Sada je: čet mar 28, 2024 2:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: pet sep 12, 2014 10:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Sta znate o njima ?

Kolki je njihov doprinos danasnjim zbivanjima i teznjama sveta u kome zivimo ?

Evo nekih izjava o njima, ljudi koje je istorija zabelezila :

http://www.vaseljenska.com/misljenja/jezuiti-vladari-sveta/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: ned sep 14, 2014 11:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Samo nemoj da dodjemo do Alberta Rivere i njegove "ispovjesti".

Ja sam se zaletio na njegovu knjigu ali kada sam vidio koliko pretjeruje rek'o sam MA MRš!
Nema šanse da u pozadini stoji takva zavjera.Uz sve to debelo laže (doduše ne sve).

Te izmislili komunizam i fašizam te stvorili islamsku vjeru i protestantizam. Recimo, ko površno poznaje islam a čita Riveru onda će ga knjiga toliko naljutiti jer čovjek laže (svjesno ili ne) a pored toga ne poznaje pa onda i "fula" sve živo.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: pon sep 15, 2014 9:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Pa dobro zaboravimo Riveru .

Sta bi ti reko, cime se oni bave ?
Sta ih to izdvaja od drugih redova ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: pon sep 15, 2014 2:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Iako nije hteo da pise o reptilima pogledajte naslov knjige od Alberta Rivere.Tacno otkriva ko je iza scene.Vatikan je najvece mesto obozavanje reptila,tamo se vrse raznorazni rituali kako je pomenuto.
Sama rec vatikan to odaje.

The word 'vatican' comes from Latin and is a contraction of two words in the following way:
'Vatis' = 'profetic' or 'diviner' 'Can' = 'serpent/snake'
These two words combined make:
'the profetic- or made devine serpent'
The Vatican is a place, so you may say, that 'Vatican' means 'the place of the profetic- and worshipped serpent'.
Trying to translate 'divining serpent' into every-day-English I would say it means:
'A spiritual serpent that is worshipped as god'.

http://www.vladartdesign.com/?p=573


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: pon sep 15, 2014 5:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Bas mi je to odma zapalo za oko,posto sam pre toga citao Ajka i cim sam video korice knjige odma mi je bilo jasno,al sam se posle iznenadio kad sam primetio da se ne spominje ni u jednom delu knjige nista o reptilima konkretno.Jedino u jednom poglavlju "Sila",spominju se demoni i kako je on bio vrsio jedan egzorcizam,medjutim ostalo je na demonima.Sam Alberto Rivera je primetno naklonjen hriscanstvu i njegovim vrednostima,tako da je i on sam ostao slep za celu pricu cini mi se.Al dobro ta vera u Hrista kao spasitelja ga je spasila u neku ruku da se izvuce iz toga.Reptili se ne uklapaju u hriscanstvo tako da cini mi se da on nije verovao u to.S obzirom kolko je izneo informacija,cudno je sto to nije izneo ?

Medjutim meni je nesto zapalo za oko.Ne znam dal si video ovaj intervju - https://www.youtube.com/watch?v=gJfESwb6iPI

Ja se ne secam da sam video da neki "covek" ima taku naviku plazenja jezika.
To mi verovatno ne bi inace zapalo tolko za oko,al s obzirom na celu pricu s reptilima,ovo mi deluje kao prevelika slucajnost il da je samo rec o nekoj anomaliji.
Lik samo sto ne pocne da sikti ko prava zmija.. :`D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: sub sep 27, 2014 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
kuckin sin je napisao/la:
Pa dobro zaboravimo Riveru .

Sta bi ti reko, cime se oni bave ?
Sta ih to izdvaja od drugih redova ?


Ne znam jesi li pročitao cijelu knjigu jer ja jesam pa zato govorim da ne postoji onako VELIKA zavjera.Mislio sam u prvom redu na to da su komunizam i fašizam proizvodi jezuita.Nisu!

Znači, nemoj me pogrešno razumjeti jer ja vjerujem u većinu onoga što je pisao ali glede ovog gore iznad,pa zatim glede monoteističkih religija kao proizvoda jezuita...e to ne.Znam tačno u vezi toga gdje Rivera ne govori istinu (svejsno ili nesvjesno) i možda je to pokušaj prodaje neobavještenom čitaocu, ko zna.

Spomenuo si da se reptilska priča ne uklapa u kršćanstvo a ja se sjetih da sam negdje čitao nekog teoretičara kršćanski orijetnisanog koji je reptile jednostavno nazvao demonima.

A u vezi Vatikana i reptila mi prvo padaju kipovi Gargolaja primjetni kod katoličkih crkvi širom svijeta.Gargolaji su isto što i reptili jer dovoljno je samo pogledati te kipove.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: sub sep 27, 2014 8:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Pa da sustinski jesu reptili ono sto hriscani smatraju demonima , njih Rivera i spominje .

Al ne kao metaforu za reptile,sto jesu ustvari,vec u Hriscanskom svetlu,a Hriscani ne bi priznali reptile u tom kontekstu u kojim ih Icke spominje recimo.Oni se drze one price da su demoni andjeli koji su se pobunili od Boga i da ce zato biti kaznjeni.

Prica o demonima i reptilima se preklapa na mnogo mesta kad gledas ovako objektivno ,al reci ti to zatucanim Hriscanima , oni bi rekli da te je djavo obuzeo da pocnes pricati malo objektivniju istinu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: sri okt 01, 2014 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Hahaha pa da.

Ja sam pričao jedanput sa nekim katolicima iz Livna i ja se zaletio pričati dotaknuvši se priče o demonima i to iz Novog zavjeta (iz njihove knjige) kad ti oni mene presjekoše kao :To ti jarane ne postoji!?

Pa šta bi bilo da sam pričao o tim stvarima iz izvora drugih vjera,koliko bih onda bio lud.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: sri okt 01, 2014 6:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Ako su to bili katolici koji crkve nisu videli , vec bozic i uskrs slave da bi se okupili s prijateljima i dobro najeli i napili onda me i ne cudi :lol: ... cini mi se da je takih vernika najvise i kod drugih vera ne samo kod katolika :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: sub okt 04, 2014 7:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 8:26 am
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
Evo neki dan naletjeh na ovaj tekst na politickommwebu , te ima logike ako se poveze sa drugim informacijama
Postam dio teksta


------------------------------------------------------------------------------------------------

U recenziji navodite i da Franco u knjizi ruši još jedan bitan mit, koji je masonerija nabacila na isusovce (svećenički red Katoličke crkve): mit da su isusovci urotnici i da su oni sami središte i pokretač svih masonskih zločina a samim time i Katolička crkva? Što možemo pronaći u knjizi po tom pitanju?

Naime, Franco je dao cijeli historijat urote protiv isusovačkog reda, koji je započeo upravo u Španjolskoj, a urotnici su u XVIII. st. bili članovi masonerije u samome vrhu kraljevskog dvora. U ono vrijeme španjolski Kralj nije znao što je to masonerija i nije se snalazio. Najprije je štitio isusovce, a zatim se, ne shvaćajući da se radi o spletki, pridružio uroti dvorske masonerije protiv isusovaca koja je procvala diljem Europe. Knjiga pruža finalne dokaze da je isusovački red napadnut jer je bio širitelj vjere i kršćanske prosvjete. Taj red je bio toliko napadnu, da je jasno kako se masonerija potrudila onamo ubaciti i svoje ljude. Ali iz knjige je jasno da je isusovački red bio izvor pravovjerja i obnove kršćanstva u Europi i da su svi ružni primjeri masonerije unutar tog reda naprosto urotnička iznimka neprijatelja Crkve, a ne pravilo od samog početka, kako bi neprijatelji željeli prikazati.





Autor knjige "Masonerija" je od Kat. Crkve posljednji službeno priznati katolički španjolski Križar, gen. Francisco Franco Bahamonde (4. prosinac, 1892. – 20. studeni, 1975.), koji je tu knjigu objavio pod pseudonimom Joakim Boor, kao svoje jedino djelo te vrste. Kod nas knjiga se po prvi puta javlja pod punim imenom autora. Izvan toga objavljeni su i njegovi "Govori", ali knjiga "Masonerija" bila je dovršenje Francova životnog djela borbe protiv svjetskog sotonizma, koji posredstvom masonerije i komunizma (kao izvršnog organa britanske masonerije) ruši Katoličku Crkvu, kao predstavnicu kršćanske kulture i civilizacije. Kršćanski čitatelj poslije ove knjige može dobiti jasnu sliku o razlozima uništenja Zapadne Civilizacije, o početcima širenja perverznog homoseksualizma preko londonskih masonskih loža, kao i načinima subverzivnog djelovanja masonerije na razini suvremene politike, Crkve, kulture i medija. Poslije ove knjige nitko nema pravo reći da su urote izmišljotine "teoretičara urota": tim urotama bavila se nekada slobodna Španjolska i sve to je na jednom mjestu, u ovoj knjizi.


U knjizi Masonerija nalazi se dokaz da je Velika Britanija "produžena đavolja država" preko koje "knez ovoga svijeta" vlada kraljevstvima ovoga svijeta"- tako ste naveli u recenziji. Možete li pobliže objasniti ovu tvrdnju?

Ovom knjigom, koja je dokaz o borbi jedne države protiv urotničke masonerije, Franco je dokazao da su se Španjolska Vojska i Španjolska Obavještajna služba borile protiv konkretnih urota protiv Španjolske i cijelog kršćanskog društva, a te je pokrenula masonska Velika Britanija, koja je bila vjekovni konkurent i neprijatelj katolištva i papinstva, Španjolskog Kraljevstva i širenja katoličkog kršćanstva putem ulaska u novi svijet Latinske Amerike. Iz knjige se jasno vidi da je masonerija od pravovjernih papa u cijelosti osuđena kao sotonska, a vidi se i način na koji je osvajala Europu i svijet, putem infiltracije svojih ljudi u sva politička i društvena kretanja. Naučavanja britanske masonerije u cijelosti su oprečna učenjima Katoličke Crkve i Franco prati pad moralni Engleske s kraljem Henrikom VIII. u XVI. st., te prikazuje demonski opseg doktrine i (ne)morala masonerije u njihovim "Klubovima paklenog ognja". Srušivši kršćanski ustroj društva masonerija je u tzv. demokraciju unijela sva ona načela ponašanja i postupanja koje je Crkva oduvijek osuđivala te je tzv. demokratsko društvo, u stvari, nametnulo principe ponašanja, odgoja i razmišljanja koji su u svome načelu sotonistički. Uništenjem katoličkog monarhijsko-teokratskog društvenog ustroja cijelo europsko društvo nakon 1918. g. postalo je "aggiornamento" (prilagodba) sotonizmu, te je Britanija, koja je pokrenula rušenje kršćanskog ustroja društva, kroz sotonizirani odgoj društva mase politički neprimjetno pripremila za poklonstvo Antikristu, kojeg najavljuje Sveto Pismo.
Knjiga "Masonerija" posebna je i jer je, rekli bismo zabranjena u Španjolskoj, naime tamo se netko pobrinuo da ona jednostavno nestane iz španjolskih knjižnica i književnosti a i prevedena je samo na 3 jezika, uključujući sada i hrvatski. Što ona još donosi, a da je toliko bilo važno sakriti to od šire javnosti?

Knjiga otkriva da je Španjolski građanski rat, ustvari, bio agresija britanske masonerije na Španjolsku i da masonerija prvi puta, nakon bana Jelačića, nije uspjela oboriti jednu katoličku državu. Sve priče "o jadnoj demokraciji" koju je napao Franco ruše se na konkretnim povijesnim podatcima, uzrocima i posljedicama: iz knjige se vidi da je komunizam suradnik masonerije i da se masonerija cijelo vrijeme služi tom podlom ideologijom, kako bi ostvarila ciljeve uništenja Katoličke Crkve i starog katoličkog morala i društva. Knjiga otkriva metoda rada masonerije koje su uvijek iste: u ime demokracije volju naroda se izigrava izbornim prijevarama, a Franco pokazuje kako je to izgledalo u Meksiku gdje je obezglavljeni meksički narod sam spontano dignuo revoluciju protiv masonskih vlasti, zato jer su masoni zabranili služenje sv. Mise i ubijali su svećenstvo. To je onaj čuveni rat meksičkih ustaša "Kristerosa", koji su podigli narodni križarski ustanak, ne pitajući dozvolu da to urade: na izborima narod Meksika je pobjeđivao masoneriju i njezine predstavnike, a masonerija je uvijek izigravala rezulte izbora, da bi nametnula svoje ljude i svoju protukršćansku politiku. Franco opisuje niz slučajeva i metoda kojima je masonerija prijevarom dolazila na vlast i silom se na vlasti održavala. Komunizam im je bio sredstvo da uspješno zavladaju svijetom i unište kršćansko društvo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: ned okt 05, 2014 7:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Još će Franco ispasti pozitivac?
Nema kraja muljaži u stvaranju kaosa.
Što je u stvari cilj skretanja pozornosti na naciste i fašiste?
Kakva se to zakulisna bitka odvija za našu pozrnost?
Tko od toga može imati koristi?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: ned okt 05, 2014 10:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
A sta cemo s Jezuitskom zakletvom , to ispade izmisljotina ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: ned okt 05, 2014 3:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
kuckin sin je napisao/la:
A sta cemo s Jezuitskom zakletvom , to ispade izmisljotina ?


Oprosti, ali ali po čemu bi ona zakletva bila istinita?

Ne branim nikog jer nemam razloga,samo hoću da znam ako postoji dobar izvor. Jedini izvor za jezuitsku zakletvu je Rivera i koliko sam ja upratio - niko više.

Ili...?

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: ned okt 05, 2014 4:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Lose si upratio izgleda :P

Objavljena je u knjizi "Subterranean Rome" Karlosa Dideiera i prevedena sa francuskog na engleski 1843 ( Dakle mnogo pre Rivere) . Objavljena je u Njujorku, a čuva se kao dokument i u Kongresnoj biblioteci u Vašingtonu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: pon okt 06, 2014 4:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
kuckin sin je napisao/la:
Lose si upratio izgleda :P

Objavljena je u knjizi "Subterranean Rome" Karlosa Dideiera i prevedena sa francuskog na engleski 1843 ( Dakle mnogo pre Rivere) . Objavljena je u Njujorku, a čuva se kao dokument i u Kongresnoj biblioteci u Vašingtonu.


Uh, stvarno. Nisam znao i hvala puno.

Jednostavno mi je bilo sve toliko radikalno u toj zakletvi da nisam mogao da vjerujem da je i istinito.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: pon okt 06, 2014 4:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Meni je zakletva bas realna .
Mislim ako pogledas danasnje stanje sveta i drustva bas se moze povuci paralela sa zakletvom.
Svo to licemerje , mrznja izmedju naroda ,besmisleni i isrpni ratovi koji se i sad vode , na bliskom istoku , u ukrajini . Karika koja nedostaje je zasto sve to ??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: pon feb 09, 2015 4:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 20, 2014 12:19 am
Postovi: 2
tko je pobio 30-50 miljuna ljudi tijekom inkvizicije? tko je vlasnik 23% zemljišta italije (i svijeta)?

https://www.youtube.com/watch?v=Wq_5jvxI9mU


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: sri jun 03, 2015 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Hriscani ne bi priznali reptile u tom kontekstu u kojim ih Icke spominje recimo.Oni se drze one price da su demoni andjeli koji su se pobunili od Boga i da ce zato biti kaznjeni.


Ne znam baš... Prije nekolicine godina sam se bila nešto otisnula u istraživanje kršćanskih perspektiva tih (i inih) stvari i najglasniji su oni koji (iz tabora nekih protestantskih grupa (uglavnom "fundamentalista", pošto baš njih najviše zanimaju takve teme, uključujući i one o zavjerama)) demonima ne smatraju nikakve anđele, već naprotiv - demoni su, po njima, pomrli "nefili" (i tu bi bili uvršteni ne samo reptili već i grejsi). Naime, potomci "sinova božjih" i "ljudskih kćeri" iz Postanka 6, koji su bili nastanili gotovo cijelu zemlju te pomrli pri potopu i njihove duše su, kažu današnji demoni. Nisu li jedino rimokatolička gledišta ta koja će tvrditi da su demoni "pali anđeli"? U te i takve dijelove pravoslavlja nisam ulazila tako da ne znam šta je njihovo gledište po tom pitanju.

Po pitanju tematika "jezuitske zavjere" najviše je govorio Walter J. Veith u svom serijalu Total Onslaught, gdje je naveo i cijelu masu pisanih izvora čije citate je prenosio.

A o masoneriji nema "predavača" koji praktički nema što za reći na temu. Uglavnom, većina njih povezuje masoneriju s nekakvim "komunizmom", ali pri tome treba imati u vidu da su svi oni praktički uvjerenja da u raju vlada kapitalizam baš kao i u državama u koje su rođeni. Meni se više čini zdravija ona Branka-kockice... u svijetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo... ali sanjam naglas....

Međutim, onako povijesno gledano - masonerija (spekulativna; kao politički pokret) progurala se i bila financirana od "svjetovnih apsolutističkih monarhija" i plemstva - prvo da se osamostale od rkc. Kad su koliko-toliko u tome uspjeli, onda su se financijeri i manufakturaši krenuli i sami "masonerijski" osamostaljivati ili pokušati izaći iz okova samih "državnih" tj. monarhijskih vlastodržaca i plemstva ... u svemu tome iznjedreno je začeće ovog nekakvog političkog uređenja koje sada vlada cijelim svijetom. U međuvremenu je i sirotinja i radništvo pokušalo na istu foru (slijedeći zaista izvorne "masonerijske" vrijednosti (koje su i same istini za volju izvorne kršćanske - baj-d-vej, primijetio netko da ni u jednoj glavi crkvi kakav god naziv bio nema "kršćanska"???), možda su naivno shvaćali da se "bratstvo" odnosi na sve, a ne samo na one s džepom) svoj vlasititi pokret radničkih revolucija koji je trajao (ili uspijevao) ponegdje dio prošlog stoljeća, da bi sad u xxi vijeku sva njihova postignuća bila ugušena. Tako da je masonerija ostala kao glavni pokretač biznis-para globalne monopolizacije. Da su njeni začeci imali veze s nekim idealima koje bismo i mi danas vjerojatno podržali - stoji (uključujući jednako odbacivanje diktature crkvenih dogmi kao i diktature monarha i ekonomskih monopola). Međutim, ono u šta se sve to izrodilo - ispada isto u šta se uvijek iznova takve stvari izrode - novi revolucionar danas je samo sutrašnji novi (i još perfidniji) tiranin u novom (carevom) ruhu.

O ratovima između crkve i masonerije prvo, onda između monarhija i masonerije (iluminati)... ne uči se u školama. A i sve što se pročita od nezavisnih pisaca nema se izbora već primiti sa dozom soli (i to pojačom)... a u svakom slučaju završimo sa slikom svijeta koja je posve drukčija od općeznane.
Ali primarno sa slikom svijeta u kojoj neka ljudska zavjera bilo koje grupe jednostavno više ne može držati ni kaplju vode... Sve je to preogromno i ako sve nekuda vodi - nema ni pojedinca ni grupe ljudi (bili to jezuiti ili masoni ili neki treći) koji bi mogli sve to voditi na načine na koje ljudi poimaju vodstvo. U tom momentu u cijelu priču počne ulaziti tzv. "okultna zavjera" ili "vanzemaljska zavjera"... ili nešto treće.

Ovo što Ebtehal kaže za nastanak npr. islama - nije to nastanak islama kakav je danas, već začeci samog pokreta (ili religije) - za kojeg sam i ja negdje čitala (nemam Riveru u arhivi tako da nisam od njega) da je usko povezan s nekim "političkim" pothvatima rkc stoljećima prije križarskih ratova, a nakon (ili tijekom) raskola crkvi, "hladni" ratovi između istoka i zapada, između istočnog i zapadnog rimskog carstva, između glavnih crkvenih središta koja su ostala (bizant - rim; a do tada su postojale kršćanske škole i centri u najvećim gradovima oko Mediterana koje su sve pouništavane godinama ranije...). Ma... previše je osinjih gnijezda...
Baš kao i veza fašizma/nacizma i političke podrške crkve (s jedne, a financijske s druge - one masonerijske) - sad da li je u pitanju neka glavna struja rkc ili utjecaj jezuita, tko će to znati. Tko uopće zna tko je tko (što) tamo?! A i kad bi se znalo - šta mi zaista dobivamo takvim informacijama? Samo još više distrakcija i na kraju ispadne da smo pogubili godine života da shvatimo da je ovaj svijet onakav kakvim mi ne želimo da jest. Kao kazališna predstava u kojoj nismo gledatelji ni glumci već puke daske. Pa gazi...

Imam negdje biskupsku zakletvu, ali nemam volje prevoditi a kamoli postati nešto tako odurno. Dana je u knjizi John Dowling - The History of Romanism from earliest corruptions of christianity to the present time; 1853.

Raspisah se, a htjedoh samo prenijeti ono za demone.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: sub jun 13, 2015 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Joj sen-sei samo nemoj Riveru da uzimaš da bi ti on objasnio islam.Ono što je on nabaljezgao je za povraćanje.Bolje pitaj mene ( nije to da bi se hvalio nego pitaj jer stvarno znam).

Zamisli naprimjer da ti čitaš knjigu o kojoj ja pišem o tvojoj porodici ili ukućanima koje nikad nisam vidio i to na osnovu nečeg što sam čuo i onda još i to malo što znam iskrivim ili jednostavno počnem izmišljati. Eto ti paralele. Ono dok sam čitao taj Riverin dio baš sam konto "jao da je ovdje da mu opalim šamarčinu za ovo".

Nego sad je teško ne prihvatiti jedan Riverin dio jer se oko samog njega podigla sva ta prašina i ako sve to razotkrio i na kraju zbog toga platio glavom onda sam čitatelj ŽELI da misli da je Rivera bezgriješan i ako bi mu osporili jedan dio priče na neki način bi ga diskreditirali i postavili pitanje o istinitosti ostalog što je naveo.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Druzba Isusova - Jezuiti
PostPostano: ned jun 14, 2015 4:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
hej, Ebtehal!

rekla sam da Riveru nisam čitala.

ono što sam navela u postu ranije dolazi od pisaca iz xix stoljeća koji su pišući o povijesti, korupcijama i kritikama romanizma tu i tamo dotakli se i začetaka islama. pa ako su Riverine izjave na tu temu iole slične onima tih autora --- tko zna, možda je i on čitao iste izvore...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz