Sada je: sub apr 27, 2024 11:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mendela Efekat
PostPostano: čet aug 09, 2018 12:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
Sigurno ste već svi čuli za ovu novu teoriju (zavjere?) :D
Za one koji nisu:
https://www.google.com/search?source=hp ... sYNhiNH-Dw

Šta mislite o tome? Ljudi se zajebavaju kvalitetno :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mendela Efekat
PostPostano: ned aug 12, 2018 12:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
uopće se ne zajebavaju. I nije teorija zavjere.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mendela Efekat
PostPostano: čet feb 28, 2019 3:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 10, 2019 3:23 pm
Postovi: 28
Najnormalnija pojava kada si u hipnozi.

Znajući za ovaj primer nad telom zvanim homo sapiens...

Citat:
U jednoj prostoriji za stolom su sjedile tri osobe. Osoba A je hipnotisala osobu B, a onda joj je sugerisala da je treća osoba (C) nestala. Međutim, nakon što je osoba B bila povraćena iz hipnotičkog transa, ona je i dalje vidjela osobu C jer njen ‘sistem vjerovanja’ nije dozvoljavao mogućnost da neko može tek tako nestati. Eksperiment je ponovljen tako što je osoba A opet hipnotisala osobu B a onda joj je sugerisala da je osoba C dobila neki iznenadni poziv te mora napustiti prostoriju. Osoba C je pri tome ustala, došla je do vrata, otvorila ih je i zatvorila s namjerom da proizvede samo zvukove kao da odlazi ali nije izašla iz prostorije, nego se vratila natrag i ponovo sjela za sto. Kad je osoba B bila povraćena iz hipnotičkog transa ona nije više bila u stanju da vidi osobu C! Međutim, kad je osoba C uzela šoljicu s kavom i primakla je ustima, osoba B je na svoje zaprepaštenje primijetila ‘paranormalni fenomen’ kako se šoljica s kavom sama kreće kroz zrak. Naravno, osoba B bi se vjerovatno mogla kladiti ulažući svu svoju imovinu u opkladu, da su se u prostoriji nalazile samo dvije osoba, ona i osoba A.




Dugo dugo je ljudska rasa bila u hipnozi...ili hipnotičkom snu.

_________________
Knock knock..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mendela Efekat
PostPostano: ned jan 28, 2024 3:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
na SP u Njemačkoj 2006. u zadnjem kolu doigravanja po grupama sastali su se Hrvatska(morali su da pobjede) i Australija(nisu smjeli da izgube),što je obećavalo visokooktansku energičnu borbu u 90 minuta,i to je razlog zašto sam je sa guštom gledao...i onda,u jednom momentu šimunić dobija drugi žuti karton i hladno utakmica ide dalje sa njim na terenu,sjećam se da mi je kroz glavu prošlo "čekaj,zar nije?...nah,ma sudija bi to sigurno znao"?!(obrazac "ima ko će da misli o tome" i vjera u autoritet),ali ajd što je to prošlo kod mene,i što je prošlo kod čitavog stadiona,i kod glavnog sudije i njegovih pomoćnika,ali je prosto nevjerovatno da je prošlo i kod australijskih igrača i trenerskog stručnog štaba(!!) jer se lijepo vidi da niko od njih nije ni najmanje protestvovao zbog te odluke,a to nije bila neka prijateljska utakmica,nego stani-pani situacija u kojoj je jedna od reprezentacija išla kući! kao da je pritisnuto dugme "djeco,ajmo malo na spavanje"!!...i onda tek nakon trećeg žutog sudija ga isključuje iz igre!?(dotad se valjda vratila konekcija sa realnošću nakon "bagovanja" sistema).Oziji su unatoč svemu tome prošli dalje,ali se postavilo pitanje šta da nisu?! iz FIFA su izdali saopštenje da bi se u tom slučaju utakmica ponovo odigrala!?



Zadnja izmjena: Surf76; sri mar 20, 2024 11:03 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mendela Efekat
PostPostano: sri feb 21, 2024 1:21 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 15, 2009 12:06 pm
Postovi: 24
Lokacija: Korak od mora, dva od sniga
Mandela efekt nije teorija zavjere nego vrlo stvaran fenomen a sada ću vam navesti i svoj primjer:

Svojedobno sam vrlo intenzivno proučavao JFK ubojstvo i čuveni Zapruderov film. To je bilo otprilike 1997/98 godine. Toliko sam se bio zanio time da sm film skinuo na svoje računalo i proučavao ga frame by frame ne bi li ja, eto, nekako otkrio tko je ubojica. Zbog vrlo detaljnog proučavanja (znao sam napamet svaki frame) 1000% sam siguran da je vozilo imalo samo 4 sjedala i da su u vozilu bili vozač, neki agent na prednjem sjedalu a odozada JFK i Jackie Kennedy.

Međutim, kada sam pred nekoliko godina išao ponovo pogledati Zapruderov film jako sam se iznenadio kada sam vidio da taj film izgleda potpuno drugačije: drukčiji kadrovi i samo kadriranje, drukčija kvaliteta samog filma, a na filmu se nalazi limuzina sa 6 sjedala koju sam tada vidio prvi put.

Nitko me ne može uvjeriti da sam svojedobno 97/98 vidio ovaj film koji(u drugoj verziji) postoji i danas pa da sam nešto krivo zapamtio.

Po meni se desilo slijedeće: Pojedini ljudi su, iz meni nepoznatog razloga prebačeni u drugi vremenski tok u kojem postoje određene sitne razlike u odnosu na "originalni" vremenski tok. Po kojim kriterijima i zašto, nemam pojma.
Znam da neki ljudi nemaju niti jedan doživljaj sličan ovome dok opet neki su primijetili i više nego samo jednu razliku.
Također se ista stvar dešava sa crtanim filmom Wolta Disneya Snjeguljica. Naime, u original filmu kaže: Mirrror Mirror on the Wall who is the fairest of them all.
Međutim u novom vremenskom toku rečenica glasi Magic Mirror on the Wall who is the fairest of them all.

Kakva su vaša iskustva?

_________________
https://elisfantasy.com/
https://cracklingsound.com/
https://pickleballhrvatska.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mendela Efekat
PostPostano: sri feb 21, 2024 7:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Pa ono, nije da nije cudno. I na gugl moze da se nadje slika da je cetvorosjed. A takodje, ne znam jeste li gledali seriju sa James Franco-m, zove se 11.22.63 i inace je bas dobra serija, Stiven King naravno pisao a sa njim mislim da nisu cista posla. Naprasno su zaustavili snimanje iste. A radi se o tome da karakter kojeg on glumi prolazi kroz portal i ide u drugo vrijeme.


Attachment/i:
131030-jfk-jackie-texas-1963-141-1024x667.jpg
131030-jfk-jackie-texas-1963-141-1024x667.jpg [ 133.91 KiB | Pogledano 216 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mendela Efekat
PostPostano: čet feb 22, 2024 11:14 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 15, 2009 12:06 pm
Postovi: 24
Lokacija: Korak od mora, dva od sniga
Ok, ali pogledaj kako sad izgleda Zapruderov film. Limuzina ima 6 sjedala i nekakav čudan rollbar poprijeko.


_________________
https://elisfantasy.com/
https://cracklingsound.com/
https://pickleballhrvatska.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 104 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz