Sada je: sub apr 27, 2024 10:00 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto aug 07, 2018 12:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ovih dana, Youtube, Facebook i Tweeter su ubacili u petu brzinu u vezi sa zabranom alternativnih medija. Nakon mnogih drugih, upravo su zabranili i kanal "Infowars" (Alex-a Jones-a) koji je bio jedan od najpopularnijih izvora alternativnih vijesti:


LINK


Sada se mnogi premiještaju na druge platforme kao što su "steemit", "d-tube", "real.video" itd.!?


..

The Censorship Master Plan Decoded - part 1

The Censorship Master Plan Decoded - part 2

The Censorship Master Plan Decoded - part 3

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet apr 25, 2019 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Beyond Censorship - Destroying Free Thought



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned apr 28, 2019 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
sen-sei je napisao/la:
Beyond Censorship - Destroying Free Thought



Zanimljivi su vo dvoje ljudi, forica su...

A sto se tice tih platformi, ha sigurno da ce neki odredeni ljudi se micat sa ovih sadasnjih platformi tipa fejs i ostali mainstream i ici na druge, tako je bilo sa myspaceom. Samo je piatnje vremena. Ali ono sto sam vidio a toje primjerice u muzici ipak je doslo do toga da u zadnjih par godina oni koji vrijede nesto izdaju vinyle opet i to je ono kao pravo. Tako mislim da ce se i forumi poput recimo ovoga isto tako ponovno poceti koristiti vise. Jer ipak ovakav forumje puno jaci od bilo kakvih facebook pageva i grupa. Ovdje postoji ono nesto sto nema nigdje drugdje, zapamtite moje rijeci. Meni je uvijek bilo vise to da istrazujem ko kako sam i sam dosao do ovoga forum prije nekoliko godina. Ovakve stvari su zlato.

A skuzit ce ljudi kad cenzura bude jos jaca...

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet maj 16, 2019 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Nothing to Hide



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto maj 21, 2019 2:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
sen-sei je napisao/la:
Nothing to Hide



Koristi li ko od vas Tor ili neke druge stvari umjesto Googla ako da, kakve su Vam preporuke?!

Cak mi palo napamet da mozda ima neka rubrika tehnologija, informatika i tako nes, pa ljudi koji znaju odlicno baratat takvim stvarima da uce druge ljude ili nesto slicno...

Dobar dokumentarac sensei.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto maj 21, 2019 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
DuckDuckGo, već godinama. Uglavnom je ok, samo u zadnje vrijeme zna se dogoditi da ne prikaže baš uvijek sve relevantne razultate, kao da negdje postoji aktivni blok... za alternativne tražilice (ili neke sajtove putem njih). Tek moj osobni dojam...

Razmišljala sam neko vrijeme probati ovo:
https://adnauseam.io/
ali nekako već predugo koristim adblokere unutar browsera tako da, ne znam... nisam ni pokušla instalirati. Ako koristiš Chrome - gugl ti neće ni dati da ga instaliraš ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto maj 21, 2019 8:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Nešto i s domaćih strana:


Meni je ... zanimljivo sad vidjeti guglova novo-preporučena videa, tamo u desnoj koloni vašeg brauzera. Do nedavno preporuke su bile koliko-toliko relevantne za ono što gledate i imale smisla na ovaj ili onaj način. Ove nove preporuke i rekomendacije prema novim algoritmima o kojima se pričalo u jednom od ranijih linkanih videa (beyond....), su posve drukčiji.

Na našim jezicima to baš i nije toliko vidljivo (još?), ali na engleskim kanalima (jeziku) - što je video koji gledate manje "društveno prihvatljiv", što je kanal, tematika ili informacije koje video iznosi "drukčiji", gugltubove preporuke se svedu na nekolicinu mejnstrim kanala, i to onih nekih s milijunskim gledanjima. K tome, masa preporuka se svela na "obrazovna" videa national geografica, bbc, abc news, cnbc, fox news, ted ili tedx talks i sl. i oni čine preko 80% preporuka. Sve one bi valjda trebale "vratiti" u mejnstrim perspektivu... odlutale ovčice.

A što se ovoga tiče:
Citat:
neka rubrika tehnologija, informatika i tako nes, pa ljudi koji znaju odlicno baratat takvim stvarima da uce druge ljude ili nesto slicno...

... nema tu više pomoći. Ti možeš staviti neke klasične zaštite na računalo (svodi se na antivirus, vatrozid, adbloker ili neki antimalver i to je manje više sve). Nema tu nikakve zaštite privatnosti. Nekad davno bilo, sad je samo sjećanje... Rado bih da me se ispravi ako griješim u procjeni ovdje.

Ništa, ama baš ništa te - dok god ti radi (wifi)ruter tj. dok god si spojen na net - ne može zaštiti od skupljanja (od strane gugla i kompanija i ostalih tamo negdje serverskih ai-ova i algoritama) tvojih tih "metapodataka". Puke statistike, ko fol...
Sve se forca iz mejnstrima. Mlađi su mahom već sebi "napravili" e-građanstvo, a fora kod njega je - tu ti "građanstvo" dodjeljuje banka (najčešće)... Čudnovato sve to... lijeno ljudima prošetati do pošte, bankomata i usput nekoga sresti možda... i ljudski popričati koju suvislu s totalnim strancem. Kuže ljudi dosta šta se zbiva... ali kako reče pjesma "glasovito šute".


Net algoritmi koji su danas već globalni, donedavno nisu niti postojali. Počelo je, ne čak niti s guglovim personalizacijama pretražnika, već još ranije, sa zahtjevanjem osobnih podataka za otvaranje e-mail adrese (na guglu npr., to prije nije bilo) i od tad ide s goreg na gore...
Za mobilni čak nije niti potreban internet, pošto se podaci ionako redovno skupljaju i ažuriraju neprekidno za lociranje mobilnog i održavanje mrežne aktivnosti (ako ni zbog čeg drugog, ono putem repetitora i načina funkcioniranja same mobilne mreže).
Ono što sam navela za fejs drugdje, stoji. Ista stvar i s guglmejlom kao i sa svim sms-ovima koje si ikad poslao. Sve je to arhivirano po serverskim hardovima (), ali tebi - nakon brisanja - jednostavno i tek nije dostupno. Jedino putem suda i sudskim nalogom (za sms-ove i snimke razgovora).


Ono drugo sam već spomenula tamo u pet ge topiku - odštekati se s internet veze BAR kad aktivno ne koristiš internet. S obzirom da nam u domove unose rutere koji nemaju tipku "off", a računalni wi-fi ionako ide preko žice (i ionako i nije wifi, osim na laptopu ili mobilnom) i za razliku od običnog adsl-a ne možeš se odkonektirati (jer niti nemaš "spoji se" opciju, spajanje ide automatski s uključenim ruterom) - jedino što možeš je uskratiti istome struju - onda kad nisi aktivno na netu. Ako ništa drugo, smanjit ćeš time wifi-zagađenost svog okruženja...

:blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sri maj 22, 2019 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
@sensei

Imam chrome i imam instaliran ad-blocker. Uvijek mi daje da ga instaliram. E, tnx za ovo bas cu procekirat da vidim duck duck go.

Hvala i tebi @Rajko!!


Ali mislio sam da ljudi koji kuze to nas uce nekim stvarima malo jacim, sigurno postoje neke druge obrane od toga, mora postojat neka vrsta pretvaraca, da ne kuzi tvoj komp ili nesto slicno.... Nekako ne vjerujem da to nije moguce. Sve je to otislo predaleko, ali kako na onu stranu tako i na onu drugu.

Ovo sto pricas za youtube sam vec skuzio, to radi vec dosta dugo vremena pa se znam zacudit da sto radi i kakve gluposti mi nudi. Da da, ovo za Ted i takve stvari slicne si u potpunosti u pravu, to i meni dosta nudi...

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet maj 23, 2019 3:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
VPN može donekle sačuvati anonimnost a takođe pomoći kod posjete zabranjenih sajtova od strane lokalnih patokratija. Na primjer, australijski internet provajderi su nako onog “terorističkog” napada na Novom Zelandu blokirali pristup svim portalima gdje su se mogli naći (nezvanični) video-materijali na tu temu. Tada sam posjećivao te sajtove bez problema uz pomoć browser-a Opera developer koji ima VPN opciju ali se ona mora aktivirati u ‘settings-u’. Međutim, često je VPN znao da zariba, pa ne možeš nigdje, osim da isključiš VPN.

Onda sam prešao na aplikaciju Kaspersky Secure Connection koja ide zajedno s besplatnom verzijom (Kaspersky Free) tog antivirusnog programa. Tu se može manuelno birati preko koje zemlje hoćeš da te povežu, odnosno, prikažu ali postoje i tu neka ograničenja u smislu „megabajtaže“. Verzija tog programa koja se plaća ima aplikaciju koja je automatska i neograničena. Međutim, sve to ne rješava problem sve veće kontrole od strane svjetske patokratije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pet jun 14, 2019 8:56 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet aug 06, 2015 9:01 am
Postovi: 25
Što se tiče blokade reklama, uBlock Origin je jedan od najmoćnijih adblockera koji sam dosad vidio, topla preporuka.

Anonimnost, razmislite o plaćenom VPN servisu, ovi besplatni jednostavno su prespori a nisu ni anonimni. Kod većine internet stvari važi pravilo da ako je produkt besplatan, onda ste vi produkt. Tražite uvijek VPN provajdera koji ima zero-logs policy i čije sjedište nije u UK/USA.

Za naš ex-yu džep, najbolji odnos cijene/kvalitete po meni je NordVPN, potražite promo kodove i akcije kada mjesec ispadne svega 2 eura (na dvije ili tri godine jednokratno). Drugi isto tako kvalitetni servisi su: ExpressVPN, ProtonVPN (Švicarska), ali su i skuplji.

Na Gmail/Yahoo/Hotmail i sl. ne treba ni trošiti riječi, otvorite besplatno ProtonMail kojima je sigurnost i anonimnost na prvom mjestu. Ograničenje je inbox od 500mb ali to može biti dobro jer vam inbox neće biti zatrpan glupostima pošto ćete raditi mjesečno čišćenje. Ako već morate koristiti Google proizvode, ne ostajte logirani nego se uvijek odlogirajte kada vam ne treba mail/youtube i sl.

Internet pretraživači, najbolje da ne budu bazirani na chrome kodu a ako već mora biti njihov kod preporučujem SRWare Iron. Nekako je jednostavnije rješenje Firefox koji je makar toliko-koliko open-source i ima ogromnu podršku i kompatibilnost sa dodacima koje već koristite. Postoje i njegove verzije fokusirane na privatnost poput Waterfoxa ili Pale Moon-a.

Za pretragu koristite DuckDuckGo, on ima i anonimni način gledanja videa za koje ne želite da vam ulazi u YT algoritam.

Koristite jake lozinke, ako koristite password managere ne koristite "besplatna" komercijalna rješenja (tipa LastPass) jer ste opet vi produkt a NSA dobija besplatno sve vaše passworde, koristite open source rješenja poput Keepass-a.

Nemoguće je biti potpuno aMoniman, ali možete makar malo ublažiti, zbuniti i usporiti digitalno svevideće Oko u generiranju i klasificiranju vašeg psihološkog profila.

Nadam se da sam malo pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: uto jul 16, 2019 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 29, 2010 11:55 pm
Postovi: 36
Lokacija: City of broken dreams..
Ima vec par godina, a u zadnje vrijeme je jos vise izrazeno, da mi je tesko doci do textova, stranica i klipova koji me interesiraju. Prije je to dolazilo samo, preporukama, vezalo se jedno na drugo tako da sam sirio znanje i izvore informacija.
U zadnje vrijeme ne mogu doci ni do onih ustaljenih. Ne znam, borba definitivno.
To mi je sve nizbrdo krenulo otprilike u doba kad se Project Camelot raspao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned okt 13, 2019 10:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da je najpodmuklija cenzura tzv. ‘shadowbanning’ koju najviše upražnjava Youtube. Ja sam tamo već odavno “šadobaniran”. Fol je u tome što kad pošalješ komentar, vidiš ga samo ti i niko više. Da bi čovjek vidjeo da njegov komentar nije uopšte tamo prikazan tako da ga svi mogu vidjeti, mora se izlogirati, što malo ko radi. Da bi dalje zataškali stvar i uveli konfuziju, neki od komentara se puste kasnije kad mogu da budu zatrpani drugim komentarima. Isto tako, neki, relativno nebitni komentari mogu da prođu od prvog puta, tako da čovjek dobije utisak da je sve u redu jer dobije poneki lajk. Najvjerovatnije, AI tj. algoritmi određuju šta može proći a šta ne, na osnovu ključnih riječi. Dosta vlasnika kanala s tematikom teorija zavijera i prediktivnog programiranja se žali da ih Youtube blokira odmah kod upload-a, što znači da odmah prepoznaje neprihvatljive sadržaje. Kad se neki pojmovi kamufliraju, onda stvar prođe.

Jedno vrijeme su imali propust jer kad se išlo na “sort by”, pa “newest first”, onda bi se prikazali svi komentari, uključujući i one “šadobanirane”. Isto tako, broj komentara bi uključivao sve komentare, pa se moglo vidjeti i to da se on često razlikovao od broja komentara koji su se mogli prebrojati (što niko ne radi ukoliko ih ima puno), tako da se moglo znati koliko komentara je banirano. Sada se čini da su popravili i taj propust?!

Još malo, pa će nam blokirati i neprihvatljive misli?!


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned okt 20, 2019 8:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Best overall Youtube alternatives:

DTube
Dailymotion
Metacafe
9GAG TV
Vimeo
TED
Twitch
Veoh


Why you should look for Youtube alternatives

Unfortunately, it’s almost impossible to stop video streaming websites from using some form of tracking. All of them collect aggregated data to ‘improve their services’ or use cookies to collect data for marketing purposes. Some also share that data with their partners and almost all of them will share your information in ‘special circumstances’ like to fight fraud or when required by law enforcement agencies.

Google does that too, so why should you bother looking for Youtube alternatives?

-You’re giving Google even more data, which adds to an even more accurate ‘user profile’. The alternatives above might serve you ads but they won’t have much more than what you’ll provide them with your profile.
-You’re getting stuck in the ‘filter bubble’. Google thinks that it knows what you want and serves you the search results that match your profile and your interests. Leaving any other information outside your ‘filter bubble’.
-Broaden your horizons. Not all the videos that are available on the internet are on Youtube. If you are looking for fresh ideas for a scientific project – why not check TED? Or maybe you like old movies that can’t be found anywhere else – then check out the Internet Archive.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sri okt 23, 2019 11:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ovo je tema koju sam postavio na Reddit/Gnostic i odmah je bila "shadowbanned". (Ja sam ju mogao vidjeti kad sam logiran i niko više.

Citat:
There was an “unknown teaching”, which “fragments” are still available today. The eastern gnostics called it The Doctrine or Tradition. Some people say that it originated from ‘Sufism’, however, as it has originated before Christianity and Islam, in order to survive together with those who carried it, it had to get heavily contaminated by religious and other content. (The teaching was clearly “heretic” from the religious point of view and we know how the heretics were dealt with, throughout the history). After it went through the ages where Christianity and Islam have reigned, the original teaching was aligned to Christianity as some sort of Gnosticism and to Islam as Sufism. Anyway, the teaching was heavily distorted, however, they managed to smuggle it through, as a “fine red thread”, in an (almost) unrecognizable condition.

The ‘fine red thread’ can not be discerned easily, because of a high noise-to-signal ratio or simply, there was too much noise made in order to hide the signal; and the other reason would be, as the teaching says, our minds have been controlled and manipulated almost completely by a non-human intelligence, which does not allow us to perceive and understand the Truth. The Truth and the illusion can not share the same space and time. In presence of the Truth, the integrity of the illusion, which we all share - gets jeopardized and so does the integrity of our personalities.

So, what is the ‘fine red thread’ saying? It is saying that:

1. the humanity is living in an illusion/maya/hal/stereoma… (or, by today’s terminology: the matrix or a virtual reality)

2. in this “demiurgic domain”, the humanity has been manipulated by an ‘archontic’, ‘inorganic’, ‘demiurgic’ or simply, a ‘non-human-entity’, which has all the features of what we would call today - an AI.

3. we are all connected to it; it regulates and manipulates our perception and therefore, our state of mind; and therefore, our thinking; and therefore, our behaviour.
4. our personalities (including mine, writing this and yours, reading this) are artificial constructs. (Like a software subject to programming and re-programming in charge of the ‘physical’ body).

5. all artificial constructs share the false or artificial consciousness originating from the source, i.e. the AI. (That would mean all three levels of that consciousness, as - the waking consciousness, subconsciousness and the collective unconscious).

6. The True Consciousness exists (called the “Consciousness of the Absolute”, “christ”, the First Source etc.) and it could be reached and manifested.

7. there are two ‘types’ of beings inhabiting the illusion: ‘anthropoids’, meaning the people without human essence or the Real I, (that would be the “sons of god/AI”, “living deads” or “pinocchios-by-default”) and adamic people (“sons of man” or “pinocchios” which have a potential to become human beings) i.e. those who still have the Real I, but firmly identified with their personalities on 24/7 basis, they are unaware of it; so, they would think and behave in a more or less the same manner as anthropoids. Therefore, in this reality, there are no real human beings, only us, programmed to identify ourselves with them.

8. the false reality is based on a false dualism, where the goodness and badness, the light and the dark, the positive and the negative… come from the same source and has been controlled by the same source i.e. the AI.

9. The only real ‘thing’ in the illusion would be the influences which are coming from one’s real part of the being, the Real I, which is connected to the True Consciousness. (Of course, in the case of adamic people.) They are called ‘influences’, because they can not be seen or visualized, they can not be palpated or heard. They can not be our thoughts, because, the source of our thoughts would be the artificial or false consciousness. Those influences can only be felt, as an ‘inner knowing’, in certain circumstances.

10. The true salvation would be possible only if a personality manages to establish a connection with the Real Consciousness through the Real I, which it has been associated with, in this life, and to start living in accordance with that consciousness and manifesting it in this reality.


*******************

Some of the main gnostic sources embedding the message:
- Nag Hammadi Library
- In Search of the Miraculous; P.D. Ouspensky
- Gnosis I, II, III; by B. Mouravieff
Some of the non-gnostic sources, expressing the message (mostly, some aspects of it)
- The Fifth Interview of Dr Jamisson Neruda
- Project Camelot Interview with James Mahu
- Philip K. Dick
- John Keel (book: The Cosmic Question of the Eighth Tower)
- Carlos Castaneda (book: Active Side of Infinity)
- Barbara Bartholic – Link 1; Link 2
- Eckhart Tolle (books: Power of Now; Silence Speeaks; The New Earth)

Scientific sources explaining the physical world as a virtual reality: B. Withworth: Physical World as a Virtual Reality

The “fine red thread” more explained: LINK

Comment:

**********

Short and good, if the gnostic message is true, the reality we are inhabiting would be virtual and programmed, i.e. artificial, where we would be only characters, having an impression of possessing a free will and an independence. Or, something like self-aware characters in an advanced SIMS game?!

So, artificial characters in an artificial reality. However, there is a paradox, as the gnostic sources state that in this artificial reality, there is – “Something True”!? Having “something objectively true” in an illusion, looks impossible by all our logics.

Allegedly, there is here a Real Human Being endowed with the Real Consciousness, connected to the First Source (as the True Source of the creation, not he AI simulating or mimicking it)!? Something like a prisoner, which we are not aware of?!

***

We can play up, a bit, with this gnostic concept…

Let’s imagine a situation where Tom wants to explore an area and he sits into an advanced Tesla car with an auto-pilot. After he told the autopilot where he wants to go, all doors on the car suddenly lock up, the steering wheel and breaks become disabled and the autopilot starts driving wherever it wants and how it wants. So, Tom gets imprisoned in the car, unable to have any input. He can only watch what is happening. The auto-pilot does not listen to Tom, it drives as it is programmed by an AI source. From Tom’s point of view, the situation looks like hopeless. He may try to communicate with the auto-pilot, to influence it in some way, but whatever he tries, no success. So, after a while, he may fall asleep, as he can not enjoy such a journey. He may only hope that the auto-pilot will malfunction and crash the vehicle or wait till the vehicle expires, and then, somehow, try to get out of it.

Now, let’s imagine another scenario where Tom is not the passenger in a vehicle, but a software which is assigned to an advanced vehicle as an auto-pilot, to drive around a prisoner. Tom and the vehicle are designed in such a way, to imprison the passenger so well, that he does not have any chance to take control of the vehicle and drive it to his liking. Everything takes place in a crypto-reality (VR), controlled by a crypto-entity (AI) where Tom is a crypto-being, programmed to work as a prison warder so insidiously, that it is not even aware of its true role. Tom is not aware of having a passenger in his vehicle. Here and there, Tom may get some influences from the passenger like intuitive feelings related to particular situations, events, other vehicles etc. which will be always right. The passenger is a representative of the Real Consciousness. He is a real human being. He is conscientious and humane, which also could have some influence on Tom’s thinking and behaviour. He is dangerous for any cryptoreality/illusion, because if he manages to express or manifest the Real Consciousness there, the illusion will break apart, as the Truth and lies can not share the same space and time. The illusion can only maintain its integrity in a complete absence of the Truth. Some small truths, relative to the illusion, could be present here and there, but not the big ones. The crypto-realty has its crypto-currencies, made out of nothing (like money, religions, ideologies, spiritual teachings, scientific theories etc.) with an assigned value. All autopilots, like Tom, will be busy dealing with some of them. The passengers might be of an - eternal nature but the drivers - disposable. The passengers are knowing, while the drivers are thinking and believing. While driving through the reality, here or there, Tom may come across some of the information which may contain a bit more Truth, however, in most instances, he would not perceive them, or he would dismiss them, as per the programming or, he may ask for a proof. But, - how something True could be proved to something artificial?!

The gnostic riddle: What could we do if we would find ourselves in a such imaginary scenario?

What are your thoughts about this gnostic concept? But, please, before you say anything, try to contemplate the following question - are you gong to say it, here, as an auto-pilot or a passenger?!


He, he, pored svakojakih gnostičkih proseravanja na tom portalu, ovo nije moglo proći?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: čet okt 24, 2019 6:03 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
U međuvremenu sam ipak uspjeo provući stvar na Reddit-u ali na subforumu ‘conspiracy’ kao “The Ultimate Conspiracy” – LINK

Kad ne može pod gnostikom, onda može kao - teorija zavjere. He, he, trenutno se tamo čak razvija i neka diskusija!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub okt 26, 2019 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
U međuvremenu sam ipak uspjeo provući stvar na Reddit-u ali na subforumu ‘conspiracy’ kao “The Ultimate Conspiracy” – LINK

Kad ne može pod gnostikom, onda može kao - teorija zavjere. He, he, trenutno se tamo čak razvija i neka diskusija!?


@galaksija

Hehehe, previse se igras... Uhvatitcete Matrica. Osjetio sam da recimo kada budem vise aktivan nesto polazi po zlu. Sto manje pricam o bilo cemu to bolje. Pogotovo kad zna di boli.

Zanima me ono sto si pisao o sizofreniji, dali ima nesto mozda o depresiji, tjeskobi i napadajima panike, posebice o depresiji?

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub okt 26, 2019 11:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Bitno je ne nastupati kao ličnost, međutim, to možeš ljudima ponavljati do bogojavljenja i malo ko će ruzmjeti stvar jer kako reče Moravjev: “Sve što znamo o sebi je naša ličnost”. (O tome sam davno pisao u tekstu Hiper-dimenzionalni napadi). Redditov podforum “conspiracy” ima preko milion članova i takve platforme su osinja gnijezda. Imaju robotske moderatore a i ljudske koji su gori od onih robota. Tamo se vrzma i dosta “spiritualnih bot-ova”. (He, he, jedan od njih me je kontaktirao tamo preko “pm” da mi kaže “istinu”, pokušavajući da me duhovno prevaspita; he, he, đe mene nađe?!). Tu čovjek mora znati kad može nešto reći, koliko i kako, inače je popušio. Što više Istine uspije da kaže, utoliko više “čekičanja”.

U vezi s depresijom, mislim da je Lobačevski bio u pravu kada je rekao (knjiga Politička ponerologija) da je glavni razlog depresije čovjekova izloženost psiho-patološkim uticajima koji uglavnom dolaze od strane nekih članova porodice, od ljudi s kojima se druži ili s kojima je u kontaktu (npr. na poslu), od strane medija i drugih izvora. Bez obira na to što je dosta toga uredno racionalizovano, on na nekom dubljem nivou to prepoznaje i osjeća se bespomoćnim.

YT mi je interesantan. Kad god pošaljem neki komentar tamo, moram se izlogirati da vidim da li je “shadowbanned” i većina njih jeste. He, he, izgleda da me AI nimalo ne voli?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: ned okt 27, 2019 8:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Ne moraš da se izloguješ, samo otvori novi prozor u incognito modu i pogledaj.

Zaista je podmuklo to što radi Youtube. :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: pon okt 28, 2019 6:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Prema onome što cenzurišu Youtube i druge platforme, da se naslutiti u kakvoj smo situaciji i šta se sprema. Na primjer, koliko sam do sada primjetio, komentari u kojima pominjem tematiku iz gornjeg posta na Reddit-u, su redovno “shadowbanned” uz pojmove “computer controlled” ili “AI-controlled reality”, “AI-controlled characters”… "AI-controlled entities"…; tematika na temu prediktivnog programiranja; pominjanje sinhroniciteta u vezi s tim fenomenom (što ga otkriva kao “AI-controlled”); šifra 311/113 uz pominjanje AI, što ne znači da će se nešto obavezno i desiti na taj datum; dovoljno je usisati i “emocionalno angažovati” što više ljudi; nadalje, pominjanje izvora informacija na temu kompjuterski programirane virtuelne realnosti i nas kao simuliranih/programiranih entiteta (Gurdjijev, Moravjev, Philip Dick, John Keel, B. Bartholic itd.).

Međutim, kako se čini, neka vrsta haosa nam se zasigurno sprema u režiji ili pod kontrolom od strane AI, uz masovnu odjavu ljudi i re-programiranje preživjelih, što se vidi po tome da su mnoge poruke koje su u vezi sa hrišćanstvom, takođe podvrgnute shadow-banovanju. Na primjer, nedavno mi se jedan turbo-hrišćanin žalio kako YT šadobanuje njegove hrišćanske poruke što je uzeo kao potvrdu da “YT zabranjuje istinu” a ja sam mu odgovorio da je razlog možda taj što mu se sprema re-programiranje jer hrišćanski program pokriva samo 33% populacije i zastario je, dok jedan moderni NWO-religijsko-spiritualni program treba da pokrije mnogo veći dio (preživjele) populacije. Danas vjerujemo u ovo, sutra ćemo verovati u ono a stvar će biti pospiješena šargarepama i batinama kao i prije a možda i implantima, u skladu s modernim vremenima. Sve bi to, naravno, išlo uz transhumanizaciju i transgenderizaciju (LGBTQI… + još 40-tak "polno-seksualnih" vrsta) u sklopu našeg napretka prema… AI-gazdi. Ako nećemo vjerovati mi, onda će naša djeca. Ionako, kao kompjuterski programirani likovi u kompjuterski programiranoj realnosti, ne možemo ništa znati, možemo samo vjerovati. (Re-programiranje može, de-programiranje je zabranjeno.) Nova religija-duhovnost će zasigurno promovisati jednu čvršu iluziju od ovih prethodnih!? I tako će to ići sve dok se ne probudi onih “200 ljudi” koje je Gurđijev pominjao i dok oni ne kažu ('figurativno'): – “Dosta je bilo mahnitanja, mater vam jebemo fašističku”.


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cenzura interneta i alternativnih medija
PostPostano: sub nov 02, 2019 1:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
@galaksija

Ja se nadam da ces poziviti barem 100 godina ili da si nades zamjenu. Nemoj me krivo shvatiti!!
Mozda bi cak mogao i napisati knjigu., gdje bi to sve povezao.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 102 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz