Sada je: pet mar 29, 2024 10:34 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Globalno zagrijavanje
PostPostano: sri dec 31, 2008 4:15 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 28, 2008 8:53 pm
Postovi: 20
Lokacija: TU SAM DI SAM
Pogledajte ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=zORv8wwiadQ

_________________
"Ljudi koji pokušavaju napravit ovaj svijet gorim,ne uzimaju dan odmora,kako bih mogo ja"-Bob Marley


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 10, 2009 11:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
to je samo normalni prirodni proces koji se uvijek iznova ponavlja kroz vrijeme.. zadnje je bilo ledeno doba..sad eto uživajmo u malo sunca..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 11, 2009 12:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
A ove zime je bas zagrejalo po celoj planeti zar ne? :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 11, 2009 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ljudi ja se odavno nijesam ovako smrznuo. Mada je i ljeto bilo žarko. Sredina je tu neđe kao vazda ali su odstupanja mnogo veća. Čak sam doživio i vjetar od 230 km/h. Kako li će duvati sa 300?

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: globalno zatopljenje - gdje je istina?
PostPostano: uto jan 13, 2009 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
dakle razmisljam nesto i widim da nema (bar nisam pronasao) tema owa na forumu

citam informacije da se sunce ludo ponasa i da je to razlog (jedna od teorija) globalnog zatopljenja. da je to "standardni" proces u suncewom sustawu. onda se pitam, ako s jedne strane globalni "sticenici" zemlje poput al gorea i ekipe zatrpawaju nas informacijama da smo sami kriwi za zatopljenje (ugljik-dioksid,...) i da trebamom prestati, koji je njima interes u tome sta nam plasiraju takwe dezinformacije? ocigledno jeste neki, ali pitam se koji? ja mislim da je to prirodan proces zemlje koji se desawao i prije i opet ce poslije nas. samo zasto NAS kriwe za to? koja im koristod toga? panika? da nas poplase da smo ubrzo gotowi? ima li to ikakwe weze sa 2012 godinom?...

sta wi mislite?

poz :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: globalno zatopljenje - gdje je istina?
PostPostano: uto jan 13, 2009 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Izgleda da je cilj da Priroda postane prioritet ,i da se u vidu "spašavanja" Prirode eliminira veći dio pučanstva.

Plan je vjerojatno da se prvo ljudi zatoče samo u posebne zone (vjerojatno tamo gdje već ima gradova),tako

Takoder nas krive da bi osjecali krivnju pa se hrane time,jer ima nekih ljudi kojima je stalo do ove planete.

Bas nam je profesor na faksu pricao ,kako ekologija danas postaje biznis sve veći.

Vidjet cemo rekli su slijepci
:twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 13, 2009 7:07 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jan 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 3
Lokacija: Zagreb
Sto se tice ove teme nadodat cu kako vjerujem da nam pricaju barem malo istine oko globalnog zatopljenja. Imam prijatelja na geografskom fakultetu i bas mi je rekao kako je to dosta preuvelicano. Necu ulazit u to - samo mislim da se itekako trebamo osvrnuti na sve. Ali znate kakvi su ljudi, ne mare za nista nego kad dodje do katastrofe onda spasavaj glavu.
Samo se nadam da to nije jos jedan nacin zavaravanja velike mase koja ce vjerovat u gluposti da bi ovozemaljski mocnici zaradjivali na njima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 13, 2009 7:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
gledajte malo povijest planete i skužit čete da je to jedan prirodan proces koji ide u ciklusima, upravo smo izašli iz ledenog doba a sad se idemo sunčati.. s tim da očekujte idućih 15 godina povečanu aktivnost sunca jer i ono kao i sve oko nas radi u ciklusima. sad se približavamo solarnom maksimumu..
jasna stvar da budu individue na vrhu to sve koristili za stvaranje panike, samo naprijed..
prirodnih procesa se ne trba plašiti..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 13, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
mali odgovor na temu od kralja ovog doba :D

http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 13, 2009 9:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
neznam na koji na koji nacin bi tribali zaradjiwati na tim lazima o globalnom zatopljenju? dakle, kakaw interes imaju od toga, pogotowo kad jedan lazow poput al gore-a meni prica o zastiti zemlje? kakwa swrha te propagande? #-o

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 13, 2009 11:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
Kako vecina kaze..zemlja je mnogo blize suncu i svaki dan se sve vise priblizava.Najverovatnije je to i razlog povecanja temperature na zemlji.Nije to nista strasno,jer kako kazu,zemlja moze da ide i do 30 i nesto % odstupanja u putanji i opet ce biti uslova za zivot na njoj.Malo vrelo....malo cooool.. :)

Ali,pojavljuje se novi "fenom" ili ti problem,a to je nestajanje bijelih povrsina koje veoma uspjesno odbijaju suncevu toplotu.Kad bi uradili jedan mali test sa 2 sladoleda i jedan stavili na auto crne boje,drugi na auto bijele boje,vidjeli bi kojom bi se brzinom otopio na crnoj boji a koliko duze bi to trajalo na bijeloj boji.To pokazuje kakvo ce progresivno biti topljenje glecera i ostalih "smrznutih" dijelova na ovom nam dragom planetu.Naravno,to opet dovodi do povecanja nivoa mora i do nekih 1,5-2,0 metra...dovodi do odlivanja velikih kolicina vlage-vode u vazduh-nebo...mozda do nekih velikih kisa..monsuna...sranja...itd...

I tako dalje...mnoge su stvari povezane,jedna sa drugom,ali globalno gledajuci..ne pise nam se dobro....

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 14, 2009 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
bad.ass
Citat:
neznam na koji na koji nacin bi tribali zaradjiwati na tim lazima o globalnom zatopljenju? dakle, kakaw interes imaju od toga, pogotowo kad jedan lazow poput al gore-a meni prica o zastiti zemlje? kakwa swrha te propagande?

:D Pa očito je da Al Gore već time što govori o tome,nije bitno jel istina ili laž,zarađuje.On je kontra sadašnje(tadašnje)vlade a takvih ima puno koji će platiti da čuju VELIKOG politačara kako govori stvari što je TREBALO ili BI TREBALO učiniti ,a ovi to nežele i da sam JA na vlasti JA bi to učinio. :mrgreen:
A oni koji imaju zaista koristi od toga,zna se da njihova zarada nije novčana nego u naturi,tj. hrani.Što misliš tko zarađuje na ovim krizama koje su trenutno aktualne?Sve je to jednostavno.
Ako želiš nekog nahuškati da zamrzi nekog,jednostavno ga uvjeri da mu taj neko krade,brani ono osnovno,zrak,plin,EU. :mrgreen:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 08, 2009 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
moje osobno mišljenje je bilo i prije i poslije, pogotovo nakon davida ickea i zeitgeista da je globalno zatopljenje glupost na kojima će neki okrenuti lovu. neznam točno gdje sam čitao al bio je odličan člank koji o tome govorio kako je sve povezano s naftom jer par veliki igrača drži sve pod kontrolom i naftu i patente i zakone skupa sa saborskim zastupnicima. ovo sve mislim na ameriku. i onda se dogodilo to da na "blok" došli novi momci sa hrpom para i naravno žele udio u tom silnom bogatstvu. pošto je sve bilo blokirano i popunjeno vezano uz naftu i auto industriju u smisli konkurencije, broja dugogodišnjih firmi oni su se odlučili napraviti novi poredak i maknuti "stare momke" tako što će se prebaciti na ekologiju, kao tobože spasimo svijet. jer to je potpuno novo tržište, zamislite auta (primjer - http://www.chevrolet.com/electriccar/), reciklaža, novi materijali, štedljive žarulje, izo materijali, novi izvori energije i njenja iskoristivost.........................a to je sve vezano uz "globalno zatopljavanje" da se ljude natjera da lagano prelaze na ekološku energiju.
i navodno je Al Gore njihov plaćenik koji kao promovira tu nekakvu brigu za zemlju a otprije je poznat o korupciji i sad odjednom postao mesija za ekologiju.
neznam nebih se čudio da je i ova kriza umjetno izazvana zbog tog rata između zelenih i naftaša jer i sami vidite što se radi da svi proizvođači lagano prelaze na elektriku i hibride. jer to je jedini način bio da se ošteti ove naftaše, em su im srušili cjenu nafte, pad potošnje nafte (u prilog govori i činjenica da su unatoč smanjenju proizvodnje nafte i još usred zime cijena 40$ a još do prije malo više od pol godine bila je 147$!) a svi znamo da se sva industrija temelji na nafti.
onaj odličan dokumentarac who killed electric car? odlično govori o pokušaja ulaska GM u taj novi svijet i onda odjednom bum, sve obustavljeno i stopirano, auta doslovce oteta vlasnicima i sprešana, pitate se tko je to stopirao? tu su puno veće igre u pitanju a sve se vrti oko love i zato i daju u bescijenje ova stara auta (u americi al ne i kod nas, hm barem ne još al bude bez brige) i uvode nove trake za proizvodnju.
david icke je to prekrasno na grafovima pokazao kako je prije bilo puno toplije a nije bilo industrije i onda pad temperature i zamrzavanje temeze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 08, 2009 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Svejedno jel zatopljava ili ne. Svakako se treba riješiti prljave industrije koja uništava ovaj planet, a time i nas.
Zemlja je jedan organizam i mi smo samo dio te cjeline.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 09, 2009 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
"Ekologija i sl." bi ,možda, mogla biti onaj "produkt" koji bi "izvukao" ekonomiju iz ove "krize".


http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... &start=560

(Jack987
KomentarUpisano: Srijeda Jan 28, 2009 11:53 pm Naslov komentara:
Intervju sa Geraldom Celenteom )

Te bi se na tome moglo, naravno, i lijepo zaraditi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 24, 2009 9:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 24, 2009 9:31 pm
Postovi: 1
Ima li neko neki seminarski iz ekologije? na bilo koju temu..hitno mi treba..unapred hvala..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 7:08 pm 
Ma kako je bad.ass rekao, to je razlog da nas jos vise zastrase hehe. No vjerujem da je istinit dogadjaj tj. da ce zemlja viknut dosta u jednom odredjenom momentu. Kad se to desi, vjerujem da ce nam biti gadno hehe ili dobro. Ovisi od osobe do osobe no ono u sto sam siguran jest da zemlja mijenja pol te da ce sunce jace grijat i da sve jace i jace grije iz istog razloga.

Sad sta ce to isto rezultirat ovisi o svemu i svacemu.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 28, 2009 5:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
The Dimming Sun zanimljiv dok. o globalnom hlađenju i zagrijavanju

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 100 mjeseci do kraja!
PostPostano: ned mar 08, 2009 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Zaboravite "globalno zatopljenje" i čitajte između redova;

Princ ima nešto za reći cijelom svijetu - 100 months to save the world

I ne zaboravite ovaj četvrtak, mjesto događanja - Rio de Janeiro!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 09, 2009 11:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Ovaj tjedan će, prema svemu sudeći, biti vrlo buran.

Predstojeća konferencija na temu u Kopenhagenu - Scientists to Issue Stark Warning Over Dramatic New Sea Level Figures


Scientists will warn this week that rising sea levels, triggered by global warming, pose a far greater danger to the planet than previously estimated. There is now a major risk that many coastal areas around the world will be inundated by the end of the century because Antarctic and Greenland ice sheets are melting faster than previously estimated.

"It is now clear that there are going to be massive flooding disasters around the globe," said Dr David Vaughan, of the British Antarctic Survey. "Populations are shifting to the coast, which means that more and more people are going to be threatened by sea-level rises."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz