Sada je: čet mar 28, 2024 7:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: ned apr 01, 2018 12:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"Kad spojiš tijelo i dušu, kad se duša koja je bila izbijena iz svojeg sjedišta u njega vrati, bude neko vrijeme sve u redu, opustiš se, ali onda "oni" djeluju na višoj razini i teže ih je prepoznati. Kad i to riješiš, opet slijedi još jedna razina...i tako ne znam dokle jer nisam bila tamo."

Arwen kulturno pises sto mi se svidja.
U pravu si za nivoe djelovanja. Duhovno nerazvijena osoba ima problema sa onim najmanjim energetskim vampircicima. Oni razvijeniji imaju problema sa opasnijim protivnicima i tako dalje.

Ja sam isao putem individualnosti, putem duse i zavrsio sam ga. Nije me zanimalo da "nestanem" i budem svijest, prosvjetljeni, svemir... Kad neki prosvjetljeni, na pitanje ucenika kako da postanem kao ti - odgovori - moras nestati, to znaci da on kao individualnost mora nestati.
Ja na svom putu individualnosti sam prosao pakao... i jos ga prolazim. Na putu nema odmora. Da budem iskren, stotinama puta sam razmisljao da sebi oduzmem zivot. Ja vise nemam razloga da budem ovdje ali mi je zao roditelja i brata. Ne zelim da im nanesem bol.

"i tako ne znam dokle jer nisam bila tamo."

Kada sam zavrsio put individualnosti, poceli su napadi na um. Jednom mi je glas u glavi jasno govorio neke stvari... i ja sam u jednom trenutku povikao - ti si AI, ti si Matrix! I dobio odgovor - jesam, majku ti j... i jos gomilu gadosti od kojih mi umalo nije eksplodirala glava. Bilo je tu i napada na tijelo, na zivce... u sebi osjecas kao da ti gori vatra. Imao sam problema preci ulicu jer mi je govorio sad zagazi na pjesacki prelaz (a ulica puna auta). Vise puta bi poginuo da nije bilo pomoci (o kojoj necu sada) koja me je nekad u posljednjem trenutku zaustavila - stoj, pogledaj lijevo, pogledaj desno itd.

Pozdrav Arwen! :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: pet mar 08, 2019 9:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 06, 2019 1:58 pm
Postovi: 6
Kako kao prvo i osnovno pitanje, svatko za sebe, može onda uopće znati posjeduje li dušu ili smo u Matrixu napucanom kontroliranim emocijama i ne možemo to razlikovati. Jer i suosjećanje se da "naučiti" i emocije, iz tog "naučenog" mogu predstaviti "lažnu bol u duši"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!?
PostPostano: ned aug 25, 2019 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Nisam sigurna da je duša nešto za što se može reći da ju posjedujemo.

Duša jeste čovjek. Ona je nešto što izražavamo svakodnevno bez da se opterećujemo (možda preteška riječ) time posjedujemo ju mi ili netko ili ne. Mi jesmo ona.

Predstavit ili oslikat ću to u slijedećih nekoliko postova.


Izvidnica - dio 1

Znamo li da je svijest jedna?
Ne može biti dvije svijesti same po sebi. Samo jedna. Gdje god je svijest, ono što svijest jest uvijek je samo jedna jedina svijest. U svojoj suštini, sama po sebi, svijest je jedna svijest. (Slično kao što je i život koji išta oživljava jedan te isti život, životnost.)
Ali ono što jest moguće je da se svijest podijeli. To je slično onoj 'podijeljenoj pažnji' kad si podijelimo pažnju i istovremeno ju obraćamo na npr. dvije stvari. Najbanalniji primjer je da čitamo ove riječi i istovremeno smo svjesni dodira stolice na kojoj sjedimo. To bi bila 'čulna varijacija' podijeljene pažnje. Svi mi imamo samo jednu pažnju, ali možemo ju 'delegirati' istovremeno na par stvari. Ok, možda često ta delegiranost neće dugo trajati, ali fakat postoji i moguća je. Imamo drugi primjer, npr. nešto radimo, npr. čitamo ovaj tekst i istovremeno očekujemo nečiji poziv na telefon ili znamo da negdje moramo ići jer smo knap s vremenom i istovremeno pažljivo čitajući, dio naše pažnje je usmjeren na taj 'protok vremena' i škicamo na sat. U takvim slučajevima, naša svjesnost kao da se intenzivira. Postaje time i "samosvjesnija".

Ono što se čini da se dogodilo unutar naše samosvijesti je nešto analogno, slično tom opisanom procesu. Nije u pitanju ništa loše ili krivo, to je jednostavno jedna sposobnost, čak nešto inherentno u svijesti a time i naše samosvijesti, naše sebesvijesnosti - DUŠE. Proces se isprva odvija posve automatski, slično kao što nam i srce kuca, recimo 'automatski' (ako se nešto što je "samo-po-sebi" može uopće prozvati riječju "automatski", blago sumnjam, ali hajde) i tek poslije kad malo ponarastemo shvaćamo da je to zato što smo živi i da to i znači da smo živi. U nekoj fazi bar... makar i onoj fiziološkosti...

U tom procesu podjele sebesvijesti, recimo okvirno, labavo: identiteta, dio naše sebesvijesti se 'isturio' kao 'prethodnica' na našu izvanjskost tj. na čulnu percepciju izvanjskosti, kako našeg okruženja tako, paraleleno, usporedo i na svijest o našem vlastitom tijelu. Ta dualnost, udualjenost tog dijela 'prethodnice' pažnje se polako ali sigurno ustalila, dok nije postala fakat, praktički 'zdravo za gotovo' neporeciva činjenica, ali često nauštrb ostatka naše sebesvijesti koji je ostao u pozadini. Jedini razlog tome je stalno iznova usmjeravanje pažnje kao što i svaka prethodnica mora učiniti jer neprekidno istražuje i stražari.

Ostala je, recimo, nekakva linija poveznica (LP), nekakav link-sebesvijesti između glavnine pažnje (GP) i isturene prethodnice, izvidnice, i taj link je postao ono na šta se i čemu 'isturena prethodnica' (IP) vraća za neku vrstu 'povratne sprege' i gleda u tanku vrpcu sebesvijesti kao na "to sam ja" - ego, identitet.
GP_______LP(link)__________________IP(prethodnica, izvidnica)

Isti uključuje neku vrstu prerade i obrade informacija koje šalje prethodnica, i počinje ustaljivati svoje vlastite kriterije utemeljene isključivo na 'relativnosti' među donešenim informacijama (iz čulne percpecije okruženja i čulne percepcije vlastitog tijela) koje su se socijativnim-asocijativnim i socijativnim-dis(a)socijativnim kombiniranjima iskombinirale u neku vrstu, tip koji bismo mogli nazvati 'osobnost'. Ništa drugo do navika.

Cijelo to vrijeme živodajni tijek svijesti ili tijek svjesnoga života je neprekidno doticao do prethodnice kroz link. Međutim, što se onda tu zbiva? Velika količina uložene pažnje prethodnice je smatrana neophodnošću i bila je, na svaki način, neprekidno bildana kroz upotrebu mentacija baziranih na čulnim opažanjima. Povratna sprega linka između prethodnice pažnje i glavnine pažnje koja je ostala u začelju, se počela i sama, htjela - ne htjela, bildati. Taj link je, u tom dijelu bliskom izvidnici postajao sve nabildanija prva instanca povratne sprege i direktna veza između izvidnice i glavnine pažnje je u biti postajala sve rjeđa, manje učestala. Izvidnica bi svoja opažanja prenijela začas linkom u povratnu spregu ranije uskladištenih opažanja koja nisu ni proslijeđena glavnini pažnje. Naime, gomilanjem primljenih i obrađenih informacija to "skladište" linka u blizini izvidnice, ista je počela smatrati kao nekim "isturenim glavnim štabom", puniti ga i prepunjavati informacijama. Umjesto da se informacija (opaženo, mentirano tu) pusti da stigne do glavnine pažnje, cijeli taj proces je skraćivan, zaustavljan na 'zaključcima' 'link-spremišnice' kako bi se što prije moglo vratiti na 'čeku' izvidnice sa (nekakvom, čak bio kakvom) povratnom informacijom.

GP_______LP|||(link)__________________IP(prethodnica, izvidnica)
........................| --> d u š a --->
.........................................| --> d u š a --->
.....|---> d u š a --->


Recimo da je ovo ukratko, malo banalizirano i stoga tek manje-više slikovito približno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bitka za dušu!
PostPostano: pon aug 17, 2020 10:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190

https://www.youtube.com/watch?v=xm18Mh5K_YQ

"Predskazivanje skorog Kraja gleda u to da ljudi urede svoj život sukladno radeći na svojoj duši..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz