Sada je: čet mar 28, 2024 1:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pon mar 26, 2018 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Cago je napisao/la:
Pozdrav Leo, pa mi se znamo. Pa ni da pozdravis Gorana. :)


Pozdrav Gorane, druže stari :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pon mar 26, 2018 4:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Galaksija...

Slažem se sa tobom, mi ne trebamo smatrati da smo žrtve i sigurno ne trebamo biti žrtve. To da je u nama sve što nam je potrebno stoji... i davno je rečeno - svi odgovori su u nama. Upoznati smo sa fantastičnim mogućnostima ljudskih bića, sa bilokacijom, sa materijalizacijom, sa teleporaticijom i raznim drugim stvarima koje su opisane. To ne mora značiti da su osobe sa takvim sposobnostima postigle stanje istinske svesti, ali to ne isključuje da osobe sa ostvarenom istinskom svesti mogu imati sve te mogućnosti. Takodje i kanalisane poruke (poruke iz kanalizacije) bilo da su plejadjani, arkturijanci, Aštar, Galaktička federacija, razni uzašli majstori nam pričaju prelepe poruke da smo izvanredno moćna bića i da možemo sve postići a ipak je krajnji cilj tih poruka anesteziranje masa a ne njihovo budjenje. Ima pojedinaca koji su postigli istinska stanja bića, ali to su pojedinci... Masovno, situacija je degradirajuća... uz pomoć medija, sistema, otrova u hrani vodi vazduhu, ubacivanjem veštačke inteligencije sve više u sve pore društva na zemlji, da ne nabrajam sve moguće načine koje AI preko elite koristi da bi držao mase u pokornosti i neznanju... nama se ovo sad doba, ovaj sad trenutak može činiti kao prilično slobodan u odnosu na trenutak za 30 godina gde će biti prilično veća degradacija ( samo u kanalisanim porukama se može pročitati da je porasla svest ljudi, ali u praksi se to nikako ne vidi, čak naprotiv... ljudi jesu informisaniji, ali svest se ogleda u empatiji, humanosti, plemenitosti a tu je samo gora situacija).

Ja sam jedan koji prilično radim na sebi, odgovaram za sebe, ali moja okolina samim tim što ja radim na sebi nije svesnija, oni su i dalje takvi kakvi su... masama je stalo da jedu, piju, zabave se, malo se poseksaju i to više dok su mladji a manje kako su stariji, ogromna većina je zombirana i ne teži istinskim vrednostima. Pa čak vidimo i one koji teže tim vrednostima da su mnogi sa teškim distorzijama i problemima, oni su sve samo nisu harmonični. Kad se sve uzme u obzir, veliko je pitanje zašto je data takva moć AI od strane Kreatora gde nas se mrcavari a mi sve više tonemo.

Tu je još jedna stvar i voleo bih da mi daš svoje vidjenje jer je tema vrlo bitna a tiče se odlaska posle smrti... Ako uzmemo hipnozu kao validnu, onda imamo ljude koji su u hipnozi rekli da su bili otimani od strane vanzemaljaca i detaljno opisivali sve to. Ima takvih izveštaja prilično. Majkl Newton je takodje pisao o dešavanjima posle smrti gde je koristio hipnozu, a ima ih prilično. Ali ima i izveštaja osoba koje su se podvrgle hipnozi gde su u prošlom životu ostvarile vrlo visoko stanje svesti, gde su bili indijski jogi, ili vrlo razvijena osoba puna ljubavi, ili neki svesni guru a u sadašnjem životu su to osobe pune frustaracija i problema, ni traga od te visoke svesnosti i ljubavi. Cak i jednu osobu znam lično koja mi je ispričala njen svesni harmonični prošli život a u ovom je u priličnom haosu. Gde je tu smisao bilo kakvog razvoja ako se opet rodiš kao obična frustrirana osoba. Razvoj bi trebao da se nastavlja na nivou gde smo stali ali se to nedešava već je osoba u jednom životu najrazvijeniji jogi a u drugom najobičnija nesvesna jedinka. Ima izveštaja da nas vanzemaljci posle smrti love i nasilno ubacuju u novo telo. Naravno da je bolje po vanzemaljce ako odemo u belu svetlost i tamo pristanemo da se dobrovoljno ponovo inkarniramo na Zemlji ali ako to nećemo, a ako smo postigli visoko stanje svesti onda imamo drugačiju percepciju i nije nam cilj da se ponovo inkarniramo u ovoj klaonici, ali izgleda da nismo dovoljno moćni da izbegnemo inkarnaciju, jer su ovi drugi mnogo moćniji te nas na silu inkarniraju. To su vrlo složene stvari...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pon mar 26, 2018 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Duse se inkarniraju zato sto i poslije smrti nisu slobodne. I tamo je Matrix. U dusi poslije smrti ostane nesto malo utisnuto od licnosti... ali ta licnost potpuno umire novim rodjenjem u tijelu. Zato i neko duhovno napredan gubi sve sto je postigao.
Jedini vrijedan duhovni napredak je onda kada se vise ne inkarnira u ovaj logor.

Oslobodio sam se inkarnacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: uto mar 27, 2018 10:47 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Citat:
Leo: (...) Tu je još jedna stvar i voleo bih da mi daš svoje vidjenje jer je tema vrlo bitna a tiče se odlaska posle smrti... Ako uzmemo hipnozu kao validnu...

Ukoliko je gnostički koncept vrsta svijesti i „situacije na terenu“ – ispravan, onda bi trebalo biti vidljivo iz aviona to da se hipnoza ne može smatrati „validnom“ kad je Istinska realnost u pitanju?! Dakle, da ponovimo:

- Istinska Svijest/Svijest Apsoluta/Svijest Prvog Izvora/“hrist“/“sin čovječji“/“jagnje“

- Svijest Istinskog Ja (istinsko ljudsko biće koje raspolaže Istinskom Sviješću, čija je karakteristika humanost, savjesnost i svjesnost kao i dejstvovanje na bazi ispravne percepcije i razumijevanja (a ne vjerovanja, imaginacije, lijepih želja i dobrih namijera, odakle se vidi da mi kao ličnosti, s našim imenima, prezimenima i nadimcima, tu ne spadamo. Mi smo samo programirani tako da se positovjećujemo s istinskim ljudskim bićima.)

-------------------------

- Budna ili čista svijest

- Podsvijest

- Kolektivno nesvjesno



slika

***

Kako tu vidimo, podsvijest se nalazi „ispod crte“, dakle u iluziji ili lažnoj realnosti koja je odvojena od one Istinske a bazirana je na Lažnoj svijesti. Dakle, sav materijal, sve informacije koje dobijamo uz pomoć hipnoze, dolaze s onog nivoa podsvjesnog koji je sam po sebi dio iluzije. Nadalje, ako uzmemo u obzir mogućnost da je taj nivo podložan „upload-u“ svega i svačega od strane AI/gazde, onda se postavlja pitanje – koliko ozbiljno te sadržaje trebamo uzimati?! Oni mogu biti relativno istiniti u odnosu na iluziju ali nemaju veze s realnošću „iznad crte“.

Koliko će ko uzimati te informacije ozbiljno i stvarati neke svjetonazore uz pomoć njih, to je sasvim individualna stvar. Naravno, sve dok se nalazimo ispod crte, u stanju u kakvom jesmo, mi ćemo uzimati ozbiljno manje više sve što nam se tu servira.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: uto mar 27, 2018 7:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Galaksija zato sam i napisao - AKO možemo hipnozu smatrati validnom... Medjutim ti si u više navrata isticao primere Barabre Bartholic i Karle Turner gde su one uz pomoć hipnoze vraćale ljudima sećanja. Onda možemo da odbacimo sva svedočanstva o vanzemaljskim delovanjima do kojih se došlo putem hipnoze... Sve vanzemaljske otmice, abdukcije, sve manipulacije, sve je to iluzorno jer se do toga došlo putem hiponoseanse?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sri mar 28, 2018 6:25 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Leo,

istočna gnostika počiva na principu korištenja lažnog da bi se došlo do istinskog. Lažno podrazumijeva našu ličnost/stranu instalaciju i ovu realnost koja se smatra iluzijom (koju drugi izvori nazivaju: majom, stereomom, matriksom, virtuelnom realnošću...) i koja je bazirana na lažima. Naravno, na prvi pogled, tu se odmah postavlja pitanje – kako je uopšte moguće da lažno dođe do istine u lažnom?! Međutim, to je navodno moguće ukoliko čovjek pored strane instalacije/ličnosti ima i ono Istinsko ja i kakvu takvu vezu s njim.

Tako, bez obzira na to što su materijali koji stižu s područja podsvjesnog uz pomoć hipnoze puni laži, poluistina i podataka koji su relativno istiniti u odnosu na samu iluziju, iz svega toga se može dobiti i dosta korisnih informacija. Na primjer, Barbara Bartholic je primjetila da žrtva otmica može baratati sa mnogo RAZLIČITIH scenarija (ili sjećanja) ISTOG događa a sa SVAKIM od njih će se ona emocionalno vezati kao da ga je stvarno doživjela (te tako doživljavati i stanja euforije, kosmičkog altruizma ili stanja straha, panike, užasa, ovisno od sadržaja scenarija.)

Znači, neko/nešto ima sposobnost da upload-ira čovjeka s različitim sadržajima i onda ga pusti u opticaj, da ovaj to distribuira unaokolo. Tako imamo masu primjera gdje hipnoterapeut piše knjige na osnovu materijala kojeg je dobio na taj način što kod njihovih čitaoca stvara određena vjerovanja, svjetonazore, kosmologije itd. Nadalje, ti lažni sadržaji se preko same žrtve, hipnoterapeuta i čitaoca prebacuju na onaj nivo kolektivnog nesvjesnog odakle se „diktira“ ova realnost. Pored upload-a koji izabranik dobije od „kontrolnog sistema“, on dobije i nešto kao „post-hipnotičku sugestiju“ da potraži terapeuta koji će mu „pomoći“. Tako se obrazuje jedan dezinformativni krug. Barbara je bila jedna od rijetkih osoba koje su primjetile ovaj zajeb?! Međutim, mnogi drugi, kao Newton, Elisabeth Fiore, Baldwin itd., skakali su na prvu loptu i prezentirali stvar upravo onako kako je to kontrolni sistem zamislio. S druge strane, Barbara nije sama napisala nijednu knjigu ali je svoje nalaze dijelila s drugim istraživačima. Ona je primjetila da joj isti izvor šalje klijente koji ih i manipuliše (naravno, stana instalacija klijenta će obično imati utisak da je sama ideja da potraži terapeuta njena). Nadalje, kroz dobijene informacije, Barbara je došla do spoznaje da ISTA „sila“ ili „inteligencija“ stoji iza crnih i bijelih figura na šahovskoj ploči, da ista inteligecija stoji iza „sila svjetlosti“ i „sila mraka“ (kad sam prvi put čuo ovu njenu tvrdnju , osjećao sam se kao da me je šilom ubola jer sam tada bio uhvaćen u onoj OPS/OPD dinamici lažnog dualizma, međutim, kasnije sam to i razumjeo uz pomoć istočno-gnostičkog koncepta.)

Ukratko rečeno, dobri momci i cure su ISTO kontrolisani kao i loši momci i cure. Biti dobar ne znači biti i svjestan a na području lažne svijesti/antihrista, ne bi bilo nimalo lako biti – istinski svjestan. S druge strane, istraživači kao Newton, Fiore, Baldwin i mnogi drugi, prezentirali su nam kosmologije „putovanja duša“, „reinkarnacija“, „kačenja stranih instalacija na strane instalacije“ i oslobađanja od njih itd. što smo mi čitali, usvajali, prenosili na nivo kolektivog nesvjesnog i tako učvršćivali iluziju u kojoj živimo...

Tako, u kontekstu hipnoze, moglo bi se reći to da je strana instalacija hipnoterapeuta pod kontrolom ISTOG izvora kao i strana instalacija klijenta a cijela radnja se odvija u ovoj lažnoj realnosti („ispod crte“). Kako onda odatle očekivati neku veću dozu Istine?!

Slična stvar je i s drugim modalitetima korištenja ljudi/ličnosti/stranih instalacija kao „vozila“ ili medijuma za upumpavanje dezinformacija u ovu realnost. Na osnovu nekih od tih laži, mi ćemo formirati svoja vjerovanja, svjetonazore, kosmologije i tako učvršćivati iluziju, dok će druge služiti čisto kao jedna distrakcija, kako bi se odvukla pažnja od onoga što bi bilo stvarno bitno.

I na kraju, jedan od rezultata onog „rada na sebi“ kojeg su često puna usta naših stranih instalacija, ukoliko im je gnostika ušla u polje percepcije, trebao bi biti i taj da se ovakve stvari vide i razumiju...

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sri mar 28, 2018 11:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Nadovezala bih se Galaksijine riječi, kako zbog toga što je ono što zovemo "vanzemaljske" otmice u biti nešto što veže unutar sebe sve što se ovdje doživljava, tako i stoga što je taj dio enelologije u biti najzanemareniji, što ne čudi jer dira u sve, politiku, ideologije, teorije zavjere, okultno, crnu magiju itd... Isto je tako to strogo kontrolirano područje, čak i više od recimo snimka NLO-a, a danas i područje u kojem je došlo do abnormalne količine dezinformacija. I to nije slučajno.

Mislim da su i Karla i Barbara vrlo jasno poručile da se s materijalima iz hipnoze ne treba postovjećivati na način da oblikuju vjerovanje. Dapače, upravo ih (Karlu i Barbaru) to čini drugačijima od ostalih navedenih istraživača/hipnotizera.

I te kako su bile upitne glede viđenog u hipnozi i konačno upravo su zato i uočile ono što su nazvale paravan memorijom.
Ako se pak uvažava sve to i istražuje dalje slijedeći takvu namjeru, onda se stalno ostaje otvoren za sve mogućnosti, bez potrebe verificiranja sadržaja iz hipnoze, osim onoga što je činjenica - da se otmice događaju i da se nešto ljudima negdje radi.
Konačno, bez toga (otvorenih mogućnosti) kreiraju se samo nove, mogu to nazvati i enelološke dogme, a koje obilno koriste razni učesnici inih kanalizirnja.

Međutim da bi se išta dalje činilo u smislu istraživanja, za početak mudro bi bilo zaista razumijeti što je to uloga žrtve. U tom kontekstu ovo postaje i te kako važno, rekla bih čak presudno:

Citat:
Tako, bez obzira na to što su materijali koji stižu s područja podsvjesnog uz pomoć hipnoze puni laži, poluistina i podataka koji su relativno istiniti u odnosu na samu iluziju, iz svega toga se može dobiti i dosta korisnih informacija. Na primjer, Barbara Bartholic je primjetila da žrtva otmica može baratati sa mnogo RAZLIČITIH scenarija (ili sjećanja) ISTOG događa a sa SVAKIM od njih će se ona emocionalno vezati kao da ga je stvarno doživjela (te tako doživljavati i stanja euforije, kosmičkog altruizma ili stanja straha, panike, užasa, ovisno od sadržaja scenarija.)



Upravo taj rad s tim informacijama bio bi rad s osvještavanjem - a ne LIJEČENJE ŽRTVE. I rekla bih da je to - jedini Rad. Te bi se primjerice jedna seansa u trajanju od npr. tri sata mogla svesti na samo minutu korisnosti. A ista bi se posljedično iskazala prvenstveno u načinu promatranja svijeta i najvažnije naših reakcija na njega unutar svakodnevnog života.

No, problem nastaje jer ljudi traže i očekuju riješenja, te propuštaju uočavati koliko ovakve informacije uočene u slažem se, potpuno kontroliranom području čak i prilikom hipnoze, jesu ključne. Prvenstveno jer ne liječe, već razotkrivaju osim istovjetnog kolektivnog modusa operandija i tko je žrtva i zašto.

Osobno znam reći da je mudro učiti iz "napada", ne rdi amnestiranja istoga, već jer to znači da na taj način ako uočavamo svrhu napada, možda otkrivamo i ponešto o sebi, prvenstveno o mehanizmu života lažne ličnosti.
Što će se teško činiti ako radi otmice, napada ili bilo koje druge manifestacije prilikom interakcije s tim entitetima padnemo u "sevdah" (arapski "sawda" = crna žuč) - dakle umnažamo emociju nad emocijom.

Povrh toga, zbog još jedne emocije, one koja odaje borbu i bijeg i pošto poto riješenje, ljudi imaju tenedenciju otploviti u potrebu da saznaju i primjerice kako se zove koji entitet ili kako izgleda ili odakle dolazi, zaboravljajući da je sve rečeno od strane njih uglavnom laž. Kao šot ej i njihov izgled općenito radi mimikrije upitan.

No, ako istražujemo bez takve potrebe da sada sve shvatimo uključujući gdje je i tko je Tvorac i zašto je, te zašto je i je li uopće sve to dozvolio, samo se razvodnjavamo i blokiramo sebe u viđenju i radu i djelovanju da pri tome dodirnemo taj dio koji kaže da mi nismo ta emocija i da nas ništa zaista ne boli. I onda to sve zajedno ima neki smisao - ali tek kada prestanemo biti žrtve. I samo tako, dobivamo mogućnost i priliku za gibanjem. Kojeg opet nećemo "lažnoličnovski" svjesno prosuđivati jer je to besmisleno. Iako se to upravo najčešće događa.

Na žalost, ovo se teško zaista razumije, jer su ti pomaci i to razumijevanje korisnih informacija na određeni način "nevidljivi" lažnoj ličnosti, točnije sva takva događanja i manifestiranja su njoj alarm i ona se trudi to sabotirati. Tu dolazimo do onih trenutaka koje bi mogli skupno nazvati "kreiranje novih lažnih ličnosti". Jer te sabotaže nisu više napad već posljedica onog prosuđivanja i tako nastaju "nove" lažne ličnosti ili to bi bio razvoj lažne ličnosti.

Dakle hipnoza ne može biti rješenje. I nije rješenje. Već samo način da se primjeti nešto. Isto tako, rekla bih da si na "konju" ako uočiš da sve čime ovdje baratamo, a Barbara je to lijepo uobličila u onoj da su i crne i bijele figure pomicane od istoga/istih, što u prijevodu znači da bol, patnju ili s druge strane oduševljenje i razne ekstaze te i potrebu da se svima pomogne, ne doživljava uopće kako bi Galaksija rekao Istinsko biće - nego upravo lažna ličnost.

Ovime bi mogli zaključiti da se prilikom otmica, otima prvenstveno lažna ličnost. I ona se nadograđuje ili što li već po potrebi. Posljedično to je direktan i neupitan napad na prirodu čovjeka kao istinskog bića.

Međutim, problem nastane jer je to - sama interakcija s tim entitetima ili razni oblici napada koje izazivaju ne mora nužno ni biti otmica - za nju zlostavljanje, te je vrlo veliko pitanje u biti samo jedno:
- koliko to i kako dodiruje istinsko biće i kakve su njegove rekacije?

A sve to krucijalno nedostaje kod većine spomenutih istraživača koji su nudili razna rješenja.

Dakle, nije problem micati implantate, problem je da će se oni oni obnavljati ako se ne radi i na ovom drugom nivou ili će njihovo micanje proizvesti nove napade koji se očitavaju upravo u razvoju nove lažne ličnosti.
I ako se hipnotizer bavi samo time ne shvaćajući sve ovo drugo - onda je on ništa više no samo čistač. I takav on je istovremeno i crna i bijela figura. I to je sasvim pogrešno i Karla i Barbara nisu nikada zastupale ništa takvo. Ali se velika većina hipnotizera bavi upravo time.

I to ne znači da nije "dobro" objavljivati i podatke o implantatima, gdje su i kakvi su, te što se uopće događa u otmicama, dapače to je izvrsno jer priča priču o svemu što se radi lažnoj ličnosti. Međutim pitanje je zašto se uopće išta od toga događa te kako lažna ličnost i zašto uopće postoji? Što ona sakriva?

I zato kada ljudi uđu u ovo područje enelologije za početak trebali bi znati ostati u miru i otvoriti tu mogućnost da emocije koje emaniraju ili doživljavaju prepoznaju kao ono što jesu - način na koji živi lažna ličnost.
A njoj je svojstveno da je ili gore ili dole i sve to u svim mogućim varijacijama.
Na jednoj drugoj temi foruma (o Anastaziji) izrekla sam nedavno, a opet vezano uz načine postojanja lažne ličnosti i istinskog bića i riječ "zabava" u ovom kontekstu, koja je prvo bila proglašena mazohizmom, a nakon toga i sadizmom. Iako ništa od toga niti sam tako mislila niti tako rekla. Niti je imalo unutar sebe apsolutno ikakvu emociju osim činjeničnog detektiranja ovog svijeta i svih njegovih laži i prvenstveno emocija. I mazohizam i sadizam su krunski djelovi emocija. I to je dio kontrole lažnih ličnosti, ali ništa manja kontrola ne nalazi se u izrazu "sreće" i svime time se oivisno o polaritetu lažne ličnosti uglavnom zabavljaju. Ali se ne bave sobom zaista. Ne shvaćajući da je zabava obrnuti oblik bivanja u dubini. I n to sam aludirala, ali to nije uopće tako shvaćeno. A tada tamo to nisam uopće niti imala potrebe dodatno objasniti.

I sve to, može se detektirati i primjetiti u hipnozi. Jasno. Kao što je onaj kojemu je ovo jasno u stanju primjetiti to što su Barbara i Karla nazvale paravan memorijom.

I za kraj, ako se kaže da unutar hipnoze postoji ponekad i nešto korisnih informacija onda se ovo ne može tako reći, točnije može, no možda je nužno to i nadopuniti:

Citat:
Tako, u kontekstu hipnoze, moglo bi se reći to da je strana instalacija hipnoterapeuta pod kontrolom ISTOG izvora kao i strana instalacija klijenta a cijela radnja se odvija u ovoj lažnoj realnosti („ispod crte“). Kako onda odatle očekivati neku veću dozu Istine?!


Kao hipnotizer reći ću da je istina da ona (hipnoza) ovisi kao "alat" za putovanje linearnim vremenom i još koječemu, isključivo o stanju hipnotizera koji je provodi i da ona direktno ovisi o njegovoj namjeri - ne dobroj ni lošoj - već zašto se time uopće bavi, što kani s informacijama koje dobije?.
I sada osnovno je pitanje koliko hipnotizer razumije svoju stranu instalaciju? Te postavlja pitanja koja će dodatno otkrivati klijentovu, a samim time i hipnotizer će učiti općenito o svim stranim instalacijama, pa i svojoj. Malanga recimo to nije mogao, jer je bio uvjeren da je on bolje od svojih klijenata, te da on za razliku od njih nije otiman. Na istom ispitu "ja sam u boljem stanju" pali su i svi ti koje je spomenuo i Galaksija. I redom su svi sugerirali i hipnozu provodili krajnje programatorski iili reprogramatorski.

Hipnotizer teško može raditi ako prvo nije počistio u svojem dvorištu, i ako ne čisti stalno iznova i iznova ako treba, ali to je već pitanje odgovornosti hipnotizera, a otegotno je ako hipnotizer još i pomisli da je on tu da spasi svoje klijente ili im ponudi rješenje u obliku sugestija ili pomoći arhanđela MIhaela. Sve to ubija istraživanje. I rad. I istina je nitko od tih hipnotizera nije loš ili zao, svi oni imaju ili su imali dobre namjere i svi od reda ostavili su neke korisne informacije.

Što se tiče "ispod crte" stanja, priča je tu znatno drugčija nego je mi uglavnom percipiramo. I ona priča o svoj suptilnosti metafizike ne samo obmane, nego načina na koji mi percipiramo vrijeme i prostor i sebe u njemu, što dalje opet dovodi do fizike stranih instalacija ali i fizike "istinskog bića".
I svakom hipnotizeru trebalo bi biti jasno da je u hipnozi, pomaknut u fazi i zajedno s svojim klijentom (bio toga svjestan ili ne) i da su često oboje izbačeni iz linenarnog vremena. Točnije da se vrijeme preklopilo. A što to znači možda je dobro promišljati i pažnju usmjeravati recimo i na taj segment, jer i to spada u one korisne informacije, iako ne sadrži apsolutno ništa od onoga što klijenti obično očekuju, nema spasa, nema rješenja, izbavljenja, niti ičega takvoga. No, možda nam priča priču kako je to moguće da netko vidi NLO, netko drugi ne, ili kako putuju ne samo NLO-i, već recimo i neki napad iz oblsti "crne magije". I može li se to zaustaviti u toku? I koliko je to sve jednako ako se prati trag do onoga što je takvo djelovanje omogućilo.

Mislim da treba o svemu ovome pisati i dalje iz svih uglova, čak i kada imamo drugačija mišljenja. Bar ja iz tog razloga pišem ovdje i sada.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sri mar 28, 2018 2:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kod „preslikavanja“ objektivno postojećih „elemenata“ u Istinskoj realnosti u lažnjake, koji egzistiraju u ovoj Lažnoj realnosti, ne bi samo mi kao „kopije“ predstavljali neku izvitoperenu verziju Istinskih ljudskih bića, nego bi to mogle biti i razne druge stvari koje objektivno postoje, pa tako i događaji. Ako smo svjesni te dinamike, onda trebamo da prevodimo stvari s ovdašnjeg „jezika“ ili načina kako su predočene, na objektivni, što uz pomoć lažne svijesti, ne bi bilo nimalo lako. Na primjer, u jednoj od prošlih poruka sam naveo slučaj gdje je Dr Malanga povjerovao najvećem lažovu i saopštio nam „istinu“ u smislu da je razlog za ciklično ponavljanje kataklizmi u ovoj realnosti taj da se spriječe vanzemaljci da nam ukradu duše, te se tako približe „gazdi“ i preuzmu kontrolu nad njegovom kreacijom.

Ukoliko obratimo pažnju na gornju šemu situacije na terenu, onda se možemo zapitati sljedeće – da li onaj adamični čovjek mora zauvijek ostati zarobljen u iluziji? Da li se može desiti to da se on osvijesti do te mjere da se poveže s Istinskim ja, odnosno, onim Istinskim dijelom svog bića, preko kojeg će dosegnuti i onu Istinsku svijest? Naravno, nama bi bilo teško zamisliti uz pomoć lažne svijesti to – šta bi se desilo u jednom takvom slučaju?! Da li bi adamični čovjek koji se povezao s Istinskom sviješću postao kao neka vrsta „ventila“ kroz kojeg bi ta svijest prodrla u lažnu realnost i kakve bi bile posljedice prodora istinskog u lažno?

Ukoliko bi tako nešto bilo moguće, onda bi gazda, naravno, pokušavao to da spriječi po svaku cijenu jer bi došlo do narušavanja integriteta iluzije koju je on ovdje uspostavio, pa tako i njegove kontrole a možda i egzistencije?! I ne samo njegove, nego i svih onih entiteta ispod njega, uključujući i antropoide koji „by default“ manifestuju lažnu svijest jer nisu u stanju da dosegnu onu Istinsku? Da li bi se onda moglo reći da će gazda koji može da miče sve figure (strane instalacije) na šahovskoj ploči, prouzrokovati u određenim vremenima neku kataklizmu kako bi to spriječio? Naravno, u takvim vremenima, strane instalacije bi na površini vidjele samo kako dolazi do tenzija ili trvenja između tzv. velikih sila a onda i do izbijanja nuklearnog rata, nakon čega bi se koncentrisale samo na to kako da spasu živu glavu. Sve bi to izgledalo manje-više spontano a među krivcima ne bi bilo „gazde“ koji je micanjem figura doveo do toga jer kad bi mi bili svjesni njega i njegove manipulacije, onda bi i to postalo jedno zajedničko znanje i kao takvo, dostupno na onom nivou našeg kolektivnog nesvjesnog. Ovako, mi ćemo biti krivi za sve što nas je snašlo ili će to biti priroda, ukoliko se ne bi radilo o ratu, nego o nekoj „prirodnoj katastrofi“.

S druge strane, ukoliko bi onaj adamični čovjek s gornje šeme, uspjeo da dosegne, pa sprovede kroz sebe ili manifestuje dovoljno Istinske svijesti u ovu lažnu realnost, onda bi možda moglo doći do nečega, što bi strane instalacije kao lažni entiteti, takođe, doživjele kao jednu - „kataklizmu“?!

Znači, i takve „kataklizme“ kao objektivno postojeći ili mogući događaji, takođe bi morale imati svoje (izvitoperene) verzije koje bi nam bile predočene kroz religijske i duhovne kanale...?! A mi bi ih morali prevoditi na - Istinu?! Naravno, često će biti dovoljno da se stvar samo okrene – naopako, slično kao što smo i mi ovdje - „okrenuti naopako“?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sri mar 28, 2018 4:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
U vezi hipnoze sve se da preispitativati... sama metoda može imati kaoristi ako doprinosinekom osveštavanju. Može nas i reprogramirati, ali nas ne može "probuditi" odnosno učiniti nas istinskim bićem. Imao sam ličnih iskustava u vezi hipnoze, uradiop sam LBL (život izmedju života) i bilo je vrlo zanimljivo iskustvo. Ali jedna je stvar bila interesantna... pri boravku sa duhovnim vodičem pitao sam ga šta ima dalje van ovog duhovnog sveta gde idemo (bolje reći gde idu naše duše) kad umremo. Duhovni vodič me je samo bledo gledao i nije razumeo uopšte šta ga pitam. On nije imao predstavu da postoji nešto više od tog duhovnog sveta. Pozvao sam neko visoko duhovno biće da dodje i odgovori mi u vezi toga i pojavilo se biće sa tako dobrom vibracijom koja je bila čista ljubav a takodje i visoka svest i mudrost. On mi je rekao da se može izaći van ovog duhovnog sveta ali je potrebni imati veoma visok nivo čistoće bića. Da li je to bio samo predstavnik belih figura ili autentično visokosvesno duhovno biće - ne znam. Uglavnom mi je bilo vrlo čudno što moj duhovni vodič koji je imao odgovore na sva moja pitanja o meni u vezi života na zemlji i u duhovnom svetu je totalno bio zbunjen mojim pitanjem oiIzlasku iz tog duhovnog sveta i kretanju dalje.

Galaksija mi ovde stalno pričamo o o tom istinskom biću i doživljavamo ga na neki način u odredjenim trenucima. Ja sam u svom životu imao više mističnih iskustava, koja su se uvek javljala spontano i nisam nikad mogao da ih ponoovim po svojoj volji. Imao sam jednom prilikom i mistično iskustvo koje je bilo ovako - odjednom, iz čista mira dok sam se vozio autobusom počela je da mi se menja percepcija i osetio sam neko čudno stanje u sebi. Video sam ljude i okolinu prilično oštrije nego uobičajeno, ali ono što je bilo bitno je promena moje percepcije i mog unutrašnjeg osećanja. Osećao sam da imam čistu percepciju i da mogu vrlo lako izaći na kraj i sa najkomplikovanijim ljudima i dogadjajima. Osećaj potpune slobode i jasnog razumevanja. Ništa mi više ne bi trebalo u životu kad bih dostigao to stanje jer bi uz njega mogao sve da postignem što hoću. To je trajalo nekih pola sata i onda je polako nestalo i ja sam se vratio u svoje uobičajeno funkcionisanje. Pokušavao sam da postignem to stanje prilično puta, i u meditaciji i svesni i na bilo koje načine ali nisam nikad bio ni blizu tog stanja. Da li je to bio odraz istinskog bića ili ne, to ne znam. Možda jeste, možda nije, ali je bilo bitno da sam imao to iskustvo koje mi može služiti kao reper za šta je ljudski duh sve sposoban i kakve su mu mogućnosti.


Ako pričamo o istinskom biću, onda bi trebali da imamo na umu kako bi se to biće manifestovalo u okolini. Ti stalno pominješ da smo u iluziji, što ja i ne sporim, ali je pitanje percepcije i delovanja tog bića u datoj okolini. Taj čovek koji bi postao istinsko biće živeo bi u nekom mestu (grad, selo, planina, ravnica...) On bi doživljavao to mesto na svoj način, ali bi video što i obični ljudi. On bi imao drugačiju percepciju ali bi i dalje živeo u tom mestu koje je iluzija ali i stvarnost. On time što bi se probudio iz iluzije ne bi se obreo u nekoj nedefinisanoj stvarnosti već bi bio tamo gde je i bio, sa istim kućama, ljudima, životinjama, drvećem, prirodom... samo bi se promenila njegova percepcija i razumevanje. Dakle trebamo razgraničiti šta je iluzija. Naša uska i iskrivljena percepcija stvara iluziju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sri mar 28, 2018 6:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Apropo pre-adamicnog coveka Don Huan rece,a K.K.napisa :

,,Don Huan je izneo misljenje da mu hriscanska ideja izgona iz edenskog vrta
izgleda kao alegorija gubljenja nemog znanja ,naseg znanja namere.
Tako je carobnjastvo povratak na pocetak ,povratak u raj".

Malo napred daje i nacin povratka :

,,Naglasio je da SVI savremeni vracevi MORAJU DA SE BORE
DA ZADOBIJU MIR UMA
".

Moc tisine - K.K

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 29, 2018 12:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
poporitopopone je napisao/la:
,,Naglasio je da SVI savremeni vracevi MORAJU DA SE BORE
DA ZADOBIJU MIR UMA
".

Moc tisine - K.K


Ostvarivanje „mira uma“ bi bilo bitno ukoliko razumijemo to da smo kontrolisani i manipulisani preko njega a bez tog „mira“ takođe nije lako „osjetiti“ ono što je Kastaneda nazivao „unutrašnje znanje“ („kad nešto znaš a ne znaš kako“ što bi bilo vezano za momenat u kojem jesmo a dolazilo bi od Istinskog ja?!). Uostalom, o tome sam pisao u nekim člancima kao što je Hiperdimenzionalni napadi i buđenje.

Postizanje te vrste „stanja“ je i centralna tema knjiga E. Tolle-a, s tim što istočna gnostika može pomoći kod razumijevanja pozadine potrebe „isključivanja misaonih tokova“ uz... prelazak u sadašnji momenat i... svjesnost sebe i svoje okoline...

**


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 29, 2018 11:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Sadasnjem trenutku i miru uma se dolazi Budistckom Vipassana meditacijom. Koristio sam je nekad.
Sjecam se kada sam jednom meditirao, um je brbljao svoje sto na sat i u trenutku je stao i rekao sam
TI NISI JA. Sve sto je ostalo je smjesak na licu. Drugi put sam sjedio i meditirao, svjedocio mislima, kad se misao pojavi, dolazi svjedocenje... misao, pa opet misao, misao... U jednom trenutku sam svjedocio Goran. Sebstvo je svjedocilo Goranu licnosti.

Dobar je Theravada budizam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 29, 2018 7:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
galaksija je napisao/la:
poporitopopone je napisao/la:
,,Naglasio je da SVI savremeni vracevi MORAJU DA SE BORE
DA ZADOBIJU MIR UMA
".

Moc tisine - K.K


Ostvarivanje „mira uma“ bi bilo bitno ukoliko razumijemo to da smo kontrolisani i manipulisani preko njega a bez tog „mira“ takođe nije lako „osjetiti“ ono što je Kastaneda nazivao „unutrašnje znanje“ („kad nešto znaš a ne znaš kako“ što bi bilo vezano za momenat u kojem jesmo a dolazilo bi od Istinskog ja?!). Uostalom, o tome sam pisao u nekim člancima kao što je Hiperdimenzionalni napadi i buđenje.

Postizanje te vrste „stanja“ je i centralna tema knjiga E. Tolle-a, s tim što istočna gnostika može pomoći kod razumijevanja pozadine potrebe „isključivanja misaonih tokova“ uz... prelazak u sadašnji momenat i... svjesnost sebe i svoje okoline...

**

To se podrazumeva valjda?!

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 29, 2018 8:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Ovde se često spominje Kastaneda i njegovo učenje kao neko otkrovenje... Postoji i posebna celina za raspravu o Kastanedi takodje. Posto je imperativ za iskrene tragaoce sagledati što širu sliku (celu sliku ne možemo sagledati jer nemamo mogunosti za to), onda treba sagledati Kastanedu i njegovo učenje objektivno (koliko god je to moguće). Kastanedino učenje je takodje jedan kontejner. Kao što je i Anastasijino učenje kontejner. Ljudi vole da se zalepe za odredjene tematike koje im se svidjaju i daju im prvenstvo (ni sam nisam imun na to, da ne bude zabune, s tim što sam ja spreman da saslušam i da naučim nešto novo, pa i da primenim novi pogled, novu percepciju jer sam načisto sa tim da ću učiti do kraja svog života i to je jedan od mojih pokretača).

Pisalo se da je Anastasija izmišljena i zbog toga je valjda bezvredna. I Kastaneda je izmislio svoje priče. Nadam se da ne misli neko da je on napisao svoju autobiografiju... Kastaneda je proučavao razna znanja, ubacivao u svoje knjige i izmišljao priče. Ne kažem da nema stvari koje su vredne razmatranja u Kastanedinim knjigama, ali isto tako ima stvari koje su vredne razmatranja i u knjigama o Anastasiji. Ako vidimo Kastanedin život, a može se lako videti kakav je on život vodio, tu ima velikog egoizma, ima i izopačenosti... on je stvorio kult od svog učenja a od sebe veoma lošeg gurua. Kastaneda nije sproveo u delo učenje svog mentora don Huana već je živeo vrlo raskalašnim životom gde nije bilo besprekornosti koju je tako često pominjao. Od svojih sledbenika je tražio potpuni celibat dok je on imao sex sa svim ženskim članicama njegovog najužeg kruga, dok su neke bile i zlostavljane. Sam je odredjivao kako će ko izgledati i kako se oblačiti, a nije dozvoljavao da mu se ni najmanje protivreči. Uvodio je pravila drugima koja on sam nije poštovao (valjda je sebi dodelio status božanstva). U maniru najpokvarenijih manipulatora je stalno stalno stvarao zavade medju svojim čalanovima, danima je umeo da besni... To su samo neki detalji kako je on živeo. Nimalo dostojan život nije vodio.

Što se tiče tensegritija, vežbi koje je vodio, može se reći da njihovo praktikovanje daje moć osobi, ali se postavlja pitanje odakle dolazi ta moć... Pisali su razni praktikanti tensegritija iz sveta i zaključili da su to vrlo opasne stvari jer povezuju praktikanta sa nekim entitetima koji im daju moć, ali je osoba onda povezana sa tim entitetima i u njihovoj je vlasti.

Ako se to sve ima u vidu, onda je citiranje Kastanedinih izjava kao neko veliko otkrovenje vrlo izlišno. Svako može da napise razne mudrolije... bitno je da li on taj svoj nauk, princip, načelo živi. Ako ne živi, onda je samo još jedna u moru lažnih ličnosti.

Svi smo mi ovde izloženi konstantnim obmanama... naći istinu je nadljudski podvig, mada je istina u nama ali mi smo toliko nesvesni i blokirani da naziremo samo deliće istine, a vrlo često nam se dešava da najveće obmane prihvatimo kao najveću istinu. Da li je ljubav jedina istina kao što ume da se kaže? Može biti ali treba definisati šta je ljubav... jer svako ima neko svoje vidjenje ljubavi. Po meni ljubav je moć koja nam daje život, sama suština našeg bića. U stanju ljubavi svaka obmana će nestati jer nista ne može videti tako jasno kao ljubav/nase istinsko biće. A doći do našeg istinskog bića i živeti iz njega je najvažnije za iskrene tragaoce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 29, 2018 8:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Aha, ovdje je Kastaneda bas popularan, ima gomilu tema. Meni je to malo cudno ali nema veze. Evo sada smo i ovu temu pretvorili u temu o Kastanedi. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: ned apr 01, 2018 1:35 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Od svakog učenja se može napraviti – kontejner i to je ono što se redovno zbiva. Ista je stvar i sa istočnom gnostikom koja je danas institucionalizovana u mnoge škole Četvrtog puta, bazirane na Gurđijevu, gdje se presipa iz šupljeg u prazno do besvijesti, uglavnom, pod upravom antropoida kao „učitelja“.

Imajući na (lažnom) umu mogućnost da smo svi izmiješani u ovoj Lažnoj realnosti i da je ona pod kontrolom gazde/AI, onda bi tu bilo nemoguće predočavati čistu Istinu. S druge strane, malo koja od nas, stranih instalacija bi ju uopšte željela znati, mada se mnoge predstavljaju kao „tragaoci za istinom“. S prethodne stranice se može vidjeti kako je jedna od nas postavila pitanje „Nije li nam cilj naći mir“?! Mi kao strane instalacije smo uglavnom u potrazi za „lijepim vijestima“ ili „duhovnim sedativima“, odnosno, vjerovanjima koja će nas smiriti bar na neko vrijeme. Koja će to od nas željeti da zna činjenicu da ona objektivno ne postoji?!? Da je ona samo jedan lažni, programirani i kontrolisani entitet?! Koja od nas će prepoznati samu sebe u onoj priči o Pinokiju?!

A Istina se jedino može pakovati u priče, bajke, basne i kojekakve alegorije jer drugačije ne može. Zato je i Gurđijev govorio da „ljudi ne žele znati istinu i da se se ona jedino može govoriti uz pomoć laži“.

Nekada nije bilo kompjutera i interneta ali je bilo gnostičke istine. Ona se morala nekako prenositi kroz neke kanale, mada „kontaminirana“ do besvijesti. Tu je bio sufizam, pa gnostika, neka šamanska učenja itd. Tu je istina bila umotana u laži slično kao u onoj priči o Pinokiju jer drugačije nije moglo; ona je morala biti maskirana da se izvor ne bi našao pod direktnim ili „hiperdimenzionalnim“ napadom „kontrolnog sistema“. Tako se omogućavalo da ju prepoznaju oni koji trebaju, dok će se drugi baviti ambalažom. Znači, onaj koji zna istinu, moraće stalno „bacati kosti“ uz njenu distribuciju, tako da se jedni mogu baviti tim kostima a drugi suštinom ili sadržajem. Znači, onaj koji bi znao istinu u jednoj većoj mjeri, morao bi upražnjavati ono što je Kastaneda zvao „kontrolisana ludost“, što podrazumijeva da se ponaša manje-više kao svi ostali i tako ostane neprimjećen.

Na primjeru Kastanede, može se vidjeti kako je on počeo s bacanjem kostiju jer je to ono oko čega se strane instalacije okupljaju i vole da glabaju. Nakon što se skupila gomila njih na te kosti (ili kao muve na govno) i proglasile se „ratnicima“, on je pred njih u poslednjoj knjizi istovario jednu veću dozu Istine koju opet većina njih bila u stanju vidjeti i razumijeti. Ali, neke možda jesu?!

Sličnu strategiju je koristio i James Mahu koji je godinama tovario na svoj vebsajt wingmakers.org materijale nju-ejđ tipa, koji lijepo zvuče a takođe su i interesantni. Nakon što se na to skupila masa stranih instalacija, on je pred njih istovario jednu veću dozu Istine preko onog Intevjua s Nerudom i samim sobom. Naravno, nakon toga je nastao razlaz jer je to bilo nešto što strane instacije nisu željeli čuti ili vjerovati, međutim, nekolicina njih je shvatila stvar a to je možda bio i cilj.

John Keel, istraživač; paranormalnih fenomena, takođe je skupio dosta „fanova“ uz pomoć knjiga Mothman’s prophecies, Our Hounted Planet, Operation Trojan Horse itd., pa je na kraju izručio jednu veću dozu Istine u poslednjoj knjizi, the Eighth Tower gdje ih je obavijestio da su - svi bio-hemijski roboti, prikopčani na centralnu kontrolnu ploču (superkompjuter).

Filip Dik je skupio masu „fanova“ preko njegovih knjiga naučne-fantastike, pa ih je na konferenciji za štampu u Parizu, 1977 godine, obavijestio da oni objektivno ne postoje i da žive u kompjuterski programiranoj realnosti.

I tako dalje...

Nekolicina stranih instalacija može prepoznat signal, kontemplirati stvar i raditi u pravcu njegovog razumijevanja (ukoliko su asocirane s „onim nešto“) dok će druge to ignorisati, proglašavati signal lažnim, iskrivljavati ga ili će pokušavati diskreditovati njegov izvor („Ma, on je bi jedna velika baraba!“) Međutim, ukoliko imamo na umu onu gornju „šemu vrsta svijesti“, ako ništa drugo, i takve strane instalacije će odraditi „nešto dobro za narod,“ tako što će samom percepcijom signala na nivou „svoje“ budne svijesti, prenjeti taj signal i na onaj nivo kolektivnog nesvjesnog, odakle će on biti ili ostati dostupan u ovoj realnosti... onima kojim treba da bude dostupan...

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pon apr 02, 2018 2:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Znači, bilo da uzmeo u obzir istočno-gnostički koncept kojeg su nam predstavljali Gurđijev, Uspenski i Moravjev ili šamanski, kojeg predstavlja Kastaneda ili ono o čemu pričaju E. Tolle, James Mahu i drugi, tu postoji jedan „signal“ koji nam ukazuje na to - da se na nivou uma ili intelekta, na kojeg se oslanjamo mi kao strane instalacije (ili ličnosti), ne može – istinski svjesno živjeti. Taj naš dio je - pod kontrolom. Naše misli i naša percepcija su neprestano manipulisani. Tako bi se moglo reći da nam Istina ne bi dolazila iz „pametne glave“, mada mi ono što kroz nju prolazi ili iz nje dolazi, redovno uzimamo sasvim ozbiljno, odnosno, kao istinito a onda, na osnovu tih sadržaja, dolazimo i u određena emocionalna stanja. Dakle, svijest kojom raspolažemo bi bila lažna a druge – nemamo tj. imamo ali je ona ograđena ili sakrivena od nas uz pomoć ove lažne.

Nezgodno totalno, čak i za objasnit, kad moraš objašnjavati onoj – lažnoj!? A kako da lažna razumije stvar a da ostane normalna tj. normalno lažna?! Ovaj intelektualni nivo tu ne pije vode. Za jednu klasičnu stranu instalaciju, ovo je carstvo uma i ovaj um je za nju - SVE. Na primjer, možemo zagrabiti s teme Bitka za dušu, ovaj navod strane instalacije po imenu James Allen, iz njene knjige As a Man Thinketh:
Citat:
(...)“Um je razrješitelj života. On je stvaratelj i oblikovatelj uvjeta, i primatelj svojih vlastitih rezultata. Unutar sebe sadrži i moć stvaranja iluzije i moć opažanja realnosti. Um je nepogrešivi tkalac sudbine. Um na se oblači halje svoje vlastite kreacije.

Priroda je uma da stvara svoje vlastite okolnosti, i da izabire stanja u kojima će boraviti. Jednako tako ima moć promijeniti bilo koju okolnost, napustiti bilo koje stanje. I to neprekidno čini.

Čovjekov um se može usporediti s vrtom, kojega se može inteligentno kultivirati ili ga prepustiti divljini; ali bio kultiviran ili zanemaren, on mora, i hoće, uroditi. Ako nikakvo korisno sjemenje nije zasijano u njega, onda će obilje beskorisnog korova obrasti cijeli vrt."

Mada bi Gurđijev ovo okrenuo naopačke a mi došli u situaciju da određujemo ko je u pravu i s kim ćemo se složiti ili kome povjerovati uz pomoć istog lažnog uma (u praksi – za koga ćemo da navijamo?), onda ćemo u većini slučajeva biti na stani strane instalacije po imenu Allan. Allan bi vjerovatno uspješno definisao i dušu ukoliko bi joj njegov um dozvolio da postoji jer se uz pomoć uma sve može uspješno odraditi u ovoj iluziji. Naravno, ukoliko imamo na njemu onu gornju šemu, znaćemo da to ne bilo nikakvo čudo jer bi on bio njen dio, isto kao i mi. U svakom slučaju, neki od nas će dozvoliti pojmovima „duša“ i „duh“ da postoje, tako da možemo imati i - duhovnost (s kojom naš um može baratati kad zatreba) a um će nam takođe predočiti i to kako stoje stvari na - duhovnom terenu.

S druge strane, ukoliko bi gnostiče postavke bile ispravne, onda, čovjek može razmišljati do bogojavljenja i ništa ne razumjeti?!

**

Svjetske religije nam govore o skorašnjem dolasku spasitelja s imenom i prezimenom. U nekim religijskim izvorima izvorima se pominje „dolazak sina čovječjeg“ ili „gospoda“, nakon čega će doći do drastičnih promjena. Kroz duhovne izvore su se takođe upumpavali pojmovi kao što je „žetva“, „prolazak planete kroz fotonski pojas“, „prolazak kroz galaktičku ravan“, „dolazak talasa kao graničnika realiteta i denziteta itd. Prema jednim verzijama, bog je taj koji će spasiti „zaslužne“ ili svoje miljenike (ili su to Isus, Mahdi, Kalki itd.) dok prema drugima, oni koji su ostvarili duhovni napredak, biće prebačeni na jednu višu ravan (iluzije). Naravno, ukoliko bi gnostičke postavke bile ispravne, onda se postavlja pitanje – da li se usvajanjem religijskih ili duhovnih dogmi (laži u lažnoj realnosti) i njihovim slijeđenjem, može stvarno postići ikakav napredak? Ili bi sve to jednostavno spadalo u obmanu koja ovdje vlada i koja je izvan svih proporcija?!

Kad su ovakve tvrdnje u pitanju, uz pomoć lažne svijesti kojom mi raspolažemo, možemo im samo vjerovati ili nevjerovati ali ne možemo – ZNATI. Usput smo i kondicionarni tako da ne možemo razlikovati vjerovanja od znanja. Takođe postoje i neke indikacije da se na ovoj planeti u određenim vremenskim ciklusima odigravaju „kataklizme“, od kojih je poslednju preživjeo Noj, pretposlednju Ziadsutra a onu prije nje Utnapištim; dakle, grupa ljudi presonifikovana pod ovim imenima bi preživjela a onda, počela ispočetka u post-kataklizmičkim uslovima.

Nešto kao Sizif koji gura onaj kamen ka vrhu brda, pa kad ga skoro dostigne, kamen se ponovo skotrlja natrag, tako bi i ovoj lažnoj svijesti kojom raspolažemo, bilo dozvoljeno da ide prema gore sve dotle dok ne bi postala toliko razvijena da shvati da je kontrolisana i da je vještačkog karaktera a uz to, da postoji i druga, koja je Istinska?!

Nadalje, ukoliko entitet/i „odozgo“ koriste adamičnog čovjeka kao bateriju (izvor energije za održavanje njih i njihove iluzije), onda bi se taj „kraj ciklusa“ mogao na našem nivou porediti s krajem turnusa pilića na jednoj farmi gdje se ovi pokolju za svrhu naše ishrane, nakon što dosegnu određenu težinu, dok se ostavlja matično jato za naredni turnus ili ciklus, odnosno, dalji rasplod i razvoj?! Kao što mi imamo zamrzivače za čuvanje hrane, tako bi i „gornji“ nivoi mogli imati sisteme za skladištenje energije koju mi proizvodimo („kako dole, tako i gore“.)

Kataklizme su uvijek bile pripisivane „božjoj volji“ a ako bi pod „bogom“ podrazumijevali jednu AI ili u svakom slučaju, jednu neljudsku ili nehumanu silu ili inteligenciju koja upravlja ovom realnošću (kao nekom kompjuterizovanom farmom pilića), onda njoj nikako ne bi odgovarao neki veći prodor Istine, pa bi tako i kraj turnusa bio sinhronizovan s onim periodom kad „Sizif dogura kamen blizu vrha brda“.

Prema nekim verzijama, AI može staviti stvar pod bolju kontrolu tako što će uz pomoć strateški raspoređenih antropoida transhumanizirati cijelo čovječanstvo, dakle i adamične ljude, njihovim spajanjem s tehnologijom uz pomoć raznih čipova i implanata. To bi kod adamičnih ljudi dovelo do još većeg „razvoda“ od onog istinskog dijela njihovog bića a ono bi još uvijek bilo tu. A taj proces se takođe može pospiješiti uz pomoć nekog haosa/kataklizme, pri čemu bi AI konzervirala jedan dio energije dobijen od onih koji su nasino „odjavljeni“ odavjde, dok bi se drugi dio energije i dalje crpio od preživjelih ali transhumaniziranih adamičnih ljudi koji u takvom jednom stanju, skoro da ne bi imali ikakve šanse da dosegnu i manifestuju onu Istinsku svijest, te tako i ugroze integritet iluzije u nekoj doglednoj budućnosti.

Haos u obliku Trećeg svjetskog rata bi tako bio idealan za „žetvu“ a nakon toga bi išlo ono: „Eto, ako želimo da izbjegnemo ovako nešto u budućnosti, onda moramo da se ujedinimo na bazi jedne religije, jedne vlade, jedne vojske, jedne valute, implanata i nadzornih sistema uz pomoć kojih ćemo kontrolisati sviju. Tako će svi biti sretni i zadovoljni.“ Naravno, to ćemo čuti (tj. oni koji prežive) od istih onih stranih instalacija preko kojih nas je gazda/AI doveo u ovakvu situaciju. (Antropoidi bi bili podesniji za izvođenje psiho-patoloških aktivnosti od adamičnih ljudi.) Tako, preživjeli antropoidi će se listom složiti dok će adamični ljudi, nepovezani sa svojim istinskim dijelom, možda, dobiti neki osjećaj da „nešto tu nije u redu“ ali njihove strane instalacije neće znati – šta nije u redu, isto kao i do sada.

Naravno, ne mora biti sve tako „crno“ jer ukoliko opet obratimo pažnju na onu gnostičku šemu situacije na terenu, tj. na onaj njen dio „ISPOD crte“, tu ćemo sasvim jasno vidjeti da se u ovoj iluziji naseljenoj nama, stranim instalacijama, ipak nalazi NEŠTO što bi bilo Istinito; a istovremeno, lako promakne pravim i lažnim ličnostima! Znači, i u gnostici ima lijepih vijesti, samo ih treba uočiti i... provjeriti.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pon apr 02, 2018 8:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Leo -
"Ali jedna je stvar bila interesantna... pri boravku sa duhovnim vodičem pitao sam ga šta ima dalje van ovog duhovnog sveta gde idemo (bolje reći gde idu naše duše) kad umremo. Duhovni vodič me je samo bledo gledao i nije razumeo uopšte šta ga pitam. On nije imao predstavu da postoji nešto više od tog duhovnog sveta"

Taj duhovni vodic koji nije znao odgovor, nije ga znao jer je i on zarobljenik a ne neki duhovni vodic.
Jer tamo gdje duse idu poslije smrti nije nikakva sloboda, vec samo drugi dio Matrixa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: uto apr 03, 2018 12:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
galaksija je napisao/la:
Naravno, ne mora biti sve tako „crno“ jer ukoliko opet obratimo pažnju na onu gnostičku šemu situacije na terenu, tj. na onaj njen dio „ISPOD crte“, tu ćemo sasvim jasno vidjeti da se u ovoj iluziji naseljenoj nama, stranim instalacijama, ipak nalazi NEŠTO što bi bilo Istinito...

slika


...ili ako koristimo onu sliku s prethodne stranice...


slika


?!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: uto apr 03, 2018 5:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Leo je napisao/la:
Ovde se često spominje Kastaneda i njegovo učenje kao neko otkrovenje... Postoji i posebna celina za raspravu o Kastanedi takodje. Posto je imperativ za iskrene tragaoce sagledati što širu sliku (celu sliku ne možemo sagledati jer nemamo mogunosti za to), onda treba sagledati Kastanedu i njegovo učenje objektivno (koliko god je to moguće). Kastanedino učenje je takodje jedan kontejner. Kao što je i Anastasijino učenje kontejner. Ljudi vole da se zalepe za odredjene tematike koje im se svidjaju i daju im prvenstvo (ni sam nisam imun na to, da ne bude zabune, s tim što sam ja spreman da saslušam i da naučim nešto novo, pa i da primenim novi pogled, novu percepciju jer sam načisto sa tim da ću učiti do kraja svog života i to je jedan od mojih pokretača).

Pisalo se da je Anastasija izmišljena i zbog toga je valjda bezvredna. I Kastaneda je izmislio svoje priče. Nadam se da ne misli neko da je on napisao svoju autobiografiju... Kastaneda je proučavao razna znanja, ubacivao u svoje knjige i izmišljao priče. Ne kažem da nema stvari koje su vredne razmatranja u Kastanedinim knjigama, ali isto tako ima stvari koje su vredne razmatranja i u knjigama o Anastasiji. Ako vidimo Kastanedin život, a može se lako videti kakav je on život vodio, tu ima velikog egoizma, ima i izopačenosti... on je stvorio kult od svog učenja a od sebe veoma lošeg gurua. Kastaneda nije sproveo u delo učenje svog mentora don Huana već je živeo vrlo raskalašnim životom gde nije bilo besprekornosti koju je tako često pominjao. Od svojih sledbenika je tražio potpuni celibat dok je on imao sex sa svim ženskim članicama njegovog najužeg kruga, dok su neke bile i zlostavljane. Sam je odredjivao kako će ko izgledati i kako se oblačiti, a nije dozvoljavao da mu se ni najmanje protivreči. Uvodio je pravila drugima koja on sam nije poštovao (valjda je sebi dodelio status božanstva). U maniru najpokvarenijih manipulatora je stalno stalno stvarao zavade medju svojim čalanovima, danima je umeo da besni... To su samo neki detalji kako je on živeo. Nimalo dostojan život nije vodio.

Što se tiče tensegritija, vežbi koje je vodio, može se reći da njihovo praktikovanje daje moć osobi, ali se postavlja pitanje odakle dolazi ta moć... Pisali su razni praktikanti tensegritija iz sveta i zaključili da su to vrlo opasne stvari jer povezuju praktikanta sa nekim entitetima koji im daju moć, ali je osoba onda povezana sa tim entitetima i u njihovoj je vlasti.

Ako se to sve ima u vidu, onda je citiranje Kastanedinih izjava kao neko veliko otkrovenje vrlo izlišno. Svako može da napise razne mudrolije... bitno je da li on taj svoj nauk, princip, načelo živi. Ako ne živi, onda je samo još jedna u moru lažnih ličnosti.

Svi smo mi ovde izloženi konstantnim obmanama... naći istinu je nadljudski podvig, mada je istina u nama ali mi smo toliko nesvesni i blokirani da naziremo samo deliće istine, a vrlo često nam se dešava da najveće obmane prihvatimo kao najveću istinu. Da li je ljubav jedina istina kao što ume da se kaže? Može biti ali treba definisati šta je ljubav... jer svako ima neko svoje vidjenje ljubavi. Po meni ljubav je moć koja nam daje život, sama suština našeg bića. U stanju ljubavi svaka obmana će nestati jer nista ne može videti tako jasno kao ljubav/nase istinsko biće. A doći do našeg istinskog bića i živeti iz njega je najvažnije za iskrene tragaoce.


Sto se ljutis baćo?

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz