Sada je: sub apr 27, 2024 9:53 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: ned okt 15, 2023 9:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
Pravićemo KORONU od blata


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon okt 16, 2023 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Treba se ulogirat u youtube.



_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 11:34 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Iz dana u dan postaje mi sve jasnije da je ovo ludnica-maskirana-u-planetu koja nije nastanjena istinskim ljudskim bićima, koja su po svojoj prirodi svjesna, savijesna, humana i nezavisna. Ovakvo mahnitanje nije moguće u realitetima koje nastanjuju istinska ljudska bića. Ona ne mogu imati istoriju sličnu istoriji jedne obične klaonice kao što je ova naša, sa psihopatološkim aktivnostima koje se neprestano dešavaju s manjim ili većim intezitetom. Mi smo fejkovi, lažnjaci, vještački ili programirani entiteti u humanoidnim fizičkim tijelima, daljinski kontrolisani bio-hemijski roboti, pinokiji... ko zna šta, bez obzira na to koliko ozbiljnim, razumnim ili pametnim se neko od nas činio. U psiho-fizičkom stanju u kojem se trenutno nalazimo, ovdje je nemoguće uraditi bilo šta istinski svjesno i efikasno u smislu sprečavanja ili liječenja mentalne patologije i njenih posljedica.

Bez obzira na sve mudrolije koje nam dolazile iz duhovnih izvora (matriks realnost – matriks duhovnost), izgleda da smo stvarno one „mašine“ o kojima je - Gurđijev davno pričao, koje nastanjuju jednu realnost u kojoj se sve dešava onako kako je to programirano a ne usljed jednog svjesnog, savjesnog i humanog dejstvovanja normalnih ljudi. Njih ovdje nema. Postoji samo jedna iluzija normalnosti gdje se sve psihopatološke aktivnosti uspješno racionalizuju ali se ne sprečavaju, niti zaustavljaju. Ovoj realnosti postaje sve teže i teže da održava masku trezvenosti dok ludilo ide prema svojoj kulminaciji. S jedne strane imamo psihopate koje haraju a s druge, psihopatizirane narodne mase koje navijaju za ove ili one, vjeruju u ovo ili ono a ništa ne ZNAJU.

Ovdje, kad bi se i zadesio neko normalan, morao bi se pretvarati da je lud kao i drugi ako se nije u stanju fizički izolovati, kako od drugih tako i od silne gluposti a to je skoro nemoguće. Isto kao što je (vjerovatno) nemoguće postati nevidljiv, mada bi to nekima bilo najpoželjnije. Izaći odavdje se (vjerovatno) ne može u fizičkom smislu a svjesno, humano, savjesno i nezavisno se može egzistirati samo – teoretski. Bar, za sada.

Ovdje se nema šta pričat, ni kome. Svako komentarisanje psihopatoloških aktivnosti u ludnici maskiranoj u planetu, podrazumijeva samo gubljenje vremena i energije. Svaka egzistencija je jadna ukoliko ne može da bude istinski svjesna i nezavisna. Kako davno reče Gurđijev, ovo što mi zovemo budnom sviješću je jedan san koji je opasniji od onog sna, noću u krevetu a kad bi znali koliko „živih mrtvaca“ (entiteta u ljudskim tijelima bez ljudske suštine) upravlja našim životima, razbježali bi se s užasom na sve strane...

Da mi stvarno nismo u snu, transu ili nekom programiranom stanju svijesti, predstave kao što su ratovi, korona-cirkus, tretmani čovječanstva frekvencijama iz 5G spektra, bio-hemijskim otrovima i nano-tehnologijom preko injekcija, hrane, vode, zraka, lijekova itd.; pedo-satanistički rituali, ubijanje i mučenje ljudi uz iživljavanje nad djecom... sve to ne bi bilo moguće.

I na kraju, nekima od nas možda padne na pamet ideja da ovo malo vremena koje nam je preostalo, iskoristimo pokušavajući da se pretvorimo u normalna ljudska bića jer ionako nemamo šta izgubiti, osim neljudske egzistencije za koju smatramo ljudskom. Dok god smo mi lično ili drugi ljudi izloženi patnji i stradanju u ovoj realnosti usljed (ne)aktivnosti nas samih ili bilo koga drugog, to znači da ne egzistiramo ljudski tj. da nismo istinski svjesni, odnosno, da ne raspolažemo sa istinskom ljudskom sviješću, niti ju manifestujemo. A što se naših mišljenja po ovom ili onom pitanju tiče, većinu toga možemo slobodno baciti u kantu za smeće. Svako ima mišljenje a skoro niko – Istinsku svjesnost koju će i da manifestuje kroz svoje dejstvovanje.

Izgleda da ima i gorih stvari od Trećeg svjetskog rata, nuklearnog karaktera?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
"Razgovor je započeo mojim pitanjem: Može li se rat zaustaviti? G. je odgovorio: DA, MOŽE. - A ipak sam iz ranijihrazgovora koje smo vodili, bio ubeđen da bi trebalo da odgovori: - »NE, NE MOŽE.«
Stvar je u tome: kako? rekao je. Potrebno je znati mnogo toga da bi se razumelo. Šta je rat? REZULTAT UTICAJAPLANETA. Tamo negde gore dve ili tri planete su se previšepribližile jedna drugoj; rezultat je tenzija. Da li ste primetili dakada neki čovek prolazi sasvim blizu pored vas na uskom puteljku, postajete jako napeti? Ista vrsta napetosti javlja se i medupletarna. To se možda dešava sekund ili dva. Međutim ovde na zemlji, ljudi počinju da ubijaju jedan drugog, i možda nastavljaju sa pokoljem nekoliko godina. U to vreme im se čini da mrze jedan drugog; ili da moraju da brane nekoga ili nešto i to im sečini veoma otmenim opravdanjem, ili već nešto slično. Jednostavno ne shvataju da su samo pioni u igri. Oni misle da nešto znače; misle da se mogu kretati onako kako oni žele; da odlučuju
o tome da li će raditi ovo ili ono. U stvarnosti sva njihova kretanja su pod uticajem planeta. Oni sami po sebi ne znače ništa.Osim toga i mesec ima veoma važnu ulogu. Međutim o tomećemo posebno razgovarati. Ono što mora biti jasno je da ni car Wilhelm, ni generali, ni ministri, niti parlamenti ne znače ništa,niti mogu učiniti bilo šta. Sve što se dešava na širokom planu jepod spoljašnjim uticajem, i time vladaju slučajne kombinacijeuticaja ili opšti kosmički zakoni. o je bilo sve što sam čuo. Tek mnogo kasnije sam shvatio šta je hteo da mi kaže — a to je, kako se slučajni uticaji mogupretvoriti ili okrenuti u nešto što je relativno bezopasno. Bila jeto zbilja interesantna ideja koja se odnosila na ezoterično značenje reči »žrtvovanje«. Međutim u sadašnjem trenutku ideja je imala samo istorijsku i psihološku vrednost. Ono što je zbilja bilo važno a što je rekao sasvim ležerno, tako da u početku nisam ni primetio, i tek kasnije se toga setio pri pokušaju da rekonstruišem naš razgovor, bile su reči koje su se odnosile na razliku vremena planeta i vremena čoveka.
Čak i kada sam se toga setio, dugo vremena nisam u potpunosti shvatao značenje ove ideje. Kasnije je mnogo toga bilo ba zirano na tome.
Negde u to vreme, veoma me je pogodio razgovor o SUNCU, PLANETAMA i MESECU. Ne sećam se kako je taj razgovor započeo. Ali se sećam da je G. nacrtao mali dijagram ipokušao da objasni šta misli pod onim što je zvao ‘korelacija sila u različitim svetovima’. To je bilo u vezi sa prethodnim razgovorom, to znači, u vezi uticaja koji deluju na čovečanstvo. U grubim crtama bi to bilo: čovečanstvo, ili tačnije, ORGANSKI ŽIVOT NA ZEMLJI, je pod simultanim uticajem koji dolaze iz različitih izvora i različitih svetova: Uticajima planeta, uticajima meseca, uticajima sunca, uticajima zvezda. Svi ti uticaji deluju simultano; jedan uticaj preovlada u jednom trenutku a drugi u nekom drugom trenutku. Čovek ima mogućnost da IZABERE UTICAJE; drugim rečima da prede iz jednog uticaja u drugi.
Da bi se objasnilo KAKO, bio bi potreban veoma dug razgovor, rekao je G. Tako da ćemo o tome razgovarati neki drugi put. Za sada želim da razumete samo jedno: da nije moguće osloboditi se jednog uticaja a ne upasti pod drugi. Cela stvar, sav rad na sebi, se sastoji u izboru uticaja pod koji želite da padnete i pod koji zapravo padate. Zbog toga je potrebno unapred znati koji je uticaj korisniji."


Izvor: P.D.Ouspensky Upotrazi za čudesnim



Znaci rijecima Gurdijeffa nemozemo napraviti nista ili pak mozemo ali neznamo kako.
Znaci pali smo pod utjecaj planeta...
Uglavnom malo kopam o planetima u astrologiji bilo bi bolje da netko tko se razumije u to nesto napise sto se dogada sa planetama ove godine.

Ovo sam uspio naci https://adkoprivnica.hr/2022/astronomske-pojave-2023/
Zanimljivo sto pise za ovaj mjesec tj. listopad, isto tako i za ostale mjesece.

Sjetio se isto tako da je G. rekao sad neznam jer u potrazi za čudesnim ili nekoj drugoj knjizi, a to je: da kada dolazi do raznih kaosa, ratova i ostalog da odjednom nastupa veliko oslobadanje znanja, sto bi znacilo da ga mala kolicina ljudi moze pokupiti na planeti, a kada sve prestaje vrata se zatvaraju. Tako da mozda treba neke napore uloziti da nesto novo ulovimo.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 12:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
galaksija je napisao/la:
Alexander Dugin on X/Twitter
 
 "Let us try to describe one of the possible scenarios of further escalation in the Middle East....

Prevedena i prepričana verzija prognoze Aleksandra Dugina u vezi sa mogućim budućim događanjima na Srednjem istoku i drugdje, pokupljena sa webtribune sajta:

Zapad je prinuđen da se bori protiv svakoga u ime nekog cilja koji više ne može da artikuliše, smatra ruski filozof

„Pokušajmo da opišemo jedan od mogućih scenarija dalje eskalacije na Bliskom istoku: Palestinski ustanak počinje na Zapadnoj obali i istočnom Jerusalimu. Mahmud Abas ne može da obuzda situaciju, a videvši Izrael kako sprovodi potpuni genocid u Pojasu Gaze, Palestinci pokreću sveobuhvatnu pobunu“, napisao je ruski filozof Aleksandar Dugin u objavi na Iksu, svoju verzija razvoja događaja na Bliskom istoku.

In smatra da bi u tom slučaju IDF nastavio da „masakrira civile u Pojasu Gaze“, i da bi širom sveta “porasli porotesti protiv zapadnih proameričkih liberalnih elita koje jednoglasno stoje u korist Izraela“.

„Hezbolah se uključuje i gomile Arapa iz Jordana probijaju kordone na granici. SAD pokreću preventivne udare na Iran, koji je sve više uključen u sukob, a Iran uzvraća udarac Izraelu. Sirija ulazi u rat, napada Golansku visoravan. Dolazi do brze mobilizacije čitavog islamskog sveta“, tvrdi Dugin.

On je naveo da bi onda, kako je rekao, proameričke islamske države, i to Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Katar, i druge, ušle u sukob na strani Palestinaca, i da bi im se potom pridružile Pakistan, Turska i Indonezija.

„Priča o talibanima koji šalju trupe na Bliski istok iz lažnih vesti postaje stvarnost. Počinje veliki džihad islamskog sveta protiv Zapada i Izraela. Rusija zauzima prvo neutralnu poziciju, ali ne žuri da podrži Izrael, jer u Ukrajini ratuje sa Zapadom, koji je pak potpuno na strani Izraela“, smatra Dugin i dodaje da bi u nekom trenutku “došlo do pobune u istočnom Jerusalimu“.


On navodi da bi zatim „Palestinci proglasili potrebu da ograde džamiju Al-Aksa radi zaštite od IDF“, nakon čega bi IDF navodno lansirao raketni napad na tu džamiju.

„Ona biva srušena. Put ka izgradnji Trećeg hrama je očišćen. Ali… Milijarda muslimana, od kojih je 50 miliona (zvanično) u Evropi, diže ustanak sada na samom Zapadu. U Evropi izbija građanski rat.

Neki Evropljani su na strani LGBT, Soroševe i atlantističke elite, a neki sklapaju savez sa muslimanima (po uzoru na Alena Sorala) i pridružuju se antiliberalnoj revoluciji“, smatra Dugin, navodeći da bi potom SAD upotrebile taktičko nuklearno oružje protiv Irana, a Rusija protiv Ukrajine.

Dugin smatra da bi kao posledica svega toga izbio Treći svetski rat.

„Rusija se konačno odlučila i stala na stranu muslimana. Američki dispenzacionalisti shvataju da je došao čas. Rusija napada, iako indirektno, Izrael. U ruskoj viziji, Zapad je pod direktnom vlašću Antihrista.

Mnogi svetski lideri umiru, pojavljuju se novi sa daleko radikalnijim uverenjima“, navodi Dugin i dodaje da bi, navodno, Kina potom napala Tajvan, odvlačeći tako pažnju NATO i SAD.

„Zapad je prinuđen da se bori protiv svakoga u ime nekog cilja koji više ne može da artikuliše – sve stare teze o ‘ljudskim pravima’, ‘građanskom društvu’ i drugim najavama nestale su u surovoj realnosti nadolazeće totalne smrti. Ilon Mask priznaje da je potpuno prestao da shvata šta se dešava“, navodi Dugin i zaključuje da, nakon svega, samo “Mesija“ može spasiti situaciju.


*******
Mislim da ovo poslednje u vezi s tim šta Dugin zaključuje, nije ispravno protumačeno iz orginala ali ni nema toliko veze?!



?!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 1:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Alexander Dugin on X/Twitter
 
 "Let us try to describe one of the possible scenarios of further escalation in the Middle East....

Prevedena i prepričana verzija prognoze Aleksandra Dugina u vezi sa mogućim budućim događanjima na Srednjem istoku i drugdje, pokupljena sa webtribune sajta:

Zapad je prinuđen da se bori protiv svakoga u ime nekog cilja koji više ne može da artikuliše, smatra ruski filozof

„Pokušajmo da opišemo jedan od mogućih scenarija dalje eskalacije na Bliskom istoku: Palestinski ustanak počinje na Zapadnoj obali i istočnom Jerusalimu. Mahmud Abas ne može da obuzda situaciju, a videvši Izrael kako sprovodi potpuni genocid u Pojasu Gaze, Palestinci pokreću sveobuhvatnu pobunu“, napisao je ruski filozof Aleksandar Dugin u objavi na Iksu, svoju verzija razvoja događaja na Bliskom istoku.

In smatra da bi u tom slučaju IDF nastavio da „masakrira civile u Pojasu Gaze“, i da bi širom sveta “porasli porotesti protiv zapadnih proameričkih liberalnih elita koje jednoglasno stoje u korist Izraela“.

„Hezbolah se uključuje i gomile Arapa iz Jordana probijaju kordone na granici. SAD pokreću preventivne udare na Iran, koji je sve više uključen u sukob, a Iran uzvraća udarac Izraelu. Sirija ulazi u rat, napada Golansku visoravan. Dolazi do brze mobilizacije čitavog islamskog sveta“, tvrdi Dugin.

On je naveo da bi onda, kako je rekao, proameričke islamske države, i to Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Katar, i druge, ušle u sukob na strani Palestinaca, i da bi im se potom pridružile Pakistan, Turska i Indonezija.

„Priča o talibanima koji šalju trupe na Bliski istok iz lažnih vesti postaje stvarnost. Počinje veliki džihad islamskog sveta protiv Zapada i Izraela. Rusija zauzima prvo neutralnu poziciju, ali ne žuri da podrži Izrael, jer u Ukrajini ratuje sa Zapadom, koji je pak potpuno na strani Izraela“, smatra Dugin i dodaje da bi u nekom trenutku “došlo do pobune u istočnom Jerusalimu“.


On navodi da bi zatim „Palestinci proglasili potrebu da ograde džamiju Al-Aksa radi zaštite od IDF“, nakon čega bi IDF navodno lansirao raketni napad na tu džamiju.

„Ona biva srušena. Put ka izgradnji Trećeg hrama je očišćen. Ali… Milijarda muslimana, od kojih je 50 miliona (zvanično) u Evropi, diže ustanak sada na samom Zapadu. U Evropi izbija građanski rat.

Neki Evropljani su na strani LGBT, Soroševe i atlantističke elite, a neki sklapaju savez sa muslimanima (po uzoru na Alena Sorala) i pridružuju se antiliberalnoj revoluciji“, smatra Dugin, navodeći da bi potom SAD upotrebile taktičko nuklearno oružje protiv Irana, a Rusija protiv Ukrajine.

Dugin smatra da bi kao posledica svega toga izbio Treći svetski rat.

„Rusija se konačno odlučila i stala na stranu muslimana. Američki dispenzacionalisti shvataju da je došao čas. Rusija napada, iako indirektno, Izrael. U ruskoj viziji, Zapad je pod direktnom vlašću Antihrista.

Mnogi svetski lideri umiru, pojavljuju se novi sa daleko radikalnijim uverenjima“, navodi Dugin i dodaje da bi, navodno, Kina potom napala Tajvan, odvlačeći tako pažnju NATO i SAD.

„Zapad je prinuđen da se bori protiv svakoga u ime nekog cilja koji više ne može da artikuliše – sve stare teze o ‘ljudskim pravima’, ‘građanskom društvu’ i drugim najavama nestale su u surovoj realnosti nadolazeće totalne smrti. Ilon Mask priznaje da je potpuno prestao da shvata šta se dešava“, navodi Dugin i zaključuje da, nakon svega, samo “Mesija“ može spasiti situaciju.


*******
Mislim da ovo poslednje u vezi s tim šta Dugin zaključuje, nije ispravno protumačeno iz orginala ali ni nema toliko veze?!

..



Zasto mislis da to sto je on napisao je tocno. Ako je i taj sto je pisao masina, onda je to pisao vjerojatno mehanicki. Znaci pisao je nesvjestan ko i svi mi. Mi uopce ne bi trebali pridonosit nikakav znacaj bilo cemu izvanjskome, nego gledati ono sto se dogada u nama.

Isto tako ne treba pdridonjeti bilo kakav znacaj nekome ili necemu posebno zato sto mi te ljude osobno ni neznamo.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 1:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
sector57 je napisao/la:

Zasto mislis da to sto je on napisao je tocno. Ako je i taj sto je pisao masina, onda je to pisao vjerojatno mehanicki. Znaci pisao je nesvjestan ko i svi mi. Mi uopce ne bi trebali pridonosit nikakav znacaj bilo cemu izvanjskome, nego gledati ono sto se dogada u nama.

Isto tako ne treba pdridonjeti bilo kakav znacaj nekome ili necemu posebno zato sto mi te ljude osobno ni neznamo.

Nisam nigdje naveo da mislim da su njegove prognoze tačne, uključujući i tvoja i moja mišljenja na tu temu?! Tako sam u uvodnoj rečenici i koristio ono „mogućim“. Što se mene tiče, sve ovo uzimam samo kao „crtice iz matriksa/ludnice-maskirane-u-planetu“ gdje je svašta moguće. Uostalom, ukoliko ovu realnost naseljavaju mašine/daljinski kontrolisani bio-hemijski roboti/pinokiji, ne možemo očekivati da na ovom forumu učestvuju - istinska ljudska bića?! Odatle, svakojako trabunjanje mora biti zastupljeno u manjoj ili većoj mjeri.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 1:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
sector57 je napisao/la:

Nisam nigdje naveo da mislim da su njegove prognoze tačne, uključujući i tvoja i moja mišljenja na tu temu?! Tako sam u uvodnoj rečenici i koristio ono „mogućim“. Što se mene tiče, sve ovo uzimam samo kao „crtice iz matriksa/ludnice-maskirane-u-planetu“ gdje je svašta moguće. Uostalom, ukoliko ovu realnost naseljavaju mašine/daljinski kontrolisani bio-hemijski roboti/pinokiji, ne možemo očekivati da na ovom forumu učestvuju - istinska ljudska bića?! Odatle, svakojako trabunjanje mora biti zastupljeno u manjoj ili većoj mjeri.



Na ovom forumu je prije bilo puno bolje kada su ljudi iznosili, diskutirali, pisali i zajedno otkrivali nove stvari, nadopunjavali se, pisali svoje vlastite rijeci, rekao i vise bili humoristicni itd... Ovo sve se pretvorilo u stavljanje linkova itd. Od tuda se moze poceti uvidati koliko smo nazadni a svega u par godina. Znaci nazadujemo. Mozda se po tome vidi koliko matrix hoce da budemo nekreativni u bilo kojoj oblasti.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 2:19 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 15, 2009 12:06 pm
Postovi: 24
Lokacija: Korak od mora, dva od sniga
Meni ovdje najviše na živce ide to što se samo štancaju Youtube videa. Iskreno, ja mrzim videa i ne da mi se to gledat. Više volim čitati napisani tekst.

_________________
https://elisfantasy.com/
https://cracklingsound.com/
https://pickleballhrvatska.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 2:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
„Položaj planeta“ (uz „pun mjesec“?!), sunčevi ciklusi itd. možda mogu da utiču na raspoloženje ljudi ali ne i na ono „sve se dešava“ gdje niko nije u stanju svjesno da dejstvuje. Na primjer, u sklopu Tradicije, Doktrine ili istočne gnostike, jedan drugi predstavnik istog učenja je stvar predstavio mnogo direktnije. U to doba nije bio uobičajen pojam „kompjuterska simulacija“, pa se on poslužio pojmom „film“:

Citat:
Život je – film.

Vema je teško, za jedan kartezijanski um, da shvati ovaj koncept. Naš tro-dimenzionalni um je veoma loše adaptiran shvatanju ideja i činjenica koje zadiru u domen beskonačnog.

Iako za mnoge, ovo može da bude nepojmljivo, naš je život samo jedan običan film napravljen na osnovu nekog scenarija. Taj film se neprestano vrti, odvija se bez prekida, na jedan takav način - da se čovjek stalno ponovo rađa u istom momentu kad umre.

Ono što je najapsurdnije je to, da se on rađa na istom mjestu, gdje se i prije rađao, istog datuma i od strane istih roditelja. Tako se taj film stalno ponavlja.

Tako se svako ljudsko biće rađa zajedno sa svojim filmom. (…)

Neprekidno ponavljanje tog filma nema veze sa reinkarnacijom, mada se ta dva pojma često miješaju. Zbog razloga koje smo već prije pomenuli "vanjski (eksterni) čovjek" koji živi u sistemu "budućnosti-prošlosti" ne može da obuhvati ni jedan jedini momenat na svojoj filmskoj traci, čak ni onaj njen dio koji na sebi sadrži kadrove iz njegove neposredne budućnosti. (…)

Mi smo već prije insistirali na činjenici da ljudska ličnost nije realna, u pravom smislu riječi, nego predstavlja samo jedan potencijal ili mogućnost. (…)

Sve dok čovjek živi u “divljini”, samozadovoljan i uronjen u svoje laži i iluzije, njegov film će se odvijati sa jednom mehaničkom nefleksibilnošću, i njegova ličnost će ostajati onakvom kakva jeste, tj. nepromijenjena.

(…)Teoretski, film u kome je čovjek rođen i u kome živi, može da se vrti sve do "kraja svijeta", pod uslovom da je čovjek sretan, zadovoljan sam sa sobom, pridavajući sebi zasluge za sve ono što smatra pozitivnim a istovremeno optužujući druge za sve svoje greške i neprilike. Iskreno govoreći, ova egzistencija se ne može nazivati ljudskom, ovdje se u stvari radi o – antropoidnoj egzistenciji.

(…)Ako posmatramo problem ezoterične revolucije s tačke gledišta jednog filma i različitih uloga koje čovjek može u njemu da igra, jasno nam je da je ova vrsta evolucije nemoguća, jer se film kao film – stalno vrti u jednom te istom krugu. Ljudi koji igraju u ovome filmu su oni koje nazivamo – antropoidi, lutke, mrtvaci koji, kako je Isus rekao, "vjeruju da su živi".

(Izvod iz: "Gnosis – Study and Commentaries on the Eastern Orthodoxy"; Book One; strana 232 i 233 - Boris Mouravieff)

Znači, u okviru ovog koncepta, ukoliko se u sklopu filma/kompjuterske simulacije nalazi i Treći svjetski rat, napad vanzemaljaca, udar asteroida, potop… itd. mi ćemo u tome učestvovati onako kako je to unaprijed režirano ili programirano?! I trenutni položaj planeta bio ovdje bio programiran. A mi ništa nećemo moći promijeniti sve dok se nalazimo unutar filma/simulacije. Prema istom učenju, izlazak iz filma je moguć, teoretski, naravno.

Naravno, ako je ovaj koncept ispravan, onda će i oni koji poduzimaju Pripreme za slučaj atomskog belaja, činiti to onako kako je to već unaprijed režirano ili programirano?! A preživjeće belaj samo ako je to tako već unaprijed režirano ili programirano. Sudbina, što bi se reklo. Slično tome, i ja sada ovo pišem samo zato što je to tako već unaprijed režirano ili programirano...

Naravno, nisam rekao da je ovaj koncept tačan jer ja to ne znam. Mor’ bit’ bidne a mor’ bit’ nebidne. Znači, morbidan je u svakom slučaju!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto okt 17, 2023 4:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
"Upitao sam G. šta čovek treba da učini da bi upio u sebe ovo učenje. Šta da UČINI? upitao je G. na način kao da je bio iznenađen. Nemoguće je UČINITI bilo šta. Čovek pre svega mora RAZUMETI određene stvari. On ima hiljadu lažnih ideja i lažnih pojmova, uglavnom o samom sebi i mora se nekih osloboditi da bi uopšte počeo da prihvata bilo šta novo. Ako se to ne
učini, novo će biti nadgradeno na pogrešne temelje, a rezultat će biti još gori od prethodnog stanja.
Kako se može osloboditi lažnih ideja? - upitao sam. Mi zavisimo od oblika našeg opažanja. Lažne ideje su proistekle iz oblika našeg opažanja.
G. je odmahnuo glavom.
Opet govorite o nečem sasvim različitom, rekao je. Govorite o greškama koje proizilaze iz opažanja, međutim ja ne govorim o njima. U granicama datih zapažanja, čovek može grešiti manje ili više. Kao što sam već rekao, osnovna iluzija čoveka je njegovo ubedenje da on može DA ČINI. Svi ljudi misle da oni mogu činiti, svi ljudi žele da čine i prvo pitanje koje svi ljudi postavljaju je: šta treba da čine. Međutim niko ne čini ništa i niko ne može išta da učini. To je prva stvar koju treba razumeti. SVE SE DEŠAVA. Sve što se čoveku dešava, sve što on radi,sve što dolazi od njega — SVE SE TO DEŠAVA. I to se dešava na potpuno isti način kao što kiša pada kao rezultat promene temperature u višim predelima atmosfere ili okolnih oblaka, kao što se sneg topi pod zracima sunca, kao što vetar diže prašinu.
Čovek je mašina. Sva njegova dela, akcije, reči, misli,osećanja, ubedenja, mišljenja, i navike, rezultati su spoljašnjih uticaja, spoljašnjih utisaka. Čovek ne može iz sebe proizvesti nijednu misao niti akciju. Sve što on govori, radi, misli, oseća — sve se to dešava. Čovek ne može ništa otkriti, ništa izmisliti. Sve se to dešava.
Da bi učvrstio ovu činjenicu u sebi, da bi je razumeo, da bi bio uveren u njenu istinitost, znači oslobađanje od hiljadu iluzija o čoveku, o njegovoj kreativnosti, o tome kako on svesno organizuje sopstveni život itd. Ništa slično ne postoji. Sve se dešava — čuveni pokreti, ratovi, revolucije, promene vlada, sve se to dešava. I to se dešava na istovetan način kao što se sve dešava u životu jedinke. Čovek se rađa, živi, umire, gradi kuće,čita knjige, ali ne onako kako on to želi, već kako se dešava. Svese dešava. Čovek ne voli, ne mrzi, ne želi — sve se to dešava.
Niko vam neće poverovati ako mu kažete da on ništa ne čini. To je najuvredljivija i najneprijatnija stvar koju možete ljudima reći. Naročito je neprijatno i uvredljivo jer je istina, a niko neželi da zna istinu.
Kada to budete razumeli, biće nam mnogo lakše da razgovaramo, Međutim, jedno je razumeti mozgom, a drugo je osetiti to svojom ‘celokupnom masom’, biti zaista ubeđen da je to tako i nikada ne zaboraviti.
Što se tiče pojma ČINITI (G. je naglasio reč) još nešto treba naglasiti. Ljudima uvek izgleda da drugi uglavnom čine stvari pogrešno, ne na način kako treba da budu urađene. Svako uvek misli da bi to uradio bolje. Oni ne razumeju i ne žele da ra-zumeju da ono što je urađeno, naročito ono što JE VEĆ UČINJENO na jedan način, ne može i nije moglo biti urađeno na drugi način. Jeste li primetili na koji način sada svi razgovaraju o ratu? Svako ima svoj plan, sopstvenu teoriju. Svakome se čini da nije učinjeno na način na koji je trebalo. A, u stvari, učinjeno je na jedini mogući način. Kada bi JEDNA stvar mogla biti drugačija, SVE bi bilo drugačije. U tom slučaju možda ne bi ni bilo rata.
Pokušajte da razumete ono što govorim: sve zavisi od svega drugog, sve je povezano, ništa nije izdvojeno. Stoga sve ide na jedim moguć način. Kada bi ljudi bili drugačiji, sve bi bilo drugačije. Oni su ono što jesu, tako da je sve onako kako jest.
- Ovo je bilo veoma teško progutati. -
Zar ne postoji ama baš ništa što bi se moglo učiniti? - upitao sam.
»Apsolutno ništa.« — (G)
- I NIKO ne može ništa da učini? -
To je već drugo pitanje. Da bi se ČINILO potrebno je BITI. Pre toga je potrebno razumeti šta BITI znači. Ako budemo nastavili sa našim razgovorima videćete da upotrebljavamo specijalan rečnik i da bi se sa nama moglo razgovarati potrebno je naučiti taj jezik. Nema svrhe razgovarati uobičajenim rečnikom jer upotrebljavajući njega ne možemo da se razumemo. To vam za sada verovatno čudno zvuči. Ali to je istina. Da bi se razume-lo potrebno je naučiti drugi jezik. Ljudi se ne mogu razumeti imeđu sebe pomoću jezika koji govore. Kasnije ćete videti zašto je to tako.
Znači da čovek mora da nauči da govori istinu. To vam se verovatno isto tako čini čudnim. Vi shvatate da čovek mora da nauči da govori istinu. Vama se čini da je dovoljno poželeti ili odlučiti da to učinite. A reći ću vam i to da ljudi veoma retko namerno govore laži. U većini slučajeva oni misle da govore istinu. A ipak sve vreme lažu, i onda kada žele da lažu i onda kada žele da govore istinu. Oni sve vreme lažu, i sebi i drugima."



Izvor: P.D.Ouspensky, U potrazi za čudesnim



Znaci ovaj tekst bi bio o tome sto si rekao "sve se desava". Znaci G. je rekao da se sve desava ali isto tako je rekao i zasto i kako sedesava. Te naveo kako se maknut iz toga stanja. Ito ne samo u ovm citatu nego u svim knjigama. Znaci nije nemoguce nego je potrebno jako puno rada na sebi i opcenito.

Pa i Gurdijeff je pricao o vjecnom vracanju, mislim da je to Ouspensky negdje naveo.

Sudbina kao takva ne postoji za masine, sudbina postoji samo za one ljude koji cine i koji jesu. Za one sto im se desava nema sudbine. Samo iz ovog citat covjek sebe moze preupitati neke stvari. Mislim da mozda nije sve toliko beznadno.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet nov 10, 2023 3:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.



Gaza Is Not the US/Israeli Target



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sub nov 11, 2023 1:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Šta ti misliš galaksija, hoće li se rasplamsati ova psihoza? Mene brine to što u mojoj Crnoj Gori vidim elemete koji su bili i u Ukrajini prije početka rata...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sub nov 11, 2023 11:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Pitao si njega, a eto (i) ja ću ti odgovoriti.

Mislim da će biti WW3 i to vrlo uskoro. Pitanje je samo hoće li se on voditi isključivo konvencionalnim oružjem ili će biti upotrijebljeno i nuklearno, biološko i kemijsko oružje. Ne vjerujem da će biti upotrijebljeno nuklearno oružje, ali preostala dva, zasigurno.

Doduše, nađe se na Internetu puno onih koji govore kako Zemlja prolazi kroz masovnu transformaciju ka višoj svijesti čovječanstva, i da ćemo uskoro živjeti mnogo sretnijim životom, ušto ja nimalo ne vjerujem.

Mislim da nam slijedi 80-100 godina takvog ropstva kakvo nije postojalo još od rimske imperije, a onda će se to globalno ropstvo raspasti jer će robovlasnici trošiti iz desetljeća u desetljeće previše energije kako bi nadzirali robove. To će jako osiromašiti robove i krenuti će neorganizirani otpori ovdje-ondje, a budući da neće postojati nikakva hijerarhijska struktura ili ideologija među njima, robovlasnicima će b iti mnogo teže nadzirati takve sporadične otpore.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sub nov 11, 2023 12:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Constantine je napisao/la:
Šta ti misliš galaksija, hoće li se rasplamsati ova psihoza? Mene brine to što u mojoj Crnoj Gori vidim elemete koji su bili i u Ukrajini prije početka rata...


Već sam se izjasnio na tu temu u kategoriji Novosti - Alternativne vijesti:

galaksija je napisao/la:
Kratak geopolitički pregled situacije na terenu u ovoj ludnici maskiranoj u planetu



Novi talas mahnitanja je ponovo zahvatio Hrkljuševe sljedbenike! Nakon što su svi, uredno i zajednički, učestvovali u korona-cirkusu ili kovid-mahnitanju, zaključavali se, nosili brnjice na licima, držali međusobnu razdaljinu i na kraju se povakcinisali u sklopu bitke protiv izmišljenog neprijatelja, u ukrajinskom dijelu ludnice je došlo do sukoba između onih koji mu ga puše i onih koji ga ljube u dupe. Usput je došlo i do "misterioznog" nestanka "zajedničkog neprijatelja" i sva pažnja je prebačena na ovaj sukob.

Nije prošlo dugo a na bliskoistočnom dijelu ludnice izbio je sukob između onih koji mu ga puše i onih koji su mu se naguzili, koji sada prijeti da se globalno proširi u sklopu cijele ludnice na sve tri grupe Hrkljuševih sljedbenika od kojih neki barataju i atomskim oružjem. Znači, trenutna situacija je 'morbidna' jer mor' bit' bidne i atomskog belaja. Postoji i mogućnost ujedinjavanja onih koji ga ljube u dupe i onih koji su mu se naguzili protiv onih koji mu ga puše, mada su i druge kombinacije moguće na nekim mjestima.

U cijeloj ovoj situaciji, jedino oni koji su izmislili Hrkljuša, zadovoljno trljaju ruke. Znaju oni dobro da vakcina protiv ljudske gluposti i ludila ne postoji.

U svakom slučaju, nema mjesta za paniku jer po nekim definicijama, istinsko ljudsko biće se odlikuje osobinama kao što su svjesnost, nezavisnost, humanost i savjesnost. S obzirom na to da istorija ove realnosti liči na istoriju jedne najobičnije klaonice gdje se raznorazne psiho-patološke aktivnosti neprestano odvijaju s manjim ili većim intenzitetom, možemo slobodno zaključiti da ovdje istinskih ljudskih bića ni nema, tako da se njima ništa loše ne može ni desiti. Znači, za njih se ne moramo brinuti.

A što se nas tiče, nek' nam je Hrkljuš na pomoći?!

...

P.S. Hrkljuša je najbolje objasnila komšinica Šefika uz pomoć ove njene metaforične izjave za javnost:

Citat:
„Kad sam mala bila,
Tanko sam piškila,
Sad Hrkljušu fala,
Piškim ko iz bokala“


Mislim da će ove godine početi malo žešći belaj na Bliskom istoku što podrazumijeva proširenje trenutnog sukoba između Izraela i Palestine/hamasa na Liban, Siriju i Iran a nešto kasnije i na druge arapske zemlje gdje će aktivno učestvovati i SAD i NATO i velike su šanse da se to proširi na Treći svjetski rat, iduće godine (on je već u toku, pa mislim na onu "vruću fazu"). Takođe, mislim da će tu biti korišteno i nuklearno oružje. Smatraću čudom ukoliko se ne desi tako, odnosno, dođe do smirenja situacije na terenu.


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon jan 08, 2024 8:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.






..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon jan 08, 2024 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Constantine je napisao/la:
Šta ti misliš galaksija, hoće li se rasplamsati ova psihoza? Mene brine to što u mojoj Crnoj Gori vidim elemete koji su bili i u Ukrajini prije početka rata...


Već sam se izjasnio na tu temu u kategoriji Novosti - Alternativne vijesti:

galaksija je napisao/la:
Kratak geopolitički pregled situacije na terenu u ovoj ludnici maskiranoj u planetu



Novi talas mahnitanja je ponovo zahvatio Hrkljuševe sljedbenike! Nakon što su svi, uredno i zajednički, učestvovali u korona-cirkusu ili kovid-mahnitanju, zaključavali se, nosili brnjice na licima, držali međusobnu razdaljinu i na kraju se povakcinisali u sklopu bitke protiv izmišljenog neprijatelja, u ukrajinskom dijelu ludnice je došlo do sukoba između onih koji mu ga puše i onih koji ga ljube u dupe. Usput je došlo i do "misterioznog" nestanka "zajedničkog neprijatelja" i sva pažnja je prebačena na ovaj sukob.

Nije prošlo dugo a na bliskoistočnom dijelu ludnice izbio je sukob između onih koji mu ga puše i onih koji su mu se naguzili, koji sada prijeti da se globalno proširi u sklopu cijele ludnice na sve tri grupe Hrkljuševih sljedbenika od kojih neki barataju i atomskim oružjem. Znači, trenutna situacija je 'morbidna' jer mor' bit' bidne i atomskog belaja. Postoji i mogućnost ujedinjavanja onih koji ga ljube u dupe i onih koji su mu se naguzili protiv onih koji mu ga puše, mada su i druge kombinacije moguće na nekim mjestima.

U cijeloj ovoj situaciji, jedino oni koji su izmislili Hrkljuša, zadovoljno trljaju ruke. Znaju oni dobro da vakcina protiv ljudske gluposti i ludila ne postoji.

U svakom slučaju, nema mjesta za paniku jer po nekim definicijama, istinsko ljudsko biće se odlikuje osobinama kao što su svjesnost, nezavisnost, humanost i savjesnost. S obzirom na to da istorija ove realnosti liči na istoriju jedne najobičnije klaonice gdje se raznorazne psiho-patološke aktivnosti neprestano odvijaju s manjim ili većim intenzitetom, možemo slobodno zaključiti da ovdje istinskih ljudskih bića ni nema, tako da se njima ništa loše ne može ni desiti. Znači, za njih se ne moramo brinuti.

A što se nas tiče, nek' nam je Hrkljuš na pomoći?!

...

P.S. Hrkljuša je najbolje objasnila komšinica Šefika uz pomoć ove njene metaforične izjave za javnost:

Citat:
„Kad sam mala bila,
Tanko sam piškila,
Sad Hrkljušu fala,
Piškim ko iz bokala“


Mislim da će ove godine početi malo žešći belaj na Bliskom istoku što podrazumijeva proširenje trenutnog sukoba između Izraela i Palestine/hamasa na Liban, Siriju i Iran a nešto kasnije i na druge arapske zemlje gdje će aktivno učestvovati i SAD i NATO i velike su šanse da se to proširi na Treći svjetski rat, iduće godine (on je već u toku, pa mislim na onu "vruću fazu"). Takođe, mislim da će tu biti korišteno i nuklearno oružje. Smatraću čudom ukoliko se ne desi tako, odnosno, dođe do smirenja situacije na terenu...


Sve si točno predvidio u ovih nekoliko redova. Bio je teroristički napad u Iranu u Kermanu na komemoraciji njihovom generalu Qasimu Suleimaniju koji je poginuo prije 4 godine, mislim u Sirjiji na strani Al Asada. Iran optužuje Izrael, a Izrael i Iran, odnosno nekadašnja Perzija su neprijatelji još od početka pisanja Biblije. Također sam na forumu.hr čuo da Izrael vjerojatno koristi neutronske bombe za ubijanje Palestinaca a rušenje zgrada je tek nuspojava. Glavna razorna moć tih bombi je u smrtonosnim neutronima koji ubijaju ljude. Posumnjao sa u tu mogućnost i pitao sudionika rasprave, što je sa radijacijom i rekao mi da takve bombe ne ostavlaju radijaciju. Mislim da je to bilo prije par ili nekoliko dana na forumu.hr podforum politika, podforum svijet tema Rat u Izraelu

(ne navodim izravni link do te teme jer je, koliko znam, prema pravilima ovog foruma zabranjeno stavljati link na teme s drugih foruma).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: čet jan 11, 2024 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
Nema više - drugih foruma - Forumi su izumrli .

Moj forum - Objave - više ne postoji. Konačno je tata foruma prestao da plaća hosting i sve je nestalo , a ljudi su godinama tamo pisali i utkali svoje vreme i isprepletali duhovne puteve.

Ja zbog neke nostalgije povremeno kliknem ovde, ali vreme aktivnih foruma je definitivno prošlo, što se i ovde lepo vidi .

Divim se upornosti domaćina Galaksije da ovo mesto održi u životu.


Na youtubetu vladaju komjuniti standardi i gro alternative je obrisano . Sada potkasteri tipa Alex Ferari imaju svoj šou i on ladno može da lupa gluposti i izjavljuje da on i njegovi gosti otkrivaju duhovnost i teorije zavere ... i uspeva im , jer njihova publika nikad nije čula za Maxwela, Tsariona i slično ... Štajnera ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sri feb 07, 2024 9:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.




Medvedev Warns Russia Has 'No Choice' But To Unleash Nuclear 'Apocalypse' If Attacked By NATO



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sri feb 07, 2024 10:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
neki moj utisak je da nuklearna šarada više nije dozvoljena u ovom kokošinjcu,to što se zvecka i klepeće sa time,čini se više šou program za široke mase i podizanje temperature ...nisam 100% siguran,da ne bude zabune(u odnosu na besplatnu energiju),ali ako se kokoške medjusobno istrijebe,nema više supice...nijedan meteor nas nije u skorije vrijeme zveknuo,a kosmos je prilično veliko igralište,možda smo najbliže bili sa tunguzijskim slučajem...i na kraju ništa,idemo dalje...a možda već poodavno imamo svjetsku vladu,samo što nas nisu obavijestili o tome...sinhronizacija ovih gore prskača uopšte nije nimalo lagan posao za koordinisanje,pa ipak uspijevaju to da odrade,a prilično su se potrudili i oko imigranata...a trkeljanja o zlatnoj milijardi vec poodavno slušamo...plandemija,Ukrajina,Izrael samo se niže,jedno za drugim... kao što je nekad prestao 9-godišnji rat izmedju Iraka i Irana,raspao se SSSR i varšavski pakt,Njemačka se ujedinila,i počeo raspad i rat u Jugoslaviji,sve to isto u nizu(kako Kubu nije snašla sudbina ex-Yu,imali su sve predispozicije za copy-paste slučaj,no medjutim oni su ostali neokrnjeni...i ne samo to,jos su za vrijeme plandemije "tjerali po svome"!?)...kao domine,jedna za drugom,tak,tak,tak...malo mi vuče na uvrnuti deja vu,previše ukomponovanih "puzzle" slučajnosti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz