Sada je: sub apr 27, 2024 12:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned maj 03, 2020 3:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto maj 05, 2020 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 20, 2008 11:51 am
Postovi: 53
Lokacija: HIGHLAND
[quote="galaksija"].





evo šta kažu , inače dobar site s nekim vjestima za kako kažu englezi :
chewing the fat


https://theduran.com/why-was-david-icke ... m-youtube/

i još jedna od FB police

https://newsfactsnetwork.com/2020/05/05 ... cy-theory/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet maj 07, 2020 12:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned maj 10, 2020 9:50 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Platforma sa video-materijalima koji su drugdje cenzurisani:



LINK



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto maj 12, 2020 1:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sri maj 13, 2020 10:53 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Prateći dinamiku u vezi s tim šta se najviše cenzuriše na društvenim mrežama, to je „nevirusna teorija“, veza „covida“ sa 5G frekvencijama (50-60GHz) i kritike u vezi s postojećim vakcinama i ovom budućom, protiv „covida“. Naravno, uglavnom i naši „alternativci“ isto rade. Na primjer, YT kanal „Balkan info“ je specijalizirao „shadowbanning“ (komentar vidi pošiljaoc kad je logiran na YT i niko drugi) komentara gdje se pominje mogućnost veze između 5G i „covida“ i navode linkovi za dodatne informacije (kao npr. ovaj, - ovaj itd...). Znači, možemo o svemu, pustićemo Milu Alečković ili koga god da lupa po vladi i po svemu što stigne, sve dok pominje virus, makar i u „neopasnoj“ formi. Znači, bitno je da on postoji a „opasna, mutirana forma“ će se pojaviti u drugom talasu, tj. kad se 5G mreža stavi u puni pogon. „Virus“ će ovaj put biti opasan ne samo po starce i imuno-oslabljene ljude, nego i po djecu, što znamo po tome da su 5G predajnici instalirani u mnogim školama u ovom periodu dok su bile zatvorene. Tada će, naravno, biti spremna i vakcina.

Na jednom balkanskom forumu koji je prilično posjećen, otvorio sam temu „Veza između 5G i Covid-19“, gdje sam naveo i dosta argumenata koji ukazuju na tu mogućnost i ona je bila zaključana nakon što je prošlo nekih 6 sati od njenog otvaranja. (Da budem iskren, očekivao sam da će ju obrisati, tako je ipak pozitivno to što je bar ostala vidljiva i ima nekih 1000 pregleda!?)

Nekim slučajem, poznajem i čovjeka koji je bio na onom kruzeru Diamond Princess, koji je bio „karantiniran“ na japanskoj obali. On kaže, da su trebali da se iskrcaju nakon plovidbe i svi putnici su iznjeli torbe iz soba u hodnik, kada su im rekli preko razglasa da vrate torbe natrag u sobe i da ostanu u njima. Niko nije primjetio da se išta neobično dešavalo sve do tog momenta!? Doduše, kaže da je čuo da je umro jedan Japanac kojem su bile 92 godine i da je on neposredno prije ukrcavanja na brod bio na kemoterapiji jer je bolovao od raka a poslednja želja mu je bila to putovanje na kruzeru. Istovremeno, ovaj čovo je i član nekog komiteta u lokalnoj bolnici, tako da su mu poznata zbivanja unutra. Kaže da je bolnica prazna i da nema ni onih koji su trebali tamo biti a između ostalih je trebao i on jer je imao zakazanu operaciju zamijene kuka (još prije nekih mjesec dana), međutim, dobio je obavještenje da se operacija odlaže za 2 i po godine!? Naravno, čovjek je popizdio, sada ima nešto preko 70 godina i jedva hoda. Ništa mu nije jasno, kaže, bolje mu je bilo na „zaraženom brodu“, nego u australijskom karantinu (nakon povratka u Australiju, držali su ih par sedmica u nekim kabinama na 30-tak km od Darwina.)

Takođe, jedan moj poznanik koji inače radi u jednoj od zapadnoevropskih zemalja je otišao u Bosnu u posjetu roditeljima i nakon par dana tamo, dobio „covid“, prebolio „covid“ i ostao zaglavljen tamo usljed opšteg karantina. Kad mi je to rekao, odgovorio sam mu da se smijem kladiti u bilo šta da niko od onih s kojima je bio u kontaktu u zemlji gdje radi (kao npr. njegova supruga i kolege) a takođe ni u Bosni (roditelji i braća) nisu dobili „covid“, na što mi je on odgovorio da nisu. Ukoliko je period inkubacije 14 dana, kako nam „eksperti“ kažu, onda je on u tom periodu trebao zaraziti dosta ljudi s kojima je bio u kontaktu a takođe i u toku bolesti jer su oko njega bili članovi porodice. Onda sam ga pitao – da li je dobio neku vakcinu u poslednjih godinu dana. Kaže, prije nekih pola godine ga je ugrizao „kućni ljubimac“ i imao je površnu ranu na ruci, pa je otišao kod doktora i tamo su mu dali kombinovanu vakcinu protiv difterije, velikog kašlja i tetanusa. Naravno, rane se nikada ne tretiraju vakcinama a pogovo protiv difterije i velikog kašlja. Čak i u slučaju opasnosti od infekcije bakterijama koje izazivaju tetanus, ne daje se vakcina (antigen), nego serum (antitjelo). Isto tako, u zemlji gdje radi, već su instalirali 5G mrežu a navodno ju i koriste. Tako dolazimo i do još jedne cenzurisane teme a to je veza između prethodno primljenih vakcina i „covida“?! Oni koji su proučavali dinamiku u vezi s ovom „pandemijom“, mogli su naći podatke da su Kinezi na području Wuhana bili podvrgnuti obaveznoj vakcinaciji, takođe Iranci i narod u Sjevernoj Italiji je imao u drugoj polovini prošle godinu kampanju vakcinacije protiv obične gripe. Ovdje imamo pitanje, da li se u tim vakcinama možda nalazi nešto što im normalno ne bi trebalo pripadati i što reaguje s nekim vanjskim frekvencijama? Da li imamo igdje podatke u vezi s tim – koliko pacijenata oboljelih od „covida“ je bilo prethodno vakcinisano u poslednjih godinu dana?

Ono što bi trebalo biti očigledno, cijeli narativ u vezi s ovom „misterioznom“, „virusnom“ bolešću je skoro potpuno kontrolisan, kako bi se postigli željeni rezultati.

I na kraju, činjenica jeste da dosta ljudi ne učestvuje svjesno u ovom manipulativnom procesu ali učestvovali oni u njemu svjesno ili ne, podnosiće posljedice, ne samo oni, nego i njihova djeca jer odgovornost je njihova. Bilo da se neko nalazi na strani manipulatora ili u transu, kao žrtva manipulacije, trebao bi biti načisto s tim, da neće, kasnije, imati pravo na – „nisam znala... ja sam mislila...“.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet maj 14, 2020 8:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
Prateći dinamiku u vezi s tim šta se najviše cenzuriše na društvenim mrežama, to je „nevirusna teorija“, veza „covida“ sa 5G frekvencijama (50-60GHz) i kritike u vezi s postojećim vakcinama i ovom budućom, protiv „covida“. Naravno, uglavnom i naši „alternativci“ isto rade. Na primjer, YT kanal „Balkan info“ je specijalizirao „shadowbanning“ (komentar vidi pošiljaoc kad je logiran na YT i niko drugi) komentara gdje se pominje mogućnost veze između 5G i „covida“ i navode linkovi za dodatne informacije (kao npr. ovaj, - ovaj itd...). Znači, možemo o svemu, pustićemo Milu Alečković ili koga god da lupa po vladi i po svemu što stigne, sve dok pominje virus, makar i u „neopasnoj“ formi. Znači, bitno je da on postoji a „opasna, mutirana forma“ će se pojaviti u drugom talasu, tj. kad se 5G mreža stavi u puni pogon. „Virus“ će ovaj put biti opasan ne samo po starce i imuno-oslabljene ljude, nego i po djecu, što znamo po tome da su 5G predajnici instalirani u mnogim školama u ovom periodu dok su bile zatvorene. Tada će, naravno, biti spremna i vakcina.

..


Ma sve je to moj dragi @galaksija fake. To smo jos prije neko vrijeme rekli za stranicu Balkaninfo da skupljaju klikove i sljedbenike pune se depovi. A ti ljudi samo sto znaju je lupetat po politici i ostalom. To vjerojatno moze svaki covjek koji poveze kockice. Vjerojatno je to njihova kontrolirana opozicija. Baci masi neku kost......




galaksija je napisao/la:
I na kraju, činjenica jeste da dosta ljudi ne učestvuje svjesno u ovom manipulativnom procesu ali učestvovali oni u njemu svjesno ili ne, podnosiće posljedice, ne samo oni, nego i njihova djeca jer odgovornost je njihova. Bilo da se neko nalazi na strani manipulatora ili u transu, kao žrtva manipulacije, trebao bi biti načisto s tim, da neće, kasnije, imati pravo na – „nisam znala... ja sam mislila...“.
..




Ma koliko ja znam primjerice po svojima uvijek oni nismo znali, mi smo mislili i tako dalje.....
Ne zele oni preuzet nikakvu odgovornost jer svi uvijek kazu jedno te isto, a sto ja to mogu napravit "u smislu ja sam nista".

Na kraju ce si dati za pravo da oni imaju pravo.

Nesto skuzio po "svojima" a to je da zive stalno u proslosti pa kad bolje razmislim to je vec neka vrsta odumiranja, jer ko da pricam sa napola mrtvom osobom i ne samo to nego me cak i ne poslusa sto joj kazem, samo promjeni temu i prica o necem totalno drugacijem. Pa skuzis ne pricaj nista i slusaj, jer drugacije je nemoguce.

I sada se vidi koliko je ta hipnoza velika, kao i utjecaj medija, interneta i ostalog. Pa to je masovna histerija. Dobro G. rece masovna hipnoza.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon jan 11, 2021 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Tko su "fact-checkeri"...


https://www.youtube.com/watch?v=vekq6zxQq9o

Konzervativci u videu mu dođu kao suverenisti Mile Alečković...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet jan 28, 2021 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Tko želi biti na društvenim mrežama, neka prijeđe na

gab.com

Tamo navodno ima manje cenzure, nego na FACE-u.

Ja još nisam prešo, više folim anonimno forumarenje, mada više čak niti ne forumarim niti izbliza kao nekad.

Zasitio sam se informacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon mar 01, 2021 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
OTVORENO O SVEMU (Ilija Benjak - osobna priča)

https://www.youtube.com/watch?v=_PtLVmwIBxM


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub aug 28, 2021 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Bok ljudovi!

Ba sgledam koja bi bila alternativa gmail-u. Pa sada istrazujem sto bi to bilo. Vidim Tutanota mail i Proton mail.

Pa ako ima netko iskustva za koji se odlucit mail. Tj. da mail nema apsolutno nikakvih adova, da ima adekvatnog mjesta (MB) i da je kolko tolko siguran (mislim na prodaju informacija trecoj strani).


Tenks!

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub aug 28, 2021 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
sector57 je napisao/la:
Bok ljudovi!

Ba sgledam koja bi bila alternativa gmail-u. Pa sada istrazujem sto bi to bilo. Vidim Tutanota mail i Proton mail.

Pa ako ima netko iskustva za koji se odlucit mail. Tj. da mail nema apsolutno nikakvih adova, da ima adekvatnog mjesta (MB) i da je kolko tolko siguran (mislim na prodaju informacija trecoj strani).


Tenks!

Koristim
Protonmail
Tutanota mail
i
CTemplar mail.

Svi su mi ok.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub aug 28, 2021 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
sector57 je napisao/la:
Bok ljudovi!

Ba sgledam koja bi bila alternativa gmail-u. Pa sada istrazujem sto bi to bilo. Vidim Tutanota mail i Proton mail.

Pa ako ima netko iskustva za koji se odlucit mail. Tj. da mail nema apsolutno nikakvih adova, da ima adekvatnog mjesta (MB) i da je kolko tolko siguran (mislim na prodaju informacija trecoj strani).

Tenks!


Ja koristim proton mail. Nedostatak mu je relativno mali prostor ako koristiš besplatnu verziju. Samo 500mb. No i to je puno darežljivije od net.hr-a koji daje samo 20mb.

Što se tiče prodaje informacija trečim stranama, nitko nije imun na to, a čak niti na hakiranje. Pa yahoo mail su hakirali i bio je dugo vremena onesposobljen.

Poslje su mi s yahoo-a na gmail pposlali poziv da se vratim, ali se nisam vratio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub mar 12, 2022 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Eto google uklonio RT, ni duck duck go isto ne trazi stranicu.
Sto instalirati?????

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned mar 13, 2022 12:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Navodno je još samo Brave pretraživač ostao necenzurisan a neki pominju i ruski – Yandex?!

RT se preselio na platforme Telegram, Rumble i Odysee i još uvijek funkcioniše tamo.

Od relativno objektivnih platformi (u sklopu matriksnog ili lažnog dualizma) gdje se može dobiti nešto objektivnija slika zbivanja na ukrajinskom terenu, su http://thesaker.is/, http://smoothiex12.blogspot.com/ a takođe se i na https://www.zerohedge.com/ zalomi poneki objektivniji članak.

U nekim zemljama je potrebno koristiti Vpn da bi se došlo do informacija koje su u suprotnosti sa zvaničnim narativom.

Od tzv. društvenih mreža, Telegram je, za sada, najmanje cenzurisan.

I na kraju, pitanje je koliko dugo će i internet opstati u stanju u kakvom trenutno jeste?!

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned mar 13, 2022 12:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
Navodno je još samo Brave pretraživač ostao necenzurisan a neki pominju i ruski – Yandex?!

RT se preselio na platforme Telegram, Rumble i Odysee i još uvijek funkcioniše tamo.

Od relativno objektivnih platformi (u sklopu matriksnog ili lažnog dualizma) gdje se može dobiti nešto objektivnija slika zbivanja na ukrajinskom terenu, su http://thesaker.is/, http://smoothiex12.blogspot.com/ a takođe se i na https://www.zerohedge.com/ zalomi poneki objektivniji članak.

U nekim zemljama je potrebno koristiti Vpn da bi se došlo do informacija koje su u suprotnosti sa zvaničnim narativom.

Od tzv. društvenih mreža, Telegram je, za sada, najmanje cenzurisan.

I na kraju, pitanje je koliko dugo će i internet opstati u stanju u kakvom trenutno jeste?!

...




Imam instaliran Brave i duck duck go i ne nalazi. Cak sam nocas i Tor instalirao isto nista. Vidio sam clanak na RT-u i za onaj psyphon ali nisam to instalirao.

Dali netko od Vas kupio VPN i od kuda. Mislim da je doslo vrijeme kada cu ga kupiti, pa ako ima ko linkove?

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned mar 13, 2022 12:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ja koristim NordVPN.


Rumble: RT News


Odysee: RT News Livestream


Telegram: t.me/rtnews


Vijesti sa fronta i okoline:


Southfront


Intel Slava Z: t.me/intelslava



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub mar 26, 2022 5:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon apr 18, 2022 11:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
https://newspunch.com/google-lite-duckduckgo-announces-purge-of-independent-media-only-msm-allowed/

Eto i duck duck go se pridruzuje cenzuri interneta. Na sto smo onda spali???

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto apr 19, 2022 10:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
sector57 je napisao/la:
https://newspunch.com/google-lite-duckduckgo-announces-purge-of-independent-media-only-msm-allowed/

Eto i duck duck go se pridruzuje cenzuri interneta. Na sto smo onda spali???


Spali smo na to da 55% Amerikanaca žali što je ikad stupilo na Internet. Tako kaže Russia Today na svojoj telegram grupi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 100 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz