Sada je: čet mar 28, 2024 1:01 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Piramidne prevare
PostPostano: čet jul 10, 2014 11:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Moj prijatelj je usao u taj "biznis" sa etabliranom firmom koja prodaje maglu ljudima.

Meni je rekao da se radi o nevjerojatnom biznisu,ali da mi nemoze reci nista vise da mi oni moraju objasniti o cemu se radi.

Odmah mi je bilo sumnjivo cim se spominju velike zarade u kratkom roku ,ali isao sam na skupni sastanak da vidim za sebe o cemu je tu rijec.

Sastanak je zakazan u hotelu X, kad smo dosli docekali su nas u skupim odjelima "partneri",sa dobrim vokabularom i manirama.

Sastanak je poceo sa malo zakasnjenja,i tu je dosao jedan od glavnih "partnera",te rekao da vec ima nekoliko uspjesnih poslova (mozes mislit).

Tu je pocela prica kako su place u drzavi male,i da sa 8 sati rada covjek nemoze zaraditi za zivot,i onda pocinje prica o zivotnoj prilici.

Sve sto treba raditi je nalaziti ljude koji ce biti ispod nas mi cemo dobiti novac od njihove uplate,to je jedna od glavnih znacajki tzv. piramidalne sheme/prevare.

Piramida jedino tako moze funkcionirati,dok dolaze novi clanovi od kojih se isplacuju oni koji su na visoj poziciji u piramidi.

Tu su poceli spominjati da je firma registrirana u [imena dvije države] ali ne da je registrirana i u Hrvatskoj.

Radi se o staroj piramidalnoj shemi u kojoj placamo proizvod koji ne vrijedi skoro nista, plati se iznos cca 2000kn u gotovini,bez ikakve povrde svoju osobnu stranicu i cak nekoliko email adresa (oboje bi besplatno mogao otvoriti bilo tko za par minuta).

Zatim su htjeli sa svakim dogovoriti privatni sastanak u kavani X,gdje bi kao mogli postavljati pitanja njima,ja sam naravno odbio.

Zacudilo me je jer bilo je oko 60 ljudi na sastanku,i mislim da dobar dio se ne razumije u internet,ali znajte da to sto dobijete ne vrijedi skoro nista mozda 20 eura ali i to je pitanje tako da je to prevara.

Da bi zaradili nesto,morate uvuci svoju rodbinu,prijatelje,poznananike unutra ali na kraju uvijek netko gubi a zaraditi moze onih nekoliko u vrhu.

Tako ukoliko razmisljate o ulasku u ovaj "biznis",bjezite od toga kao vrag od tamjana jer cete na kraju sigurno ostati bez novca,i svi oni koje uvucete unutra.

Obecavaju se ogromne cifre i zarade,nakon samo nekoliko mjeseci ukoliko budemo dobro "radili",jasno ukoliko dovedete puno ljudi dobit cete mali dio njihovog novca,ali kad piramida bude trebala desetke ili stotine tisuca novih clanova sve ce se srusiti i 90% ljudi ostane kratkih rukava.

NE NASJEDAJTE NA OVO I UPOZORITE AKO ZNATE NEKOG DA GA UVLACE U SLICNE STVARI.


..


Zadnja izmjena: Ramayana; pon jul 21, 2014 1:39 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: PREVARA: Piramidna prevara
PostPostano: pet jul 11, 2014 12:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Poznajem veći broj ljudi koji se bave, ili su se bavili takvom vrstom prodaje, i za to postoji izraz: Multi-level-marketing (MLM), te do sada, iskreno, nisam vidio da se itko od njih od toga obogatio, dapače, imam osjećaj da se puno troše na to, a zarada jako mala ili nikakva. Zbog toga su neki i odustali od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: PREVARA: Piramidna prevara
PostPostano: sub jul 12, 2014 1:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 17, 2011 11:28 am
Postovi: 33
Čist šablon. Reč je o o tome da ljudi koji nasednu daju veliku sumu novca koju nikako ne mogu da povrate u kratkom roku, a kamoli da zarade nešto.

Mene su u Srbiji vrbovali za sličnu stvar 2003. i srećom odbio sam, tj. otišao sam na dve prezentacije i na tome se završilo. Nakon toga sam povremeno nailazio na poznanike koji su se upecali i bukvalno nisu znali kako da se izvuku iz toga. Uvek primamljivo zvuče priče o gomilama novca koje samo čekaju da uđu u naš džep.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: PREVARA: Piramidna prevara
PostPostano: pon jul 14, 2014 11:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
a joj.......pa takvih lesinara ima koliko hoces......................puno ljudi nazalost pada na takve..........

:angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Piramidne prevare
PostPostano: pon feb 01, 2016 10:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 01, 2016 10:16 pm
Postovi: 1
neznam ja sam isto bio skeptican dok nije prijateljica moje mame za koju zanmo da ne vrvi u novcima je okusala se u tome i pozvala moju mamu a onda je moja mama isto u to usla kapital je 2400 kn ali neces nista pocet zarađivat dok ne uvedes 2 osobe sa sobom i moja mama je bila skepticna jako ali je njena prijateljica vec do tada uvela 10-tak ljudi i zarađivala dobre novce dala otkaz novi auto je bio u planu kcerke je obukla od glave do pete sve markirano ali moja mama se nije snasla i nije uspila nikoga uvest naravno vecina nece uci u tako sta ako nevedi neku zaradu i evo sad samo cekamo da to uspije i ja mislim da to nije prevara naravno da ima prevaranata koji ce nasrat glposti samo da se docepaju novaca a ovdje dobijete 2 svoje stranice koje mozete koristiti i svaki klik na jednu vrijedi sjediste tvrtke je u Dubaiu i ja stvarno mislim da ce to uspiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Piramidne prevare
PostPostano: čet apr 28, 2016 9:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet apr 28, 2016 9:16 pm
Postovi: 1
Pozdrav, i ja sam nedavno saznala za tu priču o [xxx] pa me zanima je li mami krenuo posao i da li itko ima kakvih iskustava s tim. Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Piramidne prevare
PostPostano: pet apr 29, 2016 7:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Bio sam i ja na takvom pecanju i nisu me upecali. Ali moram da kažem da sam jedva izbegao zamku.
Kako je čovek dobro složio priču, to je neverovatno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz