Sada je: čet mar 28, 2024 5:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ebola
PostPostano: pet aug 15, 2014 11:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Here we go, again…!?!

Čini se da sile (patokratija, elita, farmakomafija itd.) koje stoje iza kojekakvih epidemija i pandemija na ovoj planeti, nemaju mira?! Nakon poslednjeg propalog projekta sa virusom svinjske gripe i obaveznom vakcinacijom, sada, po svemu sudeći, guraju novi. Izgleda da su prošli put nešto naučili, pa sada već u startu neutrališu one koji bi im mogli stati na put, odnosno, razotkriti agendu. Tako je Youtube, koji je naravno uveliko kontrolisan, nedavno ugasio kanal Dr Lena Horovica, koji je napisao priličan broj knjiga na temu laboratorijeske proizvodnje virusa i njihovog rasturanja. Njegova poslednja objava u vezi sa ovim najnovijim projektom „Ebola“, može se naći ovdje:

http://vimeo.com/103031859

Dakle, velika mogućnost da ovi opasni virusi ne dolaze iz nekih “nepoznatih izvora” u prirodi, nego iz frižidera (laboratorijskih)!?

**

Jane Burgermeister, žena koja je odradila ogroman posao u vezi sa razotkrivanjem pozadine ptičje I svinjske gripe i sprečavanja obavezne vakcinacije, sada je posvetila pažnju i ovom poslednjem projektu, tako da već izbacuje neke informacije na njenom vebsajtu:

http://birdflu666.wordpress.com/

Naravno, sada možemo opet očekivati baražu propagande, dezinformacija, nerelevantnih informacija itd., što preko “mainstream” medija, što preko “alternativnih” (od kojih je većina takođe kontrolisana) što bi moglo biti daleko žešće, nego prošli put. Čini se da patokratija ovaj put raspolaže boljim konjem za trku, od onog prošlog?! Šta će biti ovdje opasnije, virus ili vakcina (koja će se vjerovatno “naprasno” pojaviti u međuvremenu?!), to ostaje pitanje?! Da li će im stvar proći ovaj put, vidjećemo. Da će biti žrtava, biće (već ih ima). Koliko? Vidjećemo.

Kroz alternativne kanale, već su počele da kruže i alternativne terapije. Jedni pominju oksidativna sredstva (u koja spadaju: koloidno srebro, MMS, jod, kalijum-permanganat itd.) kao djelotvorna dok drugi pominju anti-oksidativne supstance, kao npr. vitamin C.

Oksidativne supstance mogu biti djelotvorne u vezi sa bakterijama, parazitima i toksinima, dok ne ubijaju viruse. Doduše, neki tvrde da im sprječavaju rast, razvoj, diobu… slično kao što antibiotici, bakteriostatici, sprečavaju razvoj i množenje bakterija, te tako omogućavaju imunom sistemu organizma da lakše izađe na kraj s njima.

(S obzirom na relativno dobru zastupljenost MMS-a u Africi u vezi sa uspješnim tretmanom malarije, Jim Humble će vjerovatno uskoro biti u mogućnosti da objavi nalaze o njegovoj djelotvornosti kod tretmana ebole. Njegov vebsajt je – OVDJE)

Zagovornici tretmana ebole vitaminom C (velikim dozama!), kreću od nalaza da ebola počinje u svojoj prvoj fazi kao skorbut (oboljenje koje se javlja kod nedostatka vitamina C). Navodno, ubrzo nakon infekcije, virus prvo uništava taj vitamin, te tako dolazi do njegovog nedostatka u organizmu. Kasnije se počnu javljati unutrašnja krvarenja… itd. (Tu se preporučuju neke doze od 500mg dnevno u slučaju da područje na kojem živimo još uvijek nije zahvaćeno a ako jeste, onda 5gr dnevno)

**

Prema nekim kalkulacijama, ukoliko sve bude išlo po planu i programu, ova pandemija bi se trebala odvijati ovako…

Citat:
Mar, 2014 - Infected: 104 Dead: 62
Apr, 2014 - Infected: 194 Dead: 116
May, 2014 - Infected: 360 Dead: 216
Jun, 2014 - Infected: 670 Dead: 402
Jul, 2014 - Infected: 1,247 Dead: 748
Aug, 2014 - Infected: 2,319 Dead: 1,391
Sep, 2014 - Infected: 4,313 Dead: 2,588
Oct, 2014 - Infected: 8,022 Dead: 4,813
Nov, 2014 - Infected: 14,921 Dead: 8,953
Dec, 2014 - Infected: 27,753 Dead: 16,652
Jan, 2015 - Infected: 51,621 Dead: 30,973
Feb, 2015 - Infected: 96,016 Dead: 57,610
Mar, 2015 - Infected: 178,590 Dead: 107,154
Apr, 2015 - Infected: 332,177 Dead: 199,306
May, 2015 - Infected: 617,849 Dead: 370,709
Jun, 2015 - Infected: 1,149,199 Dead: 689,519
Jul, 2015 - Infected: 2,137,510 Dead: 1,282,506
Aug, 2015 - Infected: 3,975,768 Dead: 2,385,461
Sep, 2015 - Infected: 7,394,928 Dead: 4,436,957
Oct, 2015 - Infected: 13,754,567 Dead: 8,252,740
Nov, 2015 - Infected: 25,583,494 Dead: 15,350,096
Dec, 2015 - Infected: 47,585,299 Dead: 28,551,179
Jan, 2016 - Infected: 88,508,656 Dead: 53,105,193
Feb, 2016 - Infected: 164,626,099 Dead: 98,775,660
Mar, 2016 - Infected: 306,204,545 Dead: 183,722,727
Apr, 2016 - Infected: 569,540,453 Dead: 341,724,272
May, 2016 - Infected: 1,059,345,243 Dead: 635,607,146
Jun, 2016 - Infected: 1,970,382,153 Dead: 1,182,229,292
Jul, 2016 - Infected: 3,664,910,804 Dead: 2,198,946,482
Aug, 2016 - Infected: 6,816,734,096 Dead: 4,090,040,457

IZVOR


To bi bio naravno najgori mogući scenario, međutim, moramo imati na umu da su slične prognoze cirkulisale i ranije u vezi sa kojekakvim ptičjim i svinjskim gripama, pa na kraju od svega toga nije bilo skoro ništa. Žrtava jeste bilo ali daleko manje od onoga što je bilo prognozirano. Međutim, to ne znači da se u ovom slučaju stvar ne može zahuktati?!

Tako, na kraju krajeva, svako od nas, na individualnom nivou, na osnovu prikupljenih informacija i sposobnosti kontemplacije, moraće sam odrediti to kako će interperetirati ovu “priredbu” i kako će se ponašati u vezi s njom.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sri aug 20, 2014 12:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
http://www.magacin.org/2014/08/19/ko-si ... e-bolesti/

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sub aug 23, 2014 7:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
[-(

Eto lijek za ebolu postoji i djeluje.
Za gripu ne.
Gripa ubija 1000+ puta više ljudi nego ebola.
Ne vidim oko čega se stvaraju problemi

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sub aug 23, 2014 9:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Možda situaciju koriste za stvaranje panike i straha, malo-malo pa se stvara tenzija po nekom pitanju. A možda je i marketing za novu vakcinu, pošto su sa raznim "gripovima" pukli.

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sub aug 23, 2014 6:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
A mozda nam ga zavlace otpozadi dok nam prikazuju zabavni program

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: ned aug 24, 2014 4:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
poporitopopone je napisao/la:
A mozda nam ga zavlace otpozadi dok nam prikazuju zabavni program


Upravo tako.
Očito odvlačenje pozornosti

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sri okt 15, 2014 12:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Moze li me netko prosvjetliti pa napisati koji je to lijek za ebolu koji djeluje?

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/nevjer ... 45921.html

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sri okt 15, 2014 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
galaksija je napisao/la:
Prema nekim kalkulacijama, ukoliko sve bude išlo po planu i programu, ova pandemija bi se trebala odvijati ovako…

Citat:
...
Jul, 2014 - Infected: 1,247 Dead: 748
Aug, 2014 - Infected: 2,319 Dead: 1,391
Sep, 2014 - Infected: 4,313 Dead: 2,588
Oct, 2014 - Infected: 8,022 Dead: 4,813
Nov, 2014 - Infected: 14,921 Dead: 8,953
Dec, 2014 - Infected: 27,753 Dead: 16,652
Jan, 2015 - Infected: 51,621 Dead: 30,973
...


Prema izvjestaju WHO-a od 10. Oktobra gore spomenuta 'kalkulacija' se pokazuje tocnom. Plus/minus.

Citat:
A total of 8399 confirmed, probable, and suspected cases of Ebola virus disease (EVD) have been reported in seven affected countries (Guinea, Liberia, Nigeria, Senegal, Sierra Leone, Spain, and the United States of America) up to the end of 8 October. There have been 4033 deaths.

Source: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/136161/1/roadmapupdate10Oct14_eng.pdf?ua=1


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: čet okt 16, 2014 10:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Mogu oni pričati što im volja, ja ne mogu nikako provjeriti što su oni napisala, a sumnjam da je iko u svijet to u mogućnosti.
Mene više muči nešto drugo. Ebola je isto što i hemoragična groznica a planinska područja Balkana su endemsko žarište te bolesti. Valjda ona tu postoji oduvijek i ne postoji nikakav način da se istrijebi. Prenosi se tjelesnim tečnostima glodara ili zaraženih ljudi. Gotovo da nema čovjeka iz planinskih područja Balkana da nije prebolovao tu groznicu, ali se ona preboluje "na nogama" i lako se miješa sa običnom prehladom. Čini mi se da sam je i ja prebolovaio neđe početkom 70-ih. Znam da je u tadašnjim novinama bio članak zbog pojave hemoragične groznice kod vojnika JNA koju su dobijali na logorovanju, jer se povećao broj oboljelih sa komplikacijama i učestalom pojavom smrtnih ishoda. Uglavnom su se komplikacije javljale kod vojnih obveznika iz drugih krajeva Slovenije, Slavonije, Hrvatske, Srbije. Nešto me je strah da su ovi naši idioti pokušavali da prate svjetske trendove sa biološkim oružjem, pa da su transformisali virus hemoragične groznice u agresivniji oblik. Kasnije kad se velika država raspala, ovaj nacionalni ološ po sprdačinama od balkanskih država su mogli unovčiti taj virus. Sve mi to djeluje previše vještački.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: ned okt 19, 2014 9:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Citat:
Straight to the point: Liberian scientist nails Ebola cause

The "Ebola" outbreak is a combination of two things - 1. live Ebola injections at the hands of the Red Cross and Ebola testing trials, and 2. poisoning of water sources and direct injections of formaldehyde.

Dr. Cyril Broderick, A Liberian scientist and a former professor of Plant Pathology at the University of Liberia’s College of Agriculture and Forestry says the West, particularly the U.S. is responsible for the Ebola outbreak in West Africa. Dr. Broderick claims the following in an exclusive article published in the Daily Observer based in Monrovia, Liberia. He wrote the following:

The US Department of Defense (DoD) is funding Ebola trials on humans, trials which started just weeks before the Ebola outbreak in Guinea and Sierra Leone. The reports continue and state that the DoD gave a contract worth $140 million dollars to Tekmira, a Canadian pharmaceutical company, to conduct Ebola research. This research work involved injecting and infusing healthy humans with the deadly Ebola virus. Hence, the DoD is listed as a collaborator in a “First in Human” Ebola clinical trial (NCT02041715, which started in January 2014 shortly before an Ebola epidemic was declared in West Africa in March.

I believe the current outbreak is a combination of two things - water poisoning and phony "vaccine" injections which were really formaldehyde, and more dangerously - a live virus that was delivered via shots in the name of "ebola testing". The live virus is not the original Ebola and does not produce classic symptoms, and is almost certainly still only possible to get via injection.
The U.S. has a long history of conducting these types of experiments, Read more – here

The "Ebola outbreak" is fake for two reasons: 1. It is not classic Ebola, showing any classic symptoms at all, as evidenced by the lack of photos, and 2. If it can only be contracted via a shot compliments of the Red Cross or other scammers, it is not an outbreak. It is an act of war.

Izvor



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: pon okt 20, 2014 11:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
FORMICA je napisao/la:
Mogu oni pričati što im volja, ja ne mogu nikako provjeriti što su oni napisala, a sumnjam da je iko u svijet to u mogućnosti.
Mene više muči nešto drugo. Ebola je isto što i hemoragična groznica a planinska područja Balkana su endemsko žarište te bolesti. Valjda ona tu postoji oduvijek i ne postoji nikakav način da se istrijebi. Prenosi se tjelesnim tečnostima glodara ili zaraženih ljudi. Gotovo da nema čovjeka iz planinskih područja Balkana da nije prebolovao tu groznicu, ali se ona preboluje "na nogama" i lako se miješa sa običnom prehladom. Čini mi se da sam je i ja prebolovaio neđe početkom 70-ih. Znam da je u tadašnjim novinama bio članak zbog pojave hemoragične groznice kod vojnika JNA koju su dobijali na logorovanju, jer se povećao broj oboljelih sa komplikacijama i učestalom pojavom smrtnih ishoda. Uglavnom su se komplikacije javljale kod vojnih obveznika iz drugih krajeva Slovenije, Slavonije, Hrvatske, Srbije. Nešto me je strah da su ovi naši idioti pokušavali da prate svjetske trendove sa biološkim oružjem, pa da su transformisali virus hemoragične groznice u agresivniji oblik. Kasnije kad se velika država raspala, ovaj nacionalni ološ po sprdačinama od balkanskih država su mogli unovčiti taj virus. Sve mi to djeluje previše vještački.


Nisam znao da su tzv "mišja groznica" i ebola ista stvar!

Koliko ja znam dosta ljudi ovde je to već "preležalo na nogama", a iz priče sam čuo i da onaj ko preleži hemoragiju kasnije stiče imunitet na nju. To bi moglo značiti da dobrom delu ljudi ovde ebola ne može praktično ništa.


mada koliko vidim postoje dva oblika, ovaj naš lokalni je blaži od azijskog koji je valjda ta opasna varijanta... ipak, možda je dovoljno za imunitet. De znam.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: pon okt 20, 2014 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ne znam za ebolu, no koliko znam, mišju je moguće više puta dobiti i ne prenosi se s čovjeka na čovjeka (lako moguće da griješim).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: pon okt 20, 2014 2:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sjenko je napisao/la:
Ne znam za ebolu, no koliko znam, mišju je moguće više puta dobiti i ne prenosi se s čovjeka na čovjeka (lako moguće da griješim).


Sad sam malo detaljnije čitao, ebola je gadna podvrsta tog virusa, a što se tiče imuniteta izgleda da i to zavisi od podvrste ...

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sri okt 22, 2014 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Gripa ubija 1000+ puta više ljudi nego ebola.


Od dijabetesa (šećerne bolesti) godišnje umre u svijetu više ljudi nego od gripe,
od srčanog udara godišnje umre u svijetu više ljudi nego od gripe,
od malarije umre godišnje više ljudi u svijetu nego od gripe,
od gladi i pothranjenosti umre u svijetu više DJECE nego odraslih i djece zajedno od gripe,
od posljedica "stresa" umre godišnje u svijetu više ljudi nego od gripe...


Citat:
Možda situaciju koriste za stvaranje panike i straha, malo-malo pa se stvara tenzija po nekom pitanju. A možda je i marketing za novu vakcinu


Pa, zapravo - ne treba im ništa osim panike i straha. Panika i strah - momenat kad "udare" tj. obuzmu po prvi puta su poput eksplozije u obrambenom zidu - i šta god je u okruženju od "napadača" prisutno (boleštine, virusi, uključujući i one letačke eskadrile) sune i prodre u organizam. A panika i strah jednako tako "aktiviraju" eventualne "zadrijemale" tj. latentne infiltratore koji su već tko zna kad uletjeli i sakrili se u busiju.

Znam, ovaj zadnji komentar nema baš veze s ebolom samom, ali eto... tu je nekakav mehanizam prisutan koji može i ne mora imati veze s nekom svjesnom vanjskom manipulacijom propagandnih entiteta.

Ali zanimljivu stvar je spomenuo Formica ovdje - rekla bih da većina nas gomilu toga preboluje "na nogama" i uopće ne znajući šta nas je bilo uopće spopalo. Ljudi prehodaju srčane udare i iznenade se godinama poslije kad im liječnik nakon pregleda kaže da su prehodali tri udara prije decenije još a da nisu ni znali...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sri okt 22, 2014 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Valjda? je napisao/la:

Nisam znao da su tzv "mišja groznica" i ebola ista stvar!

Koliko ja znam dosta ljudi ovde je to već "preležalo na nogama", a iz priče sam čuo i da onaj ko preleži hemoragiju kasnije stiče imunitet na nju. To bi moglo značiti da dobrom delu ljudi ovde ebola ne može praktično ništa.


mada koliko vidim postoje dva oblika, ovaj naš lokalni je blaži od azijskog koji je valjda ta opasna varijanta... ipak, možda je dovoljno za imunitet. De znam.


Da to je sve isti soj jedan malo drugačiji od drugog ali je sve to isto. Svakako da bi ovdje procenat preživljavanja bio mnogo veći. Nego se gačad zafrkavaju s ljudima.

Sjenko je napisao/la:
Ne znam za ebolu, no koliko znam, mišju je moguće više puta dobiti i ne prenosi se s čovjeka na čovjeka (lako moguće da griješim).


Moguće da se hemoragična groznica mođe dobiti i više puta, mada ja za to nijesam čuo. Da ne prenosi se dodirom već tjelesnim tečnostima (krv, pljuvačka, moraća, seks).

Valjda? je napisao/la:
Sad sam malo detaljnije čitao, ebola je gadna podvrsta tog virusa, a što se tiče imuniteta izgleda da i to zavisi od podvrste ...


Da to kažem.

sen-sei je napisao/la:
Citat:
Gripa ubija 1000+ puta više ljudi nego ebola.


Od dijabetesa (šećerne bolesti) godišnje umre u svijetu više ljudi nego od gripe,
od srčanog udara godišnje umre u svijetu više ljudi nego od gripe,
od malarije umre godišnje više ljudi u svijetu nego od gripe,
od gladi i pothranjenosti umre u svijetu više DJECE nego odraslih i djece zajedno od gripe,
od posljedica "stresa" umre godišnje u svijetu više ljudi nego od gripe...


Citat:
Možda situaciju koriste za stvaranje panike i straha, malo-malo pa se stvara tenzija po nekom pitanju. A možda je i marketing za novu vakcinu


Pa, zapravo - ne treba im ništa osim panike i straha. Panika i strah - momenat kad "udare" tj. obuzmu po prvi puta su poput eksplozije u obrambenom zidu - i šta god je u okruženju od "napadača" prisutno (boleštine, virusi, uključujući i one letačke eskadrile) sune i prodre u organizam. A panika i strah jednako tako "aktiviraju" eventualne "zadrijemale" tj. latentne infiltratore koji su već tko zna kad uletjeli i sakrili se u busiju.

Znam, ovaj zadnji komentar nema baš veze s ebolom samom, ali eto... tu je nekakav mehanizam prisutan koji može i ne mora imati veze s nekom svjesnom vanjskom manipulacijom propagandnih entiteta.

Ali zanimljivu stvar je spomenuo Formica ovdje - rekla bih da većina nas gomilu toga preboluje "na nogama" i uopće ne znajući šta nas je bilo uopće spopalo. Ljudi prehodaju srčane udare i iznenade se godinama poslije kad im liječnik nakon pregleda kaže da su prehodali tri udara prije decenije još a da nisu ni znali...


naravno da ima veze sa ebolom. Sve je to zaopravo jedno isto strah od ebole, pa će strah o Islamske države Sirije i Levanta, koji kodaju glave ljudima, pa će ponovo neka bolest, pa će se povatiti zmbirani Osama bin Laden i tako redom. Strahom se najbolje manipuliše ljudima, kad se prisjetim nedavne prošlosti vrlo je uočljiva manipulacija strahom koja je dovela da polude milioni i u svom, u suštini besmislenom, bijesu naprave nezamislive zločine, a infrastrukturu unište bolje nego da im je najveći dušmanin to činio.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: pet okt 24, 2014 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 646
Ebola - Biološko oružje koje je stvorio čovjek!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sri nov 12, 2014 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 646
Ebola - Savršeno biološko oružje i masovna medijska manipulacija



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ebola
PostPostano: sri nov 12, 2014 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 646
Umjetno izazvana epidemija ebole i zlato Liberije



Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz