Sada je: čet mar 28, 2024 11:44 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: uto jun 27, 2017 8:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Da li vam se to desava, da se kamera sama od sebe upali? To se vidi na osnovu upaljene lampice. Kad se ona upali znaci kamera se pokrenula....

Malo prije procitah ovo , pa, hm...nije mi bas svejedno...
http://www.24sata.hr/tech/facebook-zeli ... ela-527747

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: čet jun 29, 2017 1:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Ne bih da zvucim da sam ja sad kao ne znam sta ali FB sam prestao da kiristim pre 7-8 meseci i ćao. Nalog mi je ostao, bas me briga, izlogovao sam se i kraj ne ulazim vise, ne treba mi FB i zaista mi ne nedostaje. Jednostavno se izlogujete sa tog sranja i gotovo.

Inace na jednoj fotografiji gde je Mark Zukenberg u svojoj kancelariji lepo se vidi njegov laptop i da je preko kamere zalepljena crna traka, znaci to je dokaz 100% da mogu da nas snimaju kad god pozele.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: čet jun 29, 2017 6:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
pedjos je napisao/la:
Ne bih da zvucim da sam ja sad kao ne znam sta ali FB sam prestao da kiristim pre 7-8 meseci i ćao. Nalog mi je ostao, bas me briga, izlogovao sam se i kraj ne ulazim vise, ne treba mi FB i zaista mi ne nedostaje. Jednostavno se izlogujete sa tog sranja i gotovo.

Inace na jednoj fotografiji gde je Mark Zukenberg u svojoj kancelariji lepo se vidi njegov laptop i da je preko kamere zalepljena crna traka, znaci to je dokaz 100% da mogu da nas snimaju kad god pozele.

Ma hajd nekako mi je "normalno" da njega spijuniraju,ipak je on Mark Zukenberg, ali sta ce nas sitnu robu? Sta imaju od toga?
Nedavno sam citala da aposlutno sve ljude spijuniraju uz pomoc pametnih telefona i smart televozora. Navodno, postoji takodjer neka lampica pored monitora (ja nemam smart tv ,kod mene je i dalje onaj stari tv, ne zelim da budem moderna, jer slabo gledam tv) koja se upali i preko te lampice sve slusaju o cemu pricamo. Naprimjer....ti si sad namjerio da kupis stan u Los Anđelesu. I pricas o tome. Trazis na netu...odjednom nailazis na hrpu oglasa, ponuda koje se ticu tvog interesovanja....kako to objasniti?

Edit: malo sam bila nejasna sa ovim zadnjim. Htjela sam reci da ti jednostavno sa strana iskacu oglasi sami od sebe,ponude ti stizu mejlom itd....

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: čet jun 29, 2017 9:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
http://www.imdb.com/title/tt3774114/

mozda oti ovaj film pomogne sto se tice teme, ima jos i dosta dokumentaraca na tu temu..

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: čet jun 29, 2017 11:10 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Citat:
Da li vam se to desava, da se kamera sama od sebe upali? To se vidi na osnovu upaljene lampice. Kad se ona upali znaci kamera se pokrenula....

Uzrok problema može da bude skoro bilo šta, od hardverske/softverske greške do virusa. Za početak skeniraj kompjuter sa antivirusom i antimalwerom. Za dalje traži po internetu, šta bi sve moglo da bude uzrok i rešenje problema.

Veliki procenat ljudi stavlja nešto preko kamere i skida samo kada je koristi. I da neko hakuje ni vidi se ništa. Ali mikrofon ostaje problem. Zvuk ulazi kroz sve otvore, a oni moraju da postoje da bi topao vazduh izlazio napolje. Najbezbednije je držati kompjuter van mreže tj. interneta... A onda otvoriš novine i vidiš koliko guraju mikrofone i kamere u sve živo od tostera i veš mašina do kompletnih kuća.



Zašto se podaci prikupljaju? Zavisi ko to radi.

Pojedinac tj haker može da bude perverznjak ili neko ko bi želeo da ukrade lične informacije, kako bi ih prodao trećoj strani ili možda ucenjivao žrtvu.

FB sakuplja najsitnije deliće privatnosti korisnika kako bi ih prodao bilo kome tj. onome ko plati. Najjednostavnije rečeno, softver prati šta radiš i koja su ti interesovanja, pravi profil i onda kreira statistiku na osnovu svih profila. Kada neka firma želi da promoviše novi proizvod, ona gađa oglasom tačno one ljude koji bi ga verovatno kupili. Dobro za biznis, ali skupo plaćeno. Nažalost, ne možemo da biramo.

Naravno, postoje i oni treći. Pošto sve radi veštačka inteligencija, jako brzo može da se ustanovi ko je problem i ko talasa. Ako zatreba. Što će reći, imamo AI na kvadrat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: pet jun 30, 2017 9:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Nije samo problem u tome, nego npr. ti nesto guglas po netu logas se u fejs i onda on tebi nudi suggested post ili sponsored post po onome sto si guglo, znaci prati se apsolutno sve sto radis na internetu. Znaci totalna kontrola , ja se isto izlogo prije mjesec dana sa fejsa , a nekako mislim da cu sve i obrisat od frendova slika i onoga sto sam lajko sto pratim, cak i neke interesnatne stranice koje sam pratio radi informacija su pocele biti trolerske znaci svakih pol sata nesto objavljuju.

Ida nebudem previse paranoican cak i kada zena i ja pricamo o necemu, to mi fejsbuk sugerira i to se desilo vec jedno 4-5 puta a nemam kameru ustekanu osim mica. Znaci nesto totalno cudno...

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: pet jun 30, 2017 10:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=LMKb1bQBNks


Guglaj i zerodays, zanimljivih stvari ima..

Uglavnom svasta se moze kada pogledas sve te filmice i dokumentarce onda vidis da smo najeb....
Od kompova, mobitela bilo cega nema vise zastite od niceg.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: pet jun 30, 2017 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
sector57 je napisao/la:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=LMKb1bQBNks


Guglaj i zerodays, zanimljivih stvari ima..

Uglavnom svasta se moze kada pogledas sve te filmice i dokumentarce onda vidis da smo najeb....
Od kompova, mobitela bilo cega nema vise zastite od niceg.


Nesto razmisljam..zasto svo to praćenje nasih aktivnosti mora biti bas na zlo?
Ako ste posten i normalan covek/porodica mozda bi se to moglo i iskoristiti za olaksavanje zivotnih i svakodnevnih obaveza.
Recimo pricas sa zenom kako bi za vikend isli na veceru u neki restoran u vasem gradu i vas telefon/racunar/tv vas slusa i onda vam izbacuje reklame sa ponudama restorana, tako je i naprimer ako hoćete da kupite patike, stan...ako hoćete da idete na more...

Jednostavno mozda zaista nema mesta za paranoisanje ako ste obican covek a svaki obican covek ne radi nista neobicno, prica, jede, spava, sexa se, svađa, tuguje i raduje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje kamere na laptopu
PostPostano: pet jun 30, 2017 10:43 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 1:07 pm
Postovi: 24
Citat:
Nije samo problem u tome, nego npr. ti nesto guglas po netu logas se u fejs i onda on tebi nudi suggested post ili sponsored post po onome sto si guglo, znaci prati se apsolutno sve sto radis na internetu

Široka je priča, ali jeste, prati se sve i prate svi živi. Najgore je što mogu da te prate do određene mere i kada ne koristiš te servise. Recimo, ne kačiš na FB svoje slike, ali ljudi oko tebe to rade i eto tebe u bazi podataka.



Citat:
Ida nebudem previse paranoican cak i kada zena i ja pricamo o necemu, to mi fejsbuk sugerira i to se desilo vec jedno 4-5 puta a nemam kameru ustekanu osim mica. Znaci nesto totalno cudno...

Nije ni čudno ni paranoja. Softverski lični asistenti ( Siri, Kortana...) rade preko glasovnih komandi. Znači, on mora da radi konstantno i da obrađuje zvuk, da bi npr. na reči "Hej Siri" aktivirao taj servis. A kada već obrađuje sve što se kaže, što ne bi poslao te informacije nekome i negde.




Citat:
Jednostavno mozda zaista nema mesta za paranoisanje ako ste obican covek a svaki obican covek ne radi nista neobicno, prica, jede, spava, sexa se, svađa, tuguje i raduje...

Paranoje nema, situacija je prilično jasna.

Kada nema dovoljno informacija, nije bitno šta misliš, zato što ne znaš dovoljno.

Kada informacija ima na svakom koraku, jeste bitno šta misliš, zato što si možda došao do pravih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz