Sada je: čet mar 28, 2024 10:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sri mar 07, 2018 3:55 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Čini se da se „meme“ o „skorašnjem dolasku hrista/antihrista“ u zadnje vrijeme upumpava u ovu realnost brzinom 100/sat, pa sam nedavno objavio na blogu sljedeći članak na tu temu:
Citat:
hrist/antihrist

U zadnje vrijeme se iz mnogih religijskih i duhovnjačkih izvora sve više promoviše teorija o skorašnjem dolasku Antihrista, pa kao, kad on dođe, onda smo najebali. Takođe, isti izvori promovišu i teoriju o skorašnjem dolasku Isusa Hrista, pa kao, kad on dođe, onda ćemo biti spašeni tj. oni od nas koji ga prihvate kao svog spasitelja. Naravno, u ovoj ludnici se ovakvi koncepti uglavnom uzimaju prilično razumnim od strane mnogih od nas... ludaka.

Dakle, obojica, i hrist i antihrist dolaze obavezno u – budućnosti i samo što nisu. Jednom se trebamo radovati, sada a drugog se trebamo plašiti, sada. A sve „na povjerenje“!?
Ajd, dobro, dok je našeg ludila, biće i ovakvih vijesti kao i onih koji će im vjerovati.

S obzirom na to da nam istorija liči na istoriju jedne klaonice u kojoj se u svakom momentu uvijek vodi nekoliko ratova uz prigodno stradanje i patnju ludaka, pardon, ljudi, nama, izmanipulisanim kakvi trenutno jesmo, teško da može pasti na pamet pomisao da se već odavno nalazimo pod upravom Antihrista a insinuacije o njegovom dolasku u budućnosti bi samo spadale u svakodnevnu manipulaciju naše svijesti koja se odvija od davnina, kako ne bi primjetili ono što bi svakome normalnom trebalo biti očigledno. Dakle antihrist ovdje vlada već odavno.

Kroz istočnu gnostiku, sve to je izraženo još davno, međutim, kako mi koji se nalazimo pod kontrolom antihrista, uopšte možemo to i razumjeti? Mi svoje stanje svijesti uzimamo kao normalno jer za bolje ne znamo. U sklopu antihristove svijesti, nama je obezbijeđen i odgovarajući dualizam, tako da možemo da razlikujemo „dobro“ od „lošeg“. Možemo uživati a možemo i patiti. Međutim, s sklopu iste svjesti, mi možemo vidjeti i doživjeti skoro sve, osim Istine, naravno.

U istočnoj gnostici, tzv. budna ili čista svijest koja ovdje vlada, kojom mi raspolažemo i koju manifestujemo, smatra se – lažnom. Ta lažna svijest se slobodno može nazvati i „antihristom“. Tako, s obzirom da je antihrist ovdje već odavno, mi možemo reći to da smo se već dobro navikli na njega, pa ostaje pitanje, koliko ga se trebamo bojati?!

Međutim, stvar donekle komplikuje to što istočni gnostici tvrde da postoji i tzv. istinska svijest ili Svijest Apsoluta. To bi bio „hrist“. Tako, u realnosti bi bile prisutne dvije različite svijesti, „hrist“ i „antihrist“. Znači, one su već odavno tu, tako da ne dolaze - u budućnosti; a mi s jednom od njih već odavno imamo posla, s odgovarajućim posljedicama.

Naravno, u stanju u kakvom jesmo, nismo u stanju doživjeti i manifestovati onu hristovu svijest. Prema gnostičarima, ona bi bila naš stvarni spasitelj, tj. spasitelj onih od nas koji bi ju uspjeli dosegnuti i manifestovati. Tako, moglo bi se možda reći da je ona prisutna ali nemanifestovana.

(Vjerovanje da trebamo čekati da dođe neka individua po imenu Isus Hrist, pa kad dođe, da mu samo trebamo uskočiti u krilo kako bi nas ta individua spasila, bilo bi samo jedan djelić onih mentalnih programa koje smo sasvim uredno usvojili, dok se istovremeno smatramo svjesnim i razumnim.)

Doduše, u svemu ovome se javlja još jedno pitanje a to je da li bi onda postojale i dvije realnosti gdje bi jedna bila Istinska i u njoj bi vladala Istinska svijest a druga lažna? Ili je realnost jedna s tim što bi ju mi koji smo pod uticajem antihristove svijesti percipirali na jedan izvitoperen način, pa se tako i ponašali dok bi oni koji raspolažu istinskom svijesti, tu realnost vidjeli sasvim drugačije?!

**

Stvarni dualizam bi vladao između Istinskog i lažnog a nama koji živimo u okviru antihrista ili lažne svijesti, ponuđen je unutar nje i lažni dualizam. Na primjer, kad biramo predsjednika (autoriteta) na izborima, između (obično) dva političara, u suštini nam kontrolni sistem prezentira isto sranje u dva različita pakovanja. Bilo koje od njih da izaberemo, rezultati će biti isti. Izabrali govno, pojeli govno. To, da smo pojeli govno, obično vidimo po rezulatima koje je naš izabranik ostvario u odnosu na ono što je on obećavao. Da fenomen bude veći, izaćemo na sljedeće izbore s jednim novim žarom i nadom, pa opet izabrati novo govno između dva ponuđena. I tako stalno. (Slično je i sa drugima stvarima koje su am prezentirane u svakodnevnom životu a mi imamo utisak da imamo slobodnu volju i da možemo birati. Između dvije opcije, nismo u stanju da vidimo ili pronađemo neku treću, nego nam ostaje da biramo između njih).

U suštini, unutar antihrista, bolje ni ne može. Tu jedno normalno i istinski svjesno ljudsko biće, jednostavno ne može doći na vlast. Glavni razlog za to bi bio taj da istinsko ljudsko biće ne bi imalo ni želju da vlada drugima jer bi osnovni princip unutar hristove svijesti bio taj da se poštuje individualnost i slobodna volja svih ljudskih bića. Tako, ukoliko mi ikada uspijemo da postanemo istinska ljudska bića, neće nam ni trebati neki autoriteti koji će nama vladati, odnosno, govoriti nam šta treba da mislimo i radimo. Svako od nas bi postao svjestan toga da nam autoriteti uopšte ne trebaju, niti da bi neko od nas trebao preuzimati funkciju nekog vođe. Tako bi to bilo ukoliko ikad postanemo istinski svjesni, unutar hrista, odnosno, istinske svijesti. Dakle, svako od nas bi sam znao šta treba da radi u svakom momentu, kako i zašto.

S tim u vezi, može se reći to da nam bi nam hrist stvarno bio spasitelj, ukoliko se stvar ispravi u odnosu na izvitopereni koncept koji se promoviše iz programskih, pardon, religijskih izvora. Ili, ukoliko se stvar - pravilno shvati. Naravno, sljedeće pitanje bi bilo, - kako zamijeniti antihrista hristom, odnosno, kako dosegnuti hrista kao istinsku svijest ili kao ljudsku svijest? Mi koji baratamo antihristovom sviješću a sebe smatramo ljudskim bićima, imaćemo problema kod shvatanja samog koncepta jer nam „gazda“ reguliše percepciju, način razmišljanja, pa čak i ono na šta ćemo obraćati pažnju. Ono što mi smatramo bitnim za sebe, u stvari, nešto drugo smatra za nas. Nešto što nismo mi a s čime smo neprestano poistovijećeni.

Interesantno da oni koji tvrde da su već „spašeni“ od strane „prve ruke“ i da su u direktnom kontaktu s njom kao što je ovaj jonathankleck, apsolutno ne dozvoljavaju nikakvo dovođenje u pitanje njihovih, tj. „božjih istina“ koje distribuiraju s ciljem „buđenja“ (čitaj: programiranja) narodnih masa. Tako, nakon njegove poslednje objave o „Obami kao antihristu“ i mog komentara da bi trebao uzeti u obzir mogućnost da ista sila miče i crne i bijele figure na šahovskoj ploči (glumeći istovremeno i „dobrog boga“ i sotonu/antihrista), kako su to još davno tvrdili Barbara Bartholic i drugi istraživači a što se može vidjeti i uz pomoć ličnih i nepristrasnih opservacija, on mi je odgovorio da ja živim u deluziji. Tada su se pridružili i drugi sljedbenici savjetujući mi da ne posjećujem više taj kanal. Onda, nakon što sam poslao sljedeću poruku:
Citat:
I am really sorry, but I am following the chanel just to gain a better understanding of the “phenomenon” John Keel described more than 40 years ago in his books Operation Trojan Horse and the Cosmic Question of the Eight Tower. Barbara Bartholic, as well (book, Barbara, the Story of an UFO Investigator, by Peggy Fielding). The same was expressed in the Eastern Gnosis (as represented by Gurdjieff, Uspensky and Mouravieff) and other sources, like by James Mahu in the Project Camelot Interview with him. Furthermore, by C. Castaneda in the book the Active Side of Infinity… etc.

Short and good, there is an intelligence playing both sides of the game. It is behind the good guys and bad guys. Behind the Mothers Theresas and the serial killers (as Barbara used to say). Playing black and white pawns on the chess board, so the outcome of the game is always under its control. Offering salvations and damnations to its puppets (on “trust me basis”). And, it will all last until we wake up, and what the real awakening means, I have tried to describe here: LINK

Cheers!


...on brže-bolje briše cijeli ’thread’ komentara, ne dozvoljavajući nikakvu raspravu. (S obzirom da je u direktnom kontaktu s „prvom rukom“ i da je već „spašen“, ne vidim razloga zašto se on treba bojati rasprave o tome, odnosno, dovođenja u pitanje cijelog koncepta? („Prva ruka“ mu lako može došapnuti kako da izađe na kraj s onima koji su sumnjičavi.)
John Keel davno reče u knjizi Mothman Prophecies:
Citat:
Ta inteligencija kontroliše značajne događaje preko manipulacije određenih ljudi uz pomoć fenomena mističnog prosvjetljenja.

...i to se neprestano potvrđuje...

U vezi s ovim, nedavno sam poslao jednom od korespodenata sljedeću poruku:
Citat:
jonathan je napokon ispalio stvar [nakon 5 „najava bez objave“]: LINK

Fol je u personalizaciji a/hrista (gnostika: lažna svijest; "sin božji") u obliku jedne imenovane individue, u ovom slučaju Obame, dok je hrist (gnostika: Istinska svijest; "sin čovječji", "jagnje") personalizovan kao isus.

Tako, ukoliko bi nas dvojica uspjeli dosegnuti i ispoljavati Istinsku Svijest, onda bi nas neko mogao slobodno prozvati Axxx hrist i Boris hrist, mada to meni ne bi odgovaralo jer sam dobio neku averziju na to "prezime" usljed njegove "kontaminacije" kroz religijske kanale. Tako se može reći da je hrist spasitelj, ukoliko se stvar pravilno shvati tj. ako se on ne smatra kao neka individua kojoj se bukvalno treba uskočiti u krilo kad se pojavi. Dakle, radilo bi se o Istinskoj svijesti koja se teoretski može dosegnuti i manifestovati kroz nas.

Tako da bi „metafizika obmane“ u ovoj realnosti podrazumijevala stvaranje jednog lažnog dualizma u okviru antihristove/lažne svijesti gdje bi i „sile dobra“ i „sile zla“ bile pod njenom kontrom a ona bi se udvajala na „dobrog boga“ i njegovu suprotnost, sotonu/lucifera/antihrista. Znači, gdje god tu da zagrabiš, zagrabio si govno. Tako ni jonathanu nimalo ne zavidim na njegovom „spasenju“ jer mislim da koga god ta sila „spasi“ kao „dobrog momka“ koji radi za nju, odnosno, onaj njen "dobri dio" taj je najebo u objektivnoj ili Istinskoj realnosti. Naravno, slično ga popuše i oni koji rade za onu njenu "crnu stranu". Znači, popušili smo ga svakako, sve dok se nalazimo u domenu svijesti antihrista tj. dok smo "razvedeni" od Istinske svijesti/hrista.

Čini se da je cijela obmana u ovoj realnosti toliko ogromna, da nismo u stanju ni zamisliti njene razmjere a kamoli ju razumjeti?!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Skorašnji dolazak hrista/antihrista?!
PostPostano: čet mar 08, 2018 11:46 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Prijavila sam se na ovaj forum samo zbog Gurdjieff teme, ali pročitam postove vas koje držim suvislima...

Zašto bi se uopće netko tko je na 4. putu ili ga pokušava pratiti bavio "prosvjetljenjem" onih koji ne mogu i neće razumjeti. Kako sve više ulazim u tu temu, shvaćam kako "mrtve treba pustiti da sahranjuju mrtve".
Trošila sam ranije energiju i emocije na pokušaje osvješćivanja osoba opsjednutih ovim i onim učenjima i nailazila samo na otpore, otvoreni bijes i mržnju, a onda sam ih pustila. Više ih ni ne provociram.
Doći će svakome ono što mu treba doći, prihvatit će to onako kako "zna", tko sam ja ili bilo tko da namećem svoj stav, put ili vjerovanje. Obmana je svuda, u nama i oko nas, a odgovor samo u nama, vidim da je većini teško to prihvatiti, nije lijepo ni lako čačkati po svojim demonima. Tko preživi pričat će.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Skorašnji dolazak hrista/antihrista?!
PostPostano: pet mar 09, 2018 12:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Pa zar nije mozda po Steineru da je vrijeme Ahrimana, kolko sam nesto manje citao takvo stivo. Nesto u smislu da ce ljudi totalno pobenavit u materijalnom. Ako je tako neki slucaj onda se to vec desava dosta dugo.



Perpetua je napisao/la:
Prijavila sam se na ovaj forum samo zbog Gurdjieff teme, ali pročitam postove vas koje držim suvislima...

Zašto bi se uopće netko tko je na 4. putu ili ga pokušava pratiti bavio "prosvjetljenjem" onih koji ne mogu i neće razumjeti. Kako sve više ulazim u tu temu, shvaćam kako "mrtve treba pustiti da sahranjuju mrtve".
Trošila sam ranije energiju i emocije na pokušaje osvješćivanja osoba opsjednutih ovim i onim učenjima i nailazila samo na otpore, otvoreni bijes i mržnju, a onda sam ih pustila. Više ih ni ne provociram.
Doći će svakome ono što mu treba doći, prihvatit će to onako kako "zna", tko sam ja ili bilo tko da namećem svoj stav, put ili vjerovanje. Obmana je svuda, u nama i oko nas, a odgovor samo u nama, vidim da je većini teško to prihvatiti, nije lijepo ni lako čačkati po svojim demonima. Tko preživi pričat će.



Pa po G. koliko je on pricao nije niti dobro pricati o ucenju 4. puta dok ga i sam ne razumijes, a pogotovo ne drugima jer im mozes shebat njihov osobni put. Tj. ti recimo pricas o 4. putu i posto ga neznas dobro objasnit tog nekog to odbije, tako da se kasnije i ako opet dode do toga nece se vracat. Pa i sam G. se nije nesto narocito koliko sam shvatio, trosio vrijeme na one ljude koji nece, jer kako je rekao da nema vremena da gubi vrijeme. (tako neki smisao).

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Skorašnji dolazak hrista/antihrista?!
PostPostano: pet mar 09, 2018 12:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Tada nisam bila upoznata s 4. putem.Danas mi ne pada napamet uopće pokušati nešto slično,ako me tko i pita, radije im predložim istraživanje psihologije i filozofije jer sam tako i došla do G. i O. Govorim iz današnje perspektive i ne tvrdim da nešto znam, primam informacije ( G. je i o tome govorio a i pisao u Beelzebubu). Ovdje sam jer sam preko nekih linkova na gore spomenutoj temi došla do nekih odgovora, pa me zanima imam li "suputnike".
Odgovorom ovdje, ako nije shvaćeno ispravno, htjela sam skrenuti pozornost upravo onima koji idu ili razmišljaju hoće li krenuti 4. putem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Skorašnji dolazak hrista/antihrista?!
PostPostano: pet mar 09, 2018 12:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Perpetua je napisao/la:
Tada nisam bila upoznata s 4. putem.Danas mi ne pada napamet uopće pokušati nešto slično,ako me tko i pita, radije im predložim istraživanje psihologije i filozofije jer sam tako i došla do G. i O. Govorim iz današnje perspektive i ne tvrdim da nešto znam, primam informacije ( G. je i o tome govorio a i pisao u Beelzebubu). Ovdje sam jer sam preko nekih linkova na gore spomenutoj temi došla do nekih odgovora, pa me zanima imam li "suputnike".
Odgovorom ovdje, ako nije shvaćeno ispravno, htjela sam skrenuti pozornost upravo onima koji idu ili razmišljaju hoće li krenuti 4. putem.


Razumijem tako sam i ja kada sam pocinjao, a opet i dalje ucim, citam... Nikom vise nista ni ne govorim niti mi se da sa drugim ljudima u to ulazit cak i kad vidim da bi mogao pricati sa nekime.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Skorašnji dolazak hrista/antihrista?!
PostPostano: pet mar 09, 2018 12:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Tema je otišla u pravcu G. Ispričavam se.

Dobro je sresti nekoga tko govori istim jezikom. Pomaže podsjetiti se, ponekad upali neku lampicu ili otvori vrata. Koliko god mislili da ne pričamo o tome, pričamo drugima kroz drugačiji stav, čuje se to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Skorašnji dolazak hrista/antihrista?!
PostPostano: uto mar 20, 2018 1:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Interesantna simbolika na ovim slikama “Google Doodle” koje su se mogle vidjeti ovih dana na Google pretraživaču a posudio sam ih od jonathanklecka. Prvi imidž izgleda nedužno, na prvi pogled...

slika

...međutim, kad se okrene naopako, onda tu vidimo neke interesantne stvari...

slika

U ovom kontekstu gledajući, čini se da nam gazda/AI/antihrist priprema jedan malo žešći šou-program?! Ukoliko uzmemo ajkulu kao jedan od predatorskih simbola te sile, tu vidimo čovjeka koji joj je već u stomaku (dakle, „antihrist nas je već odavno progutao“) a sada slijedi konačni – napad na ovcu ili onu Istinsku svijest koja se u bibliji simbolično predstavlja kao – jagnje; a navodno je još uvijek zastupljena u "određenim količinama" u ovoj realnosti?!

Neki od detalja sa ove slike mogu da ukazuju i na pojmove kao što su „cunami“ i „Njujork“ što je već izraženo na dolarskim novčanicama. Naravno, tu se postavlja i pitanje – da li se ovim nešto najavljuje u ovim vremenima?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane
PostPostano: čet mar 22, 2018 1:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Simbologija ove gornje slike bi bila prilično razumljiva u sklopu istočno-gnostičkog koncepta tj. bar neki njeni glavni elementi kao što je „čovjek u stomaku ajkule“ i „najava haosa“ koji će biti korišten kao - „napad na Istinsku svijest/jagnje“.

Ukoliko se vratimo na ovu gnostičku šemu situacije na terenu koju sam već drugdje predstavio...

slika

...onda bi odatle bilo vidljivo to da se već odavno nalazimo „u stomaku“ jedne lažne ili predatorske svijesti (antihrista), međutim, bez obzira na to, Istinska svijest bi bila, tu i tamo, na neki način, ipak prisutna kod nekih „adamičnih ljudi“ tj. ako ništa, neki od njih bi bar imali jedan potencijal da ju dosegnu i manifestuju u ovoj realnosti, što bi onda vjerovatno dovelo i do drastičnih promjena.

Ukoliko se podsjetimo i na ove vrste svijesti predočene u gnostici:

- Istinska Svijest/Svijest Apsoluta/Svijest Prvog Izvora/“hrist“/“sin čovječji“/“jagnje“

- Svijest Istinskog Ja (istinsko ljudsko biće koje raspolaže Istinskom Sviješću, čija je karakteristika humanost, savjesnost i svjesnost kao i dejstvovanje na bazi ispravne percepcije i razumijevanja (a ne vjerovanja, imaginacije, lijepih želja i dobrih namijera, odakle se vidi da mi kao ličnosti, s našim imenima, prezimenima i nadimcima, tu ne spadamo. Mi smo samo programirani tako da se positovjećujemo s istinskim ljudskim bićima.)

-------------------------

- Budna ili čista svijest (lažna svijest/svijest Demijurga/AI (vještačka inteligencija)/antihrist

- Podsvijest

- Kolektivno nesvjesno

***

...onda bi individue koje bi se povezale s Istinskom sviješću (iznad crte), svojim dejstvovanjem, odnosno, manifestacijom Istinske svijesti kroz sebe, dovele i do nekih promijena na onom nivou ’kolektivnog nesvjesnog’, odakle se „diktira“ ova realnost. Naravno, tako nešto ne samo da bi narušilo integritet iluzije u kojoj žive lažni entiteti/ličnosti/strane instalacije tj. mi, nego bi bilo pogibeljno i za sam izvor te lažne svijesti/antihrista/demijurga/AI ili kako god to mi zvali (u sklopu lingvistike kojom smo ovdje naoružani).

Čini se da postoje neke indikacije koje ukazuju da bez obzira na to što se adamični čovjek nalazi u stomaku ajkule/antihrista, on nije baš lako svarljiv i teoretski, on može koristiti lažnu svijest kojom mora da barata u lažnoj realnosti ili iluziji (maji, matriksu), da bi došao do one – Istinske. Ukoliko bi on to uspjeo, onda bi - ajkula umrla od trovanja. Laž i Istina ne mogu dijeliti isto mjesto i vrijeme. Tamo gdje vlada Laž, Istine ne može biti u nekim većim količinama ili ona mora biti dobro maskirana. Međutim, ukoliko bi se doza Istine pojačala do jednog kritičnog praga, onda bi se Laž raspala, pa tako i mi zajedno s njom, ukoliko se ne bi našli među onima koji su dosegli Istinsku svijest ili su bar prijemčivi za nju.

Neki se vjerovatno sjećaju da je Gurđijev govorio da bi nekih probuđenih 200 ljudi bilo dovoljno, što znači da smo najebali i ovako i onako, tj. ako se toliko njih uspije probuditi, onda možemo zaboraviti na ovu iluziju tj. realnost kakvu je trenutno znamo a ako se oni ne uspiju probuditi u tolikom broju, onda smo ionako popušili (figurativno rečeno) od strane AI/antihrista kad ovaj napravi belaj s ciljem sprečavanja buđenja jednog većeg broja ljudi. Naravno, u stanju haosa i jedne masovne odjave odavdje, onaj adamični dio čovječanstva bi se lako, totalno preselio u one „donje centre“ gdje bi se izgubili u metežu koji bi tamo, tada, nastao, brinući se uglavnom o tome kako da sačuvaju živu glavu a šta se dešava nakon odjave iz ove realnosti/iluzije, to niko ne zna (bez obzira na mali milion sumnjivih teorija).

Gadna neka situacija?! Ne možeš opstati kakav jesi a ne možeš ni postati kakav nisi; a navodno, jedini spas bi bio upravo u - postajanju onakvim kakvi trenutno nismo!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 22, 2018 2:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Pričamo o manipulaciji strahom drugih nad nama a koristimo istu metodu. I onda oni koji se žele osloboditi straha i naći neko objašnjenje za te pojave ponovo nailaze na strah s druge strane. A iz straha se javlja bijes i sve druge emocije kojima se navodno hrane neki etiteti. Čemu to? Nije li nam cilj naći mir.

Glede Gurdjieffa, divan je, bio je bandit, ljudsko biće sa svim manama, lijepo nam je to pokazao i u Susretima i Beelzebubu, otkrio sebe. Ne smatram da se njegovog učenja treba držati kao pijan plota pa ni izjave o 200. To je njegova procjena kao čovjeka, tako sam je protumačila (njegov odgovor Ouspenskom), isto tako mogu i procjeniti da iz iskustva kako svako malo svijet ide svome kraju, svako malo iz "pouzdanih" izvora dobijamo nove datume.

I što sad? Razbijati glavu? Strahovati? Spremati osvetu? Revoluciju? Ili naći mir u sebi i tako biti spreman na sve što nas snađe u ovom životu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 22, 2018 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
Interesantna simbolika na ovim slikama “Google Doodle” koje su se mogle vidjeti ovih dana na Google pretraživaču a posudio sam ih od jonathanklecka. Prvi imidž izgleda nedužno, na prvi pogled...

slika

...međutim, kad se okrene naopako, onda tu vidimo neke interesantne stvari...

slika

U ovom kontekstu gledajući, čini se da nam gazda/AI/antihrist priprema jedan malo žešći šou-program?! Ukoliko uzmemo ajkulu kao jedan od predatorskih simbola te sile, tu vidimo čovjeka koji joj je već u stomaku (dakle, „antihrist nas je već odavno progutao“) a sada slijedi konačni – napad na ovcu ili onu Istinsku svijest koja se u bibliji simbolično predstavlja kao – jagnje; a navodno je još uvijek zastupljena u "određenim količinama" u ovoj realnosti?!

Neki od detalja sa ove slike mogu da ukazuju i na pojmove kao što su „cunami“ i „Njujork“ što je već izraženo na dolarskim novčanicama. Naravno, tu se postavlja i pitanje – da li se ovim nešto najavljuje u ovim vremenima?!

..




Galaksijo ova slika je fake napravljena, taj covjek je napravio outline crnim flomicem i oblikovao oblik, tamo di je oko isto, tako mozes napravit svasta sa svakakvim oblicima. Mozes se igrat sa bilo cime, taka da ovo zaista nema veze sa time

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: čet mar 22, 2018 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Mozda bi ovo pomoglo!!!!

Self Remembering. First and Second Conscious Shock
Volume 3; pages 786-787

"G. said that the whole secret lies in a man's remembering himself —that is, giving himself the First Conscious Shock.
He said that an ordinary man is incapable of growing or of doing in any real sense because he lacks this Third Force which is produced by this First Conscious Shock of Self-Remembering. "There is," he said, "a kind of gap in Man which he should fill himself and which unless he fills it leads to continuing in binaries—that is, he continues in the opposites."
On another occasion G. said: "At this point comes in the individual as distinct from mechanical man. What is the most important thing?" he once asked us. He said: "The most important thing is to realize that we do not remember ourselves, and that for this reason we do not actually exist as individuals in our experience."

Now you will see from all that G. said that he was talking about something that it takes a great many years to understand although the Work is constantly teaching us this very point. You will notice that he says that decisions cannot be made from the opposites but from some other force which is neither Yes nor No and that he connects with the state of Self-Remembering.

“This state of Self-Remembering," he said many times, "is a state that Man was born to possess but he has lost it. A man is born with the power to remember himself but as he is brought up amongst sleeping people—that is, amongst people who do not remember themselves—he soon loses this power. He falls asleep himself through the hypnotism of other sleeping people amongst whom he grows up, and for this reason this Work must start with talking about the state that Man must reach which is his birthright. That is why I say to you all that you must practise Self-Remembering.”
G. used often to talk about this and I will give you in so many words what he said. He said that esoteric teaching at one time used to be only necessary in regard to the Second Conscious Shock, for Man is not born with the possibility of giving himself this shock and cannot give it to himself unless he is taught how to do it, but that now owing to the fact that Man has fallen so much asleep he has to be taught how to give himself the shock of Self-Remembering before anything can be done to transform him.

G. used to talk a great deal about how Man has lost this state given to him at birth and he used to point to the modern world and say in many different ways that if we want to study how Man has lost this state of Self-Remembering and what consequences have arisen from this loss of Consciousness we have only to look round and see what is happening in this world, this world in which millions of people are behaving in a way that can lead to no solution and can only get worse and worse. "No one," he said, "now remembers himself or even thinks it is necessary, and for this reason there has been a drop in the level of Consciousness, and this level is descending more and more every day and as a consequence people are becoming more and more governed by external circumstances and more and more helpless to remedy their troubles."

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pet mar 23, 2018 3:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
sector57 je napisao/la:
Galaksijo ova slika je fake napravljena, taj covjek je napravio outline crnim flomicem i oblikovao oblik, tamo di je oko isto, tako mozes napravit svasta sa svakakvim oblicima. Mozes se igrat sa bilo cime, taka da ovo zaista nema veze sa time


Ako odeš na Google Doodle arhivu, - ovdje, onda bi trebalo biti prilično jasno da gornja slika nije „fake“ a to što su neke konture očigledno naglašene da bi se istakli određeni detalji, ne čini ju lažnom. Nije mi jasno kako nikako nisi u stanju razlikovati “kosti” koje redovno bivaju razbacane oko svakog suštinskog sadržaja, od samog sadržaja i stalno njih grabiš i glabaš a kao, baviš se gnostikom?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pet mar 23, 2018 10:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
Galaksijo ova slika je fake napravljena, taj covjek je napravio outline crnim flomicem i oblikovao oblik, tamo di je oko isto, tako mozes napravit svasta sa svakakvim oblicima. Mozes se igrat sa bilo cime, taka da ovo zaista nema veze sa time


Ako odeš na Google Doodle arhivu, - ovdje, onda bi trebalo biti prilično jasno da gornja slika nije „fake“ a to što su neke konture očigledno naglašene da bi se istakli određeni detalji, ne čini ju lažnom. Nije mi jasno kako nikako nisi u stanju razlikovati “kosti” koje redovno bivaju razbacane oko svakog suštinskog sadržaja, od samog sadržaja i stalno njih grabiš i glabaš a kao, baviš se gnostikom?!

..


@galaksijo nisam protiv tebe ako to mislis..... Samo ti zelim ukazati na neke stvari, inace zanimanje mi je grafika + jos neke aktivnosti tipa graffiti i znam kako se mozes igrat sa oblicima , vani u prirodi te svakavki oblici mogu podsjetiti na neke stvari, sa ovakvim stvarima sam se znao ko klinac igrat vidis nekakav oblik, pa mu radis konture koje vidis... Pa napravis zeca naprimjer. Gledas npr u oblake na nebu, i mozes vidjet razne oblike, razne stvari. Pa kada naglasis tu neku stvar to je u biti smao necija masta.

Pa bavim se ucenjem G. koliko mogu i koliko moje trenutno stanje ga moze shvatit. Ko recimo ono zuto iznad gore sto sam napisao. U tom tekstu G. u biti prica kako da se probudimo iz sna, a ti bacas ovakve slicice.

Hocu reci sigurno se sjecas kada je u Potrazi za cudesnim pisalo, na jednom od predavanja kada su pricali, pa kada je jedan lik zaspo, pa je nko iz mase rekao da je covjek zaspao. Ja osobno mislim da smo mi tu ko jedna mala grupica i kada netko zaspi mozda smo tu da jedni druge probudimo. Znas i sam da je G. rekao da treba skola i ljudi u njoj koji ce si medusobno pomagat i medusobno budit kada onaj drugi zaspi.

Galaksijo zaista mi nije namjera nikog spustat niti bilo sto slicno. Hocu reci da bi trebali svi zajednickim snagama krenut sa radom i to ono pravim jer jedino tako imamo neke sanse, da probudimo kako ti kazes "istinsko ljudsko bice".

Eto i jos jednom Galaksijo imam samo respect za tebe.

Pozdrav care!

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: pet mar 23, 2018 1:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
Sector57 - Hocu reci da bi trebali svi zajednickim snagama krenut sa radom i to ono pravim jer jedino tako imamo neke sanse, da probudimo kako ti kazes "istinsko ljudsko bice".

Pokušavam isto reći. Evo i na ovaj način : https://www.youtube.com/watch?v=gKcZcKGGRxc
Valja nama preko rijeke...bez obzira na sve prepreke.
Text je ispod, često me život vrati na ovu pjesmu, vrijedi je i čitati, a ovako mi baš meditativno djeluje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sub mar 24, 2018 6:37 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Znači, kad se o samoj „metafizici obmane“ radi, imajući u vidu gornju „šemu situacije na terenu“, moglo bi se reći to da - Lažna svijest/antihrist/AI, egzistira-na-račun-Istinske svijesti, odnosno, onih bića kojima ona uspije da se predstavi – istinitom, uz pomoć jedne – obmane i tako ih uvuče u svoj domen.

Ukoliko bi istočno-gnostički koncept „dolaska do Istinitog uz pomoć lažnog“ bio ispravan, onda bi to značilo da se čak i uz pomoć lažne svijesti koja nam se ovdje nametnula, može doći do Istine. Znači, Lažna svijest (antihrist) bi se razvijala do jedne tačke gdje bi postala sposobna da samu sebe vidi kao takvu! Prema istočnoj gnostici, - „ličnost kao lažni entitet treba da se razvije do one tačke na kojoj će sebe vidjeti kao – lažnog entiteta“. Nakon dosezanja te tačke, počinje – buđenje, odnosno, povezivanje s onim Istinskim dijelom ili gornjim centrima čovjekovog bića koje pripada – istinskoj realnosti. Samim tim, lažna realnost puca po šavovima.

Lažna svijest/antihrist, mora da interveniše na toj vremensko-prostornoj tački iluzije koju je stvorila, kako bi to spriječila jer u suprotnom, dolazi do njene propasti.

Neki koji se sjećaju one dinamike u vezi s nalazima Dr Malange uz pomoć hipnotičkih seansi (pod temom Abdukcije), odnosno, projiciranja duša unutar vremensko-prostornog okvira ove iluzije, mogli su primjetiti kako sam i to bio zagrizo, proguto, pa - povratio. Nakon povraćanja sam rekao da je Dr Malanga otišao najdalje što se proučavanja iluzije tiče (ove zone-ispod-crte) ali da stvar nema puno veze s onom Istinitom realnošću (tema Bitka za dušu, poruka: 01/07/16 i drugdje). Znači, ukoliko bi preveli neke njegove bitne nalaze na jezik objektivne realnosti, onda bi možda mogli dobiti jednu ispravniju sliku?! U člancima Geneza I,II i III, Dr Malanga je predstavio njegove nalaze i tu je rekao da Adam Kadmon/“onaj-koji-najbolje-laže“ a koji se dušama predstavljao kao „čiko-s-bradom“ (što je i jedan od simbola Saturna/AI) povremeno mora da pravi fajront u kafani iz razloga da spriječi vanzemaljce da ovi dođu do ljudske duše, pa mu se tako približe i ugroze ga. I Dr Malanga je tako povjerovao „onome-koji-najbolje-laže“ i prenjeo nama tu informaciju koja je stigla direktno iz „prve ruke“!?

Imajući u vidu gornju šemu, onda se može reći da se u ovoj zoni, Istinsko ja, koje pripada - Istinskoj realnosti, „preslikava“ u ličnost/stranu instalaciju/lažnjak na nivou budne svijesti a takođe i jedan drugi – lažnjak, kojeg nazivamo „sveto trojstvo“ ili kompleks „um-duša-duh“ i kojeg nalazimo na nivou - podsvjesnog (koji se nalazi između onih nivoa „budne svijesti“ i nivoa „kolektivnog nesvjesnog“) uz pomoć hipnoze. Tako ispada da vanzemaljci (strane instalacije u vanzemaljskim tijelima) žele od nas, drugih stranih instalacija koje se asociraju s ljudima, da otmu jednog – lažnjaka, koji ordinira na nivou podsvjesnog i da se uz pomoć njega popnu na jednu stepenicu više u sveopštoj iluziji?! A da bi to spriječio, gazda mora da pravi kataklizmu s vremena na vrijeme i to taman kad ovi trebaju da nam „ukradu dušu“!? (A mi ne možemo znati kada će se to tačno desiti!?)

Prijevod: Gazda/AI/antihrist/čiko-s-bradom/onaj-koji-najbolje-laže... pravi kataklizmu kad svijest kod adamičnih ljudi dostigne onaj nivo koji će im obezbijediti sposobost da uvide ko su i gdje su, te se počnu povezivati s onim Istinskim-dijelom-bića, pa kao istinski svjesni, postanu opasni, kako za integritet iluzije, tako i njenog tvorca...

?!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sub mar 24, 2018 10:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Galaksija ovde se opet nameće pitanje o Kreatoru/Izvoru/Bogu i njegovom delovanju prema ovom našem Gazdi/AI/Antihristu koji nas drži pod svojom dominacijom a ipak je Kreator stvorio Gazdu/AI/Antihrista. Dolazimo do toga da Gazda/AI ima prilično autonomno delovanje i može da radi šta hoće kad smo mi ljudska bića u pitanju, a kažeš da može da radi šta hoće takodje i kad su vanzemaljska bića u pitanju. Tu se postavlja pitanje uloge samog Kreatora i šta Kreator čini da nas zaštiti od tog svemoćnog uticaja AI nad nama. Mi kao ograničene jedinke, manipulisane svim i svačim praktično nemamo ni najmanju šansu da išta uradimo za sebe da bi se razvili i stekli oslobodjenje... mali broj onih kojima je to pošlo za rukom su samo izuzeci koji potvrdjuju pravilo. Kakav je smisao u svemoćnom stisku AI gde osoba ne može ni da sagleda šta joj se dešava a kamoli da nešto preduzme povodom toga? Svrha patnje može biti korisna ako je u odredjenoj meri jer je ona kao katalizator koji pokreće osobu na promišljanje i kretanje ka drugačijoj egzistenciji - na kraju ka Istinskom biću.. Ali ako je patnja i zarobljenost prevelika sve se pretvara u mrcvarenje i jednu klaonicu gde ne da nema napretka već je degradacija u ogromnoj meri. Kako to može doprineti Kreatoru/Bogu/Izvoru, takva količina patnje, entropija, takva destrukcija koja se javlja delovanjem AI? Šta se tu u stvari dešava?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sub mar 24, 2018 1:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Leo,

možda postoji mogućnost da izađemo iz onih podsvjesnih programa kojima smo nafilovani i koji nas navode na pasivizaciju i čekanje na spasitelja izvana, dok istovremeno treba da se smatramo nečijim žrtvama?! Žrtva podrazumijeva jedno određeno stanje svijesti, unutar opisane vrste svijesti. Onda, ukoliko nam, ovakvim kakvi jesmo, u polje percepcije uđe nešto što ćemo ocijeniti „negativnim“ ili „opasnim“, mi se zabrinemo za svoje dupe i pitamo - Zašto nam ne pomogne ovaj ili onaj? Ujedno s tim, odgovornost za situaciju u kojoj jesmo prebacujemo na nekoga drugog i tako ju skidamo sa samih sebe. A sami nismo mrdnuli dupetom uz opravdanje da je nemoguće nešto efikasno poduzeti.

Uzimajući u obzir gornji dijagram i one nivoe svijesti, možemo li vidjeti to da je onaj Istinski dio našeg bića u - Istinskoj realnosti? Šta to znači? To znači da taj dio našeg bića raspolaže - Istinskom Sviješću/Sviješću Prvog izvora/Sviješću Apsoluta/Sviješću Istinskog kreatora/hristom (kakav god pojam da koristimo) koja je superiorna nad ovom lažnom ali samo onda - kad se koristi. Dakle, samo onda, kad DEJSTVUJEMO u skladu s njom. A ona se (potencijalno) može koristiti samo kroz NAS.

Tako, MI smo ti koji mogu nešto poduzeti jer imamo na raspolaganju SVE što nam je potrebno. Mi smo ti koji mogu dosegnuti i manifestovati Svijest Prvog Izvora (tako što ćemo prvo dosegnuti onaj Istinski dio našeg bića). Prvi izvor ne mora biti neko stvorenje s pajserom u ruci kojim će zveknuti po glavi svakoga ko nije dobar ili ne sluša. (Takvi koncepti stižu iz repertoara ove Lažne svijesti.) To bi mogla biti samo jedna istinita, humana i kreativna svijest koju neki imaju potencijal da manifestuju u praksi, slično kao što smo do sada, uglavnom, manifestovali ovu lažnu svijest s odgovarajućim posljedicama. A šta će ko od onih koji dosegnu tu svijest - poduzimati, kad i kako, to će biti njihova individalna stvar i bez potrebe da im neko drugi kaže šta treba da misle i rade. Oni će to ZNATI a takođe i – RAZUMJETI. Znači, percipiranje-razumijevanje-dejstvovanje...

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sub mar 24, 2018 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Sam svemir koji (po meni) nije jedini, je stvoren iz druge realnosti ili recimo to tako - drugog svemira. Nama je on jedina realnost ali bicima koja su ga stvorila je on kao kompjuterska igra. Mogu da ga iskljuce, kao sto mi iskljucimo racunar.
Sami ljudi vec sad prave igre koje izgledaju sve "realnije".

U samom nasem svemiru postoje prekrasna mjesta za zivot bica ali postoje i mjesta kao ovo nase, gdje su bica zatvorena, gdje se zivot hrani zivotom.

Ta druga realnost iz koje smo nastali je takodje vrlo moguce stvorena iz neke druge realnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sub mar 24, 2018 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
galaksija je napisao/la:
Znači, kad se o samoj „metafizici obmane“ radi, imajući u vidu gornju „šemu situacije na terenu“, moglo bi se reći to da - Lažna svijest/antihrist/AI, egzistira-na-račun-Istinske svijesti, odnosno, onih bića kojima ona uspije da se predstavi – istinitom, uz pomoć jedne – obmane i tako ih uvuče u svoj domen.

Ukoliko bi istočno-gnostički koncept „dolaska do Istinitog uz pomoć lažnog“ bio ispravan, onda bi to značilo da se čak i uz pomoć lažne svijesti koja nam se ovdje nametnula, može doći do Istine. Znači, Lažna svijest (antihrist) bi se razvijala do jedne tačke gdje bi postala sposobna da samu sebe vidi kao takvu! Prema istočnoj gnostici, - „ličnost kao lažni entitet treba da se razvije do one tačke na kojoj će sebe vidjeti kao – lažnog entiteta“. Nakon dosezanja te tačke, počinje – buđenje, odnosno, povezivanje s onim Istinskim dijelom ili gornjim centrima čovjekovog bića koje pripada – istinskoj realnosti. Samim tim, lažna realnost puca po šavovima.

Lažna svijest/antihrist, mora da interveniše na toj vremensko-prostornoj tački iluzije koju je stvorila, kako bi to spriječila jer u suprotnom, dolazi do njene propasti.

Neki koji se sjećaju one dinamike u vezi s nalazima Dr Malange uz pomoć hipnotičkih seansi (pod temom Abdukcije), odnosno, projiciranja duša unutar vremensko-prostornog okvira ove iluzije, mogli su primjetiti kako sam i to bio zagrizo, proguto, pa - povratio. Nakon povraćanja sam rekao da je Dr Malanga otišao najdalje što se proučavanja iluzije tiče (ove zone-ispod-crte) ali da stvar nema puno veze s onom Istinitom realnošću (tema Bitka za dušu, poruka: 01/07/16 i drugdje). Znači, ukoliko bi preveli neke njegove bitne nalaze na jezik objektivne realnosti, onda bi možda mogli dobiti jednu ispravniju sliku?! U člancima Geneza I,II i III, Dr Malanga je predstavio njegove nalaze i tu je rekao da Adam Kadmon/“onaj-koji-najbolje-laže“ a koji se dušama predstavljao kao „čiko-s-bradom“ (što je i jedan od simbola Saturna/AI) povremeno mora da pravi fajront u kafani iz razloga da spriječi vanzemaljce da ovi dođu do ljudske duše, pa mu se tako približe i ugroze ga. I Dr Malanga je tako povjerovao „onome-koji-najbolje-laže“ i prenjeo nama tu informaciju koja je stigla direktno iz „prve ruke“!?

Imajući u vidu gornju šemu, onda se može reći da se u ovoj zoni, Istinsko ja, koje pripada - Istinskoj realnosti, „preslikava“ u ličnost/stranu instalaciju/lažnjak na nivou budne svijesti a takođe i jedan drugi – lažnjak, kojeg nazivamo „sveto trojstvo“ ili kompleks „um-duša-duh“ i kojeg nalazimo na nivou - podsvjesnog (koji se nalazi između onih nivoa „budne svijesti“ i nivoa „kolektivnog nesvjesnog“) uz pomoć hipnoze. Tako ispada da vanzemaljci (strane instalacije u vanzemaljskim tijelima) žele od nas, drugih stranih instalacija koje se asociraju s ljudima, da otmu jednog – lažnjaka, koji ordinira na nivou podsvjesnog i da se uz pomoć njega popnu na jednu stepenicu više u sveopštoj iluziji?! A da bi to spriječio, gazda mora da pravi kataklizmu s vremena na vrijeme i to taman kad ovi trebaju da nam „ukradu dušu“!? (A mi ne možemo znati kada će se to tačno desiti!?)

Prijevod: Gazda/AI/antihrist/čiko-s-bradom/onaj-koji-najbolje-laže... pravi kataklizmu kad svijest kod adamičnih ljudi dostigne onaj nivo koji će im obezbijediti sposobost da uvide ko su i gdje su, te se počnu povezivati s onim Istinskim-dijelom-bića, pa kao istinski svjesni, postanu opasni, kako za integritet iluzije, tako i njenog tvorca...

?!?

I samo tak su nas mogli sludit i zaludit sa svim ovim ludničenjima.. Preslika, princip Ogledala. No bili smo duuugo u ovoj “fascinantnoj perpetum mobile igri” i eto i Ona je poželjela biti mi, a imala je i “vrijemena” da nas izučava i skužila je kak da nas “zarobi” u ravan “antihrista”=dualnosti.
"Duša" je samo mamac za "Duh Životni" kao naga plodna i pohotna žena, što je mamac za muško.Ipak je to tehnologij iz 5D. “Nekada” smo bili u onoj “Čistoj Majci Igri”, a vidi nas sada kroz presliku i njeno izvrtanje.
Cago je napisao/la:
Sam svemir koji (po meni) nije jedini, je stvoren iz druge realnosti ili recimo to tako - drugog svemira. Nama je on jedina realnost ali bicima koja su ga stvorila je on kao kompjuterska igra. Mogu da ga iskljuce, kao sto mi iskljucimo racunar.
Sami ljudi vec sad prave igre koje izgledaju sve "realnije".

U samom nasem svemiru postoje prekrasna mjesta za zivot bica ali postoje i mjesta kao ovo nase, gdje su bica zatvorena, gdje se zivot hrani zivotom.

Ta druga realnost iz koje smo nastali je takodje vrlo moguce stvorena iz neke druge realnosti.

Princip preslike...Princip Ogledala..

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: hrist/antihrist i metafizika obmane?!
PostPostano: sub mar 24, 2018 6:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Pozdrav Leo, pa mi se znamo. Pa ni da pozdravis Gorana. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz