Sada je: čet apr 25, 2024 1:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: pon dec 07, 2015 10:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Što se tiče B. Fulforda, njega ne bih uzimao zaozbiljno. Dovoljno je vidjeti šta je pričao i prognozirao prije nekoliko godina. Naravno, to ne znači da Hazari-cionisti nisu jedno od glavnih „vozila“ za manipulaciju čovječanstva, međutim, podjela „pipaka hobotnice“ (hazara, jezuita, iluminata, masona, scull and bones itd...), na dobre i loše ili crne i bijele, takođe bi bila nesuvisla.

Dok ne budemo u stanju locirati glavu te hobotnice (moguće je i da se radi o AI?!) i zveknuti je u čelo, do tada ćemo biti njene žrtve ili pijuni u njenim igrama bez granica.

Na osnovu elemenata koje sam sada u stanju da vidim, mislim da je Treći svjetski rat, odnosno, globalni nuklearni rat, neizbježan, jedino mogu da se pitam - kad će izbiti!?

Više me buni (metafizička) pozadina svega toga!? Dva svjetska rata kao nisu bila dovoljna da se osvijestimo i da kažemo – dosta. Ako se nismo osvijestili nakon prva dva, nećemo ni nakon trećeg, jer sve ide u rok službe, odnosno, mentalne i fizičke manipulacije čovječanstva na ovoj planeti. Na prvi pogled, sve izgleda kao neki spontani i linearni razvoj događaja koji vodi ka globalnom sukobu, mada imam utisak da je Gurđijev bio u pravu kada je govorio da mi nemamo uticaja na to... (radi se „planetarnim uticajima“...„sve se dešava“...a mi smo „mašine“); ili John Keel, u smislu, da se nalazimo u igri pokera sa namještenim kartama, gdje smo mi samo „bio-hemijski roboti“ priključeni na jedan „superkompjuter“ koji nam „isporučuje nadolje sve naše iluzije i deluzije“ (uključujući i ideje, misli, namjere itd.)?!

Doduše, na planeti Saturn se odigrava i dio događaja u Gurđijevovoj knjizi Belzebubove priče unuku a nekim slučajem, u nekim metafizičkim izvorima, ista planeta se pominje i kao centralna lokacija tzv. AI (uz „proxy-servere“ na mjesecu i na zemlji).

Prema novijim terminologijama, možda smo stvarno u jednoj holografskoj ili fraktalnoj viruelnoj simulaciji koja se odigrava ili koja se već odigrala, zavisno s koje se tačke ona posmatra jer činjenica je da su neki proroci sagledali različite njene dijelove sa priličnom tačnošću. O kakvom se tu mehanizmu radi, pojma nemam?! Ni, kakva je svrha. Kao da nam hoće poručiti da je to ono što nas čeka, stvar je zacrtana i ne može se precrtati?! To je scenario kojeg vrti AI (superkompjuter) i ne možete ga promijeniti. Ili, možda možemo ali ne znamo kako jer nas ta ista AI ometa u tome da se osvijestimo i poduzmemo nešto razumno u tom smislu.

Sa Saturnom, stvar je došla dotle da neki zahvataju u taj „saturnski-software“ i koriste neke parametre kao npr. njegovu brzinu, pa dobijaju čudno konzistentne rezultate kad su u pitanju glavna dešavanja na ovoj planeti; i uz korištenje hebrejskog kalendara (koji bi takođe mogao biti dio istog softvera), numerologije, „svetog“ pisma itd. Prema toj računici, globalni rat će početi tek 26 novembra iduće godine!? Dakle, ne može ni prije ni poslije, nego upravo tada jer tako program kaže i nalaže. Na zdravlje! (LINK za jedan od uradaka na tu temu.)

Gurđijev je vjerovao da ukoliko bi od 7 milijardi ludaka u ovoj ludnici, (sve dok se ljudska bića na ovoj planeti međusobno ubijaju, iskorištavaju i manipulišu jedni druge, ne mogu se smatrati normalnim) samo 200 njih ozdravilo, oni bi bili u stanju da promijene realnost u njoj. Teoretski, naravno. Kako bi se to tačno moglo desiti, nećemo znati sve dok ne ozdravimo. (Na stranu to što se smatramo normalnim jer malo koji ludak smatra samog sebe ludim.)

Mehanizam dobijanja ili „up-load-iranja“ kojekakvih vizija u ljude („proroke“) nije dovoljno rasvijetljen. Neki istraživači NLO-fenomena smatraju da to rade vanzemaljci u sklopu standardne operative procedure prilikom otmica ljudi. Ili čovjek može jednostavno da služi kao medijum, gdje ga ovi (ili AI?!) koriste za svoje svrhe kao jedno „vozilo“ plasirajući kroz njega kojekakve religijske, duhovne, ideološke i druge sadržaje koji bi trebali biti u službi kontrole i manipulacije čovječanstva. (Jedna od knjiga na tu temu bila bi ona S. Freixeda, Mistici, vizionari i kontaktirani.) Naravno, superkomjuter (AI) bi pažljivo birao individue koje imaju kvalitete za određene pozicije. (U mikrokosmičkom smislu, tu dinamiku omogućavanja Tedu da dobije određeno radno mjesto uz pomoć kojekvih sinhroniciteta, možemo vidjeti u knjizi Anđeoska maskarada, Karle Turner). John Keel, B. Batholic i neki drugi istraživači, vjerovali su da smo SVI priključeni na taj „superkompjuter AI“ (što bi uključivalo, naravno, i mene!?) i da smo mi žrtve ili robovi tog „kontrolnog sistema“.

Tako, imamo i prilično precizna proročanstva, kad se o budućnosti radi. Na primjer, ako uzmemo neke balkanske proroke, kao Tarabića, činjenica je da je taj čovjek prije nekih 150 godina dobijao prilično precizne vizije iz budućnosti. Između ostalog, vidjeo je i tri rata od kojih je treći bio najgori u smislu pogibije najvećeg broja ljudi, najviše zbog (radiološki) zatrovane hrane i vode.

Imamo i slučaj srpskog vojnika Stevana Bogića, koji je 1912. godine dobio prilično precizne vizije budućnosti od strane čikice s bradom koji je držao u ruci „Sveto“ pismo (valjda zbog povećanja kredibiliteta?!) a na reveru mu je pisalo „Rodni“. Evo i jedan kraći izvod odatle:

Citat:
(…)Ali jednom prilikom u snu Rodni mi je rekao da će Treći svetski rat biti najstrašniji od svih. On će doći iznenada, odjednom bez ikakve najave i svi će biti iznenadjeni.

U vreme kada bude ovaj rat trajao niko i nigde neće biti siguran. „Vatrene , otrovne i smrtonosne kugle će dolaziti sa neba, izletati iz vode i sa zemlje, rekao mi je on.

Tvoja zemlja biće bojno polje najjačih , a broj mrtvih će biti veći od svih u ratovima do sada zajedno. Jednoga dana kada počne, na radiju će se čuti samo brujanje i ništa više, niko neće znati šta se u celom svetu dogadja.

Biće dosta preživelih, a to će biti oni koji budu mogli da predosete ovaj jezivi rat i katastrofu. Svi će primetiti, ali niko neće obraćati pažnju na izmene prirodnih pojava, nepodnošljivu toplotu ili drugde hladnoću, jaka strujanjanja vazduha i oluje i iznenadne velike zemljotrese.

Hrana i voda, voće i ostalo biće zatrovano. Skoro da neće biti mesta na zemlji gde će se naći ispravna voda i hrana.

Preživeće oni koji budu hranu i vodu budu sklonili da se ne zatruje, jer sve što ostane napolju biće smrtonosno. Biće mesta na zemlji gde će ljudi ići i plaćati kilo zlata za litar vode ili veknu hleba.

Mnogi će se kajati što su bacali flaše umesto da su sih napunili vodom i zakopali u zemlju ili napunili burad u podrumima, umesto sa vinom i rakijom sa pšenicom, kukuruzom i brašnom. (...)

Izvor


Tarabić je govorio da će Treći svjetski rat izbiti zato što „prekomorski car“ neće dozvoliti „crvenom caru“ da se ovaj širi. „Oni će se međusobno šiljbočiti neko vrijeme ali neće opaliti pušku jedan na drugog, nego će prvi opaliti pušku neko treći (Turska, Izrael, Kina, Sjeverna Koreja...?!?)

Sada se postavlja pitanje, koliko je sve stvarno fiksno?! Postoji dosta znakova koje možemo primjetiti, koji indiciraju da se ovi lokalni sukobi na Srednjem istoku (i Ukrajini!?) mogu veoma lako i u bliskoj budućnosti, pretvoriti u Treći svjetski rat.

**

U vezi sa posmatranjem i interpretcijom znakova koji ukazuju na dolazeću katastrofu, davno sam napisao ovaj tekst - Nojev sindrom, čije osnovne postavke još uvijek važe. Tu sam naglasio važnost individualnog pristupa i preuzimanja odgovornosti za sebe, na sebe.


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: uto dec 08, 2015 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Zar nebi prije tog treceg svjetskog rata trebao doci sumar o kojem cesto znas pricati, jer ako ne dode prije, cemu njegova uloga uopce u cijeloj toj prici??? Da li smo mi ti sumari???

Sto se tice ovih ljudi koji vide u to nitko ne moze biti siguran sto su vidjeli i na koji nacin su oni to intrepretirali.

A ocito da ovih 200 probudenih niti nema, ako ih ima mozda 5-10 u cijelom svijetu.. U sosu smo kako god da okrenes. Mene jedino zanima sto je sa nama svima npr. na ovom forumu da od toliko ljuda sa balkana koji vise na ovom forumu nisu dosli do neke spoznaje ili barem do necega... Ili svi kompletno premalo radimo na sebi????

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: uto dec 08, 2015 12:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Što se tiče B. Fulforda, njega ne bih uzimao zaozbiljno. Dovoljno je vidjeti šta je pričao i prognozirao prije nekoliko godina. Naravno, to ne znači da Hazari-cionisti nisu jedno od glavnih „vozila“ za manipulaciju čovječanstva, međutim, podjela „pipaka hobotnice“ (hazara, jezuita, iluminata, masona, scull and bones itd...), na dobre i loše ili crne i bijele, takođe bi bila nesuvisla.

Dok ne budemo u stanju locirati glavu te hobotnice (moguće je i da se radi o AI?!) i zveknuti je u čelo, do tada ćemo biti njene žrtve ili pijuni u njenim igrama bez granica.


Glede poboldanog, rekao bih da se prije radi o ET, nego o AI. Osim ako pod AI ne podrazumijevaš Greyse koji su navodno bioroboti, nemaju individualnu nego kolektivnu svijest.

No informacije o njima su toliko kontradiktorne da je teško išta sa sigurnošću znati bez obzira na to što su oni navodno česti posjetioci, i otimači ljudi pomoću NLO-a.


Zadnja izmjena: piskavac; sri dec 09, 2015 2:17 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 09, 2015 4:26 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
sector57 je napisao/la:
Zar nebi prije tog treceg svjetskog rata trebao doci sumar o kojem cesto znas pricati, jer ako ne dode prije, cemu njegova uloga uopce u cijeloj toj prici?????(...)


„Šumar“ je samo jedan teoretski koncept koji se odnosi na ono što se u gnostici označava jednim budnim ili probuđenim ljudskim bićem što je nasuprot stanju u kojem trenutno jesmo. Tu se ne bi radilo o nekom „betmenu“ ili „supermenu“, kako su ti likovi holivudski predstavljeni u smislu modela jednog „univerzalnog spasitelja“.

Citat:
Gurđijev: "Sve što sam do sada govorio, govorio sam u vezi čovječanstva kao cjeline. Ali kao što sam naglasio prije, evolucija čovječanstva može da se nastavi samo preko evolucije jedne određene grupe, koja će uticati, odnosno, povesti za sobom ostatak čovječanstva.

"Da li se može reći da jedna takva grupa postoji?

"Možda na osnovu određenih znakova možemo reći da ona postoji, međutim, u svakom slučaju mi moramo uzeti u obzir da je ta grupa veoma mala, i preslaba da bi imala ikakav uticaj na ostatak čovječanstva. Ili, gledajući na to s jedne druge tačke gledišta, možemo reći da se čovječanstvo trenutno nalazi u jednom takvom stanju da je ono nesposobno da prihvati vođstvo jedne svjesne grupe."

"Koliko ljudi bi moralo biti u jednoj takvoj svjesnoj grupi?" neko je upitao. "Samo oni sami mogu to da znaju," rekao je G.

"Da li to znači da oni poznaju međusobno jedan drugog?" opet je upitala ista osoba.

"Kako bi drugačije moglo da bude?" pitao je G.

"Zamislite da postoje dva ili tri čovjeka koji su budni usred jedne mase ljudi koji spavaju. Oni će sigurno prepoznati jedan drugog. Ali ih oni koji spavaju ne mogu prepoznati.

"Koliko ima takvih? Mi to ne znamo niti ćemo znati sve dok ne postanemo kao oni.

"Prije je bilo jasno rečeno da svaki čovjek može vidjeti u skladu sa nivoom svog bića.

"Ali dvije stotine svjesnih ljudi, ukoliko bi oni postojali i ukoliko bi oni mislili da je to potrebno i pravedno, mogli bi da promijene cijeli život na zemlji.

"Međutim, ili ih još uvijek nema dovoljno, ili oni to možda neće, ili možda još uvijek nije došlo pravo vrijeme za to, ili možda ostali ljudi spavaju previše čvrstim snom."

LINK


Dakle, ti svjesni ljudi bi bili oni „šumari“ koji bi mijenjali ono što bi smatrali potrebnim i pravednim. To ne mora obavezno prodrazumijevati i sprječavanje Svjetskog rata i dugih vrsta mahnitanja „onih koji spavaju“ jer mu to dođe i kao normalna posljedica takve vrste svijesti i ponašanja koje odatle proističe. Šumar može teoretski i u ratnim uslovima zavesti red i ravnotežu na svom imanju ili u svojoj životnoj okolini, bez uplitanja na planetarnom nivou. Sve zavisi od njega. Njegov unutrašnji hologram, stvoren na nivou njegovog integrisanog ljudskog bića i na osnovu jednog objektivnog viđenja i shvatanja realnosti ili svijeta, preslikavao bi se u vanjsku realnost, svijet ili hologram i postajao isto toliko realan ili istinit.

To bi bila jedina opcija, nasuprot ove koja i sada važi za nas:

Citat:
Gurđijev: Čovjek je mašina, sve mu se DEŠAVA. On ne može zaustaviti tok svojih misli, ne može kontrolisati svoju maštu, svoje emocije, svoju pažnju. On živi u subjektivnom svetu 'Ja volim', 'Ja ne volim', 'Dopada mi se', 'Ne dopada mi se', 'Ja želim', 'Ja ne želim', a to znači, ono što on misli da želi ili ono što misli da ne želi. On ne vidi stvarni svet.

Stvarni svet je skriven od njega zidom mašte. ON ŽIVI SPAVAJUĆI. On spava. Ono što se zove 'čista svest' je spavanje i to mnogo opasnije spavanje od onog noću u krevetu.

(...)

Čak i sad, u ovom trenutku, dok razgovaramo, nekoliko miliona mašina pokušavaju da unište jedna drugu. Koja je razlika među njima? Gde su intelektualci, a gde divljaci? Svi su oni isti...


Sada, kao „mašine“, neki od nas će uskoro možda opet imati priliku da razgovaraju o ovome kad nekoliko miliona mašina budu pokušavali da unište jedna drugu ali ovaj put sa daleko naprednijom ratnom tehnologijom od one koja je korištena kad je Gurđijev razgovarao o ovome.

I do kad tako...?!

Sve dok ne prestanemo biti „mašine“ ili sve dok ne postanemo „šumari“.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 09, 2015 9:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Ta grupa ne može povesti celo čovečanstvo, to je suludo, može sebi slične, pogotovu one sa individualnom dušom na spiritualnom putu. A gde da ih vodi ako je ovaj realitet realitet mašina i psihopata....?

Možda ka višem levelu, ali to je samo možda. I što bi neko spašavao čovečanstvo urušavajući slobodnu volju njega, ako tu slobodnu volju i nema, osim programa...
Pretpostaviti je da je viši level za grupu imperativ, te odatle mogu činiti stvari za razred niže koji treba da uči lekcije ili da se neka individua svesno odvoji od krda...
Mislim da pojedinci koji izgrađuju sopstvenu svest su uhvaćeni u jednu zamku na globalnom nivou, kao pomoći bez izuzetaka celom čovečanstvu.... Gurđijev je tu imao previše očekivanja i razočarenja, i lažnih nada, na kraju je on shvatio da taj spiritualni put nema veze sa celim čovečanstvom, već sa individualnim dušama...

Grupa može napraviti svoje postojanje u sklopu odvajanja od ovog sveta, to su različite grupe i radile, čak imamo i na globalnom nivou čovečanstva mnoštvo ljudi koji spavaju i koji su hipnotisani, i ta grupa je najbrojnija... Zašto je to tako, mi to možemo naslutiti, ali u većini slučajeva osećamo na svojoj koži i u svesti kao brutalnost i nasilje svake vrste koje se sprovodi od strane hiper tuđinaca, kroz mašine od krvi i mesa i psihopata....

Pošto su ovde telesni kontejneri od samog rađanja osuđeni na neminovnu smrt, mislim da treba biti fokus na svest, kao i na slične svesti koje se privlače... Sad ostaje ta metafora lifta za viši level, gde je, kad, kako? Ako uđemo u pogrešan lift, ne valja, ako stane između levela, još gore... I tako, možda je i to čekanje varka, dok mašine razvijaju sofisticirana oružja i zamke, kako bi igru učinile što dosadnijom i predvidljivijom....

Koncept Žetve mi deluje zastrašujuće, ako je to prirodno stanje stvari, a neki nagoveštaji upravo to i potenciraju, ko je onda Žeteoc?

Kreator...ili deo Kreatora.... Ako su to sve iskustva za njega kako bi Sebe shvatio, šta mi tu možemo da učinimo, osim da ta iskustva i podignemo na viši nivo, ako treba i do misterije svega, ili do poslednje oktave....
Za sada smo ovde u blatu materijalnog sveta, i moramo se isprljati, ali blato se sve više meša sa krvlju i patnjom, tako da pretpostaviti je da je prvo da se maknemo iz njega, što bude više onih koji to žele, lakši će biti izlazak.... A za one ostale kojima je to prirodna okolina, neka se i dalje valjaju....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 09, 2015 10:23 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Bojan71 je napisao/la:

Koncept Žetve mi deluje zastrašujuće, ako je to prirodno stanje stvari, a neki nagoveštaji upravo to i potenciraju, ko je onda Žeteoc?


Ako bih pogađao, na prvo mjesto bih stavio one transhumanizirane humanoide, („Orion OPS“) koje su nam braća Vahovski predstavila u filmu Jupiter ascending.


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 09, 2015 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
Zar nebi prije tog treceg svjetskog rata trebao doci sumar o kojem cesto znas pricati, jer ako ne dode prije, cemu njegova uloga uopce u cijeloj toj prici?????(...)


„Šumar“ je samo jedan teoretski koncept koji se odnosi na ono što se u gnostici označava jednim budnim ili probuđenim ljudskim bićem što je nasuprot stanju u kojem trenutno jesmo. Tu se ne bi radilo o nekom „betmenu“ ili „supermenu“, kako su ti likovi holivudski predstavljeni u smislu modela jednog „univerzalnog spasitelja“.

..


Nisi me citirao do kraja na to sam i mislio da bi mi bili ti sumari... Nisam ni mislio da bi doso betmen i sve spasio, makar svaki covjek moze biti betmen ili covjek koji se moze probuditi...Kod Betmena je vise stvar u ideji.. Isto tako u Betmenu postoji i Bane koji za sebe kaze da je on potrebito zlo.. Dali je to mozda zato da bi se stvorilo jos nekoliko Betmena ili probudenih ljudi u ovom nasem slucaju???

Pitanje jedno onako, samo me zanima, oko te Zetve? Kada se to dogodi, sto se desava sa nama, ako uzmemo u obzir da su neki spavaci, neki su mrtvi, neki su na putu i mala skupina ljudi probudenih.... Kako bi se to sve kategoriziralo tj. sto bi se dogodilo sa svim tim pojedincima, ne moze to sve ici u isti kos...

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 09, 2015 11:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da je evidentno to da ni Gurđijev nije uspjeo postići nivo “šumara”, iako je postigao prilično visok nivo svjesnosti, pa tako ni mi nismo šumari. Mi jedino imamo POTENCIJAL da postanemo šumari.

Citat:
Gurdjijev: „To su ljudi koji su dostigli najveći razvojni stepen koji je moguć za čovjeka, što znači da svaki od njih posjeduje individualnost u svom krajnjem razvojnom stepenu, da tako kažemo, jedno nedjeljivo ‘Ja’, sve vrste svijesti moguće za čovjeka i punu kontrolu nad tim stanjima svijesti, sve znanje moguće za čovjeka, i jednu slobodnu i nezavisnu volju.

Ti ljudi ne mogu poduzimati radnje koje su u suprotnosti sa njihovim razumijevanjem, niti imati razumijevanje koje nije odraženo u njihovim radnjama.”(...)

Da li imamo nekoga takvog ovdje?!

**

Što se “žetve” tiče, s ovog nivoa, ja ne znam šta se tu tačno zbiva ili kakav je mehanizam u pitanju, mogu samo pretpostavljati na osnovu nekih elemenata koji su mi poznati i ništa drugo. Sam pojam označava “kraj turnusa” ili ubiranje onoga što je sazrelo, nakon što je posađeno.

Na primjer, John Keel je smatrao da se cijeli proces odvija pod nadzorom “superkompjutera” (AI). Dakle, kada čovječanstvo “sazrije”, onda se odradi žetva u obliku jedne masovne “odjave” usljed neke “prirodne” kataklizme (npr. uz pomoć upošljavanja nekog asteroida, globalnog nuklearnog rata…itd?!), gdje superkompjuter (AI) odabere individue sa željenim genomom ili rasplodnim genetskim materijalom, koje će preživjeti i započeti novi ciklus (ili turnus) što je predočeno arhetipom Noja i njegove barke (kojeg “bog” savjetuje pred kataklizmu šta da radi.)

To ne bi trebalo biti neko iznenađenje, ukoliko imamo na umu onu ezoteričku maksimu: “kako gore, tako i dole (i obratno; o čemu sam pisao prije nekih 9 godina, pod istoimenim naslovom – OVDJE.)

Dakle, tu sam opisao neke osnovne elemente naše proizvodnje hrane, koji se mogu aplicirati na gornji nivo. Danas, na primjer, imamo farme i klaonce pilića gdje samo par ljudi nadzire proizvodnju stotina hiljada pilića, uz pomoć kompjutera, robotike i softvera za kontrolu kvaliteta hrane. Dakle, - AI. Zar bi bilo teško zamisliti mogućnost da isto to neki rade s nama, na jednom daleko više tehnološki razvijenom nivou?!

…što je Kastaneda prilično lijepo izrazio ovako:

Citat:
”Kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, grabljivci gaje nas u ljudskim krletkama. Tako im je hrana uvek na raspolaganju."


S tim u vezi, entiteti koji su tehnološki daleko razvijeniji, koje sam prethodno nazvao “4D Orion OPS bićima” koristeći terminologiju iz nekih kasiopejskih transkripti (kao npr. iz seanse održane 09/09/1995), mogli bi vrlo lako da budu – vlasnici ove zemaljske farme, pa tako i žeteoci. U filmu Jupiter ascending, oni su prilično lijepo predstavljeni kao transhumanizirana humanoidna bića, puna kojekakvih vidljivih i nevidljivih implanata, koji ih spajaju sa AI, gdje je vidljivo i to kako oni kontrolišu tzv. reptile, grejse itd… a izgledaju slično nama. Dakle, imaju sve, osim – duše. To bi bili metafizički rečeno: “turbo-antropoidi” (a sa psihičke strane: “psihopate-na-kvadrat” u odnosu na ove naše). Uostalom, tu dinamiku sam već pokušao predstaviti pod temom Bitka za dušu.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 16, 2015 11:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
Mislim da je evidentno to da ni Gurđijev nije uspjeo postići nivo “šumara”, iako je postigao prilično visok nivo svjesnosti, pa tako ni mi nismo šumari. Mi jedino imamo POTENCIJAL da postanemo šumari.

Citat:
Gurdjijev: „To su ljudi koji su dostigli najveći razvojni stepen koji je moguć za čovjeka, što znači da svaki od njih posjeduje individualnost u svom krajnjem razvojnom stepenu, da tako kažemo, jedno nedjeljivo ‘Ja’, sve vrste svijesti moguće za čovjeka i punu kontrolu nad tim stanjima svijesti, sve znanje moguće za čovjeka, i jednu slobodnu i nezavisnu volju.

Ti ljudi ne mogu poduzimati radnje koje su u suprotnosti sa njihovim razumijevanjem, niti imati razumijevanje koje nije odraženo u njihovim radnjama.”(...)

Da li imamo nekoga takvog ovdje?!

..


Zasto mislis da se Gurdijeff nije probudio (vidim da si to jos negdje spomenuo). Ja mislim da je bio sumar. Kako sumar mora posjec trulo tako mora i posadit sjemenku da bi nesto novo izraslo, a on je zaista posadio svoje sjeme i to jako dobro..... Koliko vidim po webu okolo, jako puno ljudi proucavaju njegov rad i u samom su radu, tako da je on puno toga stvorio, tj. usadio je ideju.. Mislim da je to dosta bitno... U krajnjem slucaju mene je prije vise godina kada sam poceo istrazivat i citat, promjenio ovaj forum i sve sto sam ovdje citao, i na kraju dosao do literature koja mi ima smisla. U ovom slucaju to je G.. Makar ima tu i drugih nekih ucitelja, ko i ljudi sa ovoga foruma pa i sami tvoji tekstovi. Nakon svega procitanog znam sigurno jednu stvar, a to je da sam se dosta promjenio i da vise nisam isti, naravno da nisam probuden, znam da padam i da idem iz pocetka, ali isto tako znam da nema vracanja na staro.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: čet dec 17, 2015 9:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Gurđijev nije nikada sebe predstavljao pripadnikom „unutrašnjeg kruga“ čovječanstva:

Citat:
"Ovaj ‘vanjski krug' kome MI pripadamo i kojeg jedino znamo, je krug mehaničkog čovječanstva. Prvi znak po kome se taj krug raspoznaje je taj što među ljudima koji mu pripadaju nema niti može biti zajedničkog razumijevanja. Svako razumije na svoj lični način, i svako drugačije.

Ovaj krug se ponekad naziva krugom ‘jezičke zabune’, tj. to je krug u kome svako priča svojim jezikom, gdje niko nikoga ne razumije, niti se iko trudi da ga drugi razumiju.

U ovom krugu jedno zajedničko razumijevanje između ljudi je nemoguće, osim u rijetkim slučajevima u vezi stvari koje nisu od nekog ozbiljnijeg značaja i koje se nalaze u okviru granica datog stvorenja.“


Mislim da nam ne treba bogznakakva percepcija kako bi primjetili da se i mi još uvijek nalazimo u vanjskom krugu. Ne moramo ići dalje od ovog foruma da bi vidjeli kako svako duva u svoju trubu, svako vidi drugačije a slažemo se oko manje više nebitnih stvari. Nema neke zajedničke slike i zajedničkog razumijevanja što bi bilo karakteristično za one koji su opisani u prethodnom postu kao pripadnici unutrašnjeg ili ezoteričkog kruga čovječanstva.

Četvrti put nije Gurđijevovo učenje, nego njegov naziv za jedno veoma staro ezoteričko učenje koje je Uspenski zvao „fragmentima jednog nepoznatog učenja“ a Moravjev, „pravoslavnom gnostikom“. Gurđijev je to učenje adaptirao za grupni rad dok je Moravjev isto učenje prilagodio za individualni rad. Dakle, tu bi se radilo o jednom starom učenju čije fragmente su Gurđijev i drugi, skupljali, tumačili i predstavljali.

Tokom prvog svjetskog rata, Gurđijev i njegovi učenici, iako daleko svjesniji od drugih ljudi, nisu pokušavali da zaustave rat ili utiču na njegov ishod, nego su se sklanjali na mjesta koja nisu bila zahvaćena psihopatološkim aktivnostima „mašina“ („bio-hemijskih robota“) u nekoj većoj mjeri. Slično je bilo i u toku Drugog svjetskog rata. Za vrijeme Prvog svjetskog rata, takvih mirnijih i sigurnijih mijesta je bilo više na ovoj planeti, nego za vrijeme Drugog svjetskog rata, međutim, čini se da za vrijeme Trećeg svjetskog rata, takvih mijesta skoro da neće biti, uglavnom zbog radioaktivnog zagađenja. Dakle, čak iako se sklonimo na mjesta koja neće biti direktno zahvaćena psiho-patološkim aktivnostima, osjetićemo njihove posljedice na svojoj koži.

Gurđijev je prije nešto manje od sto godina opisao stanje u kojem se čovječanstvo nalazi, na ovaj način:

Citat:
"Da li možemo reći, na primjer, da životom upravlja grupa svjesnih ljudi? Gdje su oni? Ko su oni?

"Ono što vidimo, to je upravo suprotno: ovim današnjim životom upravljaju upravo oni koji su najmanje svjesni, oni koji se nalaze u najdubljem snu.

"Da li možemo reći da u ovom životu preovladavaju najbolji, najači i najhrabriji elementi? Ništa od toga.

"Nasuprot tome, mi vidimo preovladavanje vulgarnosti i gluposti svake vrste.

"Da li se može reći da se u ovom životu mogu primjetiti težnje ka jedinstvu ili ujedinjavanju?

"Ništa od svega toga, naravno. Ono što jedino možemo da vidimo, to su nove podjele, nova nasilja i nerazumijevanje.

"Znači, u ovoj situaciji u kojoj se čovječanstvo sada nalazi, ne postoji ništa što bi ukazivalo na neke znakove da se evolucija odvija.

"Nasuprot tome, kada upoređujemo čovječanstvo sa individualnim čovjekom, možemo veoma jasno vidjeti jedan razvoj ličnosti na račun suštine, tj. razvoj vještačkog, lažnog, i onog što je strano, na račun prirodnog, istinskog i onoga što je stvarno naše.

"Zajedno sa tim, vidimo i porast automatizma.

"Moderna kultura zahtijeva automatizaciju. I ljudi nesumnjivo gube svoje stečene navike za nezavisnost, automatiziraju se i pretvaraju u dijelove mašine.

"Nemoguće je reći gdje je kraj svega toga i gdje se nalazi izlaz — ili da li uopšte postoji kraj i izlaz iz toga. Jedna stvar je sigurna, a to je da čovjekovo ropstvo raste i povećava se. Čovjek postaje rob svojom vlastitom voljom. Njemu ne trebaju više nikakvi lanci. On počinje da voli to svoje ropstvo, pa čak se i ponosi time.

"A to je i najstrašnija stvar koja se uopšte čovjeku može dogoditi.

Izvor


A šta tek danas možemo reći!? Nama se već uveliko dogodila „najstrašnija stvar“ a koliko znamo, sudbina robova uveliko zavisi od volje robovlasnika. A kao robovi, mi bi da očekujemo neki bolji život ili bolju budućnost?! A imali smo priliku da se osvijestimo, oslobodimo i svjesno živimo. Međutim, činjenica je da mi tu priliku nismo iskoristili. Sada smo kao oni „podrumaši“ iz Kusturicinog filma Podzemlje, čija budućnost zavisi od toga - kada će drugu Marku (klasičnom psihopati) pasti na pamet da minira podrum iz razloga koji će jedino njemu biti racionalni!?

**

I na kraju, uzimajući u obzir stanje u kojem se kao čovječanstvo trenutno nalazimo, možemo li uopšte očekivati sprečavanje ili izbjegavanje Trećeg svjetskog rata i njegovih posljedica?!?

Čini mi se da nam u datim okolnostima preostaje jedino da se na individualnom nivou snalazimo onako kako najbolje znamo i umijemo, u skladu s nivoom svjesnosti kojeg smo do sada uspjeli ostvariti. To bi moglo kod nekih od nas, na primjer, podrazumijevati sprovođenje jedne inventure koja bi trebala pružiti odgovor na pitanje: „Koliko ja sada imam sredstava za preživljavanje jedne (radioaktivne) kataklizme i da li se nalazim na pogodnom mjestu“?

Drugi će naravno i dalje svoje slobodno vrijeme i svoju pažnju usmjeravati na zbivanja u sklopu kojekakvih TV emisija tipa „Reality show“, španskih, turskih i drugih serija, ili na igranje kompjuterskih igara itd. I sve je to u redu jer je u skladu s ostvarenim nivoom (ne)svjesnosti.

A biće možda i onih koji će uspjeti postići nivo „šumara“, te se tako i ponašati!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: pet dec 18, 2015 12:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
Gurđijev nije nikada sebe predstavljao pripadnikom „unutrašnjeg kruga“ čovječanstva:

Citat:
"Ovaj ‘vanjski krug' kome MI pripadamo i kojeg jedino znamo, je krug mehaničkog čovječanstva. Prvi znak po kome se taj krug raspoznaje je taj što među ljudima koji mu pripadaju nema niti može biti zajedničkog razumijevanja. Svako razumije na svoj lični način, i svako drugačije.

Ovaj krug se ponekad naziva krugom ‘jezičke zabune’, tj. to je krug u kome svako priča svojim jezikom, gdje niko nikoga ne razumije, niti se iko trudi da ga drugi razumiju.

U ovom krugu jedno zajedničko razumijevanje između ljudi je nemoguće, osim u rijetkim slučajevima u vezi stvari koje nisu od nekog ozbiljnijeg značaja i koje se nalaze u okviru granica datog stvorenja.“


Mislim da nam ne treba bogznakakva percepcija kako bi primjetili da se i mi još uvijek nalazimo u vanjskom krugu. Ne moramo ići dalje od ovog foruma da bi vidjeli kako svako duva u svoju trubu, svako vidi drugačije a slažemo se oko manje više nebitnih stvari. Nema neke zajedničke slike i zajedničkog razumijevanja što bi bilo karakteristično za one koji su opisani u prethodnom postu kao pripadnici unutrašnjeg ili ezoteričkog kruga čovječanstva.

..


Mislim da je imao i razlog zasto je to rekao, zamisli da si ti probuden, a znas da moras posijat sjeme, sigurno nebi drugim masinama rekao da si probuden, a jos manje rekao od kuda ti znanje iz drugih sigurnosnih razloga.......


"Međutim, moram ovdje da navedem još jednu drugu Gurđijevljevu osobenost. Često je običavao da sebe samog namerno predstavlja u lošem svetlu. U tu svrhu navlačio je masku koja je trebalo da odbija druge ljude, umesto da ih privlači. Taj metod je u ranijim vremenima kod sufija bio vrlo omiljen; naziva se "Put malamata" ili "Put prekora". Šaihovi ili pirovi koji su išli "Putem prekora smatrani su posebno naprednim u svom duhovnom razvoju. Spoljnom svetu su se predstavljali u izrazito nepovoljnom svetlu, delimično da bi izbegli slavu i divljenje, ali i delom radi sopstvene zaštite. "Put malamata" je u našem vremenu pao u zaborav. Naravno da je taj metod praktikovan i u hrišćanstvu i u svim ostalim velikim religijama. Privlačenja prekora umesto hvale je u svim vremenima bio poznat metod. Međutim, on danas gotovo da više nije shvačen i obično je teško prihvatljiva ideja da neko namerno izvodi radnje koje izazivaju prekor.

Postoji određen razlog za idenje "Puteme malamata". On je povezan sa moćima koje okružuju ljude koji zauzimaju visoko mestou duhovnoj hijerahiji. U starom zoroastričkom učenju bila je poznata određena moć koja je nazivana "hvareno". Ona je bila karakteristika kraljeva. Onaj ko je posedovao "hvareno" imao je moć da privlači ljude. Imao je tu "kraljevsku crtu". Postojanje te moći bilo je prepoznatljivo na osnovu određenih obeležja ili osobina fizičkog tela. Ti znaci su pokazivali da je neki čovek bio predodređen za vrlo visku poziciju ili u materijalnoj ili duhovnoj oblasti. Buda je, na primer, navodno bio obeležen na taj način i ti znaci su kod njega bili prepoznati dok je još bio dete. Bio je predodređen da dostigne visok stepen duhovnog razvoja, međutim nije se moglo utvrditi da li će postati veliki kralj koji je bio pozvan da vlada svetom ili će postati duhovni posvećenik. Kada je neko ko je obeležen posedovanjem moći zvane "hvareno" želeo da ide duhovnim putem, morao je da se zaštiti od toga da bude gurnut u ulogu Mesije, od spoljnog uzvišeenja njegove ličnosti. Ljudi sa izuzetno visokim duhovnim predodređenjem idu, između ostalog, "Putem malamata", zato što žele da se zaštite od toga da budu smešteni na tron, a zatim usluživani i obožavani.

U jevanđeljima se može pročitati da je Isus tu "hvareno" moć posedovao u toliko neobičnoj meri, da su Jevreji na silu hteli da ga učine svojim kraljem. Međutim, takođe stoji da se uvek kada je postojala takva opasnost, povlačio i skrivao. Iz toga bi se moglo zaključiti da je Isus išao "Putem malamata", što bi moglo da bude nagovešteno u rečima: "ljudi su ga prezirali iodbacivali." Možda se sećate da je sveti Toma Kempijski u svom delu "O ugledanju na Hrista" dao savet da ako neko želi da sledi Isusa, neka u svemu što čini traži prekor, a ne slavu.

Iz toga možemo zaključiti da je "Put prekora" usputna pojava najvišeg stepena duhovnosti i da ječak i Isus Hrist išao tim putem, kako bi ispunio svoju misiju na Zamlji. Čak se čini da je to odgovarajući metod za svakoga kome preti opasnost da privuče onu vrstu obožavanja junaka koja se graniči sa idolopoklonstvom. Snaga lične privlačnosti je užasno iskušenje kome samo retki mogu da odole.

Gurđijev je spoznao već u mlađim godinama da raspolaže moćima te vrste. Ni u kom slučajune želim da predočim poređenje Gurđijeva sa Solomonom ili Budom, za koje se zna da su imali takva obeležja. Samo želim da kažem da mu je "hvareno kvalitet u određenoj mjeribio urođen i da je shvatio da zbog tog kvaliteta može da dospe u ulogu spoljnog autoriteta. U već u prethodnom predavanju pomenutom Gurđijevljevom spisu "Vesnik buduće sreće" iz 1933. godine, on objašnjava da je pre dvadeset jedne godine (dakle pre 1912.) odlučio da prihvati, kako kaže: "neprirodan način života", kako bi se zaštitio od posledica sopstvenog "hvarena".

Čovek koji takav napor preuzima na sebe se, na osnovu svog spoljašnog ponašanja, gotovo ne može razumeti, a baš je taka vslučaj bio Gurđijevljev"

-Gurđijev velika zagonetka, J.G.Bennet

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: pet dec 18, 2015 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
sector57 je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Međutim, moram ovdje da navedem još jednu drugu Gurđijevljevu osobenost. Često je običavao da sebe samog namerno predstavlja u lošem svetlu. U tu svrhu navlačio je masku koja je trebalo da odbija druge ljude, umesto da ih privlači. Taj metod je u ranijim vremenima kod sufija bio vrlo omiljen; naziva se "Put malamata" ili "Put prekora". Šaihovi ili pirovi koji su išli "Putem prekora smatrani su posebno naprednim u svom duhovnom razvoju. Spoljnom svetu su se predstavljali u izrazito nepovoljnom svetlu, delimično da bi izbegli slavu i divljenje, ali i delom radi sopstvene zaštite. "Put malamata" je u našem vremenu pao u zaborav.



Mislim da je Tin Ujević bio jedan od Malamata, u nekim aspektima svoga djelovanja.

Zamislite, umjetnik, visoko obrazovan, prevodilac, predavač štolijesvebio a da je ovisio o tome hoće li pljunuti nekom u tanjur kakko bi ovome ogadio jelo, i kako bi se najeo??? Je su li prve nabrojane kvalifikacije spojive s tako nečim? A sa pijanstvom?

Mislim da je to Tin radio iz istog razloga zbog kojeg su Sufji radili to što su radili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: pon dec 21, 2015 11:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 23, 2015 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Sto se tice tih reptila i ostalih vanzemaljaca i takvih tema, ocito je da postoje, ali mislim da smo popusili u toj mjeri sto svi dosta pricaju o tome, a nitko ne radi na sebi i svojem poboljsanju, a za to vrijeme oni rade sto hoce i na taj nacin daju i sebi dosta vremena, zasada meni ovo sve vise izgleda ko u filmu Snowpiercer. I mislim dok se taj prvi dio slagalice ne rijesi, sa ovim vecim kao sto su vanzemaljci i njihova kontrola nemozemo apsolutno nista, mora se ici stepenica po stepenicu.

Citat:
Čini mi se da nam u datim okolnostima preostaje jedino da se na individualnom nivou snalazimo onako kako najbolje znamo i umijemo, u skladu s nivoom svjesnosti kojeg smo do sada uspjeli ostvariti. To bi moglo kod nekih od nas, na primjer, podrazumijevati sprovođenje jedne inventure koja bi trebala pružiti odgovor na pitanje: „Koliko ja sada imam sredstava za preživljavanje jedne (radioaktivne) kataklizme i da li se nalazim na pogodnom mjestu“?


Kako ces znat di ce grunut nuklearka to nitko ne moze znat,, Jedino sto mislim ako grune da ce prvo gruvat po svim vecim gradovima.... Druga stvar di ces bjezat, koliko bi toga uopce trebao nosit sa sobom, gdje ces se nac kad se to dogodi. Pa nemozes bit spreman na sve.....

Spreman mozes biti jedino sam sa sobom....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sri dec 23, 2015 10:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
sector57 je napisao/la:
(...)Druga stvar di ces bjezat, koliko bi toga uopce trebao nosit sa sobom, gdje ces se nac kad se to dogodi. Pa nemozes bit spreman na sve.....



Prije neke četiri godine, već sam pokušao odgovoriti na ta pitanja u ovom članku:

Pripreme za slučaj opšteg belaja

...što se, naravno, ne treba uzeti previše ozbiljno. :roll:

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: čet dec 24, 2015 7:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
galaksija je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
(...)Druga stvar di ces bjezat, koliko bi toga uopce trebao nosit sa sobom, gdje ces se nac kad se to dogodi. Pa nemozes bit spreman na sve.....



Prije neke četiri godine, već sam pokušao odgovoriti na ta pitanja u ovom članku:

Pripreme za slučaj opšteg belaja

...što se, naravno, ne treba uzeti previše ozbiljno. :roll:

..


Naravno da ne, koliko je već katastrofa i armagedona najavljivano niti broj im se ne zna, netko konstantno smišljeno sije strah i nesigurnost među ljudima.
Ja bih takve katastrofičare javno prozvao i žestoko kaznio.
Sjetimo se proroka i proročanstava o 2012 godini, ne smijete nositi na sebi ništa što nije prirodnog podrijetla poput viskoze i sintetike, noć će trajati dve ili tri dana itd. Kad se ispostavilo da su pogriješili šutnuli su konzervu dalje i promjeniji priču preselivši je u neku alternativnu budućnost a dosta blogova je trajno ugašeno.
Sere mi se od takvih nebuloza što kani biti neka bude i na kraju krajeva mi smo duhovna a ne fizička bića pa šta i ako izgubimo fizičko tijelo, gubili smo ga kroz prošlost nebrojeno puta i evo nas opet.
Ne postoji život i smrt već rođenje i smrt tijela a život je vječan.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: čet dec 24, 2015 9:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
A došlo je i vrijeme kad slobodno možemo citirati i druga Tita:

Citat:
Drug Tito: „Radite i živite kao da će stalno biti mir a pripremajte se kao da će sutra izbiti rat.“




_______________
Skrenusmo s Titovog puta i... popušismo... multidimenzionalno (što bi reko Mujo).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sub feb 20, 2016 2:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Ovo u Siriji ce uskoro eskalirati nazalost, a za godinu dvije eto ga i kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII
PostPostano: sub feb 20, 2016 11:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
A došlo je i vrijeme kad slobodno možemo citirati i druga Tita:

Citat:
Drug Tito: „Radite i živite kao da će stalno biti mir a pripremajte se kao da će sutra izbiti rat.“


To je izvedenica od latinske poslovice: - ""Si vis pace, para bellum"". Iliti: - ""Želiš li mir, pripremaj se za rat"".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto mar 08, 2016 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
III svj. rat

Baš sam se bio nabrusio da vam svima kažem kako se vrtite oko istine kao mačka oko vruće kaše, pošto većinom spadate u duhovne istraživače i htio sam vam reći da vam je istina tako blizu nosa da je niste u stanju vidjeti, kadli se sjetim članka koji sam neki dan pročitao:

http://www.novi-svjetski-poredak.com/20 ... epolovilo/

Umjesto da analiziram vaše postove i pitam vas kako to da niste u stanju spojiti one bezbrojne elemente u vašim postovima koji čine istinu, pročitajte ovaj tekst iznad. Ima u tom tekstu daleko više smisla nego što ste ga vi u stanju iznjedriti i to samo zato jer izbjegavate ili niste u stanju sublimirati sve ono što već odavno znate. Da li je to povezano sa karmom ili samo sa Zavjerom, nisam siguran. Naime, činjenica je da je Zavjera usmjerila naš pogled na bezbroj detalja, razmrvila svako znanje u infinitezimalne dijelove upravo zato da nas spriječi da iz tih bezbrojnih mrvica stvorimo u svijesti sliku suštine. Vi ste tipični predstavnici istraživača koji su popušili foru naših gopspodara. Pa zar nisu ova vremena, vremena buđenja? ;-)
Moram biti malo i bezobrazan. U usporedbi s vama izgledam sebi kao da sam prosvijetljen i kao da spadam u Gurđijevljev unutarnji krug.
Godinama pokušavam ljudima bližima i daljima od sebe ukazati na to da je istina i struktura stvarnosti tako jednostavna da se može učiti već u osnovnoj školi. Pošto se ono što govorim jako malo razlikuje od onoga što drugi educirani istraživači govore zato što se služimo istim informacijama, sugovornici nisu u stanju uočiti ono što im je pred nosom i te podatke smatrati samo dijelovima slagalice koja je savršeno jednostavna u svojoj strukturi i pokriva temeljno znanje o stvarnosti. Iz te temeljne slike je onda beskrajno lako vidjeti kako je izvedeno ono što mi zovemo konkretna stvarnost.
Kako se u tekstu iz Kremanskog proročanstva kaže; rat je samo "čišćenje". Evo, za početak, volio bih da mi elaborirate zašto je u pitanju čišćenje", što je to "čišćenje". Ali pokušajte to elaborirati iz suštine stvarnosti, a ne samo da se Zemlja čisti zato jer smo zločesti i sl. Usput, što to uopće znači biti zločest, što je to zlo? Ili dobro? ;-)
Iz vaših postova o raznim temama koje čitam godinama vidim da smo se bavili istim stvarima. Zašto onda ja imam drugačiju predožbu stvarnosti od vas? Kako to znam? Pa tako što postavljate pitanja u kojima ste dali i odgovore a niste svjesni toga, niste povezali činjenice koje ste ranije izrekli sa novoizrečenima u suvislu i cjelovitu predodžbu i sl.
Možda samo nisam svjestan da sublimiranje nije sasvim česta osobina kod ljudi makako bili obrazovani i inteligentni. Valjda je to u pitanju. Pogotovo zato jer vidim da ste svi manje-više(na jednoj vrlo visokoj razini) vrlo inteligentne osobe.

Promatranje ovog potencijalnog rata iz perspektive bića koje se ne reinkarnira, koje vjeruje u dobro i zlo, koje vjeruje da je slobodna volja samo za one rijetke na ovoj planeti koji su izuzetno "duhovni", dok smo mi ostali automati, da nama upravlja netko izvan nas i da smo mi samo lutke na koncu ili nešto manje ili više slično, neće nas nikad dovesti do makar maglovite predodžbe o tome što je to Stvarnost i što je to Treći svjetski rat.
Onaj tko nije pročitao Skrivenu ruku, niz diskusija koje je na jednom forumu vodio entitet koji je rekao da spada u Iluminate, tko nije čitao Kasiopejce i Val, Tao, Zen, Advaita filozofiju, Teozofe i Antropozofe i njihova djela, možda i grčke folozofe, Budizam, knjige o reinkarnaciji i regresoterapiji, otmicama i o povijesti naše galaksije, Uvarova, Mišaka, Gurđijeva, Uspenskog, Muravjeva, da nabrojim samo neke od važnijih učenja, u jednom trenutku bi trebao, barem tako pretpostavljam jer se to meni dogodilo, povezati sve te stvari i uočiti kako se iz te gomile podataka pomalja jedna jasna, jednostavna slika stvarnosti. Pošto smo od rođenja programirani, sklapanje takve slagalice u jednu suvislu sliku zahtijeva dugogodišnji rad. Da smo to počeli učiti u osnovnoj školi, danas bi vrlo lako imali i energiju iz prostora, znali bi da smo vječni i znali bi da nikoga ne moramo nikad ubiti zato što je to naprosto nepotrebno.
Ono što je ovdje najvažnije reći je to da je Treći svjetski rat nevažan i da je najvažnija samo jedna stvar u cijelom našem fizičkom i nefizičkom postojanju: ŠTO SMO NAUČILI? ;-)


Sent from my iPad using Tapatalk


Zadnja izmjena: Solaris; uto mar 08, 2016 11:08 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz