Sada je: sub apr 27, 2024 8:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: 5G
PostPostano: uto maj 08, 2018 1:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208



..





..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sri maj 23, 2018 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Uz sve to...

G5

ide k tome da iskoristi (relativno zapostavljeni spektar) milimetarskih valova. MM-valovi su, naravno, između mikrovalova i FIR-a (infracrvenih).

MM-valovi su dosad (jesu, ali) vrlo slabo korišteni (radari, astronomske
opservacije...) - što znači da ih tretiraju kao resurs koji tek treba iskoristiti, a gdje drugdje nego u planiranom 5g.

Ima i kvaka. Milimetarski valovi imaju jako veliki problem pri propagiranju u atmosferi. Može ih nokautirati svaka kap kiše, pa su (još tamo do i oko osamdesetih godina prošlog stoljeća) potrošili kako decenije tako i uz poslovičnih gomila "para poreznih obveznika", živote i inteligenciju mladih perspektivnih obrazovanih znanstvenika na mjerenje veličina kaplji kiša.

Ako zaista ima namjere MM-valove upotrijebiti u telekomunikacijama u 5g (a čini se da ima) ili bilo gdje drugdje - neophodno se moraju prvo pobrinuti da su u stanju mijenjati vremenske prilike, količinu i veličinu (čak i kaplji) kiša...
A da ne spominjemo lokalna zelenila, grmlje i osobito drveće sa svojim lisnatim krošnjama koji svi jednako tako nokautiraju MM-valove. Kako li će taj problem riješiti? Znam: holografsko drveće! - i time odmah njihov VR dobija prođu - svi će nositi VR-naočale kako bi uživali u virtualnim snimkama prirodnog okruženja. ](*,)

I još malo pride:

https://www.shieldyourbody.com/2017/10/ ... -networks/

Još jedna zanimljiva stvar... čini se da im sad niti digitalna TV nije dosta. Već neki broj godina telekomunikacijske kompanije preuzimaju TV-prijenose i time bukvalno guraju svoje neinformirane potrošače u taj segment tele (nije više samo -fon, već i -vizor) - komunikacije. Onda dođu s druge strane i kažu - potrošači troše sve više podataka (primarno video-data bandwidth consumption), da je primar 5g- a neenkriptirana video transmisija. Ako nije u pitanju spomenuta internet-televizija i njeni paketi, onda mora da su ranije navedene VR-holo očale.
:mrgreen:

Ovaj put blago sumnjam da dosadašnje brzine i bandwidthi baš toliko smetaju bankama koje trebaju u dogledno vrijeme preuzeti cijeli biznis - reklamiran kao "bez treće strane" (aka banke) - rudarenja za ovom ili onom kriptovalutalnom validacijom (blockchain-technology).

Šta reć'...

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: pet jun 29, 2018 1:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
https://www.youtube.com/watch?v=jzJ9tYJIYTs


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: pet jun 29, 2018 10:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: pet maj 24, 2019 7:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: uto jul 23, 2019 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: čet jul 25, 2019 1:11 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 28, 2018 7:21 pm
Postovi: 10
Na linku ispod je moguće naći prevod članka - 5G: Finalni napad (Džeremi Najdler).

http://www.wortmihael.com/novosti/

Članak je sažeto napisan. U njemu je pojašnjeno šta je tehnologija 5G (tj. pete generacije), i čemu ona prethodi. To je zaista savremena tema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: pon aug 26, 2019 11:08 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub okt 12, 2019 5:12 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub feb 08, 2020 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: ned mar 22, 2020 6:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
5G rollouts in cities across the globe

:

https://www.speedtest.net/ookla-5g-map

:

stavite kvačkicu i na treći kvadratić (koji je po defaultu ignoriran)
i povećajte kartu za detaljniji pregled

(tko želi neka prouči i neke druge karte s aktualnim zbivanjima i napravi usporedbe sam za sebe)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: pon mar 30, 2020 5:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Izdvojite 2 sata, svijest nam je potrebna za borbu.

https://www.youtube.com/watch?v=qQLdaiGc5CQ&t=3558s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: uto mar 31, 2020 1:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Samo još jedan pogled, nečije mišljenje u moru sličnih

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub maj 02, 2020 1:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Juče je obrisan s YT kanala Matrix TV ovaj video na temu 5G:


LINK


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub maj 02, 2020 1:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
@galaksija koči ti taj video, al' ako je receno sve do sad sto smo culi da sad ne gubim vrijeme da ga pokrenem, nece nesto, a stvarno sam pokusavala. Mozda nekome ne koci? Ako je neko pogledao brz problema nek se javi ako moze.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub maj 02, 2020 2:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
@galaksija koči ti taj video, al' ako je receno sve do sad sto smo culi da sad ne gubim vrijeme da ga pokrenem, nece nesto, a stvarno sam pokusavala. Mozda nekome ne koci? Ako je neko pogledao brz problema nek se javi ako moze.


Kod mene radi sasvim normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub maj 02, 2020 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
||

pred kraj druge minute počinje stvarno duuuuuugo loadati svaku sekundu.

Imaš ga ovdje:


~~~~~

A evo i jedan pride:



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub maj 02, 2020 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Pa sve se isto ponavlja I govori. Ovo dijete nije nista reklo novo, samo je ponovio sto su rekli drugi.Ok, fino je ponovit gradivo, ali pocinje me smarat,srklet mi neki. I svi samo ponavljaju ONI će to postavit (bazne stanice), ONI ce to uradit, pa jbt, ko su ONI? Vanzemaljci…ko da gledma film “ONI dolaze” I kako necu poludit? Al ko ce mi rec ako ta govna sto ih zovu ONI uspiju u svojim nakanam, sto su tolka govna pa da I sebi udaraju u kontru jer I ONI imaju zivot I ONI su valjda ziivi I zive na Zemlji?

Stvarno me sve podsjeca na paranoju i na ljude koji kad polude govore nepovezano jer vide nesto sto ne vide drugi ljudi i samo ponavljaju ONI...ONI..ONI...kad ih pitaju KO SU ONI....oni jadni ne znaju objasnit ko su ONI, samo znaju da postoje i da ih vide i da im zele nauditi...

Mozda ce bit bolje I zdravije otic u Černobil zivit.Jbt koja ironija….

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: sub maj 02, 2020 11:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 05, 2020 10:14 pm
Postovi: 39
Čini ti se da se isto se ponavlja i govori zato što si član foruma kojeg čini grupa ljudi sličnog duhovno-mentalnog sklopa. Otiđi na bilo koji mainstream portal i shvatit ćeš razliku. Agenda koju prezentiraju upakirana je između ogromne količine nebitnih i za zdrav razum ponižavajućih podataka ( starleta operirala usne, nogometaš zarađuje toliko i toliko... ) , dok se ustvari njihove vijesti zapravo samo ponavljaju u ponešto izmjenjenom obliku – ovisno o autoru.

Kad pitaš tko su ONI , ne mogu ih sve imenovati iako znam tko su. Nalaze se svuda oko nas. Praznoglave starlete koje nam savjetuju ( za određeni honorar ) što je trenutno u modi, liječnici koji nam ( za određeni honorar ) propisuju lijekove za smirenje, znanstvenici koji ( opet za honorar ) laprdaju kako smo nastali od majmuna, novinari koji ( za honorar ) kažu kako nas oni drugi mrze i kako je jedini način da se tome odupremo da mi njih mrzimo još više, političari što govore o važnosti rada dok sami nikada nisu radili, moralne veličine koje zastupaju pravo na pobačaj, ispijanje alkohola, učenje četverogodišnje djece masturbaciji.....možemo ovako do sudnjeg dana.
ONI su tu oduvijek i ostat će tako, ali ih mi ne možemo osuđivati iz prostog razloga što ih razumijemo.

Dosta ljudi se čudilo kako njima dragi, nadasve inteligentni ljudi, ne vide ni najprostije stvari što se oko njih dešavaju. Pokušavali su im „otvoriti oči“,nudili rješenje njihovih problema, ali uzalud. A onda su prestali trošiti energiju na uzaludnu komunikaciju koja je više ličila na mahanje rukama dvojice ljudi koji ne govore istim jezikom nego na smisleni razgovor. Nakon toga su postali promatrači.

Ne znam, dodo, da li ćeš me razumjeti, već sam rekao da nisam literarni tip i da mi ne ide ova vrsta izražavanja. A valjda čovjek u onoj planini, nakon razgovora s lisicama, stablima i pticama, izgubi žicu za komunikaciju s ljudskim bićima.
Ja sam IM ( njima ) neizmjerno zahvalan jer su me potjerali natrag u šumu, jedino mjesto gdje sam istinski sretan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5G
PostPostano: ned maj 03, 2020 12:52 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Tragom_ptice_dodo, probaj se malo "povezati". Mislim da bi ova “meditacija” mogla biti od pomoći – LINK

Ovo ispod si poslala kao odgovor COD-u pod pogrešnom temom i to sam tamo obrisao:

Citat:
COD-Naravno da sam te razumjela, dovoljno si literaran da te svako moze razumjeti I hvala ti sto ucestvujes u razgovoru. Ovdje niko nece nagrađivat za Nobela,opusteno. Bas mi nekako bude lakse da budem dio ekipe koja vidi stvari drugacije, ajmo tako da kazem. I ja sam žena prirode I sutra idem pravac u sumu po medvedji luk dok se jos moze brati, a u šumi kako neko reče sva ona tišina je jezik Boga, sve ostalo je loš prijevod.

REGOČ tek sad vidjeh da si I ti napisao pojasnjenje ONI inace ne bih 2 x pitala hah, ali dobro si reko dzaba meni sad rec bilo sta, da dodjes I nacrtas plus obojis ja bi opet blenula ko krava u šarena vrata. Ali ima smisla mogu ti reć, lijepo ti to znas kazat/uobličit, sto reko COD literaran si tip.

Nego imam jedan interesantan san koji bi mogla povezat sa ovim vakcinisanjem….a ja sam ga sanjala prije jedno 4-5g. Cijeli svijet se nalazi u jednom svemirskom brodu I tu je smjesten jedan grad I svi ljudi su tu I taj svemirski brod pluta svemirom I sve ima tu od trgovina do bolnica, skola, apsolutno sve sto ima jedna grad. Medjutim ja se nalazim u bolnici I ne znam kako sve izgleda van toga samo znam da postoji ali ja sma u bolnici. ONI (hah zanimljivo i u mom snu su ONI) su mi ubrizgali nesto I ja gledam na sat, za tacno toliko I toliko vremena ja cu sve da zaboravim cijeli svoj zivot I ja sam protiv toga, trcim uz stepenice, liftovima po cijeloj bolnici-a ogromna je- da nadjem cip koji reprogramira sve to sto su mi ubrizgali I borim se. Ponavljam cijeli svoj zivot –ono kao sjecanje da ne zaborvim (a inace pamtim detalje- znam ko je sta imao na sebi kad pricamo nesto sto je bilo prije cak 30 godina, to nije tesko zapamtiti samo je potrebna vjezba I toga da to mozes si trebao biti svjestan jos dok si bio dijete da uocis i zapamtis sliku kad pricas to moze svako vjerujte mi) I ja ponavljam sve trčeći I trazeci taj čip. Nailazim na kutiju čipova pored nekih vrata, uzimam to (kao da kradem) I nosim na sigurno mjesto da sebi ubrizgam jer mi je ostalo mozda jos koja minuta…nevjerovatan san, sajens fikšn, pravi, imam ga zapisanog jer je bio upecatljiv I gle sad,prc Milojka, dal da nevjerujem samoj sebi da sam vidovita. Prema mom snu postojace cipovi da nam ubrizgaju da zaboravimo nesto pojma nemam sta-ali I cipovi koji ce to reprogramirati….hah zamisli to!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz