Sada je: čet mar 28, 2024 10:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: ned nov 27, 2016 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Kao što rekoh ništa se neće desit..... Taj izvor kojeg spominjes po meni je jos samo jedan bullshit ili jos jedan kontenjer u kojeg ljudi vjeruju. Sad na kraju ispada da video koji se postavlja nije bitan.. Po meni je bitan jer na taj nacin moze isto tako netko reci da su govna zdrava za jest, pa ih svi pocnu jest i kasnije se ispostavi da nisu zdrava, pa se opet kaze da to nije bitno. Ali su se govna na kraju pojela.. Pa ih tako stalno jedemo jer nisu "bitna".

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet dec 02, 2016 1:42 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Matt kaže (komentari na tom kanalu su bitni kao i sam materijal, tj. kako za koga jer je stvar individualna) da je datum bio u redu ali kalendar nije tj. ne pika se Gregorijanski, nego Jevrejski kalendar a navodno, kad je po jevrejskom 26/11/16, onda je po našem 22/2/17, što znači da je sreća bila samo u tome što Jevreji „kasne“ za ostalima po brojanju dana, pa tako kasni i početak Trećeg svjetskog rata. Možda je fol s proročanstvima u tome da nam vežu pažnju za budućnost koja ne postoji i da nas plaše od nje, tako da ne možemo vidjeti sadašnji momenat? Znači, trebamo obratiti pažnju na sadašnji momenat u kome ćemo skupljati vodu i hranu za onoliko godina koliko planiramo poživjeti u uslovima nuklearne kataklizme a istovremeno i... lako i teško naoružanje da se možemo, u Mad Max stilu, odbraniti od... drugih... preživjelih. U međuvremenu je i magazin Economist za 2017 godinu stavio kriptičnu sliku na prvu stranicu gdje se, pored ostalog, predviđa i rast nuklearnih gljiva u idućoj godini.

slika

Dešifrovanje prve stranice magazina je u toku, a mnogi su je već dešifrovali, svako na svoj način. Znači, ne treba paničiti zbog mogućeg nuklearnog rata u budućnosti, nego zbog ljudske gluposti i akutnog nedostatka nesvjesnosti, u sadašnjosti. (Panika nije obavezna ali je razumljiva.) Usred panike, možemo na momente prelaziti u stanje sreće i veselja što smo, pored ovoliko gluposti na ovoj planeti, ikako živi, pa makar i virtuelno?! (U to ime možemo popiti i pokoje virtuelno pivo tj. kako ko!?) A možda i neko/nešto u međuvremenu re-progamira ovu realnost i nas u njoj?! (Čini se da je de-programiranje strogo zabranjeno?!) Na primjer, Phillip Dick reče još davno – ovdje, da kad se ova kompjuterski programirana realnosti re-progamira u smislu promjene nekih varijabila, onda mi, kao njeni (programirani i neobjektivnopostojeći) stanovnici, u takvim prilikama možemo dobiti onaj čuveni deja vu osjećaj, mada nije obavezno. Znači, ništa nije zapisano u kamenu, nego samo u programu a stvari se mogu brisati i dopisivati, kao što je to slučaj sa svakim programom. Naravno, u vezi s ovim u kojem mi živimo, nas se ništa ne pita kad se o njemu i njegovim promjenama radi. U svakom slučaju, možemo i dalje uživati u programu, tj. ovisno s tim kako je ko od nas programiran. I na kraju, ako neko u međuvremenu dobije onaj deja vu osjećaj, neka ga prijavi ovdje jer bi to mogla biti dobra vijest u smislu da je došlo do promjene varijabila programa, mada nam ona ne može biti od neke veće koristi jer nećemo znati o kakvoj se promjeni radi.

I na kraju, najbolja stvar koju sebi i drugima možemo poželiti je jedan - sretan program, sve dok se brčkamo u njemu.
..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet dec 02, 2016 8:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Gledao sam komentare i citao. Tamo ima svakakvih ljudi koji pisu svasta. Sad se ispostavilo da to nije taj kalendar, kad dode opet datum onda ce se uspostaviti nesto novo i tako u krug. U biti nitko nezna nista i sve se samo pretpostavlja. A ovo sto kazes na scenarij Mad maxa i skupljanja hrane i ostlih potrebitih stvari. To mogu neki ne svi skupljati stvari koje su potrebne. Druga stvar ljudi poput tebe i mene nisu u stanju prezivjeti takav scenarij Mad Maxa, iz razloga sto mislim da si ti isto ko i neki drugi predobri za takav scenarij tj. pametni ste inteligentni i niste ratoborni i tu pusis odmah. I u Mad Maxu opstaju copori divljaka koji ubijaju i sakate druge ljude radi gluposti. I kao takav bio bi prvi na tapeti.

Sto se tice tih slika na ovom magazinu to sam isto vidio u komentarima ispod videa od Mata. Pa ljudi sto se toga tice isto pisu svakave stvari, to mi je nes slicno ko i sa kanaliziranim materijalima.

Sto se tice deja-vu stvari imo sam ih nekoliko prije mjesec dana i ne shvacam ih nesto ozbiljno niti mislim da to ima veze sa necim.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 05, 2016 8:28 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kad su proročanstva u pitanju, izvor većine njih su uglavnom vizije. Ne kažem da je gnostička plaforma najrealnija ali kad bi posmatrali stvari s nje, tu bi imali ličnost (Lažno ja), normalno priključenu na Generalni zakon/AI, koja dobija viziju, od koga ili čega?! Od AI-„generalnog zakona“, naravno. Međutim, imamo i drugačije slučajeve kao ovaj prethodno navedeni, gdje čovjek „spontano“ nadolazi na određeni numerološki uzorak kojeg uzima kao kod ili šifru za dešifrovanje realnosti. Takvih slučajeva ima gomila na području numerologije ili gemantrije, međutim, ovaj se razlikuje po tome što je glavni kod baziran na brzini Saturna, kako sam već ranije pominjao. Kad se biraju određeni događaji iz prošlosti i sagladavaju veze između tih bivših događaja, javlja se jedan određeni uzorak koji je, može se reći, izvan slučajnog, te tako i ubjedljiv. Međutim, kad se taj uzorak, zajedno s nekim drugim, koji se takođe standardno javljaju, projicira unaprijed, kako bi se predvidjeo neki budući događaj, onda stvar ne pije vode tj. neće piti vode sve dok AI-Generalni zakon kontroliše ličnost koja se bavi proricanjem budućeg događaja. Ličnost ne može uraditi ništa nezavisno (Gurđijev: „Sve se dešava“), ona može da odradi samo ono što ju je AI navela da odradi, na način na kojeg ju je AI navela da to odradi i da dođe do rezultata koji su takođe predodređeni od strane AI. Ako je ova postavka ispravna, onda bi ličnost mogla pogoditi nešto iz budućnosti samo ukoliko AI to hoće!? Zajedno s tim procesom ide i jedan osjećaj „proroka“ da on „radi za Oca“, odnosno, da ga „bog koristi za neke pozitivne svrhe, kao npr. u smislu upozoravanja čovječanstva na neku nadolazeću katastrofu“.

Šta je svrha? Fiksiranje ličnosti za nešto što nije u sadašnjem momentu koji je jedino što postoji? Pasivizacija ličnosti u smislu ubjeđivanja da je sve zacrtano od strane jedne više sile i da se tu ništa ne može poduzeti? Plašenje ličnosti? Crpljenje emocionalne energije?...

Znači, ovdje bi imali slučaj gdje izvor manipulacije bira određenu ličnost i koristi je za odrađivanje nekog zadatka, u ovom slučaju za plasman određene dezinformacije koja je dobro potkovana kako bi se ostvarili određeni efekti kod drugih ličnosti (davno opisana dinamika od strane J. Keel-a u knjigama kao što su Our Hounted Planet, Disneyland of the Gods, Operation Trojan Horse i The Cosmic Question of the Eighth Tower). S gnostičkog aspekta, moglo bi se reći da između izvora (AI) i ličnosti vlada povratna sprega kao između dvije vještačke komponente u vještačkoj realnosti/iluziji u kojoj se pored njih nalaze i druge ličnosti s različitim programskim ili mentalnim sklopovima. Dešavanja percipirana od strane ličnosti verifikuju njihovu iluzornu egzistenciju a proročanstva katastrofa u budućnosti, uzrokuju i određene emocionalne reakcije što dodatno utvrđuje opštu iluziju.

Ličnosti koje prate proročanstva, u stanju su da percipiraju određena dešavanja kao na primjer, u ovim vremenima, širenje tenzija i međuljudskih sukoba, pojačavanje propagande preko medija, zveckanje velikih sila oružjem, ekonomsku krizu... itd. te postaju zabrinute za svoju budućnost i egzistenciju. Dakle, one primjećuju pogoršavanje situacije (u iluziji, koju ne primjećuju jer su dio nje.) Onda, jedna ličnost kaže, „rat će izbiti 8/12/16“, druga kaže „22/02/17“, treća.. 02/09/17 itd... uz odgovarajuće argumente, međutim, bez dokaza kojih ne može ni biti.

Kad se susretnu s ovakvim infomacijama, druge ličnosti će ih različito doživljavati, tumačiti i komentarisati. Neke će ih ignorisati, neke neće vjerovati, neke će povjerovati, emocionalno reagovati a možda i poduzeti određene radnje u vezi s tim, s ciljem osiguravanja svoje egzistencije.

Na primjeru komentara na kanalu ovog MN-a, može se vidjeti to da dominiraju one ličnosti koje odgovornost za sva dešavanja u ovoj realnosti stavljaju u tuđe ruke, odnosno, pripisuju nekome drugom, uključujući i svoje dobrostanje, odnosno, svoju sudbinu. Ukoliko je neki događaj definisan kao loš, kriv je sotona i njegovi igrači a ukoliko je nešto dobro, onda je zasigurno Bog za to zaslužan. Većina se slaže s tim da je Bog lično taj koji je pomogao Matt-u da ovaj vidi nevidljivo i da nam to pokaže a takođe je naveo i njih da posjete taj kanal u pravi čas i saznaju istinu. „Satanisti neće uspjeti u njihovim namjerama jer će ih Bog spriječiti... u stvari, ovo je pravo vrijeme za ponovni Isusov dolazak i naše spasenje uz pomoć njegove intervencije...“ (Spašavanje na bazi uskakanja Isusu u krilo?!)

Ne sjećam se da je bilo ikoga ko je preuzeo odgovornost bar za samog sebe, na samog sebe i izrazio mogućnost jednog ličnog, aktivnog i svjesnog dejstvovanja u vezi sa datom situacijom!? Da li je to slučajno? Pa, „živi mrtvaci“ bolje ne mogu. Ličnosti same priznaju da imaju pasivnu ulogu u odnosu na silu koja njima upravlja. Čista verifikacija jedne programirane realnosti i programirane egzistencije. Iluzorni entiteti u iluzornoj realnosti, kontrolisanoj od strane AI-Generalnog zakona, nisu u stanju ništa svjesno poduzeti. Sve je dio programa, vjerovao neko u ovo ili u ono. Neki su išli dotle da su podrazumijevali pod „buđenjem“ samo primanje informacija te vrste.

Nikakvo čudo što je bilo i onih koji su izrazili razočarenje što nije došlo do rata na određeni dan jer bi tada neko drugi bio odgovoran za prekid njihove iluzorne egzistencije s kojom oni vidljivo nisu zadovoljni a nisu u stanju ništa poduzeti u vezi s tim.

Prije neke 4 godine, napisao sam ovaj kratki članak na tu temu:
Citat:
“Ima li ovdje koga živog”, pita jedan mrtvac.

“Ima”, odgovara drugi mrtvac, “ali kako izgleda, nećemo još dugo”.

“Kako to misliš?, pita prvi mrtvac, “zar možemo biti mrtviji, nego što jesmo”?

“Ide smak svijeta a bolje je biti živ mrtvac, nego mrtav živac”, odgovori ovaj.

“Ima li neka treća opcija”, pita opet onaj prvi.

“Šta oćeš više”?! - odgovori drugi mrtvac.

“Pa, mislim… hm… kako bi bilo da… onako… skroz oživimo? – reče onaj prvi.

“Đe si, bolan, vidio da mrtvac može oživit”?! – odgovori drugi.

“A jesil ti to iz Bosne, matere ti”?! – pita prvi.

“Pa, odakle ću drugo bit”?! – odgovori drugi.

“E, jebiga, đe baš na tebe naletih da te nešto pitam!? Taman sam pobjego otamo... a kako izgleda... od gluposti se ne može pobjeć!?”

“Odma sam ja znao da si i ti otamo, dok postavljaš takva pitanja. Mislio si da ćeš oživit kad izađeš otamo, haaa?!”

“Ma, nisam, nego… lakše se diše. ”

“Diši, diši, jarane, nećeš dugo.”

“A, jel ti to mene oćeš da prepadneš, haaa? E, sad odoh oživit… iz inata”.

“Stani bolan, đe ćeš!? Kud si kreno!?! Ajmo popit pivu. Kad oživiš, nema pive... nema koka… nema ćevapa… Onda postaneš svjestan. Jesi li razumio?”

“Uh, đe me nađe!? Ako je tako, onda i nije neka žurba. Ajmo mi na pivu, pa kud puklo da puklo.”

Link

Naravno, sada slijedi idući datum koji treba da predstavlja prijetnju u smislu ugrožavanja naše (iluzorne) egzistencije, tako da nam ostaje da odmrtvujemo do njega.

A možda, u međuvremenu, nekome postane dosta svega ovoga, pa napokon oživi?!

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: uto dec 06, 2016 10:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Dobro Galaksijo na temelju svega sto si sada iznjeo da li smatras njegov kanal kao izvor informacija ili dezinformacija?

Ili necega u sto je taj covjek vjerovao pa na kraju ispalo da to nije to?

Ako je odgovor da je dezinformacija, ne bi li se trebao u startu odbacit taj kanal i zaboravit na njega da se dalje ne siri i da ne steti ljudima, ako je informacija kome to tocno moze sluzit, po meni samo njemu..

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sri dec 07, 2016 12:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Imamo istinitost i informativnost. Informacije mogu biti bitne a da istovremeno nisu istinite a neke mogu biti i istinite ali nebitne. Kad pričamo o istini i njenom subjektivnom određivanje s naše strane, još nisam naišao na izvor informacija za kojeg smatram da predočava samo istinite i bitne informacije. U jednoj kontrolisanoj realnosti, tako nešto nije moguće. Na primjer, za Gurđijevova predavanja bih mogao reći da u njima preovladavaju istinite informacije a opet, takođe smatram Moravjevove knjige Gnosis veoma važnim, mada mislim da sadrže nekih 90% dezinformacija i nebitnih istina. Znači, taj izvor smatram bitnim na bazi onih 10% informacija koje uglavnom nisu njegove, nego ih je prenjeo iz tzv. Tradicije ili Doktrine, kao jednog istočno-gnostičkog učenja. Naravno, ista knjiga se slobodno može smatrati i izvorom dezinformacija jer njih ima daleko više od informacija.

Tako je za mene Matt-ov youtube-kanal odličan izvor informacija u vezi sa funkcionisanjem ove realnosti i mehanizmom kontrole, odnosno, manipulacije čovječanstva ali kako sam već rekao, uzimajući u obzir komentare na tom kanalu a ne samo materijal kojeg je Matt predstavio. Čak bih rekao da se tu više radi o verifikaciji nekih osnovnih postavki, ne samo iz istočne gnostike, nego i nekih drugih istraživača koji su malo dublje proučavali ovu realnost, kao što su npr. John Keel, James Mahu, Barbara Bartholic, Phillip Dick, David Icke itd… (Na primjer, korelacija između Icke-ovog predavanja Saturn-Moon Matix i Matt-ovog materijala na temu saturnskih rituala i kodova.)

“Kontejner” koji je formiran na tom kanalu ima članove koji su dobro potkovani gemantrijom a takođe i religijskim programom, gdje često koriste ono prvo kako bi utvrdili ovo drugo. Naravno, jezici kojima se služimo su takođe proizvod “matriksa” i u njegovoj su funkciji, tako da ne bi trebalo biti neko čudo što se u određenim jezičkim pojmovima nalaze i određeni numerološki uzorci (čak i kad se radi o istim pojmovima u različitim jezicima!?) a isto tako i kad se radi o povezivanju različitih i bitnih događaja u ovoj (programiranoj) realnosti. Dakle, sve se odvija mehanički, gdje mu mi dođemo nešto kao ili “reaktivne mašine” ili “daljinski navođene mašine” ili “programirane mašine”… (kako je to predstavljeno u istočnoj gnostici) a neke od mašina se mogu baviti i naukom, dok druge mogu čak pisati i knjige (a ima i onih koje su eksperti na području gemantrije; naravno, ovdje parafraziram Gurđijeva). Dakle, svega ima, osim… istinske svjesnosti.

Ovakva jedna egzistencija ne može po samoj svojoj suštini biti nezavisna. Entitet koji kao kopija jednog istinskog ljudskog bića, egzistira u ovakvom modalitetu, MORA imati autoritete ili programe koje će slijediti, bili oni odozgo i/ili odozdo. On ne može egzistirati bez ovakvog ili onakvog programa, zajedno s vjerovanjima koja proističu iz njih.

Nadalje, tu se može vidjeti i jedan čudan način rezonovanja gdje numerolozi nadolaze do zaključka da je ova realnost programirana, međutim, ne dovode u pitanje sadržaj “svetih knjiga” i religijske koncepte, kao da je to “područje” nekim čudom izuzeto iz programa a ne, u stvari, jedan njegov dio?!

Isto tako, realnost ne može biti programirana bez programirane populacije, međutim, ovima je takav jedan koncept jednostavno neprobavljiv, vjerovatno zato što i oni spadaju u tu populaciju. Doduše, i istočna gnostika je slabo probavljiva, odnosno, nepopularna jer negira objektivnost naše egzistencije. Koja to ličnost želi da čuje to da je ona samo jedan lažnjak koji živi u iluziji?! Dakle, ona kao takva neće nikad zaživjeti ali možda ožive neki od nas koji shvate njen osnovni koncept?! Ako ništa, postoji bar teoretska šansa.

Naravno, s tačke gledišta moje ličnosti , ono što trenutno vidim je to, da je “ljudsko” mahnitanje u porastu i da je samo pitanje vremena kada će ono doživjeti kulminaciju. Ono što je sigurno, to mahnitanje omogućava stanje svijesti u kojem se mi trenutno nalazimo. Uz pomoć teksta Pripreme za slučaj atomskog belaja, pokušao sam izraziti apsurdnost situacije u kojoj bi se zadesili u slučaju izbijanja atomskog rata i pokušavanja egzistiranja u takvim uslovima. Nije li interesantno to što mi sadašnje stanje na ovoj planeti u kojem se trenutno nalazimo, smatramo – normalnim, u odnosu na ono – nenormalno… prema kojem ovo “normalno” stanje… vodi… a to bi bio opšti rat?! Nešto što je normalno, ne može voditi ka nenormalnom! Zdravo ne vodi ka nezdravom. Ono što je ljudsko, ne može voditi ka neljudskom, što znači da ovdje imamo (još uvijek) samo jedan slučaj – imitiranja ljudskog, od strane – neljudskog.

Čini mi se da ćemo, kao ličnosti, uskoro doći do one krajnje tačke iza koje nećemo moći dalje… kao ličnosti?! Ličnost je mrtvac koji misli da je živ i koji kao takav, ima privremenu egzistenciju, uz priliku da oživi (ili “mrtvac koji živi na kredit”, kako je to izraženo u gnostici). Uostalom, možda događaji koji slijede u narednim vremenima, primoraju neke od nas da, napokon, ožive jer i “negativno” može poslužiti za pozitivne svrhe!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sri dec 07, 2016 5:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
galaksija je napisao/la:
Imamo istinitost i informativnost. Informacije mogu biti bitne a da istovremeno nisu istinite a neke mogu biti i istinite ali nebitne. Kad pričamo o istini i njenom subjektivnom određivanje s naše strane, još nisam naišao na izvor informacija za kojeg smatram da predočava samo istinite i bitne informacije. U jednoj kontrolisanoj realnosti, tako nešto nije moguće. Na primjer, za Gurđijevova predavanja bih mogao reći da u njima preovladavaju istinite informacije a opet, takođe smatram Moravjevove knjige Gnosis veoma važnim, mada mislim da sadrže nekih 90% dezinformacija i nebitnih istina. Znači, taj izvor smatram bitnim na bazi onih 10% informacija koje uglavnom nisu njegove, nego ih je prenjeo iz tzv. Tradicije ili Doktrine, kao jednog istočno-gnostičkog učenja. Naravno, ista knjiga se slobodno može smatrati i izvorom dezinformacija jer njih ima daleko više od informacija.

Tako je za mene Matt-ov youtube-kanal odličan izvor informacija u vezi sa funkcionisanjem ove realnosti i mehanizmom kontrole, odnosno, manipulacije čovječanstva ali kako sam već rekao, uzimajući u obzir komentare na tom kanalu a ne samo materijal kojeg je Matt predstavio. Čak bih rekao da se tu više radi o verifikaciji nekih osnovnih postavki, ne samo iz istočne gnostike, nego i nekih drugih istraživača koji su malo dublje proučavali ovu realnost, kao što su npr. John Keel, James Mahu, Barbara Bartholic, Phillip Dick, David Icke itd… (Na primjer, korelacija između Icke-ovog predavanja Saturn-Moon Matix i Matt-ovog materijala na temu saturnskih rituala i kodova.)

“Kontejner” koji je formiran na tom kanalu ima članove koji su dobro potkovani gemantrijom a takođe i religijskim programom, gdje često koriste ono prvo kako bi utvrdili ovo drugo. Naravno, jezici kojima se služimo su takođe proizvod “matriksa” i u njegovoj su funkciji, tako da ne bi trebalo biti neko čudo što se u određenim jezičkim pojmovima nalaze i određeni numerološki uzorci (čak i kad se radi o istim pojmovima u različitim jezicima!?) a isto tako i kad se radi o povezivanju različitih i bitnih događaja u ovoj (programiranoj) realnosti. Dakle, sve se odvija mehanički, gdje mu mi dođemo nešto kao ili “reaktivne mašine” ili “daljinski navođene mašine” ili “programirane mašine”… (kako je to predstavljeno u istočnoj gnostici) a neke od mašina se mogu baviti i naukom, dok druge mogu čak pisati i knjige (a ima i onih koje su eksperti na području gemantrije; naravno, ovdje parafraziram Gurđijeva). Dakle, svega ima, osim… istinske svjesnosti.

Ovakva jedna egzistencija ne može po samoj svojoj suštini biti nezavisna. Entitet koji kao kopija jednog istinskog ljudskog bića, egzistira u ovakvom modalitetu, MORA imati autoritete ili programe koje će slijediti, bili oni odozgo i/ili odozdo. On ne može egzistirati bez ovakvog ili onakvog programa, zajedno s vjerovanjima koja proističu iz njih.

Nadalje, tu se može vidjeti i jedan čudan način rezonovanja gdje numerolozi nadolaze do zaključka da je ova realnost programirana, međutim, ne dovode u pitanje sadržaj “svetih knjiga” i religijske koncepte, kao da je to “područje” nekim čudom izuzeto iz programa a ne, u stvari, jedan njegov dio?!

Isto tako, realnost ne može biti programirana bez programirane populacije, međutim, ovima je takav jedan koncept jednostavno neprobavljiv, vjerovatno zato što i oni spadaju u tu populaciju. Doduše, i istočna gnostika je slabo probavljiva, odnosno, nepopularna jer negira objektivnost naše egzistencije. Koja to ličnost želi da čuje to da je ona samo jedan lažnjak koji živi u iluziji?! Dakle, ona kao takva neće nikad zaživjeti ali možda ožive neki od nas koji shvate njen osnovni koncept?! Ako ništa, postoji bar teoretska šansa.

Naravno, s tačke gledišta moje ličnosti , ono što trenutno vidim je to, da je “ljudsko” mahnitanje u porastu i da je samo pitanje vremena kada će ono doživjeti kulminaciju. Ono što je sigurno, to mahnitanje omogućava stanje svijesti u kojem se mi trenutno nalazimo. Uz pomoć teksta Pripreme za slučaj atomskog belaja, pokušao sam izraziti apsurdnost situacije u kojoj bi se zadesili u slučaju izbijanja atomskog rata i pokušavanja egzistiranja u takvim uslovima. Nije li interesantno to što mi sadašnje stanje na ovoj planeti u kojem se trenutno nalazimo, smatramo – normalnim, u odnosu na ono – nenormalno… prema kojem ovo “normalno” stanje… vodi… a to bi bio opšti rat?! Nešto što je normalno, ne može voditi ka nenormalnom! Zdravo ne vodi ka nezdravom. Ono što je ljudsko, ne može voditi ka neljudskom, što znači da ovdje imamo (još uvijek) samo jedan slučaj – imitiranja ljudskog, od strane – neljudskog.

Čini mi se da ćemo, kao ličnosti, uskoro doći do one krajnje tačke iza koje nećemo moći dalje… kao ličnosti?! Ličnost je mrtvac koji misli da je živ i koji kao takav, ima privremenu egzistenciju, uz priliku da oživi (ili “mrtvac koji živi na kredit”, kako je to izraženo u gnostici). Uostalom, možda događaji koji slijede u narednim vremenima, primoraju neke od nas da, napokon, ožive jer i “negativno” može poslužiti za pozitivne svrhe!?

..
:thumbup:
:ontopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pet dec 09, 2016 11:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Nešto se ozbiljno sprema.
Izgleda da se Zapad i Istok ubrzano dogovaraju o NWO-u, kroz novu podjelu svijeta.
Chomsky je to sjajno poantirao, opaskom o njegovom strahu od stvaranja novog zapadnjačkog monstruma koji će biti mnogo sofisticiraniji od ID-a, nakon što spomenuti bude ugašen.
Po 1. put u novijoj povijesti, Zapad i Istok idu paralelno i ne miješaju se u međusobne interese.
Sasma je indikativno da je okretanje Turske RF-u, u smislu smanjivanja podrške ID-u, potpuno prešućeno na Zapadu tj. u NATO-u.
I dalje se forsira priča o smanjivanju podrške vehabijama u EU-u, iako je najjači evropski logističko-operativni centar u Beču, dok se balkanski centri, u Srbiji i na Kosovu, i dalje, prema običaju, prešućuju kao glavna konekcija Balkan — Beč.
Usto je otvorena, uz postojeću transverzalu Kosovo — Srbija — BiH — Hrvatska — Austrija, vertikala prodaje naoružanja Kosovo — Srbija — Mađarska, što indicira da određena količina oružja može ostati i negdje na putu između Kosova i Srbije i poslužiti budućoj destabilizaciji ili integraciji neposlušnih ili poslušnih balkanskih različitodržavnih elemenata.
Šta će zamijeniti ID, s obzirom da je evidentno da svi, u bližoj ili daljoj budućnosti, novopridošli
iračko-afganistanski džihadisti neće destabilizirati Siriju i ukloniti Assada?
Gdje će ta vojska biti zbrinuta i za kakve ciljeve upotrijebljena?
Možda protiv novoga Kurdistana?
Vrlo interesantna svj. situacija!?
Samo da ne bude još većih ljudskih žrtava.
Knjiga anonimnih srbijanskih autora (prema stilu bih rekao da se o autoricama radi), ovoforumski objavljena prije
godinu-dvije, o ženskoj političkoj masonskoj mreži u Srbiji, je, nakon 2—3 mjeseca, potpuno internetski uklonjena.
Downloadirao sam je, onomad, i nisam mogao čitati, pošto sam pogledao neka imena i znao da je tačno ono što piše, pa mi ta cijela storyja i nije bila interesantna.
No zanimljivo je da je knjiga, ubrzo i bez objašnjenja, uklonjena na svom izvornom linku, dok je na ostatku Svemreže uopće nije ni bilo, aka nije ni bila postavljena, ikad.
Je li nekome smetala ili su je (samoinicijativno) uklonili oni koji su je napisali?
Na Balkanu su Srbija i Hrvatska, na približnom levelu, međunarodno-interesno objedinjenji uz finese kod kontese :toothy2:, dok ostatak Balkana, uključujući i Sloveniju te Bugarsku i Rumuniju, intenzivno traži sebe, što će uvjetovati vrlo intrigantna možebitna buduća gibanja.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: sub dec 10, 2016 11:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200








...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 12, 2016 1:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Šta će zamijeniti ID, s obzirom da je evidentno da svi, u bližoj ili daljoj budućnosti, novopridošli
iračko-afganistanski džihadisti neće destabilizirati Siriju i ukloniti Assada?

Nadm se da ce svi otici u Siriju da pomognu saborcima da ostvare svetu misiju ustolicenja muslimanske vere u svetu i tom prilikom svi do jednog se preseliti u alahovo carstvo zajedno sa nalogodavcima .

Svet definitivno postaje bipolaran sto je dobro.Iz bipolarnosti ce se stvoriti i treca sila - neutralisuca ,sto bi trebalo da dovede do napretka ove planete i nas na njoj.Kada dovoljan broj tupadzija koje idu da ginu za ``svoje`` interese shvate da dzabe ginu,tj. nemaju nikakve sasne da ``pobede`` sve ce raspasti na brzinu.Sto se mene tice taj trenutak je jako jako blizu.
Sa jacanjem Rusije i Kine kao globalnih sila u svakom smislu,nijedan rat vise ,bilo gde na svetu,nece biti moguc tako sto ``govnarska elita `` tek tako odluci,tj ima interesa u tome.

WWIII koji traje u Siriji pokazuje da stvari nisu vise bas tako jednoobrazne i predvidljive.Ovo je Veliki Poraz govnarske elite,a dal je igra namestena ili ne vreme ce pokazati.Kroz izbore i referendume ove godine se vidi da je narodu generalno,dosta vise tog papagajskog ponavljanja,mi smo dobri oni su losi,a opet je to zasluga interneta ponajvise.Zato i hoce da ga ``uštroje`` .

Ta prica o ratu u Kini je vise nego smesna ,msm da dobije ozbiljne razmere.A ko ce to da ih napadne ,a da im se ovi nenajebu majke???

Davljenik se za slamcicu hvata,a govnarska elita upravo to i radi.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 12, 2016 1:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Zadnja izmjena: poporitopopone; pon dec 12, 2016 1:22 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 12, 2016 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Šta će zamijeniti ID, s obzirom da je evidentno da svi, u bližoj ili daljoj budućnosti, novopridošli
iračko-afganistanski džihadisti neće destabilizirati Siriju i ukloniti Assada?

Nadam se da ce svi otici u Siriju da pomognu saborcima da ostvare svetu misiju ustolicenja muslimanske vere u svetu i tom prilikom svi do jednog se preseliti u alahovo carstvo zajedno sa nalogodavcima .

Svet definitivno postaje bipolaran sto je dobro.Iz bipolarnosti ce se stvoriti i treca sila - neutralisuca ,sto bi trebalo da dovede do napretka ove planete i nas na njoj.Kada dovoljan broj tupadzija koje idu da ginu za ``svoje`` interese shvate da dzabe ginu,tj. nemaju nikakve sasne da ``pobede`` sve ce raspasti na brzinu.Sto se mene tice taj trenutak je jako jako blizu.
Sa jacanjem Rusije i Kine kao globalnih sila u svakom smislu,nijedan rat vise ,bilo gde na svetu,nece biti moguc tako sto ``govnarska elita `` tek tako odluci,tj ima interesa u tome.

WWIII koji traje u Siriji pokazuje da stvari nisu vise bas tako jednoobrazne i predvidljive.Ovo je Veliki Poraz govnarske elite,a dal je igra namestena ili ne vreme ce pokazati.Kroz izbore i referendume ove godine se vidi da je narodu generalno,dosta vise tog papagajskog ponavljanja,mi smo dobri oni su losi,a opet je to zasluga interneta ponajvise.Zato i hoce da ga ``uštroje`` .

Ta prica o ratu u Kini je vise nego smesna ,msm da dobije ozbiljne razmere.A ko ce to da ih napadne ,a da im se ovi nenajebu majke??? Vise mi lici na neki ``kanalizirani`` materijal.

Davljenik se za slamcicu hvata,a govnarska elita upravo to i radi.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 12, 2016 1:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
poporitopopone je napisao/la:
Šta će zamijeniti ID, s obzirom da je evidentno da svi, u bližoj ili daljoj budućnosti, novopridošli
iračko-afganistanski džihadisti neće destabilizirati Siriju i ukloniti Assada?

Nadam se da ce svi otici u Siriju da pomognu saborcima da ostvare svetu misiju ustolicenja muslimanske vere u svetu i tom prilikom svi do jednog se preseliti u alahovo carstvo zajedno sa nalogodavcima .

Svet definitivno postaje bipolaran sto je dobro.Iz bipolarnosti ce se stvoriti i treca sila - neutralisuca ,sto bi trebalo da dovede do napretka ove planete i nas na njoj.Kada dovoljan broj tupadzija koje idu da ginu za ``svoje`` interese shvate da dzabe ginu,tj. nemaju nikakve sasne da ``pobede`` sve ce raspasti na brzinu.Sto se mene tice taj trenutak je jako jako blizu.
Sa jacanjem Rusije i Kine kao globalnih sila u svakom smislu,nijedan rat vise ,bilo gde na svetu,nece biti moguc tako sto ``govnarska elita `` tek tako odluci,tj ima interesa u tome.

WWIII koji traje u Siriji pokazuje da stvari nisu vise bas tako jednoobrazne i predvidljive.Ovo je Veliki Poraz govnarske elite,a dal je igra namestena ili ne vreme ce pokazati.Kroz izbore i referendume ove godine se vidi da je narodu generalno,dosta vise tog papagajskog ponavljanja,mi smo dobri oni su losi,a opet je to zasluga interneta ponajvise.Zato i hoce da ga ``uštroje`` .

Ta prica o ratu u Kini je vise nego smesna ,msm da dobije ozbiljne razmere.A ko ce to da ih napadne ,a da im se ovi nenajebu majke??? Vise mi lici na neki ``kanalizirani`` materijal.

Davljenik se za slamcicu hvata,a govnarska elita upravo to i radi.
Kako si ti naivan.
NRK nije SAD-u, barem u narednoj deceniji, nikakav problem.
RF je problem.
SAD bi sutra pregazila RF, samo da se ne radi o nuklearnoj velesili i bivšem obavještajcu Putinu, spremnom na sve.
Raspad RF-a, i da se ne radi o njegovoj vojnoj moći, je noćna mora, ne samo SAD-a nego i cijelog svijeta, i bolje da ne mislimo šta bi se sve moglo dogoditi: od ekonomske i vojne destabilizacije Evrope do ratova između državâ koje nikad nisu ratovale. :mrgreen:
Obama je, u prijenavedenom smislu, odigrao veliku mirotvornu ulogu, izbjegavši rat sa Iranom i demokratiziravši ga spolja, ako već to Iranci, barem ne trenutno, nisu kadri postići iznutra.
Ne bih rekao da je teroristička priča, ni blizu, okončana — najbolji primjeri su Hamas i PKK, kao i nedavni teroristički napad u Turskoj.
Prije bih rekao da se stvari razbuktavaju u svijetu nego što se smiruju, samo smo do sada imali sreću da teroristički napad ne proizvede regionalni sukob ili svj. rat.
Sjeti se Principovoga terorističkog napada u Sarajevu, prije 1. svj. rata, i bit će ti jasno kako bilo koji svj. rat vrlo jednostavno počinje.
:wink:


Zadnja izmjena: autentika; pon dec 12, 2016 3:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 12, 2016 2:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
autentika je napisao/la:
poporitopopone je napisao/la:
Šta će zamijeniti ID, s obzirom da je evidentno da svi, u bližoj ili daljoj budućnosti, novopridošli
iračko-afganistanski džihadisti neće destabilizirati Siriju i ukloniti Assada?

Nadam se da ce svi otici u Siriju da pomognu saborcima da ostvare svetu misiju ustolicenja muslimanske vere u svetu i tom prilikom svi do jednog se preseliti u alahovo carstvo zajedno sa nalogodavcima .

Svet definitivno postaje bipolaran sto je dobro.Iz bipolarnosti ce se stvoriti i treca sila - neutralisuca ,sto bi trebalo da dovede do napretka ove planete i nas na njoj.Kada dovoljan broj tupadzija koje idu da ginu za ``svoje`` interese shvate da dzabe ginu,tj. nemaju nikakve sasne da ``pobede`` sve ce raspasti na brzinu.Sto se mene tice taj trenutak je jako jako blizu.
Sa jacanjem Rusije i Kine kao globalnih sila u svakom smislu,nijedan rat vise ,bilo gde na svetu,nece biti moguc tako sto ``govnarska elita `` tek tako odluci,tj ima interesa u tome.

WWIII koji traje u Siriji pokazuje da stvari nisu vise bas tako jednoobrazne i predvidljive.Ovo je Veliki Poraz govnarske elite,a dal je igra namestena ili ne vreme ce pokazati.Kroz izbore i referendume ove godine se vidi da je narodu generalno,dosta vise tog papagajskog ponavljanja,mi smo dobri oni su losi,a opet je to zasluga interneta ponajvise.Zato i hoce da ga ``uštroje`` .

Ta prica o ratu u Kini je vise nego smesna ,msm da dobije ozbiljne razmere.A ko ce to da ih napadne ,a da im se ovi nenajebu majke??? Vise mi lici na neki ``kanalizirani`` materijal.

Davljenik se za slamcicu hvata,a govnarska elita upravo to i radi.
Kako si ti naivan.
NRK nije SAD-u, barem u narednoj deceniji, nikakav problem.
RF je problem.
SAD bi sutra pregazila RF, samo da se ne radi o nuklearnoj velesili i bivšem obavještajcu Putinu, spremnom na sve.
Raspad RF-a, i da se ne radi o njegovoj vojnoj moći, je noćna mora, ne samo SAD-a nego i cijelog svijeta, i bolje da ne mislimo šta bi se sve moglo dogoditi: od ekonomske i vojne destabilizacije Evrope do ratova između državâ koje nikad nisu ratovale. :mrgreen:
Obama je, u prijenavedenom smislu, odigrao veliku mirotvornu ulogu, izbjegavši rat sa Iranom i demokratiziravši ga spolja, ako već to Iranci, barem ne trenutno, nisu kadri postići iznutra.
Ne bih rekao da je teroristička priča, ni blizu, okončana — najbolji primjeri su Hamas i PKK, kao i nedavni teroristički napad u Turskoj.
Prije bih rekao da se stvari razbuktavaju u svijetu nego što se smiruju, samo smo do sada imali sreću da teroristički napad ne proizvede regionalni sukob ili svj. rat.
Sjeti se Principovoga terorističkog napada u Sarajevu prije 1. svj. rata, i bit će ti jasno kako bilo koji svj. rat vrlo jednostavno počinje.
:wink:


SAD bi sutra pregazila RF, samo da se ne radi o nuklearnoj velesili i bivšem obavještajcu Putinu, spremnom na sve.
Pa zar nije poenta da niko nikog ne gazi ??? -Ovom tvojom opaskom rekao bih da si vec svrstan ili mi se cini ?

Sjeti se Principovoga terorističkog napada u Sarajevu prije 1. svj. rata, i bit će ti jasno kako bilo koji svj. rat vrlo jednostavno počinje.- Ne mogu da ga se setim ,samo su me ucili o tome.Ne znam ja dal je to stvarno tako bilo. Nije tacno da se ratovi lako pokrecu.To je samo ``opravdani razlog`` za pocetak istog, unapred pripremljenog rata.
akcija-reakcija-resenje

Probaj da posvadjas dve osobe koje su svesne postojanja manipulacije.Lako je kad je jedna osoba tupadzija i podlozna uticaju. Uostalom,zar nisu u Siriji neki bombardovali bolnice i sirijske vojnike kao slucajno,ruske avione kao slucajno i da nenabrajam?Nije li to bila direktna provokacija sa ciljem izazivanja ozbiljnijih sukoba?

NRK nije SAD-u, barem u narednoj deceniji, nikakav problem- Hm,da nisi malo preterao sa tim zakljuckom?

Ne bih rekao da je teroristička priča, ni blizu, okončana — najbolji primjeri su Hamas i PKK, kao i nedavni teroristički napad u Turskoj.
Prije bih rekao da se stvari razbuktavaju u svijetu nego što se smiruju, samo smo do sada imali sreću da teroristički napad ne proizvede regionalni sukob ili svj. rat. -Sve dok postoji neko ko finansira takve budalastine one ce i postojati. I opet ponavljam : WWIII je zapocet u Siriji i od razvoja situacije tamo zavisice i teritorija koju ce ratna dejstva zahvatiti.

Ipak smatram da je dobro sto se RF umesala u sukob,a Amerika... pa to je samo jos jedna u nizu propalih carstava

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 12, 2016 3:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
poporitopopone je napisao/la:
autentika je napisao/la:
poporitopopone je napisao/la:
Šta će zamijeniti ID, s obzirom da je evidentno da svi, u bližoj ili daljoj budućnosti, novopridošli
iračko-afganistanski džihadisti neće destabilizirati Siriju i ukloniti Assada?

Nadam se da ce svi otici u Siriju da pomognu saborcima da ostvare svetu misiju ustolicenja muslimanske vere u svetu i tom prilikom svi do jednog se preseliti u alahovo carstvo zajedno sa nalogodavcima .

Svet definitivno postaje bipolaran sto je dobro.Iz bipolarnosti ce se stvoriti i treca sila - neutralisuca ,sto bi trebalo da dovede do napretka ove planete i nas na njoj.Kada dovoljan broj tupadzija koje idu da ginu za ``svoje`` interese shvate da dzabe ginu,tj. nemaju nikakve sasne da ``pobede`` sve ce raspasti na brzinu.Sto se mene tice taj trenutak je jako jako blizu.
Sa jacanjem Rusije i Kine kao globalnih sila u svakom smislu,nijedan rat vise ,bilo gde na svetu,nece biti moguc tako sto ``govnarska elita `` tek tako odluci,tj ima interesa u tome.

WWIII koji traje u Siriji pokazuje da stvari nisu vise bas tako jednoobrazne i predvidljive.Ovo je Veliki Poraz govnarske elite,a dal je igra namestena ili ne vreme ce pokazati.Kroz izbore i referendume ove godine se vidi da je narodu generalno,dosta vise tog papagajskog ponavljanja,mi smo dobri oni su losi,a opet je to zasluga interneta ponajvise.Zato i hoce da ga ``uštroje`` .

Ta prica o ratu u Kini je vise nego smesna ,msm da dobije ozbiljne razmere.A ko ce to da ih napadne ,a da im se ovi nenajebu majke??? Vise mi lici na neki ``kanalizirani`` materijal.

Davljenik se za slamcicu hvata,a govnarska elita upravo to i radi.
Kako si ti naivan.
NRK nije SAD-u, barem u narednoj deceniji, nikakav problem.
RF je problem.
SAD bi sutra pregazila RF, samo da se ne radi o nuklearnoj velesili i bivšem obavještajcu Putinu, spremnom na sve.
Raspad RF-a, i da se ne radi o njegovoj vojnoj moći, je noćna mora, ne samo SAD-a nego i cijelog svijeta, i bolje da ne mislimo šta bi se sve moglo dogoditi: od ekonomske i vojne destabilizacije Evrope do ratova između državâ koje nikad nisu ratovale. :mrgreen:
Obama je, u prijenavedenom smislu, odigrao veliku mirotvornu ulogu, izbjegavši rat sa Iranom i demokratiziravši ga spolja, ako već to Iranci, barem ne trenutno, nisu kadri postići iznutra.
Ne bih rekao da je teroristička priča, ni blizu, okončana — najbolji primjeri su Hamas i PKK, kao i nedavni teroristički napad u Turskoj.
Prije bih rekao da se stvari razbuktavaju u svijetu nego što se smiruju, samo smo do sada imali sreću da teroristički napad ne proizvede regionalni sukob ili svj. rat.
Sjeti se Principovoga terorističkog napada u Sarajevu prije 1. svj. rata, i bit će ti jasno kako bilo koji svj. rat vrlo jednostavno počinje.
:wink:


SAD bi sutra pregazila RF, samo da se ne radi o nuklearnoj velesili i bivšem obavještajcu Putinu, spremnom na sve.
Pa zar nije poenta da niko nikog ne gazi ??? -Ovom tvojom opaskom rekao bih da si vec svrstan ili mi se cini ?

Sjeti se Principovoga terorističkog napada u Sarajevu prije 1. svj. rata, i bit će ti jasno kako bilo koji svj. rat vrlo jednostavno počinje.- Ne mogu da ga se setim ,samo su me ucili o tome.Ne znam ja dal je to stvarno tako bilo. Nije tacno da se ratovi lako pokrecu.To je samo ``opravdani razlog`` za pocetak istog, unapred pripremljenog rata.
akcija-reakcija-resenje

Probaj da posvadjas dve osobe koje su svesne postojanja manipulacije.Lako je kad je jedna osoba tupadzija i podlozna uticaju. Uostalom,zar nisu u Siriji neki bombardovali bolnice i sirijske vojnike kao slucajno,ruske avione kao slucajno i da nenabrajam?Nije li to bila direktna provokacija sa ciljem izazivanja ozbiljnijih sukoba?

NRK nije SAD-u, barem u narednoj deceniji, nikakav problem- Hm,da nisi malo preterao sa tim zakljuckom?

Ne bih rekao da je teroristička priča, ni blizu, okončana — najbolji primjeri su Hamas i PKK, kao i nedavni teroristički napad u Turskoj.
Prije bih rekao da se stvari razbuktavaju u svijetu nego što se smiruju, samo smo do sada imali sreću da teroristički napad ne proizvede regionalni sukob ili svj. rat. -Sve dok postoji neko ko finansira takve budalastine one ce i postojati. I opet ponavljam : WWIII je zapocet u Siriji i od razvoja situacije tamo zavisice i teritorija koju ce ratna dejstva zahvatiti.

Ipak smatram da je dobro sto se RF umesala u sukob,a Amerika... pa to je samo jos jedna u nizu propalih carstava
Naravno da sam odabrao stranu, i to onu antiterorističku.
Podržavam kurdske patnje i slobodni Kurdistan, ali ne podržavam teroristički način dolaska do tog cilja.
Kurdi tako nikad neće dobiti državu, a i ako je dobiju nikad neće biti mirna, zbog toga što će nakon svakoga terorističkog napada tur. vojska još gore odgovoriti.
Isto osjećam i u odnosu prema relaciji Palestinci — Hamas.
Je li dobro to što se RF umiješao u sirijski sukob!?, trenutno jeste, ali dugoročno nam ostaje da vidimo šta će se dešavati i hoće li RF poželjeti da pripoji još neku teritoriju pored Sirije ili Ukrajine.
8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: čet dec 15, 2016 8:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
Imamo istinitost i informativnost. Informacije mogu biti bitne a da istovremeno nisu istinite a neke mogu biti i istinite ali nebitne. Kad pričamo o istini i njenom subjektivnom određivanje s naše strane, još nisam naišao na izvor informacija za kojeg smatram da predočava samo istinite i bitne informacije. U jednoj kontrolisanoj realnosti, tako nešto nije moguće. Na primjer, za Gurđijevova predavanja bih mogao reći da u njima preovladavaju istinite informacije a opet, takođe smatram Moravjevove knjige Gnosis veoma važnim, mada mislim da sadrže nekih 90% dezinformacija i nebitnih istina. Znači, taj izvor smatram bitnim na bazi onih 10% informacija koje uglavnom nisu njegove, nego ih je prenjeo iz tzv. Tradicije ili Doktrine, kao jednog istočno-gnostičkog učenja. Naravno, ista knjiga se slobodno može smatrati i izvorom dezinformacija jer njih ima daleko više od informacija.

Tako je za mene Matt-ov youtube-kanal odličan izvor informacija u vezi sa funkcionisanjem ove realnosti i mehanizmom kontrole, odnosno, manipulacije čovječanstva ali kako sam već rekao, uzimajući u obzir komentare na tom kanalu a ne samo materijal kojeg je Matt predstavio. Čak bih rekao da se tu više radi o verifikaciji nekih osnovnih postavki, ne samo iz istočne gnostike, nego i nekih drugih istraživača koji su malo dublje proučavali ovu realnost, kao što su npr. John Keel, James Mahu, Barbara Bartholic, Phillip Dick, David Icke itd… (Na primjer, korelacija između Icke-ovog predavanja Saturn-Moon Matix i Matt-ovog materijala na temu saturnskih rituala i kodova.)

“Kontejner” koji je formiran na tom kanalu ima članove koji su dobro potkovani gemantrijom a takođe i religijskim programom, gdje često koriste ono prvo kako bi utvrdili ovo drugo. Naravno, jezici kojima se služimo su takođe proizvod “matriksa” i u njegovoj su funkciji, tako da ne bi trebalo biti neko čudo što se u određenim jezičkim pojmovima nalaze i određeni numerološki uzorci (čak i kad se radi o istim pojmovima u različitim jezicima!?) a isto tako i kad se radi o povezivanju različitih i bitnih događaja u ovoj (programiranoj) realnosti. Dakle, sve se odvija mehanički, gdje mu mi dođemo nešto kao ili “reaktivne mašine” ili “daljinski navođene mašine” ili “programirane mašine”… (kako je to predstavljeno u istočnoj gnostici) a neke od mašina se mogu baviti i naukom, dok druge mogu čak pisati i knjige (a ima i onih koje su eksperti na području gemantrije; naravno, ovdje parafraziram Gurđijeva). Dakle, svega ima, osim… istinske svjesnosti.

Ovakva jedna egzistencija ne može po samoj svojoj suštini biti nezavisna. Entitet koji kao kopija jednog istinskog ljudskog bića, egzistira u ovakvom modalitetu, MORA imati autoritete ili programe koje će slijediti, bili oni odozgo i/ili odozdo. On ne može egzistirati bez ovakvog ili onakvog programa, zajedno s vjerovanjima koja proističu iz njih.

Nadalje, tu se može vidjeti i jedan čudan način rezonovanja gdje numerolozi nadolaze do zaključka da je ova realnost programirana, međutim, ne dovode u pitanje sadržaj “svetih knjiga” i religijske koncepte, kao da je to “područje” nekim čudom izuzeto iz programa a ne, u stvari, jedan njegov dio?!

Isto tako, realnost ne može biti programirana bez programirane populacije, međutim, ovima je takav jedan koncept jednostavno neprobavljiv, vjerovatno zato što i oni spadaju u tu populaciju. Doduše, i istočna gnostika je slabo probavljiva, odnosno, nepopularna jer negira objektivnost naše egzistencije. Koja to ličnost želi da čuje to da je ona samo jedan lažnjak koji živi u iluziji?! Dakle, ona kao takva neće nikad zaživjeti ali možda ožive neki od nas koji shvate njen osnovni koncept?! Ako ništa, postoji bar teoretska šansa.

Naravno, s tačke gledišta moje ličnosti , ono što trenutno vidim je to, da je “ljudsko” mahnitanje u porastu i da je samo pitanje vremena kada će ono doživjeti kulminaciju. Ono što je sigurno, to mahnitanje omogućava stanje svijesti u kojem se mi trenutno nalazimo. Uz pomoć teksta Pripreme za slučaj atomskog belaja, pokušao sam izraziti apsurdnost situacije u kojoj bi se zadesili u slučaju izbijanja atomskog rata i pokušavanja egzistiranja u takvim uslovima. Nije li interesantno to što mi sadašnje stanje na ovoj planeti u kojem se trenutno nalazimo, smatramo – normalnim, u odnosu na ono – nenormalno… prema kojem ovo “normalno” stanje… vodi… a to bi bio opšti rat?! Nešto što je normalno, ne može voditi ka nenormalnom! Zdravo ne vodi ka nezdravom. Ono što je ljudsko, ne može voditi ka neljudskom, što znači da ovdje imamo (još uvijek) samo jedan slučaj – imitiranja ljudskog, od strane – neljudskog.

Čini mi se da ćemo, kao ličnosti, uskoro doći do one krajnje tačke iza koje nećemo moći dalje… kao ličnosti?! Ličnost je mrtvac koji misli da je živ i koji kao takav, ima privremenu egzistenciju, uz priliku da oživi (ili “mrtvac koji živi na kredit”, kako je to izraženo u gnostici). Uostalom, možda događaji koji slijede u narednim vremenima, primoraju neke od nas da, napokon, ožive jer i “negativno” može poslužiti za pozitivne svrhe!?

..


Po meni bi se trebalo poceti izdvajati ono sto je istinito i informativno od onoga sto nije (ako smo u stanju to napraviti). Razlog je taj sto gubimo previse energije citajuci i slusajuci ono sto nije dobro i na taj nacin probavljamo ono sto nije istinito. Znaci gubimo vrijeme na stvari koje ne bi trebali ni pogledati, a vremena mozda sve manje. Isto tako dajemo sansu onim "kontenjerima" da nas ajmo reci programiraju u laznu realnost, a pritom neznamo u kojoj smo mi sami. Ovo sto kazes o ljudskom mahnitanju, Gurdijef je rekao kada dolazi do ljudskog mahnitanja i ljudske psihoze za ratom i ostalim nepodopstinama, da se onda otpusta golema kolicina znanja i da je u tom trenutku treba ugrabit. Naravno to znanje nije za sve, tj. za ljude koji to mogu prozvakat.
Mene zanima kako je tih godina bilo puno ljudi sa znanjem Gurdijeff, Steiner, Castaneda, Blavatska ima ih jos da ne nabrajam sve...... Pa me zanima gdje su takva vrsta ljudi danas i dali sve ovo sto mi danas citamo i informacijama kojima baratamo je plod tih ucitelja koji su ucili druge ljude ili je plod toga sto sam napomenuo gore, da dolazi do ljudske psihoze gdje se to znanje otpusta. Naravno ako uopce imamo takvo znanje ili samo fantaziramo.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: ned dec 18, 2016 7:08 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Sve zavisi odakle se gleda. Ako bi stali na istočnognostičku platfomu, onda bi "znali" da je sve iluzija (pa tako i mi, a naravno, i platforma na kojoj stojimo); a šta bi to onda moglo biti istinito u jednoj iluziji? Ako bi iluziju novijom terminologijom nazvali virtuelna realnost, onda bi takođe bili svjesni i toga da nešto što je virtuelno, ne može biti istovremeno i objektivno. Znači, mi bi tu kao Lažni ja (ili prema Kastenedinoj terminologiji, „strane instalacije“ u humanoidnim, fizičkim tijelima) dobijali informacije izvana, od drugih „stranih instalacija“ u fizičkim ili nefizičkim tijelima (ukoliko uzememo u obzir i kanaliziranje). Naravno, i ono „fizičko“ bi tu bilo samo virtuelno. Odatle, postavlja se pitanje, da li je moguće dobiti jednu bitnu i istinitu informaciju od nečega ili nekoga ko objektivno ne postoji, niti ima ikakve veze s objektivnom realnošću?

Znači, kao iluzorni entiteti u iluzornoj realnosti, mi možemo baratati samo iluzornim informacijama, koje ćemo dijeliti na istinite i lažne. Dakle, mi određujemo to koja je laž istinita a koja je laž lažna, u koju ćemo laž povjerovati a u koju nećemo. (Naravno, mi imamo i određene kriterijume na osnovu kojih to činimo).

Za nas je istinita laž ona informacija koja utvrđuje, potvrđuje ili na bilo koji način popravlja kvalitet naše lažne egzistencije. Ili nam bar to obećava u budućnosti. Na neki način, ovdje imamo i jedan apsurd u smislu da čak i jedna lažna egzistencija kao što je ova naša, može da bude ugrožena, tako da se onda mi još možemo i zabrinuti u vezi s tim?! („Bolje živ mrtvac, nego mrtav živac“.)

U stvari, to bi sve bilo tako kad bi se stvari gledale s gnostičke platforme, pa onda bi možda bilo bolje da ih ne posmatramo odatle, nego da se spustimo na zemlju!?

Kad se spustimo na zemlju i razmislimo malo dublje i poštenije o tome šta mi stvarno znamo, kad su bitne stvari u pitanju, vidimo da ne znamo ništa (vjerovanja koja smo stekli u kontrolisanoj sredini i svjetonazore bazirane na njima, na stranu.) Međutim, imamo instikt za održavanje ovakve egzistencije kakva jeste, uz sva zadovoljstva i patnje koji idu zajedno s njom. U tom kontekstu, sve one informacije koje nam mogu pomoći kod održavanja naše egzistencije, popravljanja njenog kvaliteta ili njenog produžavanja, biće nam bitne.

Tako bi, u slučaju ratova, trebali gledati kako da ih preživimo i tako nastavimo dalje s našom egzistencijom a onda da umremo, po mogućnosti, od starosti. Tada smo kao „uspješno proživjeli život“. S obzirom na to da se ovakvi kakvi jesmo, smatramo svjesnim, malo kome će uopšte pasti na pamet pitanje, da li smo mi stvarno ili istinski svjesni, mada smo u stanju da u vanjskim i unutrašnjim događanjima vidimo dosta indikacija koje nam ukazuju na to da mi nismo istinski svjesni. Neki će se upustiti i u jednu stalnu, bjesomučnu potagu za vanjskim informacijama, klikni vamo... klikni tamo..., pročitaj ovo... pročitaj ono... u stalnom očekivanju da ga neka istinski bitna informacija čeka tamo negdje a on ju samo treba pronaći... i tako do daljnjeg... Ona obavezno mora doći izvana i od strane nekog drugog ko više „zna“. A onda ćemo povjerovati u nju ili nepovjerovati. Povjerovali mi u nju ili ne, to nema uticaja na objektivnu realnost.

Imajući ovo u vidu, bez obzira na to što je Gurđijev govorio da je znanje materijalno i da postaje dostupno u većim količinama neposredno pred izbijanja ratova, mislim da se tu ne radi niokakvom znanju, nego o jednoj mješavini bitnih i nebitnih informacija, gdje one bitne mogu biti relativno istinite u odnosu sa samom prirodom lažne realnosti koju nastanjujemo. Kad bi ljudi baratali istinskim znanjem i svjesnošću, ratovi ne bi bili mogući.

Na primjer, ranije sam već pominjao slučaj gdje sam se zadesio u Sarajevu neposredno pred izbijanje rata u Bosni. S obzirom da smo stanovali u centru grada a raja u psihozi u kakvoj je bila, tražila stalno društvo u kome se sigurnije osjećala ili da bi čuli neku dobru vijest, tako su se moji i bratovi prijatelji stalno skupljali kod nas. Čini mi se da nije bilo dana bez nekih 10-15 njih kod nas u kući. S obzirom da druženje nije moglo proći bez većih količina piva, tu se stvarno svašta moglo čuti jer ljudi kao da su imali neki nagon da se istovare koliko mogu. Bez obzira na to što bi se tu zadesila i pokoja korisna informacija, sve to nije imalo nikakakve veze sa nekim istinskim znanjem.

Tako, u skladu s prethodno navedenim, rekao bih da se u vremenima pred ratove, količina istinitih laži i lažnih laži povećava a na nama je da odaberemo iz toga ono što nam može biti od pomoći. Subjektivno rečeno, koliko vidim na internetu, imam osjećaj da se slična dinamika odvija u sadašnjim vremenima. Ljudi kao da slute da se nešto gadno sprema, pa upiru prstom u svim pravcima i dižu galamu, međutim, ne vidim ništa što bi se moglo nazvati nekim – Znanjem.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 19, 2016 3:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
galaksija je napisao/la:
Matt kaže (komentari na tom kanalu su bitni kao i sam materijal, tj. kako za koga jer je stvar individualna) da je datum bio u redu ali kalendar nije tj. ne pika se Gregorijanski, nego Jevrejski kalendar a navodno, kad je po jevrejskom 26/11/16, onda je po našem 22/2/17, što znači da je sreća bila samo u tome što Jevreji „kasne“ za ostalima po brojanju dana, pa tako kasni i početak Trećeg svjetskog rata. Možda je fol s proročanstvima u tome da nam vežu pažnju za budućnost koja ne postoji i da nas plaše od nje, tako da ne možemo vidjeti sadašnji momenat? Znači, trebamo obratiti pažnju na sadašnji momenat u kome ćemo skupljati vodu i hranu za onoliko godina koliko planiramo poživjeti u uslovima nuklearne kataklizme a istovremeno i... lako i teško naoružanje da se možemo, u Mad Max stilu, odbraniti od... drugih... preživjelih. U međuvremenu je i magazin Economist za 2017 godinu stavio kriptičnu sliku na prvu stranicu gdje se, pored ostalog, predviđa i rast nuklearnih gljiva u idućoj godini.

slika

Dešifrovanje prve stranice magazina je u toku, a mnogi su je već dešifrovali, svako na svoj način. Znači, ne treba paničiti zbog mogućeg nuklearnog rata u budućnosti, nego zbog ljudske gluposti i akutnog nedostatka nesvjesnosti, u sadašnjosti. (Panika nije obavezna ali je razumljiva.) Usred panike, možemo na momente prelaziti u stanje sreće i veselja što smo, pored ovoliko gluposti na ovoj planeti, ikako živi, pa makar i virtuelno?! (U to ime možemo popiti i pokoje virtuelno pivo tj. kako ko!?) A možda i neko/nešto u međuvremenu re-progamira ovu realnost i nas u njoj?! (Čini se da je de-programiranje strogo zabranjeno?!) Na primjer, Phillip Dick reče još davno – ovdje, da kad se ova kompjuterski programirana realnosti re-progamira u smislu promjene nekih varijabila, onda mi, kao njeni (programirani i neobjektivnopostojeći) stanovnici, u takvim prilikama možemo dobiti onaj čuveni deja vu osjećaj, mada nije obavezno. Znači, ništa nije zapisano u kamenu, nego samo u programu a stvari se mogu brisati i dopisivati, kao što je to slučaj sa svakim programom. Naravno, u vezi s ovim u kojem mi živimo, nas se ništa ne pita kad se o njemu i njegovim promjenama radi. U svakom slučaju, možemo i dalje uživati u programu, tj. ovisno s tim kako je ko od nas programiran. I na kraju, ako neko u međuvremenu dobije onaj deja vu osjećaj, neka ga prijavi ovdje jer bi to mogla biti dobra vijest u smislu da je došlo do promjene varijabila programa, mada nam ona ne može biti od neke veće koristi jer nećemo znati o kakvoj se promjeni radi.

I na kraju, najbolja stvar koju sebi i drugima možemo poželiti je jedan - sretan program, sve dok se brčkamo u njemu.
..

U vezi desifrovanja te naslovnice

https://m.youtube.com/watch?v=xKf2JPgjeSw

Ovaj mi je mnogo zanimljiv, takodje i njegova desifrovanja iz filmova Nikolasa Kejdža Prorocanstva i jos neki filmovi postavio sam ovdje takodje linkove ali sada ih nije moguce pogledati, pa da nije neko od vas slucajno downloadovo te videe?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 19, 2016 8:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Cheetah je napisao/la:
...i jos neki filmovi postavio sam ovdje takodje linkove ali sada ih nije moguce pogledati, pa da nije neko od vas slucajno downloadovo te videe?


Ako misliš na materijal od 888freehumanity, on je dostupan (bar meni) s - ovog linka

...a orginalni izvor materijala u vezi sa imiđima na dolarskim novčanicama je, koliko se sjećam, bio ovaj - jonathankleck (ovaj je poslednjih dana u turbo-modalitetu; i sve je uglavnom smjestio na biblijsku podlogu gdje i on „radi za Oca“ i naravno, u direktnom kontaktu je s njim)

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: WWIII (Treći svjetski rat)
PostPostano: pon dec 19, 2016 6:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
galaksija je napisao/la:
Cheetah je napisao/la:
...i jos neki filmovi postavio sam ovdje takodje linkove ali sada ih nije moguce pogledati, pa da nije neko od vas slucajno downloadovo te videe?


Ako misliš na materijal od 888freehumanity, on je dostupan (bar meni) s - ovog linka

...a orginalni izvor materijala u vezi sa imiđima na dolarskim novčanicama je, koliko se sjećam, bio ovaj - jonathankleck (ovaj je poslednjih dana u turbo-modalitetu; i sve je uglavnom smjestio na biblijsku podlogu gdje i on „radi za Oca“ i naravno, u direktnom kontaktu je s njim)

..

Mislim na na njegove klipove i to specificno ova cetiri videa cije sam linkove postavio stranicu prije

Cheetah je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=aOx8k1oHwu4
https://www.youtube.com/watch?v=4mEWWZ3m1x0
https://www.youtube.com/watch?v=vJ8INawm_b0
https://www.youtube.com/watch?v=8qpLZDNdwZY

sta mislite? meni je u najmanju ruku zanimljivo :D


To ne mozes otvorit? private video, ma nema veze svakako sam vidio sto me zanimalo al bi dobro bilo da imam ih ako se sta desi 2/9/2017 :mrgreen:

Za koga rade i sta oni misle nije mi bitno, ovdje su cini mi se na dobrom tragu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 223 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz