Sada je: čet mar 28, 2024 11:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: ned okt 29, 2017 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:

Prolazio sam velike unutrasnje krize, patio... I u jednom trenutku licnost i dusa su se povezali.


Ovo me zanima, te unutrašnje krize. Možeš li konkretno reći o kakvim krizama je reč i na koji način si uspeo da ih prebrodiš pre nego što je došlo do tog povezivanja ličnosti i duše, o kojem govoriš.

Šta se dešavalo u tebi tada i kako si reagovao. Mislim da je to najvažniji deo puta koji si prošao, te me zbog toga interesuje šta se dešavalo u tebi dok si prolazio kroz te krize.

U jevanđeljima je to opisano kao Isusova iskušenja i veoma je važan deo na njegovom putu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: ned okt 29, 2017 11:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
zoka je napisao/la:
Cago je napisao/la:

Prolazio sam velike unutrasnje krize, patio... I u jednom trenutku licnost i dusa su se povezali.


Ovo me zanima, te unutrašnje krize. Možeš li konkretno reći o kakvim krizama je reč i na koji način si uspeo da ih prebrodiš pre nego što je došlo do tog povezivanja ličnosti i duše, o kojem govoriš.

Šta se dešavalo u tebi tada i kako si reagovao. Mislim da je to najvažniji deo puta koji si prošao, te me zbog toga interesuje šta se dešavalo u tebi dok si prolazio kroz te krize.

U jevanđeljima je to opisano kao Isusova iskušenja i veoma je važan deo na njegovom putu.


Mozda bi neki to nazvali - Tamna noc duse.

Najteze je pred povezivanje licnosti i duse. Sustina se budi i izlazi napolje. Hoce da se rodi, hoce da postane stvarna jer nema drugog nacina. Tamo gdje ide poslije smrti to ne moze. Tada su iz nekoga razloga krenuli neobjasnjivo jaki napadi i energetska iscrpljivanja. Moj prijatelj sa kojim sam bio dobar je imao nekog entiteta na sebi. Mucio ga je. Znao sam se nekada osjecati lose pored njega ali nista strasno. Ali tada mi je to jednostavno postalo neizdrzivo. Kacio se na mene. iscrpljivao me toliko da sam se prestao druziti sa tim prijateljem.
Bilo je jos slicnih stvari.
Plus, same te unutrasnje krize. Nesto se spaja, nesto se radja i to boli. Kada sam presao drugi Prag, energetska iscrpljivanja su prestala. Sami entiteti vise nisu zainteresovani da nesto pokusaju. Otvrdne ti "koza".
Neko vrijeme poslije, kada sam presao daleko veci put, pozvao sam tog prijatelja posto sam znao da ga taj entitet i dalje muci. Otisli smo na kafu, ispricali se i zezali, a ja sam to nakacenje uzeo sa sobom i unistio ga u sebi.

Zoka, mnogi ovdje nemaju dusu. Covjek bez duse takodje trazi smisao. Sjedim u kaficu i znam da recimo od 8 ljudi, 6 nema dusu. Izgledaju isto ali jednostavno ovaj je ima a ovaj ne. Bilo bi glupo reci nekome nemas ili imas dusu. O tome se ne govori. Ali reci cu ovaj put - ti je imas prijatelju. Samo naprijed. Najveci savjet koji bi mogao reci bilo kome je - budi dobar covjek.
Jednom sam na Svjetloradnicima na kojim sam pisao, zezao se i druzio (Goran)... rekao - Covjek se povezuje sa dusom, kada zagrli nekoga kome je tesko.

Povezujes se sa dusom kada pokazes ljubav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon okt 30, 2017 1:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:
zoka je napisao/la:
Cago je napisao/la:

Prolazio sam velike unutrasnje krize, patio... I u jednom trenutku licnost i dusa su se povezali.


Ovo me zanima, te unutrašnje krize. Možeš li konkretno reći o kakvim krizama je reč i na koji način si uspeo da ih prebrodiš pre nego što je došlo do tog povezivanja ličnosti i duše, o kojem govoriš.

Šta se dešavalo u tebi tada i kako si reagovao. Mislim da je to najvažniji deo puta koji si prošao, te me zbog toga interesuje šta se dešavalo u tebi dok si prolazio kroz te krize.

U jevanđeljima je to opisano kao Isusova iskušenja i veoma je važan deo na njegovom putu.


Mozda bi neki to nazvali - Tamna noc duse.

Najteze je pred povezivanje licnosti i duse. Sustina se budi i izlazi napolje. Hoce da se rodi, hoce da postane stvarna jer nema drugog nacina. Tamo gdje ide poslije smrti to ne moze. Tada su iz nekoga razloga krenuli neobjasnjivo jaki napadi i energetska iscrpljivanja. Moj prijatelj sa kojim sam bio dobar je imao nekog entiteta na sebi. Mucio ga je. Znao sam se nekada osjecati lose pored njega ali nista strasno. Ali tada mi je to jednostavno postalo neizdrzivo. Kacio se na mene. iscrpljivao me toliko da sam se prestao druziti sa tim prijateljem.
Bilo je jos slicnih stvari.
Plus, same te unutrasnje krize. Nesto se spaja, nesto se radja i to boli. Kada sam presao drugi Prag, energetska iscrpljivanja su prestala. Sami entiteti vise nisu zainteresovani da nesto pokusaju. Otvrdne ti "koza".
Neko vrijeme poslije, kada sam presao daleko veci put, pozvao sam tog prijatelja posto sam znao da ga taj entitet i dalje muci. Otisli smo na kafu, ispricali se i zezali, a ja sam to nakacenje uzeo sa sobom i unistio ga u sebi.

Zoka, mnogi ovdje nemaju dusu. Covjek bez duse takodje trazi smisao. Sjedim u kaficu i znam da recimo od 8 ljudi, 6 nema dusu. Izgledaju isto ali jednostavno ovaj je ima a ovaj ne. Bilo bi glupo reci nekome nemas ili imas dusu. O tome se ne govori. Ali reci cu ovaj put - ti je imas prijatelju. Samo naprijed. Najveci savjet koji bi mogao reci bilo kome je - budi dobar covjek.
Jednom sam na Svjetloradnicima na kojim sam pisao, zezao se i druzio (Goran)... rekao - Covjek se povezuje sa dusom, kada zagrli nekoga kome je tesko.

Povezujes se sa dusom kada pokazes ljubav.


Nije mi jasno, ta energetska iscrpljivanja... jesu li dolazila spolja ili su bila unutrašnje prirode?
Zatim, da li su napadali emocije, intelekt ili su iscrpljivali fizičko telo?
Kako si se uopšte rešio te napasti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon okt 30, 2017 12:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Dolazili su spolja. Napadali su i emocije i fizicko tijelo... sve. Rijesio sam se toga kada sam presao drugi Prag.

Kasnije su nastali puno ozbiljniji problemi. Sa samim Matrixom. Dva puta sam bio gotovo mrtav. Unistio mi je um i bio sam gotovo u komi. Tada nisam mogao prepoznati svoju porodicu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon okt 30, 2017 5:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:
Dolazili su spolja. Napadali su i emocije i fizicko tijelo... sve. Rijesio sam se toga kada sam presao drugi Prag.

Kasnije su nastali puno ozbiljniji problemi. Sa samim Matrixom. Dva puta sam bio gotovo mrtav. Unistio mi je um i bio sam gotovo u komi. Tada nisam mogao prepoznati svoju porodicu.


Jebote Gorane, tebi čovek mora reči kleštima da izvlači... možeš li malo to da približiš.

Kako su napadi izgledali, da li su bili mehanički, da li su ti napadi pravili odbojnike u tebi i kako su se ti odbojnici reflektovali na tvoju ličnost, šta si osećao: strah, brigu, tugu, radost...?

Šta si se stiso, piši malo o tome, ne moram baš za svaku sitnicu da ti postavljam pitanje. Tvoje iskustvo je sigurno veliko pošto si prešao treći prag...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon okt 30, 2017 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
zoka je napisao/la:
Cago je napisao/la:
Dolazili su spolja. Napadali su i emocije i fizicko tijelo... sve. Rijesio sam se toga kada sam presao drugi Prag.

Kasnije su nastali puno ozbiljniji problemi. Sa samim Matrixom. Dva puta sam bio gotovo mrtav. Unistio mi je um i bio sam gotovo u komi. Tada nisam mogao prepoznati svoju porodicu.


Jebote Gorane, tebi čovek mora reči kleštima da izvlači... možeš li malo to da približiš.

Kako su napadi izgledali, da li su bili mehanički, da li su ti napadi pravili odbojnike u tebi i kako su se ti odbojnici reflektovali na tvoju ličnost, šta si osećao: strah, brigu, tugu, radost...?

Šta si se stiso, piši malo o tome, ne moram baš za svaku sitnicu da ti postavljam pitanje. Tvoje iskustvo je sigurno veliko pošto si prešao treći prag...


To je bilo prije skoro dve godine. Drugi sam ja covjek od tada. Neke stvari su izblijedile. Od tada se desilo toliko toga. Ne znam ja puno o odbojnicima. To je samo rijec koju je neko smislio. Isto kao i magnetni centar. Ljudi nesto nazovu tako i sada bi te rijeci trebali korisititi. Napadi traju manje vise stalno, samo sa drugim stvarima imas posla.
To je samo moje iskustvo tada. Svaki covjek ce imati neko svoje iskustvo. Covjek se moze povezati sa dusom a da nije dozivljavao napade. Da nije imao unutrasnje krize. Dogodilo mu se jednostavno postepeno i neprimjetno.
Pisacu mozda na Gnostici jos nesto o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon okt 30, 2017 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:

To je bilo prije skoro dve godine. Drugi sam ja covjek od tada. Neke stvari su izblijedile. Od tada se desilo toliko toga. Ne znam ja puno o odbojnicima. To je samo rijec koju je neko smislio. Isto kao i magnetni centar. Ljudi nesto nazovu tako i sada bi te rijeci trebali korisititi. Napadi traju manje vise stalno, samo sa drugim stvarima imas posla.
To je samo moje iskustvo tada. Svaki covjek ce imati neko svoje iskustvo. Covjek se moze povezati sa dusom a da nije dozivljavao napade. Da nije imao unutrasnje krize. Dogodilo mu se jednostavno postepeno i neprimjetno.
Pisacu mozda na Gnostici jos nesto o tome.


E, jebiga, Gorane, sad si me razočarao.

Ja sam mislio da oni koji prođu treći prag potpuno pamte sebe, a ti ne možeš da se setiš najvažnijih događaja koji su ti izmenili život...

A Odbojnici su pojam koji je uzet iz železnice, oni imaju zadatak da umanje šok udara između vagona kad treba da se spoje. U nama oni imaju zadatak da ulepšaju stvarnost, a ličnost ih stvara kao veštačku zamenu za savest.

Iza svakog čoveka stoje godine i godine pogrešnog i glupog života, prepuštanja svakoj vrsti slabosti, spavanja, neznanja, pretvaranja, nedostatka truda, besciljnosti, zatvaranja očiju (okretanje glave u stranu) s ciljem da se izbegnu neugodne činjenice, stalnog laganja samog sebe, zlostavljanja i okrivljavanja drugih, i traženja greške u drugima, samoopravdavanja, unutrašnje praznine, pogrešnog govora, itd. Kao rezultat toga, ljudska mašina je prljava i pogrešno radi. I ne samo to, nego su i veštački aparati stvoreni u njemu zbog krivog načina rada. Bez obzira koliko čovek hteo da se probudi i postane neko drugi i samim tim vodi drugačiji život, ovi veštački aparati ometaju njegove dobre nemere. To što nas ometa, ti veštački aparati, nazivaju se Odbojnici.

Spoljni entiteti koji su tebe napadali prvo su morali da se obruše na tvoju savest, a rezultat njihovog napada su stvaranje lažne savesti ili Odbojnika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon okt 30, 2017 11:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"Ja sam mislio da oni koji prođu treći prag potpuno pamte sebe, a ti ne možeš da se setiš najvažnijih događaja koji su ti izmenili život..."

Sjecam se ja samo ima stvari i poslije toga koje su i vaznije i koje su mi izmjenile zivot. Ne mogu ja tebi to opisati. Kada su se licnost i dusa spojile, ja sam isao dalje covjece. Nisam vise imao takvih vrsta problema vec puno vecih. Izasao si iz generalnog zakona i usao u zakon izuzetka ne znaci da se ti naslonis u ladovini.
Nemas ti posla vise sa parazitima, nekim crnim tipovima, magijom. Stvarno si zaklonjen od generalnog zakona. Ipak, u zakonu izuzetka imas posla sa samim Matrixom. Samim Matrixom ponavljam.
A on je svuda oko nas. Upravo sada Zoka. Povezani smo na Matrix i na neki nacin dio smo njega. U virtuelnoj realnosti smo. Kao u igri. Sta mislis kakav je pakao imati posla sa tim? Sam mozak je masina i povezan je na Matrix. Te muke samo dusa moze izdrzati. Jer ima ljubavi i svjesnosti. Matrix ti unisti mozak, budes u nekoj vrsti kome. Ne gledas ti tada da se SJECAS SEBE, vec gledas rodjenog brata i pokusavas se sjetiti kako se zove. Covjek tada moze imati samo pomoc ljubavi. Da ljubavi. Popuni ti tijelo i ti nekako hodas. Ovo mi se desavalo na kraju puta. Kada si kompletna dusa.

Ja sam tada pomagao drugima, a ljubav je rasla u meni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon okt 30, 2017 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"ovi veštački aparati ometaju njegove dobre nemere. To što nas ometa, ti veštački aparati, nazivaju se Odbojnici. "

Nikakvi odbojnici ne mogu ometati dobrog covjeka i njegove dobre namjere.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: uto okt 31, 2017 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:
. Jer ima ljubavi i svjesnosti. Matrix ti unisti mozak, budes u nekoj vrsti kome. Ne gledas ti tada da se SJECAS SEBE, vec gledas rodjenog brata i pokusavas se sjetiti kako se zove. Covjek tada moze imati samo pomoc ljubavi. Da ljubavi. Popuni ti tijelo i ti nekako hodas. Ovo mi se desavalo na kraju puta. Kada si kompletna dusa.

Ja sam tada pomagao drugima, a ljubav je rasla u meni.


Sjećati se sebe znači biti svestan sebe.

Ti nikada nećeš izaći iz Matriksa dok se ne počneš sećati sebe.
Odbojnici su te doveli u stanje iluzije da si prešao treći prag, a ti si potpuno nesvestan sebe.

Šteta, a taman sam pomislio da znaš o čemu govoriš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: uto okt 31, 2017 1:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Prvo bi bilo ljepo definirat to što zovemo Duša kaj je to i da li svi istu riječ i pojimanje iza... kužimo na isti način...isto bi bilo ljepo definirat i to što kao papagaji zovemo Duh kaj je to...pa kada se dogovorimo što je to možemo prodivanit...Bok ekipa :toothy2:

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: uto okt 31, 2017 11:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
zoka je napisao/la:
Cago je napisao/la:
. Jer ima ljubavi i svjesnosti. Matrix ti unisti mozak, budes u nekoj vrsti kome. Ne gledas ti tada da se SJECAS SEBE, vec gledas rodjenog brata i pokusavas se sjetiti kako se zove. Covjek tada moze imati samo pomoc ljubavi. Da ljubavi. Popuni ti tijelo i ti nekako hodas. Ovo mi se desavalo na kraju puta. Kada si kompletna dusa.

Ja sam tada pomagao drugima, a ljubav je rasla u meni.


Sjećati se sebe znači biti svestan sebe.

Ti nikada nećeš izaći iz Matriksa dok se ne počneš sećati sebe.
Odbojnici su te doveli u stanje iluzije da si prešao treći prag, a ti si potpuno nesvestan sebe.

Šteta, a taman sam pomislio da znaš o čemu govoriš.


Znam ja da si ti pomislio - ovaj nesto zna. Znam ja takve stvari. Ali kada si vidio da nemam sta reci o "odbojnicima" koji me ne zanimaju jer je to glupost (sada me zanimaju opustene stvari, neka dobra igra, pogledati seriju. Vikinzi su dobri)... Tu si vidio - pa ovaj ne zna, evo mi prilike da napisem nesto o cemu sam citao (ovo - citao je vazno). Ja i takve stvari znam.
Kao neko ko nije presao ni prvi Prag, brzo si mi postavio dijagnozu. Znas da imam problema sa odbojnicima. Posto to znas, ti moras onda znati i kako da se rijesim tog problema. Nemoj listati knjige, ti bi to trebao znati. Sada si me stavio u problem za koji nisam znao i bio bi red da me iz njega (svojim znanjem) izvadis.

Posto si ti licnost i koristis se umum, a um je jednim dijelom dio Matrixa... Odakle su ti dosle ove ideje? Iz duse? iz visih centara?
I ZAPAMTI, dok to pises, moras se svake sekunde sjecati sebe i biti svjestan. Inace to nece valjati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: uto okt 31, 2017 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:

Znam ja da si ti pomislio - ovaj nesto zna. Znam ja takve stvari. Ali kada si vidio da nemam sta reci o "odbojnicima" koji me ne zanimaju jer je to glupost (sada me zanimaju opustene stvari, neka dobra igra, pogledati seriju. Vikinzi su dobri)... Tu si vidio - pa ovaj ne zna, evo mi prilike da napisem nesto o cemu sam citao (ovo - citao je vazno). Ja i takve stvari znam.
Kao neko ko nije presao ni prvi Prag, brzo si mi postavio dijagnozu. Znas da imam problema sa odbojnicima. Posto to znas, ti moras onda znati i kako da se rijesim tog problema. Nemoj listati knjige, ti bi to trebao znati. Sada si me stavio u problem za koji nisam znao i bio bi red da me iz njega (svojim znanjem) izvadis.

Posto si ti licnost i koristis se umum, a um je jednim dijelom dio Matrixa... Odakle su ti dosle ove ideje? Iz duse? iz visih centara?
I ZAPAMTI, dok to pises, moras se svake sekunde sjecati sebe i biti svjestan. Inace to nece valjati.


Nemoj se ljutiti, nemam ja ništa protiv tvojih iluzija. One su samo tvoje i uživaj u njima koliko želiš.
Ako poželiš da pređeš 4. ili 5. prag, samo izvoli, ja nemam ništa protiv.

Citat:
Znas da imam problema sa odbojnicima. Posto to znas, ti moras onda znati i kako da se rijesim tog problema.


Najjednostavnije je da prestaneš lagati sebe. To je najjednostavnije, ali u praksi i najteže.
Želim ti sreću.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: uto okt 31, 2017 1:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Ne ljutim se ali nista nisi rekao. Postavio sam nekoliko pitanja i nista.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon nov 27, 2017 1:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Ovdje nesto i nema ljudi sa vlastitim znanjem. Sto se vidi i kod Zoke.
Kad dodje neko ko je prosao svoj put i pise vlastita iskustva, sretne ljude iz kojih govore knjige i tekstovi, pa se jos ponasaju nekulturno. Ladno se razbacuju rijecima tipa - sjecanje sebe, prestanak laganja sebe (sto je najednostavnije ali i najteze??? Pa ne moze biti i jedno i drugo), poistovjecivanje sa tijelom ITD.
Zanimljivo mi je ovo poistovjecivanje sa tijelom. Kao sa necim drugim bi se trebao poistovjecivati. Sta bi to drugo bilo? Sta si ako ne tijelo? Citali malo Oshoa, Ramakrisnu, Moojia i ostale filozofe... pa sad kao nisu tijelo nego svijest. Ili kao nisu ime. Naidje kamion a on ce - ja nisam ovo tijelo i ime. I sta bude? Pogine. Nema ga. Posto ga nema, znaci da je bio tijelo. Pisem jednostavno zato sto su te stvari jednostavne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pon nov 27, 2017 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Kaj je s tobom…? :-" Mooji ljepo divani da on nije ni tijelo, ni licnost ,niti ova uloga gurua, on nije identificiran sa tim etiketama tako ljepo o tome govori…nisi uspija ni da ga poslusas preko interneta…i kaj ti sada sa svojim lazima hoces od nas?
Da gledamo holivudske vikinge i imamo ista vjerovanja i samoobmane ka i ti? :roll:

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: uto nov 28, 2017 12:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Gledao sam dosta videa Moojia prije 3-4 godine. A onda sam presao na Vikinge.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: sri mar 21, 2018 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
"Čovjek kao mentalno biće, posjeduje sve moći uma, i opskrbljen je neograničenim izborom. On uči kroz doživljavanje, i može pospješiti ili usporiti svoj napredak. Čovjek nije odlučujuće okovan ni na jednoj točki, već je sam sebe svezao na mnogim točkama, i svezavši samoga sebe, može, kada izabere, osloboditi se vezica.

Može postati bestijalan ili čist, neznalica ili plemenit, budalast ili mudar, kako već sam izabere. Ponavljajući stvari, može oblikovati navike, i može, obnovljenim naporima, lišiti se istih. Može samoga sebe okružiti s toliko iluzija i obmana u kojima će se i Istina sama potpuno izgubiti, i može uništiti svaku od tih iluzija dok se Istina posve ne povrati. Njegove mogućnosti su beskrajne; njegova sloboda potpuna.

Um je razrješitelj života. On je stvaratelj i oblikovatelj uvjeta, i primatelj svojih vlastitih rezultata. Unutar sebe sadrži i moć stvaranja iluzije i moć opažanja realnosti. Um je nepogrešivi tkalac sudbine. Um na se oblači halje svoje vlastite kreacije.

Priroda je uma da stvara svoje vlastite okolnosti, i da izabire stanja u kojima će boraviti. Jednako tako ima moć promijeniti bilo koju okolnost, napustiti bilo koje stanje. I to neprekidno čini.

Čovjekov um se može usporediti s vrtom, kojega se može inteligentno kultivirati ili ga prepustiti divljini; ali bio kultiviran ili zanemaren, on mora, i hoće, uroditi. Ako nikakvo korisno sjemenje nije zasijano u njega, onda će obilje beskorisnog korova obrasti cijeli vrt."
James Allen



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: sri mar 21, 2018 5:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 28, 2018 9:52 pm
Postovi: 13
https://kupdf.com/embed/kako-ovek-milja ... .html?sp=0

Da se nadovežem na sen-sei, link na knjigu na nekom od ovdašnjih jezika. Znam da ima tema za to, ali eto je ovdje. Inače, jedna je od onih od kojih je nastala "Tajna"(koju smatram komercijalnim smećem), ovo je nešto drugo.

Btw sen-sei, hvala na pisanju! Negdje sam na istom tragu, samo drugim putevima, ali nemam sposobnost tako temeljito pisati i tumačiti.
U svakom tvom postu pronađem hrpu informacija koje zahtjevaju razmišljanja i istraživanja, stvarno predstavljaju izazov i zadovoljstvo.

Umjesto da se valjamo u istim pričama tko je kome kada i zašto, trebali bi se stvarno i ozbiljno okrenuti sebi. Pustiti ratove i borbe, priče i bajke, zauzimanje položaja i kocepte sustava od kojih se želimo ograditi ili pobjeći.
Psihologija je danas to što jeste, ali pruža osnove za razumjevanje sebe i drugih. Budite spremni spajati mainstream sa metafizikom inače nema naprijed ili kuda već...
Ima jedna zanimljiva pojava, vezano za psihologiju, "proces žalovanja", koji se javlja ne samo kod gubitka nekog bližnjeg, već i kod većih promjena u životu, vrlo slično tzv. procesu buđenja (i svih mogućih naziva za istu pojavu). Ima 5 faza, netko ih prođe sve i dođe do prihvaćanja i gura dalje (cijepaj drva-nosi vodu...), a neki zapnu na poricanju, gnjevu, depresiji... Možemo i tako gledati na stvari. Mnogi su kutevi i dimenzije za promatranje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: ned apr 01, 2018 7:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Cago je napisao/la:
Ovdje nesto i nema ljudi sa vlastitim znanjem. Sto se vidi i kod Zoke.
Kad dodje neko ko je prosao svoj put i pise vlastita iskustva, sretne ljude iz kojih govore knjige i tekstovi, pa se jos ponasaju nekulturno. Ladno se razbacuju rijecima tipa - sjecanje sebe, prestanak laganja sebe (sto je najednostavnije ali i najteze??? Pa ne moze biti i jedno i drugo), poistovjecivanje sa tijelom ITD.
Zanimljivo mi je ovo poistovjecivanje sa tijelom. Kao sa necim drugim bi se trebao poistovjecivati. Sta bi to drugo bilo? Sta si ako ne tijelo? Citali malo Oshoa, Ramakrisnu, Moojia i ostale filozofe... pa sad kao nisu tijelo nego svijest. Ili kao nisu ime. Naidje kamion a on ce - ja nisam ovo tijelo i ime. I sta bude? Pogine. Nema ga. Posto ga nema, znaci da je bio tijelo. Pisem jednostavno zato sto su te stvari jednostavne.



Cago, pročitala sam tvoja iskustva
Prošla sam slično, možda nekim drugim tehnikama ali sve je to isti mehanizam kojeg ljudi prolaze dok idu prema cilju, a cilj je svima isti: upravljati sobom i svojim životom (metodom prepuštanja, ali to je sad druga tema)
Ono što sam prepoznala na daljnjim etapama puta je da se nakače iscrpljivači s drugačijih razina nego su bili prije. Na početku su iscrpljivači bili sluge nekog iscrpljivača koji je na višem stupnju, pa su ti drugi sluge nečeg što opet na višem stupnju, pa ti treći nečeg još višeg i tako dalje (kao u sistemu mrežne trgovine) dok se ne dođe do vrha, ali nisam bila do kraja, treba za to imati hrabrosti i znanja i potrebnu opremu.
Na početku djelovanje iscrplivača očituje se na fizičkoj razini, lako ga je prepoznati. Nešto te boli, netko te maltretira, ruši se što si sagradio, rasiplje što si skupio, to što ne ide je lako vidljivo i prepoznatljivo. U toj fazi je puno jakih negativnih emocija koje je lako prepoznati i shvatiti da one nekoga hrane. Kad čovjek nauči tu prvu lekciju, kako ne hraniti emocijama iscrpljvače i kad shvati lekciju iz biologije i energije, onda se bude spremaan za iduću etapu puta. Nauči kako misliti i kako biti ovdje i sada i kako korstiti tu moć.
Kad spojiš tijelo i dušu, kad se duša koja je bila izbijena iz svojeg sjedišta u njega vrati, bude neko vrijeme sve u redu, opustiš se, ali onda "oni" djeluju na višoj razini i teže ih je prepoznati. Kad i to riješiš, opet slijedi još jedna razina...i tako ne znam dokle jer nisam bila tamo.

Na isrpljivače se ne valja obazirati. Dobro je znati da su ovdje, imati ih krajičkom oka u vidnom polju ali ne davati im energiju, koncentrirati se na svoj put. Princip šutnje, ali ne u smislu da više nećemo razgovarati...

Pozdrav :notworthy:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz