrelost netko manje.


Pa,ne bih baš rekao.

Ograničeni smo :-# psihofizičkim sposobnostima(geni) i financijskim sredstvima(novci),a to su dva glavna preduvjeta da bi imao slobodnu volju.

Pitanje je sad na temelju kojih kriterija matrica dodjeljuje nekome jače varijable,a nekome slabije ove gorenavedene,a budući da ih ne daje na ravnopravnoj bazi,sukobi kako među pojedincima,tako i među kolektivitetima su njena konstanta. :twisted:

Ljudi koji su OPD(brojčana manjina,pogotovo danas u eri potrošačkog društva kako stvari,tako i ljudi)se osjećaju zarobljenicima ove matrice,dok se ljudi koji su OPS tako ne osjećaju,oni bi se vjerojatno vječno u njoj perpetuirali(rađali) :tongue:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
pa moj i tvoj stav se dosta razlikuju.

kažeš da smo ograničeni psihofizičkim sposobnostima i materijalnim sredstvima, ali to je sve materijalizam.
gdje je tu metafizika ili duhovnost? stvar i je u tome da svijet nije samo ovo što percipiramo, fizičko i financijsko.
ne možeš objašnjavati svijet na osnovu fizičkih percepcija i intelektualnih sposobnosti, jer je to čisti materijalizam.

osim matrice ponešto zavisi i od nas, ili bar postoji ta mogućnost.
sukobi i među kolektivitetima i pojedincima imaju uzroke u sveukupnosti a ne materijalizmu.
uzroci rata su želja za većom snagom, koja je stalno prisutna pa se, naravno, ponekad ili češće prelije i u ratni sukob.
a izvor sama želje za većom snagom je u metafizičkoj domeni, duhovna nezrelost, prevladavanje negativnog kod ega.

kažeš ljudi koji su opd, samo takvi skoro da ne postoje. mislim da nemaš sliku što je opd, iako meni taj izraz nije baš drag.
ali taj opd nivo ima možda deset ljudi na planeti, a vjerojatno ni toliko.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Nemirna duša je napisao/la:
Ljudi koji su OPD(brojčana manjina,pogotovo danas u eri potrošačkog društva kako stvari,tako i ljudi)se osjećaju zarobljenicima ove matrice,dok se ljudi koji su OPS tako ne osjećaju,oni bi se vjerojatno vječno u njoj perpetuirali(rađali) :tongue:

Zapravo to ne mora biti tako,možda se OPD-i jako dobro osjećaju ovdje jer znaju tehnologiju/princip na kojem funkcionira ovaj 3D i njima je "materija" (novac i ostale navodne vrijednosti ovog svijeta) samo "neophodno zlo".
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 7:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
MonteChristo je napisao/la:
Pa moj i tvoj stav se dosta razlikuju.

Kažeš da smo ograničeni psihofizičkim sposobnostima i materijalnim sredstvima, ali to je sve materijalizam.
Gdje je tu metafizika ili duhovnost?
Stvar i je u tome da svijet nije samo ovo što percipiramo,fizičko i financijsko.
Ne možeš objašnjavati svijet na osnovu fizičkih percepcija i intelektualnih sposobnosti, jer je to čisti materijalizam.


Osim matrice ponešto zavisi i od nas,ili bar postoji ta mogućnost.

Sukobi i među kolektivitetima i pojedincima imaju uzroke u sveukupnosti a ne materijalizmu.
uzroci rata su želja za većom snagom koja je stalno prisutna pa se,naravno,ponekad ili češće prelije i u ratni sukob.
A,izvor sama želje za većom snagom je u metafizičkoj domeni,duhovna nezrelost prevladavanje negativnog kod ega.


Kažeš ljudi koji su opd,samo takvi skoro da ne postoje.mislim da nemaš sliku što je opd, ako meni taj izraz nije baš drag.
Ali taj opd nivo ima možda deset ljudi na planeti,a vjerojatno ni toliko.



Ne razlikuju se naša dva stava toliko koliko ti se čini tj.percipiraš iz ovoga što sam gore rekao. :hello2:

Stvar je u tome da je ova sfera postojanja,pogotovo danas,većinom materijalistička,a manjinom duhovna/duševna,a samim time što si rekao da smatraš da OPD ima na cijelom svijetu brojčano ko prstiju dvije ruke(ja ipak ne bih bio toliki pesimista,ima ih malo,ali kudikamo više :wink: )potvrđuje moje gornje navode.

Ja samo realno iznosim situaciju,a ona je da je većina hipnotizirana :help: (koliko vidim iz Splita si,pa ti je vjerojatno poznat onaj refren TBF pjesme:"Masovna hipnoza" koja veli:"Srce ti je samo komad mesa,moraš gledati samo interesa,kredit uzet,kupit auto,u masovnoj si hipnozi" :shock: )fizičkim i financijskim,a ovo duševno/duhovno zanemaruje,pa otuda i moj komentar.

Tko je kreator(Židovi,masoni,vrag,Hrkljuš :rofl ) takve impantirane svijesti kod većine ljudi danas(pri čemu je TV odigrala značajnu ulogu) o tome možemo špekulirati. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 7:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
kolos je napisao/la:
Zapravo to ne mora biti tako,možda se OPD-i jako dobro osjećaju ovdje jer znaju tehnologiju/princip na kojem funkcionira ovaj 3D i njima je "materija" (novac i ostale navodne vrijednosti ovog svijeta) samo "neophodno zlo".:occasion5:


Naravno,ima i takvih,ali i oni bi bili više sretniji da je više takvih kao oni(OPD),a samim time da danas pogotovo prevladavaju ovi OPS i njih ograničava u njihovim izborima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Nemirna duša je napisao/la:
Naravno,ima i takvih,ali i oni bi bili više sretniji da je više takvih kao oni(OPD),

Sreća je po meni subjektivna stvar koja nema neke velike veze sa nekakvom objektivnom istinom,što znaći da OPD osoba možda i ne "želi" već jednostavno djeluje ili "je/jest".Ona možda jest sretna,a možda i nije.Ona jednostavno radi ono za što smatra da jest "pravo" (a to se razlikuje od ovog što radimo i mi ostali ljudi koji smo praktički slijepi,a uvjereni smo da smo sveznajući) .To je vjerojatno sasvim neki novi nivo i fantaziranje o tome što bi 100 %-tna OPD osoba uradila jest baš to....fantaziranje :twisted:
Nadam se da ćemo i to doživjeti!!! :occasion5:
viewtopic.php?f=7&t=1984&p=54437&hilit=slobodna+volja#p54437

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
Citat:
Tko je kreator(Židovi,masoni,vrag,Hrkljuš ) takve impantirane svijesti kod većine ljudi danas(pri čemu je TV odigrala značajnu ulogu) o tome možemo špekulirati.


ja govorim da kreator kao takav ne postoji. takav je sustav i odnosi sila. sile i uvjeti postoje prije događaja, pa ako je netko želio ovakvo stanje, tada je stvorio uvjete da se ono dogodi a nije "instalirao" neku instituciju ili tajno društvo. institucija se dogodila naizgled "sama od sebe". a i te institucije nisu statične, vremenom se razvijaju ili nazaduju, pa i dođu do dekadencije.
svijet ne treba doživljavati u potpunosti materijalno. to ne mislim na intelektualnom nivou već na svijest koja se 24/7/365 stalno "miješa" u fizičku percepciju.
prvo se moramo "pobrinuti" da proširimo svoj svijet. tada možemo doći do nekih pomalo i čudnih saznanja. npr. nije svako kočenje razvoja negativno. ponekad se dijete drži za ruku i ne daje mu se sloboda za njegovo dobro. iako bi se ono samo najradije otrgnulo kontroli. ali doći će trenutak kada će morati samo brinuti i svejedno je je li dijete toga svjesno. teško i može biti svjesno, bitno je jedino da opaža svijet i usvaja neka znanja ali i osjećaje.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 9:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
ego je dio našeg bića i bez njega ne možemo, čak i manje nego bez fizičkog tijela.


Otkud ti ta ideja da se bez ega ne može, jesi li i na trenutak bio u stanju prisutnosti, barem djelimično pa da osjetiš to stanje mira spokoja bez ega, vrlo je lijep osjećaj, čak ne osjećaj nego nešto više od njega.
Kad nebi bilo ega, tog parazita koji parazitira na našoj svijesti želeći je nadići i poraziti ova planeta se nebi zvala dolinom suza.

Citat:
ipak je ovo svijet slobodne volje ( i to zahvaljujući baš egu )


Slobodna volja nije isto što i sloboda izbora, pitanje bi glasilo tko nam servira izbor?

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
vrlo je jednostavno, zavisi što za tebe predstavlja ego. očito sve negativno.
za mene predstavlja ja, samosvijet, sa svime što tu spada, "negativno" i "pozitivno".

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: sri jun 23, 2010 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1369
Lokacija: Split
ako bi sve "negativno" potrpali u jedan koš to bi bila samo jedna strana bića.
ako za ego kažemo da je negativan to je kao da za naše tijelo kažemo da je desna strana sve negativno.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matrica u kojoj živimo-kako smo u nj ušli,a kako iz nje izać
PostPostano: čet jun 24, 2010 6:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
kolos je napisao/la:
Sreća je po meni subjektivna stvar koja nema neke velike veze sa nekakvom objektivnom istinom,što znaći da OPD osoba možda i ne "želi" već jednostavno djeluje ili "je/jest".

Ona možda jest sretna,a možda i nije.

Ona jednostavno radi ono za što smatra da jest "pravo" (a to se razlikuje od ovog što radimo i mi ostali ljudi koji smo praktički slijepi,a uvjereni smo da smo sveznajući)

To je vjerojatno sasvim neki novi nivo i fantaziranje o tome što bi 100 %-tna OPD osoba uradila jest baš to....fantaziranje :twisted:

Nadam se da ćemo i to doživjeti!!! :occasion5:

viewtopic.php?f=7&t=1984&p=54437&hilit=slobodna+volja#p54437



OPD(okrenuti prema drugima/prema duhovnosti/duševnosti)bi bile najsretnije da što više OPS(okrenuti prema sebi/sebičnosti) postanu OPD osobe,no kako to očito u ovoj materijalističkoj matrici nije moguće jer je tako konstruirana,najbolje bi bilo da OPD osobe postanu pragmatičari te realisti i iznađu načina kako napustit ovu materijalističku,a transferirat se u duševnu/duhovnu matricu. :blob:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 265 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz